رفتن به مطلب

تغییر دما گرافیک واترکولینگ به صورت ناگهانی

AllI
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و وقت بخیر خدمت اساتید
بنده حدود یکسال پیش کارت گرافیک مدل 3080 واترکولینگ خریداری کردم که تا به الان بدون هیچ مشکلی کارمیکرده. 3 روز در هفته 3-4 ساعت زیر لود 70% بوده بقیه روز ها یا خاموش بوده یا لودی رو گرافیک نبوده.
چند روز پیش متوجه بالا بودن دما کارت در حین کار شدم که بعد از تست متوجه شدم دما کارت در حالت Idle بین 55-65 درجه در تغییره در حالی که قبل از اون دمای کارت در محدوده 30-35 بود و در فول لود 75 رو رد نمیکرد ولی الان لود 50 درصد میره روی 85-90 که احتمال میدادم لود رو بالاتر ببرم خاموش بشه.
کار هایی که تست کردم و بی نتیجه بودن : بالا بردن دور فن ( هم روی کارت هم روی پمپ) _ نصب مجدد درایور _ عوض کردن سوکت از پمپ به سیستم فن _ تمیز کردن گرافیک_ اسمبل مجدد گرافیک _ تست روی سیستم دیگه 

سوالی که اساتید دارم این هست که مشکل گرافیک چی میتونه باشه ؟ و اینکه امیدی به تعمیرش هست؟
پیشاپیش با تشکر از دوستان.

دما در حالت عادی در Task manager                                                                                دما در Hw monitor                                                                       دما در gpu z                                                 دما با فن 70% بعد از لود 40% در حالت Idle                             
1559727258_Screenshot_20231009_210639_Gallerycopy.thumb.jpg.55b6abad167e8a2ff3bc5816830c442c.jpg     23.thumb.jpg.76bd29732a4ddafef5eb6cad7959223b.jpg  Untitled-1.thumb.png.046986e9cd68146dd877095005fe60ec.png20230924_135627.thumb.jpg.87461e6608bd12256252d7d1c66a0570.webp.0cce6a282ac0daa7a3c3db6aaaaed4d3.webp

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مدل دقیق کارت و سیستم کولینگ و چند عکس از سیستم لطف کنی بهتر میتونیم کمکت کنیم

لینک به دیدگاه

تست کنید دمای رادیاتور هم بالامیره یا جریان اب به درستی درحرکته..رادیاتور اگر به جلو یا بقل هست به سقف وصل کنید و تست

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام متاسفانه به احتمال صد در صد مشکاز رادیاتور هست که هوا گرفته داخلش سریعا مشکلش رو باید رفع کنی تا پمپ رو نسوزونده ..حتما چک کنین که سرعت پمپ نرماله یا نوسان بیشتر از اعداد اعلامی داره! صدای غیر عادی هم از داخل رادیات نشان دهنده اینه ..من همین مشکل برای پردازنده که کولر مایع داشت افتاد و سیستم خاموش میشد  بعد از باز کردن از قسمت بیس پلیت فشار وحشتناکی خارج شد و تمام اب رو پاشش داد به سر و صورت ..بعدش اقدام به تعویض کامل کولانت با حوصله و عمل هوا گیری که زیاد طول میکشه  به جابه جا کردن و تکان دادن رادیات و اضاف کردن مقطعی کولانت... چون گرافیک حساسه اما توصیه میکنم بفرستید شرکت گارانتی کننده و یا تعمیرگاه معتبر جهت هوا گیری سیستم

🤖

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، woooo639 گفته است:

دوست عزیز مدل دقیق کارت و سیستم کولینگ و چند عکس از سیستم لطف کنی بهتر میتونیم کمکت کنیم

سلام , کارت inno3d i chill 3080 هستش و کلوز لوپ هست .
از چه نمایی دقیق عکس بدم؟

15 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

تست کنید دمای رادیاتور هم بالامیره یا جریان اب به درستی درحرکته..رادیاتور اگر به جلو یا بقل هست به سقف وصل کنید و تست

سلام , لرزش داخل تیوب یا همون لوله ها حس میکنم یکی داغ و یکی خنک ولی قبلا صدای پمپ قابل شنیدن بود الان کامل سایلنت هست.
گفتم داخل متن اولیه ری اسمبل کردم حتی گرافیک رو عمودی گذاشتم و فقط وقتی رو سیستم دیگه تست کردم دما میومد 48 بعد دوباره میرفت 55 بدون دستکاری فن یا هرچیزی.

15 ساعت قبل، frzm2014 گفته است:

سلام متاسفانه به احتمال صد در صد مشکاز رادیاتور هست که هوا گرفته داخلش سریعا مشکلش رو باید رفع کنی تا پمپ رو نسوزونده ..حتما چک کنین که سرعت پمپ نرماله یا نوسان بیشتر از اعداد اعلامی داره! صدای غیر عادی هم از داخل رادیات نشان دهنده اینه ..من همین مشکل برای پردازنده که کولر مایع داشت افتاد و سیستم خاموش میشد  بعد از باز کردن از قسمت بیس پلیت فشار وحشتناکی خارج شد و تمام اب رو پاشش داد به سر و صورت ..بعدش اقدام به تعویض کامل کولانت با حوصله و عمل هوا گیری که زیاد طول میکشه  به جابه جا کردن و تکان دادن رادیات و اضاف کردن مقطعی کولانت... چون گرافیک حساسه اما توصیه میکنم بفرستید شرکت گارانتی کننده و یا تعمیرگاه معتبر جهت هوا گیری سیستم

