رفتن به مطلب

مشاوره در خرید رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

اساتید لطف کنند واسه 4 گیگ رم پیشنهاد مارک با قیمت بدهند.

این مشخصات سیستم منه :

MAIN: ASUS P5Q DELUX

CPU: Core 2 Quad Q6600

POWER : GREEN GP 580B

H.D.D : WesternDigital 500GB 16MB BUFFER

VGA : ZOTAC 9800 GTX Plus

Case: Nzxt Apollo

پس رمهایی پیشنهاد بدین که با این سیستم جور در بیاد و در اورکلاک هم حداکثر کارایی رو داشته باشه.

به نظر شما 2 گیگ رم کافیه یا 4 گیگ کنم بهتره؟نمیخوام که پول الکی بدم

میخوام از این سیستم بیشتر واسه بازی استفاده کنم.

یه سوال : از کجا بفهمم بافر هاردم چنده؟روش که چیزی نمیبینم

با تشکر

حسین قلندری

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزيز در مورد رم بايد بگم كه ماركهاي مختلف با قيمت توي سايت موجوده و براي اور هم تفاوت چنداني ندارن و اما در مورد بازي هم 2 گيگ كافيه و جواب ميده اگر هم بعدا كم اوردي اضافه ميكني.

مسعود شهبازي.

لینک به دیدگاه

با سلام

اساتید لطف کنند واسه 4 گیگ رم پیشنهاد مارک با قیمت بدهند.

این مشخصات سیستم منه :

MAIN: ASUS P5Q DELUX

CPU: Core 2 Quad Q6600

POWER : GREEN GP 580B

H.D.D : WesternDigital 500GB 16MB BUFFER

VGA : ZOTAC 9800 GTX Plus

Case: Nzxt Apollo

پس رمهایی پیشنهاد بدین که با این سیستم جور در بیاد و در اورکلاک هم حداکثر کارایی رو داشته باشه.

به نظر شما 2 گیگ رم کافیه یا 4 گیگ کنم بهتره؟نمیخوام که پول الکی بدم

میخوام از این سیستم بیشتر واسه بازی استفاده کنم.

یه سوال : از کجا بفهمم بافر هاردم چنده؟روش که چیزی نمیبینم

با تشکر

حسین قلندری

درود

دوست خوبم در مورد رم من با نظر اقا مسعود موافقم . در مورد هارد پارت نامبر داره که اگر توی اینترنت سرچ کنی متوجه میشی که هاردت چند بافر هستش .

لینک به دیدگاه

الان یه دو گیگ بگیرم بهتره یا 2 تا یک گیگ /؟یه 2 گیگ بگیرم بهتر نیست؟ چون بعداً که بخوام 4 گیگ بکنم مجبور نیستم 2 تا یک گیگ رو بفروشم.

تفاوت سرعت 2 تا یک گیگ با یه دو گیگ چقدره؟و تفاوت باس 1066 و 800 ؟

واسه هارد تو چه سایتی باید سرچ کنم؟پارت نامبر کدومه؟

لینک به دیدگاه

الان از تو سایت وسترن نگاه کردم دیدم 8 مگ بافر هستش.من اینو گرفتم 69 تومن به عنوان 16 مگ بافر.

گرون که بهم ندادن؟

تفاوت 8 مگ بافر با 16 مگ بافر زیاده؟اگه خیلی تاثیر داره تا هاردو ببرم پسش بدم.

لینک به دیدگاه

الان یه دو گیگ بگیرم بهتره یا 2 تا یک گیگ /؟یه 2 گیگ بگیرم بهتر نیست؟ چون بعداً که بخوام 4 گیگ بکنم مجبور نیستم 2 تا یک گیگ رو بفروشم.

با سلام

دوست من بهتر که 2 تا رم 1 گیگ بگیری چون بهتر خواهد بود و از لحاظ کارایی و همچنین اگر یکی از آنها خراب شد یک رم دیگه داشته باشی .

به نظر من فرق آن چنان زیادی بین باس 1066 و 800 وجود نداره ولی خوب بلاخره در مورد باس

1066 میشه گفت کمی از لحاظ کارایی بهتر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم علیرضا جان درست میگه 2 تا 1 گیگ از یه 2 گیگ بهتر عمل خواهد کرد و بازده بهتری داره ولی اگر این طور که میگید و به زودی میخواهید یه 2 گیگ دیگه اضافه کنید پیشنهاد میکنم فعلا همین یه 2 گیگ بردار و در مورد باس 1066 , 800 در حالت عادی تفاوت چندانی با هم ندارند ولی در اور کردن 1066 بهتر عمل میکنه تا باس 800 .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

راجع به سوال هارد کسی چیزی نگفت.اگه نیازه که تعویضش کنم بگید.آخه هنوز پلمپ هاردو باز نکردم.

