رفتن به مطلب

پیشنهاد رم برای مادربرد x99

Recommended Posts

سلام دوستان وقت بخیر

میخواستم بدونم مادربردهای X99 از رم سرور پشتیبانی میکنند ؟ 

کسی تا بحال تستی انجام داده ؟

و در نهایت به صرفه ترین انتخاب رم برای این باندل چه فرکانس و تایمینگ هست 

Asus X99-pro

Xeon E5 2680 V4

با تشکر 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، se7en_mahdi گفته است:

سلام دوستان وقت بخیر

میخواستم بدونم مادربردهای X99 از رم سرور پشتیبانی میکنند ؟ 

کسی تا بحال تستی انجام داده ؟

و در نهایت به صرفه ترین انتخاب رم برای این باندل چه فرکانس و تایمینگ هست 

Asus X99-pro

Xeon E5 2680 V4

با تشکر 

CPU E5-2680 V4 یا در کل سری V4 فقط تا فرکانس 2400 را پشتیبانی میکنند پس نمیتونی با فرکانس بالاتر کار کنی ولی مادربد با رمهای فرکانس بالاتر مشکلی نداره و شناسایی میشه رمهای فرکانس بالاتر ولی با محدودیت 2400 پس باید رمهایی خریداری کنی با CL مناسب که رمهای سرور کند هستن

چیپست هم محدودیت پشتیبانی از رمهای ECC را داره ولی اگر بافر نباشن مشکلی نداره ECC unbuffered

رمهای Crucial و Lexar خوبه و معمولی ولی CL کند هست که زیاد مهم نیست قیمت هم مناسب هست و همچنین G-Skill هم رم Value Ram داره با CL بهتر و قیمت بالاتر

من خودم E5-2690 V4 دارم ولی رمها Corsair Vangeance RGB Pro 3600 بود بعد X299 خریدم و سیستم X99 را جمع کردم یعنی تجربش را دارم رو این سیستم

با Core i7 میشه تا فرکانس 3600 هم رسید ولی یه جورایی کند میشه بجای اینکه بهتر کار کنه ولی با زئون Xeon بهتر جواب میده سیستم حتی با فرکانس 2400 خیلی عملکردش بهتر هست

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Royal گفته است:

CPU E5-2680 V4 یا در کل سری V4 فقط تا فرکانس 2400 را پشتیبانی میکنند پس نمیتونی با فرکانس بالاتر کار کنی ولی مادربد با رمهای فرکانس بالاتر مشکلی نداره و شناسایی میشه رمهای فرکانس بالاتر ولی با محدودیت 2400 پس باید رمهایی خریداری کنی با CL مناسب که رمهای سرور کند هستن

چیپست هم محدودیت پشتیبانی از رمهای ECC را داره ولی اگر بافر نباشن مشکلی نداره ECC unbuffered

رمهای Crucial و Lexar خوبه و معمولی ولی CL کند هست که زیاد مهم نیست قیمت هم مناسب هست و همچنین G-Skill هم رم Value Ram داره با CL بهتر و قیمت بالاتر

من خودم E5-2690 V4 دارم ولی رمها Corsair Vangeance RGB Pro 3600 بود بعد X299 خریدم و سیستم X99 را جمع کردم یعنی تجربش را دارم رو این سیستم

با Core i7 میشه تا فرکانس 3600 هم رسید ولی یه جورایی کند میشه بجای اینکه بهتر کار کنه ولی با زئون Xeon بهتر جواب میده سیستم حتی با فرکانس 2400 خیلی عملکردش بهتر هست

سپاس از توضیحاتتون

بخوایم نتیجه گیری کنیم رم دسکتاپ ۲۴۰۰ cl کمتر از ۱۵ بابد مناسب باشه درسته ؟

لینک به دیدگاه

هر چی میخری سعی کن چهار کاناله بشه.البته که این سو کت و چیپست یکم بد قلقه چون تازه رم ddr4 اومده بود.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA2011/X99-A/X99_Series_DRAM_QVL0603.pdf

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، se7en_mahdi گفته است:

سپاس از توضیحاتتون

بخوایم نتیجه گیری کنیم رم دسکتاپ ۲۴۰۰ cl کمتر از ۱۵ بابد مناسب باشه درسته ؟

این دیگه انتخاب خودت هست که CL چند باشه ولی کم یاب هم هست چون قدیمی شده میتوانی 3200 یا 3600 هم تهیه کنی و خودش وقتی سرعتش را روی 2400 تنظیم کنه CL را هم میاره روی 15 یا 16 بعدا بخواهی سیستم را عوض کنی رمهایی داری که سرشتشان بالاتر هست و میتوانی استفاده کنی

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Royal گفته است:

این دیگه انتخاب خودت هست که CL چند باشه ولی کم یاب هم هست چون قدیمی شده میتوانی 3200 یا 3600 هم تهیه کنی و خودش وقتی سرعتش را روی 2400 تنظیم کنه CL را هم میاره روی 15 یا 16 بعدا بخواهی سیستم را عوض کنی رمهایی داری که سرشتشان بالاتر هست و میتوانی استفاده کنی

۴ تا رم ۸ گیگ کینگستون Fury x گرفتم با فرکانس ۲۴۰۰ ،‌ متاسفانه جواب نداد و مجبور شدم بفروشم

رم های معمولی کروشیال با چیپ میکرون خیلی سازگاری خوبی با این چیپست دارند حتی به صورت تک کانال هم بوت شد 

احتمال زیاد از همین سری بگیرم 

امیدوارم که کواد چنل راه اندازی بشه 

لینک به دیدگاه

من امتحان کردم هر کینگستون hyper x fury رو بوت نمیکنه مخصوصا جدیداشو.(اولین سوکت برای رم ddr4 بود و منطقیه که فقط رمه قدیمی بهش بخوره.)

باز امتحان کردم هر hyper X predator 3000 را بوت میکند.پس سبک سنگین کن اختلاف کم قیمت 2400 را با 3000 .

ضمنا" بررسی بفرما بایوس حتما" آپدیت باشه.

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، se7en_mahdi گفته است:

۴ تا رم ۸ گیگ کینگستون Fury x گرفتم با فرکانس ۲۴۰۰ ،‌ متاسفانه جواب نداد و مجبور شدم بفروشم

رم های معمولی کروشیال با چیپ میکرون خیلی سازگاری خوبی با این چیپست دارند حتی به صورت تک کانال هم بوت شد 

والا من 64 گیگ خریدم ولی هنوز استفاده نکردم که ببینم جواب میده یا خیر البته متوجه شدم که یکی از رمها با اون 3 تای دیگه فرق داره و احتمالا بفروشم و یکی لنگه همونهایی که شبیه هم هستن بخرم

در کل محصولات کروشیال خیلی سازگاری خوبی دارند ولی Corsair هم میتونی بخری چون قبل از اینکه سیستم را بزارم کنار هم با 2680 و هم با 2690 با رمهای Corsair راحت جواب داد

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، se7en_mahdi گفته است:

سلام به نظرم همون کورشیال بخری خیلی بهتره. من خریدم گارانتی مادام العمر باس 2666 ‌دو پک هشت گیگ 1300. تا فرکانس 3733 راحت جواب میده. منتها من گفتم فرق زیادی نمیکنه گذاشتم رو 3600 بهشون فشار نیاد بدبختا😂

16977519152377049880058893774703.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Elderado گفته است:

من امتحان کردم هر کینگستون hyper x fury رو بوت نمیکنه مخصوصا جدیداشو.(اولین سوکت برای رم ddr4 بود و منطقیه که فقط رمه قدیمی بهش بخوره.)

باز امتحان کردم هر hyper X predator 3000 را بوت میکند.پس سبک سنگین کن اختلاف کم قیمت 2400 را با 3000 .

ضمنا" بررسی بفرما بایوس حتما" آپدیت باشه.

