رفتن به مطلب

مشکل در اجرایه بد بازی ها با وجود سیستم بالا...!!!

sinaset
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

البته خودم هم روی مینبورد p5qc خیلی تاکید داشتم و دارم

و احتمال می دم مینبرد خوبی باشه

خواستم ببینیم شما چیزی بهتری رو سراغ ندارید

که شما هم همین رو پیشنهاد دادید

می خوام چند سوال دیگم از محضر شما دوستان بکونم

اول یک نکته بگم

هنوز پول گیرم نیمود و انشالله امید از همین لیون کامپیوتر خریداری می کنم :D

خواستم بگم تصمیم دارم مین برد و رم ها رو بفروشم به نظرتون چند می خرن ؟( مدل هر دو رو تویه پست بالا زدم)

و به جاش دو رم ddr3 باس 1333 نظرتون چیه ( 2 گیگ)؟

تویه سایت لیون دیدم قیمتش 72 است مارک تیم؟( در جریان هستید که هنوز از این مدل دارن یا نه؟)

و نکته بعد به نظر شما با تغییر این دو قطعه یعنی رم و مینبورد چقدر تغییر ایجاد می شه و به نظر شما ایا درست می شه ؟:D

دوستان اگر وقت کردید پست ها قبلی من رو مطالعه کنید ببیند با وجود مشکلاتی که در دو صفحه قبلی نوشتم

ایا با خرید این دو قطعه حل می شود یا نه ؟

یک سوال از خودتون دارم خواستم بگم شما کسی رو می شناسید که کارت گرافیک 4870 داره و مثل من مشکل داشته باشه با بازی ها چون pes , چند بازی استراتژی و تیک زدن در بعضی بازی ها ( البته نه افت فرم بلکه فقط تیک زدن) رو داشته باشه ؟

البته یک بازی ها بود که خیلی فجیع بود بازی قلعه دو یا همون جنگ ها صلبیی 2 که انگار صفحه بازی به چند قسمت مربعی شکل تقسیم شود و ببین خطوط سفید رنگ بود وقتی که دوربین رو حرکت می دادم این اتفاق می افتاد

دوستان نظر قطعی ( حداقل با اطمینان زیاد) رو صادر کنند

با تشکر:D

لینک به دیدگاه

• ارسال 68
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان

البته خودم هم روی مینبورد p5qc خیلی تاکید داشتم و دارم

و احتمال می دم مینبرد خوبی باشه

خواستم ببینیم شما چیزی بهتری رو سراغ ندارید

که شما هم همین رو پیشنهاد دادید

می خوام چند سوال دیگم از محضر شما دوستان بکونم

اول یک نکته بگم

هنوز پول گیرم نیمود و انشالله امید از همین لیون کامپیوتر خریداری می کنم :D

خواستم بگم تصمیم دارم مین برد و رم ها رو بفروشم به نظرتون چند می خرن ؟( مدل هر دو رو تویه پست بالا زدم)

و به جاش دو رم ddr3 باس 1333 نظرتون چیه ( 2 گیگ)؟

تویه سایت لیون دیدم قیمتش 72 است مارک تیم؟( در جریان هستید که هنوز از این مدل دارن یا نه؟)

و نکته بعد به نظر شما با تغییر این دو قطعه یعنی رم و مینبورد چقدر تغییر ایجاد می شه و به نظر شما ایا درست می شه ؟:D

دوستان اگر وقت کردید پست ها قبلی من رو مطالعه کنید ببیند با وجود مشکلاتی که در دو صفحه قبلی نوشتم

ایا با خرید این دو قطعه حل می شود یا نه ؟

یک سوال از خودتون دارم خواستم بگم شما کسی رو می شناسید که کارت گرافیک 4870 داره و مثل من مشکل داشته باشه با بازی ها چون pes , چند بازی استراتژی و تیک زدن در بعضی بازی ها ( البته نه افت فرم بلکه فقط تیک زدن) رو داشته باشه ؟

البته یک بازی ها بود که خیلی فجیع بود بازی قلعه دو یا همون جنگ ها صلبیی 2 که انگار صفحه بازی به چند قسمت مربعی شکل تقسیم شود و ببین خطوط سفید رنگ بود وقتی که دوربین رو حرکت می دادم این اتفاق می افتاد

دوستان نظر قطعی ( حداقل با اطمینان زیاد) رو صادر کنند

سلام

سینا جان همون طور که خدمتتون عرض کردم مینبورد شما نسبت به دیگر قطعات ضعیفه حتما عوضش کنید p5k se از pciex 1 پشتیبانی میکنه که این خودش یکی از ضعفهای این مینبورده و احتمال اینکه مشکلتون با تعویض مینبورد حل بشه هم وجود داره پس حتما عوض کنید و رمهای 2 گیگ تیم رو باید آقای حسینی داشته باشند البته در حال حاضر ddr3 قیمتش خیلی بهتر از قبل شده.

لینک به دیدگاه

سلام ! با اجازه اساتید !

با احترام به نظرات و پیشنهادات سایر دوستان ! بنظر حقیر ! ایراد یا از کارت و یا از پاورتونه ! و بنظر من بهتره این 2 قطعه رو تست کنید ! و ای کاش بجای اینکه کارت دوست تون رو روی سیتم تون تست کنید ! کارت و پاور خودتونو روی سیستم دوست تون تست میکردید ! شاید اگه گرافیک تون رو روی سیتم دوست تون نصب میکردید به نحوی میشد پاور تون رو هم با سیستم دوست تون تست کنید ! ( بدلیل مصرف و کشیدن توان بیشتر از پاور تا در صورت وجود عیب ! بشه مطلع شد ! چرا که انرژی مصرفی 4870 بسیار بیشتر از 8500 ست )

البته اینکه برنامه هایی نظیر بنچمارک ... روی ویندوزتون نصب نمیشه هم ممکنه به این دلیل باشه که نرم افزارهایی روی ویندوزتون نصب داشته باشید که از نصب این برنامه جلوگیری کرده و یا خللی ایجاد میکنند و شاید به مشکلات تون در بازیها ربطی نداشته باشه ! شاید بهتره یک بار هم قبل از نصب نرم افزارهایی جز درایورهای اصلی ! نصب این بنچمارک رو تست کنید ! البته بد نیست یکبار هم کلا از ویندوزهایی غیر داشته های خود استفاده کنید ! ( مثلا ایکس پی سرویس پک 3 رو خریداری کنید ! ( نه اینکه سرویس پک 3 رو جدا و بر روی سرویس 2 نصب کنید )

در مورد اینکه مادربرد شما pcie2 نیست ! بنظر حقیر بهیچ وجه نمیتونه مشکلتون از اون باشه و تفاوت ورژن 1 و 2 pcie در اون حد نیست که بخواد مشکلی همچون مورد شما رو پیش بیاره !

همچنین بنظر حقیر خرید ماردبرد جدید ! اونم قبل از بررسی دقیق و رسیدن به نتیجه قطعی ! کار مناسب و منطقیی نیست و پیشنهاد میکنم ابتدا سعی کنید به هر ترتیب ایراد رو یافته و بعد اقدام به خرید مادربرد جدید کنید ! چرا که اگه خدای ناکرده ایراد از مادربورد فعلیتون نباشه ! فقط هزینه ای رو دست تون میذاره ! و بقولی قوز بالا قوز میشه !

بنظر من بهترین راه اینه که به یکی از فروشگاه های فروش پی سی تشریف ببرید و به فروشنده پیشنهاد کنید تا با تست تک تک قطعات تون بر روی سیستم دیگری ! شما رو به نتیجه قطعی برسونن ! بی شک در اینچنین فروشگاه هایی سیستم های بسیاری وجود داره که طرف میتونه قطعات تون رو روی اونا و یا بالعکسش ! اونا رو روی سیستم شما تست کنه ! شما میتونید با پیشنهاد و تقبل هزینه ای ! با فروشنده به توافق برسید و ایشون رو راضی به قبول این تست کنید !

حقیر فکر میکنم قبل از هر تصمیمی ( چه تغییر بایوس کارت و چه خرید مادربرد جدید ) بهتره که این روش رو اعمال کنید و بعد از درک مشکل سیستم تون ! با ذهن باز و خیالی اسوده ! برای اون 150 تومان مایه تون ! نقشه کشیده و تصمیم درست تری رو بگیرید !

با کمی دقت در گفته های شما به این نتیجه رسیدم که شما در پی انتخاب مادربردی با قابلیت پشتیبانی از هر دول DDR2 و DDR3 هستید ! که فعلا بر روی اون رمهای DDR2 رو نصب کنید تا در اینده بتونید از رمهای DDR3 هم استفاده کنید ! ولی بنظر من این ایده ! منطقی نیست ! و اگه حتی به این فکر میکنید که مادربردی با قابلیت پشتیبانی از هر دو نوع رم های DDR2 و DDR3 تهیه کنید و باز هم چیزی عوض نمیشه ! چرا که در اون موقع ( اینده ) این رمها بدون شک از سرعت و باس بالاتری برخوردار خواهند بود ! در حالیکه مادربردی که شما و در حال حاضر میخواید یا میتونید انتخاب کنید ! توانایی ساپورت اون باس و سرعت ها رو نخواهد داشت و

مثلا مادربردهای مطرح شما تا باس 1333 رو ساپورت میکنن در حالیکه بدون شک در اینده شاهد استفاده از باس هایی به مراتب بالاتر خواهیم بود که در اون زمان مادربرد شما قادر به پشتیبانی از اونها نخواهد بود و موقع ارتقا ! مجددا مجبورید مادربوردتون رو هم تغییر بدید !

