رفتن به مطلب

آیا خرید ویندوز اورجینال برای بازی لازمه؟

Amin Heydari
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ضمن عرض سلام خدمت همه دوستان انجمن لیون کامپیوتر

- مدتی میشه که در فکر کنار گذاشتن و استفاده نکردن بازی ها و برنامه های کرک شده هستم اما به دلیل قیمت های بسیار بالای آنها یا دردسرهای تحریم و ... انجام این کار برام ممکن نبود در نتیجه از روی ناچاری بازی های کرکی پلی میدادم که کسانی که تجربه دارند میدونند که استفاده از این مدل از بازی ها مشکلات خاص خودش رو داره مثل ارورهای گوناگون در حین نصب بازی ، دریافت نکردن آپدیت بازی ها ، عدم امکان آنلاین بازی کردن یا حتی کرک نشدن برخی بازی ها برای همیشه .

- بعد از چندوقت فکر کردن و صبرکردن برای جمع آوری بودجه ، تصمیم گرفتم به عنوان قدم اول برم سراغ استفاده از بازی های اورجینال تا هم بدون مشکل بتونم آنلاین پلی بدم و هم از مشکلات و ارور هاشون راحت بشم ؛ یک کتابخانه بازی تهیه کنم که هر زمان خواستم روی هر دستگاهی تنها با لاگین کردن به حسابم بتونم بهشون دسترسی داشته باشم. هنوز درباره اینکه بازی ها رو از استیم بخرم یا بصورت ماهانه از گیم پس PC استفاده کنم تصمیمی نگرفتم ...

- اما الان سوالی داره ذهنم رو اذیت میکنه ، برای همین اومدم در اینجا مطرح بکنم تا دوستان هر تجربه ای دارند به اشتراک بگذارند و بتونیم استفاده بکنیم :

آیا برای خرید و استفاده از بازی های اورجینال (مخصوصا در استیم و گیم پس PC) لازمه که ویندوز اورجینال داشته باشیم؟ - اگر ویندوز توسط اکتیویتوری مثل KMS که در سایت های دانلود مختلف وجود داره ، فعال شده باشه ، میشه با خیال راحت از بازی اورجینال استفاده کرد و دور زدن اکتیو قانونی ویندوز مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مثلا استیم یا بازیه مشکوک نمیشه که چرا کاربر داره از سیستم عاملی مشکوک استفاده میکنه؟

چون همانطور که میدونید این روزها قیمت بازی های اورجینال خیلی بالاست و نمیخوام بعد از اینکه بازی هارو تهیه کردم بخاطر سیستم عامل غیر اورجینال مشکلی برام ایجاد بشه.

همین سوال رو درباره نرم افزارهای اورجینال دارم : آیا استفاده از نرم افزارهای اورجینال روی ویندوز اکتیو شده توسط kms میتونه بعدها شرکت سازنده اون نرم افزارها تشخیص بدن که من دارم ویندوز غیراصلی استفاده میکنم و دسترسی منو به برنامه هاشون ببندند؟ البته بیشتر بودجه ام قراره برای بازی های اورجینال خرج بشه و باقیش هم چندتا نرم افزار دم دستی مثل IDM و WinRAR بخرم.

لینک به دیدگاه

سلام. خیر تاثیری روی عملکرد خود ویندوز و برنامه نصب شده نداره.

پیشنهاد میکنم از جایگزین های رایگان استفاده کنید برای اپ ها تا جایی ک ممکن هست مثلا بجای IDM از FDM. خودم استفاده میکنم و راضی هستم. winrar هم خود شرکت جوری policy رو تنظیم کرده که اگر بدون سریال نصب کنید مشکلی در اجرا ندارید فقط پاپ آپ رو باید ببندیدو همینطور نیاز ب کرک نداره اگر رو این مورد حساسید. مورد فری هم زیاد هست ک کیفیت نزدیکی رو دارن

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

نیازی نیست میتونید بدون اعمال KMS هم از ویندوز در بازی ها استفاده کنید. فقط واتر مارک اکتیو ویندوز رو دارید.

به نظرم استفاده از کرک برای نرم افزار ها کار درستی نیست. درسته در ایران پیگرد قانونی نداره ولی خوب درست نیست.

با کمی جست و جو میتونید با 250 تومن یه نسخه ی اصلی 10 پرو تهیه کنید.

من شواهدی ندارم ولی ای نطور میگن که اگر از نرم افزار هایی مثل KMS استفاده کنید کامپیوتر شما رو در ریسک هک شدن اطلاعات قرار میده.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

آیا برای خرید و استفاده از بازی های اورجینال (مخصوصا در استیم و گیم پس PC) لازمه که ویندوز اورجینال داشته باشیم؟ - اگر ویندوز توسط اکتیویتوری مثل KMS که در سایت های دانلود مختلف وجود داره ، فعال شده باشه ، میشه با خیال راحت از بازی اورجینال استفاده کرد و دور زدن اکتیو قانونی ویندوز مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مثلا استیم یا بازیه مشکوک نمیشه که چرا کاربر داره از سیستم عاملی مشکوک استفاده میکنه؟

- خیر نیازی به ویندوز اورجینال نیست.

- با ویندوز کرک شده KMS هم میتوان با خیال راحت با بازی اورجینال بازی کرد.

- به استیم یا بازی ربطی نداره ویندوز در چه وضعیتی داره. حتی نات اکتیو هم اوکیه.

21 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

همین سوال رو درباره نرم افزارهای اورجینال دارم : آیا استفاده از نرم افزارهای اورجینال روی ویندوز اکتیو شده توسط kms میتونه بعدها شرکت سازنده اون نرم افزارها تشخیص بدن که من دارم ویندوز غیراصلی استفاده میکنم و دسترسی منو به برنامه هاشون ببندند؟ البته بیشتر بودجه ام قراره برای بازی های اورجینال خرج بشه و باقیش هم چندتا نرم افزار دم دستی مثل IDM و WinRAR بخرم.

نرم افزارها داستانشون فرق میکنه چون مثل بازی لانچر اختصاصی ندارند، به ویندوز وابسته هستند. با این حال مشکلی در اکتیو شدن نرم افزار اورجینال روی ویندوز کرک شده نیست، اما مشکل در دفعات تغییر ویندوز هست. این موضوع هم همگانی نیست، برخی از نرم افزارها محدودیت تعداد نصب دارند، یعنی برای دو یا سه بار نهایتا اکتیو میشن. اونوقت شما اگر مجبور به تغییر ویندوز باشید، پس از 3 بار تغییر ویندوز ممکن است نرم افزار دیگر اکتیو نشود و نیاز به خریداری مجدد پیدا کند.

در نتیجه خریداری نرم افزار هم به مانند خریداری ویندوز اشتباه است و نباید این کار رو در ایران انجام بدین. مثل بقیه که نرم افزار کرکی دارند شما هم همونطوری استفاده کنید. از سایت های معتبر مثل سافت 98 استفاده کنید که کرک هاش ویروسی نباشند.

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...