رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید صندلی گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود به همگی
برای گیم می خوام صندلی تهیه کنم بنظرتون Razer Iskur X گزینه مناسب تریه یا Cooler Master Caliber X2 ( پایه فلزی ) ؟
کولر مستر ویژگی هاش پشت سری و بالشت پشت کمر داره و پایه فلزی داره و تا 150 کیلو رو تحمیل میکنه ( در برابر 136 کیلوی ریزر ) خودم 94 کیلو هستم
و تنظیمات جای دست 4 حالته داره ( در برابر تنظیم دو حالته ی ریزر )
اما ریزر هم فروشش خیلی بیشتر بوده هم بنظر عمری تر میاد
اولویت من راحتی صندلی و خراب نشدن ( پاره نشدن چرم و نشکستن پایه و بقیه قطعات صندلی هست ) و کلا عمری باشه- بودجه هم حدود 24 تومن هست
اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنه ... خیرش رو در دنیا و آخرت ببینید
 🙂

61C5HuHeNEL._AC_SX679_.thumb.jpg.8875ce3a8dbe1770f8d8070fb9dfa0b4.jpg

71-q50pSQ5L._AC_SY879_.thumb.jpg.26934c59751cc4a2728a8a05412a6618.jpg

ویرایش شده توسط dooste.man83
لینک به دیدگاه

سلام

حساس نباش هر دو عالـــــــــــــــــی هستن. 

dxracer دارم به این برنـــــــدم فکر کن ...

بهتــــــــــــــــــــــــر از اونا نباشه کمتر نیست .

پشت سری و پشت کمر حتما داشته باشه

لینک به دیدگاه

سلام

قاعدتا برسی ها و نظرات خریداران تو سایتهای مختلف رو بخونید بهتر میتونید نتیجه بگیرید.

اما بنظرم پایه فلزی یه مزیت قابل توجه هست.مضافا به dxracer ها هم میشه فکر کرد سری کینگ و کلاسیک و...

در کل من بکگراند خوبی از دوام محصولات ریزر(موس و کیبرد و هدست) توی ذهنم نیست,بنظرم بیشتر روی ریزر  تحقیق کنید

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان بابت راهنمایی

پایه پلاستیکی واقعا نمیدونم تا چه مدت میتونه دوام بیاره و ترک نخوره و نشکنه چون وزنمم تقریبا زیاده ( 95 کیلو ) 

و از طرف دیگه روکش صندلی هم برام مهمه پاره نشه که متاسفانه مدل مولر مستر در دسترس نیست که ببینم جنس اش چجوریه ... برای همین امکان مقایسه ندارم 

از طرف دیگه صندلی ریزر هم مثل صندلی ایسوس حداقل یک سوم پول رو بابت برند و اسمش میگیره 

این مدل ریزر بالش برای کمر و پشت سری هم نداره نمی دونم چقدر نشستن دراز مدت روش آسون هست 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، dooste.man83 گفته است:

ممنون از دوستان بابت راهنمایی

پایه پلاستیکی واقعا نمیدونم تا چه مدت میتونه دوام بیاره و ترک نخوره و نشکنه چون وزنمم تقریبا زیاده ( 95 کیلو ) 

و از طرف دیگه روکش صندلی هم برام مهمه پاره نشه که متاسفانه مدل مولر مستر در دسترس نیست که ببینم جنس اش چجوریه ... برای همین امکان مقایسه ندارم 

از طرف دیگه صندلی ریزر هم مثل صندلی ایسوس حداقل یک سوم پول رو بابت برند و اسمش میگیره 

این مدل ریزر بالش برای کمر و پشت سری هم نداره نمی دونم چقدر نشستن دراز مدت روش آسون هست 

پایه پلاستیک داشتم یه لحظه فشار اومد بهش 90 کیلو شد 100 ترکید بعد اون رفتم پایه فلزی براش گیر آوردم جوشش دادم فعلا 2 ساله مشکل نداریم حتی 2 ترک😉

لینک به دیدگاه

سلام.

من اولین سری که تخت جمشید DxRacer آورد ایران سری تانکشو گرفتم. فکر کنم سال 91 یا 92 بود.

https://www.lioncomputer.com/product/er7gk/DXRacer-Tank-Series-OHTC30N?utm_source=torob&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

الانم رو همون نشستم. حداکثر وزن قابل تحملش 205 کیلو هست.

من خودم 190 قدمه و وزنم بین 140 تا 150 در حال نوسانه 🍕

تا الان که هیچیش نشده.

"فقط یه مسئله خیلی مهمی که تو صندلی باید مدنظر داشته باشی جنس روکش صندلی هست."

