رفتن به مطلب

MR_OC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

یک مدت هست، بعد از 13 سال به فکر این افتادم که تا به حال یک مانیتور خوب نداشتم و واقعا نابود شدیم...

حالا نق زدنبسه، مانیتور خوب الان چی هستش تو بازار نو و دست دوم لطفا دوستانی که میتونن راهنمایی کنن همینجا تقدیر صورت میگیره ازشون 🤝(ترجیحا بین ۲۴ الی ۲۷ اینچ - قیمت دست دومی تا ۲۵ تومن هم میتونم ولی اگر مورد مناسبی بود که با نو میشد تهیه کرد چه بهتر)

و اینکه تجربه ثابت کرده همه قطعات زیر دست فروشنده ها که میاد بعد یک مدت فروش و رد و بدل کردنشون نسبتا شناخت منطقی ازشون پیدا میکنن، حالا شما حرفه ایی ها خودتون فروشنده ایید چی استفاده میکنید، و به نظرتون چی خوبه

پیشنهادی هم اگر داشتید اعلام کنید شاید مورد مناسب پیدا شد متشکرم☺️

ویرایش شده توسط eshaq
اضافه متن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب خدمت استارتر

بنده یه 27 ایسوس VX279 دارم IPS دار 75 هرتز یه سری تکنولوژی های محافظت از چشم و... داره

هم زیباست و هم کیفیتش خوبه

مدل گرون قیمتی نیست نهایتا دست دوم 7 تومن

ولی خب من که راضیم.

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

سلام

27 اینچ _  2k  _  صفحه تخت _ صفحه مات _ بدون فریم _ پنل IPS

بگیرین ، برند ها تقریبا همه خوبن ولی

benq _ asus _ samsung _ lg _ msi 

بازار بهتری دارن .

لینک به دیدگاه

طبق تجربه خودم و اینکه دوستمون هم گفتن گیم +فیلم بهتره ips بگیرین اگر گرافیکتون اجازه میده 2k و گرنه FHD رزولیشن هم 165 هرتز به بالا قیمت هم از حدود 7 شروع میشه(FHD 165hz ips)  من خودم مغازه یه 4k 144hz ips ایسوس دارم سری راگ مدل xg27ukr که واقعا خیلی خوبه کیفیتش وخونه سامسونگ 2k 144hz va سری Odyssey مدل LC27G75TQSMXUE  که البته با اینکه va هست اما ازش راضیم و مانیتور خوبی هست واقعا 

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، MR_OC گفته است:

درود

یک مدت هست، بعد از 13 سال به فکر این افتادم که تا به حال یک مانیتور خوب نداشتم و واقعا نابود شدیم...

حالا نق زدنبسه، مانیتور خوب الان چی هستش تو بازار نو و دست دوم لطفا دوستانی که میتونن راهنمایی کنن همینجا تقدیر صورت میگیره ازشون 🤝(ترجیحا بین ۲۴ الی ۲۷ اینچ - قیمت دست دومی تا ۲۵ تومن هم میتونم ولی اگر مورد مناسبی بود که با نو میشد تهیه کرد چه بهتر)

و اینکه تجربه ثابت کرده همه قطعات زیر دست فروشنده ها که میاد بعد یک مدت فروش و رد و بدل کردنشون نسبتا شناخت منطقی ازشون پیدا میکنن، حالا شما حرفه ایی ها خودتون فروشنده ایید چی استفاده میکنید، و به نظرتون چی خوبه

پیشنهادی هم اگر داشتید اعلام کنید شاید مورد مناسب پیدا شد متشکرم☺️

سلام با حدود ۱۶ میلیون میتونی. LG 27up650-w بگیری که کیفیت تصویر خوبی داره . 

اگه بازی هم زیاد انجام میدید باید بری سمت مانیتور های 2k و ۱۰۰hz به بالا

لینک به دیدگاه

درود

من گیگا مدل M27Q  داشتم بعدش ایسوس راگ مدل PG329Q داشتم و الان PG279QM دارم . راضی ام اما PG329Q رو بیشتر دوسداشتم 😅

پیشنهادم بهتون اگه اهل فیلم هستین پنل VA بگیرید (بخاطر پوشش رنگ مشکی بهتر) سامسونگ G7 جز بهتریناس.

لینک به دیدگاه

دوستان back light bleeding ips اذیتتون نمیکنه؟...واقعا توی اتاقای کم نور و رنگ مشکی بدجور توی ذوق میزنه...در مورد va هم حالت ghosting که بیشتر توی رنگ سیاه بوجود میاد اذیت کنندست ولی واقعا کنتراستش نسبت به ips خیلی بهتره....

