رفتن به مطلب

انتخاب بین سری بنفش وسترن دیجیتال و توشیبا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
قصد خرید هارد 8 ترابایت اینترنال دارم برای آرشیو اطلاعات و میخام به عنوان هارد دوم همیشه به کامپیوتر وصل باشه
بین سری بنفش وسترن دیجیتال و توشیبا به نظرتون کدوم بهتره؟
از نظر دوام، گارانتی معتبر، تعمیر راحت درصورت خرابی درآینده
ممنون

لینک به دیدگاه

درود
اول وسترن بعدش سی گیت بعدش توشیبا

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

سلام
قصد خرید هارد 8 ترابایت اینترنال دارم برای آرشیو اطلاعات و میخام به عنوان هارد دوم همیشه به کامپیوتر وصل باشه
ممنون

درود بر شما و دیگر دوستان

8 ترا برای ارشیو اصلا ایده خوبی نیست

و اینکه عدم خرابی و تعمیرات راحت هم برای هارد 8 ترا در هیچ برندی وجود نداره

یا هجم مورد نیازتون رو در چند هارد کم هجم تر تقسیم کنید(حداقل بخشی از دیتا اسیب ببینه و تعمیر پذیر تر باشه)

یا بهتر از اون یه کار مطمئن انجام بدید و یک نس استوریج با پشتیبانی از انواع رید بگیرید

با یک رید مطئن پیکر بندیش کنید، و استرس از بین رفتن دیتا و تعمیراتش در اینده رو نداشته باشید

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

8 ترا برای ارشیو اصلا ایده خوبی نیست

و اینکه عدم خرابی و تعمیرات راحت هم برای هارد 8 ترا در هیچ برندی وجود نداره

یا هجم مورد نیازتون رو در چند هارد کم هجم تر تقسیم کنید(حداقل بخشی از دیتا اسیب ببینه و تعمیر پذیر تر باشه)

یا بهتر از اون یه کار مطمئن انجام بدید و یک نس استوریج با پشتیبانی از انواع رید بگیرید

با یک رید مطئن پیکر بندیش کنید، و استرس از بین رفتن دیتا و تعمیراتش در اینده رو نداشته باشید

آخه همین الانش حدود 4 ترا اطلاعات دارم یعنی اگه هارد 8 ترا بخرم همون اول کار نصفش پر میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مسلما وسترن بنفش البته اصلیش با گارانتی معتبر بهتر از تمام هاردهای موجود در بازاره. چه از لحاظ سرعت که پشت سر سری بلک هست و چه از لحاظ دوام که در رده اول هست. فقط مواظب باشید ریفرهای سرعت پایین قدیمی تر با گارانتی های متفرقه و شرکتی رو به قیمت کمتر بهتون قالب نکنند. تخصص شرکت وسترن فقط در تولید هارد هست و وارد هیچ عرصه دیگری نشده. توشیبا شرکت خوبی بود.  به دلیل از دست دادن بازار بیشتر محصولاتش رو دارند با کیفیت پایین شرکتهای دیگه مونتاژ میکنند. سیگیت هم کمپانی خوشنامی هست و تخصصش مثل وسترن فقط هارد هست.  اکثر هاردهای کم حجم از 180 تا 512 قدیمی موجود در بازار که سرعت و سلامت قابل قبولی دارند سیگیت هستند.  یک شرکت دیگه هم بود به نام کوانتوم که اونم هارد میزد ولی فکر کنم به تاریخ پیوست. ولی به این مورد توجه داشته باشید که دوام و کارایی هاردهای سیگیت بسیار بهتر از وسترن هست. هاردهای وسترن عمر مفید دارند و بعد از اون سلامتشون رو از دست میدن و شروع به سروصدا و ناسازگاری میکنند ولی سیگیت به ندرت این مشکلات رو داره مگر ضربه ای یا شوکی چیزی بهش وارد بشه.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

آخه همین الانش حدود 4 ترا اطلاعات دارم یعنی اگه هارد 8 ترا بخرم همون اول کار نصفش پر میشه

درودی دوباره بر شما دوست عزیز و دیگر دوستان

واقعیت من جای شما نیستم که تصمیم بگیرم😅

من فقط بابت امنیت اطلاعات و اینده برات پیشنهاداتی دادم

حالا یکی ارشیو اطلاعاتش خیلی اهمیت نداره خوب ریسک خرابی رو می پذیره (میگه تهش این همه دارن استفاده میکنن برای کی خراب شده که برا من خراب شه)

یکی هم فکر این میکنه که ارشیو براش اهمیت بالایی داره و  در صورت ازبین رفتن اطلاعات خسارت غیر قابل جبرانی میخوره و خوب نس استوریج میگیره

