رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد روتر OS و تنظیمات و پارامترهای رادیو میکروتیک

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود یه مدته یه مشکلی با رادیو خودم دارم نمیدونم از سمت منه یا سمت آسیاتک.

این تاپیک رو داشته باشید :

این سیگنال من هست میشه بهترش هم کرد البته :

00002.thumb.png.f30c9c22091ea55000c6be5064240f88.png

به نظرتون رادیوم خراب شده یا کابل مشکل داره چون وقتی با روتر پینگ میگیرم بعضی وقتا تایم اوت میشه یا پینک زیاد میشه :

00001.thumb.png.ea512063386ceac7f059f2417f82401c.png

در ادامه باید بگم مدتی هست مشکل لگ و تایم اوت و پکیچ میس دلیوری دارم.

پرش TX RX هم دارم ولی نمیدونم مشکل از اون هست یا نه چون قبلا هم داشتم.

00003.thumb.png.ca2244838c802df5080d94a5819557fc.png

با محدود کردن به 20مگاهرتز باز هم مشکل حل نمیشه.

00004.thumb.png.28f45989441a285efe4c916a86f6b9dd.png

پارامتر HT MCS هم از طریق کد دستوری و ترمینال محدود کردم ولی کماکان مشکل پرش وجود داره و تغییر پهنای باند .

00005.thumb.png.b2af04d8eb6f53def8549b5667c44241.png

کدی که استفاده کردم این بود :

/interface wireless

set wlan1 ht-basic-mcs=mcs-5

جای رادیو رو عوض کردم آوردم در بالکن قبل از اون پشت بام بود. فرقی نمیکنه هر دو یه SNR میگیرن. یعنی سیگنال تو نویز تا 72 هم میره یعنی بهتر از این هم میشه ولی مشکل حل نمیشه.

دید مستقیم به دکل دارم یعنی دکل کامل دیده میشه با چشم غیر مسلح! و این که فاصله تا دکل طبق گوگل مپ 2.3 کیلومتر هست.

حالا

به نظرتون مشکل چیه؟ چطوری بهترش کنم؟

لینک به دیدگاه

برای بقیه دوستان که تاپیک های قبل رو نخوندن

بنده هم PTMP شاتل رو داشتم و هم در حال حاضر آسیاتک ( دلیل تغییر کاملا بخاطر ناچاری و از بین رفتن دید فیزیکی رادیو بود ) یکی از بدی های مدل های قدیمی روتر او اس میکروتیک اینکه یه سری مشکلاتی که توی پاپ سایت به وجود میاد کاملا ممکنه بنظر برسه مشکل طرف شماست که احتملا بخاطر تا خرخره پر کردن ظرفیت ها از طرف ISP های گرامی باشه

یکی از مشکلات جالب اینکه ممکنه روی یک AP با سیگنال قوی و CCQ بالا یدفعه مصرف سی پی یو روترتون بره نزدیک 100 درصد و با کوچکترین استفاده از شبکه کاملا unresponsive بشه و این مشکل رو روی شاتل خیلی تجربه کردم ولی خوبی شاتل این بود که کاملال آزاد بودم که از بین تعداد زادی AP به هرکدوم میخوام سوییچ کنم بعضی وقتا اینقد این مشکل شدید بود که باید قبل از اینکه رادیو HandShake کنه با AP سریع قطعش کنم و برم روی یه انتن دیگه ( چند ثانیه فاصله بین ریبوت و وصل شدن رادیو )

به همیین دلایل حتی خیلی وقتا CCQ و Signal Strength رو باید فدا کرد برای دوری از این قضیه ها

یکی دیگه از موارد اینکه اگه رادیو رو خاموش کنم ممکنه تا یک ساعت بعد از روشن شدن روی بعضی AP ها به شدت مشکل داشته باشه و حتی نشه به هیچ وجه بهش لاگین کرد و نیاز به ریبوت کردن با قطع POE هست این قضیه روی اسیاتک هست

از طرفی میکروتیک و روتر اوسش دست رو تقریبا کاملا باز میذارن به نسبت برند های دیگه و کلی حرکت میشه باهاشون زد ولی سخت افزار بنظر میاد زیر فشار عجیب غریب رفتار میکنه توی مدل های رده پایین

از طرف دیگه هم همین ضعف های سخت افزاری باعث میشه خیلی وقتا به شکل مسخره ای تاخیر یا تایم اوت بخوره شبکه داخلی بین رادیو و مودم خونه که بنظرم بهترین راه کم کردن تسک های پردازشی رادیو تا حد ممکنه و همه IP rule ها و DHCP  و NAT rule ها و غیره رو بندازید روی دوش یه روتر قوی داخل خونه و همیشه بنظرم درخواست لاگین رو از طرف اینترنت به رادیوتون ببندید چون به شدت اسکن و بروت فورس انجام میشه و رادیو رو مشغول میکنه مخصوصا اگه ای پی ثابت دارید

همینطور با توجه به ورژن و نوع AP توی محیط های خیلی نویزی میشه از NV2 استفاده کرد اگه پاپ سایت قرار باشه پشتیبانیش کنه که ندیدم جایی عمومی انجام بدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...