رفتن به مطلب

مشکل لگ شدن شدید موس ، همراه باگ صدای اسپیکر و ریستارت شدن

Paradise Lost
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

چند وقتیه مشکلات عجیبی با سیستم دارم  

بعضی مواقع که سیستم رو روشن میکنم نشانگر موس برفکی میشه, لگ شدید میگیره  بعد سیستم گرین اسکرین میده، یا صفحه سیاه بعد هم خاموش میشه...

بعضی مواقع با باگ صدای اسپیکر هست همین مورد بالا و صدای اسپیکر خراب میشه و کشیده میشه ...

بعضی مواقع که میرم تو بازی ها دمای جانک گرافیک که نزدیک ۱۰۰ درجه میشه بازم سیستم خاموش می‌کنه و گرین اسکرین میده ولی آین مورد برای تنظیم فن های گرافیک به دور ۷۰ رفع میشه

تقریبا یک هفته ای میشه سیستم این طوری شده...

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است:

سلام دوستان

چند وقتیه مشکلات عجیبی با سیستم دارم  

بعضی مواقع که سیستم رو روشن میکنم نشانگر موس برفکی میشه, لگ شدید میگیره  بعد سیستم گرین اسکرین میده، یا صفحه سیاه بعد هم خاموش میشه...

بعضی مواقع با باگ صدای اسپیکر هست همین مورد بالا و صدای اسپیکر خراب میشه و کشیده میشه ...

بعضی مواقع که میرم تو بازی ها دمای جانک گرافیک که نزدیک ۱۰۰ درجه میشه بازم سیستم خاموش می‌کنه و گرین اسکرین میده ولی آین مورد برای تنظیم فن های گرافیک به دور ۷۰ رفع میشه

تقریبا یک هفته ای میشه سیستم این طوری شده...

درود بر شما و دیگر دوستان

دو مدل گرین اسکرین داریم

یکی اینکه اینسایدر باشید و در هنگام بروز مشکل در سیستم صفحه گرین اسکرین ظاهر شه(مشابه همون بلو اسکرین در ویندوزهای غیر اینسایدر)

یکی اینکه گرافیک یا خروجی تصویر مشکل داشته باشه و هنگام فریز و بهم ریختن تصویر، صفحه سبز ظاهر شه

گاهی اون صدای اسپیکر موقع فریز هم برای درایورهای ناسازگاره(نه همیشه)

چون با افزایش سرعت فن مشکل تا حدودی رفع میشه احتمالا مشکل از خمیر و پد گرافیک باشه

در هر صورت برای دریافت راهنمایی های بیشتر هم مشخصات سیستم با  خنک کننده و فنها رو اعلام کنید

هم اینکه اعلام کنید درایورهای سیستم رو چطوری نصب کردید؟

اگر تونستید یه عکس از تست بی کاری و لود از سی پی یو و گرافیک هم بزارید، تا سرنخی از مشکل پیدا شه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

دو مدل گرین اسکرین داریم

یکی اینکه اینسایدر باشید و در هنگام بروز مشکل در سیستم صفحه گرین اسکرین ظاهر شه(مشابه همون بلو اسکرین در ویندوزهای غیر اینسایدر)

یکی اینکه گرافیک یا خروجی تصویر مشکل داشته باشه و هنگام فریز و بهم ریختن تصویر، صفحه سبز ظاهر شه

گاهی اون صدای اسپیکر موقع فریز هم برای درایورهای ناسازگاره(نه همیشه)

چون با افزایش سرعت فن مشکل تا حدودی رفع میشه احتمالا مشکل از خمیر و پد گرافیک باشه

در هر صورت برای دریافت راهنمایی های بیشتر هم مشخصات سیستم با  خنک کننده و فنها رو اعلام کنید

هم اینکه اعلام کنید درایورهای سیستم رو چطوری نصب کردید؟

اگر تونستید یه عکس از تست بی کاری و لود از سی پی یو و گرافیک هم بزارید، تا سرنخی از مشکل پیدا شه

سلام عزیز نه اینسایدر نیستم 

صدای  باگ و فریز و گرین اسکرین دقیقا زمانی اتفاق میفته که خروجی صدا رو از مانیتور میگیرم یعنی اسپیکر ها رو به مانیتور وصل میکنم تا هم برای کنسول ها صدا بگیرم هم برای کامپیوتر وقتی صدا رو از مادربرد میگیریم این مشکل اتفاق نمیفته...

