رفتن به مطلب

خرید گرافیک با خمیر تازه تعویض

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آیا خریدن کارت گرافیکی که خمیرش تازه تعویض شده، اشکالی نداره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
39 دقیقه قبل، A112 گفته است:

آیا خریدن کارت گرافیکی که خمیرش تازه تعویض شده، اشکالی نداره؟

نه عزیز چه اشکالی!

تازه به نفع قطعه هم هست

هر کالایی نیاز به سرویس داره بالاخره

ولی به شرطی که اصول تعویض خمیر درست رعایت و انجام بشه

مثلا من خودم خیلی وسواس به خرج میدم سره تعویض خمیر

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، behy گفته است:

نه عزیز چه اشکالی!

تازه به نفع قطعه هم هست

هر کالایی نیاز به سرویس داره بالاخره

ولی به شرطی که اصول تعویض خمیر درست رعایت و انجام بشه

مثلا من خودم خیلی وسواس به خرج میدم سره تعویض خمیر

خب، شاید دلیلش کار زیاد کشیدن از کارت باشه، مگه نباید موقع خرید اینو درنظر گرفت؟

شاید به کارت خیلی فشار بیاد(مثلاً برای ماین) بعد خمیرشو تازه میکنه، که بفروشه،

و بعد که پیچ پلمپش باز میکنه، دیگه نمیشه بهش گفت پلمپ، وقتی اینجور بشه، دیگه نمیشه مطمین بود، کارتو فقط برای تعویض خمیر باز کرده باشه،ممکنه تعمیری باشه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
25 دقیقه قبل، A112 گفته است:

خب، شاید دلیلش کار زیاد کشیدن از کارت باشه، مگه نباید موقع خرید اینو درنظر گرفت؟

و بعد که پیچ پلمپش باز میکنه، دیگه نمیشه بهش گفت پلمپ، وقتی اینجور بشه، دیگه نمیشه مطمین بود، کارتو فقط برای تعویض خمیر باز کرده باشه،ممکنه تعمیری باشه...

نه اصلا ربطی به کار کشیدن زیاد نداره

خمیر کارت بعد مدتی خشک میشه حتی اگه  گرافیک تو کمد خاک خورده باشه

و باید تعویض بشه

تعویض خمیر یه کاره کاملا اصولی و منطقیه ربطی به ماین یا گیم یا چیزه دیگه نداره

پیچ پلمپ ارزشی نداره عزیز برای گرافیکی که گارانتی نداره

به هر حال الان صحبت ما تعمیری بودن نیست اون یه مبحث دیگه هستش

به هر حال تعویض خمیر یکی از بهترین کار هاست و هرکسی برای قطعه خودش ارزش قائل باشه چه گیمر چه ماینر چه فروشنده این کار رو انجام میده

بنده خمیر 500 تومنی خریدم برای سرویس گرافیک

حالا شما بگو الان این به نفع قطعه هست یا به ضررش

و در آخر قضیه تعویض خمیر تاکید می‌کنم باید اصولی انجام بشه و مراحلی داره

خاستین توضیح میدم

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، A112 گفته است:

حالا چی میخوای بخری؟ چرا مستقیم منظورت رو نمیرسونی؟ کارت نو بده خمیر عوض کنم پلمبش تکون نخوره🙃 کارکده میخوای بخری 2 روز یا 1 هفته مهلت تست میگیری تست درست و بازی میکنی اوکی بود تمام....کارت پلمب هم میخری مثل من اما ماینی دما درسته صدای خاصی نداره پس کارش نداریم برا خودش بچره

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، behy گفته است:

و باید تعویض بشه

به هر حال تعویض خمیر یکی از بهترین کار هاست و هرکسی برای قطعه خودش ارزش قائل باشه چه گیمر چه ماینر چه فروشنده این کار رو انجام میده

9 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

حالا چی میخوای بخری؟ چرا مستقیم منظورت رو نمیرسونی؟ کارت نو بده خمیر عوض کنم پلمبش تکون نخوره🙃 کارکده میخوای بخری 2 روز یا 1 هفته مهلت تست میگیری تست درست و بازی میکنی اوکی بود تمام....کارت پلمب هم میخری مثل من اما ماینی دما درسته صدای خاصی نداره پس کارش نداریم برا خودش بچره

