رفتن به مطلب

مشکل و عدم کیفیت اینترنت اسیاتک

rambo01
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خدا

سلام به دوستان و همراهان همیشگی لیون کامیپوتر 

بریم سر اصل مطلب. دوستان اینترنت بنده adsl asiatech هستش که به مدت 5 سال که دارم استفاده میکنم و تا چند وقت پیش واقعا راضی بودم تا 4 ماهی میشه که اینترنت دچار اختلال عجیب غریب شد که من پینگم ثابت بود به عنوان مثال در سرور های اروپا تو بازی دوتا 2 من پینگ بین 90 تا 100 میگرفتم و پکت لاس هم نداشتم ولی مثلا من یه کلیک میزدم که راه بره بعد  10 ثانیه طول میکشید که اون دستور رو اجرار کنه با در نظر گرفتن اینکه پینگ و پکت لاس من خوب بود و مشکلی نداشت و خلاصه شما هر کاری فکر کنید انجام دادم از تست کردن با یک مودم دیگه تا عوض کردن ویندوز و خیلی چیز های دیگه حتی به پشتیبانی استیم هم پیام کمک فرستادم که بعد اینکه متوجه شدن ایرانی هستم اکانت من رو محدویت توش ایجاد کردن و میشه گفت اکانتی که چندمیلیون ارزش مالی داشت و از نظر معنوی که واقعا نمی شد روش قیمتی گذاشت رو بلااستفاده کردن در نظر داشته باشید که تو همه این دوران بنده مکرر با تیم پشتیبانی اسیاتک در تماس بودم که بیشترشون اینترنت رو چک میکردن و میگفتن مشکلی نداره و همه چی خوبه و یه خورده بنده بحث رو تخصصی می کردم ابراز ناتوانی میکردن حتی مورد داشتم تلفن رو روی من قطع کرد تا چند وقت پیش که زنگ زدم بلاخره یکی یه کمکی به من کرد و البته مورد خیلی ساده و پیش پا افتاده بود من اصلا به حساب نمی اوردم گفت ای پی خودت رو یه تست بگیر همون اپیی که از خود اسیاتک میگیرم نه ای پی داخلی مودم و بله متوجه شدیم کلا تایم اوت و پکت لاس 100% داره که گفتن خوب بیایم براتون پورت رو عوض کنیم درست میشه و یه کارشناس هم باید بیاد حضوری  چک کنه صحت موضوع رو تائید کنه  و اوکی دادن و پورت رو هم عوض کردن ولی خوب هیچ تغییری نکرد و از همه بدتر ای پی هایی که به من میده برای مناطقی هست که از من که در قزوین هستم بسیار دور به حساب میاد به عنوان مثال اراک یا اذربایجان یا شیراز حتی هرمزگان و ارومیه که گفتن خوب یه ای پی ثابت بگیرد احتمالا درست میشه و به سرور های بهتری وصل میشی که با خرید ای پی ثابت در کمال نا باوری به سرور اذربایجان غربی وصل شدم که واقعا نمی دونم مثلا با خرید ای پی ثابت باید به سرور نزدیکتر و بهتری متصل میشدم که انگار نه انگار خلاصه این ها رو توضیح کامل دادم تا برای بقیه دوستان هم یک اگاهی ایجاد کنه و به اون ها کمک کنه و در اخر چه اینترنتی برای گیم به بنده پیشنهاد میکنید فقط در نظر داشته باشید در منطقه ما فقط adsl موجود هستش چندتا عکس از ای پی های اسیاتک میزارم شما هم تست کنید و نتیجه رو تو همین تایپک اعلام کنید ممنون میشم  برای صحت موضوع مناطق ای پی ها هم می تونید از سایت مای اپی ادرس استفاده کنید

bandicam 2023-10-04 20-37-22-197.jpg

bandicam 2023-10-04 14-11-39-401.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

😐😐 😐😐 😐😐 😐😐 😐😐

جناب از ایپی خودت هیچوقت نمیتونی پینگ بگیری و این طبیعی هست 

و برای همه اینطوریه

سایت هایی هم که لوکیشن ایپی رو میزنن اکثرا اشتباهه و خطا داره و نمیشه رو اون حساب باز کرد که به کجا وصل شدی 

