رفتن به مطلب

تست گرافیک rx590

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت بخیر.
دوستم 2 کارت گرافیک Rx 590 امانت گرفته و وقتی تست فورمارک میگیره، دقیقه اول تموم نشده صفحه مشکی میشه (می پره) و صدای فن ها به شدت زیاد میشه. البته تو گیم مثلا فورتنایت تنظیمات high، دماش تا 80 میره و fps 40  میده. همچنین تغییرات gpu clock در زمان فورمارک هم مثلا 1050 مگاهرتزه کم کم میره 910 بعد میره 970 مگاهرتز اینا.
تنظیمات فورمارک فقط اونو روی حالت 1920*1080 (16/9) و فول اسکرین گذاشتم و anti alising هم off گذاشتم. درایور هم نصب کردم (ویندوز 11 از خود سایت Amd).
تنظیمات msi afterburner هم برای فورمارک این گذاشتم:
image.thumb.png.89824a17a811c8ac59ce26760504dd00.png

و اینا هم یکسری مشخصات دیگه از Gpu
image.thumb.png.fe95465aeb7d195514cccf2c228090f5.png
- میخواستم بپرسم واقعا این کارت های گرافیک Rx 580 دست دوم یعنی واقعا اینطوریه؟ اونا هم فورمارکشون دقیقه اول نشده می پره؟ 10 دقیقه هم نمی تونن دووم بیارن و اینکه اینهمه تغییر Gpu کلاک داره؟
- مشکل کجاست؟ آیا من تنظیمات برای تست فورمارک درست گذاشتم دیگه مخصوصا تو msi after burner؟
من پردازندم i5-13600k هست و تو سایت Bottleneck چک کردم 20 درصد قویتر از گرافیک بود. همچنین یکبار هم تصویر زیر اومد وقتی کارت بعدی رو هم تست گرفتیم و همین نتیجه را داد. دیگه نیومد.
اگه کسی سوالمو میتونه جواب بده اینکه آیا تنظیمات فورمارک یا جایی رو اشتباه کردم بگه یا اینکه بگه مشکل کارت گرافیک هست که نظرم خودمم همینه.
image.thumb.png.fdc2fd5d36d6273b2f2f1785217b868a.png
image.thumb.png.c4cfae9eea80e1fa9ff8674fffc9b622.png

image.png
نکته: گرافیک داخلش یکم گرد و خاک داره و تمیز کاری نشده که دوستمون گفتن خمیرشو عوض کنیم ولی با این حال من بازم سوالم هنوز هست که سر ده ثانیه تصویر رفت صداش درومد. من فکر میکردم باید حداقل 5 - 7 دقیقه ای دووم می آورد اخه. توی پریمیر هم که باز می کنم یک ویدیو میندازم صداش تکه تکه میاد. شماهایی که rx 580 دست دوم دارید جواب بدید یعنی اینطوریه وضعیتتون؟ فورمارک تا 5 دقیقه هم نمی تونه دووم بیاره و پریمیر اینطوری میشه؟

ویرایش شده توسط ahmad00231
لینک به دیدگاه

سلام عزیز جان خوب هستید، تغییر کلاک و پریدن تصویر بخاطر بالا رفتن دما هست، چوا وقتی دما میره بالا کارت اتوماتیک کلاک رو کم میکنه که دما بیاد پایین، شما یه خمیر سیلیکون خوب بزنید به احتمال زیاد دماتون بهتر میشه و مشکل پرش تصویر هم حل میشه، من برای rx 580 آرمور از خمیر Cooler Master Gel pro v.2  استفاده کردم که خوب بود