ممنون، از همه اساتید😊

2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

چی بوده کارتت

5700 xt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت مطمئن میخوای باید از فروشنده مطمئن بخری چون پلمپ یه برچسب ساده هستش که خودتم میتونی پرینت کنی (پلمپ کارت بنده براحتی با ناخن برداشته میشد)

کسی که کارتو سرویس کرده مشخصه سلامت کارت براش مهمه ، حالا فروشنده برای اینکه جنسشو راحتر بفروشه مصرف کننده ای هم مثل من چون حساسه دست به این کار میزنه

در کل کارت دست دو باید سرویس بشه نیاز به خمیر هم نباشه پدها زیر ماین به فنا رفتن

خودم کارت ماینی گرفتم با اینکه دماش اوکی بوده اما کارتو باز کردم دو بار خمیر متفاوت زدم الانم میخوام خمیر سوم تست کنم و پد هم عوض میکنم اینا همش هزینه میشه

در کل بازم میگم خرید از نفر مطمئن اولویت اوله چون کارت خسته یه جوری سرویس و پلمپ میکنن که روحتم خبردار نشه

لینک به دیدگاه

این کارتا دو سالی هست که تو بازارن و نیاز به سرویس دارن خیلی حساس نباش ‌. البته اگه تعمیری نباشه

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، behy گفته است:

و باید تعویض بشه

بنده خمیر 500 تومنی خریدم برای سرویس گرافیک

حالا شما بگو الان این به نفع قطعه هست یا به ضررش

و در آخر قضیه تعویض خمیر تاکید می‌کنم باید اصولی انجام بشه و مراحلی داره

خاستین توضیح میدم

صد درصد اونوقت من که نزدیک 6 ساله یه 1070 دارم کار گیمینگ هم ازش کشیدم خمیر عوض نکردم ولی دمای کارت نهایت 70 درجس پس چیه؟پیچ پلمپ هم که ارزش نداره، البته از یه گرافیک ماینی فروش چیز دیگه هم توقع نمیشه داشت، شما همونی هستی که میگفتی Rx580 ترکیده رو چون 2500 میدم گیمر خوشحال میشه میتونه باهاش گیم بزنه و ماین باعث ارزون شده گرافیک شده ......

در جواب تاپیک خیر عزیز کارتی که خمیرش عوض شده نمیشه اطمینان کرد ، شاید تعمیری و هزار ایراد دیگه داشته باشه که من و شما نمیتونیم تشخیص بدیم، میخری بعد 6 ماه کلا میسوزه همه پولت میره سطل زباله

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

صد درصد اونوقت من که نزدیک 6 ساله یه 1070 دارم کار گیمینگ هم ازش کشیدم خمیر عوض نکردم ولی دمای کارت نهایت 70 درجس پس چیه؟

در جواب تاپیک خیر عزیز کارتی که خمیرش عوض شده نمیشه اطمینان کرد ، شاید تعمیری و هزار ایراد دیگه داشته باشه که من و شما نمیتونیم تشخیص بدیم، میخری بعد 6 ماه کلا میسوزه همه پولت میره سطل زباله

شما بر اساس چه عدله ای این حرفارو میزنی؟!!

حالا شما داری اشتباه میکنی که خمیر کارتت رو عوض نکردی

یعنی کاره درستی داری انجام میدی؟!!!

شما کارتتون چیه؟

چند ساعت باهاش کار میکنین؟

چه مارکی هست؟

چند ساعت گیم میزنین چند ساعت فیلم چند ساعت نرم‌افزار!؟

بخش دوم صحبتتون خیلی عجیبه برام!!! 🤔

چه‌جور شما میتونین راجب چیزی انقدر قطعی صحبت کنین

اصلا هم اینطور نیست

کارتی هم که خمیرش تعویض نشه هم ممکنه هزار ایراد داشته باشه!!

ترو خدا راجب چیزی که اطلاعات نداری دیگران رو گمراه نکنین

پس این همه شرکت های بزرگ که خمیر با کیفیت تولید میکنن یعنی همه دارن اشتباه میکنن شما دقیقا داری همین رو میگی!!

این همه آدم هم گرافیکشون رو سرویس میکنن اشتباه میکنن!!

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، behy گفته است:

شما بر اساس چه عدله ای این حرفارو میزنی؟!!

