رفتن به مطلب

دمای پردازنده 9100f

peymangg
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

من یک پردازنده اینتل 9100f دارم که مشخصات برد و چیز های دیگه در تصویر است فقط اینکه دمای پردازنده تقریبا روی 50 درجه است و خنک کننده پردازنده هم خنک کننده همراه پردازنده است 

این دما زیاد نیست برای این پردازنده؟ وقتی یک فایل ویدیویی تبدیل می کنم هم روی 100 درجه ثابت می مونه و این خطرناکه نیست؟ مثلا حدودا 10 یا 20 دقیقه اینطوری باشه؟ 

این دمایی که داخل تصویر است با یه اکسل باز و 20 تا تب مرورگر کروم است

image.thumb.png.95d31329aae5582774cb8626a357e43a.png

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، peymangg گفته است:

سلام دوستان 

من یک پردازنده اینتل 9100f دارم که مشخصات برد و چیز های دیگه در تصویر است فقط اینکه دمای پردازنده تقریبا روی 50 درجه است و خنک کننده پردازنده هم خنک کننده همراه پردازنده است 

این دما زیاد نیست برای این پردازنده؟ وقتی یک فایل ویدیویی تبدیل می کنم هم روی 100 درجه ثابت می مونه و این خطرناکه نیست؟ مثلا حدودا 10 یا 20 دقیقه اینطوری باشه؟ 

این دمایی که داخل تصویر است با یه اکسل باز و 20 تا تب مرورگر کروم است

image.thumb.png.95d31329aae5582774cb8626a357e43a.png

درود

- ببین عزیز ، اول اینکه فورا یک فکری به حال تهویه کیس و خریداری یک کولر بادی مناسب پردازنده تون بکنید چون کولر اینتل مجانی اش هم ارزش نداره.

- دوما اینکه دمای Idle این پردازنده در زمان بیکاری و لود پایین بین 30 تا 40 درجه هست ؛ دمای 50 درجه در حین وبگردی و کار با نرم افزارهای افیس زیاده.

- سوما دمای بالای 80 درجه برای پردازنده در محدوده بسیار خطرناک قرار میگیره ، در تعجم چطور سیستم خاموش نشده !! به هیچ وجه برای طولانی مدت این پردازنده رو تا زمان بهبود وضعیت تهویه سیستم  تحت لود قرار ندید که عواقب خوبی نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون فن استوک برای این سی پی یو کفایت میکنه 

احتمالا فن به درستی سوار نشده 

ممکنه یکی از پایه ها کامل پایین نرفته 

این سی پی یو با فن اصلی و خمیر معمولی نهایت دماش توی اتاقی که دماش حدود ۳۰ درجه باشه بالاتر از ۷۰ نمیره 

لینک به دیدگاه

سلام. احتمالا مشکل خمیر سیلیکون یا خرابی و کند شدن دور فن و یا عدم قرار گرفتن درست و کامل فن روی سی پی یو  دارید وگرنه همون طور که بالا دوستمون گفتن  فن استوک اینتل جوابه و حتی برای آور کلاک هم جواب هست البته تا نسل 9. نسلهای بعدی به دلیل تعداد هسته و فرکانس بالاتر جواب نمیده.

لینک به دیدگاه

یه خمیر سیلیکون برای این پردازنده چه پیشنهادی دارید؟

اگر کولر مشکل داشت چه کولری رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، peymangg گفته است:

یه خمیر سیلیکون برای این پردازنده چه پیشنهادی دارید؟

اگر کولر مشکل داشت چه کولری رو پیشنهاد میکنید؟

کولر با 3 پایپ(لوله)یا بیشتر  خمیر هم هر چی بالای 200 تومن گیرت اومد🥰

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۱۸ در 18:01، blooder گفته است:

سلام. احتمالا مشکل خمیر سیلیکون یا خرابی و کند شدن دور فن و یا عدم قرار گرفتن درست و کامل فن روی سی پی یو  دارید وگرنه همون طور که بالا دوستمون گفتن  فن استوک اینتل جوابه و حتی برای آور کلاک هم جواب هست البته تا نسل 9. نسلهای بعدی به دلیل تعداد هسته و فرکانس بالاتر جواب نمیده.

