رفتن به مطلب

سولات پر تکرار در مورد samsung 990 pro

phoenixia
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت دوستان گل

بنده یه چنتا سوال در مورد 990 پرو از آقا آرمین پرسیدم و ایشون گفتن بصورت تاپیک باشه بهتره تا دوستان هم استفاده بکنن

1.بنده دیروز 990 پرو یک ترا تهیه کردم و چون میخوام هم ویندوز روش باشه و هم برای گیم هم استفاده بکنم 2 تا پارتیشنش کردم 180و 750 

به نظرتون پارتیشن بندی تاثیری روی سرعتش داره یا نه؟

مادربرد من rog b660 هست و 990 رو اسلات اول که نزدیک سی پیو هست نصب کردم و تست انجام دادم تست هارو اینجا براتون میزارم ببینید موردی نداره ...از لحاظ دما هم کاملا اوکی حین تست از 45 بالاتر نرفت

من تست های کریستال و مجیسین رو نگاه میکردم تقریبا توی این رنج هستن ولی توی مجیسین من توقع بالاتری داشتم رندوم رایت بنظرم پایین هست ..... ولی یه سوالی که دارم چون شما قبلا گفته بودی حداکثر سرعت رو میشه با سی پی های amd گرفت میخواستم بدونم سی پی یو توی نتیجه تست چقدر تاثیر داره سی پی یو من 13400 هست 

و سوال آخر اینکه حالت مختلف مجیسین واقعا تاثیری دارن توی عملکرد؟ بچه های ردیت که زیاد طرفدار فول پرفرمنس نبودن و میگفتن تاثیر منفی روی عمر 990داره استاندارد رو بهترین گزینه میدونستن و اینکه آخرین نسخه مجیسین که من نصب کردم انگار زیاد سرحال نیست موقع اجرا یکم مشکل داره 

ممنون بابت وقتتون 

چیزی که ممکنه برای دوستان جالب باشه...تفاوت 990 و 970 اوو پلاس در بحث بوت و لودینگ واقعا قابل احساس نیست تقریبا یکین

علت اصلی که من 990 گرفتم نجومی شدن قیمت 970 اوو پلاس که تفاوتش با 990 به 800 تومن رسیده و واقعا منطقی نیست خریدش

Screenshot 2023-10-31 221827.png

Screenshot 2023-11-01 100044.png

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

1.بنده دیروز 990 پرو یک ترا تهیه کردم و چون میخوام هم ویندوز روش باشه و هم برای گیم هم استفاده بکنم 2 تا پارتیشنش کردم 180و 750 

به نظرتون پارتیشن بندی تاثیری روی سرعتش داره یا نه؟

سلام دوست خوبم

خیر مشکلی نیست، و پارتیشن بندی تاثیری روی سرعت نداره.

مادربرد من rog b660 هست و 990 رو اسلات اول که نزدیک سی پیو هست نصب کردم و تست انجام دادم تست هارو اینجا براتون میزارم ببینید موردی نداره ...از لحاظ دما هم کاملا اوکی حین تست از 45 بالاتر نرفت

همه چیزش اوکیه، فقط چک کنید فیرمور به روز باشه.

من تست های کریستال و مجیسین رو نگاه میکردم تقریبا توی این رنج هستن ولی توی مجیسین من توقع بالاتری داشتم رندوم رایت بنظرم پایین هست

تست ها هر جفتش نرماله، کلا بنچ مارکهای اس اس دی متفاوت عمل می کنند به همین خاطر برای تست یک اس اس دی از چندین نرم افزار مختلف استفاده میکنند.

