رفتن به مطلب

از چه مدل کارت گرافیکی استفاده میکنید (لطفا همه شرکت کنند)

اشتراک گذاری

جمع آوری آمار کارت گرافیک کاربران لیون کامپیوتر  

155 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. از کارت گرافیک کدام برند استفاده میکنید ؟

2. 2. از کدام سری کارت گرافیک amd استفاده میکنید ؟

• سری 7000
    • سری 6000
    • سری 5000
    • مدلهای پایینتر
    • کارت محبوب پیر و جوان rx 580
    • کارت انویدیا دارم
  3. 3. از کدام سری کارت گرافیک nvidia استفاده میکنید ؟

• سری 4000
    • سری 3000
    • سری 2000
    • مدلهای پایینتر
    • کارت amd دارم

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بنام ایزد منان سخن کنم آغاز
که میکنند همه كائنات با او راز

سلام و درود به همه دوستان 

از همتون دعوت میکنم در نظر سنجی کارت گرافیک شرکت کنید یه آماری دستمون بیاد کاربران لیون کامپیوتر که اکثریت گیمر هستن از محصول کدام شرکت استفاده میکنن و چه مدلی

اگه دوست داشتید راجب کارت مورد نظرتون پستی بزنید تجربه تون راجبش به اشتراک بزارید مثلا اکبند تهیه کردید یا ماین شده
مشکلی باهاش داشتید راضی هستین چه رزلوشنی بازی میکنید خلاصه آتش به اختیار 

مورد چهارم هم چون فروم اجازه بیشتر از 3 تا نظرسنجی نمیده

اگه کارت گرافیک انویدیا دارید در بازیها از ری تریسینگ استفاده میکنید یا خیر ؟

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تجربه 6-7 ماهه عرض کنم البته بنده زیاد بازی نمیکنم 

کارت xfx 6800xt merc ماین شده خریدم کارت نسبتا تمیزی گرفتم با توجه به اینکه پشت کارت باز کردم و خودم وضعیت خمیر و پدها رو مشاهده کردم (از ظاهر کارت زیاد اعتباری نیست چون تمیزکاری میشه)

چون آدم حساسی هستم برای سرویس کارتو باز کردم و 3 تا خمیر با کیفیت تست کردم الان دمای کارت طوری شده که از مدلهای آکبند کارخونه ای پایینتره

تو این مدل مشکل خاصی برام پیش نیومده تنها ایراد درایور amd به نظرم پروفایل ضعیف فن کارت هست چون با هات اسپات کار میکنه و هات اسپات بالا نره دور فن بالا نمیبره مثلا میبینی دمای کارت شده 78 درجه اما هات اسپات 83 هست دور فن روی 20% هست که عملا هیچه بهتره پروفایل دستی ست بشه یا قبل بازی دور فن دستی به کارت بدید مثلا خودم میزارم روی 35% که صدایی از کارت نمیاد و کارت هم خنک کار میکنه

مورد بعدی هم شش ماه طول کشید تا علتشو بفهمم اگه از دو شاخه پاور کابل به کارت وصل کنم اندر ولت کار نمیکنه و تاثیری نمیکنه برای همین کار باید از تک شاخه استفاده کنم البته کارت من مصرف بالایی نداره و با اندرولت به 200-210 وات کاهش پیدا میکنه (مصرف pci به کنار)

در کل از خریدم راضی هستم امتیازشم در حد 3080ti هست و فریم دهی به همینطور البته ممکنه بعضی بازیها کمتر و بیشتر بشه در کل میتونید رنج 11 الی 13 تومن کارت 16 گیگ پر قدرت تهیه کنید که مناسب رزلوشن 2k 144hz هست

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

با درود خدمت همشهری عزیز و سایر دوستان.

کارت  Sapphire 6900 XT Nitro Plus دارم. 3 ماهی میشه دارمش به صورت کارکرده تهیه کردم و به عنوان بدون ماین، اما بنده ماین شده در نظرش میگیرم 😁

الته قبل این هم یه XFX 6900XT داشتم که اون هم تمیز و اوکی بود با این سافایره تعویضش کردم.

