رفتن به مطلب

این شماره رو میشناسید؟ (آشنایی با انواع شیوه‌های کلاهبرداری)

ABDEMOHAMMAD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عنوان تاپیک عوض شد تا بقیه دوستان هم بتونن تجربیاتشون رو به اشتراک بگذارند.

لینک به دیدگاه

درود

دقیقا همین مورد هفته پیش برام پیش اومد! موقع ظهر که داشتم چرت میزدم ، زنگ زد که اقا از طرف اداره پست! یه اپل واچ 20 میلیونی برنده شدی و برای اینکه براتون ارسال کنیم 300 تومن پول پستو باید برامون بزنی! گفتم نمیخوام ممنون!(حتی یه درصدم جدیش نگرفتم) ولی اصرار میکرد درسته نمیخوای ولی میتونی بگیری از ما بعد بفروشی پولشو بگیری!😐 ول کن نبود منم قطع کردم! اپل واچ بخوره تو سرتون! ظهری چه موقع زنگ زدنه! 😑

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 ساعت قبل، rahman1700 گفته است:

سلام .

به خوندنش میرزه . چن دیقه وقت بزارین 😁

دوستان شوخی نگیرین . قضیه خیلی جدیه . تا باهاتون تماس نگیرن و تو اون موقعیت قرار نگیرین به حساسیت قضیه پی نمیبرین !

من خودم از اونایی هستم که به همه میگم آقا حواستون باشه ولی خدا شاهده نزدیک بود منم به چوخ برم .

یکی تماس گرفت گفت آقای فلانی از برنامه رادیویی فلان باهاتون تماس میگیریم آقای فلانی مدیر عامل همراه اول مهمون برناممون هستن . دقایقی پیش بصورت زنده  قرعه کشی کردیم  . چند شماره برنده جایزه ویژه فلان به مناسبت فلان شدن . هر یک به مبلغ 30 میلیون تومان . یکیشم شما هستین . آمادگی دارین بصورت زنده برین رو خط و با مدیر عامل صحبت کنین . گفتم مشکلی نیست .وصلم کنین . طرف وصلم کرد با یه بابایه دیگه صحبت کردم و بهم تبریک گفتن و .... خلاصه یه 10 دقیقه ای طول کشید و اونور خط چند نفر بودن و دقیقا محیط یه استودیو رو پیاده کرده بودن ! خلاصه کار رسید به جایی که ازم شماره کارت خواستن برای واریز مبلغ و گفتن سقف واریزمون 10 میلیونه و باید شما سه تا شماره کارت بدین . منم از اونجایی که کارت زیاد دارم و همشونم خالی هستن . سه تاشماره کارت دادم . بلافاصله سه تا sms واریز 10 میلیونی برام اومد ! داشتم شاخ در میاوردم و باورم نمیشد ! از اونجایی که گوشی دستم بود و داشتم صحبت میکردم . فقط نوتیفیکیشن واریز مبلغ 10 میلیونی رو میدیدم و نمیرفتم خود sms رو ببینم . داشتم عشق میکردم و میگفتم مام یبار تو عمرمون شانس آوردیم . تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته بود که اینجا طرف گفت شماره ccv2 کارتام بدین تا اینجا ثبت بشه . با این که میدونستم نباید بدم ccv2 ها رم دادم . و با خودم گفتم که رمز دوم که ندادم بهشون پس نمیتونن کاری بکنن . طرف خداحافظی کرد و قطع شد . من سریع sms ها رو چک کردم دیدم واریزها 3 تا 10 میلیونه به سه تا شماره کارتم . ولی از اون بانک ها sms واریز به حساب خبری نیست . ( شماره تلفن منو هک کرده بودن و sms رمز دوم به اونا میرفت )

خیلی شیک سه تا شماره کارتم به چوخ رفت و خدارو شکر خالی بودن . رفتم هر سه تا کارتو مجدد از بانک گرفتم و یه نفس راحت کشیدم .