و مطمئن باشید اگه در اینده ارتقاییی در کار باشه ! شما باید بدلیل تغییر سوکت پردازنده ها ( مثلا اینتل ) مجبورید مادربرد جدیدی تهیه کنید و بازهم میبینید که مادربرد فعلی که در فکر خرید اون هستید ! بدردتون نخواهد خورد !

مورد دیگه اینکه شما با هزینه ماردبردی با قابلیت ساپورت هر دو نوع رم DDR2 و DDR3 ! میتونید در حال حاضر مادربرد بسیار کاراتر و بهتری رو با قابلیت پشتیبانی از همون رم های DDR2 خریداری کنید و پرفورمانس بسیار بالاتری رو هم بدست بیارید !

تجربه به من ثابت کرده که اینده نگری ( همچون اینگونه مواردی مثل شما ) در مورد سخت افزار ها ! جز صرف هزینه بیشتر و یا .. هیچ بازده و عایدی در بر نخواهد داشت و شاید تنها موردی که بشه اینده نگری منطقی و با ثمری رو یافت ! فقط مورد انتخاب پاور هستش که تازه اونم نسبیه و برای دراز مدت و اینده دور کارایی نداره ! میدونیم که تکنولوژِی پی سی ها با سرعت غیر منتظره ای در حال جلو رفتن و پیشرفته و هر روز اختراعات و ابتکاراتی به هر یک از قطعات اضافه میشه و حتی میبینیم که امروزه یک سیستم کاملا بروز عمری کمتر از چند ماه داره و هر روز خبر از نواوری جدیدی بگوش میرسه !

من فکر میکنم ( حداقل ) در مورد پی سی ها بهترین کار اینه که حال رو دریابیم و از حال مون کمال استفاده رو ببریم و اینده رو بذاریم برای وقتش ! چون کاری از دست مون بر نمیاد جز همراهی این سیل عظیم ! حتی در مواردی همچون اس ال ای یا کراس فایر هم خیلی نمیشه روشون حساب کرد و خودتون شاهد هستید که بندرت اتفاق میافته که کارت قدیمی مون رو با کارت جدیدی ست کنیم ! و تماما بخاطر پرفورمانس بالاتریه که دنبالشیم ! و همیشه اونو در محصولات جدیدتر میابیم !

در مورد رم هام متوجه شدم به رم های DDR3 هم نیم نگاهی دارید ! ولی بنده از روی تجربه یک ساله ای که با رم های DDR3 / BUS 1333 دارم به شما پیشنهاد میکنم که خیلی بر روی این رم ها تاکید نداشته باشید ! چرا که تفاوت رمهای DDR3 1333 با رمهای DDR2 1066 و حتی 800 اونقدر ها نیست که تفاوت هزینه بیشتر رو توجیه کنه ! و در طول این مدت و طی تجربیات 1 سالم یقین پیدا کردم که حجم رم ها خیلی بیشتر و موثر تره تا سرعت یا باس یا نوع اونا ! مثلا اگه شما 4 گیگ DDR2 حتی با باس 800 داشته باشید ! اگر سرعت و توان بیشتری رو نسبت به 2 گیگ DDR3 / 1333 ! بدست نیارید ! مطمئنا کمترشو بدست نمیارید ! هر چند حقیر حدس میزنم تنها در صورتیکه حجم رم های DDR3 / 1333 بیش از 4 گیگ مثلا 6 گیگ باشن ! بتوان پرفورمانس بالاتری رو نسبت به 8 گیگ DDR2 / 800 دست یافت !

در کل در بازی ها یا در سیستم عاملی همچون ویستا ! بیش از انکه نوع / سرعت و یا باس رم ها به شما کمک کنن ! بیشتر حجم شون کارایی دارند ! همچنین چون در حال حاضر رمهای DDR3 از تایمینگ بالاتری نسبت به DDR2 ها برخوردارن ! به نوعی سرعت بیشترشون با تامینگ بالاتر ! باعث میشه تا از نظر کارایی در هم سطح یا با اختلاف بسیار اندکی ! بالاتر از همون DDR2 ها بمونن ! و این اختلاف ناچیز ! با توجه به قیمت بالاتری که دارند ! هیچگونه توجیه اقتصادی رو در بر نخواهند داشت !

با اینکه در اینده نزدیک شاهد گسترش و اشباع مادربرد ها( ی اینتل ) توسط سوکت 1366 خواهیم بود ! و این سوکت هام فقط از رم های DDR3 پشتیبانی میکنند ! اما با توجه به قطعات حال حاضر شما این فکر که مثلا اینده نگری کرده و رم های DDR3 رو تهیه کنید تا موقع ارتقا بعدی سیستم تون بتونید از اونا هم استفاده کنید ! بهیچ وجه فکر مناسبی نیست ! و مطمئن باشید ! اولا در اون موقع بی شک قیمت رم های DDR3 همچون اوضاع قیمت حال DDR2 ها به ثبات و قیمت مناسبی خواهد رسید و این هزینه بیشتر برای این رم ها در حال ! به شما کمکی نخواهد کرد جز اینکه مبلغ بیشتری رو متحمل شید !

و از طرف دیگه از اونجاییکه رم های DDR3 هنوز به بلوغ خود نرسیده اند و ایراداتی همچون تامینگ بالا رو یدک میکشن ! مطمئنا در اینده و با پیشرفت تکنولوژی ! تایمینگ و سرعت اونام بهینه خواهد شد ! در نتیجه رم های DDR3 یی که الان میخرید ! در اینده بکارتون نخواهد امد و در اون موقع که شما سیستمتون رو ارتقا میدید ! حتما دنبال پرفرمانس بیشتری هم خواهید بود و در نتیجه باید دنبال قطعات روز باشید که منطقیه که رم های DDR3 حال حاضر نمیتونن خواسته شما رو در اینده و هنگام ارتقا سیستم تون ! براورده کنن و اون موقع مجبورید تا این رمها رو که با قیمت بیشتری خریدید ! به قیمت بسیار پایین تری بفروشید و مجددا اقدام به خرید انواع جدیدتر اونا بکنید !

با تمام این توصیفات حقیر پیشنهاد میکنیم بعد از اینکه از مشکل تون رو یافتید ! اگه در فکر خرید ماردبردی در اون رنج قیمت بودید ! بهتره مادربردی از همین انواع DDR2 تهیه کنید و مهاجریت به DDR3 ها رو به ارتقا بعدی تون و در زمان استفاده از سوکت 1366 ! محول کنید ! والا همون جریان ضرب المثل از اینجا مونده و از اونجا رونده خواهید شد !

حالا که اینارو گفتم بد نیست به یک نکته و یا بهتره بگم به یه استثنا در مورد رم های DDR3 نیز اشاره کنم ! اگه از هزینه و قیمت بالای این رمها صرفنظر کنیم ! از نظر بازدهی و پرفورمانس بیشتر میان DDR2 ها و DDR3 ها ! تنها گونه ای از رمهای DDR3 که برتری کامل خودرو اثبات کرده اند ! ان دسته از رمهای DDR3 با باس 1800 و بیش از اون هستند که تفاوت سرعت و توان اونها بدون شک بیشتر از رم های DDR2 است ! ولی همونطور که خودتون هم میدونید قیمت رمهایی با باس 1800 یا 2000 و بالاتر ! فعلا بسیار گرون بوده و تنها در مواردی که کاربر یا استفاده کنند شون ! از نظر مالی هیچگونه محدودیتی نداشته و به سرعت و توانشون نیز ! احتیاج داشته باشن ! کاربرد ی و کارساز خواهند بود !

تاکید میکنم قبل از هر تصمیمی ابتدا سیستم تون رو به تعمیرگاه یا فروشگاهی برده و از صحت و سلامت قطعات تون اطمینان حاصل کنید و بعدش در مورد تعویض یا ارتقا قطعه یا قطعاتی تصمیمگیری بفرمایید ! در پایان مجددا به عرضتون میرسونم که گفته ها و پیشنهادات این پست ! تنها تجربیات و دانسته های حقیره و مطمئنا اساتید و دوستان لیونی ! بسیار بهتر و بیشتر میتونن راهنمایی تون کنند !

مثل همیشه از طولانی شدن عرایضم خجل و شرمنده ام! باور کنید وقتی میخوام کمکی کنم یا تجربه مو بازگو کنم ! نمیتونم از هیچ نکته ای بگذرم و دوست دارم عین دانسته هامو به دوستان تقدیم کنم تا هیچ نقطه تاریک و مبهمی باقی نمونه تا در صورت لزوم دوستان بتونن از گفته های حقیر ! کمال استفاده رو ببرند ! در ضمن از 2 رنگ ابی و مشکی استفاده کردم تا خوندن شون راحتتر بشه !

شرمنده همیشگی شما / فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام سینا جان

شما اول مطمئن بشید مشکل از کجاست بعد تصمیم به تعویض قطعه بکنید.