لینک به دیدگاه

خود این فورمارک قاتله کارته نهایت 5 دقیقه... 10 دقیقه عاخه

13600k بهش برخورده با rx590 هم اتاق شده

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام حرف دوستمون درسته و فورمارک خودش قاتل گرافیک هست. فورمارک بین دو دقیقه  باید بزنید نه ده دقیقه که پدر کارتم در میاره . البته شما الان کارت گرافیک داخلی هم فعال داری که باید توی بایوس ماربرد غیر فعال کنی. شاید مشکل پریمیر مال همین باشه چون تو حالت نیاز به قدرت کمتر از کارت گرافیک داخلی اینتل داره استفاده میکنه  . کلاک کارت  590 باید حداقل 1450 تا 1500 به بالا باشه البته کارت شما ورژن gme یا ضعیف تر هست .ولی توی فور مارک به علت محدودیت تعریف شده توان مصرفی در بایوس نمیتونه  از حد خاصی برق بیشتر مصرف کنه و در  کلاک حداکثر tdp  ثابت میمونه و یا بعد از داغ شدن زیاد آندرکلاک میکنه .tdp کارت شما 145 وات هست که با کارت 580 یکیه. کارت شما نسخه ضعیف تر 590 هست در اصل چیزی مثل 580 2048sp  که همون 570 هست. اگر پاور لیمیت رو افزایش بدید کارت در کلاک بالاتری کار خواهد کرد ولی با این تفاسیر کارت شما اوضاعش اصلا خوب نیست چون با کلاک 1000 داره داغ میکنه. سیاه شدن صفحه و بالا رفتن دور فن ها هم علتش گرمای بیش از حد تعیین شده در تنظیمات بایوس هست. البته تغییر نامتعارف پارامترهای تعریف شده در بایوس هم میتونه این کار رو بکنه.  احتمالا زیاد مشکل خمیر هم داره.  عین این مشکل رو آقای عبد محمد از فروشندگان همین انجمن داشتن رو کارتهای گذاشته شده برا فروش اعلام کرده بودند. راه حلش هم عنوان کردند که گذاشتن کاستوم فن روی 60 به بالا هست برای این که درجه حرارت از فلان دما بالاتر نره. . با gpuz یا آفتر برنر چک کنید تو فول لود چند وات مصرف داره. به نظر بنده راه حلش ویرایش بایوس و یا تعویض خمیر و پد و آندرولت کارت یا استفاده از بایوس کارتهای دیگه میتونه  مشکل رو حل کنه. کما این که من با فلش بایوس گیگابایت مشکل داغی کارت xfx 580 رو حل کردم . وات مصرفیش هم کمتر شد. 

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

furmark تست خوبی نیست .خود نرم افزار هم یه اشارتی میکنه به این موضوع!!

تست بلند مدت گیم بگیرید درب کیس بسته ایر فلو معمولی دمای نرمال اتاق 30-25درجه باشه. اگر مشکل داشت پس ایراد کرده.

این هم ازسایت سازنده :

gtx275_mosfet_damaged_furmark.jpg

https://geeks3d.com/furmark/gallery/

https://geeks3d.com/20091209/geforce-gtx-275-vrm-damaged-by-furmark/

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ahmad00231 گفته است:

سلام وقت بخیر.
دوستم 2 کارت گرافیک Rx 590 امانت گرفته و وقتی تست فورمارک میگیره، دقیقه اول تموم نشده صفحه مشکی میشه (می پره) و صدای فن ها به شدت زیاد میشه. البته تو گیم مثلا فورتنایت تنظیمات high، دماش تا 80 میره و fps 40  میده. همچنین تغییرات gpu clock در زمان فورمارک هم مثلا 1050 مگاهرتزه کم کم میره 910 بعد میره 970 مگاهرتز اینا.
تنظیمات فورمارک فقط اونو روی حالت 1920*1080 (16/9) و فول اسکرین گذاشتم و anti alising هم off گذاشتم. درایور هم نصب کردم (ویندوز 11 از خود سایت Amd).
تنظیمات msi afterburner هم برای فورمارک این گذاشتم:
image.thumb.png.89824a17a811c8ac59ce26760504dd00.png

