رفتن به مطلب

سی پی یو intel core i7-13700k باعث ایجاد blue screen

mahdi666
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یک سی پی یو گرفتم مشکل داشت بلو اسکرین میده و ریبوت  فرستادیم تهران با سی پی یو دیگه سیستم بدون مشکل کار می‌کنه بردم تحویل بدم سی پی یو را برای تعویض قبول نکردن شکایت کردم نشد میخوام ارسال کنم به خارج از کشور جهت گارانتی اینتل intel core i7-1300k کسی می دونه دیگه چکار میتونم بکنم نمی‌دونم بخدا باید چکار کنم

لینک به دیدگاه

اگر Tray باشه، خارج از کشور هم کاری نمیشه کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

.

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

بندرت ایراد از cpu هست.پردازنده دومی که باهاش تست کردی چیه؟اصلا" مشخصات  کامل سیستم؟

رم بقدری اور نکردی که imc پردازنده نکشه بلو اسکرین بده؟

اینجا چک کن ببین پردازنده باکس بوده باشه که پردازنده تری هیچجا گارانتی نداره حتی در فرنگ

https://supporttickets.intel.com/s/warrantyinfo?language=en_US

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

دوست عزیز مشخصات سیستم را بنویس با جزییات کامل و اینکه از کجا خریدی و اگر تری تهیه کردی چه تستی گرفتی و از کی خریدی چون مغازه ها معمولا یا تست میکنند و تحویل میدن و یا مهلت تست به مشتری میدن

آیا پردازنده از نظر فیزیکی مشکل نداره ؟ مثلا ضربه خورده باشه

رمها چطور ؟ آیا تست کردی ؟ مادربرد از چه رمهایی پشتیبانی میکنه DDR4 یا DDR5

لینک به دیدگاه

سیستم  رم دوتا ۱۶ddr5 مادربرد هم ddr5  پاور ۸۰۰w گرین مادربرد b760 گرافیک rx 6900 فکر کنم سی پی یو تری بوده آقا با باکسش قیمتش هیچ فرقی نداشت اگه تری باشه یعنی دیگه بدبخت شدم؟ 

ویرایش شده توسط mahdi666
اطلاعات اشتباه
لینک به دیدگاه

از یک مغازه خریداری کردم گفتن مهلت تست نداره سی پی یو و چون کارت گرافیکم نرسیده بود چند روز سیستم اونجا بود بدون گرافیک تست شد بعد چند روز بعد که تحویل گرفتم چهارشنبه شب بود همه چیش درست بود تست هم گرفتم تا شب پنج شنبه نه برق قطع شد نه چیزی چند بار کرش کرد توی برنامه های مختلف ریبوت که کردم دیگه اونجوری شد همه قطعات جدا دادم تست شده هیچ ضربه خوردگی یا جای سوختگی پین هم شده هیچی روی سی پی یو نیست نمی‌دونم اصلا چجوری اینجوری شده محافظ هم داشته داغ هم یک چند ثانیه داغ کرد فقط دیگه دماش اوکی بود حتی در ۱۷ بود هم نبود موقع کرش دوستان تری ها میگن یک سال گارانتی داره باکس ها ۳ سال تری ندارد گارانتی؟  

ویرایش شده توسط mahdi666
لینک به دیدگاه

همیشه قبل از نوشتن پست ، یک لیست از مشخصات سیستم خودت بزار تا همه بتونن راهنمایی کنند.

در ضمن مشخص نکردی چه خطایی.نوع خطایی که بلو اسکرین میده بسیار مهمه.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

همیشه قبل از نوشتن پست ، یک لیست از مشخصات سیستم خودت بزار تا همه بتونن راهنمایی کنند.