مشکل بعدی اینه زمانی که گرین اسکرین ظاهر میشه 1-  اصلا سیستم در حال لود نیست همون که سیستم بالا میاد سریع موس لگ و نشانگرش برفکی میشه و سریع صفحه فریز میشه و بعد خاموش این یک مورد 

مورد دوم هم اینه وقتی که تو بازی های فوق سنگین، مثلا رد دد 2 که خیلی از توان بازی استفاده میکنه و مصرف کارت بالای 222 وات میره و تا حداکثر ممکن اورکلاک میشه دمای کارت واقعا بالا میره یعنی حدود 95 درجه و دمای جانک تمپ هم تا 105 درجه میره این طوری حسگر خود کارت دور فن رو بالای 80 نمیبره و سریع کارت رو سرد نمیکنه واسه همین وقتی که دستی دور فن رو میزارم دور 100 دستی دیگه این مشکل پیش نمیاد ولی خوب وقتی نرم افزار MSI رو به خاطر همین مورد نصب کردم 99 درصد ناسازگاری با بقیه بازی ها دارم مثل بازی های تمام انلاین اصلا اجرا نمیشن تا وقتی که این نرم افزار روشنه مثل DS2 یا NEED FOR SPEED 2015

بدبختی هست که گیر افتادیم با این گرافیک... 19 سال کارت گرافیک انویدیا داشتم تمام داشتم بازی میکردم هیچ مشکلی وجود نداشت یک بار گرین اسکرین ندادن :|

مشخصات سیستم هم اینه

پردازنده CORE i3-9100F Coffee Lake

مادربر ASUS TUF B360-PRO GAMING WI-FI
رم ها EVO X 16GB RGB 2400Mhz CL16
گرافیک XFX RX 5700 Xt Thicc III Ultra 8GB

کیس هم ایسوس tuf gt 501 با 4 تا فن هست

فقط یک چیزی فهمیدم که تا الان اکی شدن

کارت گرافیک با خروجی صدای رو مانیتور ناسازگاری داره 

کارت گرافیک با دو نرم افزار همزمان خود AMD یا MSI ناسازگاری داره و باید یکی نصب باشه 

مشکل اصلی من الان این مورد 

مشکل بعدی اینه زمانی که گرین اسکرین ظاهر میشه 1-  اصلا سیستم در حال لود نیست همون که سیستم بالا میاد سریع موس لگ و نشانگرش برفکی میشه و سریع صفحه فریز میشه و بعد خاموش این یک مورد هست البته هفته ای یکبار اتفاف میفته ولی جالب بود امروز 3 پشت سر هم اتفاق افتاد...

این لود سیستم  در حالت عادی

Untitled.png

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است:

سلام عزیز نه اینسایدر نیستم 

صدای  باگ و فریز و گرین اسکرین دقیقا زمانی اتفاق میفته که خروجی صدا رو از مانیتور میگیرم یعنی اسپیکر ها رو به مانیتور وصل میکنم تا هم برای کنسول ها صدا بگیرم هم برای کامپیوتر وقتی صدا رو از مادربرد میگیریم این مشکل اتفاق نمیفته...

مشکل بعدی اینه زمانی که گرین اسکرین ظاهر میشه 1-  اصلا سیستم در حال لود نیست همون که سیستم بالا میاد سریع موس لگ و نشانگرش برفکی میشه و سریع صفحه فریز میشه و بعد خاموش این یک مورد 

مورد دوم هم اینه وقتی که تو بازی های فوق سنگین، مثلا رد دد 2 که خیلی از توان بازی استفاده میکنه و مصرف کارت بالای 222 وات میره و تا حداکثر ممکن اورکلاک میشه دمای کارت واقعا بالا میره یعنی حدود 95 درجه و دمای جانک تمپ هم تا 105 درجه میره این طوری حسگر خود کارت دور فن رو بالای 80 نمیبره و سریع کارت رو سرد نمیکنه واسه همین وقتی که دستی دور فن رو میزارم دور 100 دستی دیگه این مشکل پیش نمیاد ولی خوب وقتی نرم افزار MSI رو به خاطر همین مورد نصب کردم 99 درصد ناسازگاری با بقیه بازی ها دارم مثل بازی های تمام انلاین اصلا اجرا نمیشن تا وقتی که این نرم افزار روشنه مثل DS2 یا NEED FOR SPEED 2015

بدبختی هست که گیر افتادیم با این گرافیک... 19 سال کارت گرافیک انویدیا داشتم تمام داشتم بازی میکردم هیچ مشکلی وجود نداشت یک بار گرین اسکرین ندادن :|

مشخصات سیستم هم اینه

پردازنده CORE i3-9100F Coffee Lake

مادربر ASUS TUF B360-PRO GAMING WI-FI
رم ها EVO X 16GB RGB 2400Mhz CL16
گرافیک XFX RX 5700 Xt Thicc III Ultra 8GB

کیس هم ایسوس tuf gt 501 با 4 تا فن هست

فقط یک چیزی فهمیدم که تا الان اکی شدن

کارت گرافیک با خروجی صدای رو مانیتور ناسازگاری داره 

کارت گرافیک با دو نرم افزار همزمان خود AMD یا MSI ناسازگاری داره و باید یکی نصب باشه 

مشکل اصلی من الان این مورد 

مشکل بعدی اینه زمانی که گرین اسکرین ظاهر میشه 1-  اصلا سیستم در حال لود نیست همون که سیستم بالا میاد سریع موس لگ و نشانگرش برفکی میشه و سریع صفحه فریز میشه و بعد خاموش این یک مورد هست البته هفته ای یکبار اتفاف میفته ولی جالب بود امروز 3 پشت سر هم اتفاق افتاد...