گزینه های توی بازار ایران هر کدوم یه ایرادی دارن و کامل نیستن اگر بکلایت بیلید و کنتراست افتضاح  ips اذیتتون نمیکنه صدرصد ips بگیرید ولی به نظر من برای فیلم و بازی بهتره va بگیرید و حتما با زمان تاخیر پایین چون بعضی ایرادای این مانیتور ا رو پوشش میده....بنظرم برید سمت سامسونگ va چون اکثر مانیتورای va بازار پنلشون مال سامسونگ

دیگه تقریبا (کشورمون رو فاکتور بگیریم) کم کم داره خرید مانیتورمیره سمت oled و miniled 

امیدوارم یه روزیم ما بتونیم این مانیتورارو تهیه کنیم 

asus oled monitor pg27aqdm بهترین اولد 2کی

Cooler master gp27u که هم 2کی داره و هم 4کی و بهترین miniled بازار...  Local diming خارق العادست به حدی خوبه که کنتراستش رو با اولد ها مقایسه میکنن و 1200نیت حالت اچ دی دار دیگه حرفی برای گفتن نمیزاره و بک لایت بیلیدینگ روی اعصاب ips نداره..ولی خوب 800 دلار در 50 میشه 40 میلیون این اقتصاد داغون هیچ آرزویی برامون نزاشته...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۴ در 07:55، rahman1700 گفته است:

سلام

27 اینچ _  2k  _  صفحه تخت _ صفحه مات _ بدون فریم _ پنل IPS

بگیرین ، برند ها تقریبا همه خوبن ولی

benq _ asus _ samsung _ lg _ msi 

بازار بهتری دارن .

بله متشکرم از وقتی که گذاشتید🌹

برند هایی مثل Twisted Minds به نظر شما چطور هستن؟ با همچین مشخصاتی که شما گفتید یک مدل از این برند نظر من رو جلب کرده که این اسمش هست :

Twisted Minds TM27QHD165IPS

در ۱۴۰۲/۹/۴ در 09:18، Divine گفته است:

طبق تجربه خودم و اینکه دوستمون هم گفتن گیم +فیلم بهتره ips بگیرین اگر گرافیکتون اجازه میده 2k و گرنه FHD رزولیشن هم 165 هرتز به بالا قیمت هم از حدود 7 شروع میشه(FHD 165hz ips)  من خودم مغازه یه 4k 144hz ips ایسوس دارم سری راگ مدل xg27ukr که واقعا خیلی خوبه کیفیتش وخونه سامسونگ 2k 144hz va سری Odyssey مدل LC27G75TQSMXUE  که البته با اینکه va هست اما ازش راضیم و مانیتور خوبی هست واقعا 

بله متشکرم از وقتی که گذاشتین🌹

ماشالا پر بار هستن مانیتور هاتون و قیمت هاشون هم نسبتا بالا هست منتها یه مورد پیدا کردم گیر کردم ببینم بگیرم یا نه ، که توی نقل قول بالایی مدلش رو گفتم.

در ۱۴۰۲/۹/۴ در 09:33، zen گفته است:

سلام با حدود ۱۶ میلیون میتونی. LG 27up650-w بگیری که کیفیت تصویر خوبی داره . 

اگه بازی هم زیاد انجام میدید باید بری سمت مانیتور های 2k و ۱۰۰hz به بالا

درود بر شما ممنون بابت وقتی که گذاشتید 🌹

آره نظرم هست از برند های مطرح تر بگیرم خودم هم دوست دارم اما کمال گرا که باشی سرویس میشی حسابی برای خرید که خب بهترین چیزاشون خیلی گرونه صرفه اقتصادیشونو از دست میدن  یا اونا هم که خوبن از نظر اقتصادی نیستن تو بازار ایران😁

در ۱۴۰۲/۹/۴ در 16:05، armin2apr گفته است:

درود

من گیگا مدل M27Q  داشتم بعدش ایسوس راگ مدل PG329Q داشتم و الان PG279QM دارم . راضی ام اما PG329Q رو بیشتر دوسداشتم 😅

پیشنهادم بهتون اگه اهل فیلم هستین پنل VA بگیرید (بخاطر پوشش رنگ مشکی بهتر) سامسونگ G7 جز بهتریناس.

