رفتن به مطلب

خرید مانیتور گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

عرض سلام و خسته نباشید. دوستان میخواستم مانیتور تا رینج 20 تومن خرید کنم برای مشورت اگه کسی نظری داره ممنون میشم در جریان قرار بده. میتونستم مواردی مثل کولر مستر و ایسوز رو انتخاب کنم که با این رینج میشه 27 اینچ 1080 و رفرش 240 هرتزی و البته رنگ صفحه بهتر و تاخیر 1 میلی ثانیه.

اما به خاطر اولویت هایی که دارم نظرم روی مانیتور شیایومی curved gaming هست که سایز 34 اینچ 1440 یا همون 2K و رفرش 144 با تاخیر 4 میلی ثانیه. دلیل انتخاب شیایومی رزولوشن 1440 و اندازه بالاش هست اگه موارد دیگری رو 32 یا 34 اینچ میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.

رزولوشن 1080 برای 27 اینچ به بالا ارزش خرید نداره برای همین بیخیال شدم و به خاطر فیلم هم 34 رو به 27 ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه

بین ۱۰۸۰ و ۲k خیلی فرق هست.شما بفرما چه رزولوشن میخوای باشه مانیتور.از نظر من ۱۰۸۰ دیگه منسوخ شده و برای سیستمهای گیمینگ اقتصادیه.شما به فکر ۲k باش.اگر گرافیک قوی مثل ۴۰۸۰داری حتی به ۴k هم فکر کن که این بازم به کاربریت بستگی داره.گیمینگ یا تماشای فیلم یا برنامه نویسی.بعد که در این مورد تصمیم قطعیت رو گرفتی میشه بهتر راهنماییت کرد.

لینک به دیدگاه

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m27q-p

این مانیتور ۲ک هست که من خودم دارم در حال حاضر.اتفاقا تو همین انجمن یه تر و تمیز کارکرده اش هست.نوش بیشتر از بودجه شماست ولی مانیتور فوق العاده آیه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

بین ۱۰۸۰ و ۲k خیلی فرق هست.شما بفرما چه رزولوشن میخوای باشه مانیتور.از نظر من ۱۰۸۰ دیگه منسوخ شده و برای سیستمهای گیمینگ اقتصادیه.شما به فکر ۲k باش.اگر گرافیک قوی مثل ۴۰۸۰داری حتی به ۴k هم فکر کن که این بازم به کاربریت بستگی داره.گیمینگ یا تماشای فیلم یا برنامه نویسی.بعد که در این مورد تصمیم قطعیت رو گرفتی میشه بهتر راهنماییت کرد.

فکر کنم درست متوجه نشدید. عرض کردم که دلیل انتخاب شیایومی به خاطر 2K بودنه چون 1080 از سایز 24 به بالا بنظر من به خاطر بزرگی پیکسل مناسب نیست. گرافیکم 3080 TI هست. 27 اینچ هم گزینه مناسب سراغ دارم با همین قیمت شیایومی برند ایسوز و ام اس ای ولی به خاطر 34 اینچ بودنش توجهم رو جلب کرده. کار هایی هم که میکنم. استریم (گیمینگ). ادیت (به خاطر هزینه سمت IPS نرفتم وگرنه برای ادیت مناسب تر هست). تماشای فیلم. برا فیلمی که50 60 گیگه باید صفحه نمایش مناسب هم باشه.

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

این چطوره

اتفاقا یکی از گزینه هایی که گفتم سراغ دارم همین مورد بودش اما همونطور که گفتم 34 اینچ بودنش خیلی برام جلب توجه کرد.

لینک به دیدگاه

تو این رنج قیمت اگر بخواید سفارش از چین بدید میتونید مانیتور های بسیار خوبی در اندازه 27 اینچ مثل:

AOC Agon ag273qxp

LG gp83-b

lenovo legion y27h-30

تهیه کنید ولی اگر حتما 34 اینچ مدنظر دارید میتونید هم مانیتور هایسنس به مدل زیر رو سفارش بدید که یه سرو گردن از مدل شیاعومی بهتر هست (مدل زیر درایران موجود هست)

Hisesns 34G6H

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

تو این رنج قیمت اگر بخواید سفارش از چین بدید میتونید مانیتور های بسیار خوبی در اندازه 27 اینچ مثل:

