رفتن به مطلب

کمک سکته ناگهانی یکی از هاردها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان یک از هاردها  1 ترا سیگیت سری 7200 هست سرعتش خوب بود گفتم بگذارمش برا نصب گیم 

مشکل بد سکتور نداشت امروز که سیستم رو روشن کردم یهو اخطار داد و سلامت رو 10 درصد نشون داد😁

با کار کرد دو سه ساله  البته از زمان خریدش 7 سالی میگذره این چند روز شاهد یه هنگهای مبهمی در ویندوز بودم الان یه سری اطلاعات رو از روش انتقال دادم ولی غیر واجبها مثل یه چنتا گیم و فیلم روش موند که میرم برا انتقال هنگ میکنه با کپی یسری انتقال پیدا کرد و یسری رو گذاشتم در حال کپی

دیشب داشتم یه گیم ازFitGirl روش نصب میکردم  و از اونطرفم در حال اجرای یه گیم دیگه از روی همین هارد بودم که لودهای بازی خیلی طولانی میشد امدم بیرون دیدم درصد نصب هم چندان پیشرفتی نداشت کنسل کردم و سیستم رو خاموش کردم.

خودم فکر میکنم مشکل این هارد از زمانی شروع شد که سه چهار سال قبل  هارد رو داشتم به gptتبدیل میکردم طوری که اطلاعاتش از دست نره یهو وسط کار انتی ویروس فعال شد و یه فایل رو هشدار داد و تبدیل با ارور همراه شد و بعد از ریست هارد با پیغام فرمت شدن همراه شد و حتی باMiniTool Partition Wizard پارتیشنها رو ریکاوری کردم ولی اطلاعات از دست رفته بود ولی بعد تا اندازه کمی با ریکاوری برگردوندم  و هارد رو فرمت کلی کردم  به gpt  اطلاعات رو انتقال دادم بدون مشکل سه چهار سال کار میداد تا امشب مشکلی نداشت دماش هم مناسبتر از بقیه بود و سرعت خوب ولی گاهی اوقات یه سری از هنگها بود که هارد سلامتش اوکی بود و شکم بهش نمیرفت

پاورهای قبلی و الان سیستم هم بدون مشکل بودن میشه بدسکتورش رو رفع کرد و برای ارشیو ازش استفاده کرد؟

22-October-2023_20-11.png

327857662_IMG__.jpg

لینک به دیدگاه

سریع اطلاعاتشو بردار

با برنامه low level یه فرمتش کن یا مرخص میشه یا کمی بهتر میشه

لینک به دیدگاه

سلام اشتباه خیلی از کاربران اینه که وقتی هارد داره فایل کپی میکنه میرن داخل همون هارد و یا بازی نصب میکنن یا چند تا کپی همزمان انجام میدن -همین کار باعث خراب شدن هد هارد میشه و عملا تعمیر نمیشه فقط ریکاوری میشه -هارد شما هم اگه صدای تقت تق داره هارد تعمیر نمیشه وفقط ریکاوری میشه 

لینک به دیدگاه

فعلا دارم اطلاعاتش رو کپی میکنم گاهی اوقات یکی دو ثانیه صدای خر خر میده مثل وقتی که سیدی خش دار باشه و بد خونده بشه

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

اطلاعات بردار و با هاش خداحافظی کن. منم این مشکل رو داشتم و با بدبختی تونستم اطلاعات رو انتقال بدم. یهو از کار میفته

لینک به دیدگاه

سریع اطلاعاتتو بردار بریز یه هارد دگه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

درود

امشب هم دارم انتقال میدم شانسی که اوردم دو ماه پیش ویندوز رو انتقال دادم از روش رو ssd

بعد میرم سراغش برنامه جدید با کارایی خوب چی استفاده کنم برا رفع بد سکتور یا جدا سازی سکتور خراب و low level

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

درود

سلام،

وقت به خیر.

اگر سیستم عامل بر روی آن نصب نیست در قسمت جست‌وجوی taskbar ویندوز عبارت cmd را جست‌وجو کرده و به حالت run as administrator اجرا نمایید. با فرض این که Drive مربوط به دیسک سخت شما :H می‌باشد، عبارت زیر را در قسمت cmd نوشته و اجرا نمایید.

chkdsk h: /f /r /x

در صورتی که با خطای Insufficient Disk Space to Repair MFT Mirror روبرو شدید، Drive مورد نظر را فرمت دهید و توجه فرمایید گزینه quick format غیرفعال باشد.