در ضمن مشخص نکردی چه خطایی.نوع خطایی که بلو اسکرین میده بسیار مهمه

بله کاشکی زودتر نوشته بودم مشخصات سیستم را. مادربرد b760 ddr5  سی پی یو i7-13700k رم دوتا ۱۶ ddr 5 کارت گرافیک rx 6900 یک ssd ۲۰۰گیگ با یک هارد ۲ ترا مدلشانو نمی‌دونم پاور ۸۰۰گرین  همه جور بلو اسکرین میده دیگه به جای رسید بعد یک روز که فقط رو بووت لوپ و بلو اسکرین خالی با شکل :( بدون هیچ نوشته ای ویندوز هم نصب میکنیم همین میشه 

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، mahdi666 گفته است:

بله کاشکی زودتر نوشته بودم مشخصات سیستم را. مادربرد b760 ddr5  سی پی یو i7-13700k رم دوتا ۱۶ ddr 5 کارت گرافیک rx 6900 یک ssd ۲۰۰گیگ با یک هارد ۲ ترا مدلشانو نمی‌دونم پاور ۸۰۰گرین  همه جور بلو اسکرین میده دیگه به جای رسید بعد یک روز که فقط رو بووت لوپ و بلو اسکرین خالی با شکل :( بدون هیچ نوشته ای ویندوز هم نصب میکنیم همین میشه 

هنوز معلوم نیست مادربرد از چه برندی هست و یا قطعات همگی آک هستن یا کارکرده

ولی خوب گفتید جداگانه تست شدن و مشکلی نداشتن

از چه نوع خنک کننده ای برای این CPU استفاده کردید ؟

هارد و ssd در چه وضعیتی هستند ؟

رمها را چطور تست کردی این هم مهم هست 

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، mahdi666 گفته است:

تو بوت ویندوز برو حالت Safe mode اگر باز هم خطا داد سرعت رم بیار تو 2133 مگاهرتز و سرعت سی پی یو بیار 3500 مگاهرتز. اگر نشد و فوری ریست میشه اینو دنبال کن

https://woshub.com/disable-autorestart-system-failure-windows/

این مورد برو به قسمت عکس های آبی در وب سایتش را دنبال کن به گونه ای که قابلیت Disable automatic restart after failure غیر فعال بشه. اونجا میتونی نوع خطایی که میده ببینی. خطا مثلا به این صورت در میاد :

*** Stop: 0x0000007E (0xC0000005, 0XB84B9150, 0XB850395C, 0XB8503658)

***       kdcom.dll - Address B84B9150 base at B84B8000, Datestamp 4d7df632

اونجا ببین خطا چی هست.

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، mahdi666 گفته است:

از یک مغازه خریداری کردم گفتن مهلت تست نداره سی پی یو و چون کارت گرافیکم نرسیده بود چند روز سیستم اونجا بود بدون گرافیک تست شد بعد چند روز بعد که تحویل گرفتم چهارشنبه شب بود همه چیش درست بود تست هم گرفتم تا شب پنج شنبه نه برق قطع شد نه چیزی چند بار کرش کرد توی برنامه های مختلف ریبوت که کردم دیگه اونجوری شد همه قطعات جدا دادم تست شده هیچ ضربه خوردگی یا جای سوختگی پین هم شده هیچی روی سی پی یو نیست نمی‌دونم اصلا چجوری اینجوری شده محافظ هم داشته داغ هم یک چند ثانیه داغ کرد فقط دیگه دماش اوکی بود حتی در ۱۷ بود هم نبود موقع کرش دوستان تری ها میگن یک سال گارانتی داره باکس ها ۳ سال تری ندارد گارانتی؟  

از نسل 12 تمامی پردازنده ها چه تری و چه باکس 3 سال گارانتی خود اینتل هستند. برای رفع مشکلتون هم جهت شکایت به اتحادیه شهرتون مراجعه کنید.

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، aminak گفته است:

از نسل 12 تمامی پردازنده ها چه تری و چه باکس 3 سال گارانتی خود اینتل هستند. برای رفع مشکلتون هم جهت شکایت به اتحادیه شهرتون مراجعه کنید.