اعمال زیر رو انجام بدید:

1-به روز کردن درایور کارت(9.1)

2-تست کردن پاور

3-در صورت نیاز فلش کردن بایوس.(این رو هم در نظر داشته باشید که همیشه آخرین بایوس و حتی بایوس کارت خودتون بهترین بایوس نیست و گاها باید بایوس کارتهای دیگه رو امتحان کرد).

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام

پست امید عزیز کاملا تایید میشه و قطعات رو باید دونه دونه چک کنید و در نهایت فلش کردن بایوس .

ولی سر فرصت مینبوردتون رو هم عوض کنید در کارایی قطعات خیلی تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

سلام سینا جان

شما اول مطمئن بشید مشکل از کجاست بعد تصمیم به تعویض قطعه بکنید.

اعمال زیر رو انجام بدید:

1-به روز کردن درایور کارت(9.1)

2-تست کردن پاور

3-در صورت نیاز فلش کردن بایوس.(این رو هم در نظر داشته باشید که همیشه آخرین بایوس و حتی بایوس کارت خودتون بهترین بایوس نیست و گاها باید بایوس کارتهای دیگه رو امتحان کرد).

موفق باشید.

سلام دوست من

خیلی خیلی ممنون

مثل اینکه غزییه خرید مین بورد فعلان منتفی است :D....

یعنی پول گیرم نمی یاد احتمالان با عرض پوزش از همه دوستان

البته شاید بعدان شود ولی الان دیگه نمی شه

پیشنهاد می کنم الان که کمی متخصصان در این تاپیک تعدادشون بیشتر شودم

مباحث تخصیصی راه بی اندازه شاید خدا خواست و مشکل ما حل شود :D

خوب شروع می کنم

اول از همه مشکلات رو که در پست ها قبل گفتم می تونید مطالعه کنید

کارهایی که انجام دادم

الان بیش از 8 یا 10 بار ویندوز عوض کردم

و روی ویندوز ویستا 32 بیت و 64 بیت و XP 32 bit تست کردم و جوابی خاصی نگرفتم

و باز به همون حالت بوده

من تا به الان نزدیک به 6 یا 7 اپدیت تعویض کردم و تغییر رو احساس نکردم

تقریبان از کاتالیست 8.5 به بالا که الان رسیدم به 8.12 ولی هنوز نسخه جدید 9.1 رو دانلود نکردم

اینترنت خرابه ولی حتمان سعی می کنم اخر نسخه رو دریافت کنم

من اخرین ورژن بایسو مادربردم رو که مدل 1104 بود رو دانلود کردم و اپدیت کردم مادربردم رو.

که بازم تغییر ندیدم

و یک ورژن از بایوس کارت گرافیک his 4870 رو که توسط یکی از دوستان متخصص همین سایت گزاشته شود در همین تاپیک فکر کنم .. من اون رو دانلود و بایوس رو اپدیت کردم ( فکر در صفحات قبلی باشه )

ولی باز تغییری ایجاد نشود

بنده یک بار هم کارت گرافیک 8500gt رو روی مینبرد تست کردم ولی متاسفانه به دلیلی پایین بود کارت گرافیک نمی شود بفهم و زیاد فرم می زد و کارت گرافیک 8500 ضعیف بود

من کسی رو نمی شناسم که مادربرد قوی داشته باشه که من بتونم روی مال اون تست کنم بیشتر ها یا در حد اندازه های من هستن و یا پایین تر مال من هستن

در کل در همه موارد هیچ تغییری رو متوجه نشودم

یک نکته رو هم اضافه کنم من قبلان سیستم رو اورکلاک می کردم از قبیل سی پی یو و کارت گرافیک و رم

ولی متوجه شودم که اصلان تغییر به خصوصی ایجاد نشوده و من احساس نمی کنم که به حالت دیفالت برش گردوندم

با تشکر

منتطزر نظر شما متخصصان هستم :D

لینک به دیدگاه

سلام ! با اجازه اساتید !

با احترام به نظرات و پیشنهادات سایر دوستان ! بنظر حقیر ! ایراد یا از کارت و یا از پاورتونه ! و بنظر من بهتره این 2 قطعه رو تست کنید ! و ای کاش بجای اینکه کارت دوست تون رو روی سیتم تون تست کنید ! کارت و پاور خودتونو روی سیستم دوست تون تست میکردید ! شاید اگه گرافیک تون رو روی سیتم دوست تون نصب میکردید به نحوی میشد پاور تون رو هم با سیستم دوست تون تست کنید ! ( بدلیل مصرف و کشیدن توان بیشتر از پاور تا در صورت وجود عیب ! بشه مطلع شد ! چرا که انرژی مصرفی 4870 بسیار بیشتر از 8500 ست )

البته اینکه برنامه هایی نظیر بنچمارک ... روی ویندوزتون نصب نمیشه هم ممکنه به این دلیل باشه که نرم افزارهایی روی ویندوزتون نصب داشته باشید که از نصب این برنامه جلوگیری کرده و یا خللی ایجاد میکنند و شاید به مشکلات تون در بازیها ربطی نداشته باشه ! شاید بهتره یک بار هم قبل از نصب نرم افزارهایی جز درایورهای اصلی ! نصب این بنچمارک رو تست کنید ! البته بد نیست یکبار هم کلا از ویندوزهایی غیر داشته های خود استفاده کنید ! ( مثلا ایکس پی سرویس پک 3 رو خریداری کنید ! ( نه اینکه سرویس پک 3 رو جدا و بر روی سرویس 2 نصب کنید )

در مورد اینکه مادربرد شما pcie2 نیست ! بنظر حقیر بهیچ وجه نمیتونه مشکلتون از اون باشه و تفاوت ورژن 1 و 2 pcie در اون حد نیست که بخواد مشکلی همچون مورد شما رو پیش بیاره !

همچنین بنظر حقیر خرید ماردبرد جدید ! اونم قبل از بررسی دقیق و رسیدن به نتیجه قطعی ! کار مناسب و منطقیی نیست و پیشنهاد میکنم ابتدا سعی کنید به هر ترتیب ایراد رو یافته و بعد اقدام به خرید مادربرد جدید کنید ! چرا که اگه خدای ناکرده ایراد از مادربورد فعلیتون نباشه ! فقط هزینه ای رو دست تون میذاره ! و بقولی قوز بالا قوز میشه !

بنظر من بهترین راه اینه که به یکی از فروشگاه های فروش پی سی تشریف ببرید و به فروشنده پیشنهاد کنید تا با تست تک تک قطعات تون بر روی سیستم دیگری ! شما رو به نتیجه قطعی برسونن ! بی شک در اینچنین فروشگاه هایی سیستم های بسیاری وجود داره که طرف میتونه قطعات تون رو روی اونا و یا بالعکسش ! اونا رو روی سیستم شما تست کنه ! شما میتونید با پیشنهاد و تقبل هزینه ای ! با فروشنده به توافق برسید و ایشون رو راضی به قبول این تست کنید !

حقیر فکر میکنم قبل از هر تصمیمی ( چه تغییر بایوس کارت و چه خرید مادربرد جدید ) بهتره که این روش رو اعمال کنید و بعد از درک مشکل سیستم تون ! با ذهن باز و خیالی اسوده ! برای اون 150 تومان مایه تون ! نقشه کشیده و تصمیم درست تری رو بگیرید !

با کمی دقت در گفته های شما به این نتیجه رسیدم که شما در پی انتخاب مادربردی با قابلیت پشتیبانی از هر دول DDR2 و DDR3 هستید ! که فعلا بر روی اون رمهای DDR2 رو نصب کنید تا در اینده بتونید از رمهای DDR3 هم استفاده کنید ! ولی بنظر من این ایده ! منطقی نیست ! و اگه حتی به این فکر میکنید که مادربردی با قابلیت پشتیبانی از هر دو نوع رم های DDR2 و DDR3 تهیه کنید و باز هم چیزی عوض نمیشه ! چرا که در اون موقع ( اینده ) این رمها بدون شک از سرعت و باس بالاتری برخوردار خواهند بود ! در حالیکه مادربردی که شما و در حال حاضر میخواید یا میتونید انتخاب کنید ! توانایی ساپورت اون باس و سرعت ها رو نخواهد داشت و

مثلا مادربردهای مطرح شما تا باس 1333 رو ساپورت میکنن در حالیکه بدون شک در اینده شاهد استفاده از باس هایی به مراتب بالاتر خواهیم بود که در اون زمان مادربرد شما قادر به پشتیبانی از اونها نخواهد بود و موقع ارتقا ! مجددا مجبورید مادربوردتون رو هم تغییر بدید !

و مطمئن باشید اگه در اینده ارتقاییی در کار باشه ! شما باید بدلیل تغییر سوکت پردازنده ها ( مثلا اینتل ) مجبورید مادربرد جدیدی تهیه کنید و بازهم میبینید که مادربرد فعلی که در فکر خرید اون هستید ! بدردتون نخواهد خورد !

مورد دیگه اینکه شما با هزینه ماردبردی با قابلیت ساپورت هر دو نوع رم DDR2 و DDR3 ! میتونید در حال حاضر مادربرد بسیار کاراتر و بهتری رو با قابلیت پشتیبانی از همون رم های DDR2 خریداری کنید و پرفورمانس بسیار بالاتری رو هم بدست بیارید !