و اینا هم یکسری مشخصات دیگه از Gpu
image.thumb.png.fe95465aeb7d195514cccf2c228090f5.png
- میخواستم بپرسم واقعا این کارت های گرافیک Rx 580 دست دوم یعنی واقعا اینطوریه؟ اونا هم فورمارکشون دقیقه اول نشده می پره؟ 10 دقیقه هم نمی تونن دووم بیارن و اینکه اینهمه تغییر Gpu کلاک داره؟
- مشکل کجاست؟ آیا من تنظیمات برای تست فورمارک درست گذاشتم دیگه مخصوصا تو msi after burner؟
من پردازندم i5-13600k هست و تو سایت Bottleneck چک کردم 20 درصد قویتر از گرافیک بود. همچنین یکبار هم تصویر زیر اومد وقتی کارت بعدی رو هم تست گرفتیم و همین نتیجه را داد. دیگه نیومد.
اگه کسی سوالمو میتونه جواب بده اینکه آیا تنظیمات فورمارک یا جایی رو اشتباه کردم بگه یا اینکه بگه مشکل کارت گرافیک هست که نظرم خودمم همینه.
image.thumb.png.fdc2fd5d36d6273b2f2f1785217b868a.png
image.thumb.png.c4cfae9eea80e1fa9ff8674fffc9b622.png

image.png
نکته: گرافیک داخلش یکم گرد و خاک داره و تمیز کاری نشده که دوستمون گفتن خمیرشو عوض کنیم ولی با این حال من بازم سوالم هنوز هست که سر ده ثانیه تصویر رفت صداش درومد. من فکر میکردم باید حداقل 5 - 7 دقیقه ای دووم می آورد اخه. توی پریمیر هم که باز می کنم یک ویدیو میندازم صداش تکه تکه میاد. شماهایی که rx 580 دست دوم دارید جواب بدید یعنی اینطوریه وضعیتتون؟ فورمارک تا 5 دقیقه هم نمی تونه دووم بیاره و پریمیر اینطوری میشه؟

درود بر شما و دیگر دوستان

خیر اینطوری نیست

با فورمارک ساعتها گرافیک سالم زیر بار باشه  گرافیک  اخ نمیگه (5 دقیقه که اصلا چیزی نیست)

پاور سیستم چیه؟

درایورها رو چطوری نصب و بروز رسانی کردید(به غیر از درایور گرافیک)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

نتیجه ساعتها !!تست فورماررک☠️😅

ezgif.com-video-to-gif.thumb.gif.3a50357bd8fcc34b7db099c6ec7117f6.gif

ویرایش شده توسط WAR
لینک به دیدگاه

الله اکبر

بازم منابع نهایت سرچ در اینترنت ونهایت مثل دستمون اون کلیپ متحرک!

یه سوالی دارم از دوستانی که واکنش تعجب گزاشتن

تا حالا چند تا گرافیک رو با فور مارک تست کردن که زیر تست از بین رفته؟

اصلا تا به حال گرافیکی رو با فورمارک تست کردین؟

من میتونم حرفم رو اثبات کنم، نه با سرچ نه با سایت، بلکه خودم تستش رو بزارم

ولی شمایی که تعجب گزاشتین وقطعا مخالفید میتونید غیر حرف من رو ثابت کنید؟البت اونم نه با سرچ و نه با سایت!

من 24 ساعت فور مارک رو rx580 پلی کنم و فیلم بگیرم وحتی با ترمو ویژن از اطرف سوکت پاور و مدار pwm عکس ومدرک بزارم ایا راضی میشد؟!!

استارتر عزیز تا تست میگیره فور مارک میپره بیرون، یا گرافیک خرابه یا ایرادات نرم افزاری و حتی سخت افزاری دیگر داره!

این همه تعجب و دنگو فنگ نداره که😂

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

الله اکبر

ولی شمایی که تعجب گزاشتین وقطعا مخالفید میتونید غیر حرف من رو ثابت کنید؟البت اونم نه با سرچ و نه با سایت!

من 24 ساعت فور مارک رو rx580 پلی کنم و فیلم بگیرم وحتی با ترمو ویژن از اطرف سوکت پاور و مدار pwm عکس ومدرک بزارم ایا راضی میشد؟!!