کارت خوبیه از نظر کولینگ و دما و زیبایی... از نورپردازیش هم راضی هستم و چون امکان اتصال نورپردازیش به بورد هم وجود داره، این مورد جالبترشم میکنه. کلا تا بحال چند مورد گرافیک از برند سافایر که داشتم ازشون کاملا راضی بودم و برام بدون مشکل کار کردن. در مورد قدرت پردازش هم که خب 6900XT نیاز به تعریف نداره و بنده کاملا راضیم. البته به علت کهولت سن و نبود زمان مقتضی تقریبا باهاش گیم بازی نمیشه و اکثرا بیکاره 😁  گیم هم چند ساعتی که باهاش بازی کردم با رزولیشن Full HD بازی کردم و با تنظیمات اولترا اوکی بود و فریم دهی خوبی داشت و مشکلی مشاهده نشد.(البته چون خیلی ساله گیم بازی نکردم خیلی نمیتونم رو مسائل جزئیش ریز بشم). الان در سیستم آتلیه و بعضا در رندرگیری کمی استفاده میشه ازش و در حال خدمته...

البته چون آدم حساسی هستم، کمی آندرولتش کردم که دماش در بالاترین حالت ممکنه از 65 درجه بالاتر نمیره و اکثرا زیر 60 درجه در گردشه و اختلاف با دمای هات اسپات در حدود 10-12 درجست... بدون آندر ولت هم دما در بالاترین حالت در حدود 75 بود.

البته مشکلی هم دارم اینه که در برنامه آدرنالین که براش پروفایل تعویض کردم چند وزی با پروفایل تعریف شده لود میشه و چند روز بعد برمیگرده به تنظیمات دیفالت خودش که مجددا باید پروفایل لود بشه. اگه دوستان راهکار ثابتی برای آندرولت کردن در نظر دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Fido گفته است:

با درود خدمت همشهری عزیز و سایر دوستان.

کارت  Sapphire 6900 XT Nitro Plus دارم. 3 ماهی میشه دارمش به صورت کارکرده تهیه کردم و به عنوان بدون ماین، اما بنده ماین شده در نظرش میگیرم 😁

الته قبل این هم یه XFX 6900XT داشتم که اون هم تمیز و اوکی بود با این سافایره تعویضش کردم.

کارت خوبیه از نظر کولینگ و دما و زیبایی... از نورپردازیش هم راضی هستم و چون امکان اتصال نورپردازیش به بورد هم وجود داره، این مورد جالبترشم میکنه. کلا تا بحال چند مورد گرافیک از برند سافایر که داشتم ازشون کاملا راضی بودم و برام بدون مشکل کار کردن. در مورد قدرت پردازش هم که خب 6900XT نیاز به تعریف نداره و بنده کاملا راضیم. البته به علت کهولت سن و نبود زمان مقتضی تقریبا باهاش گیم بازی نمیشه و اکثرا بیکاره 😁  گیم هم چند ساعتی که باهاش بازی کردم با رزولیشن Full HD بازی کردم و با تنظیمات اولترا اوکی بود و فریم دهی خوبی داشت و مشکلی مشاهده نشد.(البته چون خیلی ساله گیم بازی نکردم خیلی نمیتونم رو مسائل جزئیش ریز بشم). الان در سیستم آتلیه و بعضا در رندرگیری کمی استفاده میشه ازش و در حال خدمته...

البته چون آدم حساسی هستم، کمی آندرولتش کردم که دماش در بالاترین حالت ممکنه از 65 درجه بالاتر نمیره و اکثرا زیر 60 درجه در گردشه و اختلاف با دمای هات اسپات در حدود 10-12 درجست... بدون آندر ولت هم دما در بالاترین حالت در حدود 75 بود.

البته مشکلی هم دارم اینه که در برنامه آدرنالین که براش پروفایل تعویض کردم چند وزی با پروفایل تعریف شده لود میشه و چند روز بعد برمیگرده به تنظیمات دیفالت خودش که مجددا باید پروفایل لود بشه. اگه دوستان راهکار ثابتی برای آندرولت کردن در نظر دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.

درود

اگه برنامه افتربرنر همزمان با ویندوز بالا میاد ممکنه اختلال ایجاد کنه! ولی بازم به برنامه AMD اعتباری نیست! من خودم با افتربرنر اندرولت کردم و راضیم! تنظیماتش کمی متفاوته ولی با چند بار تست میشه تنظیمات خوبو بدست اورد

خودم یدونه msi 6900 xt gaming z trio دو ماه پیش گرفتم در حد نو ! از فریم دهی و نویز کارت و فنها خیلی راضیم ولی از لحاظ کیفیت تو بازیها حس میکنم انودیا بهتر بود! مثل مشکل نویز داشتن رفلکشن تو بازیها که خیلی تو ذوق میزنه!