ولی یه سوالی که دارم چون شما قبلا گفته بودی حداکثر سرعت رو میشه با سی پی های amd گرفت میخواستم بدونم سی پی یو توی نتیجه تست چقدر تاثیر داره سی پی یو من 13400 هست

حداکثر سرعت رو میشه با پلتفرم AMD بدست آورد، به دلیل اینکه پهنای باند (خطوط) Lane های PCI Express در پلتفرم AMD روی 7400MB/s اشباع میشه، اما Lane های PCI Express پلتفرم Intel روی 7100MB/s اشباع میشه. ارتباطی با پردازنده نداره، خود پلتفرم اینطوریه. بنابراین سرعت پردازنده شما تاثیری روی SSD نداره، چه 13400 ببنیدید چه 13900 فرقی نمیکنه.

و سوال آخر اینکه حالت مختلف مجیسین واقعا تاثیری دارن توی عملکرد؟

در سرعت خیر، اما حالت Performance چون Over Provisioning رو فعال میکنه در دوام اس اس دی موثره. با این حال در حالت پرفورمنس رایت بیشتری روی اس اس دی انجام میشه.

لزومی به فعال سازی پرفورمنس نیست همون حالت استاندارد کافیه.

آخرین نسخه مجیسین که من نصب کردم انگار زیاد سرحال نیست موقع اجرا یکم مشکل داره

طبیعیه.

علت اصلی که من 990 گرفتم نجومی شدن قیمت 970 اوو پلاس که تفاوتش با 990 به 800 تومن رسیده و واقعا منطقی نیست خریدش

کار درستی کردین.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام دوست خوبم

خیر مشکلی نیست، و پارتیشن بندی تاثیری روی سرعت نداره.

همه چیزش اوکیه، فقط چک کنید فیرمور به روز باشه.

تست ها هر جفتش نرماله، کلا بنچ مارکهای اس اس دی متفاوت عمل می کنند به همین خاطر برای تست یک اس اس دی از چندین نرم افزار مختلف استفاده میکنند.

حداکثر سرعت رو میشه با پلتفرم AMD بدست آورد، به دلیل اینکه پهنای باند (خطوط) Lane های PCI Express در پلتفرم AMD روی 7400MB/s اشباع میشه، اما Lane های PCI Express پلتفرم Intel روی 7100MB/s اشباع میشه. ارتباطی با پردازنده نداره، خود پلتفرم اینطوریه. بنابراین سرعت پردازنده شما تاثیری روی SSD نداره، چه 13400 ببنیدید چه 13900 فرقی نمیکنه.

در سرعت خیر، اما حالت Performance چون Over Provisioning رو فعال میکنه در دوام اس اس دی موثره. با این حال در حالت پرفورمنس رایت بیشتری روی اس اس دی انجام میشه.

لزومی به فعال سازی پرفورمنس نیست همون حالت استاندارد کافیه.

طبیعیه.

کار درستی کردین.

ممنون آقا آرمین واقعا لطف کردید..

امیدوارم مورد استفاده دوستان هم قرار بگیره...

لینک به دیدگاه

درود 

سوالی که ذهنم مشغول کرده دقیقا فرق 980 با 990 چیه ایادر سرعت با هم فرق دارند یا در طول عمر و حافظه کش 

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، ali2424 گفته است:

درود 

سوالی که ذهنم مشغول کرده دقیقا فرق 980 با 990 چیه ایادر سرعت با هم فرق دارند یا در طول عمر و حافظه کش 

درود

مدل کنترلرر تفاوت داره و 990 با عملکرد بالاتر مصرف پایینتری رو ارایه میده...خواندن و نوشتن تصادفی و ترتیبی هم بالاتر از 980 هست

و توی این تاریخ تفاوت قیمتشون به 300 400 هم نمیرسه  مدل 1 ترا 

لینک به دیدگاه

برای کاربرهای عادی که اصل کارشون گیم هست حتی فرق PCI 3 با 4 متوجه نمی شن

برای کسایی که فقط سامسونگ سامسونگ نمی کنن و ملاکشون بهترین به نسبت قیمت هست خیلی مدل های دیگه ای هم هست