در کل این شمایی که باید تصمیم بگیری🌹

لینک به دیدگاه

خیلی شانسیه این قضیه هارد، من دوتا هارد 4 ترا خریدم برای ذخیره اطلاعات یکی بنفش چهار ترابایت و یکی توشیبا فک میکنم سری X . متاسفانه بنفش بعد 12 ماه شروع کرد به بد سکتور دادن و تا 18 ماه از تاریخ خرید دیگه واقعا نمیتونستم ریسک کنم توش اطلاعات بریزم. ولی خب توشیبا از همه لحاظ بهتر درومد برای من، هم سرعتش بهتر بود و تا الان سلامتش هم 100 هست.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۱۳ در 22:38، Ramkal گفته است:

سلام
ممنون

سلام هارد خوب میخوای برو سمت wd red یا Seagate sky یا Seagate ironwolf این سه مدل عالی هستن.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درودی دوباره بر شما دوست عزیز و دیگر دوستان

واقعیت من جای شما نیستم که تصمیم بگیرم😅

من فقط بابت امنیت اطلاعات و اینده برات پیشنهاداتی دادم

حالا یکی ارشیو اطلاعاتش خیلی اهمیت نداره خوب ریسک خرابی رو می پذیره (میگه تهش این همه دارن استفاده میکنن برای کی خراب شده که برا من خراب شه)

یکی هم فکر این میکنه که ارشیو براش اهمیت بالایی داره و  در صورت ازبین رفتن اطلاعات خسارت غیر قابل جبرانی میخوره و خوب نس استوریج میگیره

در کل این شمایی که باید تصمیم بگیری🌹

صحیح
یعنی شما نظرتون اینه که مثلا برای اطلاعات 4 ترایی، دو تا هارد 4 ترا تهیه کنیم و در یکی اطلاعات رو ذخیره کنیم و هارد دیگه رو رید کنیم و برای بکآپ در نظر بگیریم؟
در این صورت هاردمون حتما باید nas باشه یا خیر؟ فقط هاردهای قرمز nas هستن؟ رید کردن هاد دوم دردسر داره یا سادس؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

صحیح
یعنی شما نظرتون اینه که مثلا برای اطلاعات 4 ترایی، دو تا هارد 4 ترا تهیه کنیم و در یکی اطلاعات رو ذخیره کنیم و هارد دیگه رو رید کنیم و برای بکآپ در نظر بگیریم؟
در این صورت هاردمون حتما باید nas باشه یا خیر؟ فقط هاردهای قرمز nas هستن؟ رید کردن هاد دوم دردسر داره یا سادس؟

گزینه بی دردسر میخواین Western Digital WD80EFBX Red Plus 8TB

از سایت مقداد لینک دادم ولی ظاهرا سایت های دشمن خلاف قوانینه!

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

صحیح

2 تا 4 ترا یا اگر محدویت پورت ساتا نداشتین 4 تا  2ترا(حداقل در صورت خرابی یجا هشت ترا دیتا ازبین نره)

من خودم الان برا کیس خودم 2 تا 2 ترا توشیبا دارم و دو تا اس اس دی(یه دونه هارد یک ترا a65 اکسترنال هم دارم برای بک اپ اطلاعات مهم)

نه رید برای این حالت نبود چون رید با سیستم خونگی کارایی و ثبات  نداره

رید برای نس استوریج بود(که زمان راه اندازی میتونید پیکر بندیش کنید)

با اینکه نس استوریج ها قیمت خیلی بالایی دارن گفتم بهتر یه اشاره بش بکنم(برای کسانی که ارشیو براشون اهمیت بالایی داره)

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

رید برای نس استوریج بود(که زمان راه اندازی میتونید پیکر بندیش کنید)

میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟
ممنون

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

دوست عزیز اصلا قضیه رید کردن چند هارد اونم نوع صفر به درد بکاپ گیری نمیخوره. در صورت خرابی یک هارد اطلاعات تمام هاردها دیگه به درد نمیخوره. بیشتر مبحث افزایش سرعت هست . مگر اینکه از نوع دیگه استفاده کنی که اونم عملا ظرفیت ذخیره اطلاعاتتون نصف خواهد شد اگه دو یا سه تا 4 ترا داشته باشی انگار یکی داری. اون دو تا یا یکیه دیگه میشن پشتیبان اون اولی که بیشتر به درد سرورها و شبکه های کاربردی میخوره. به نظرم شما همون سیگیت یا وسترن هشت رو بگیر بره. در صورت خرابی تا 90 درصد امکان بازیابی اطلاعات هست. یکی دو سال که کارکردن با هارد نو تعویض کن مجدد و خیال خودتون رو راحت کنید

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۱۶ در 00:11، kiarash917 گفته است:

گزینه بی دردسر میخواین Western Digital WD80EFBX Red Plus 8TB

از سایت مقداد لینک دادم ولی ظاهرا سایت های دشمن خلاف قوانینه!