چرمی ها همشون بلاخره پوست پوست میشن و به عبارتی دیگه نمیشه ازشون استفاده کرد.

این که من دارم روکش پارچه ای داره و با زیپ میشه روکش رو در آورد و شست.

من سالی یکبار روکشش رو میشورم و مثل روز اول میشه.

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

پایه پلاستیک داشتم یه لحظه فشار اومد بهش 90 کیلو شد 100 ترکید بعد اون رفتم پایه فلزی براش گیر آوردم جوشش دادم فعلا 2 ساله مشکل نداریم حتی 2 ترک😉

ممنون از راهنماییت 

یعنی پایه های برندهای مختلف بهم می خوره ؟ یعنی جک و پایه اندازه اش استاندارده ؟ 

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، Nezami گفته است:

سلام.

من اولین سری که تخت جمشید DxRacer آورد ایران سری تانکشو گرفتم. فکر کنم سال 91 یا 92 بود.

https://www.lioncomputer.com/product/er7gk/DXRacer-Tank-Series-OHTC30N?utm_source=torob&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

الانم رو همون نشستم. حداکثر وزن قابل تحملش 205 کیلو هست.

من خودم 190 قدمه و وزنم بین 140 تا 150 در حال نوسانه 🍕

تا الان که هیچیش نشده.

"فقط یه مسئله خیلی مهمی که تو صندلی باید مدنظر داشته باشی جنس روکش صندلی هست."

چرمی ها همشون بلاخره پوست پوست میشن و به عبارتی دیگه نمیشه ازشون استفاده کرد.

این که من دارم روکش پارچه ای داره و با زیپ میشه روکش رو در آورد و شست.

من سالی یکبار روکشش رو میشورم و مثل روز اول میشه.

ممنون از راهنماییت خوب مشخصه صندلی عمری ای بوده الان صندلی هایی که هست ته تهش 150 کیلو رو تحمل کنی اونم اسمی 

تقریبا تمامی صندلی ها هم جنس چرم خشک هست که احتمال زیاد از همون مواد بازیافتی درست شدن دقیقا هم درست می فرمایید ممکنه پاره نشه اما قطعا ترک میخوره و رشته های نخی اش میزنه بیرون 

ولی پارچه ای هم نمیدونم واقعا چقدر عمر کنه چون جنس های قدیم از این جدیدا بهتر بوده چه جنس ایرانی چه جنس خارجی

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، dooste.man83 گفته است:

ممنون از راهنماییت 

یعنی پایه های برندهای مختلف بهم می خوره ؟ یعنی جک و پایه اندازه اش استاندارده ؟ 

دقت نمیکنی دیگه گفتم جوشش دادم پایه فلزی بگیر 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

دقت نمیکنی دیگه گفتم جوشش دادم پایه فلزی بگیر 

آخه یکم شک داشتم گفتم شاید واقعا می خوره که خیلی عالی میشد ...بازم ممنون از راهنماییت

لینک به دیدگاه

فقط یک سوالی ممنون میشم راهنمایی کنید

پایه فلزی و استیل من فقط همین مدل کولر مستر رو دیدم  بقیه صندلی ها میگن بدنه و چارچوب کاملا فلز و آلمینیوم ... این شامل پایه شونم میشه ؟ 

یعنی پایه آلمینیوم یا فلزی با روکش پلاستیک مشکی هم داریم یا اونا که ظاهرش پلاستیکی هست کلا از پلاستیک ساخته شده ؟ (مدل های ارزون رو نمیگم مدل های بالای 20 میلیون رو میگم ) 

لینک به دیدگاه

درود

بنظر بنده مدل کولر مستر که بهش اشاره کردید راحتی و کیفیت ساخت بیشتری نسبت به ریزر Iskur X داره.

اون مدل ریزر رو یکی دو سال‌ پیش برای‌ اهل فامیل گرفتیم و اون راحتی که باید و شاید رو نداشت. مدتی هم قصد فروشش رو داره..