استارتر عزیز تا تست میگیره فور مارک میپره بیرون، یا گرافیک خرابه یا ایرادات نرم افزاری و حتی سخت افزاری دیگر داره!

دوست عزیز. سایت سازنده این نرم افزار لینک گزاشتم داره غیر مستقیم و مستقیم میگه ممکنه باعث سوختن گرافیک بشه . من بودم این قدر با اطمینان این نرم افزارو معرفی نمیکردم.حداقل از خطراتش میگفتی هم باز بد نبود. همه دوستان هم باز مثل شما نظرشون رو گفتن. جای جوش آوردن نیست که.

تازش هم اصل کار گیم و نرم افزار کاربردی هست. این بنچ مارکها هیچ وقت چیزیو شفاف نشون نمیدن. معلوم نیست گرافیکو خودشون سوزوندن یا از قبل مشکل داشته یا هر دو!

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

الله اکبر

سلام دوست عزیز. در اصل فورمارک یک نرم افزار چند مگابایتی بر پایه api والکان هست که خود نرم افزار نباید بتونه چنین بار مضاعفی روی کارت بیاره چون توابعش رو نداره. گیم چند و چند صد گیگابایتی نمیتونه همچین کاری بکنه با کارت. ولی به خاطر کد نویسی خاصی که انجام شده شروع به اعمال وات و توان اضافی به کارت میکنه. که اگه میتونست بازی doom که بر پایه والکان هست 250 فرم تو گرافیک میان رده نمی داد. اصل کار فورمارک هم یه تست سلامت کوچیک روی کارت برای سلامت برد تغذیه و خود چیپ گرافیک هست و به مموری کاری نداره. حتی با فورمارک سلامت پاور هم میشه چک کرد یعنی اونم به لب مرز میرسونه. شما فکر کن در کارخونه بادکنک سازی یا حالا هر کارخونه تولید کالایی تو مرحله آخر تولید بادکنها  یا کالا رو بیش از حد توان باد میکنن یا تحت فشار میزارن تا تست بشن هر کدوم ترکید یا باد داد از رده خارج میکنن و هرکدوم نه کنترل کیفیت رو رد کرده. ولی تو چند ثانیه یا دقیقه نه ساعت و روز. فکر کن پرایدی که چند سال کارکرده و بدیش نیست و احتمالا چند ساله دیگه هم همین طور کار خواهد کرد رو تخته کنی تو اتوبان تهران قم و یه ساعت هم باهاش تو جاده خاکی کناری رالی  بری ببینی زیر و بندش چطوریه. معلومه که دیگه به سال نمیرسه و برگشتی باید بری تعمیرگاه.به شخصه چند تا گرافیک ازم نابود کرده چون قبلا اطلاعی نداشتم از این موضوع و هی الکی فورمارک میزدم. به نظرم گیمهای dx11 بهترین نرم افزار برای تست کارت هستن. فشاری که dx11 روی کارت میزاره dx12  نمیزاره. حتی گیمهای سفارشی توسط کمپانی انودیا پدر کارت amd رو در میاره زیر بار که البته از قصد هست و amd  هم فهمیده و روی استارفیلد داره تلافی میکنه. حتی dx10 بدتر از 11 گرافیک رو به چالش میکشه. تا وقتی گیم هست چرا فورمارک. شما پاورلیمیت کارت رو بزار روی آخر و آنتی آلیست فورمارک رو بزار روی off بعد استارت کن اگه کارت شما نابود نشد هرچی خواستی بگو.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

سلام.

اکثرا مشکل پریدن صفحه بخاطر گرمای زیاده.و اینکه شما میگین گرد و غبار زیاد داره به نظرم میتونه مشکل با تعویض خمیر حل بشه.

اگه مشکل بعد از تعویض خمیر هم حل نشد که ۹۵ درصد حل میشه.. چیپ کارت به مشکل خورده که میتونه از خیلی چیزا باشه(پاور ضعیف-ماین-استفاده غیر استاندارد...) 