سلام ابتدای کار چک کنید تمام کارهایی که گفته شده رو اگر نبود از اینها ببرید مغازه ای جایی با یک برد دیگه چک بکنید یا یک سی پی یوی دیگه روی برد خودتون بزارید دستتون میاد مشکل از کجاست. بهترین کار مراجعه به مغازه کامپیوتری هست. فکر نکنم بایت این کار هزینه زیادی بگیرن برادر عزیز. پس از پیدا کردن مشکل اگر دوست داشتید خمیر و یا فن بگیرید.

دوستی که فرمودند چرا . میتونید لینکهای زیر رو ملاحظه بفرمایید که پردازنده 2700k با فن استوک خود اینتل تا فرکانس 5100 آور شده تا 5700 هم میرفت ولی احتیاج به ولتاژ داشت و دادن ولتاژ هم باعث گرمای بیشتر میشد که کولر پس بر نمیومد. دوستان با سابقه وقتی نظری میدند الکی نمیگند.

https://hwbot.org/submission/2476050_

https://hwbot.org/submission/2475868_

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، blooder گفته است:

سلام ابتدای کار چک کنید تمام کارهایی که گفته شده رو اگر نبود از اینها ببرید مغازه ای جایی با یک برد دیگه چک بکنید یا یک سی پی یوی دیگه روی برد خودتون بزارید دستتون میاد مشکل از کجاست. بهترین کار مراجعه به مغازه کامپیوتری هست. فکر نکنم بایت این کار هزینه زیادی بگیرن برادر عزیز. پس از پیدا کردن مشکل اگر دوست داشتید خمیر و یا فن بگیرید.

دوستی که فرمودند چرا . میتونید لینکهای زیر رو ملاحظه بفرمایید که پردازنده 2700k با فن استوک خود اینتل تا فرکانس 5100 آور شده تا 5700 هم میرفت ولی احتیاج به ولتاژ داشت و دادن ولتاژ هم باعث گرمای بیشتر میشد که کولر پس بر نمیومد. دوستان با سابقه وقتی نظری میدند الکی نمیگند.

https://hwbot.org/submission/2476050_

https://hwbot.org/submission/2475868_

این مثال ها اونم برای نسل های جدید مثل لالایی میمونه 2500k داشتم بدون کولر نمیشد بالای 4.2 رفت  9100 داشتم با فن استوک امتحان نکردم اما با کولر مستر v6 تا 70 میرفت دما (خمیر 2 برند استفاده شد همون نتیجه)   تو 1000 تا cpu یدونه متفاوت میاد بیرون تست همون میشه مرجع  این درست نیست

بیخیال کولر استوک برای نسل جدید بشید 

لینک به دیدگاه

بله. با استوک نمیشه آور سنگین کرد قبول دارم منظور از آور با استوک تا حد معقولی هست. اصولا سی پی یو های اینتل بسیار خنک تر از ای ام دی هستند. بله بنده هم بالاتر گفتم تا نسل 9. نسل جدید به علت فرکانس بالاتر و تعداد هسته بیشتر داغ تر هستند. منظور کلی بنده این بود که اگر چه فنهای استوک اینتل بسیار ضعیف تر از ای ام دی هستند ولی با همه این تفاسیر چون سی پی هاش خنکترن حتی میشه به آورکلاک هم فکر کرد البته تا حدی.منظور من این نبود که بشینی با کولر استوک تا خرخره آور کنی. جهت استحضار استارتر بود که اگر فن سالم باشه و روی برد درست قرار گرفته باشه نباید مشکلی وجود داشته باشه حتی با خمیر نامرغوب. بله اون سی پی یوی بنده لو ولتاژ بود یه جورایی لاتاری رو برنده شده بودم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...