همکار برادرم تازه 206 فروخته بود یعنی دیروز پول به حسابش اومده بود

خلاصه با فیلم بردار و اکیپ اومدن تو شرکت سر وقتش که آقا برنده شدی و فلان

اون موقع کلاهبرداری کارت بزن به خودپرداز تازه اومده بود این بابا از همه جا بی خبر بعد با کلی اکیپ بیای شرکت محل کار معلومه هر کی باشه گول میخوره

خلاصه اینم تو تورشون افتاد ، رفت شکایت گفتن این مبلغا ما پیگیری نمیکنیم اون موقع 16 خورده ای بود بهش گفتن 400 میلیون پیگیری نمیکنیم چه برسه به چندر قاز تو

من هنوز جریان کارتو بنداز تو خود پرداز موجودی بگیر نگرفتم چجوری کلاهبرداری میکنن ولی مطمئنا کلاهبردار این بیچاره تو بانک آدم داشتن که تا پول اومده به حسابش فوری خفتش کردن

پارسال هم من به حساب برادرم پول زدم فرداش زنگ زده بودن برنده شدی فلان اونم در جا قطع کرده بود هر چی هست از کارمندای بانک نشات میگیره اینجور موارد

خدا ازشون نگذره

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

منتها این ک وقتو بی وقت زنگ میزنن خیلی رو عصابه از طرفی ب خاطر کارم باید موبایل روشن باشه یکم سخته ...!!

راه ساده یی داره. مسدود کردن تماس های خارجی. برای همین اسکم ها اختراع شده. چون فقط میتونند از تماس خارجی استفاده کنند پس شما در امان میمانید. 

البته بگم خودتون میتوانید تماس خارجی بگیرید! incoming را مسدود میشه فقط.

تازشم کی دیگه تماس میگیره همه با پیام رسان رایگان تماس خارجی میگیرن...

نقل قول

این سرویس راهکاری مناسب برای جلوگیری از‌ سوء استفاده‌ برای کسانی است که نیازی به تماس بین الملل ندارند. تمامی مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول می توانند از طریق کددستوری #1*2922*10* جهت ‌ مسدودسازی تماس‌های بین‌الملل استفاده کنند. رفع محدودیت مکالمه بین الملل نیز با شماره گیری کددستوری #2*2922*10* انجام می‌شود

لینک به دیدگاه

دوستان حواستون به گل محمد افغانم باشه خفتتون نکنه با سکه هایی که پیدا کرده😁

لینک به دیدگاه

دوستان من تو تهران مستاجر هستم و 10 شهریور موعد قرار داد ما بود ، با توجه به اینکه صاحب خانه کرایه خیلی زیاد کرده بود ما هم دیگه نمیتونستیم اونجا بمونیم یه مقدار پول داشتم و مورد مناسبی پیدا کردم 10 مرداد با صاحب خونه جدید قراد بستم و کلید تحویل گرفتم خونه جدید چند تا کوچه پایین تر بود و خونه یک طبقه جنوبی بود ، ما شب ها نمیرفیتم اونجا بخوابیم و خونه خالی بود و تو یک ماه که فرصت داشتیم خونه تخلیه کنیم اساس خونه رو خورد خورد میوردیم و خونه جدید تمیز میکردیم عجله ی هم نداشتیم و همه چیز تو آرامش مطلق بود تا اینکه 20 مرداد اگر اشتباه نکنم برادرم وسایل میبرد خونه جدید ، دیده بود دزد خونه رو زده و همه چی برداشته برده یه دریل نو خریده بودم فرش ، آبگرمکن ، چرخ خیاطی ، تمام شیرها رو باز کرده بود برده بود ، فقط دلم واسه اون دریل سوخت 2.5 خریده بود نو بود ، امروز از آگاهی امده بودن جلوی در گفتن یه نفر رو گرفتیم زدیم گردن گرفته ، یه دزد که میگیرن میزنن تو آگاهی چند تا دزدی رو گردن بگیره ، خسارت چند تا دزدی رو میده رضایت میگره آزاد میشه ، فردا هم قراره برم آگاهی چند میلیون بده رضایت بدم ، من تو خونه یه دسته کلید 7 تایی پیدا کردم ، دزد این دسته کلید رو جا گذاشته بود ، قفل های در قدیمی رو باز میکرد ، حتما قفل در خونه رو از این مدل های جدید کلید کامپیوتری بزارید مدل دو شیار 10 ساچمه ، فردای اون روز من از بازار آهن شاد آباد قفل کتابی خریدم وقتی خونه خالی میشه دیگه به در خونه قفل کتابی میزنیم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یه مدل که جدیدا برای من پیش اومد، یهویی 2 روز پشت هم از 2 تا شماره خارجی تو واتساپ برام فرستادن:

image.png.1892783c080856ca341659160d659780.png

رفتم سراغش ببینم چی به چیه ببینم میشه پول انتقال داد، دیدم که با آدرس ولت دارن بازی در میارن و معلوم نیست قراره چی بشه.

توی گوگل هم سرچش کردم، سایتش رو اسکم زده بود

لینک به دیدگاه

این مسابقه لوتوچی هست توی شبکه جم اینقد تبلیغ میکنن؟ فکر کنم اینم همین شگرده 

میگه فقط با ۱۰دلار بلیط بخت آزمانی فلان بهمان 

یارو که تبلیغ میکنه قیافش به هر خلاف کاری میخوره الا آدم حسابی

لینک به دیدگاه

آقا من اینا که زنگ میزنن رو میذارم سر کار. کار بدیه ولی دست خودم نیست 😄

یکی برا بیمه ماشین زنگ زده بود اسم و مشخصات کامل منم میدونست، کلی صحبت کرد که آره بیمه ماشینت داره منقضی میشه اینجور شده اونجور شده منم یه ساعت گرفتمش به حرف آخرش که امیدوار شد گفتم خب حالا مدل ماشینم چیه؟ یکم مکس کرد گفت عه... پژو 405؟ گفتم نه گفت آها ببخشید پراید سفید! گفتم نه عزیزم من اصلا ماشین ندارم. 🤣

یا یکی دیگه ازین قابلمه ایا بود بنده خدا چند دقیقه برام توضیح داد که از فلان سایت خرید کردی برنده شدی تخفیفت چقدره و باید چیکار کنی بعد من گفتم ببخشید صداتون خیلی بد میاد میشه یبار دیگه توضیح بدید؟ 😁 دوباره همونارو توضیح داد و بازم گفتم بازم شرمنده آخرشو نفهمیدم. دیگه داد زد قابلمههه! سرویس غذاخوری برنده شدید گفتم خب اینو از اول میگفتی من تازه قابلمه خریدم چرا یه ساعت وقت منو میگیری؟ صاف قطع کرد. 😂

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

اینم یه مدل که جدیدا برای من پیش اومد، یهویی 2 روز پشت هم از 2 تا شماره خارجی تو واتساپ برام فرستادن:

image.png.1892783c080856ca341659160d659780.png

رفتم سراغش ببینم چی به چیه ببینم میشه پول انتقال داد، دیدم که با آدرس ولت دارن بازی در میارن و معلوم نیست قراره چی بشه.

توی گوگل هم سرچش کردم، سایتش رو اسکم زده بود

درود

یکی دو سال پیش اونایی که گوشی اپل داشتن این پیام خیلی میومد! یکی از اقوام برام فرستاد رفتم چک کردم! تو اکانت زده انقدر تتر هست ولی برای برداشت از این سایت به سایت دیگه یه رمز دیگه میخواست که ما نداشتیم! ولی میشد داخل سایت یه اکانت دیگه ساخت و اول از این حساب ریخت به اون حساب بعد برداشت کرد! ولی برای اینکه حساب جدید فعال بشه باید 50 تتر اول میریختی برای حساب جدیده! به همین راحتی 50 دلار کاسب میشدن!😑