تجربه به من ثابت کرده که اینده نگری ( همچون اینگونه مواردی مثل شما ) در مورد سخت افزار ها ! جز صرف هزینه بیشتر و یا .. هیچ بازده و عایدی در بر نخواهد داشت و شاید تنها موردی که بشه اینده نگری منطقی و با ثمری رو یافت ! فقط مورد انتخاب پاور هستش که تازه اونم نسبیه و برای دراز مدت و اینده دور کارایی نداره ! میدونیم که تکنولوژِی پی سی ها با سرعت غیر منتظره ای در حال جلو رفتن و پیشرفته و هر روز اختراعات و ابتکاراتی به هر یک از قطعات اضافه میشه و حتی میبینیم که امروزه یک سیستم کاملا بروز عمری کمتر از چند ماه داره و هر روز خبر از نواوری جدیدی بگوش میرسه !

من فکر میکنم ( حداقل ) در مورد پی سی ها بهترین کار اینه که حال رو دریابیم و از حال مون کمال استفاده رو ببریم و اینده رو بذاریم برای وقتش ! چون کاری از دست مون بر نمیاد جز همراهی این سیل عظیم ! حتی در مواردی همچون اس ال ای یا کراس فایر هم خیلی نمیشه روشون حساب کرد و خودتون شاهد هستید که بندرت اتفاق میافته که کارت قدیمی مون رو با کارت جدیدی ست کنیم ! و تماما بخاطر پرفورمانس بالاتریه که دنبالشیم ! و همیشه اونو در محصولات جدیدتر میابیم !

در مورد رم هام متوجه شدم به رم های DDR3 هم نیم نگاهی دارید ! ولی بنده از روی تجربه یک ساله ای که با رم های DDR3 / BUS 1333 دارم به شما پیشنهاد میکنم که خیلی بر روی این رم ها تاکید نداشته باشید ! چرا که تفاوت رمهای DDR3 1333 با رمهای DDR2 1066 و حتی 800 اونقدر ها نیست که تفاوت هزینه بیشتر رو توجیه کنه ! و در طول این مدت و طی تجربیات 1 سالم یقین پیدا کردم که حجم رم ها خیلی بیشتر و موثر تره تا سرعت یا باس یا نوع اونا ! مثلا اگه شما 4 گیگ DDR2 حتی با باس 800 داشته باشید ! اگر سرعت و توان بیشتری رو نسبت به 2 گیگ DDR3 / 1333 ! بدست نیارید ! مطمئنا کمترشو بدست نمیارید ! هر چند حقیر حدس میزنم تنها در صورتیکه حجم رم های DDR3 / 1333 بیش از 4 گیگ مثلا 6 گیگ باشن ! بتوان پرفورمانس بالاتری رو نسبت به 8 گیگ DDR2 / 800 دست یافت !

در کل در بازی ها یا در سیستم عاملی همچون ویستا ! بیش از انکه نوع / سرعت و یا باس رم ها به شما کمک کنن ! بیشتر حجم شون کارایی دارند ! همچنین چون در حال حاضر رمهای DDR3 از تایمینگ بالاتری نسبت به DDR2 ها برخوردارن ! به نوعی سرعت بیشترشون با تامینگ بالاتر ! باعث میشه تا از نظر کارایی در هم سطح یا با اختلاف بسیار اندکی ! بالاتر از همون DDR2 ها بمونن ! و این اختلاف ناچیز ! با توجه به قیمت بالاتری که دارند ! هیچگونه توجیه اقتصادی رو در بر نخواهند داشت !

با اینکه در اینده نزدیک شاهد گسترش و اشباع مادربرد ها( ی اینتل ) توسط سوکت 1366 خواهیم بود ! و این سوکت هام فقط از رم های DDR3 پشتیبانی میکنند ! اما با توجه به قطعات حال حاضر شما این فکر که مثلا اینده نگری کرده و رم های DDR3 رو تهیه کنید تا موقع ارتقا بعدی سیستم تون بتونید از اونا هم استفاده کنید ! بهیچ وجه فکر مناسبی نیست ! و مطمئن باشید ! اولا در اون موقع بی شک قیمت رم های DDR3 همچون اوضاع قیمت حال DDR2 ها به ثبات و قیمت مناسبی خواهد رسید و این هزینه بیشتر برای این رم ها در حال ! به شما کمکی نخواهد کرد جز اینکه مبلغ بیشتری رو متحمل شید !

و از طرف دیگه از اونجاییکه رم های DDR3 هنوز به بلوغ خود نرسیده اند و ایراداتی همچون تامینگ بالا رو یدک میکشن ! مطمئنا در اینده و با پیشرفت تکنولوژی ! تایمینگ و سرعت اونام بهینه خواهد شد ! در نتیجه رم های DDR3 یی که الان میخرید ! در اینده بکارتون نخواهد امد و در اون موقع که شما سیستمتون رو ارتقا میدید ! حتما دنبال پرفرمانس بیشتری هم خواهید بود و در نتیجه باید دنبال قطعات روز باشید که منطقیه که رم های DDR3 حال حاضر نمیتونن خواسته شما رو در اینده و هنگام ارتقا سیستم تون ! براورده کنن و اون موقع مجبورید تا این رمها رو که با قیمت بیشتری خریدید ! به قیمت بسیار پایین تری بفروشید و مجددا اقدام به خرید انواع جدیدتر اونا بکنید !

با تمام این توصیفات حقیر پیشنهاد میکنیم بعد از اینکه از مشکل تون رو یافتید ! اگه در فکر خرید ماردبردی در اون رنج قیمت بودید ! بهتره مادربردی از همین انواع DDR2 تهیه کنید و مهاجریت به DDR3 ها رو به ارتقا بعدی تون و در زمان استفاده از سوکت 1366 ! محول کنید ! والا همون جریان ضرب المثل از اینجا مونده و از اونجا رونده خواهید شد !

حالا که اینارو گفتم بد نیست به یک نکته و یا بهتره بگم به یه استثنا در مورد رم های DDR3 نیز اشاره کنم ! اگه از هزینه و قیمت بالای این رمها صرفنظر کنیم ! از نظر بازدهی و پرفورمانس بیشتر میان DDR2 ها و DDR3 ها ! تنها گونه ای از رمهای DDR3 که برتری کامل خودرو اثبات کرده اند ! ان دسته از رمهای DDR3 با باس 1800 و بیش از اون هستند که تفاوت سرعت و توان اونها بدون شک بیشتر از رم های DDR2 است ! ولی همونطور که خودتون هم میدونید قیمت رمهایی با باس 1800 یا 2000 و بالاتر ! فعلا بسیار گرون بوده و تنها در مواردی که کاربر یا استفاده کنند شون ! از نظر مالی هیچگونه محدودیتی نداشته و به سرعت و توانشون نیز ! احتیاج داشته باشن ! کاربرد ی و کارساز خواهند بود !

تاکید میکنم قبل از هر تصمیمی ابتدا سیستم تون رو به تعمیرگاه یا فروشگاهی برده و از صحت و سلامت قطعات تون اطمینان حاصل کنید و بعدش در مورد تعویض یا ارتقا قطعه یا قطعاتی تصمیمگیری بفرمایید ! در پایان مجددا به عرضتون میرسونم که گفته ها و پیشنهادات این پست ! تنها تجربیات و دانسته های حقیره و مطمئنا اساتید و دوستان لیونی ! بسیار بهتر و بیشتر میتونن راهنمایی تون کنند !

مثل همیشه از طولانی شدن عرایضم خجل و شرمنده ام! باور کنید وقتی میخوام کمکی کنم یا تجربه مو بازگو کنم ! نمیتونم از هیچ نکته ای بگذرم و دوست دارم عین دانسته هامو به دوستان تقدیم کنم تا هیچ نقطه تاریک و مبهمی باقی نمونه تا در صورت لزوم دوستان بتونن از گفته های حقیر ! کمال استفاده رو ببرند ! در ضمن از 2 رنگ ابی و مشکی استفاده کردم تا خوندن شون راحتتر بشه !