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

دوست عزیز. سایت سازنده این نرم افزار لینک گزاشتم داره غیر مستقیم و مستقیم میگه ممکنه باعث سوختن گرافیک بشه . من بودم این قدر با اطمینان این نرم افزارو معرفی نمیکردم.حداقل از خطراتش میگفتی هم باز بد نبود. همه دوستان هم باز مثل شما نظرشون رو گفتن. جای جوش آوردن نیست که.

تازش هم اصل کار گیم و نرم افزار کاربردی هست. این بنچ مارکها هیچ وقت چیزیو شفاف نشون نمیدن. معلوم نیست گرافیکو خودشون سوزوندن یا از قبل مشکل داشته یا هر دو!

درود بر اقا سیعد عزیز

سعید جان شما چرا؟

اینو لطفا یه سرچی کنید "شکایت از مک دونالد بابت داغ بودن قهوه"و داستانشو کامل بخونید

غیر از جریمه سنگین و عجیب (عجیب از دید من جهان سومی) مک دونالد مجبور میشه رو ظروف قهوه هشدار داغ بودن قهوه بده!!

به نظر مزحک و عجیب میاد !

ولی خوشبختانه مزحک نیست و اونجا قانون و قوانینی داره که حقوق مصرف کننده تا این حد باید رعایت بشه

قضاوت اینکه چرا سازندهفرم افزار  این هشدار داده هم با خودت

بعد من دارم میگم چند تا تست کردین که تا حالا زیر تست اسیب دیده؟!

اقا بیا بگو من 10 تست کردم و یکی اسیب دیده

من میگم چشم هیچ حرفی ندارم

بلاخر برنامه ای که میگید خطرناکه نباید توی این فروم چند نفری تلفاتشو  گزارش کرده باشن؟!

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام دوست عزیز. در اصل فورمارک یک نرم افزار چند مگابایتی بر پایه api والکان هست که خود نرم افزار نباید بتونه چنین بار مضاعفی روی کارت بیاره چون توابعش رو نداره. گیم چند و چند صد گیگابایتی نمیتونه همچین کاری بکنه با کارت. ولی به خاطر کد نویسی خاصی که انجام شده شروع به اعمال وات و توان اضافی به کارت میکنه. که اگه میتونست بازی doom که بر پایه والکان هست 250 فرم تو گرافیک میان رده نمی داد. اصل کار فورمارک هم یه تست سلامت کوچیک روی کارت برای سلامت برد تغذیه و خود چیپ گرافیک هست و به مموری کاری نداره. حتی با فورمارک سلامت پاور هم میشه چک کرد یعنی اونم به لب مرز میرسونه. شما فکر کن در کارخونه بادکنک سازی یا حالا هر کارخونه تولید کالایی تو مرحله آخر تولید بادکنها  یا کالا رو بیش از حد توان باد میکنن یا تحت فشار میزارن تا تست بشن هر کدوم ترکید یا باد داد از رده خارج میکنن و هرکدوم نه کنترل کیفیت رو رد کرده. ولی تو چند ثانیه یا دقیقه نه ساعت و روز. فکر کن پرایدی که چند سال کارکرده و بدیش نیست و احتمالا چند ساله دیگه هم همین طور کار خواهد کرد رو تخته کنی تو اتوبان تهران قم و یه ساعت هم باهاش تو جاده خاکی کناری رالی  بری ببینی زیر و بندش چطوریه. معلومه که دیگه به سال نمیرسه و برگشتی باید بری تعمیرگاه.به شخصه چند تا گرافیک ازم نابود کرده چون قبلا اطلاعی نداشتم از این موضوع و هی الکی فورمارک میزدم. به نظرم گیمهای dx11 بهترین نرم افزار برای تست کارت هستن. فشاری که dx11 روی کارت میزاره dx12  نمیزاره. حتی گیمهای سفارشی توسط کمپانی انودیا پدر کارت amd رو در میاره زیر بار که البته از قصد هست و amd  هم فهمیده و روی استارفیلد داره تلافی میکنه. حتی dx10 بدتر از 11 گرافیک رو به چالش میکشه. تا وقتی گیم هست چرا فورمارک. شما پاورلیمیت کارت رو بزار روی آخر و آنتی آلیست فورمارک رو بزار روی off بعد استارت کن اگه کارت شما نابود نشد هرچی خواستی بگو.