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، Alien87 گفته است:

یکی دو سال پیش اونایی که گوشی اپل داشتن این پیام خیلی میومد! یکی از اقوام برام فرستاد رفتم چک کردم! تو اکانت زده انقدر تتر هست ولی برای برداشت از این سایت به سایت دیگه یه رمز دیگه میخواست که ما نداشتیم! ولی میشد داخل سایت یه اکانت دیگه ساخت و اول از این حساب ریخت به اون حساب بعد برداشت کرد! ولی برای اینکه حساب جدید فعال بشه باید 50 تتر اول میریختی برای حساب جدیده! به همین راحتی 50 دلار کاسب میشدن!😑

دقیقا، منم رفتم به همین شکل بود، باید حساب جدید رو vip میکردی، بعد انتقال میدادی

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان ، امروز یک اتفاقی افتاد که تقریبا به خیر گذشت 

من یک گوشی 13 lite در حد نو رو تو دیوار آگهی کردم ، یکی تماس گرفت و گفت که الان میاد که گوشی رو ببینه . با یک ساینا اومدن و اصرار داشت که سوار ماشینشون بشم و من هم قبول نکردم ، دو نفر( به همراه دو تا بچه ) پیاده شدن که یکی شون به معنای واقعی کلمه گولاخ بود ( از اون ترسیدم ، قیافه شون به خریدار نمیخورد ) گوشی رو بهشون دادم برای بررسی ،غوله همون اول گوشی رو گرفت و گوشی رو ول کرد و گرفتش خندید و گفت شوخی کردم بابا ( دو خط خوشگل به وسیله انگشترش رو صفحه افتاد )  ندیده غوله گیر داد به بغل گوشی که فریم گوشی باز شده و باتری باد کرده و با هر چی زور که داشت اون تیکه رو فشار داد  منم گفتم امکان نداره گوشی 1 ماه کار باتریش باد کنه ( سرم رو گرم میکرد ، نفر دومی داشت دنبال imei میگشت ، غوله ادعا داشت که تعمیرکار! ) منم گوشی رو ازش گرفتم و گفتم که خط نخوره و خواستم برم که گفتن حالا مشکلی نیست این حرفا بعد نفر دومی در مورد جعبه و برچسب پشت گوشی که imei روش هست پرسید ( در همین حال غوله داشت جعبه رو بررسی میکرد و یواشکی از imei روی جعبه عکس میگرفت‌ فهمیدم قصدشون چیه ! ) و گفت چرا برچسب روی گوشی نیست ! غوله گفت مشکلی نیست و بدون اینکه شماره کارت از من بگیره گفت که مبلغ انتقال داده نمیشه چون بالای 10ت ! بعد از اون یک زبونی حرف زدن که من متوجه نشدم در آخر نفر دومی گفت که پولم جور نمیشه و نفر اولی گفت گوشی خوبیه بخرش اینو ۳ بار گفتن تا گفتن ببخشید و زود فلنگو بستن ، اولین کاری که کردم این بود که زودتر از اونا گوشی رو به شماره دومم انتقال دادم ( اصلا یادم نبود پلاکشون رو یادداشت کنم )  ، بعد از اون که رفتن بهشون زنگ زدم گفتم که دو تا خش زدی رو گوشی و کلاهبرداریتو فهمیدم حالا جالبیش اینجاست که فحش دادن ، تهدید کردن و گفتن که ما آدم های شریفی هستیم 😂 ، در آخر هم رفتم کلانتری و صورت جلسه اش کردم حالا اینکه سر چند نفر رو کلاه گذاشتن بماند ، احتمالا فکر کنید که نه بابا خیلی ضایع است اما کل این اتفاقات در 15 دقیقه افتاد و اونا در اینکه حواس منو پرت کنن تا حدی موفق بودن

خلاصه اگه مورد مشابه پیش اومد اولین کاری که باید بکنید اینه که به 110 زنگ بزنید چون اظهارات توی سیستم ثبت میشه