این لود سیستم  در حالت عادی

اینکه سیستم در هنگام بی کاری و گاهی فریز میشه و بخصوص اینکه که صفحه سبز میده احتمال زیاد از ایرادات گرافیک هست(شاید یه چیزی تو مایه های ارتیفکت گرافیک)

البت شاید از درایورها و نحوه نصب اونها یا معیوب شدن ویندز هم باشه

یه سری کارها بت میگم اگر تونستی انجام بده

اول اینکه ویندوز 10 رو از سایت مایکرو سافت دانلود و با رفوس به صورت gpt بوتیبل و نصب کن

اگر دیسکت درایور مادر برد رو داری اون رو نصب کن اگر نه از سایت ایسوس درایور ها رو کامل بگیر و نصب کن

بعد از نصب درایورهای مادربورد اخرین نسخه درایور گرافیک رو هم از سایت amd بگیر و نصب کن

در اخر ویندوز رو بروز رسانی کن و از طریق اپشنال اپدیت هم درایورها رو بروز رسانی کن

به هیچ  وجه از برنامه های کمکی (مثل درایور پک یا اسنپی و امثال اونها )برا نصب یا بروز رسانی درایور ها استفاده نکن

در مورد دمای گرافیک بهتره دوستانی که این گرافیک رو داشتن یا دوستان فروشنده گرافیک که تستهای زیادی از گرافیک ها گرفتن نظر بدن

به نظر من باید خمیر و پد گرافیک رو عوض کنی

حتی یه خمیر متوسط هم بزنی باید دما رو از این پایین تر بیاره(سعی کن برای پد هم نوع نسبتا مرغوب استنفاده کنی)

اگر با همه اینها جواب نگرفتی نیازه با گرافیک دیگه تست کنی، اون موقع همه چیز مشخص میشه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

من تمام رددیت مربوط به 5700Xt Green Screen خوندم.هممشون چند تا راهکار گفتن :

1) تعویض کابل مونیتور با کابل بهتر

2) نصب فقط درایور از طریق Device Manager بدون نرم افزار AMD Adrenalin

3) استفاده از 2 کابل برق پاور به جای تک کابل پاور.معمولا بعضی ها یک کابل با دو کانکتور به کارت گرافیک میزنن که احتمال بروز خطا بالا میبره

4) اگر درایور AMD Adrenalin نصب شده در داخل اون برنامه قابلیت Radeon Super Resolution فعال شود.

5) استفاده از کابل DP به جای HDMI اگر مونیتور شما ساپورت میکند

6) غیر فعال نمودن AMD High Definition Audio Device و AMD Streaming Audio Device در قسمت Device Manager Windows

7) کاهش فرکانس هسته به سطح 1900 مگاهرتز ( به عبارتی Undervolt  )

عجیبترین مسئله اینه که تنها تراشه کارت که بیشترین مسئله با خطای صفحه سبز داشته همین تراشه Radeon 5700XT است !!

اینم یکی از جدیدترین موارد برای کارتهای جدیدتر ولی مسائلی گفته که بد نیست بخوانید.

https://community.amd.com/t5/graphics-cards/rx-7700-xt-green-screen-crash-and-timeout/td-p/637097#:~:text=Hi%2C green screen usually occurs,Try a fresh driver installation.

Hi, green screen usually occurs hardware performance incompatibilities, graphic drivers corruptions or even due to temperature limits.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

از زمانی که بنده شما رو شناختم هفته ای یک بار مشکل پی سی داری و این همچ ربطی به انودیا ویا ای ام دی  نداره بهتره سیستم  رو بفروشی یه پی اس بخری به نظرم بهتر باشه برای شما .

از کامپیوتر دوری کنی بهتر هست به نظرم چون من تو 30 سال استفاده از کامپیوتر به اندازه یک ماه شما مشکل نداشتم 

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، babak_9 گفته است:

از زمانی که بنده شما رو شناختم هفته ای یک بار مشکل پی سی داری و این همچ ربطی به انودیا ویا ای ام دی  نداره بهتره سیستم  رو بفروشی یه پی اس بخری به نظرم بهتر باشه برای شما .

از کامپیوتر دوری کنی بهتر هست به نظرم چون من تو 30 سال استفاده از کامپیوتر به اندازه یک ماه شما مشکل نداشتم 

عزیز من متوجه نشدم ؟ اشتباه نگرفتی؟! چرا ربط داره همین فروم AMD تقریبا از هر 3 نفری که 5700XT خریدن دو نفرشون مشکل با این گرافیک دارن این از تعداد تایپک های که تو فروم AMD زده میشه فهمید، در ضمن درایور AMD رو اپدیت کردم مشکل حل شد به طور کامل  حالا چند روز بیشتر تست میکنم با این درایور جدید ببینم چی میشه ولی خوب فعلا خدا رو شکر هیچ مشکلی نیست دیگه :/

بعدش هم  من هم ایکس باکس سریز ایکس دارم، هم پلی استیشن 5 ، هم پلی استیشن 4 پرو 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...