بسیار هم عالی 

اگر رمهای دیگری هم تست کردید ممنون میشم اعلام کنید

بایوس هم به آخرین ورژن آپدیت شده

8 ساعت قبل، Royal گفته است:

والا من 64 گیگ خریدم ولی هنوز استفاده نکردم که ببینم جواب میده یا خیر البته متوجه شدم که یکی از رمها با اون 3 تای دیگه فرق داره و احتمالا بفروشم و یکی لنگه همونهایی که شبیه هم هستن بخرم

در کل محصولات کروشیال خیلی سازگاری خوبی دارند ولی Corsair هم میتونی بخری چون قبل از اینکه سیستم را بزارم کنار هم با 2680 و هم با 2690 با رمهای Corsair راحت جواب داد

بنده هدفم فعال شدن کواد چنل روی این برد هست

ظاهرا با بعضی از رمها بوت میشه ولی کواد نخواهد بود

با چه مدلی از Corsair تست کردید ؟

7 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام به نظرم همون کورشیال بخری خیلی بهتره. من خریدم گارانتی مادام العمر باس 2666 ‌دو پک هشت گیگ 1300. تا فرکانس 3733 راحت جواب میده. منتها من گفتم فرق زیادی نمیکنه گذاشتم رو 3600 بهشون فشار نیاد بدبختا😂

مبارک باشه دوست عزیز 

از کجا تهیه کردید ؟

ویرایش شده توسط se7en_mahdi
لینک به دیدگاه

سلام

از بازار کامپیوتر طالقانی اصفهان.  

البته تو فروم پس سی پین دیدم همین رم رو کاربر سزار ساناز داره اونم مادام العمر آواژنگ . ایشون اینجام عضو هستن. ببینید ندارند.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، se7en_mahdi گفته است:

...ولی کواد نخواهد بود

شما 4 ماژول یکسان بگیر حله.کواد خواهد شد.(8 ماژول هم میشه)(و البته سازگار باشن که بوت بشه)

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

4 الی 8 تا ماژول رم که با هم هیچ فرقی نداشته باشند چه از نظر برند ظرفیت و نوع چیپهای بکار رفته در ساخت آنها را تهیه کنید و نصب کنید Quad Channel فعال میشه بدون مشکل کار میکنه 

من از این مدل استفاده کردم CORSAIR VENGEANCE RGB PRO Series DDR4

IMG_20211221_171633_592.jpg

20211228_053356 copy.jpg

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۲۸ در 01:10، blooder گفته است:

سلام مجدد دوست عزیز 

امکانش هست بررسی کنید این رم روی 2400 چه CL داره ؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۷/۲۷ در 08:21، se7en_mahdi گفته است:

همه اون رم ها فیکن و کینگستون واقعی نیستن

کورسیر ونجنس rgb pro تهیه کنید رو فرکانس 3200 و CL16 

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

همه اون رم ها فیکن و کینگستون واقعی نیستن

کورسیر ونجنس rgb pro تهیه کنید رو فرکانس 3200 و CL16 

Cpu بیشتر از  ۲۴۰۰  ساپورت نمیکنه

بنظر منطقی نمیاد رم فرکانس بالا برای باندل فعلی بنده

در ضمن بودجه هم محدوده

ویرایش شده توسط se7en_mahdi
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، se7en_mahdi گفته است:

سلام مجدد دوست عزیز 

بله حتما. بعد از ظهر برسم خونه تست میکنم.

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، se7en_mahdi گفته است:

سلام مجدد دوست عزیز 

سلام خدمت شما. البته فکر کنم تایمینگ رو بشه کمتر کرد. چون در فرکانس 3600 روی تایمینگ 20 کار میکنه.تایمینگ 2666 هم  روی20 هست.

16982367145852065677828529383147.jpg

16982369076417150258280803637914.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام خدمت شما. البته فکر کنم تایمینگ رو بشه کمتر کرد. چون در فرکانس 3600 روی تایمینگ 20 کار میکنه.تایمینگ 2666 هم  روی20 هست.

16982367145852065677828529383147.jpg

16982369076417150258280803637914.jpg

متشکرم دوست عزیز ، محبت کردید 🙏🏻

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...