ممنون بابت راهنماییتون🌹

واقعا به نکته خوبی اشاره کردید عمق رنگ مشکی چیزی هست که بسیار جذابه برای هر کاری از جمله ادیت ، فیلم دیدن حتا گیم زدن ، با این حال به نظر من چون یه مورد میخوام که همه اشو ساپورت کنه یکم باید محدود کنم خودمو.

در ۱۴۰۲/۹/۴ در 18:11، phoenixia گفته است:

دوستان back light bleeding ips اذیتتون نمیکنه؟...واقعا توی اتاقای کم نور و رنگ مشکی بدجور توی ذوق میزنه...در مورد va هم حالت ghosting که بیشتر توی رنگ سیاه بوجود میاد اذیت کنندست ولی واقعا کنتراستش نسبت به ips خیلی بهتره....

گزینه های توی بازار ایران هر کدوم یه ایرادی دارن و کامل نیستن اگر بکلایت بیلید و کنتراست افتضاح  ips اذیتتون نمیکنه صدرصد ips بگیرید ولی به نظر من برای فیلم و بازی بهتره va بگیرید و حتما با زمان تاخیر پایین چون بعضی ایرادای این مانیتور ا رو پوشش میده....بنظرم برید سمت سامسونگ va چون اکثر مانیتورای va بازار پنلشون مال سامسونگ

دیگه تقریبا (کشورمون رو فاکتور بگیریم) کم کم داره خرید مانیتورمیره سمت oled و miniled 

امیدوارم یه روزیم ما بتونیم این مانیتورارو تهیه کنیم 

asus oled monitor pg27aqdm بهترین اولد 2کی

Cooler master gp27u که هم 2کی داره و هم 4کی و بهترین miniled بازار...  Local diming خارق العادست به حدی خوبه که کنتراستش رو با اولد ها مقایسه میکنن و 1200نیت حالت اچ دی دار دیگه حرفی برای گفتن نمیزاره و بک لایت بیلیدینگ روی اعصاب ips نداره..ولی خوب 800 دلار در 50 میشه 40 میلیون این اقتصاد داغون هیچ آرزویی برامون نزاشته...

دوست عزیز با هم بیا زار بزنیم Lmao

کاری نمیشه کرد، الان هم اینقد با جزئیات ازش گفتی دیگه هیچکدوم از مانیتور ها به چشمم نمیاد فقط این که گفتین به نظرم بهترینه .. و البته پولش هم عالیه💔😂

کاش انتخاب های وسیع تری داشته باشیم تو بازار مانیتور (خوب هاش نمیرسه اینور اینو واقعا میگم چون با چشمای خودم ندیدم چیز درست حسابی با قیمت خوب فقط دست دوم ها هستن که بعد از خرید شخص اول یکم قبح قیمتیشون میشکنه و ارزون تر میشه البته اگه موقع فروش شانس داشته باشید و سالم گیر بیارید).

ویرایش شده توسط MR_OC
.
لینک به دیدگاه

دوستان تاپیک ادامه داره نظراتتون نسبت به مدل هایی که تو بازار هست رو ممنون میشم بگید یه برند تازه وارد به اسم Twisted Minds هست که دیدم توی انلاین شاپ های ایران که قیمت وسوسه کننده ایی داره نسبت به قیمتش اگر که خوب باشه البته .. 

ممنون میشم نظرتون رو در موردش بگید 

مدل :

ویرایش شده توسط MR_OC
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۸ در 02:39، MR_OC گفته است:

دوستان تاپیک ادامه داره نظراتتون نسبت به مدل هایی که تو بازار هست رو ممنون میشم بگید یه برند تازه وارد به اسم Twisted Minds هست که دیدم توی انلاین شاپ های ایران که قیمت وسوسه کننده ایی داره نسبت به قیمتش اگر که خوب باشه البته .. 

ممنون میشم نظرتون رو در موردش بگید 

مدل :

این برند همون جی پلاس ولی مستقیم از چین میاد و اینجا منتاژ نمیشه....سمت برندای ناشناس و مخصوصا ایرانی نرید...مانیتور توی طولانی مدت خودشو نشون میده ....پنلای ضعیف و بی کیفیت و البته ارزون بعد یه مدت پیکسلا شروع میکنه به سوختن یدونه میشه 2 تا و الی آخر...گول قیمتای پایین و امکانات بالارو نخور ....اون پنل الجیه که مانیتور استوکشم بعد مدت ها عین روز اول

توی فروم همسایه یدونه pg279q asus گذاشته 11800 برو ببین اگر موجود بگیر...

Ips پنلش و 165هرتز. و 2کی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...