حالا شما داری اشتباه میکنی که خمیر کارتت رو عوض نکردی

یعنی کاره درستی داری انجام میدی؟!!!

شما کارتتون چیه؟

چند ساعت باهاش کار میکنین؟

چه مارکی هست؟

چند ساعت گیم میزنین چند ساعت فیلم چند ساعت نرم‌افزار!؟

بخش دوم صحبتتون خیلی عجیبه برام!!! 🤔

چه‌جور شما میتونین راجب چیزی انقدر قطعی صحبت کنین

اصلا هم اینطور نیست

کارتی هم که خمیرش تعویض نشه هم ممکنه هزار ایراد داشته باشه!!

ترو خدا راجب چیزی که اطلاعات نداری دیگران رو گمراه نکنین

پس این همه شرکت های بزرگ که خمیر با کیفیت تولید میکنن یعنی همه دارن اشتباه میکنن شما دقیقا داری همین رو میگی!!

این همه آدم هم گرافیکشون رو سرویس میکنن اشتباه میکنن!!

عزیز کارتی که رسش کشیده شده باشه باید خمیر تع ویض کنه وگرنه استفاده مثل آدم کنی  و داخل یه کیس خنک نگه داری نیازی به خمیر و پد و این چیزا نداری، کارتی میره تعویض خمیر که 24 ساعت لود 100 درصد ازش گرفته شده و فقط تعویض خمیر میشه که خریدار بی خبر رو به اشتباه بندازه که دمای کارت پایینه و بخرتش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
13 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

عزیز کارتی که رسش کشیده شده باشه باید خمیر تع ویض کنه وگرنه استفاده مثل آدم کنی  و داخل یه کیس خنک نگه داری نیازی به خمیر و پد و این چیزا نداری، کارتی میره تعویض خمیر که 24 ساعت لود 100 درصد ازش گرفته شده و فقط تعویض خمیر میشه که خریدار بی خبر رو به اشتباه بندازه که دمای کارت پایینه و بخرتش

اصلا و ابدا اینطور نیست!

مثله این میمونه که فقط تاکسی باید فقط تعمیرگاه بره و سرویس بشه چون زیاد کار میکنه

و خودرو شخصی هیچ موقع به هیچ عنوان کارش به تعمیرگاه نمیوفته!!! و سرویس مثله تعویض روغن نیاز نداره!

عزیز هر کالایی نیاز به سرویس داره

اعم از یخچال

ماشین لباسشویی

شیر آلات

و... و...

هیچ ربطی به استفاده گیمی ماینی نرم افزاره مهندسی و... نداره

کارت باید سرویس بشه

غبار زدایی بشه داخلش

تعویض خمیر و پد

سطح بک پلت و رویه فن تمیز بشه با وسایلی مثله مسواک

هرکسی تو دنیا باید این کار رو بکنه و این کاره اصولی هست

حرفایه شما برايه من خیلی عجیبه!!

در واقع به قول معروف بنده دارم کف میکنم 😃

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

عزیز کارتی که رسش کشیده شده باشه باید خمیر تعویض کنه وگرنه استفاده مثل آدم کنی  و داخل یه کیس خنک نگه داری نیازی به خمیر و پد و این چیزا نداری، کارتی میره تعویض خمیر که 24 ساعت لود 100 درصد ازش گرفته شده و فقط تعویض خمیر میشه که خریدار بی خبر رو به اشتباه بندازه که دمای کارت پایینه و بخرتش

کارت های ماین شده حداقل یک سال که کار میکنه باید حتما سرویس بشه چون حتی اگه دمای چیپ هم بالا نره دمای هات اسپات یا مموری بالا میره و پد مموری فاسد میشه و نیاز به اورهال داره . اما کارتای گیمینگ چون کمتر استفاده میشن حداقل ۲ ۳ سال نیازی به سرویس ندارن . کارت ۱۰۷۰ هم خیلی کارت داغی نیست مخصوصا سه فنه اما ۵۷۰۰ کارت داغیه و احتمال خیلی بالا ماین شده اگه واقعا تعمیری نباشه سرویس شدش اشکالی نداره اما اگه بتونه یه پلمپ دما مناسب بگیره مشکل نداره کما این که برچسب پلمپ هم تو بازار زیاده

36 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

صد درصد اونوقت من که نزدیک 6 ساله یه 1070 دارم کار گیمینگ هم ازش کشیدم خمیر عوض نکردم ولی دمای کارت نهایت 70 درجس پس چیه؟پیچ پلمپ هم که ارزش نداره، البته از یه گرافیک ماینی فروش چیز دیگه هم توقع نمیشه داشت، شما همونی هستی که میگفتی Rx580 ترکیده رو چون 2500 میدم گیمر خوشحال میشه میتونه باهاش گیم بزنه و ماین باعث ارزون شده گرافیک شده ......