شرمنده همیشگی شما / فرامرز

سلام دوست من

با تشکر از پاسخ خوب و طولانی شما در باب مشکل من

و این رو اضافه کنم این پاسخ طولانی و دقیق باعث دل گرمی من می شه در حل مشکل به وجود امده من می شه

با تشکر:D@};-

خوب بحث رو اغاز می کنم

اول از همه در مورد پاور شروع می کنم

راستش من پول رو در اختیار رو دوستم دام ایشون رفتن تهران برای خرید

ماجرایه کمی طولانی داره

فقط غزییه پاور رو برای شما می گم

من ببین خرید 650 کولر مستر با green 580 اکتیو مونده بودم

که کدام رو بخردم

ولی با توجه به اکتیو بودن پاور green این پاور رو در نظر داشتم

و طبق تحقیقاتی که قبلان داشتم این میزان ولتاژ 580 کم نمی یاره

و طبق براورد ها که کرد بودیم میزان برق مصرفی کل سیستم ( قطعات درون کیس) ببین 400 تا 430 می شه

طبق یک سایت که اسمش رو به خاطره ندارم ( فکر کنم اسمش اکسترمی یا اکسترا یه همچین چیزی):D

دوست من به من زنگ زد گفتش که تمام قطعات خریداری شود فقط پاور مدل 580 نداره تمام کرده

و تا اونجایی که یادم گفت مدل 530 ویا مدل 480 داره ولی فکر کنم گفت مدل 530 داره

و من به دلیل احیان کم اوردن 530 توش مونده بودم چه کار کنم و دوست من گفت یه مدل 680 داره که اون گیرونه

که من از خرید 680 صرفه نظر کردم

تو اونجایی که من یادم به دوست گفتم همین مدل 530 رو بخر

به یکی از فامیلامون که مغازه دار سیستم هم بود ( البته مغازش یه چند وقت بود که تعطیل شوده بود )

بهش گفتم که 530 green خریدم که ایشون بلافاصله گفتن این مدل خوب نیست ( منظور مارک پاور بود)

و من هم نمی دونم چی شود که قبول کردم ( من ایشون رو قبول داشتم از نظر علم کامپیوتری)

و به دوست گفتم برو پسش بده و 650 کولر مستر رو بگیر ( غیر اکتیو)

که اینطوری شود که پاور خریداری شود

اتفاقان این فامیلمون چند پیش امد خونمون بهش گفتم مشکل من این.... ایشون گفتن اشکال از پاورته !!!:D

یه دوست دیگه داشتم که چند ماه پیش سیستمش رو اورد تقریبان من تونستم تویه 10 دقیقه یا 20 دقیقه تست کنم

که واقعان تویه این زمان کم نمی شود بفهم مشکل از چی

احتمالان حدود دو ماه دیگه دیگه سیستمش رو می گرم و تست می کنم .( فعلان سیستمش اینجا نیست که بتونم تست بکونم)

پاور این دوست ما هم فکر کنم 300 یا 350 green اکتیو بود

که بدرد کار من نمی خوره .

مدل مادربردش هم پایین تر منه ولی مدل ddr2 است .

لینک به دیدگاه

ادامه پست قبلی ( به دلیلی زیاد بودن اخطار داد مجبورم در دو پست بزارمش )

تا اونجایی که یادمه

یه بار تا ویندوز عوض کردم نصبش کردم

ولی باز همون جوری شود

ولی سی دی مارک رو فقط یک بار امتحان کردم

یک مدل از این برنامه اجرا می شود ولی مدلی دیگه نه ....

اون یکی برنامه هم ATITool_0.26 بود ....

الان خیلی وقت که فقط از ویندوز XP3 32bit استفاده می کنم

شاید حق با شما باشه خودم کمی شک دارم

ولی نظر بیشتر به این که کارت گرافیک من خیلی قوی و مین برد نسبت به کارت گرافیک ضعیفه

درسته:D

درسته ولی من در استانمون چنین فروشگاهی رو نمی ببینم ( منظورم قابلیت تست )

و همچین در مورد کار فن به اون صورت سر در بیارن

باید ببخشید :D

درسته

من در این مورد قبلان تحقیقات و صحبتی ها کردم بود

در مدل رم ها ddr2 , ddr3 طریقه رد بدل کردن اطلاعات باهم فرق داره

که در همین انجمن لیون کامپیوتر با اون بیشتر اشنا شودم

قبلان هم که تحقیقات کرده بودم دوستان به من گفته بود که بیشتر اختلاف این دو رم از باس 1333 به بالا بود ( و یا 1600 الان خاطر ذهن ندارم) ولی تا جایی که یادم همین 1333 بود .

در اون موقعه هم همه روی این نکته اشاره داشتن که خرید ddr3 به صرفه نیست

خلاصه این بحث خرید رم ddr3 بماند چون اصلان بودجه تامیین نشود ....

درسته حق با شماست

من کاملان با شما موافق

من در خرید یکی از قطعاتم ایند نگری رو کنار گزاشتم و حال رو نگاه کردم

خرید سی پی یو E8400 به جایی 6600Q که البته از همون اول هم اصلان به 6600Q مخالف بود

قدرت E8400 در حال حاضر از 6600 بیشتر فقط در اینده است که 6600 از e8400 بهتر می شه

و من حال حاضر برام بیشتر اهمیت داشت و پیشی ببینی کردم حداقل این کاری 6600 یک سال یا دوسال دیگه مورد استفاده قرار بگیره .

نه برادر اختیار دارید شما سرو ما هستید

هر چیزی که به ذهنتون می خوره و فکر می کنید بدرد می خوره بیان کنید ممنتون می شم :cool::)

راستی من قبلان در قسمت سخت افزار پسی ورد بودم ( البته هیچ سمتی نداشتم در اون مورد داشتم)

به بحث گفت زیاد می پرداختیم و همچین پیشنهاد سیستم در مورد رم ها سی پی یو ها و کارت گرافیک ها و کمی مادربرد و پاور

اخر سر با یک اخطار کتبی از هیت پسی ورد مبنی بر ناقص بودن اطالعات من و زیاد روی ها که داشتم

بی خیال شودم ولی کاملان حق با هیت پسی ورد بود و من هم بی خیال شودم .

اونجا بچه ها با علم بود

مثل مهدی موسوی و مدیریت قسمت سخت افزار ارمان و چند نفر دیگه

که با عالم ترینشون مهدی موسوی و ارمان بود

که ادم وقتی باهشون صحبت می کرد هم کم می اورد و هم لذت می ببرد از این همه اطلاعات :confused:

در انجمن لیونی کامپیوتر هم افرادی با علمی پیدا می شن مثل اقا" ارمان پسی "

که لیون کامپیوتر باید قدرشون رو بیشتر بدونه

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

خیلی خیلی ممنون

مثل اینکه غزییه خرید مین بورد فعلان منتفی است :D....

یعنی پول گیرم نمی یاد احتمالان با عرض پوزش از همه دوستان

البته شاید بعدان شود ولی الان دیگه نمی شه

پیشنهاد می کنم الان که کمی متخصصان در این تاپیک تعدادشون بیشتر شودم

مباحث تخصیصی راه بی اندازه شاید خدا خواست و مشکل ما حل شود :D

خوب شروع می کنم

اول از همه مشکلات رو که در پست ها قبل گفتم می تونید مطالعه کنید

کارهایی که انجام دادم

الان بیش از 8 یا 10 بار ویندوز عوض کردم

و روی ویندوز ویستا 32 بیت و 64 بیت و xp 32 bit تست کردم و جوابی خاصی نگرفتم

و باز به همون حالت بوده

من تا به الان نزدیک به 6 یا 7 اپدیت تعویض کردم و تغییر رو احساس نکردم

تقریبان از کاتالیست 8.5 به بالا که الان رسیدم به 8.12 ولی هنوز نسخه جدید 9.1 رو دانلود نکردم

اینترنت خرابه ولی حتمان سعی می کنم اخر نسخه رو دریافت کنم

من اخرین ورژن بایسو مادربردم رو که مدل 1104 بود رو دانلود کردم و اپدیت کردم مادربردم رو.

که بازم تغییر ندیدم

و یک ورژن از بایوس کارت گرافیک his 4870 رو که توسط یکی از دوستان متخصص همین سایت گزاشته شود در همین تاپیک فکر کنم .. من اون رو دانلود و بایوس رو اپدیت کردم ( فکر در صفحات قبلی باشه )

ولی باز تغییری ایجاد نشود

بنده یک بار هم کارت گرافیک 8500gt رو روی مینبرد تست کردم ولی متاسفانه به دلیلی پایین بود کارت گرافیک نمی شود بفهم و زیاد فرم می زد و کارت گرافیک 8500 ضعیف بود

من کسی رو نمی شناسم که مادربرد قوی داشته باشه که من بتونم روی مال اون تست کنم بیشتر ها یا در حد اندازه های من هستن و یا پایین تر مال من هستن

در کل در همه موارد هیچ تغییری رو متوجه نشودم

یک نکته رو هم اضافه کنم من قبلان سیستم رو اورکلاک می کردم از قبیل سی پی یو و کارت گرافیک و رم

ولی متوجه شودم که اصلان تغییر به خصوصی ایجاد نشوده و من احساس نمی کنم که به حالت دیفالت برش گردوندم

با تشکر

منتطزر نظر شما متخصصان هستم :D

سلام

سینا جان شما مراحل زیادی رو امتحان کردید ولی اینطور که پیداست تاثیری نداشته همون طور که در پستهای اول اشاره شد احتمال اینکه کارت مشکل داشته باشه زیاده تا دیگر قطعات و شما باید اینها رو تست کنید اول از کارت شروع کنید چون تا جایی که من یادمه شما از روز اولی که کارت رو گرفتید مشکل داشت روی یک سیستم دیگه و اگر از کارت نبود دیگر قطعات رو باید تست کنید تا به نتیجه برسید چون اینطوری نمیشه اول باید سخت افزاری کامل چک بشه.