لینک به دیدگاه

درود بر شما،

من Caliber X2 دارم. از بیشتر جهات به نظرم اوکیه. خودش خیلی راحته. تقریبا کل بدنش مموری فومه. جک و پایه به نظرم کیفیت قابل قبولی دارن و من مشکلی ندیدم توش. تنظیم دسته 4 حالته به نظرم اونقدر مهم نبود ولی الان خیلی ازش استفاده می کنم و به نظرم راحت تر از بقیه صندلی هاست ولی یه مشکل به خاطر همین دسته ها بوجود اومده اونم اینه که اونقدر حس محکم بودن نمیدن و تکون می خورن دسته ها image.gif.0e60535a509f988f3bbdd8897349d9b3.gif

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Tahatdh گفته است:

درود بر شما،

من Caliber X2 دارم. از بیشتر جهات به نظرم اوکیه. خودش خیلی راحته. تقریبا کل بدنش مموری فومه. جک و پایه به نظرم کیفیت قابل قبولی دارن و من مشکلی ندیدم توش. تنظیم دسته 4 حالته به نظرم اونقدر مهم نبود ولی الان خیلی ازش استفاده می کنم و به نظرم راحت تر از بقیه صندلی هاست ولی یه مشکل به خاطر همین دسته ها بوجود اومده اونم اینه که اونقدر حس محکم بودن نمیدن و تکون می خورن دسته ها image.gif.0e60535a509f988f3bbdd8897349d9b3.gif

ممنون از راهنماییتون بسیار خوشحال شدم شمایی که این صندلی رو دارید در موردش توضیح دادید

شما چند وقته ازش استفاده میکنید ؟

می خواستم بدونم چرمش ( مخصوصا جای نشستنش ) دچار ترک خوردگی یا پارگی نشده ؟ 

و این  جای دستش که فرمودید برای هر دو طرف اینجوریه؟ این لقی که میگید خیلی زیاده و نمیشه کاری کرد  ؟ آزار دهنده شده براتون ؟

با وجود این اشکال بازم شما توصیه برای خریدش میکنید؟ 

باز هم تشکر فراوان بابت راهنمایی خوبتون

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، ShQringQn گفته است:

درود

بنظر بنده مدل کولر مستر که بهش اشاره کردید راحتی و کیفیت ساخت بیشتری نسبت به ریزر Iskur X داره.

اون مدل ریزر رو یکی دو سال‌ پیش برای‌ اهل فامیل گرفتیم و اون راحتی که باید و شاید رو نداشت. مدتی هم قصد فروشش رو داره..

ریزر مشکل اصلیش اینه که 30 درصد پول رو واقعا بابت برند داره میگیره الان این Iskur X که تو بازار هست پشت سری و بالشتک پشت کمر که نداره ... نشیمنگاهش هم تا حد ممکن کوچک ساختن ( 39 سانت ) یعنی برای اینکه قیمتش به صندلی های دیگه نزدیک بشه واقعا از هرچی میتونستن توش زدن ... واقعا هم یک صندلی با این قیمت نباید این کمبود ها رو داشته باشه ولی مثل اینکه جنس چرم صندلی خوبه چون ندیدم کسی از پاره شدنش توی سایت آمازون عکسی گذاشته باشه ( توی بالای 2000 ریویو ) 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، dooste.man83 گفته است:

ممنون از راهنماییتون بسیار خوشحال شدم شمایی که این صندلی رو دارید در موردش توضیح دادید

شما چند وقته ازش استفاده میکنید ؟

می خواستم بدونم چرمش ( مخصوصا جای نشستنش ) دچار ترک خوردگی یا پارگی نشده ؟ 

و این  جای دستش که فرمودید برای هر دو طرف اینجوریه؟ این لقی که میگید خیلی زیاده و نمیشه کاری کرد  ؟ آزار دهنده شده براتون ؟

با وجود این اشکال بازم شما توصیه برای خریدش میکنید؟ 

باز هم تشکر فراوان بابت راهنمایی خوبتون

منم خیلی وقت نیست دارمش. الان حدود 1 ماهه و نیمه که دارم استفاده می کنم و هنوز آثار خوردگی، پارگی یا پوسته پوسته شدن ندیدم. اولش خورد تو ذوقم به خاطر دسته ها راستش😆 ولی الان اوکیم باهاش. بله برای هردو طرفه، انگار کلا خطای ساختش تو این قسمت همینقدر زیاد هست. ولی تو بقیه موارد به نظرم باکیفیت و مناسبه. اگه موقعیت مناسب خودتون رو پیدا کردید برای دسته و بالا و پایینش نمی کنید خیلی مثل من. به نظرم میشه فیلر گذاشت و لقی ها گرفت بیشترشون رو

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، Tahatdh گفته است:

منم خیلی وقت نیست دارمش. الان حدود 1 ماهه و نیمه که دارم استفاده می کنم و هنوز آثار خوردگی، پارگی یا پوسته پوسته شدن ندیدم. اولش خورد تو ذوقم به خاطر دسته ها راستش😆 ولی الان اوکیم باهاش. بله برای هردو طرفه، انگار کلا خطای ساختش تو این قسمت همینقدر زیاد هست. ولی تو بقیه موارد به نظرم باکیفیت و مناسبه. اگه موقعیت مناسب خودتون رو پیدا کردید برای دسته و بالا و پایینش نمی کنید خیلی مثل من. به نظرم میشه فیلر گذاشت و لقی ها گرفت بیشترشون رو