22 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سریع اطلاعاتشو بردار

با برنامه low level یه فرمتش کن یا مرخص میشه یا کمی بهتر میشه

توصیه اکید می‌کنم هرگز این کار را انجام ندهید و به کسی هم چنین کاری را پیشنهاد ندهید. ما در دوران پس از سال 2010 زندگی می‌کنیم، نه پیش از آن.

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است:

سلام،

وقت به خیر.

اگر سیستم عامل بر روی آن نصب نیست در قسمت جست‌وجوی taskbar ویندوز عبارت cmd را جست‌وجو کرده و به حالت run as administrator اجرا نمایید. با فرض این که Drive مربوط به دیسک سخت شما :H می‌باشد، عبارت زیر را در قسمت cmd نوشته و اجرا نمایید.

در صورتی که با خطای Insufficient Disk Space to Repair MFT Mirror روبرو شدید، Drive مورد نظر را فرمت دهید و توجه فرمایید گزینه quick format غیرفعال باشد.

توصیه اکید می‌کنم هرگز این کار را انجام ندهید و به کسی هم چنین کاری را پیشنهاد ندهید. ما در دوران پس از سال 2010 زندگی می‌کنیم، نه پیش از آن.

اول باید اطلاعات رو بردارن

هارد که ۱۰ درصده چیزی برای از دست دادن نداره حداقل کمی سرعت بهتر میشه یکم بیشتر استفاده میشه

من موارد زیادی داشتم که لو لول سلامت و سرعت هاردو بیشتر کرده

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، +Wise+ گفته است:

سلام،

وقت به خیر.

درود این کار رو کردم وتغییری حاصل نشد

لینک به دیدگاه

با hard disk sentinel گذاشتم برای اسکن و تعمیر درصد سلامت میاد پایین و دوباره میره بالا در حال تعمیر

کامل شد و درصد سلامت بعد ریست سیستم به 18 درصد رسید.

یکی دوتا برنامه دیگم تست میکنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

درود این کار رو کردم وتغییری حاصل نشد

سلام،

وقت به خیر.

Format هم کردین؟ اگر انجام ندادید، انجام دهید.

در صورتی که تعداد Bad sector ها کاهش یابد و با گذر زمان تعداد آن‌ها افزایش نیابند، از دیسک سخت موجود می‌توانید به عنوان حافظه قابل تامین برای بارگذاری از اینترنت و فایل‌های موقت استفاده کنید. یا حتی بازی‌های رایانه‌ای را بر روی آن نصب کنید. (داده‌های کم اهمیت)

در صورتی که با گذر زمان، تعداد Bad sector ها افزایش یافت، حافظه شما نیاز به تعویض دارد.

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است:

سلام،

وقت به خیر.

Format هم کردین؟ اگر انجام ندادید، انجام دهید.

در صورتی که تعداد Bad sector ها کاهش یابد و با گذر زمان تعداد آن‌ها افزایش نیابند، از دیسک سخت موجود می‌توانید به عنوان حافظه قابل تامین برای بارگذاری از اینترنت و فایل‌های موقت استفاده کنید. یا حتی بازی‌های رایانه‌ای را بر روی آن نصب کنید. (داده‌های کم اهمیت)

در صورتی که با گذر زمان، تعداد Bad sector ها افزایش یافت، حافظه شما نیاز به تعویض دارد.

خیر پیامی برای فرمت نداد  توی برنامه ها بد سکتور فیزیکی مشاهده نمیشه فعلا گذاشتم با HDD Regenerator در حال اسکن هست و پارتیشن رو حذف کردم نمیدونم اینطوری بهتره یا نه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود سلامت هارد فعلا با فرمت و رفع بدسکتور  رو 80 درصد ثابت مونده و روش گیم نصب کردم  تا ببینم چی میشه.

۲۰۲۳۱۱۱۲_۲۰۱۹۲۴.jpg

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خودتو گول نزن.

از شدت خنده پرت شدم روی زمین. خیلی باحال بود 🤣

با سپاس.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...