لینک به دیدگاه

درود

وسترن دیجیتال به عقیده بنده بهترین برند در صنعت تولید هارد دیسک هست و شما اگر هنوز بازش نکردی و میتونید پسش بدید به هر حال 16 مگ بافر بهتر هست و به نظر من شما شماره مدل اون 16 مگ بافر مد نظرتونو از سایت وسترن تهیه و یادداشت کنید و به فروشنده بفرمایید از همون مدل یا مدلهای دیگر 16 مگ بافر با همون ظرفیت براتون بیاره البته اگر روش حساس نیستید تفاوت آنچنان زیادی هم ندارد.

اگر از هارد های وسترن مد نظرتون هست از لینک زیر میتونید هارد مد نظرتون رو با شماره مدلش پیدا کنید

http://support.wdc.com/product/kb.asp?level1=6&lang=en

لینک به دیدگاه

راجع به سوال هارد کسی چیزی نگفت.اگه نیازه که تعویضش کنم بگید.آخه هنوز پلمپ هاردو باز نکردم.

نه حسين جان بافر توي كار هارد اونقدر تاثير نداره و اونقدر كه شما فكر ميكني محصوص نيست ولي از لحاظ قيمتي بايد جناب حسيني نظر بدن كه ايا گرون خريدي يا نه.

ولي اينم بگم كه اگر تونستي و وقتشو داري خوب عوض كن بهتره و اما در مورد رم هم بايد بگم اگر پولش رو داري چه بهتر كه يه دفعه دو تا 2 گيگ دوال بگيري. اگر نه هم دو تا 1 گيگ بهتر از يك 2 گيگ عمل ميكنه.

اگه خواستي اينو بگير Gskill 2G(2*1G)1066MHz عاليه با 20 تومان بيشتر نسبت به باس 800 ميتوني اينو از سايت تهيه كني قيمتش عاليه.

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=435

موفق باشي.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز باید خدمتتون عرض کنم که اگه تو تهران تشریف دارید هارد رو گرون تهیه کردید و اگه هنوز پلمپ هارد رو باز نکردید توصیه من اینه که هارد رو پس بدید و برای تهیه هارد با شماره زیر تماس بگیرید یا از همین لیون خودمون تهیه کنید.مطمئن تره

فروشگاه صفر و یک

تلفن: 66723000-66726001-66746100

western digital corp.:320 GB SATA 16 MB رو میگه 53500 تومان و

western digital corp.:500 GB SATA 16 MBرو میگه 63500 تومان

در مورد رم باید خدمتتون عرض کنم که رمهایی که دارای زمان تاخیر CL4 میباشند بهتر اور میشن ولی قیمت بالایی دارن مثل رمهای کروشل

اگه قیمت مناسب میخوای باید بگردی دو ماژول 1G 800 KINGMAX پیدا کنی.

قیمتش حدودا 28 (برای هر ماژول) تومانه و زمان تلخیرش هم CL4 هست

از CL5 ها هم میتونی پاتریوت بگیری که باس 800 رو میتونی به راحتی تا 930 اور کنی یا اگه 1066 خواستی میتونی Gskill 2G(2*1G)1066MHz بگیری که هم خوب اور میشه و هم قیمتش تو سایت لیون ایده آله.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . می خواستم نظر شما را در مورد رم( OCZ platinum pc2 8500 2GB(2x1 ببرسم؟ که تایمینگش هم CL4 هست.کلا می خوام نظرتون رو درباره برند OCZ بدونم.ودیگه اینکه این رمهای G skil که توی فروشگاه سایت هم هست کسی هست که ازشون استفاده کرده باشه؟ کلا رم با باس 1066 چه برندی بگیرم مناسبتره ؟ در مورد سیستم خودم هم که باید بگم: VGA:geforce 9600GT CPU:AMD phenom Main: ABIT AN78GS با تشکر منتظر نظرهای مفیدتان هستم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . می خواستم نظر شما را در مورد رم( ocz platinum pc2 8500 2gb(2x1 ببرسم؟ که تایمینگش هم cl4 هست.کلا می خوام نظرتون رو درباره برند ocz بدونم.ودیگه اینکه این رمهای g skil که توی فروشگاه سایت هم هست کسی هست که ازشون استفاده کرده باشه؟ کلا رم با باس 1066 چه برندی بگیرم مناسبتره ؟ در مورد سیستم خودم هم که باید بگم: Vga:geforce 9600gt cpu:amd phenom main: Abit an78gs با تشکر منتظر نظرهای مفیدتان هستم.