درود بر شما

نه دیگه نشد

دوستمون گفتن چند دیقه تست میگیرن میپره

دوستان در جواب گفتن فور مارک این طور و ان طور و فقط مدت زمان کوتاهی تست با فور مارک مجاز و معتبره

من گفتم خیر اصلا این طوری نیست و کلی واکنش تعجب

داستان رو خیلی سخت و پیچیده نکنیم

اینقدری که گیمر و ماینر گزارش به باد دان گرافیک رو دادن از فرو مارک بیچاره هیچ گزارشی نیست

البت گزارشی که کلیپ متحرک بی نامو نشون باشه یا هشدار برای رعایت حقوق مصرف کننده باشه مورد قبول نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست کارت 7900xt با سیستم خودم که به شدت گلوگاه شد در بازی سایبر

1755335359_.thumb.gif.8ae71838aa67548a371a1b6242789894.gif

همین کارت در تست فرمارک در سیستم دیگه (قویتر) به مدت 20 دقیقه

1463186321_7900fur.thumb.jpg.bafc4fea2226cb8aa43c9484e584020f.jpg

براحتی مشاهده میکنید فرمارک حتی نمیتونی کارتو تحت فشار ببره ، مموری که خوابه (رفته نوشابه بخوره) هسته اصلی هم هیچ به بوست خودش نرسیده (بوستش 2394 هست رو سیستم بنده 2765 بوست کرده)

فقط مدار تغذیه زیر فشار شدید میبره که همین باعث سوختگی کارت میشه (ای کاش مصرف هم رو مکس میذاشت میدیدیم) ولی طبق تستهای معتبر مصرف تو فرمارک بیشتر از حالت گیمینگ هست حتی بیشتر از مکس خود کارت

به قول یکی از اساتید فروم : مثل اینه برای تست سلامت ماشین ی آجر بزاری رو گاز دور موتور تا آخر بچسبه بزاری نیم ساعت همونجوری کار کنه 

یکی از بهترین نرم افزار ها مشابه بازی تایم اسپای هست البته همگی کارت گرافیک تهیه میکنیم برای بازی کردن کسی غیر این کارت تهیه نمیکنه

کارتهای ماینی مموریشون تحت فشار و اورکلاک بودن فرمارک مموری رو تست نمیکنه ، هسته هم چندان زیر فشار نیست (کیف میکنه اون وسط) حتی دمایی که نشون میده درست نیست

فروشنده ها برای راحتی کار ، و به خاطر دلایل بالا این تستو ترجیح میدن

تنها تست قابل اطمینان بازی هست حالا یکی بیاد از این تست به عنوان نماد سلامت کارت استفاده کنه از نظر من نوبی بیش نیست ، اگه تمایل شدیدی به نابودی مدار تغذیه کارت و مصرف برق بیش از نرمال و سوختگی احتمالی دارید شما رو به آغوش گرم فرمارک هدایت میکنم ....

گفتنی ها گفته شد قضاوت به عهده خودتون میزارم

لطفا این پستو نقل نکنید چون جواب نمیدم

لینک به دیدگاه

تست اصولی میشه گیم سنگین gpu محور با vsync خاموش   و 3dmark برای بنچمارک گیری

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

نه دیگه نشد

دوستمون گفتن چند دیقه تست میگیرن میپره

دوستان در جواب گفتن فور مارک این طور و ان طور و فقط مدت زمان کوتاهی تست با فور مارک مجاز و معتبره

من گفتم خیر اصلا این طوری نیست و کلی واکنش تعجب

داستان رو خیلی سخت و پیچیده نکنیم

اینقدری که گیمر و ماینر گزارش به باد دان گرافیک رو دادن از فرو مارک بیچاره هیچ گزارشی نیست