۹۹ درصد کارت فروشای تو ایران ماین فروش هستن داش همینجا هم ۹۹ درصد کارتایی که دوستان میفروشن ماین شده هستن 

بله کارتی که پلمپ نیست نمیشه بهش اعتماد کرد اما اگه یکی کارتش نیاز به تعویض خمیر داشته باشه یا قبلا پلمپ رو باز کرده سرویس کرده باید چکار کنه کارتشو بندازه زباله ؟ چون اگه به کسی بگه کارتمو سرویس کردم کسی نمیتونه اعتماد کنه . به نظرت این منطقیه ؟

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

از همگی مچکرم، چیزایی زیادی یاد گرفتم و متوجه شدم...

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم به صورت منطقی که بعد یک مدت زمان استفاده سرویس کارت کار درست و اصولی و منطقی حساب میشه. الانم که دوستان بیشتر حساسیت نشون میدن، به خاطر وجود قضیه ماین شدن هستش که خریدار بیشتر نگران میشه.

به نظرم اگر کلا قضیه ماین وجود نداشت، اینقدر حساسیت هم نسبت به تعویض خمیر کارت هم نبود.

در کل مهمتر از همه خرید از یه آدم خیلی مطمئنه که بدونید شرایط و حرفی که راجع به سلامت کارت میزنه درسته، این بیشتر از همه مهمه. ولی خب وقتی کارتی باز شده و شما هم از فروشنده شناخت کافی ندارید، ممکنم هستش که کارت تعمیر هم شده باشه، اما اگه قضیه صرفا تعویض خمیر کارت باشه و سرویس کارت، امر مطلوبیه. هر خریدی همکه انجام دادید، حتما تست کامل بخواید از فروشنده، برای خودتون هم مهلت تست بگیرید و مخصوصا در گیم به مدت طولانی ازش استفاده کنید و تستش کنید.

لینک به دیدگاه

سلام به نظرم تعویض خمیر کار درستی هست منتها نشان دهنده استفاده زیاد از کارت و عدم کارایی خمیر قبلی هست. شما اگر میخواید گرافیک تهیه کنید فقط گرافیک پلمپ و با کارتن و مهلت تست. کاری که خودم انجام میدم. البته من خودم یک بار یه دونه 580 پلمپ گرفتم که کارتن هم داشت. منتها پلمپ شده بود چون بعد از این که خیلی داغ میکرد و خودم تعویض خمیر کردم متوجه شدم که فنهاش هم تعویض شده. حتی سوکت جای فن روی برد کنده شده بود. به نظرم خرید از فروشنده مطمئن بهترین راه کار هست. چه پلمپ چه بدون پلمپ و کارتن. در همین انجمن دوستان زیادی هستند که کاملا قابل اعتماد و کار درست هستند. 

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، A112 گفته است:

ببینید خمیر و پد رو به چند دلیل اصلی تعویض میکنن:
ایراد فنی در کارت که نیاز به باز کردن داشته.
فشار طولانی مدت (نه یکسال و اینا) پد و خمیر رو فرسوده کرده.
بالا بودن دمای مموری هایی مثل gddr6x که در دوران ماین دست و بال ماینر رو میبسته.
افت پرفورمنس یا اینکه کسی بخاطر علاقه شخصی و بازدهی بهتر این کارو کرده.

این قضیه هم که چون روغن ماشینو عوض میکنیم یا خونه رو جارو میکشیم پس بعد یکی دوسال باید پدای کارتم عوض کنیم و امثال اینو فروشنده ها جا انداختن تا راحت تر فروش بره، شما باور نکنید.

