رفتن به مطلب

مشکل مشکوک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتید محترم لیون کامپیوتر

به یک مشکلی بر خوردم که البته مشکل حساب نمیشه ولی اتفاق افتاده

مشخصات سیستم

I5 3470

H61 m.s1 gigabyte

16 gb ram 

R9 290

دو دفعه که سیستم و روشن کردم موقع روشن کردن اشکالی مثل خش سیدی روی صفحه ظاهر شد البته یک ماه سیستم روشن نشده بود و برق پاور قطع بوده 

(من به ارتیفکت مشکوکم)

ولی دیگه اتفاق نیفتاد حتی دفعه سوم که ریستارت کردم دیشب این مشکل اتفاق افتاده بود ریستارت رو دیشب زدم که مشکل نداشت

صبح هم زدم مشکلی نبود

یعنی کلا دو دفعه اینطوری شده (تو یک ساعت سیستم رو دوبار روشن کرده بودم اینجور شده)

تو pes 2021 هم مشکلی نداشت

مشکلی نداره؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام احتمال زیاد به خاطر گرافیک هستش  که به مرور زمان خراب میشه -گرافیک r9 290 به بخاری معروف هستش  !!!!!!!!!   

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

استاد کلمه فارسی هست و جمعش میشه استاد ها یا استادان. اساتید اشتباه هست.(در راستای پاس داشتن فارسی میگم)

احتمال داره مشکل از کابل باشه، اگه از این کنفی ها هست، اونا معمولا چنین مشکلی دارن و روی مانیتور خط میندازن. مخصوصا اگه کنارش کابل برق رد شده باشه.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

منتظر نظرات دیگر دوستان هستم

توجه:دیگه این اتفاق نیفتاد ولی می‌خوام بدونم گرافیک سالمه یا نه

1 ساعت قبل، GORGOROTH گفته است:

سلام احتمال زیاد به خاطر گرافیک هستش  که به مرور زمان خراب میشه -گرافیک r9 290 به بخاری معروف هستش  !!!!!!!!!   

داداش تو فول لود این اتفاق نیفتاده

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، عرفان زینلی گفته است:

توجه:دیگه این اتفاق نیفتاد ولی می‌خوام بدونم گرافیک سالمه یا نه

دوست عزیز حالا چه فرقی می کنه؟ این گرافیک مربوط به دوران قاجار هست و حتی روشن کردن و استفاده ازش به مصرف برقش نمی ارزه.
شما داری میگی این مشکل دیگه پیش نیومده پس دیگه نگران چی هستی؟

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

دوست عزیز حالا چه فرقی می کنه؟ این گرافیک مربوط به دوران قاجار هست و حتی روشن کردن و استفاده ازش به مصرف برقش نمی ارزه.

داداش تازه خریدمش طرف فامیل خونی ام بوده(خیلی نزدیک) گفت کم کار کرد بوده و داشته خاک میخورده

17 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

الان می‌خوام بفروشمش برا همین می‌خوام بدونم

لینک به دیدگاه

@ARMIN داداش یک نظری بده

قابل توجه دوستان چون گرافیک رو می‌خوام بفروشم میپرسم که جنس خراب به مشتری نرسه

لینک به دیدگاه

راستی! تو محیط اولیه ای که مارک مادربورد آمد اینجور شده بود (موقعی که روشن میکنی)

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، عرفان زینلی گفته است:

@ARMIN داداش یک نظری بده

درنهایت گرافیک اینطوری خراب میشه، یعنی هی دفعاتی که این آرتیفکت ها ظاهر میشن زیاد میشه زیاد میشه تا دیگه غیر قابل استفاده باشه.