البت گزارشی که کلیپ متحرک بی نامو نشون باشه یا هشدار برای رعایت حقوق مصرف کننده باشه مورد قبول نیست

سلام و درود بر آقا مهرزاد. دوست خوبم عدم گزارش خرابی توسط فورمارک به این دلیل هست که طرف فکر میکنه کارت خرابه. کسی که با فورمارک تست میکنه فکر میکنه که فور مارک تازه خرابی کارتش رو نشون داده ولی غافل از این که خود فورمارک خرابش کرده. عرض کردم سه تا کارت ازم نابود کرده. یک 7770 یک 7870 و یک 290x. حتی یه 580 آرمور هم داشتم بیچاره هیچ مشکلی نداشت و عین ساعت کار میکرد.از بس فورمارک زدم  آرتیفکت پیدا کرد.  درست میفرمایید تست کردن باهاش مفیده و شکی توش نیست. مشکل اساسی کارت رو رو میکنه و نشون میده ولی حداقل 2 الی 5 دقیقه و حداکثر 10 دقیقه نه ساعت و روز. در مورد بالا بله حق با شماست استارتر مشکل اساسی داره کارتشون که فورمارک تو دقایق اول مشکل رو نشون داده. 

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

تست کارت 7900xt با سیستم خودم که به شدت گلوگاه شد در بازی سایبر

1755335359_.thumb.gif.8ae71838aa67548a371a1b6242789894.gif

همین کارت در تست فرمارک در سیستم دیگه (قویتر) به مدت 20 دقیقه

1463186321_7900fur.thumb.jpg.bafc4fea2226cb8aa43c9484e584020f.jpg

براحتی مشاهده میکنید فرمارک حتی نمیتونی کارتو تحت فشار ببره ، مموری که خوابه (رفته نوشابه بخوره) هسته اصلی هم هیچ به بوست خودش نرسیده (بوستش 2394 هست رو سیستم بنده 2765 بوست کرده)

فقط مدار تغذیه زیر فشار شدید میبره که همین باعث سوختگی کارت میشه (ای کاش مصرف هم رو مکس میذاشت میدیدیم) ولی طبق تستهای معتبر مصرف تو فرمارک بیشتر از حالت گیمینگ هست حتی بیشتر از مکس خود کارت

به قول یکی از اساتید فروم : مثل اینه برای تست سلامت ماشین ی آجر بزاری رو گاز دور موتور تا آخر بچسبه بزاری نیم ساعت همونجوری کار کنه 

یکی از بهترین نرم افزار ها مشابه بازی تایم اسپای هست البته همگی کارت گرافیک تهیه میکنیم برای بازی کردن کسی غیر این کارت تهیه نمیکنه

کارتهای ماینی مموریشون تحت فشار و اورکلاک بودن فرمارک مموری رو تست نمیکنه ، هسته هم چندان زیر فشار نیست (کیف میکنه اون وسط) حتی دمایی که نشون میده درست نیست

فروشنده ها برای راحتی کار ، و به خاطر دلایل بالا این تستو ترجیح میدن

تنها تست قابل اطمینان بازی هست حالا یکی بیاد از این تست به عنوان نماد سلامت کارت استفاده کنه از نظر من نوبی بیش نیست ، اگه تمایل شدیدی به نابودی مدار تغذیه کارت و مصرف برق بیش از نرمال و سوختگی احتمالی دارید شما رو به آغوش گرم فرمارک هدایت میکنم ....

