رفتن به مطلب

سیاه شدن صفحه مانیتور مواقعی که کارت گرافیک به فشار میوفتد

soheil.r
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بنده یک سیستم با مشخصات i3 9100f _ ram 16 3200_md tuf b360 gaming pro_rx 580 8g xfx_ pwr 500 cooler master 500 _m.2 256 انتخاب کردم ک بیرون اسمبل کردن.

تمامیه قطعات سیستم استوک هست بجز اس اس دی " هارد و رم 

این سیستمم اوایل ک گرفتمش تو یسری برنامه ها مثل ادوبی لایتروم و فتوشاپ زمانیکه زیر بار میرفت مث جدا کردن بک گراند یا افکت صفحه مانیتور سیاه میشد و دور فنه کارت به 100 درصد میرسید اما کامپیوتر خاموش نمیشد و من مجبور به ری استارت میشدم

حتی کلید های ترکیبی C+SHIFT+W+B رو هم میزدم درست نمیشد دمای کارتم تو برنامه Furmark به 83 اینا میرسید 

کارتو بردم سرویس کردن و دماش از 83 به 65 رسید و کمی مشکل برنامه ها و پرش صفحه حل شد 

بعده گذشت چن روز دوباره این مشکل برگشته و حتی موقع استارت برنامه فورمارک جهت تست کارت گرافیک صفحه سیاه میشه اما دور فن به 100 نمیره

بنظرتون مشکل از خوده کارت هست یا پاور؟

ویرایش شده توسط soheil.r
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، soheil.r گفته است:

سلام بنده یک سیستم با مشخصات i3 9100f _ ram 16 3200_md tuf b360 gaming pro_rx 580 8g xfx_ pwr 500 cooler master 500 _m.2 256 انتخاب کردم ک بیرون اسمبل کردن.

تمامیه قطعات سیستم استوک هست بجز اس اس دی " هارد و رم 

این سیستمم اوایل ک گرفتمش تو یسری برنامه ها مثل ادوبی لایتروم و فتوشاپ زمانیکه زیر بار میرفت مث جدا کردن بک گراند یا افکت صفحه مانیتور سیاه میشد و دور فنه کارت به 100 درصد میرسید اما کامپیوتر خاموش نمیشد و من مجبور به ری استارت میشدم

حتی کلید های ترکیبی C+SHIFT+W+B رو هم میزدم درست نمیشد دمای کارتم تو برنامه Furmark به 83 اینا میرسید 

کارتو بردم سرویس کردن و دماش از 83 به 65 رسید و کمی مشکل برنامه ها و پرش صفحه حل شد 

بعده گذشت چن روز دوباره این مشکل برگشته و حتی موقع استارت برنامه فورمارک جهت تست کارت گرافیک صفحه سیاه میشه اما دور فن به 100 نمیره

بنظرتون مشکل از خوده کارت هست یا پاور؟

سلام 

مشکل از هیچ کدوم نیست و این مشکل به اصطلاح amd black screen نامیده میشه ک تو کارت گرافیک های amd ب خصوص سری 500 مشاهده میشه که با اپدیت درایور کارت گرافیک مشکل بر اساس درصدی درست میشه و یا ممکنه با آپدیت مشکل بدتر بشه 

کلا تو هر درایوری احساس راحتی کردین همونو نگه دارین تا جایی ک تونستین 

کارت گرافیکتون سالمه 

لینک به دیدگاه

من مشابه این مشکل رو با 580 داشتم، دمای VRAM تو لود رو چک کنید، برای من با تعویض پد حرارتی روی VRAM ها مشکل حل شد .

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

دما الان تا چند میره

بالا 70 من ندیدم بره

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، مهیار تاپاک گفته است:

سلام 

مشکل از هیچ کدوم نیست و این مشکل به اصطلاح amd black screen نامیده میشه ک تو کارت گرافیک های amd ب خصوص سری 500 مشاهده میشه که با اپدیت درایور کارت گرافیک مشکل بر اساس درصدی درست میشه و یا ممکنه با آپدیت مشکل بدتر بشه 

کلا تو هر درایوری احساس راحتی کردین همونو نگه دارین تا جایی ک تونستین 

کارت گرافیکتون سالمه 

یکی میگه پاور و کارتتون خرابه یکی هم میگه از درایوره . واقعا نمیدونم چیکار کنم :)

12 ساعت قبل، Games_OD گفته است:

من مشابه این مشکل رو با 580 داشتم، دمای VRAM تو لود رو چک کنید، برای من با تعویض پد حرارتی روی VRAM ها مشکل حل شد .