لینک به دیدگاه

نقل قول از sinaset

درسته ولی من در استانمون چنین فروشگاهی رو نمی ببینم ( منظورم قابلیت تست )

و همچین در مورد کار فن به اون صورت سر در بیارن

باید ببخشید

سلام دوست من ! اقا این گفته شما برا من خیلی عجیبه ! یعنی در شهر شما یه دونه کامپیوتر فروشی نیستش ؟ یا مثلا فروشگاهی که کارهایی از قبیل تعویض ویندوز انجام میدن ؟ بنظر حقیر شما مشکل تون رو کمی پیچیده کردید ! و الا محاله در شهری هیچ گونه مغازه ای که مربوط به لوازم و یا تعمیرات و عیب یابی قطعات پی سی وجود نداشته باشه ! تا برسه به اینکه در یک استان نباشه ! ببینید نیازی نیست دنبال فروشگاهی مخصوص یا مختص تست سیستم یا قطعات بگردید !

فقط کافیه یه مغازه ای که به هر نحوی مربوط به کامپیوتر بشه پیدا کنید ! بی شک در همچین مغازه هایی حتما یه دونه کامپیوتر وجود داره که بتونید کارت تون رو روی کیس طرف و یا برعکسشو امتحان کنید !

پیشنهاد میکنم برای صرفه جویی در وقت تون و بجای انتظار برای پاسخ اساتید یا معطلی برای وقتی که دوست تون بیکار بشه یا در دسترس تون باشه ! بهتره کیس تون رو همراه خود ببرید بازار و یه همچین جایی که در بالا عرض کردمو پیدا کنید ! و الا با توجه به توصیفات و توضیحات شما ! هر چقدر هم که کامل باشن ! بازهم هیچ یک از اساتید نمیتونند نظر قطعی بدن ! و برای رسیدن به جواب راهی جز وارسی و بررسی قطعات تون از نزدیک ! وجود نداره !

پس پیگیری احتمالات و نظرات نمیتونه کمک خاصی به شما برسونه و بهتره خودتون همت کنید ! در ضمن فکر نمیکنم نیازی باشه که اطلاعات طرف یا فروشنده در زمینه تست یا ... زیاد باشه و همین که بتونه یک کارت رو اسمبل کنه کافیه ! فراموش نکنید منظور از تست همون ازمایش کردن کارتیا پاور و یا سایر قطعات تون و نصبش بر روی یک سیستم دیگه ست که بعید میدونم اینگونه فروشندگان و یا کارکنان شان نتونن یکدونه کارت رو جا زده یا کابلهای پاوری رو وصل کنن ! و سیستمشونو روشن کنن تا ببینن که درسته و کار میکنه یا نه !

و اگه برای تشخیص دقیقتر نیاز به نصب گیمی هم بود میتونید با صرف مقدار اندکی مانی قضیه رو حل کنید و طرف رو راضی به نصب بازی بر روی سیستمش کرده و بالاخره به جواب قطعی برسید !

پیشنهاد میکنم زودتر تکلیف سیستم تون رو روشن کنید تا اگر قطعه ای مشکل داره ! سریعا به گارانتی فرستاده بشه و اگه گارانتی هم نداره ! بالاخره یک فکری به حالش بشه !

امیدوارم تونسته باشم منظورمو از مغازه و فروشگاه درست بیان کنم و همچنین امیدوارم شما قبل از هر تصمیم یا کار های جانبی ! سریعا کیس تون رو به عبارت عامیانه ! زیر بغلتون زده و همراه خود به بازار شهرتون ببرید و مطمئن باشید بالاخره یک مغازه یا فروشگاه یا تعمیراتی خواهید یافت که با توافق بر روی هزینه امتحان و تست قطعات تون ! متصدی یا کارکنان فروشگاهی رو راضی به ازمایش تک تک قطعات تون کنید ! و پیشنهاد میکنم قبل از همه و در ابتدا کارت گرافیک و پاورتون رومورد ازمایش و تست قرار دهید !

موفق باشید / فرامرز

لینک به دیدگاه

نقل قول از : sinaset

درسته حق با شماست

من کاملان با شما موافق

من در خرید یکی از قطعاتم ایند نگری رو کنار گزاشتم و حال رو نگاه کردم

خرید سی پی یو E8400 به جایی 6600Q که البته از همون اول هم اصلان به 6600Q مخالف بود

قدرت E8400 در حال حاضر از 6600 بیشتر فقط در اینده است که 6600 از e8400 بهتر می شه

و من حال حاضر برام بیشتر اهمیت داشت و پیشی ببینی کردم حداقل این کاری 6600 یک سال یا دوسال دیگه مورد استفاده قرار بگیره .

بازم سلام ! راستش با دیدن این فرمایش شما نتونستم از خیر ابراز نظرم بگذرم و با اینکه شاید اینجا محل مناسبی برای تفسیر و درج انها نبود ولی تصمیم گرفتم در این مورد نیز ! نظرمو خدمت شما و سایر دوستان عرض کنم !

بنظر حقیر مورد سی پی یو یی که اشاره کردید ربطی به اینده نگری نداشت و با توجه به اشنایی شما با اورکلاک ( در هر اندازه ای که هست ) بسیار بهتر بود که همون q6600 رو میگرفتید و تنها با تغییر یک عدد ناقابل ! بدون ازدیاد ولتاژ یا هر تغییر دیگه ای ! ( فقط تغییر همون یک عدد که گفتم ) میتونستید این پردازنده 4 هسته ای رو مثل اب خوردن با فن استک و فابریکش و یک کیس با کولینگی معمولی ! به 3.4 اور کرده و این پردازنده رو ! نه تنها در اینده که در حال نیز ! بسیار بیشتر و بهتر مورد استفاده قرار بدید !

واقعا برای من عجیبه که چرا بعضی فکر میکنند برای حال ! 2 هسته ای ها بهتر بوده و برای اینده ! 4 هسته ای ها ! ولی هیچ وقت به این نکته اشاره نمیشه که اون تفاوتی که در حال حاضر ! بعنوان شاهد این ادعا عنوان میشه ! تنها در بنچمارک ها و امتیازاتی از این قبیله و تا جایی که من شخصا تجربه و تحقیق کردم ! حتی در حالت دفالت و بدون اورکلاک هیچ یک ! و همچنین با توجه به بهینه بودن بازیها برای 2 هسته ای ها ! تا بحال با همچین موردی مواجه نشدم که مثلا در یک بازی این چند امتیاز بیشتره 2 هسته ای ها در قیاس با 4 هسته ای ها ! قابل لمس بوده باشه !

با اینکه یکی از طرفداران جریان بنچمارک ها و بنچگیری هستم ولی متاسفانه گاهی امتیازات حاصل از این برنامه ها سوء تعبیر شده و کاربران رو به اشتباه سوق میدن ! البته بنظر حقیر ایراد در ترجمه و تفسیر این امتیازاته !

من به این نتیجه رسیدم که مثلا در حین انجام یک گیم که یکی از مواردی محسوب میشه که از قسمت اعظم توان سیستم استفاده میکنه ! تا جایی که مربوط به پردازنده میشه ! هیچگاه تفاوتی میان 2 هسته ای یا 4 هسته ای نبوده و ریشه تمام این استنباط ها بر گرفته از همون تعبیر غلط از امتیازات بنچمارک هاست و در واقعیت ( و حین انجام گیم ) هیچگاه این اندک امتیازات بیشتر ! کارایی در اون حد و اندازه که گفته میشه نداشته و اگه داشته باشه هم اونقدر نیست که حتی بشه اونو حس کرد !

همه میدونیم که زمان انجام یک بازی ! موثرترین قطعه کارت گرافیکه و قسمت عمده ای از بار بازی بر عهده این قطعه ست و قسمتی بسیار کمتری نیز بر عهده پردازندس ! و طی تحقیقات و تجربه ام ! دریافتم که چه یک 2 هسته ای و چه یک 4 هسته ای ! بخوبی از عهده انجام وظیفشون در غالب پردازنده ( در حین اجرای گیم ها ) بر میان و اون چند امتیاز بیشتری که خیلیا دم ازش میزنن ! در حقیقت کمک خاصی به اجرای بهتر بازی ها نمیکنه ! تازه همه این حرف ها در حالیه که فرض بر بهینه بودن بازی ها برای 2 هسته ای هاست ! و الا در اینده ای که همین الانشم از راه رسیده ! مطمئنا تمام بازیها و برنامه ها برای 4 هسته ای ها بهینه خواهند بود !

بماند که اگه قرار بر اورکلاک اونا ( 2 هسته ای ها و 4 هسته ای ها ) باشه که دیگه بدون هیچ حرف و حدیثی ! Q6600 برتر مطلق این رقابت خواهد بود و ساده ترین دلیلش هم اینه که شما وقتی یک 2 هسته ای رو اور میکنید ! حال هر چقدر هم بیشتر از یک 4 هسته ای اور بشه ! بازم فراموش نکنید که فقط فرکانس ! 2 تا هسته رو افزایش دادید و بالعکس در 4 هسته ای ها شما سرعت 4 هسته رو بالاتر میبرید که فکر میکنم با این مثال ساده ! براحتی بشه نتیجه این رقابت رو پیش بینی کرد !

