رفتن به مطلب

فیبر نوری (فاصله مناسب تا کافو )

iyasin
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه رفقا

امروز داشتم رد میشدم دیدم از مخابرات اومدن و داشتن سیمکشی فیبر نوری رو انجام میدادن 

پرسیدم ازشون و متوجه شدم سر کوچه ی ما کافو نوری یا همون باکس فیبر نوری، قراره میگیره

میخاستم بدونم حداکثر فاصله خونه تا کافو چقدر هست ، چون میترسم بگن چون ته کوچه اید به شما اراعه نمیدیم

فاصله حدودی من تا کافو نوری که قراره بزنن حدودا ۳۰۰ متره 

رفقا تجربه هاتونو بیایید بگید 

لینک به دیدگاه

و اینکه سرویس اذرخش های وب بر بستر فیبر نوری هم قراره تو منطقمون اراعه بشه تا ۲.۳ ماه دیگه

پیشنهادتون چیه ؟

اگه قرار باشه بتونم از هر دو شرکت مخابرات و های وب فیبر بگیرم 

بنظر شما کدومو ترجیح بدم؟

لینک به دیدگاه

درود 

فاصله از باکسی که شما فرمودید تاثیری تو سرعت یا کیفیت خط ارتباطی نداره فقط هزینه کابل کشی از باکس تا توی اتاق به عهده ی مشترک هس. در مورد گرفتن از کدوم شرکت تا جایی که اطلاع دارم توافقاتی که بین شرکت های ارایه دهنده هس منطقه بندی شده که هر شرکت یه منطقه رو پوشش میده البته بازم به شهر تون بستگی داره و توافقات بین ارایه دهنده ها

لینک به دیدگاه

2 ماهی میشه افتادن به جون خیابونهای شهر تمامش رو فیبر میکشن گویا پیمانکار های وب هست ببینم تا عید یه اینترنت فیبر شیطون بلا میدن بهمون یا نه

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، iyasin گفته است:

سلام به همه رفقا

امروز داشتم رد میشدم دیدم از مخابرات اومدن و داشتن سیمکشی فیبر نوری رو انجام میدادن 

پرسیدم ازشون و متوجه شدم سر کوچه ی ما کافو نوری یا همون باکس فیبر نوری، قراره میگیره

میخاستم بدونم حداکثر فاصله خونه تا کافو چقدر هست ، چون میترسم بگن چون ته کوچه اید به شما اراعه نمیدیم

فاصله حدودی من تا کافو نوری که قراره بزنن حدودا ۳۰۰ متره 

رفقا تجربه هاتونو بیایید بگید 

جالبه بدونی  هزینه ی فیبر کشی ارزانتر هست از کابل مسی. نگران نباش به نظرم.

فقط اگر فیبر تا کابینت هست احتمالا VDSL هم جز گزینه ها باشه اون به فاصله ربط داره.300 متر فکر کنم خوبه حدودا باید 50 مگو بگیرید روی vdsl! برای FTTH اهمیت آن چنانی نداره.

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Danger_Close گفته است:

درود 

فاصله از باکسی که شما فرمودید تاثیری تو سرعت یا کیفیت خط ارتباطی نداره فقط هزینه کابل کشی از باکس تا توی اتاق به عهده ی مشترک هس. در مورد گرفتن از کدوم شرکت تا جایی که اطلاع دارم توافقاتی که بین شرکت های ارایه دهنده هس منطقه بندی شده که هر شرکت یه منطقه رو پوشش میده البته بازم به شهر تون بستگی داره و توافقات بین ارایه دهنده ها

امروز رفتم مخابرات ، بهم گفتن ۲۰۰.۳۰۰ متر خیلی زیاده و اراعه نمیدیم بهتون ، چون معتادا فک میکنن کابل مسیه و میدزدن خودتون اذیت میشید ، و باید منتظر بمونیم تا یه باکس هم تو کوچه بزنن 

گفتن فاصله باید ۵۰ تا ۱۰۰ متر این حدودا باشه

الان واقن نمیدونم چیکار کنم ، فک کن کابینت مخابرات سر کوچمون باشه فیبر ندن بهمون ، 