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

سلام دوستان ، امروز یک اتفاقی افتاد که تقریبا به خیر گذشت 

من یک گوشی 13 lite در حد نو رو تو دیوار آگهی کردم ، یکی تماس گرفت و گفت که الان میاد که گوشی رو ببینه . با یک ساینا اومدن و اصرار داشت که سوار ماشینشون بشم و من هم قبول نکردم ، دو نفر( به همراه دو تا بچه ) پیاده شدن که یکی شون به معنای واقعی کلمه گولاخ بود ( از اون ترسیدم ، قیافه شون به خریدار نمیخورد ) گوشی رو بهشون دادم برای بررسی ،غوله همون اول گوشی رو گرفت و گوشی رو ول کرد و گرفتش خندید و گفت شوخی کردم بابا ( دو خط خوشگل به وسیله انگشترش رو صفحه افتاد )  ندیده غوله گیر داد به بغل گوشی که فریم گوشی باز شده و باتری باد کرده و با هر چی زور که داشت اون تیکه رو فشار داد  منم گفتم امکان نداره گوشی 1 ماه کار باتریش باد کنه ( سرم رو گرم میکرد ، نفر دومی داشت دنبال imei میگشت ، غوله ادعا داشت که تعمیرکار! ) منم گوشی رو ازش گرفتم و گفتم که خط نخوره و خواستم برم که گفتن حالا مشکلی نیست این حرفا بعد نفر دومی در مورد جعبه و برچسب پشت گوشی که imei روش هست پرسید ( در همین حال غوله داشت جعبه رو بررسی میکرد و یواشکی از imei روی جعبه عکس میگرفت‌ فهمیدم قصدشون چیه ! ) و گفت چرا برچسب روی گوشی نیست ! غوله گفت مشکلی نیست و بدون اینکه شماره کارت از من بگیره گفت که مبلغ انتقال داده نمیشه چون بالای 10ت ! بعد از اون یک زبونی حرف زدن که من متوجه نشدم در آخر نفر دومی گفت که پولم جور نمیشه و نفر اولی گفت گوشی خوبیه بخرش اینو ۳ بار گفتن تا گفتن ببخشید و زود فلنگو بستن ، اولین کاری که کردم این بود که زودتر از اونا گوشی رو به شماره دومم انتقال دادم ( اصلا یادم نبود پلاکشون رو یادداشت کنم )  ، بعد از اون که رفتن بهشون زنگ زدم گفتم که دو تا خش زدی رو گوشی و کلاهبرداریتو فهمیدم حالا جالبیش اینجاست که فحش دادن ، تهدید کردن و گفتن که ما آدم های شریفی هستیم 😂 ، در آخر هم رفتم کلانتری و صورت جلسه اش کردم حالا اینکه سر چند نفر رو کلاه گذاشتن بماند ، احتمالا فکر کنید که نه بابا خیلی ضایع است اما کل این اتفاقات در 15 دقیقه افتاد و اونا در اینکه حواس منو پرت کنن تا حدی موفق بودن

خلاصه اگه مورد مشابه پیش اومد اولین کاری که باید بکنید اینه که به 110 زنگ بزنید چون اظهارات توی سیستم ثبت میشه

بنده نگرفتم چی شد...

الان یعنی میخواستن مالکیت گوشی شما رو بدزدن و بزنن به نام سیمکارت خودشون ؟ 

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

بنده نگرفتم چی شد...

الان یعنی میخواستن مالکیت گوشی شما رو بدزدن و بزنن به نام سیمکارت خودشون ؟ 

بله

از اون چیزی که در کلانتری فهمیدم ظاهرا با انتقال مالکیت میتونن به جرم دزدیدن گوشی از من شکایت کنن

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۷/۸ در 14:02، m!dn!ght گفته است:

سلام

خلاصه بگم، کلاهبرداریه، گولتون زدن و یک ساعت فیک خریدید همین.