البته تمام موارد و مثال هایی که خدمت تون عرض کردم همگی با توجه به معیار قرار دادن پردازنده جناب سینا ست و یه دونه کیو 6600 بوده و در نظر گرفتن هزینه و قیمت ( هر دو مورد ) و همچنین به بهینه بودن برنامه ها و یا بازی های روز برای 2 هسته ای ها ست و الا اگر جز این بود که دیگه در برتری 4 هسته ای ها بدلیل تعداد هسته بیشتر ! شکی باقی نمیماند ! پس حتی با اینکه برنامه ها و بازی های روز و حال ! برای 2 هسته ای ها بهینه شده اند ! باز هم در پرفورمانس و نتیجه عملی انها ! برنده ماجزا 2 هسته ای ها نبوده و تعداد هسته بیشتر 4 هسته ای ها این نقصان رو جبران میکنند و تمام حرف و حدیث ها بخاطر همون چند امتیاز بیشتر در تست و بنچمارک هاست !

تازه اگه منصفانه و در عمل بخواییم به نتیجه برسیم ! حداکثرش اینه که هر دو باهم برابر باشند ! که بازهم رای این قضاوت به نفع پردازنده های 4 هسته ای تموم میشه ! چراکه در حال حاضر و در زمانیکه اکثر بازیها و برنامه ها برای 2 هسته ای ها بهینه شدند ! هر دو کارایی یکسانی دارند! اما در اینده بسیار نزدیک که همین الانشم میتونیم نشانه هاشو ببینیم وقتی کفه ترازو 4 هسته ای ها سنگین تر شده و تمامی برنامه ها و بازی ها سعی در وفق خود با اونا داشته باشند ! اونوقت برد حتمی با 4 هسته ای ها خواهد بود !

پس اسم این انتخاب رو نمیشه فقط اینده نگری گذاشت ! چرا که انتخاب 4 هسته ای ها حال و اینده رو باهم و در کنار هم دارن ! دیگه چه انتخابی بهتر از این که حال و اینده رو باهم داشته باشیم ! و در اینده نه چندان دور ! دیگه نیازی به تعویض پردازنده نداشته و بنونیم با همین Q6600 از برنامه های بهینه شده برای 4 هسته ای هام ! سود ببریم !

لپ کلام اینکه پردازنده Q6600 در حال حاضر و در عمل ! کارایی برابر با 2 هسته ای ها ( ی مورد نظر ) داشته و در اینده نزدیک ! و با توجه به روند پیش رو که با شتاب به سمت هسته های بیشتر پیش میرود نیز ! عملکرد بهینه تر و بهتری رو خواهد داشت ! و به همه این موارد هزینه مناسب اونو هم اضافه کنید !

در پایان و مثل همیشه تاکید میکنم انچه در این پست خدمت دوستان عرض کردم ! تنها تجربیات و تحقیقات شخصی حقیر بوده و هر انچه بیش از این دو بوده ! ادراکات و فهم من از اطلاعات دریافت شده ام هستند ! پس اگر در عرایض حقیر کاستی و ایرادی مشاهده فرمودید ! اولا به بزرگواری خودتون منو ببخشید و ثانیا از اساتید و دوستان خواهشمندم ایرادات حقیر رو مشخص و رفع نمایید !

در مورد طولانی شدن هم دیگه روم نمیشه چیزی بگم جز اینکه قول میدم مدتی رو از سمت سخنرانی کناره گیری کنم تا دوستان یه استراحتی بخودشون بدن ! ولی فراموش نکنید که بر میگردم و با دستی پر ترم بر میگردم ! :D فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

فرامرز جان واقعا خسته نباشی!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:d:d:d:d:d:d:d:d:d:):D:D:confused::D:mad::cool::):confused::)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان..خوبید؟کل تاپیکها رو خوندم..خواستم به سینا جان بگم که منم همین مشکل رو داشتم..البته نه اینطور بلکه روی بعضی از بازی ها

من حدودا 9 ماه پیش کارت گرافیک و پاورمو از 8600GT و پاور معمولی به 8800GT Ichill و Green 530W تغییر دادم...main و CPU و Ram هم به ترتیب Asus P5LD2 SE و 3 معمولی و Patriot DDR2 Bass800 2GB Dual Channelبود

با اینکه گرافیکم رو ارتقا داده بودم اما تو بازی Medal:Airborne و Crysis مشکل افت فریم رو بعضی موقع ها داشتم

که اعصابم رو ریخته بود بهم!!با یکی از دوستام مشورت کردم که گفت به احتمال زیاد از Main باید باشه

چون چیپستش قدیمی بود..Cpu هم که تابلوتر از همه..رمم هم میدونم مورد داشت چون بعضی موقع ها ارور صفحه ابی رو داشتم

شما که Cpu خوبی داری و رمت هم مشکل نداره احتمالا مشکل Main دارید

چون من بعد تعویض Main از P5LD2 SE به P5KC مشکلم حل شد..P5KC هم مثل PKQC هست با این تفاوت که چیپستش P35

الان که Main Cpu و Ram رو عوض کردم دیگه هیچ مشکلی ندارم مثل ارور صفحه ابی..Cpu Intel E8200 و Ram Corsair XMS3 DDR3 Bass 1333 دارم

ااحتمالا مشکل از Main باید باشه..اگه بتونید Main با چیپست p35 دست دوم گیر بیارید و خریداری کنین البته سالم, مشکلتون حل میشه

نمیخواد هزینه کنین واسه Main نو..اما حداقل میدونید که Main به روزتری دارید

در مورد رم DDR3 هم بگم که درسته 1333 با 1066 فرق چندانی نداشته باشه اما 2تا برتری داره نسبت بهش

1.کم مصرف تره

2.قابلیت اورکلاک بالاتری داره

اگه 1333 با 1066 فرق نداشته باشه 1600 که فرق داره؟درسته؟شما با کمی اورکلاک مثل من میتونید به راحتی برسونید به 1500 که اختلاف کمتری با 1600 داره....باز در حالت اورکلاک هم مصرفش از DDR2 کمتره!!

مصرف کمتر=دمای کمتر دمای کمتر=کارایی بالاتر

در مورد زمان تاخیر هم بگم که اگه رم خوبی داشته باشید میتونید از داخل بایوس زمانش رو کمتر کنین...

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

"faramarz"

در جواب پست اول

راستش بعضی ها نمی دونند مشکل من چی

براتون یک مثال می زنم

یکی دوست داشتم گفتش که وقی بازی فلان رو روی دستگاهم تست می کنم فرم نمی زنه ( منظور اهسته نمی شه )

یه بار رفتم خونشون دیدم شاه فرم می زنه :D(فرم تقریبان زیاد)

در واقعه بازی اهسته بود .

حالا مشکل همین جاست من برم فلان مشکل رو داره

اون شاید اصلان متوجه نشن

و از او گذشته ما یه خدمات کامپیوتری خوب داریم ولی به نظر من به اون صورت مین بردهاشن بالا نیست که جوابگو من باشه

شما حساب کن من حدود 6 تا 7 ماه پیش که به این خدمات کامپیوتری رفتم و گفتم یک کارت گرافیک خوب معرفی کن 8500 جی تی رو معرفی کرد

از لحاظ تعمیر هم سطح خودم و شاید پایین تر

فقط من یادمه یه متخصص داشتم که اون رفتم درسش رو ادامه بده

در مورد Q6600 این رو خدمتون عرض کنم

ما قبلان خیلی در این مورد صحبت کردیم ( در فرم پسی ورد و بعضی همین جا)

ولی این درسش بشو نیست که نیست :confused:

بعضی ها اینورین و بعضی ها اونوری هست

من فقط کوتاه سعی می کنم یک توضیح بدم

ببین دوست من کسی منکر این نیست که q6600 بهتر از e8400 است ولی در اینده!!!!!

خوب به نظر شما در اینده وضعیت Q6600 چه جوریه؟:D

ایا اصلان بدرد اینده می خوره ؟

به نظر من تا بشه اینده خیلی سی پی یو ها بهتر و ارزان تر و بهتر از این سی پی یو میاید

مثل همین سوکت ها 1366 یا همین 8 هسته ها

به نظر من حتا این سی پی یو برای اینده هم خوب نیست

شاید با یه حساب 2دوتا 4 تا به جواب برسی...

در حال حاضر Cpu e8400 بهتر از q6600 است می تونیه تویه تست ها نگاه کنید

و همچین حالا گیریم در اینده q6600 بهتر از e8400 شود ولی هر کاریش کنیم بازی ها قدیمی رو ساپورت نمی کنه .

مثل کریسس یا کلی بازی ها دیگه .......( که قابلیت 4 هسته ندارند)

ببین یه مثال در مورد q6600 در اینده برات می زنم

شبیه تا حدودی سی پی یو ها 64bit می مونه که خیلی سی پی یو ها بودن با قابلیت 64 بیت ولی بازی ها اون ساپورت نمی کردن این سی پی یو ها

در ثانی کمتر کسی از ویندوز ها 64 بیت استفاده نمی کنند به علت غیر پشتبانی

حالا تا زمانی که همه cpu 64 بیت توسط برنامه ها و بازی ها ساپورت بشن

فکر کنم اون سی پی یو ها نسل اول 64 بیت کفن پوشیده:cool: که همین طور هم شود :D

البته در بعضی جاها مثال بالا cpu 64 با q6600 فرق های داشت ولی من فقط گفتم شبیه هم هست تا حدودی

حاله تا زمانی که 4 هسته ها توسط بازی ها ساپورت بشن خدا می دونه چند مدت می گزره

و تا اون موقعه Q6600 چه شود

یادمه اون موقعه که در مورد این سی پی یو ها یعنی 6600 و e8400 بحت می کردیم ( حدود 6 ی7 ماه پیش) بعضی کاربران می گفتن بزودی این قابلیت میاید البته اونا هم اشاره نکردن چند ماه

من اون موقعه گفتم شاید 1 سال و شاید بیشتر

حال هم فعلان خبری نیست فقط در مورد یک برنامه شنیدم که قابلیت 4 هسته شود داره که قبلان شنیدم بود .( نمی دونم درست شنیدم یا نه.!)