🤖

سلام , ممنون از راهنماییتون . راستش الان سرعت پمپ رو داخل نرم افزار ها همونطور که عکس گذاشتم 0 (gpu fan 2) نشون میدهدرحالی که قبلا 2100 -1500 اینطور نشون میداد یا شاید بنده اشتباه به خاطر دارم.
والا برای بنده عجیبم هست کارت یکسال کار نکرده شنیده ولی متاسفانه اینجوری شده.
اگر راه حل نهایی همین باز کردن کولر شد مزاحمتون میشم که راهنمایی کنید بنده رو برای اینکار چون راجب گارانتی کارت های گرافیک چیز خوبی نشنیدم.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، AllI گفته است:

سلام , لرزش داخل تیوب یا همون لوله ها حس میکنم یکی داغ و یکی خنک ولی قبلا صدای پمپ قابل شنیدن بود الان کامل سایلنت هست.
گفتم داخل متن اولیه ری اسمبل کردم حتی گرافیک رو عمودی گذاشتم و فقط وقتی رو سیستم دیگه تست کردم دما میومد 48 بعد دوباره میرفت 55 بدون دستکاری فن یا هرچیزی.

سلام , ممنون از راهنماییتون . راستش الان سرعت پمپ رو داخل نرم افزار ها همونطور که عکس گذاشتم 0 (gpu fan 2) نشون میدهدرحالی که قبلا 2100 -1500 اینطور نشون میداد یا شاید بنده اشتباه به خاطر دارم.
اگر راه حل نهایی همین باز کردن کولر شد مزاحمتون میشم که راهنمایی کنید بنده رو برای اینکار چون راجب گارانتی کارت های گرافیک چیز خوبی نشنیدم.

اگر لرزش در تیوپها حس میکنین هنوز احتمالا پمپ کار میکنه ،ولی هوا داره سیستم مانع خنک کاری میشه ، با قسمت تعمیرات گرافیک شرکت گرین تماس بگیرین کادر مجربی داره اگه بتونن کارو انجام میدن ،اگر نه که ازشون برای تعمیرگاه مجرب ادرس بگیر ،اما مشکلی هست متاسفانه پلمپ کارت باز میشه ...اگر امکانش بود حتما بگیذ پلمپ رو بدون پارگی با سشوار بردارن و جای پیچ ها هم با پیچ گوشتی رد نندازن‌... ،در سناریوی دیگر که بدتره اگه پمپ سوخته باشه که باید دنبال قطعه هم باشید کل کولینگ عوض شه ،این گرافیکها ریسکشون همینه متاسفانه و مناسب نیستن در صورت خرابی کولر 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، AllI گفته است:

از داخل کیس و کارت عکس بزارید و اینکه  رادیات کولینگ کارت رو. جا به جا کنید ببینید تاثیری داره یا نه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۸ در 08:35، frzm2014 گفته است:

اگر لرزش در تیوپها حس میکنین هنوز احتمالا پمپ کار میکنه ،ولی هوا داره سیستم مانع خنک کاری میشه ، با قسمت تعمیرات گرافیک شرکت گرین تماس بگیرین کادر مجربی داره اگه بتونن کارو انجام میدن ،اگر نه که ازشون برای تعمیرگاه مجرب ادرس بگیر ،اما مشکلی هست متاسفانه پلمپ کارت باز میشه ...اگر امکانش بود حتما بگیذ پلمپ رو بدون پارگی با سشوار بردارن و جای پیچ ها هم با پیچ گوشتی رد نندازن‌... ،در سناریوی دیگر که بدتره اگه پمپ سوخته باشه که باید دنبال قطعه هم باشید کل کولینگ عوض شه ،این گرافیکها ریسکشون همینه متاسفانه و مناسب نیستن در صورت خرابی کولر 

ممنون از راهنماییتون , والا قصد داشتم چندسالی کارت رو نگهدارم پیش خودم واسه همین پلمپ و این موارد برام مهم نبود ولی چه میشه کرد.

در ۱۴۰۲/۷/۱۸ در 10:39، woooo639 گفته است:

از داخل کیس و کارت عکس بزارید و اینکه  رادیات کولینگ کارت رو. جا به جا کنید ببینید تاثیری داره یا نه

الان سیستم بیرون کیس هست ( جهت تست بیرون اسمبل کردم ) 
کارت رو بقل نسب کرده بودم به صورتی که بالاتر از سطح کارت باشه 
Untitled.jpg.3d9ae880c7bead949acd3af7c59e5e47.jpg
و اینکه گفتم روی سیستم دیگه هم تست کردم فقط یبار وقتی بالا نصب کردم کارت به دمای قبل برگشت(29c) ولی صدای زیادی میداد و جامپ میزد مجدد به دمای قبلی به طور مثال یهو از 29 میشد 35 و از 35 میومد روی 31 میرفت روی 59 و تغییری نداشت.

لینک به دیدگاه

داخل لوپ هوا گرفته و باید تخلیه شه و دوباره پر بشه با کولانت این نوع کارتها فقط باید یا ایسوس باشن یا ام اس ای ...خرابی زیاد دارن بقیه برندا ...

تعمیر کار خوب پیدا کنید که وارد باشن با اسمبل و بازکردنش

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، frzm2014 گفته است:

داخل لوپ هوا گرفته و باید تخلیه شه و دوباره پر بشه با کولانت این نوع کارتها فقط باید یا ایسوس باشن یا ام اس ای ...خرابی زیاد دارن بقیه برندا ...

تعمیر کار خوب پیدا کنید که وارد باشن با اسمبل و بازکردنش

20 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

به نظرم دیگه دسش نزنید تا دست تعمیرکار برسه

پس طبق گفته دوستان مشکل پمپ هست بنده کارت رو پیش تعمیر کار میبرم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم شاید به کار یه دوستی اومد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...