فعلا نتیجه قطعی نیست که بخواد اقدام به شکایت کنه و اینکه مشکل ممکن هست از جای دیگری باشه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، aminak گفته است:

پردازنده های Tray چون مستقیم به شخص فروخته نمیشن، از طرف اینتل هیچ پوشش گارانتی ندارند. صرفا خود همان شرکتی که اینتل پردازنده Tray را بهش فروخته، می تونه برای گارانتی به اینتل مراجعه کنه. و چون ما در ایران نمیدانیم پردازنده Tray که وارد کشور شده، از کدام شرکت خارجی خریداری شده، نمی توانیم به جایی برای گارانتی مراجعه کنیم. حتی اگر میدانستیم هم، چون خریدار ما نبودیم، نمیتوانستیم مراجعه کنیم.

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، mahdi666 گفته است:

سیستم  رم دوتا ۱۶ddr5 مادربرد هم ddr5  پاور ۸۰۰w گرین مادربرد b760 گرافیک rx 6900 فکر کنم سی پی یو تری بوده آقا با باکسش قیمتش هیچ فرقی نداشت اگه تری باشه یعنی دیگه بدبخت شدم؟ 

جهت اطلاع شما دوست خوبم.

پردازنده های Tray به دلیل فقدان پوشش گارانتی از طرف اینتل، و همچنین نداشتن جعبه، در خارج از ایران تا 20 درصد ارزانتر هستند. متاسفانه این اختلاف قیمت در بازار ایران خیلی کمتر است، و در حد 500 هزار الی 1 میلیون تومان بیشتر نیست. اما اگر قیمت باکس با Tray یکی بوده، بدانید Tray را گرانتر به شما فروختند.

10242_888_intel-core-i7-13700k-raptor-lake-cpu-review.thumb.jpg.0812f56083b45c2b08af27298f211dda.jpg

پردازنده های Tray به علت اینکه محافظ ندارند، زیاد دستمالی و دست به دست می شوند. به همین دلیل احتمال بروز خرابی بیشتری دارند.

خطراتی مانند الکترو استاتیک و همچنین افتادن خازن های کوچک روی پردازنده، از جمله مشکلاتی است که این پردازنده ها دارند. این اجزای کوچک که با کمی لمس دست و یا حتی برعکس بستن پردازنده داخل طلق استاندارد خودش به راحتی احتمال جدا شدنشون از برد وجود داره، و چون خیلی ریز هستند، با چشم عادی نمی توان جای خالیشون رو متوجه شد.

فقط در صورتی که دو پردازنده رو زیر ذره بین کنار هم بگذارید میتوانید متوجه افتادن این اجزای ریز، در زیر مدار چاپی و یا روی آن شوید.

اینها مشکلاتی است که پردازنده های Tray دارند، تا جای ممکن باید از خریدشون اجتناب کرد و یا، به شرط 7 روز ضمانت فروشگاه، خریداری کرد.

لینک به دیدگاه

دوستان خدا خیرتون بده سیستم دست کارشناس تعزیرات هستش (مغازه از جایی که خرید کرده شکایت کرده ) اتحادیه رد کرد شکایت را بعد تعزیرات شکایت کردن کارشناس تعزیرات و اتحادیه نباید میفهمیدن که واقعا سی پی یو مشکل داره ؟ بعضی از روش های که دوستان گفتن را امتحان کردم بقیه را خیر سیستم را بگیرم دوباره امتحان میکنم روش پیشنهادی دوستان را 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۲۰ در 11:42، mahdi666 گفته است:

فرستادیم تهران با سی پی یو دیگه سیستم بدون مشکل کار می‌کنه....

برایه کی در تهران فرستادی تست کرد؟با چه cpu ای تست کرد و نتیجه گرفت ایراد از 13700 k شماست؟

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

جهت اطلاع شما دوست خوبم.

پردازنده های Tray به دلیل فقدان پوشش گارانتی از طرف اینتل، و همچنین نداشتن جعبه، در خارج از ایران تا 20 درصد ارزانتر هستند. متاسفانه این اختلاف قیمت در بازار ایران خیلی کمتر است، و در حد 500 هزار الی 1 میلیون تومان بیشتر نیست. اما اگر قیمت باکس با Tray یکی بوده، بدانید Tray را گرانتر به شما فروختند.