یه بار کارتو دادم سرویس کردن مشکل از دما نیس

لینک به دیدگاه

هم اکنون، soheil.r گفته است:

یکی میگه پاور و کارتتون خرابه یکی هم میگه از درایوره . واقعا نمیدونم چیکار کنم :)

یه نفرو انتخاب کن بر اساس گفته های اون عمل کن.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز روی هوا نمی شه نظر داد اما اگر توی دمای بالا بعد از یک مدت فشار اینطوری می شه درایور یا مشکل نرم افزاری نیست چون یک باگه نباید توی شرایط دمایی خاصی این اتفاق بیافته پس حرف ارمین جان درسته که می گن از گرافیکه شایدم از پاور باشه اما پاور سیستم محافظتی داره که برق رو قطع می کنه یا سیستم باید ری استارت بشه پس اگر سیاه می شه احتمال خیلی زیاد از گرافیکه

شما برای اطمینان بیشتر کارت رو روی یک سیستم دیگه با یک ویندوز دیگه که درایورش هم اپدیت هست تست کن یا همون جایی که دادی برای سرویس اگر بازم اینجوری شد قطعا از گرافیک هست

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

پاور از نظر توانی کم نمیاد ولی احتمال داشتن ایراد توش هست

دور فن صد شدن نشانه نرسیدن برق کافی به کارته حالا یا پاور خرابه برق نمیده یا احتمالا مدار تغذیه کارت خرابه . البته میگی خمیر زدم دما کم شد و دور فن بالا نرفت احتمالا از دما بوده

شما درایور رو با برنامه ddu‌ پاک کن سیستمو ریستارت کن اخرین نسخه رو از سافت ۹۸ بگیر بزن ببین فرقی میکنه یا ن اگه نشد تا یه بایوس دانکلاک شده بهت بدم احتمالا مشکل حل بشه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

برای منم مثل شما دور فن 100میشد و صفحه سیاه

من اون موقع پاورم 2تا 6پین نداشت واسه همین 2تا مولکس رو به 6پین تبدیل کرده بودم

برای من با تعویض پاور حل شد

ویرایش شده توسط sinatak
لینک به دیدگاه

خوب اول درایور رو عوض کن یا ویندوز  بعد دماها رو چک کن گرافیک رو یه گرد گیری کن دو باره جا بزن نشد کارتو با پاور دیگه چک کن

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

پاور از نظر توانی کم نمیاد ولی احتمال داشتن ایراد توش هست

دور فن صد شدن نشانه نرسیدن برق کافی به کارته حالا یا پاور خرابه برق نمیده یا احتمالا مدار تغذیه کارت خرابه . البته میگی خمیر زدم دما کم شد و دور فن بالا نرفت احتمالا از دما بوده

شما درایور رو با برنامه ddu‌ پاک کن سیستمو ریستارت کن اخرین نسخه رو از سافت ۹۸ بگیر بزن ببین فرقی میکنه یا ن اگه نشد تا یه بایوس دانکلاک شده بهت بدم احتمالا مشکل حل بشه

دیشب نسخه درایوره پرو 22.Q4 رو از خود سایت اصلی نصب کردم صفحه سیاه نشد . حتی تو تست فIMG_20231003_113840_637.thumb.jpg.8c56ca00df2747441a51a691bd396474.jpgفورمارک امتیاز ۶۰۹۲ با (۱۰۲ fps) داد با دمایه ۶۶ درحالیکه با نسخه درایوره ادرنالین ادیشن ۲۲.۹.۲ موقع استارت تست صفحه میپرید و (۹۴fps) میداد  

یه چیز دیگه هم ک یادم رفت بگم 

دفعه اول ک کارتو بردم پیش اسمبلر سیستمم کارتو انداختن رو سیستم تستشون و تو بازی dying light با کیفیت مکس نیم ساعت پلی دادن اصلا گرافیک آخ نگفت و صفحه نپرید

تست فورمارک هم گرفتن بازم نپرید بعد من گفتم باشه گرافیکو برداشتم اوردم انداختم رو سیستم خودم تست گرفتم دیدم میپره 

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

دوست عزیز روی هوا نمی شه نظر داد اما اگر توی دمای بالا بعد از یک مدت فشار اینطوری می شه درایور یا مشکل نرم افزاری نیست چون یک باگه نباید توی شرایط دمایی خاصی این اتفاق بیافته پس حرف ارمین جان درسته که می گن از گرافیکه شایدم از پاور باشه اما پاور سیستم محافظتی داره که برق رو قطع می کنه یا سیستم باید ری استارت بشه پس اگر سیاه می شه احتمال خیلی زیاد از گرافیکه

شما برای اطمینان بیشتر کارت رو روی یک سیستم دیگه با یک ویندوز دیگه که درایورش هم اپدیت هست تست کن یا همون جایی که دادی برای سرویس اگر بازم اینجوری شد قطعا از گرافیک هست

کارتو همونجایی ک سرویس کردن جلو چشم انداختن رو سیستم تستشون و بازی dying light رو گرافیکه مکس تست کردن کارت اخ نگفت

حتی فورمارک تست هم گرفتن بازم صفحه نپرید 

لینک به دیدگاه

کیس ببر پیش همونی که سرویس کرد بهش بگو اول پاور بعد گرافیک عوض و تست کنه 

جای یه تاپیک برای خریدارهای این گرافیک های 10 روز کارکرد اما بدون کارتن خالیه!