درود

ocz کلا برند خوبیه نسبتا و cl 4 ها هم که برتریشون بر cl5 ها کاملا روشن هست ولی g skill هم برند خوب و با کیفیتی هست .اما در مورد سایر قطعاتتون پیشنهاد میکنم کارت گرافیک را 9800 جی تی بردارید چون به نسبت فاصله قیمتی کمی که دارند 9800 جی تی انتخاب بهتری میتونه باشه

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز . رمهای OCZ با چه گارانتی هایی هستند همینطور رمهای برند Gskill و در کل هر کدام از این رمها را با چه گارانتی تهیه کنیم بهتر است؟البته هر دو برند در فروشگاه سایت موجود است.ودیگر اینکه آیا خود فروشگاه سایت (lion compiuter ) هم این قطعات را گارانتی می کند؟ با تشکر

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز . رمهای OCZ با چه گارانتی هایی هستند همینطور رمهای برند Gskill و در کل هر کدام از این رمها را با چه گارانتی تهیه کنیم بهتر است؟البته هر دو برند در فروشگاه سایت موجود است.ودیگر اینکه آیا خود فروشگاه سایت (lion compiuter ) هم این قطعات را گارانتی می کند؟ با تشکر

بله دوست عزیز با گارانتی هست برو به این لینک پایین صفحه رو که نگاه کنی میبینی که دارای گارانتی هست.

لینک به دیدگاه

رمهای OCZ گارانتیه انفورماتیک هستش و رمهای Gskil گارانتیه کولینگ سیس هستش .

این کالا ها گارانتی ما نیست ولی اگر شهرستان باشید خدماتش رو در تهران ما براتون انجام میدیم عزیز

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز با گارانتی هست برو به این لینک پایین صفحه رو که نگاه کنی میبینی که دارای گارانتی هست.

با سلام. دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی این مدلی که مد نظر من هست دارای تایمینگ cl4 هست نه cl5 وقیمتش هم بالاتره . که دیگر در سایت و جزو محصولات سایت موجود نیست که البته در روزهای قبل بود ولی امروز نیست.می خواستم ببینم شما دوست عزیز اطلاع دارین که مدل cl4 هم دارانتی هست یا نه؟و دیگر اینکه از سایت چرا از سایت حذف شده؟ با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام. دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی این مدلی که مد نظر من هست دارای تایمینگ cl4 هست نه cl5 وقیمتش هم بالاتره . که دیگر در سایت و جزو محصولات سایت موجود نیست که البته در روزهای قبل بود ولی امروز نیست.می خواستم ببینم شما دوست عزیز اطلاع دارین که مدل cl4 هم دارانتی هست یا نه؟و دیگر اینکه از سایت چرا از سایت حذف شده؟ با تشکر

cl4 ocz سری پلاتینیوم میشه که الان موجود نیست به همین دلیله که توی سایت نبود ولیم ن فردا بازم پیگیرش میشم

لینک به دیدگاه

cl4 ocz سری پلاتینیوم میشه که الان موجود نیست به همین دلیله که توی سایت نبود ولیم ن فردا بازم پیگیرش میشم

با تشکر از شما دوست عزیز. کاملا حق با شماست ولی در سایت مدلی که با نام پلاتینیوم هست اینگونه نیست.در هر صورت من قصد خرید دارم و در کل خودم هم ترجیح می دهم که از لیون بخرم تا از جای دیگه.در هر صورت از شما دوست عزیز هم تشکر می کنم.پس اگر پیگیر شدید بنده را هم در جریان بگذارید.

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز. کاملا حق با شماست ولی در سایت مدلی که با نام پلاتینیوم هست اینگونه نیست.در هر صورت من قصد خرید دارم و در کل خودم هم ترجیح می دهم که از لیون بخرم تا از جای دیگه.در هر صورت از شما دوست عزیز هم تشکر می کنم.پس اگر پیگیر شدید بنده را هم در جریان بگذارید.

درود

دوست من امروز امار گرفتم و مدل تیتانیومش هستش 1gb*2 ocz هستش که حدودا 65 تومانه و امروز با مششخصات میره توی ساتمون .

لینک به دیدگاه

درود

دوست من امروز امار گرفتم و مدل تیتانیومش هستش 1gb*2 ocz هستش که حدودا 65 تومانه و امروز با مششخصات میره توی ساتمون .

باسلام.

دوست عزیز از شما کمال تشکر را دارم.طبق اطلاعاتی که من از خود سایت OCZ کسب کردم رمهای سری پلاتینوم که در باس 1066 کار میکنند همگی دارای تایمینگ CL5 هستند یعنی 15-5-5-5 کار می کنند .