AOC Agon ag273qxp

LG gp83-b

lenovo legion y27h-30

تهیه کنید ولی اگر حتما 34 اینچ مدنظر دارید میتونید هم مانیتور هایسنس به مدل زیر رو سفارش بدید که یه سرو گردن از مدل شیاعومی بهتر هست (مدل زیر درایران موجود هست)

Hisesns 34G6H

ممنون از راهنماییتون بسیار کارآمد بود. برای 27 مدل ASUS و MSI سراغ دارم اما میخواستم ببینم 34 قابل اعتماد هست که با بررسی شیایومی به ضعیف بودنش پی بردم. اطلاعات هایسنس که نوشتید بله از شیایومی همه جوره بهتره ولی متاسفانه نتونستم حتی یک ویدیوی بررسی ازش پیدا کنم خریدش حس میکنم ریسک بزرگیه. نمیدونم دو راهیه بزرگیه. تا آخر امسال میخوام تهیه کنم و فقط به خاطر فیلم 34 اینچ مد نظرمه بیشتر وگرنه با 27 اینچ تراکم پیکسل و پنل بهتری رو میشه تهیه کرد.

ویرایش شده توسط Freak Ali
لینک به دیدگاه

درود

مانیتور LG 32UL500-W

تو این رنج قیمت به لحاظ کیفیت تصویر نظیر نداره.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ShQringQn گفته است:

درود

مانیتور LG 32UL500-W

تو این رنج قیمت به لحاظ کیفیت تصویر نظیر نداره.

سلام دوست عزیز.

متاسفانه به خاطر 60 هرتز بودن مورد نظر نیست. تو این رینج قیمت تماما 60 هرتز هستن 4k ها 

لینک به دیدگاه

شیاعومی که انتخاب کردین خوبه فقط حتما باید کابل داخل جعبه رو تعویض کنید چون خیلی مشکل سیاه شدن تصویر داشته این سری که مشخص شده از کابل داخل جعبه بوده. 

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

شیاعومی که انتخاب کردین خوبه فقط حتما باید کابل داخل جعبه رو تعویض کنید چون خیلی مشکل سیاه شدن تصویر داشته این سری که مشخص شده از کابل داخل جعبه بوده. 

قید خرید شیایومی رو زدم با بررسی که توی ویدیو بررسی داشتم توی کیفیت تصویر روی 144 هرتز و تراز رنگ سفید توی تقسیم پنل و نداشتن hdr به شدت ضعیف بوده احتمالا برم سمت 27 اینچ

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۹ در 17:50، yasin1380 گفته است:

AOC Agon ag273qxp

LG gp83-b

lenovo legion y27h-30

Hisesns 34G6H

سلام مجدد. محبت میکنید اگر امکانش هست 3 مورد 27 اینچی که فرستادید رو با این دو مدل بررسی کنید و بگید که کدوم مدل و به چه دلیل انتخاب بهتریه

ایسوس مدل TUF Gaming VG27AQL1A پنل ips

منحنی 31.5 اینچ Asus مدل TUF Gaming VG32VQ1BR

منحنی ام اس آی مدل G321CQP سایز 32 اینچ ا MSI G321CQP Curved Monitor 32 Inch

اس آی سایز 32 اینچ مدل MPG ARTYMIS 323CQR

دوستان دیگ هم اگر کمک کنن ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Freak Ali گفته است:

سلام مجدد. محبت میکنید اگر امکانش هست 3 مورد 27 اینچی که فرستادید رو با این دو مدل بررسی کنید و بگید که کدوم مدل و به چه دلیل انتخاب بهتریه

ایسوس مدل TUF Gaming VG27AQL1A پنل ips

منحنی 31.5 اینچ Asus مدل TUF Gaming VG32VQ1BR

منحنی ام اس آی مدل G321CQP سایز 32 اینچ ا MSI G321CQP Curved Monitor 32 Inch

اس آی سایز 32 اینچ مدل MPG ARTYMIS 323CQR

دوستان دیگ هم اگر کمک کنن ممنون میشم 

درود

صرفاً کیفیت تصویر ملاک باشه, VG27AQL1A بین تمام مواردی که نوشتید بهتره. 