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، soheil.r گفته است:

کارتو همونجایی ک سرویس کردن جلو چشم انداختن رو سیستم تستشون و بازی dying light رو گرافیکه مکس تست کردن کارت اخ نگفت

خوب شما می گی اولش پیش خودتونم اوکی بوده بعد اینطوری شده مجدد برید عین همون تست انجام بدید اگر نشد که مشکل از گرافیک نیست برید سراغ پاور یا مادربرد

البته قبلش یک ویندوز دیگه روی فلش بریزید با درایور اخری تستش کنید اگر شد برید سراغ اون دو تا

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، soheil.r گفته است:

من این پست رو ندیدم 🥰

پاور رو تست کنید بازم کیس ببرید پیش همون فرووشنده بگید یه پاور دیگه تست کنه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۱ در 01:48، soheil.r گفته است:

خب عزیزم من خودم amd بازم و وقتی سیستم ۴ سال پیش ک rx570 بستم تا چند مدت روش درگیر بودم ک مشکل رو پیدا کنم و در نهایت متوجه شدم ک مشکل جهانیه 

منظورم اینه ک نمیخوام مث من تا چند مدت سر ی مشکل علاف بشین 

تضمینی میگم ک نگران نباش 

حتی amd با هر اپدیتی ک میده خودش ذکر میکنه ک مثلاً فلان مدل از کارت گرافیک ک مشکل black screen داشتن با این اپدیت برطرف میشن 

تو همه اپدیت هایی ک تا الان داده اینو ذکر میکنه 

پس خود amd هم متوجه این باگ و ایراد تو درایور هست 

ولی خب متاسفانه تو سری 500 ک قدیمی هم هستن این باگ و ایراد ب طور کامل برطرف نشده 

من عادت کردم بش و الان اصلا اذیت کننده نیست وقتی ک بلک اسکرین میشه سیستم خاموش روشن میکنم و تا چند روز مشکل حل میشه برام 

اما خب کارت بعدیم رو حتما از برند انویدیا خواهم خرید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۱ در 01:48، soheil.r گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

مشاوره انلاین گرفتن همینه

یکی طبق تجربیات کاریش میگه یکی طبق تجربیات استفاده از قطعات میگه یکی هم طبق سرچهایی که میکنه

تقریبا همه هم درست میگن، فقط به اونایی که از رو سرچ میگن گاهی اعتباری نیست و گاهی کار رو کمی سخت تر میکنن(البت قطعا هدفشون خیره ولی درد سر ساز میشن)

این وسط شما هستی که نباید فقط به خوندن پستها اکتفا کنی و بی حوسله گی کنی، یا  موضع بگیری

مثلا اینی که میگی "یه بار کارتو دادم سرویس کردن مشکل از دما نیس"

چون سرویس کردن دلیل ومعیار خوبی برای سنجیدن خوبی دما نیست

اگر واقعا هدفت نتیجه گرفتنه بهتره طبق درخواستها تست بگیری و اطلاع بدی

اگر هم درخواستها خارج از توانت هست و یا امکاناتش رو نداری باید بدی یک جای معتبر برات انجام بدن(طبق گفته دوستان میتونه همون جایی باشه که قبلا نتیجه گرفتی)

ولی اگر باز دوست داری خودت کنجکاوی کنی که تا حدودی به نتیجه برسی اینا رو هم جواب بده

مدل دقیق پاورت رو بگو، یک مدل از این پاور های کولر مستر 500  استوک موجود در بازار نکته گمراه کننده داره

بعد درایورها رو چطوری نصب و بروز رسانی کردی(گرافیک رو که جدید گرفتی و فقط مادر بورد رو بگو)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

کسایی که تنبلن یا نمی دونن چطوری اپدیت کنن برنامه driver easy بگیرن خیلی راحت همه چیزتون اپدیت می کنه

ویرایش شده توسط ARMIN
انتخاب کلمات مورد توجه قرار بگیره :D
لینک به دیدگاه

من این مشکل رو با ابونتو داشتم، با کارت 6900xt، قبلنا ابونتو ریخته بودم ورژن ۲۴.۰۴ مشکلی نداشتم روش، بعدش بخاطر کم بودن فضای هارد، یه اس اس دی جدید گرفتم و روی اس اس دی نصب کردم بازم همون ورژن رو، اینبار در حد اذیت کننده ای زیر لود مشکل بلک اسکرین پیدا میکردم اولش فکر میکردم هنگ کرده با دکمه پاور به زور خاموش روشن میکردم ولی اینقدر بلک اسکرین زیاد بود که دیگه از خاموش روشن کردن حالم بد میشد ، بعد متوجه شدم فقط صفحه سیاهه و هنگ نکرده با ctrl+alt+del  میبستم دوباره لاگین میکردم، الان مشکلش حل شد بدون نصب مجدد سیستم عامل، حالا نمیدونم مشکلش یا با درایورهای جدید حل شد یا اینکه پاکش کردم درایور رو از اول نصب کردم حل شد یا مشکل با ورژن جدید نرم افزاری که باهاش کار میکردم حل شد یا اینکه موقعی که رم جدید خریده بودم این با باس ۳۶۰۰ مشکل داشت باس رو اوردم روی ۳۲۰۰ ، ولی خداروشکر هرچی بود دیگه چند وقت این مشکل رو ندارم 

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...