در ۱۴۰۲/۷/۸ در 14:02، m!dn!ght گفته است:

سلام

خلاصه بگم، کلاهبرداریه، گولتون زدن و یک ساعت فیک خریدید همین.

برای من هم امروز یه همچین شماره ای زنگ زد و دقیقاً همینارو گفت.ادرس گرفت و گفت هفته اینده ارسال میشه.گفت از خطوط اینترنت ستاره مربع ها هستش

لینک به دیدگاه

برای منم یه اتفاق مشابه افتاده   ببینم امشب اگه شد اسکرین و ویس هارو بفرستم ببینید جریان چیه

نمیدونم اواخر 99 بود یا اوایل 1400  یه شخصی شب ساعت 11 بود فکر کنم یا دیرتر از واتساپ برام پیام داد شما برنده خوش شانس ما تو جشنواره فلان شدین و فلان تومن حق خرید دارین و میتونید از محصولات ما هدیه ای انتخاب کنید
رفتم سایتشون دیدم اکثرا لوازم دکوری و فانتزی خونه اینا واسه فروش دارن  اکثرشونم قیمت زیر 1 ملیون داشتن

یه جا سویچی شیک چشمو گرفت (میدونستم کلاهبرداریه  دقیقا هفته قبلش برا رفیقم از همین شرکت پیام داده بودن این چون حوصله نداشته بلاک کرده بود) خلاصه یکمی اون روز حالم خوب بود گفتم بذار یکمی سر کارشون بذارم  

خلاصه پیام دادم گفتم اینو میخوام  طرف گفت دقایقی بعد اپراتور مربوطه باهاتون ارتباط برقرار میکنه
یه شماره بهم پیام داد شروع به ویس دادن کرد  یه دختره بود  چه صدای نازی هم داشت  قشنگ با صداش لذت بردم 🤣
بهم گفت فلان تومن پول طرح میشه و فلان تومن پول هزینه پست

منم شروع کردم به ویس بازی با این دختر خانم   گفتم خب عزیزدل بفرست دم در خونه من پولو پرداخت کنم   گفت متاسفانه پرداخت دم در نداریم

گفتم باشه پس طرح نزنید که اینطوری یه چند تومن از پول هدیه ای که دادین باقی میمونه  با اون پول هم هزینه پست رو بدین

گفت اینطوری چوب خالی براتون بفرستیم قربان؟

گفتم بله همون قالبی که جا سویچی رو درست کردین بفرستین بدون طرح

گفت نمیشه

نمیدونم بعدا گفت طرحو خودتون درست کنید براتون صرفه جویی میشه  گفتم باشه
یه عکس براش فرستادم گفتم این طرحو میخوام  گفت اینطوری نه باید با نرم افزار adobe درست کنی و غیره  گفتم حوصله ندارم

سر اخر تو یه ویس گفتم که در کل آپشنی داری که من پول ندم و برام بفرستی؟🤣
گفت نه و یه قلب شکسته برام فرستاد

خلاصه چسبید  یکمم سرکارش گذاشتم:D

لینک به دیدگاه

یکی چند روز پیش زنگ زده بود به گوشی پدرم و گفته بود که برای گواهی نامه شما کارت طلایی خدمات نم نمنه ثبت شده(به پدرم دقیق نمیدونم چی گفته بود ولی بعدش که دوباره تماس گرفت من برداشتم و اینارو میگفت) و الان از پست میان باید خونه باشین و مبلغ 1200 واریز کنید. منم گفتم ما همچین چیزی نه میخوایم و نه سفارش دادیم و نه میخوایم صادر بشه! گفت این دست شما نیست و برای همه صادر میشه:)) اگه نمیخواین برگشت بزنم باید بیاین از تهران حضوری تحویل بگیرین و مبلغ 5 تومن هزینه رو بپردازید :)) ول کن هم نبود، این خیلی جدید بود و تاحالا برای من پیش نیومده بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...