اما اگر بهترین می خواید دنبال مدل هایی باشید که DRAM کش دارن TLC باشن و بزرگ ترین سایز SLC CACHE هم داشته باشن سامسونگ برخلاف بقیه به طور مثال کمترین SLC بین رقباش داره

مورد بعدی هم گارانتی هست هر کدوم که گارانتی بیشتر و معتبر تری داره باز باید ملاک خریدتون باشه نه فقط سامسونگ بودنش

مدل های S70 BLADE با MP600 PRO XT با MSI 480 با WD 850(X) می تونن خریدهای خوبی در کنار 990 باشن چون از 980 به مراتب بهترن و کمی ضعیف تر از 990 هستن

دقت کنید این مدل ها بسیار دمای بالایی دارن یا با هیت سینکش بخرید یا باید خودتون براش هیت سینک بذارید اگر نمی خواید هیت سینک دارش بخرید بهتره برید مدل های ضعیف ترش بردارید

مدل SEAGATE 530 هم جز بهترین هاست که در ایران پیدا نمی شه برای همین پیشنهاد ندادم یا KINGSTONE KC3000

جز مدل 980 منسوخ شده که NVME 1.3 داره بقیه نسخه 1.4 یا 2.0 هستن که به شدت تغییرات زیاد و خوبی رو داشتن برای همین دیگه 980 پرو پیشنهاد نمی دن دورانش تمومش شده

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

برای کسایی که فقط سامسونگ سامسونگ نمی کنن

منظورش منم :D:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به نظرم پارتیشن ویندوز رو کم گرفتی و به زودی پر میشه و جا برای پوشه temp نمیمونه برای اکسترکت کردن ها

اگه قرار بشه پوشه temp رو به هارد منتقل کنی عملا سرعت خوب ssd رو از دست دادی

حداقل حجم برای ویندوز اگه نرم افزار زیاد نصب میکنی 350 گیگ به بالا هست که تهش اندازه یه 150 تا 170 گیگی فضا برای تمپ بمونه . اگه فرض مثال بازی حجیم بخوای نصب کنی مشکلی پیش نیاد

فضایی که مابقی برای پارتیشن گیم میمونه میتونی نوبتی بازی رو تموم کردی با بازی جدید جایگزین کنی نیازی نیست اکثر بازی ها رو ببری رو ssd

یه سری از بازی ها هم که نیاز به ssd ندارن و با همون هارد هم تکسچر ها لود میشن بدون مشکل

بازی هایی مثل microsoft flight simulator یا forza horizon 5 واقعا به ssd نیاز دارن

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است:

microsoft flight simulator

سلام شما این بازی رو به صورت قانونی دارید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 دقیقه قبل، ali m گفته است:

سلام شما این بازی رو به صورت قانونی دارید 

سلام

خیر کرکی هست. بازی محدود هستش.

تمام هواپیماها در اختیار نداری

نمیتونی تکسچر های با کیفیت رو دانلود کنی

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

نه ارمین جان یک عده فقط می گن سامسونگ ناند مایکرون با PHISON E18 هم دست کمی از 990 نداره هر چند 990 جدیدتره و بهتره اما از 980 قطعا خیلی بهتره

البته 990 گرون ترین نسخه 4 هم هست

برای خودم به شخصه اصلا برند مهم نیست مهم اینکه کی بهتر کار کرده

متاسفانه توی ایران بفهمن یک برند ملت روش حساس شدن قیمت هاش الکی می ره بالا 2 ترا 990 بدون هیت سینک من تا 130 دلار هم دیدم

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

برای کاربرهای عادی که اصل کارشون گیم هست حتی فرق PCI 3 با 4 متوجه نمی شن

برای کسایی که فقط سامسونگ سامسونگ نمی کنن و ملاکشون بهترین به نسبت قیمت هست خیلی مدل های دیگه ای هم هست