ارزو به دل موندم پینگ داخلیم بیاد زیر ۵۰ ، خدایا این درسته واقن؟

۶ تومن پول مودم سیمکارتی b622 و ۱ تومن پول انتن لگاریتمی رو به رو دکل دادم ، همه سیمکارت ها رو هم روش تست کردم بازم پینگ بالا و نوسان به شدت افتضاح دارم ، 

حتی adsl هم نمیزارن برامون بمونه سر ۵ روز میدزدن

پوینت تو پوینت هم که هیچ شرکتی اینجا اراعه نداد

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، iyasin گفته است:

امروز رفتم مخابرات ، بهم گفتن ۲۰۰.۳۰۰ متر خیلی زیاده و اراعه نمیدیم بهتون ، چون معتادا فک میکنن کابل مسیه و میدزدن خودتون اذیت میشید ، و باید منتظر بمونیم تا یه باکس هم تو کوچه بزنن 

گفتن فاصله باید ۵۰ تا ۱۰۰ متر این حدودا باشه

فک کن به یه اروپایی بگی شرکت مخابراتمون اینترنت فیبر نوری نمیده چون معتادا فیبر نوریو با کابل مسی اشتباه میگیرن و میدزدنش‌ 🤣🤣

اصلا فیبر نوری اگه قرار باشه به صورت استاندارد کار بشه باید زیر زمین و داخل لوله پلاستیکی باشه نه روی هوا که کسی بتونه بدزده‌. ولی چی توی این مملکت استاندارد انجام میشه اینم روش.

برای خود من باکس فیبر اصلی ته کوچه هست حدود ۱۱۰-۱۲۰ متر تا واحد ما فاصله داره و قبول کردن و انجام دادن سال ۱۴۰۰ بود. البته فیبر کشیو کاملا غیر استاندارد و رو کار از روی دیوار های همسایه‌ها در راسته کشیدن ولی خب تا الان اصلا مشکلی پیش نیومده 

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

فک کن به یه اروپایی بگی شرکت مخابراتمون اینترنت فیبر نوری نمیده چون معتادا فیبر نوریو با کابل مسی اشتباه میگیرن و میدزدنش‌ 🤣🤣

اصلا فیبر نوری اگه قرار باشه به صورت استاندارد کار بشه باید زیر زمین و داخل لوله پلاستیکی باشه نه روی هوا که کسی بتونه بدزده‌. ولی چی توی این مملکت استاندارد انجام میشه اینم روش.

برای خود من باکس فیبر اصلی ته کوچه هست حدود ۱۱۰-۱۲۰ متر تا واحد ما فاصله داره و قبول کردن و انجام دادن سال ۱۴۰۰ بود. البته فیبر کشیو کاملا غیر استاندارد و رو کار از روی دیوار های همسایه‌ها در راسته کشیدن ولی خب تا الان اصلا مشکلی پیش نیومده 

از لحاظ کیفیت چطوره ؟

قطع و وصلی داره؟ 

پینگ و سرعتت چطوره

یه تست سرعت میزاری برامون؟

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، iyasin گفته است:

از لحاظ کیفیت چطوره ؟

قطع و وصلی داره؟ 

پینگ و سرعتت چطوره

یه تست سرعت میزاری برامون؟

من راضی هستم قطعی نداره و سرعت هم در حدود 300-400 هست. پینگ هم کاملا بستگی به سرور بازی داره میانگین اروپا 75-80 هست. پینگ در CS2 با سرور های خاور میانه 30-35.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تاحالا ندیدم کسی سیم تلفن بدزده، سرقت باکس زیاد دیدم، ولی سیم نه.