هر چیزی یه عمری داره دیگه، اون گرافیک شما هم عمرش رو کرده الان توی بازنشستگیه، معلوم نیست دقیقا چه زمانی کارش تموم میشه، یه ماه دیگه، یه سال دیگه، یا 3 سال دیگه.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، عرفان زینلی گفته است:

داداش تازه خریدمش طرف فامیل خونی ام بوده(خیلی نزدیک) گفت کم کار کرد بوده و داشته خاک میخورده

آخه چطور ممکنه کارت گرافیک 10 سال پیش کم کارکرد باشه 😂 از اون حرفا زده
نمیدونم به چه قیمتی خریدید ولی الان با 2 تومن Rx 580 8gb میدن که به مراتب جدید تر، قوی تر و کم مصرف تره

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

پس الان تا مشکل ندارد بفروشمش

باز هم نظری بود میبینم با تشکر

لینک به دیدگاه

آرتیفیکیت معمولا اوایل به صورت کاملا اتفاقی و جسته گریخته ظاهر میشه و بعدا هی بیشتر میشه

اما برای اینکه مطمئن باشی توی گیم سنگین به مدت چند ساعت تستش کن همچنین با نرم افزار فورمارک هم میتونی یه 5 دقیقه بزاریش روی تست اگه ناپایدار شد گرافیک مرخصه . 

یه توصیه هم اینکه خمیر سیلیکون اش رو بده برات تعویض کنن ممکنه خمیرش خشک شده و در اثر دما چیپ گرافیک ، مموری و... آرتیفیکیت ایجاد بشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، عرفان زینلی گفته است:

پس الان تا مشکل ندارد بفروشمش

باز هم نظری بود میبینم با تشکر

والا دوتا پیام بالاتر گفتی میخوام خیالم راحت بشه جنس خراب به دست مشتری نرسه
الان میگی تا به مشکل نخورده ردش کنم بره
مطمئنی هدف فروختن جنس مشکل دار به مشتری نیست ؟
===
پ.ن : این مشکل رو داشتم,همونطور که دوستان گفتن به مرور زیاد و زیاد تر میشه
ممکنه الان آرتیفکت ببینی و تا یه هفته دیگه اتفاقی نیفته(حتی توی بازی ها و برنامه های سنگین گرافیکی)
به مرور بیشتر و بیشتر میشه از یه جایی به بعد وجودش ثابت میشه و دیگه نمیشه کاریش کرد..کم کار کرد ؟گفتنش هم خنده داره,اگه کم کار کرده چرا داره خراب میشه ؟

لینک به دیدگاه

پس میندازمش دور تا بیشتر نشده با تشکر کاریش نمیشه کرد من جنس سالم سالم رو باید به مشتری بدم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، عرفان زینلی گفته است:

پس میندازمش دور تا بیشتر نشده با تشکر کاریش نمیشه کرد من جنس سالم سالم رو باید به مشتری بدم

میخای کارو تموم کنی از بنچ مارک furmark به مدت "ساعت ها" استفاده کن. 

that will do it

😌

لینک به دیدگاه

دوستمون روش فورمارک رو برای چال کردن کارتتون پیشنهاد دادن که روش بسیار خوبی هست میتونید از منظره زیبای چرخش حلقه فورمارک لذت ببرین

روش سریع ترش هم میشه به این صورت که از مغازه های کامپیوتری یدونه تبدیل پین برق گرافیک بگیرین و سرشو وصل کنید به کارت و سر دیگشو لخت کنید و بزنید به برق شهری  فقط در این روش من تضمینی از سالم موندن خانوادتون نمیدم🤣

البته اگه به سن‌ و سالش و ریش سفیدش و خمیر خشکش و فنهاش هم رحم کنید   میتونه تو زمستان به عنوان بخاری برقی کار کنه براتون!!!

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

دوستمون روش فورمارک رو برای چال کردن کارتتون پیشنهاد دادن که روش بسیار خوبی هست میتونید از منظره زیبای چرخش حلقه فورمارک لذت ببرین

روش سریع ترش هم میشه به این صورت که از مغازه های کامپیوتری یدونه تبدیل پین برق گرافیک بگیرین و سرشو وصل کنید به کارت و سر دیگشو لخت کنید و بزنید به برق شهری  فقط در این روش من تضمینی از سالم موندن خانوادتون نمیدم🤣

البته اگه به سن‌ و سالش و ریش سفیدش و خمیر خشکش و فنهاش هم رحم کنید   میتونه تو زمستان به عنوان بخاری برقی کار کنه براتون!!!

اینم حرفیه🤣🤣🤣

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...