اما اگر بهترین می خواید دنبال مدل هایی باشید که DRAM کش دارن TLC باشن و بزرگ ترین سایز SLC CACHE هم داشته باشن سامسونگ برخلاف بقیه به طور مثال کمترین SLC بین رقباش داره

مورد بعدی هم گارانتی هست هر کدوم که گارانتی بیشتر و معتبر تری داره باز باید ملاک خریدتون باشه نه فقط سامسونگ بودنش

مدل های S70 BLADE با MP600 PRO XT با MSI 480 با WD 850(X) می تونن خریدهای خوبی در کنار 990 باشن چون از 980 به مراتب بهترن و کمی ضعیف تر از 990 هستن

دقت کنید این مدل ها بسیار دمای بالایی دارن یا با هیت سینکش بخرید یا باید خودتون براش هیت سینک بذارید اگر نمی خواید هیت سینک دارش بخرید بهتره برید مدل های ضعیف ترش بردارید

مدل SEAGATE 530 هم جز بهترین هاست که در ایران پیدا نمی شه برای همین پیشنهاد ندادم یا KINGSTONE KC3000

جز مدل 980 منسوخ شده که NVME 1.3 داره بقیه نسخه 1.4 یا 2.0 هستن که به شدت تغییرات زیاد و خوبی رو داشتن برای همین دیگه 980 پرو پیشنهاد نمی دن دورانش تمومش شده

برند سامسونگ کلن توی بحث نیمه هادی بیشترین اعتبار رو داره بخاطر این کلن از بقیه برندها بیشتر قبولش دارن...ولی اگر بخوایم واقعیتم در نظر بگیریم واقعا کیفیتی که سامسونگ ارایه میده  یه سر گردن از سایر رقبا بالاتر...درست برند های دیگه هم محصولات خوبی تولید میکنن ولی سامسونگ مزیتی که داره تجربه زیاد و دانش زیادش چه نرم افزاری و چه سخت افزاری  توی بحث نیمه هادیه که باعث میشه که هیچ وقت وابستگی نداشته باشه....

منم زیاد علاقه ای به چسبیدن به یه برند ندارم ولی در واقعیت سامسونگ خبره بودنش در همه جهات اثبات کرده...از سنسور دوربین بگیر تا لوازم خانگی تولید انبوه تراشه صنعت موبایل و واقعا هم در همه ی این موارد خوب عمل کرده...

کاش ما هم چنین برندی توی کشورمون داشتیم که میتونستیم بهش افتخار کنیم فعلن که شدیم منتاژ کار آشغالای چینی

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

آقا آرمین یه توجه ای به این موضع میکنید

On the product's website there is a warning notice that states, "CrystalDiskMark may shorten SSD/USB Memory life." Is this because it writes large amounts of data to the SSD during testing? Are such text files deleted by the program after testing? Yes, it will. Every use will shorten its life.

واقعا برام اثبات شد حجم رایت من توی مجیسین 980 گیگ بود من اسلات رو عوض کردم چون در حال اجرای گیم با اینکه از روی هارد اجرا میشد گرمای کارت و سی پییو دمای ssd رو تا 50 بالا میبرد و 990 تو اسلات پایین کارت گذاشتم که 4×4 هست و تفاوت محسوسی نداره و گفتم یه تستیم بگیرم تست مجیسین 250 گیگ رایت کرد ولی کریستال 1 ترا روی 990 رایت با دوبار تکرار تست شاخ درآوردم که یه تست ساده چرا باید اینهمه رایت کنه روی 990

خلاصه گفتم اینو مطرح کنم که دوستان در جریان باشن که کریستال رو اصلا استفاده نکنن 

16 ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است:

سلام

به نظرم پارتیشن ویندوز رو کم گرفتی و به زودی پر میشه و جا برای پوشه temp نمیمونه برای اکسترکت کردن ها