این مدل که فرمودید سرعت انتقال اطلاعاتش 210 MB/s هست و به نسبت هاردهای Red Pro و Gold و حتی نسبت به هارد بنفش مدل WD82PURZ سرعت کمتری داره

لینک به دیدگاه

از بین وسترن بنفش و گلد و قرمز که سرعت 7200 و کش 256 دارن چند مدل رو تو جدول زیر آوردم
بیشترشون تو بازار ایران موجود نیستن
شما از بین هر رنگ کدوم رو تو اولویت قرار میدید؟

image.thumb.png.92c20e3a2eec8217bb452520ec7f7c62.png

لینک به دیدگاه

توی این موارد اگه بلک گیر نمیاد گلد بعد قرمز و بنفش

لینک به دیدگاه

سری قرمز توی این جدول کم صداتر  و کم مصرفتر هست و سرعت یه مقدار کمتره

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

توی این موارد اگه بلک گیر نمیاد گلد بعد قرمز و بنفش

تو عکسی که گذاشتم بین ردیف 1 و 5. مورد 5 با اینکه سرعت انتقال اطلاعاتش پایینتره ولی چون قرمزه همینو انتخاب میکنید؟

لینک به دیدگاه

اگه یک رو گیر اوردی با این مشخصات بگیر

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

وسترن گلد مدتیه اسمش عوض شده به Ultrastar

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۱۶ در 04:15، Ramkal گفته است:

میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟
ممنون

درودی دوباره بر شما و دیگر دوستان

ببخشید کمی درگیر مشکلات سیستم و تعویض اون بودم و نتوستم زود جواب بدم

من اطلاعات زیادی در مورد رید ندارم و تا اونجایی که میدونم توضیح میدم (شاید نواقصی داشته باشه)و توضیحات کامل تر رو میزارم برای اساتید فروم

رید قابلیت ترکیب چند هارد با هم برای استفادهای خاص هست

مثلا  رید صفر برای تجمیع هجم و سرعت هاردها هست

رید یک برای ذخیره همزمان اطلاعات در دو هارد هست

رید پنج برای امنیت و ازبین نرفتن اطلاعات در صورت اسیب یک هارد هست

و .........

ویرایش شده توسط EHSAN.K
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ممنون از راهنمایی دوستان
در نهایت با راهنمایی یکی از دوستان، هارد سیگیت اگزوس 7E10 با پارت نامبر ST10000NM017B ظرفیت 10 ترابایت و گارانتی لایف سرویس خریداری کردم.
از نظر برند با توجه به بودجه من و گارانتی اصل که من انتظار داشتم هارد اگزوس انتخاب بهتری بود
از نظر ظرفیت هم اختلاف قیمت 8 ترابایت و 10 ترابایت حدود 1 میلیون تومن بود که انتخاب 10 ترابایت به صرفه تر بود

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۱۳ در 22:38، Ramkal گفته است:

سلام

سلام،

وقت به خیر.

با توجه به تفاوت ساختار ذخیره‌سازی داده در دیسک‌های سخت مخصوص دوربین‌های حفاظتی، استفاده از آنها به عنوان حافظه ذخیره‌سازی پشتیبان، پیشنهاد نمی‌گردد! و پیشنهاد می‌کنم به دنبال حافظه‌هایی باشید که از حالت CMR پشتیبانی می‌کنند تا هم قابلیت تعمیر بالایی داشته باشند و هم هزینه تعمیر پایین مانند رده N300 توشیبا که هم کیفیت بالایی دارند و هم سرعت مطلوب و دمای کاری بسیار پایین.

حدود دو ماه پیش به دلیل تغییر پمپ خننک‌کننده آبی چرخه باز رایانه‌ام، حدود 200 میلی‌لیتر آب به قسمت محفظه دیسک‌های سخت نفوذ کرد که تمامی آن‌ها (وسترن دیجیتال رنگ مشکی و سیگیت) به جز توشیبا  P300 (رده متوسط توشیبا) خراب شدند و هزینه زیادی صرف بازیابی داده‌ها شد. برای منبع ذخیره‌سازی جایگزین دیسک سخت توشیبا N300 را تهیه کردم که بسیار از آن راضی هستم و اگر خانواده N300Pro موجود بود حتما آن را می‌خریدم که کیفیت بیشتری دارد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...