بعد هم سیم تک هسته یا 2 هسته براتون بکشن، نازکه، اون معتاده میفهمه که اون سیم نازک مالی نیست و اون همه بخواد براش زحمت بکشه و خطر کنه، چیزی دستشو نمیگیره. البته خماری نکشیدم که بدونم میشه تو اون لحظه به چیزی فکر کرد یا نه XD

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

بعد هم سیم تک هسته یا 2 هسته براتون بکشن، نازکه، اون معتاده میفهمه که اون سیم نازک مالی نیست و اون همه بخواد براش زحمت بکشه و خطر کنه، چیزی دستشو نمیگیره. البته خماری نکشیدم که بدونم میشه تو اون لحظه به چیزی فکر کرد یا نه XD

این سیم تک هسته ای که گفتی رو سرچ زدم قیمتاش خیلی مناسبه 

از لحاظ کیفیت فرقی با بقیه داره ؟

مثلا 14 کور داریم . 2 کور داریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، iyasin گفته است:

نه. فرقی نداره، کور ها تعداد فیبر هایی هستن که توی سیم هستن.

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

ما پنج شش سال شاید بیشتر میشه که این مشکل دزدی رو داریم شاید تو این پنج شش سال بعد چند بار وصل مجدد سرجمع حساب کنی دو سه ماه هم سیم نداشتیم به هفته نشده میدزدن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۶ در 08:58، iyasin گفته است:

تومن پول مودم سیمکارتی b622 و ۱ تومن پول انتن لگاریتمی رو به رو دکل دادم ، همه سیمکارت ها رو هم روش تست کردم بازم پینگ بالا و نوسان به شدت افتضاح دارم ، 

من تو این یه ماه دوتا b622 خریدم یکی برا داداشم تو مغازه یکی برای پسرعموم سفارش دادم با یه مودم سرکام نزدیک چهارتومن ، سرجمع نزدیک ۱۶ میلیون سه تا مودم با نت بی کیفیت، چرا؟ چون مخابرات سرویس درستی نمیده ... 🤦🏻 آنتن لگاریتمی چه مدلی خریدید؟ تاثیری داشت؟ من میخوام بگیرم

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۸ در 17:36، arvin_393 گفته است:

من تو این یه ماه دوتا b622 خریدم یکی برا داداشم تو مغازه یکی برای پسرعموم سفارش دادم با یه مودم سرکام نزدیک چهارتومن ، سرجمع نزدیک ۱۶ میلیون سه تا مودم با نت بی کیفیت، چرا؟ چون مخابرات سرویس درستی نمیده ... 🤦🏻 آنتن لگاریتمی چه مدلی خریدید؟ تاثیری داشت؟ من میخوام بگیرم

انتن لگاریتمی برای گیم بدرد نمیخوره، اینطوری بگم که کلا سیمکارت برای گیم بدرد نمیخوره هرکاریش کنی پینگ درست نمیده ، نوسانشم افتضاح ، درحد کاملا معمولی فقط میشه باهاش گیم زد ، پدرتو در میاره تا تیرا ریجستر بشه ((:

ولی برای دانلود ا‌پلود به شدت جواب میده 

حتی در این حد که توی خونه سیم TDLTE ایرانسل اصن رو مودم انتن نمیداد ، حتی یدونه خط هم پر نمیشد 

با انتن کل خط هاش پر شد 

اگه منطقت مشکل انتن داری کاملا جوابه 

مدلش KLPDA18DBi از تیم engi

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

بلاخره یک ماهه از شر مودم سیمکارتی و adsl خلاص شدم😂 

مخابرات که هرکاری کردم فیبر نداد ، تا اینکه های وب تو کل گلستان افتتاح کرد فیبرش رو

فیبر نوری های وب گلستان-گنبدکاووس 

انتظار داشتم پینگ داخلی پایین تری داشته باشم 

ولی خب همینم خداروشکر .. 

دانلود ۹۵۰ مگابیت 

اپلود ۵۰۰ مگابیت 

camphoto_1251336619.jpeg

ویرایش شده توسط iyasin
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، iyasin گفته است:

مخابرات که هرکاری کردم فیبر نداد ، تا اینکه های وب تو کل گلستان افتتاح کرد فیبرش رو

ولی خب همینم خداروشکر .. 

دانلود ۹۵۰ مگابیت 

اپلود ۵۰۰ مگابیت 

camphoto_1251336619.jpeg

پینگ 4.2.2.4

و 1.1.1.1

و 8.8.8.8

هم تست کن.