ویرایش شده توسط Alien87
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام  

AMD🥰

xfx 6900xt merc

گرافیک amd  بخصوص  سری 6  خیلی خوب هستن                   (فریب  تبلیغات رو نمیخورم)

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

سلام 

گرافیک داخلی 7600x😁

قدرتش اندازه rx550 2gهست تقریبا اما خیلی جالب نیست

لینک به دیدگاه

درود
6700xt راگ
کارت خوبیه و قدرت خوبی داره بهمراه زیبایی
دمای خوب و اجرای بازیها روی رزولوشن 2k با پردازنده 9400
کارتای amd مقرون به صرفه و خوب هستن برای گیم هم خیلی خوب جواب میده اگر دقت کنید کنسولها هم با amd کار میکنن پس بی کیفیت نیستن
اما به شخصه نظرم اینه با اینکه بسیار amd رو دوست دارم و تلاشش قابل تحسینه
در گرافیک کار داره تا به انویدیا برسه
اگر بخوایم بدون تعصب نظر بدیم گرافیکهای انویدیا کاملتر و با کیفیت تر هستن
خلاصه ی کلام این که بی دردسرتر و با افت کمتری همراه هستن
فقط و فقط امیدوارم انویدیا یه کم قیمتهاشو درست کنه و از سودجویی و جاه طلبیش کم کنه و توی درایور هم پیشرفت بیشتری داشته باشه

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

10 روزی میشه یه msi gaming x3060 ti دو فن از مصرف کننده خریدم حدود 24 ماه از گارانتیش باقی مونده .

کلا تاحالا چنتا کارتی که داشتم  همش  انویدیا بوده قبلی هم msi gaming 1050 ti  بوده احتمالا بزارم برا فروش 

از اول از کارت های  amd خوشم نمیومد بی دلیل. حتی رده بندی هاشم نمیدونم شاید با مبلغ  10.500 کارت قویتری میشد از  amd  گرفت ولی به هرحال...

سیستم ضعیفی دارم ولی با تنظیمات بالا  با مانیتور  فول اچ دی  بازی هارو روون  اجرا میکنه  با  دور فن  حدود 30 تا 40 درصد دماش از  60 بالاتر نمیره  حالا نمیدونم  خوبه یا بد اطلاعاتم کمه.

توی این مدت  اویل 4 ریمیک رو 3 بار بازی کردم  الان  دارم  elden ring  رو میگیرم  ببینم چطوریه.

راستی یکی از  فن هاشم دور بالای  60 درصد یه نویز خیلی ریزی  داره  حالا نمیدونم  لازمه ببرم گارانتی  یا نه .

تشکر  که وقت گذاشتین خوندین.

لینک به دیدگاه

درود به همه عزیزان.من کارت GIGABYTE 1660TI OC رو استفاده میکنم.از فروشگاههای بانه زمستون سال 1400 گرفتمش.خیلی دلهره داشتم از خریدش ولی خدای شکر تا الان باهاش مشکل نداشتم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب خدمت دوستان

والا بنده چون کارم کامپیوتر هست

از گرافیک 512 مگ تا 3090

انواع اقسام گرافیک ها مدل ها و برند های مختلف رو سیستمم گذاشتم برا تست

خودم که گرافیک ثابتی ندارم

ولی از مدلی که خیلی خوشم اومده 6900XT هست واقعا پر قدرت هستش حالا هر برندی

لینک به دیدگاه

یه عکسم بزارین خسیس ها 😄

710 از نوع 1 گیگ ddr3

spacer.png

لینک به دیدگاه

Asus Tuf 3060ti

با سلام و احترام خدمت دوستان لیون

بیشتر کار رندر میکنم تا گیم 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لیونی ، همه قدیمی بازا  میدونن  که با معرفی  GTX 980 اصلا  یه تحول عجیبی شد  و برو بیایی داش این کارت خب  این PC ما کماکان  رو 980 هنوزم  سفت  مونده و  هس!!!  هیچ رقمه راضی نشده  که عوضش  کنم !! واقعا عجیبه هااا

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

ماهم یه کارت 6900xt merc روی سیستم داریم که فوق العاده ازش راضیم. به سفارش یکی از بچه های گل فروم ولتاژ رو آوردیم پایین و همزمان اورشم کردیم که دیگه شاهکار شد. هم ازنظر دما که تو این حالت از 62 بالاتر نمیره هم مصرف کارت که از 230 وات بیشتر نمیشه. 

با درایورهای جدید ای ام دی هم روز به روز داره بهتر فریم میده. 

واقعا با قیمتی که داره کارت ارزنده ای هست تو بازار ما. 