وقتی هر دو طرف یک جوره یعنی طراحی ایراد داره دیگه و احتمالا همشون همین هستن 

من آمازون رو که میدیدم چند تا عکس بود که نوشته بودن بعد از حدود 1 سال استفاده به این روز افتاده ولی خوب توی ریزر همچین عکسایی ندیدم کسی گزاشته باشه  با اینکه ریویوهاش 5 برابر بیشتر بود یک مقدار این نگرانم میکنه وگرنه حالا لقی دسته رو میشه تحمل کرد اما پارگی چرم اش قابل تحمل نیست . اون پلاستیک بقل هم خیلی شکننده هست مراقب باش حتما

1.thumb.jpg.4f8146de3afa78aa083b68632906b924.jpg2.thumb.jpg.8b38715c3d098c207d908306ad7d0e9d.jpg3.thumb.jpg.a212197f93cef82659f76929c7d06200.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان صندلی های Dxracer رو بررسی کردم واقعا صندلی های خوبی داره مخصوصا اینکه یک شرکت آمریکایی هست که تخصصی صندلی مسابقه و گیمینگ تولید میکنه الان نظرم رفته سمت این برند

دوستانی که DXracer داشتید از عمر چرم صندلی و پاره نشدنش و افت نکردن فوم صندلی راضی بودید ؟ میشه برای چند سال روش حساب باز کرد ؟ مشکل خاصی باهاش نداشتید؟

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، dooste.man83 گفته است:

دوستانی که DXracer داشتید از عمر چرم صندلی و پاره نشدنش و افت نکردن فوم صندلی راضی بودید ؟ میشه برای چند سال روش حساب باز کرد ؟ مشکل خاصی باهاش نداشتید؟

من یه DXRacer سری Drifter از اواسط سال 2017  تا الان دارم. از شرکت تخت جمشید خریدم و تقریبا 7 سالی کار کرده. مدل دقیقش هم OH/DH73/NC هست.

تا امروز با توجه به مصرف طولانی و چندین ساعت در هر روز، سازه اصلی صندلی هنوز کاملا سالم و اوکی هست. جک، چرخش و چرخ های صندلی کاملا سالم و تنظیم زاویه پشتی به خوبی کار می کنه. فوم های بکار رفته هم شاید تا حدود 70% درصدی هنوز نرمی خودشون را حفظ کردن. دسته های صندلی هم هیچ مشکل لق بودن و یا افتادگی ندارند. 

تنها فرسودگی که تا الان پیش اومده، پوست پوست شده و کنده شدن تدریجی چرم مصنوعیش هست. این مشکل از 2 سال پیش به تدریج شروع شد و خودش کم کم بیشتر میشه. البته من هیچ گونه کار خاصی برای نگهداری از چرم نکردم. میدونم راه هایی هست که با تمیز کردن روتین با اسپری های مخصوص میشه عمر چرم مصنوعی را افزایش داد.

حالا اینکه بعد 7 سال این شرکت هنوز کالای با کیفیت تولید می کنه یا نه بحث دیگری هست که من نمیتونم نظر بدم.

اینم وضعیت فعلیش، بجز ایراد ظاهری هنوز به عنوان صندلی قابل استفاده هست و راحتی خودشو حفظ کرده:
photo_2023-11-23_03-14-32.thumb.jpg.f38a9a8fa198692bd6302b18e01ec182.jpgphoto_2023-11-23_03-14-30.thumb.jpg.b7e47ac90097d32b027f1f5f0209d5b1.jpg

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

شما واسه هر برندی رو تهیه کنید در هر صورت چرمش از بین میره.

ولی پارچه ای بعد از حدود 10 سال :

photo_2023-11-23_03-33-13.thumb.jpg.396713845f16248fa7e790cb7c645819.jpg

من پیشنهادم این مدل هست:

https://pspro.ir/product/dxracer-drifting-series-gaming-chair-cyan-amp-black-xl?sort=p.price&order=DESC

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Nezami گفته است:

شما واسه هر برندی رو تهیه کنید در هر صورت چرمش از بین میره.