10242_888_intel-core-i7-13700k-raptor-lake-cpu-review.thumb.jpg.0812f56083b45c2b08af27298f211dda.jpg

پردازنده های Tray به علت اینکه محافظ ندارند، زیاد دستمالی و دست به دست می شوند. به همین دلیل احتمال بروز خرابی بیشتری دارند.

خطراتی مانند الکترو استاتیک و همچنین افتادن خازن های کوچک روی پردازنده، از جمله مشکلاتی است که این پردازنده ها دارند. این اجزای کوچک که با کمی لمس دست و یا حتی برعکس بستن پردازنده داخل طلق استاندارد خودش به راحتی احتمال جدا شدنشون از برد وجود داره، و چون خیلی ریز هستند، با چشم عادی نمی توان جای خالیشون رو متوجه شد.

فقط در صورتی که دو پردازنده رو زیر ذره بین کنار هم بگذارید میتوانید متوجه افتادن این اجزای ریز، در زیر مدار چاپی و یا روی آن شوید.

اینها مشکلاتی است که پردازنده های Tray دارند، تا جای ممکن باید از خریدشون اجتناب کرد و یا، به شرط 7 روز ضمانت فروشگاه، خریداری کرد.

این بندگان خدا به قیمت باکس به من دادن و گفتن باکس دارش گیر نمیاد و منم در اوج احمقی تری گرفتم بله سایت اینتل هم نگاه کردم گفته شما صحیح فقط به خریدار  اصلی گارانتی تعلق میگیره که معلوم نیست کی و کجا بوده اگه تعزیرات رد کنه و روش دوستان هم جواب نده گویا بد بخت شدم شما جایی را نمی‌شناسید من سیستم را تحویل گرفتم مثل دوستان وارد باشند ببین میشه کاری کرد و اینکه مغازه گفت تهران زیر دستگاه چک کردن مشکل داره  این چه دستگاهی هست من اطلاع ندارم بازم تشکر بابت وقتتان 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

برایه کی در تهران فرستادی تست کرد؟با چه cpu ای تست کرد و نتیجه گرفت ایراد از 13700 k شماست؟

مغازه ارسال کرده فکر کنم core i3نسل سیزده  مادربرد asus tuf b760

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۲۰ در 18:30، mahdi666 گفته است:

این منو به شک میندازه ،سیستم تاقبل تهیه گرافیک اوکی بوده یعنی همه چیز درست کار می‌کرده ،بعد نصب کارت گرافیک و ... سیستم به مشکل خورده ،سی پیو ای که داشته کار می‌کرده یک دفعه اینطوری بشه به قول کاربرای با تجربه بعیده،بعدم مشکلی که هست چرا سی پیو 13700k با مادربرد b760 واقعا؟ 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

این منو به شک میندازه ،سیستم تاقبل تهیه گرافیک اوکی بوده یعنی همه چیز درست کار می‌کرده ،بعد نصب کارت گرافیک و ... سیستم به مشکل خورده ،سی پیو ای که داشته کار می‌کرده یک دفعه اینطوری بشه به قول کاربرای با تجربه بعیده،بعدم مشکلی که هست چرا سی پیو 13700k با مادربرد b760 واقعا؟ 

نه حرف استارتر می تونه درست باشه تو نسل 12 یه چند موردی اینطوری دیدم البته اوایلش که نسل 12 امده بود ! سی پی یو تا زمانی که تحت فشار نمی رفت اوکی بود اما زیر فشار باعث کرش و بلو اسکرین سیستم میشد. خلاصه که سی پی یو چون تو ایران مهلت تستی هست هروقت خریدین اول ظاهری خوب چکش کنین و مورد دوم حتما یه بنچمارک بگیرین ازش تمام بیشتر نمی خواد وسواس به خرج بدین 

در ۱۴۰۲/۸/۲۰ در 18:30، mahdi666 گفته است:

سی پی یو اینتل چه تری چه باکس گارانتی ندارد نهایت اگر انلاین بخرین یک هفته مهلت تست داره و حضوری هم نهایت عرفش 24 ساعته البته همه جا حداقل 24 ساعت مهلت تست داره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...