لینک به دیدگاه

سلام وقتتون بخیر

متاسفانه برای بنده هم  اینترنت اسیاتکم وضعیتش اصلا خوب نیست 

قبلا با قند شکن راحت تو یوتیوب فیلم میدیدم الان بعضی وقتها اصلا هیچی باز نمیشه همین که قند شکن روشن میکنم

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

سلام وقتتون بخیر

متاسفانه برای بنده هم  اینترنت اسیاتکم وضعیتش اصلا خوب نیست 

قبلا با قند شکن راحت تو یوتیوب فیلم میدیدم الان بعضی وقتها اصلا هیچی باز نمیشه همین که قند شکن روشن میکنم

یه مدته خراب شده. در بهترین حالت ممکنه سمت شما شلوغ شده(زیاد یوزر گرفتن ارتقا شبکه هم نداشتن) باشه در بدترین حالت محدودیت های جدید و اعمال ف.یلترینگ جدید و چینی(آپدیت های فایر وال) هست.

از اونجایی که شما شمالید من جنوب هر دوتامون مشکل داریم مورد دوم احتمال بیشتری داره.

جدیدا DNSهای 1.1.1.1 و 8.8.8.8 در ساعت های خاصی کلا از سمت آسیاتک پینگ نمیشه و باید دی ان اس خودشون رو ست کنید تا بشه به اینترنت وصل شد. نمیدونم چرا این شکلی شده...

185.98.113.113

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

جدیدا DNSهای 1.1.1.1 و 8.8.8.8 در ساعت های خاصی کلا از سمت آسیاتک پینگ نمیشه و باید دی ان اس خودشون رو ست کنید تا بشه به اینترنت وصل شد. نمیدونم چرا این شکلی شده...

185.98.113.113

در مورد DNS اطلاع نداشتم ممکنه مشکلم برای همین باشه

تست کردم همانجور گفتین با DNSهای 1.1.1.1 و 8.8.8.8 سرعتم پایین بود وقتی استفاده نمیکنم سرعت خوبه 

الان راه حلی برای این موضوع هست DNS که اطمینانی باشه و این مشکلات نداشته باشه

ویرایش شده توسط Abolfazl.D
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

در مورد DNS اطلاع نداشتم ممکنه مشکلم برای همین باشه

تست کردم همانجور گفتین با DNSهای 1.1.1.1 و 8.8.8.8 سرعتم پایین بود وقتی استفاده نمیکنم سرعت خوبه 

الان راه حلی برای این موضوع هست DNS که اطمینانی باشه و این مشکلات نداشته باشه

عاره. راه احل کلی و اساسی و نهایی اینه که یه dns اختصاصی برای خودتون بخرید! privet DNS بش میگن.

راه ارزونتر اینه که از همین dnsهای خود ispها استفاده کنید.

راه بعدی برنامه DNS jumper هست که خودش تست میکنه و ست میکنه...

این که چرا dns ها رو محدود کرده حـ.کومت در این تاپیک جوابشو نمیتونم بدم ولی گوگل کنید متوجه میشید.

لینک به دیدگاه

up

به نام خدا 

مجددا تایپک رو میبرم بالا چون اینترنت نداشتم و اینترنت رو به شاتل تغییر دادم اول در جواب دوستی که فرمودن نمیشه ای پی خودت رو پینگ بگیری بگم که شما داری اشتباه میکنی و اینترنت خودت هم پس مشکل داره عکس هم میزارم که حرفی نباشه!!!!

دوم بریم سراصل مطلب شاید فرجی بشه تو دو هفته اخری از اینترنت اسیاتک استفاده میکردم مشکل پکت لاس هم بهم اضافه شده بود بطوری که تو بازی اگر سرور خلوت بود پکت لاس نداشتم ولی اگه تعداد بازیکن ها زیاد می شدن پکت لاس میرفت بالا که من به حساب  خود اسیاتک میذاشتم ولی الان با شاتل هم به همین مشکل بر خوردم حالا واقعا عقلم به جای قد نمیده بدبختی من هم اینکه تو محل زندگی ما کلا 4 5 تا شرکت  ارائه دهنده اینترنت وجود داره پورت ها هم خدا رو شکر همه پر هستش و با پارتی بازی باید اینترنت بگیری حالا بگذریم و از موضوع دور نشیم زنگ زدم پشتیبانی شرایط رو مطرح کردم گفت مسیر های خارجی دچار اختلال هستش و ممکنه مشکل از این باشه ولی من هم گفتم حتی در سرور های داخلی هم این مشکل رو دارم با این شرایط گفت بهتره با یک مودم دیگه هم تست کنید حالا خواستم بدونم واقعا میشه مشکل از مودم باشه یا نه تست ای پی شبکه رو هم میگیرم مشکلی نیست ولی خوب مودم قدیمی هستش برای 7 8 سال قبله اگر دوستان تجربه ای دارن راهنمایی بفرمایند.image.thumb.jpeg.85819f63e536ce5dd24223f1f8ed27b4.jpeg