مشخصات رسمی مانیتورها در سایتشون موجوده؛ نمونه برای مقایسه ASUSهای داخل لیست:

1958019458_Screenshot_20231101-2019362.thumb.png.f8b09997135a50a4c5a68c6002432f81.png

2006209023_Screenshot_20231101-2019432.thumb.png.ada44e096b0e52c08ade0d3795f72734.png

در وهله بعدی, بین مدل‌های msi که فرستادید, 323CQR گزینه بهتریه. 

اما باز هم msiهای ذکر شد پایین تر از ASUS قرار می‌گیرن.

برای برسی انواع مانیتورها میتونید از سایت RTINGS کمک بگیرید.

لینک به دیدگاه

سلام مورد های زیر را هم یه بررسی کنید بد نیستن .

Lenovo g34w

AOC CQ32G3SE

Lenovo G32QC-10

لینک به دیدگاه

سلام.

یک نگاهی هم به مانیتور های اسکپتر بندازید.

مدل ۲۷ اینچ بسیار خوبی داره.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۱۰ در 10:13، ShQringQn گفته است:

درود

صرفاً کیفیت تصویر ملاک باشه, VG27AQL1A بین تمام مواردی که نوشتید بهتره. 

مشخصات رسمی مانیتورها در سایتشون موجوده؛ نمونه برای مقایسه ASUSهای داخل لیست:

1958019458_Screenshot_20231101-2019362.thumb.png.f8b09997135a50a4c5a68c6002432f81.png

2006209023_Screenshot_20231101-2019432.thumb.png.ada44e096b0e52c08ade0d3795f72734.png

در وهله بعدی, بین مدل‌های msi که فرستادید, 323CQR گزینه بهتریه. 

اما باز هم msiهای ذکر شد پایین تر از ASUS قرار می‌گیرن.

برای برسی انواع مانیتورها میتونید از سایت RTINGS کمک بگیرید.

با این وضعیت نتیجه روی همین دو مانیتوری که عکسش رو فرستادید انتخاب هام محدود میشه ولی بین همین دو تا آدم میمونه . اونی که IPS هست کوچیکه ولی طیف رنگی بهتر و HDR داره. اونی که VA هست بزرگ تر و کنتراست بهتر و بدون HDR هست ظاهرا.

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، Freak Ali گفته است:

با این وضعیت نتیجه روی همین دو مانیتوری که عکسش رو فرستادید انتخاب هام محدود میشه ولی بین همین دو تا آدم میمونه . اونی که IPS هست کوچیکه ولی طیف رنگی بهتر و HDR داره. اونی که VA هست بزرگ تر و کنتراست بهتر و بدون HDR هست ظاهرا.

اصلا روی hdr اونم روی این مانیتورها حساب باز نکنید بیشتر حکم جالیوانی پراید داره!

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

اصلا روی hdr اونم روی این مانیتورها حساب باز نکنید بیشتر حکم جالیوانی پراید داره!

آقا جالیوانی پراید خوبه که عه :(

حالا بگذریم. بقیه چیز ها چی؟ از اونجایی که IPS برای ادیت نیاز میشه ولی آیا برای فیلم دیدن VA بهتر نیست؟ (به خاطر کنتراست و عمق رنگ سیاه بهتر) و استفاده توی تاریکی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۱۰ در 23:50، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

یک نگاهی هم به مانیتور های اسکپتر بندازید.

مدل ۲۷ اینچ بسیار خوبی داره.

سلام دوست عزیز. مانیتور برند مذکور رو بررسی کردم و با محدوده قیمتی بنده مورد به شدت خوبی رو میشه گرفت ( IPS / 34  INCH / 1 ms / HDR 400 / 144 hz / 2K ) ولی همین قیمتش تعجب بر انگیزه که اصلا اعتبار و اعتمادی به برندش هست؟

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Freak Ali گفته است:

سلام دوست عزیز. مانیتور برند مذکور رو بررسی کردم و با محدوده قیمتی بنده مورد به شدت خوبی رو میشه گرفت ( IPS / 34  INCH / 1 ms / HDR 400 / 144 hz / 2K ) ولی همین قیمتش تعجب بر انگیزه که اصلا اعتبار و اعتمادی به برندش هست؟

2ماهی میشه این مدل رو دارم راضیم قبلا 27 g5 داشتم

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Freak Ali گفته است:

من یک عدد از مانیتور این شرکت رو دارم که با توجه به قیمتی که پرداخت کردم ازش خیلی راضیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...