اما در خصوص سری تیتانیوم که شما فرمودید تنها مدلی که از این سری در باس 1066 هست بهینه شده برای چیپست اینتل (optimized for intel chipsets ) می باشد .وبا توجه به اینکه پردازنده من AMD هست و چیپست مینبردم هم nvidia می باشد این مدل از رمهای ocz نمی تواند انتخاب مناسبی برای من باشد.این هم مشخصات این سری رمهاست : OCZ DDR2 PC2-8500 Intel® Optimized Titanium Edition Dual Channel

1066MHz DDR2

5-5-5-15

(CAS-TRCD-TRP-TRAS)

Optimized for Intel® Chipsets

Available in 1GB Modules and 2GB Dual Channel Kits

Unbuffered

Titanium XTC* Heatspreader

OCZ Lifetime Warranty

2.1 - 2.3 Volts**

240 Pin DIMM

Part Numbers

1GB (1024MB) Module - OCZ2T1066IO1G

2GB (2x1024) D/C Kit PN - OCZ2T1066IO2GK

اما در سری پلاتینوم با باس 1066 یک مدل هست که در سایت هم موجود می باشد وبهینه شده برای nvidia SLI هست با این مشخصات:

OCZ DDR2 PC2-8500 Platinum SLI-Ready Edition Dual Channel

1066MHz DDR2

EPP 5-5-5-15

(CAS-TRCD-TRP-TRAS)

Available in 2GB (2x1024) dual channel kits

Also available in a 1GB module

Unbuffered

Platinum Mirrored XTC Heatspreader*

Lifetime Warranty

2.1 - 2.3** Volts

240 Pin DIMM

Special Features

NVIDIA® SLI certified

EPP-Ready

Part Numbers

2GB Dual Channel Kit PN - OCZ2N10662GK

می خواستم نظر شما را در مورد این مدل بدانم و آیا با توجه به دیگر قطعات من مناسب می باشد یا نه؟

با تشکر

منبع اطلاعات:

www.ocztechnology.com

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم شما در پستهاتون مشخص نکرده بودید که چه باسی نیاز دارید و فعلا با باس 1066 که cl4 باشه موجود نیست

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم شما در پستهاتون مشخص نکرده بودید که چه باسی نیاز دارید و فعلا با باس 1066 که cl4 باشه موجود نیست

با تشکر از شما دوست عزیز و گرامی . اول از همه جا دارد به خاطر اینکه جواب پرسشهای من را می دهید از شما وبقیه دوستان که با اطلاعات کامل خود بنده را راهنمایی می کنید تشکر کنم. اما دلیل اینکه من باس 1066 را انتخاب کردم از این جهت بود که با سی پی یوهای فنوم AMD مادر بردم این قابلیت را پیدا می کند که رمهای باس 1066 را ساپورت کند . حالا به نظر شما دوستان من از رم با چه باسی استفاده بکنم بهتر است؟ با توجه به اینکه مادر بردم هم قابلیت Hybrid SLI را هم دارد بهتر نیست که من از رمهایی که برای این قابلیت بهینه شده اند (Nvidia SLI Ready Edition ) بگیرم . از شما خواهش می کنم با توجه به اطلاعاتی که از سخت افزار و اسمبل سیستم دارید منو راهنمایی کنید. با تشکر

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز و گرامی . اول از همه جا دارد به خاطر اینکه جواب پرسشهای من را می دهید از شما وبقیه دوستان که با اطلاعات کامل خود بنده را راهنمایی می کنید تشکر کنم. اما دلیل اینکه من باس 1066 را انتخاب کردم از این جهت بود که با سی پی یوهای فنوم AMD مادر بردم این قابلیت را پیدا می کند که رمهای باس 1066 را ساپورت کند . حالا به نظر شما دوستان من از رم با چه باسی استفاده بکنم بهتر است؟ با توجه به اینکه مادر بردم هم قابلیت Hybrid SLI را هم دارد بهتر نیست که من از رمهایی که برای این قابلیت بهینه شده اند (Nvidia SLI Ready Edition ) بگیرم . از شما خواهش می کنم با توجه به اطلاعاتی که از سخت افزار و اسمبل سیستم دارید منو راهنمایی کنید. با تشکر

درود

دوست عزیز ما وظیمون رو انجام میدیم

خوب در حل رمهای 1066 رمهای خوبی در حال حاضر هستن و تا چند وقت دیگه که همه گیر بشه غیر اورجینالش هم وارد بازار میشه . الان من به شما رمهای CL5 رو پیشنهاد میکنم چون CL4 موجود نیستش و الان OCZ و Gskill موجوده .

1066 توی ایران فکر نمی کنم که فعلا SLI READY داشته باشه البته بازم میپرسم .

لینک به دیدگاه

رم های g-skill که بر روی سایت هم برای فروش گذاشته شدن cl4 هستن ؟

http://www.lioncomputer.ir/index.php?product_id=435

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...