لینک به دیدگاه

معمولا FAT ها را فاصله نسبتا منظم دو طرف کوچه میزنن

که طول سیم کور زیاد نشه 

ولی اگر هم زیاد بشه تاثیری تو کیفیت سرویس نداره 

مثل مخابرات . 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۷ در 21:52، iyasin گفته است:

توی خونه بیشتر از 3 کور احتیاج نداری و اصلا باست نمیزنن

14 کور و 8 کور مال بیرون خونه تا FAT روی دیوار همسایه س 

لینک به دیدگاه

در کل بخام یه توضیح باسه دوستان مشتاق فیبر بدم 

کور بالا باسه بیرون ساختمان هست و مجنمع آپارتمانی یا هر چی

و اونی که تو خونت میزنن از رو بیسوادی میگن اسپلیتر 

چون کارش اسپلیت نیست . 

همان طور که به کابینت های جدید هم میگن کافو ! 

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، FreddyMercury گفته است:

در کل بخام یه توضیح باسه دوستان مشتاق فیبر بدم 

کور بالا باسه بیرون ساختمان هست و مجنمع آپارتمانی یا هر چی

و اونی که تو خونت میزنن از رو بیسوادی میگن اسپلیتر 

چون کارش اسپلیت نیست . 

همان طور که به کابینت های جدید هم میگن کافو ! 

سلام

لیست تعرفه هاشو با ما هم به اشتراک میذاری ببینیم ارزش داره بریم سروقتش یا نه؟

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، danyal.fa79 گفته است:

سلام

لیست تعرفه هاشو با ما هم به اشتراک میذاری ببینیم ارزش داره بریم سروقتش یا نه؟

چشم رو چشمم 

الان محل کار هستم که Adsl مخابرات هست 

خونه دو تا خط فیبر نوری دارم یکی قبضی یکی پیش پرداخت 

اگر بیدار بودم از تعرفه ها عکس میگیم میزارم همینجا 

یا فردا صبح 

البته تعرفه ها استانی هست .

مثلا یه دوستی تو تبریز ادعا کرد قبضی ماهی 700 گیگ داره که خب استان ما نیس 

.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، FreddyMercury گفته است:

چشم رو چشمم 

الان محل کار هستم که Adsl مخابرات هست 

خونه دو تا خط فیبر نوری دارم یکی قبضی یکی پیش پرداخت 

اگر بیدار بودم از تعرفه ها عکس میگیم میزارم همینجا 

یا فردا صبح 

البته تعرفه ها استانی هست .

مثلا یه دوستی تو تبریز ادعا کرد قبضی ماهی 700 گیگ داره که خب استان ما نیس 

.

ممنونم ازت

منم گرگان زندگی میکنم، گفتم ببینم اگه ارزش داره برم اقدام کنم

کابل هاش تا پشت مودمو خودت خریدی؟

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، iyasin گفته است:

ولی خب همینم خداروشکر .. 

دانلود ۹۵۰ مگابیت 

اپلود ۵۰۰ مگابیت 

camphoto_1251336619.jpeg

من میخواستم از های وب بگیرم اما طرح ورودیشون شدیدا چرت هست، اگه یادم باشه طرح ورودی فقط یدونه دارن و یکساله 360 گیگ با قیمت 1700 و البته مجبور میکنن مودم خودشونو بخرم 

کنسل کردم منتظر فیبر کشی مخابرات هستم، سه چهار خیابان منتهی به میدان گرگانپارس کشیده شده جز خیابونی که من هستم. 

البته با های وب تماس گرفتم گفتم واقعا این بسته ای که گذاشتن خیلی بده 360 گیگ توی یک ماه تموم میشه که یا باید 11 ماه دیگه همش حجم بخرم یا بسوزونم دوباره بسته جدید بگیرم.

لینک به دیدگاه

سلام سر کوچه ما هم کشیدن اتفاقا های وب هم هست ولی فاصلش حدس میزنم از 500 متر زیاد تر باشه،درخواست دادی واست نزدیک تر کافو زدن یا اینکه از سر کوچه فیبرنوری کشیدی تا خونتون؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...