ویرایش شده توسط rambo01
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، rambo01 گفته است:

up

به نام خدا 

مجددا تایپک رو میبرم بالا چون اینترنت نداشتم و اینترنت رو به شاتل تغییر دادم اول در جواب دوستی که فرمودن نمیشه ای پی خودت رو پینگ بگیری بگم که شما داری اشتباه میکنی و اینترنت خودت هم پس مشکل داره عکس هم میزارم که حرفی نباشه!!!!

دوم بریم سراصل مطلب شاید فرجی بشه تو دو هفته اخری از اینترنت اسیاتک استفاده میکردم مشکل پکت لاس هم بهم اضافه شده بود بطوری که تو بازی اگر سرور خلوت بود پکت لاس نداشتم ولی اگه تعداد بازیکن ها زیاد می شدن پکت لاس میرفت بالا که من به حساب  خود اسیاتک میذاشتم ولی الان با شاتل هم به همین مشکل بر خوردم حالا واقعا عقلم به جای قد نمیده بدبختی من هم اینکه تو محل زندگی ما کلا 4 5 تا شرکت  ارائه دهنده اینترنت وجود داره پورت ها هم خدا رو شکر همه پر هستش و با پارتی بازی باید اینترنت بگیری حالا بگذریم و از موضوع دور نشیم زنگ زدم پشتیبانی شرایط رو مطرح کردم گفت مسیر های خارجی دچار اختلال هستش و ممکنه مشکل از این باشه ولی من هم گفتم حتی در سرور های داخلی هم این مشکل رو دارم با این شرایط گفت بهتره با یک مودم دیگه هم تست کنید حالا خواستم بدونم واقعا میشه مشکل از مودم باشه یا نه تست ای پی شبکه رو هم میگیرم مشکلی نیست ولی خوب مودم قدیمی هستش برای 7 8 سال قبله اگر دوستان تجربه ای دارن راهنمایی بفرمایند.image.thumb.jpeg.85819f63e536ce5dd24223f1f8ed27b4.jpeg

درود

موضوع پینگ که اشاره کردید بطور کلی 2 بخش داره، اگر فایروال مودم فعال باشه (مثل این آپشن مودم ایسوس Respond ICMP Echo (ping) Request from WAN) و پینگ IP اینترنت خودتون رو بگیرید "ممکن هست" timeout بگیرید.

در غیر این صورت برمیگرده به تنظیمات فایروال هر ISP، برای مثال بنده اینترنت مخابرات و صبانت دارم و مخابرات پینگ داره ولی صبانت نداره. سالهاست میدونم که صبانت پورتها و پروتکل ICMP رو محدود کرده برای امنیت کاربر تا حملاتی از بیرون رخ نده.

از نظر کیفیت اینترنت بنده قبلا آسیاتک و شاتل داشتم و برای گیم اصلا پیشنهاد نمیشه، الان هم همونطور که عرض کردم صبانت و مخابرات دارم... بنظر بنده اگر مرکز مخابراتی شما شلوغ نباشه "در حال حاضر" برای گیم چه از نظر کیفیت اینترنت و چه پینگ بهتر از مخابرات نیست.

در شرایط عادی وقتی پکت لاس دارید یعنی باندوید مرکز پر شده، در شرایط غیر عادی متفاوته...

لینک به دیدگاه

والا خودم هم به این موضوع شک کردم ولی خوب من اول اینترنت مخابرات داشتم و دقیقا باهاشون مشکل پهنای باند و ازدحام شبکه رو داشتم یعنی اینترنت فقط از ساعت 12 شب به بعد قابل استفاده بود و مابقی اوقات نوسان پینگ داشتم اونم خیلی شدید 5 سال از اسیاتک استفاده کردم که واقعا راضی بودم چرا بخوام دروغ بگم ولی روز های اخر خیلی اذیت کرد حالا با شاتل هم همین مشکل رو دارم واقعا حرفی ندارم 😫

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...