اگه قرار بشه پوشه temp رو به هارد منتقل کنی عملا سرعت خوب ssd رو از دست دادی

حداقل حجم برای ویندوز اگه نرم افزار زیاد نصب میکنی 350 گیگ به بالا هست که تهش اندازه یه 150 تا 170 گیگی فضا برای تمپ بمونه . اگه فرض مثال بازی حجیم بخوای نصب کنی مشکلی پیش نیاد

فضایی که مابقی برای پارتیشن گیم میمونه میتونی نوبتی بازی رو تموم کردی با بازی جدید جایگزین کنی نیازی نیست اکثر بازی ها رو ببری رو ssd

یه سری از بازی ها هم که نیاز به ssd ندارن و با همون هارد هم تکسچر ها لود میشن بدون مشکل

بازی هایی مثل microsoft flight simulator یا forza horizon 5 واقعا به ssd نیاز دارن

درود

برای افزایش حجم دستم بازه میتونم بعدن بهش اضافه کنم درایو سی رو ...هر بازیم روش نمیریزم بازی هایی که واقعا نیاز داشته باشن ssd رو الان حدود 120 گیگ از 180 خالی هست 

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

نه ارمین جان یک عده فقط می گن سامسونگ ناند مایکرون با PHISON E18 هم دست کمی از 990 نداره هر چند 990 جدیدتره و بهتره اما از 980 قطعا خیلی بهتره

البته 990 گرون ترین نسخه 4 هم هست

برای خودم به شخصه اصلا برند مهم نیست مهم اینکه کی بهتر کار کرده

متاسفانه توی ایران بفهمن یک برند ملت روش حساس شدن قیمت هاش الکی می ره بالا 2 ترا 990 بدون هیت سینک من تا 130 دلار هم دیدم

اینجا مشکل از کشور ماست نه سامسونگ اگر دلار اوضاعش اینجوری نبود میتونستیم بهترینارو انتخاب کنیم بدون دغدغه مالی

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

آقا آرمین یه توجه ای به این موضع میکنید

طبیعیه بنچمارکها همه اشون از عمر اس اس دی کم میکنن.

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

برند سامسونگ کلن توی بحث نیمه هادی بیشترین اعتبار رو داره بخاطر این کلن از بقیه برندها بیشتر قبولش دارن...ولی اگر بخوایم واقعیتم در نظر بگیریم واقعا کیفیتی که سامسونگ ارایه میده  یه سر گردن از سایر رقبا بالاتر...درست برند های دیگه هم محصولات خوبی تولید میکنن ولی سامسونگ مزیتی که داره تجربه زیاد و دانش زیادش چه نرم افزاری و چه سخت افزاری  توی بحث نیمه هادیه که باعث میشه که هیچ وقت وابستگی نداشته باشه....

منم زیاد علاقه ای به چسبیدن به یه برند ندارم ولی در واقعیت سامسونگ خبره بودنش در همه جهات اثبات کرده...از سنسور دوربین بگیر تا لوازم خانگی تولید انبوه تراشه صنعت موبایل و واقعا هم در همه ی این موارد خوب عمل کرده...

کاش ما هم چنین برندی توی کشورمون داشتیم که میتونستیم بهش افتخار کنیم فعلن که شدیم منتاژ کار آشغالای چینی

سامسونگ همه چیز می زنه اما توی همه چیز بهترین نیست نمونه ش exynos در برابر اسنپ دراگون که همیشه بدتر عمل کرده

گفتم اس اس دی 980 پرو قدیمی هست و بعدا رقبا ازش جلو زدن برای همینم 990 داد اگه 990 خوش قیمت پیدا کردین مشابه نمونه 1 تراش بخرید اگه نه برندهای دیگه

از لحاظ دوام البته اکثر محصولات سامسونگ اوضاع معمولی دارن من سامسنوگی که بی دلیل خراب بشه از تی وی و گوشیش تا غیره داشتم سگ جونی ژاپنی یا المانی ها توش نیست

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...