فکر کنم الان q6600 قیمتش بیشتر از e8400 است

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام ! دوست عزیز ! جناب سینا ست ! با مطالعه پاسخ شما ! چه در مورد جریان فروشگاه و چه پردازنده q6600 ! ! به این نتیجه رسیدم که متاسفانه حقیر ! نتونستم منظورمو درست بیان کنم و تلاشم بی ثمر بوده ! ( البته امیدوارم شما نیز ! مطالب پستهای حقیر رو با دقت و تامل خونده باشید ) !

با اینکه من تمام سعیمو کردم تا بزبان ساده بتونم موضوع رو ( با توجه به اطلاعات ناقصم ) روشن کنم ولی انگار اصلا موفق نبوده و دیدن مواردی در پاسخ شما ! کاملا منو مایوس کرد ! راستش دیگه بیشتر از این در توانم نیست که بخوام توضیح بدم ! چون فکر میکنم از این روشنتر نتونم عرایضمو بیان کنم ! موضوعاتی همچون همراه بردن کیس تون برای بررسی حضوری و از نزدیکش به بازار شهرتون ! یا مناسب حال بودن پردا زنده های q6600 ! از طرف شما دقیقا برعکس درک و برداشت شده اند ! به هر حال حقیر اونچه در چنته داشتم رو براتون بازگو کردم و امیدوار بودم تونسته باشم کمکی کنم ! ولی.... ! شرمندم و فقط میتونم بگم ! امیدوارم موفق باشید !

کوچیک شما / فرامرز

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

ممنون که کمک و همیاری کردید من رو

خوب به هر حال هرکس نظری داره

مهم اینکه بحث به خوبی به پایان برسی و کسی ناراحت نشوده باشه

امیدوارم جناب عالیه از دست بنده ناراحت نشوده باشید :D:D:o:)

هر وقت تست کردم سعی می کنم نتیجه اش رو برای دوستان بیان کنم

با تشکر از دوست خوبم فرامرز و کلیه دوستان :D

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید که خیلی خیلی دیر جواب رو دادم راست حالش رو نداشتم بیام بنویسیم ببخشید به خوبی خودتون:|

کارت گرافیک دوستم رو گرفتم 8500GT و تست کردم

بازی کلاف دیوتی 5 چون بازی گرافیک بالی داشتی روی دستگاه فرم می زد و نمی شود بفهمی اشکال از کجاست

و یه خورده دوستم هم عجله داشت نمی تونستم درست بفهم

ولی تو اونجا که من البته در حد کم متوجه شودم اون اشکال بود ولی شاید هم نبود.....:D

خودم درست نفهمیدم

با با یک کارت گرافیک قوی تست می کردم که متاسفانه در کنار نبودم

ولی به نظر خودم اشکال می تونه از یکی از 3 مورد باشه

1- مادربرد

2- پاور

3- کارت گرافیک

با تشکر

با عرض سلام خدمت اساتيد گرامي

ببخشيد كه فضولي ميكنم

اما به نظر من call 5 روي گرافيگ 8500 مشكلي ندارد البته من خودم روي حالت مديوم با اين كارت مشكلي نداشتم

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت اساتيد گرامي

ببخشيد كه فضولي ميكنم

اما به نظر من call 5 روي گرافيگ 8500 مشكلي ندارد البته من خودم روي حالت مديوم با اين كارت مشكلي نداشتم

سلام دوست من

خوب بسیار خوب این کاری که به شما می گم رو انجام بده

بروه همه درجه ها بازی رو بزار روی اخرین درجه ( به جز رزو لیشن)

بعد یکی از برنامه های مخصوص تست فرم رو نصب کن

بعد بگو چند فرم در حین بازی می زد

با تشکر

لینک به دیدگاه

دورود

اول من گفتم در حلت مديوم بازي بازي كردم چون تا اونجا كه يادم مي ياد رو اخرين درجه مشكل داشتم

حالا اگه شما ميگي چشم تست ميكنم

از چه برنامه تست فريمي استفاده كنم (لطفا يه برنامه بهم معرفي كنيد )

رو چه رزوليشيني بزارم 1024 خوبه

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

شما می تونید از این برنامه استفاده کنید "" fraps ""

دوستان دیروز من کاتالیست 9.2 رو نصب کرد

و بازی ها چون pc2008 , face of war رو تست کردم

در پسی که فرقی به اون صورت نکرده بود ( تکه می زد)

در بازی صورت جنگ ( استراتژی) تک نمی زد ولی تویه صحنه ها که تخریب خانه ها و همچنین انفجارها

به نهایت افت فرم می رسید در بعضی موارد

**

دوستان یک نکته بگم که من فقط در بعضی بازها ها با مشکل فرم یا باگ مواجه هستم و در بعضی بازهایی اکثرن معروف با چنین نکات مواج نیستم مثل کرایسیس fallout بیاشوک و.....

دوستان یک سوال مهم

من فیزیک شماره PhysX_8.01.18_SystemSoftware رو نصبه می کنم

به نظر شما ایا اگر نسخه جدیدترش رو دانلود و نصب کنم تاثیری داره ( با توجه به این که کارت گرافیک من ati است)

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

شما می تونید از این برنامه استفاده کنید "" fraps ""

دوستان دیروز من کاتالیست 9.2 رو نصب کرد

و بازی ها چون pc2008 , face of war رو تست کردم

در پسی که فرقی به اون صورت نکرده بود ( تکه می زد)

در بازی صورت جنگ ( استراتژی) تک نمی زد ولی تویه صحنه ها که تخریب خانه ها و همچنین انفجارها

به نهایت افت فرم می رسید در بعضی موارد

**

دوستان یک نکته بگم که من فقط در بعضی بازها ها با مشکل فرم یا باگ مواجه هستم و در بعضی بازهایی اکثرن معروف با چنین نکات مواج نیستم مثل کرایسیس fallout بیاشوک و.....

دوستان یک سوال مهم

من فیزیک شماره physx_8.01.18_systemsoftware رو نصبه می کنم

به نظر شما ایا اگر نسخه جدیدترش رو دانلود و نصب کنم تاثیری داره ( با توجه به این که کارت گرافیک من ati است)

درود :

سینا جان امتحانش ضرری نداره ببین بهتر میشه یا نه

لینک به دیدگاه

سلام ارمان جان

ببخشید می شه یک نسخه رو که به نظر خودتون می تونه بهتر باشه رو با لینک دانلود خوب و قوی معرفی کنید

چون اینترنت ما کمی ضعیفه :D

نه که خودم ادرسشون رو بلد نباشم

ولی نمی دونم کدومشون رو دانلود کنم اونایی که اول اسمشون با انویدیا شروع می شه یا اونی که physx_8.01.18_systemsoftware

نوشته

اگر می شه اونکی خودتون می دونید بهتر و جدید تر رو معرفی کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام ارمان جان

ببخشید می شه یک نسخه رو که به نظر خودتون می تونه بهتر باشه رو با لینک دانلود خوب و قوی معرفی کنید

چون اینترنت ما کمی ضعیفه :D

نه که خودم ادرسشون رو بلد نباشم

ولی نمی دونم کدومشون رو دانلود کنم اونایی که اول اسمشون با انویدیا شروع می شه یا اونی که physx_8.01.18_systemsoftware

نوشته

اگر می شه اونکی خودتون می دونید بهتر و جدید تر رو معرفی کنید

با تشکر

درود :

سینا جان مگر گرافیک شما ATI نیست ؟؟ به نظر من physx_8.01.18_systemsoftware دانلود کنید با توجه به اینکه

گرافیک شما ATI هست بهتر جواب خواهد داد.

لینک به دیدگاه

درود :

سینا جان مگر گرافیک شما ati نیست ؟؟ به نظر من physx_8.01.18_systemsoftware دانلود کنید با توجه به اینکه

گرافیک شما ati هست بهتر جواب خواهد داد.

سلام

کارت من 4870 است

ببخشید می شه اخرین نسخه اش رو معرفی کنید

با تشکر :D

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

خوب بسیار خوب این کاری که به شما می گم رو انجام بده

بروه همه درجه ها بازی رو بزار روی اخرین درجه ( به جز رزو لیشن)

بعد یکی از برنامه های مخصوص تست فرم رو نصب کن

بعد بگو چند فرم در حین بازی می زد

با تشکر

با سلام خدمت شما

من بازي رو تست كردم

تعداد فرم 10 بود

ولي بازي گير نمي كرد

اگه ميشه بگيد خوبه يا بده

البته روي بازي fear 2 جديد 30 بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...