ولی پارچه ای بعد از حدود 10 سال :

photo_2023-11-23_03-33-13.thumb.jpg.396713845f16248fa7e790cb7c645819.jpg

من پیشنهادم این مدل هست:

https://pspro.ir/product/dxracer-drifting-series-gaming-chair-cyan-amp-black-xl?sort=p.price&order=DESC

این مدل که پیشنهاد کردین پارچه ای هست؟

منم این مدلو دیده بودم به نظرم پارچه ای اومد ولی داخل خصوصیات نوشته بود چرم مصنوعی 

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

این مدل که پیشنهاد کردین پارچه ای هست؟

منم این مدلو دیده بودم به نظرم پارچه ای اومد ولی داخل خصوصیات نوشته بود چرم مصنوعی 

تو سایت خود DxRacer پارچه ضد آب نوشته.

78101457_Screenshot2023-11-23163217.thumb.png.d6ca4c4d503f94ed4560b19687350cde.png

باز با خود فروشگاه هم صحبت کنید و از پارچه ای بودنش مطمئن بشید.

spacer.png

پشت صندلی هم مثل مال من زیپ داره و میشه روکشش رو شست.

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

سلام

یک موردی که خیلی میتونه توی صندلی های ریزر اذیتت بکنه اون لبه هایی هست که توی کف صندلی به کار گرفته شده، باید دقت بکنی که اون ها موقع نشستن عملا مجبورت میکنه همیشه پاهاتو موازی با هم نگه داری و اگر عادت داشته باشی پاهات آزادتر باشن، این لبه های صندلی خیلی میتونه اذیتت بکنه. 

من صندلی ریزر ایزکور دارم و چرمش بعد از یکسال استفاده یکم باد میکنه وقتی زیاد روش میشینم ولی وقتی مثلا نصف روز خونه نباشم به حالت قبلیش برمیگرده ولی خودم دارم حس میکنم که کم کم ممکنه ترک بخوره. البته یکی من پشتی داره و خیلی راحتم و به اون موضوع لبه هاشم الان دیگه عادت کردم و درواقع کمکم کرد که نشستنم رو اصلاح کنم، ولی بازم اگر هیکل درشتی داری ممکنه یچیزی باشه که خیلی اذیتت کنه و حسابی راجبش تحقیق کن.

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، ali.arch گفته است:

سلام

یک موردی که خیلی میتونه توی صندلی های ریزر اذیتت بکنه اون لبه هایی هست که توی کف صندلی به کار گرفته شده، باید دقت بکنی که اون ها موقع نشستن عملا مجبورت میکنه همیشه پاهاتو موازی با هم نگه داری و اگر عادت داشته باشی پاهات آزادتر باشن، این لبه های صندلی خیلی میتونه اذیتت بکنه. 

من صندلی ریزر ایزکور دارم و چرمش بعد از یکسال استفاده یکم باد میکنه وقتی زیاد روش میشینم ولی وقتی مثلا نصف روز خونه نباشم به حالت قبلیش برمیگرده ولی خودم دارم حس میکنم که کم کم ممکنه ترک بخوره. البته یکی من پشتی داره و خیلی راحتم و به اون موضوع لبه هاشم الان دیگه عادت کردم و درواقع کمکم کرد که نشستنم رو اصلاح کنم، ولی بازم اگر هیکل درشتی داری ممکنه یچیزی باشه که خیلی اذیتت کنه و حسابی راجبش تحقیق کن.

سلام و ممنون از راهنماییتون

بله اون لبه ها دقیقا باعث میشه فقط یک مدل بتونی روی صندلی بشینی و آزادی عمل نداری . از طرف دیگه باعث تنگ تر شدن محیط نشستن هم میشه برای منی که هیکل درشتی دارم قطعا مشکل ساز میشه . ریزر از نظر جنس قطعا از همه ی اجناس توی بازار جنس بهتری داره اما خوب با این قیمت شاید برای خیلی ها ارزش خرید نداشته باشه . 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۲ در 16:36، Nezami گفته است:

تو سایت خود DxRacer پارچه ضد آب نوشته.

78101457_Screenshot2023-11-23163217.thumb.png.d6ca4c4d503f94ed4560b19687350cde.png

باز با خود فروشگاه هم صحبت کنید و از پارچه ای بودنش مطمئن بشید.

spacer.png

پشت صندلی هم مثل مال من زیپ داره و میشه روکشش رو شست.

همه چیش خوبه جز رنگش ... از اونجایی که عادت دارم پشت صندلی چایی و تنقلات بخورم و حتی گاهی دو زانو میشیم رو صندلی 😁 حتما انتخابم باید رنگ تیره یا ترجیحا مشکی باشه رنگ روشن بگیرم معلوم نیست بعد بک سال چه رنگی تحویل بگیرم 😄 اگر مشابه صندلی شما بود در خردیدش شک نمیکردم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...