• لایک 4
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 1
  • چرا؟! 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
30 دقیقه قبل، pKasra گفته است:

ببینید خمیر و پد رو به چند دلیل اصلی تعویض میکنن:
ایراد فنی در کارت که نیاز به باز کردن داشته.
فشار طولانی مدت (نه یکسال و اینا) پد و خمیر رو فرسوده کرده.
بالا بودن دمای مموری هایی مثل gddr6x که در دوران ماین دست و بال ماینر رو میبسته.
افت پرفورمنس یا اینکه کسی بخاطر علاقه شخصی و بازدهی بهتر این کارو کرده.

این قضیه هم که چون روغن ماشینو عوض میکنیم یا خونه رو جارو میکشیم پس بعد یکی دوسال باید پدای کارتم عوض کنیم و امثال اینو فروشنده ها جا انداختن تا راحت تر فروش بره، شما باور نکنید.

علاقه شخصی منظورش منم 😂

تا حالا هر چی گرفتیم آکبند بوده رو این کارت هی پول خرج خمیر اینا میکنیم ببینیم کدومش بهتر جواب میده 😁

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Hassan.SK گفته است:

علاقه شخصی منظورش منم 😂

تا حالا هر چی گرفتیم آکبند بوده رو این کارت هی پول خرج خمیر اینا میکنیم ببینیم کدومش بهتر جواب میده 😁

لیکوئید متال بزن:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

لیکوئید متال بزن:D

نه اون میخوره کارتو به فنا میرم

یه خمیر چینی در نظر دارم با ترمال پوتی به جای پد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تا جایی که میدونم، خمیر سیلیکون با گذشت زمان، خشک و فرسوده میشه و سرد و گرم شدن چیپ، باعث میشه این فرایند تسریع بشه. حالا توی ماین، سرعتش بیشتره، توی گیم سرعتش کمتر

اصولا بعد یه مدت هر نوع کارتی باید خمیرش عوض بشه، مثلا سیستم من دیدم با 1050 تی عای، برای کار گرافیک بوده ولی چون رندر انجین هاشون سیپیو محور بوده، ذره ای از گرافیک استفاده نشده که حتی بخواد فنش روشن شه و یه گرده خاک بره لای پره هاش، با این حال کارت دمای کارت زیر فشار، عادی نبود، کارت رو که باز کردم، خمیر کاملا خشکیده بود. برای کارت مد نظر شما هم که 5700xt هست، حداقل 4 سال از عمرش گذشته و وقتشه که خمیرش عوض شه. تعویضی بودن خمیر هیچ ربطی به ماین نداره، من هر سیستمی میاد زیر دستم برای سرویس، خمیر کارتش رو هم عوض میکنم که سر حال باشه.

لینک به دیدگاه

کارتی که دمای بالا  حتی خمیر ترکیده خشک شده روش هست شرف داره به خرید کارتی که خمیرش عوض شده. معمولا هرکسی برای دلخوشی خمیر عوض نمیکنه ( البته خودم میکنم) فروشنده هم اگر دمای غیرنرمال ببینه باز میکنه تعویض میکنه خمیرو . ولی شخصا ترجیح میدم بدونم قبل تعویض خمیر چه حال روزی داشته.

درمورد تعمیری بودن زیاد دل چرک نباش شاید 99 درصد کارتا مابن شده باشن ولی درصد کارتای تعمیر شده بعید میدونم بیشتر از 1 درصد باشه.

درکل اولویتت رو بزار روی کارت پلمپ ( به شرط داشتن گارانتی ) میتونی پلمپ بودنشو باور کنی. غیر اون خرید کارت بی گارانتی صرفا هندونه سربسته هست. 

توی همین فروم بنده 3070 گرفتم دما میرسید به 80. هات اسپات بالای 100 درجه. حالا فروشنده میاد منت میزاره که خمیرشو عوض کردم سرحل سرحاله. 

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سعی کنید کارت پلمپ بخرید و خودتون سرویس کنید 

اینطور حداقل مطمئن هستین کارت برای چیز دیگه ای باز نشده 

در کل کارت در حالت استاندارد تا ۵ سال نیاز به تعویض خمیر نداره 

کارتهای سری ۳۰۰۰ و ۶۰۰۰ چونکه مدت زیادی نیست تو بازار امدن اگر باز شده باشن بدونید استفاده استانداردی ازشون نشده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...