گفتنی ها گفته شد قضاوت به عهده خودتون میزارم

لطفا این پستو نقل نکنید چون جواب نمید

سلام بزرگوار و ممنون از اشتراک گذاری. باید بگم دلیل عدم زیر بار بردن کارت شما کنترل tdp یا وات مصرفی توسط بایوس کارت هست. البته که کارت شمام هیولاست و بله شاید نتونه زیر بارم ببره. ولی این که میبینید به بوست یا ماکسیمم کلاک نمیرسه دلیلش این میتونه باشه.. شما پاورلیمیت رو افزایش بدید خواهید دید که کلاک بالاتر میره. در مورد تست هم بله کاملا درسته. من تست پایداری آورکلاک میگرفتم در فورمارک مشکلی نبود ولی تو بازی کرش میکرد کارت.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۵ در 02:17، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

الله اکبر

دقیقا . وقتی منبع تغذیه که سالم باشه فورمارک هیچ کاری با کارت نمی‌کنه . من هم پیش اومده چندین ساعت کارت گرافیک رو روی سنگین‌ترین تست های فورمارک گذاشتم . گرافیکی که سالم باشه آخ نمی‌گه. اون گرافیک مشکل داره که زوارش در می‌ره.

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

دقیقا . وقتی منبع تغذیه که سالم باشه فورمارک هیچ کاری با کارت نمی‌کنه . من هم پیش اومده چندین ساعت کارت گرافیک رو روی سنگین‌ترین تست های فورمارک گذاشتم . گرافیکی که سالم باشه آخ نمی‌گه. اون گرافیک مشکل داره که زوارش در می‌ره.

بچه مردم با هزار زحمت سیستم کارکرده جمع میکنه میاد همین حرفها رو میشنوه 580 میزاره زیر تست میره میخوابه ..از خواب بلند میشه میبینه همه لختن!

توقع دارید هرکی هر بلایی سر سیستمش اومد بیاد اینجا بیان کنه

لینک به دیدگاه

به شخصه هیچوقت furmark رو به تنهایی معیار مناسبی برای تست سلامت کارت نمیدونم چون خیلی سال پیش کارتی داشتم که توی furmark مشکلی نداشت اما تو گیم فریز میشد ... بهترین تست برای سلامت کارت پلی کردن گیم های سنگین به مدت چند ساعته
هیچوقت هم بیشتر از 10 دقیقه کارتی رو با furmark تست نکردم
دیدن این دوتا ویدیو هم خالی از لطف نیست
https://www.youtube.com/watch?v=fLvqqPBN4Ag
https://www.youtube.com/shorts/E_rMkxlmQqg

لینک به دیدگاه

میدونم همه نیتشون خیر ه حالا یه سری ها برای منافع مصرف کننده یه سری ها برای منافع فروشنده

و خوب من نمیگم برا اثاث چند تا تست نظر دادم و این تست ها چه دلیلی داره و تا کی ادامه داره

برای یکی از دوستان که امد برای یک صحبت دوستانه نشون دادم(حداقل تو این جمع یکی هست که بدونه دلیل من چیه😅)

همین ایشون برام کافی هست

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، MRO گفته است:

اینو نگم تو دلم میمونه😂

خیلی ساله المانهای الکترونیکی طوری طراحی میشن که باعث اتش سوزی نشن

مثال ساده شدش همین فیوز ها با طولی بشتر در محفظه شیشه ای یا گچی طراحی و تولید میشن (برای جلوگیری اسیبها و خطرات ارک جریانات DC )

این که من میگم برای نیمه هاد و اغلب المانهای الکترونکی هست(به خصوص در تولیدات حرفه ای سطح بالا)

لطفا با مبحث باتری های لیتیومی هم قاطی نشه و به قول ارمین خلت مبحث نشه(که البت برای اون هم در تلاشن که جلوی اتش سوزی هاشو بگیرن)

حداقل کلیپ اول قابل قبوله ولی این کلیپ که کلیپ دوم باشه فیکه، به این کلیپ استناد نکنید(که متاسفانه اغلب هم همین کلیپ رو میبینن و برا دیگران میزارن)

اتش سوزی با این اشتعال در اون قسمت یعنی در مدار تغذیه گرافیک محاله، داد میزنه یه چیز فشفشه مانند در کیس جا سازی شده

گفتنی ها گفته شد و ادامه این بحث باعث به حاشیه رفتن تاپیک میشه(تقلب زدم اوردمش اینجا😂)

من دیگه تمام

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...