لینک به دیدگاه

سلام و وقت بخیر دوستان🌷

بنده هم کارت محبوب r9 290x رفیق 980ti 😝رو دارم هنوز استفاده میکنم دل ازش نتونستم بکنم هنوز گیم moba میزدم چند سالی هم هست که شل کردیم متاهلی و ...😅 

این 6900xt هم کم دلبر نیست ها😜

ویرایش شده توسط woooo639
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، woooo639 گفته است:

سلام و وقت بخیر دوستان🌷

بنده هم کارت محبوب r9 290x رفیق 980ti 😝رو دارم هنوز استفاده میکنم دل ازش نتونستم بکنم هنوز گیم moba میزدم چند سالی هم هست که شل کردیم متاهلی و ...😅 

این 6900xt هم کم دلبر نیست ها😜

بزن داداش گیم رو لذتش رو ببر مگه تو این خراب شده دیگه دلخوشی و تفریحی هم داریم. 

ما که 11 ساله متاهلیم به یه بچه مدرسه ای هنوز تو کار گیمیم😁

دیگه دخترمونم داره میشه مثل خودمون🤪

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما که زورمون به گرافیک نرسیده هنوز. یه گلریزون بگیرید ما هم گرافیک دار شیم

vega 8 on 5700G

لینک به دیدگاه

ما که گرافیک ثابتی نداریم

یه چیز خاص بیاد ازش خوشم بیاد میزارم استفاده میکنم بعد یه مدت چیز خاص تر میاد اینو رد میکنم ولی فعلا که ۲۰۸۰ سوپر هست

لینک به دیدگاه

من هم که کلا عقبم یه 1070 دارم از صفری دست خودم بوده بی رنگ و بدون ضربه هست 😂

جدا از شوخی از این بازار ترسیدم خودم ضخصا گرافیک بردارم با این همه کارت های ماینی و نیم سوزی که ریخته متاسفانه

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان گل

دارائی ما کارت خوشگل sapphire 6700xt nitro plus

فقط مشکل اینه هر چی زور میزنیم سی پی یو رو براش ارتقا بدیم نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است:

من هم که کلا عقبم یه 1070 دارم از صفری دست خودم بوده بی رنگ و بدون ضربه هست 😂

جدا از شوخی از این بازار ترسیدم خودم ضخصا گرافیک بردارم با این همه کارت های ماینی و نیم سوزی که ریخته متاسفانه

از فروشنده معتبر بخر و سعی کن مدلی برداری که کمتر ماین شده

الان 7800xt حدود 34 تومنه یا 4070 هم همین رنج قیمته که همرده 6800xt هستن همین کارتو میشه رنج 10 الی 13 تهیه کرد

یعنی 3 تا کارت ماینی میتونی بخری با پول یه آکبند همون کارایی هم میگیری البته 6800 خالی با بهبود درایور الان شده تقریبا همرده 4070 که حدود 10 تومنه قیمتش 😂

سری 6000 خوب کار شدن از لحاظ مصرف دما تنها ایرادش اسپایکش هست که پاور وات بالا میخوای وگرنه مصرف 6800xt در حالت دفالت از 3070 کمتره که با اندرولت میشه کمترش کرد 

لینک به دیدگاه

با درود

منم یک دونه GIGABYTE 5700XT OC دارم

اولین باری که میخواستم سیستمو روشن کنم گرافیک قبلیم که HD 5450 بود رو روش انداختم هر کاری کردم تصویر نمیداد بعدا فهمیدم که نه بابا بهش برخوره مجبور شدم یک دونه XFX 5700xt بگیرم بعدا معلوم شد صاحب قبلیش حسابی ترکونده بودش ولی چون از جای مطمعنی گرفته بودم با این که مهلت تستش تموم شده بود ازم پس گرفتن و الانم خیلی راضیم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۲۲ در 19:20، farhadii گفته است:

سلام دوستان لیونی ، همه قدیمی بازا  میدونن  که با معرفی  GTX 980 اصلا  یه تحول عجیبی شد  و برو بیایی داش این کارت خب  این PC ما کماکان  رو 980 هنوزم  سفت  مونده و  هس!!!  هیچ رقمه راضی نشده  که عوضش  کنم !! واقعا عجیبه هااا

فک کنم تا اینجای کار کارت من از همه قدیمی تره قدیمی باز اصیل رو عشقه !!!  دوستان روحیه بدین 

لینک به دیدگاه

دوستانی که 6900XT Merc دارید پاور لیمیت کارتتون یا مصرفش روی فول لود چند وات هست؟ 
@mojtaba7

@ferdosi

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 دقیقه قبل، farhadii گفته است:

فک کنم تا اینجای کار کارت من از همه قدیمی تره قدیمی باز اصیل رو عشقه !!!  دوستان روحیه بدین 

الان زمان خوبیه برای تعویض 

290 با 710 هم دارن بچه ها که قدیمیتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...