رفتن به مطلب

مشکل لود کارت گرافیک و فریم ریت ( تقریبا مشکل حل شد!!!!!!)

sajad564
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

جهت جلوگیری از اختلاف شخصی این پست حذف شود

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، sajad564 گفته است:

پست اول در چهارچوب پیام شما آپدیت شد

خلاصه xmp made a big difference

سلام مجدد در فیلمی که شما ارسال کردید شرایط بهتر شده اما کامل برطرف نشده و همچنان مشکل لود گرافیک باقی هستش و میزان لود گرافیک زیر 90 درصد و بسیار متغیر هست و بعضی از هسته های سی پی یو بالای 96 درصد زیر بار رفتند که می تواند نشان دهنده مورد خاصی باشد. اگر مشکلی وجود نداشته باشه باید بین 94 تا 99 درصد گرافیک تحت لود باشه در بازی که خوب بهینه شده باشه. من میزان بهینه سازی این بازی را اطلاع ندارم اما چیزی که در سایت ها و کانال ها دیدم با میزان لود گرافیک شما متفاوته. در کل وظیفه من بود این موضوع را اطلاع دهم البته بنده معمولا در این بحث ها وارد نمیشوم به علت های مختلف....

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، farid68 گفته است:

سلام و عرض ادب

رمتون تک کانال هست؟ 

بله
احتمالا از همین بوده
چون xmp شرایط رو خیلی بهتر کردش

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، sajad564 گفته است:

بله
احتمالا از همین بوده
چون xmp شرایط رو خیلی بهتر کردش

اره به احتمال خیلی بالا همینه . زمانی که تک کانال بود رمم  توی بازی فورزا 4 با اینکه روی 60 قفل میکردم باز درحد .1.2.3 فریم نوسان داشت تا 57. دو کانال که کردم مطلقا 1 فریمم افت نمیکرد.

لینک به دیدگاه

دوستان کارت قبلی مشکل داشت و پسش دادمُ این کارت رو گرفتم ,دمایی که پایین تر میبینید دمای فول لود کارت بعد از 20 دقیقه با درب کیسِ باز و خاموش بودن همه فن های کیس هستش ,دماش چطوره ؟
پ.ن : اگر فن ها روشن باشن و درب کیس هم بسته دما پایین تر خواهد بود ؟
(دور فن فیکس روی 52) 6900xt swft
new_temp_rci9_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، sajad564 گفته است:

دوستان کارت قبلی مشکل داشت و پسش دادمُ این کارت رو گرفتم ,

درود بر شما و دیگر دوستان

یعنی داستان غیر فعال بودن XMP و افت کاریی گرافیک منتفیه و خود کارت ایراد داشته؟

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

یعنی داستان غیر فعال بودن XMP و افت کاریی گرافیک منتفیه و خود کارت ایراد داشته؟

نه اون که درست بود و فعال کردن xmp فریم ریت رو به مقدار قابل توجهی افزایش داد
کارت مشکل آرتیفکت هم داشت که البته بعد از مواردی که توی این تاپیک در موردش بحث کردیم متوجه این مشکل شدم(یه روز بعدش)

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

من هم همین مشکل رو پیدا کردم با کارت 6800xt و رایزن 1600. ابتدای کار باید بگم که اصلا مشکل گلوگاه نیست چون قبلش داشت قشنگ روی همین رزولوشن با همین درایور با فرم بالا کار میکرد. حدس خودم ویندوز هست. با حذف درایور توسط display uninstaller هم مشکل حل نشد. مشکل از زمانی شروع شد که داخل آدرنالین سوپر رزولوشن رو فعال کردم و با مانیتور fhd رزولوشن بازیها رو برای تست روی 4k گذاشتم. کیفیت خیلی عالی شد ولی چون در بازی لاست و چند تا بازی دیگه روی حداکثر تنظیمات البته بدون fsr فرم اومد زیر 50 تصمیم به بازگشت به فول اچ دی گرفتم.با بازگشت مشاهده شد که فرم تکون نمیخوره یعنی با فرمی که کارت در 4k میداد یعنی بین 40 تا 60 فرم یکی هست و فقط گرافیک با کلاک نصف و لود نصف و وات مصرفی 80 تا 100 وات  داره کار میکنه. هرچی ورتیکال سینس رو فعال و غیر فعال کردم فایده نداشت. درایور پاک کردم و نصب کردم فایده نداشت. با بردن روزولوشن به 4k و 2k مشکل حل میشه و دوباره فرکانس میاد روی 2300 و لود روی 97 تا 98 درصد و وات مصرفی 200 به بالا و  فرم دهی خوب میشه و ورتیکال سینس هم عمل میکنه. وی سینس رو از تنظیمات مانیتور و درایور هم خاموش کردم ولی مشکل پابرجاست.البته فقط در دوتا بازی که روی 4k گذاشتم این طوریه اسپایدر من و لاست. از دوستان کسی میدونه مشکل از کجاست. ممنون

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

مشکل به جورایی عجیب بود. با فعال کردن ری ترسینگ در بازی اسپایدر من این مشکل به وجود اومده بود در این بازی که تقریبا حل شد و در بازی لاست آف آس هم در بعضی قسمتهای بازی باتلنک یا گلوگاه ایجاد میشد. البته تعجم از این هست که قبلش داشت خوب کار میکرد و با تغییر رزولوشن بازی به 4k و بازگشت  به فول اچ دی بازی و سیستم تازه فهمیدن که یکمی باید گلوگاه ایجاد کنن وگرنه قبلش داشت رو حداکثر تنظیمات لاست در فول اچ دی هشتاد فرم میداد با لود 70 درصد سی پی یو و 98 درصد گرافیک ولی بعدش تبدیل شد به 60 فرم با لود 95 درصد سی پی یو و 70 درصد گرافیک. اینم بگم که در تمام بازیهای سنگین دیگه مثل فورزا والن ویک و غیره گلوگاه نیست و سی پی یو بین 40 تا 60 درصد لود میشه.

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

نتایج نهایی
single channel without xmp :

photo_2023-10-27_18-43-20_sanw_thumb.jpg

single channel with xmp :

photo_2023-11-28_16-53-49_w7tp_thumb.jpg

dual channel  with xmp :

photo_2023-11-28_16-54-01_gld7_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
24 دقیقه قبل، sajad564 گفته است:

نتایج نهایی

dual channel  with xmp :

منو راحت کردی با خریدن رم و دوال چنل شدن 😂

فریم ریت تقریبا دو برابر شده

گاد آف  وار  یکبار بازی کردم ولی یادمه چندان سنگین نبود که پردازنده 80% زیر لوده 🤔

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 ساعت قبل، sajad564 گفته است:

نتایج نهایی

dual channel  with xmp :

سلام

دوال بدون xmp هم میذاشتین خوب بود

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، farid68 گفته است:

سلام

دوال بدون xmp هم میذاشتین خوب بود

سلام
112 فریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...