رفتن به مطلب

تک دور شدن فن cpu

Recommended Posts

23 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

- چون بایوس راحت تره ، بذار اول از بایوس بریم

- بایوس رو حتما به آخرین نسخه بروزرسانی بکن ؛ درصورتی که اینکار رو قبلا انجام دادی ، به یک یا دو نسخه قدیمی تر دانگرید کن. احساس میکنم شما در سمت چپ قسمت QFan ، سی پی یو فن (CPU FAN) رو انتخاب نمیکنی و به اشتباه داری با شاسی فن ها اینکار رو انجام میدی.

- مجددا تاکید میکنم حتما ببین فنی که داری چهار پین باشه و هر چهار پینش داخل هدر CPU FAN مادربرد قرار گرفته باشه.

- مادبردتون ایسوسه ، پس بعد از نصب ویندوز بطور خودکار نرم افزار Armoury Crate براتون دانلود میشه ، اجراش کنید . در صفحه اول این نرم افزار همون حالت های مختلف فن قرار داره ، دقیقا همونایی که در بایوس وجود دارند . این نرم افزار سرعت فن ها رو دقیقا طبق نمودارهای داخل بایوس میخونه و تغییر میده ، روی حالت مختلف کلیک کنید و ببینید سرعت تغییر میکنه یا نه.

- اگر تغییری نکرد برید سراغ AI Suite 3 ، بعد از نصب نرم افزار در صفحه اولش ، در منوی سمت چپ Fan Xpert 4 رو انتخاب کنید .

- در وسط یک گزینه به نام Fan Tuning  وجود داره ، روش بزنید تا این نرم افزار بیاد بر اساس قدرت فن ها نمودار سرعتی منحصر به فرد هر کدومشون رو ایجاد کنه.

- در آخر چهار حالت سایلنت ، نرمال ، توربو و فول اسپید در اختیارتون میگذاره که در شرایط مختلف میتونید استفاده بکنید .

- باز اگر نشد ، یک نرم افزار سبک و پرکاربرد دیگر برای تغییر و مدیریت سرعت فن ها وجود داره به نام Fan Control . از گیت هاب یا وبسایت رسمی خودش میتونید دانلود کنید.

- آموزش های مربوط به این نرم افزار توسط یوتیوبر های معروف ساخته شده ، امتحانش کنید.

- تمام راه های بالا را هم برای فن فعلی و هم فن دیگری که حتما چهار PWM باشه روی هدر CPU FAN امتحان بکنید.

- در صورتی که سرعت تغییر نکرد ، متاسفانه هدر مادربرد خرابه.

Screenshot 2023-11-01 200410.png

Screenshot 2023-11-01 200515.png

Screenshot 2023-11-01 200907.png

سلام خیلی خیلی متشکرم از بابت توضیحات و وقتی که گذاشتید تک تک راه های بالا رو رفتم ولی متاسفانه هیچ اثری روی سرعت نداشت، نتیجه میگیرم که مادربرد خرابه یا بصورت فابریک همینطور هست، در هر صورت بازم متشکرم ازتون که با حوصله ودقت راهنمایی کردید

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است:

سلام خیلی خیلی متشکرم از بابت توضیحات و وقتی که گذاشتید تک تک راه های بالا رو رفتم ولی متاسفانه هیچ اثری روی سرعت نداشت، نتیجه میگیرم که مادربرد خرابه یا بصورت فابریک همینطور هست، در هر صورت بازم متشکرم ازتون که با حوصله ودقت راهنمایی کردید

خواهش میکنم دوست عزیز ، کاری نکردم انجام وظیفه بود

موفق باشید

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اگر پیشنهادات و راهنمایی های دوستان رو بدرستی انجام داده باشید ایراد از مادر بورده

باز تاکید میکنم پیشنهادات رو یک بار دیگر با دقت مرور کنید، چرا چون کم پیش میاد مدار pwm سی پی یو فن مادر برد دچار اسیب شه

و گاهی ایرادات عجیب غریبی هست که باعث گمراهی میشه

الان نیازه ایراد کامل مشخص شه، در این مواقع من خودم با یک ماردبرد دیگه تست میکنم

سریع و ساده به این نتیجه میرسم ایراد قطعی مادر برد هست یا باید دنبال چیز عجیب غریب بگردم

مادر برد بود کاری از دست شما بر نمیاد و باید پسپرید به یه مرکز تعمیرات مطمئن

متشکرم جناب قائم مقامی تمام دستورات دوستان رو انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم متاسفانه و درحال حاظر قطعات ندارم که تست کنم انشاءالله اولین قطعات که دستم رسید تک تک تست میزنم ببینم نتیجه چی میشه، سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...