رفتن به مطلب

خرید پاور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعد از خرید گرافیک ۶۹۰۰ تعداد دفعات کرش کردن سیستم زیاد شده فکر میکنم نیاز باشه پاور رو عوض کنم

برای خرید پاور مناسب برای این سیستم راهنمایی میخام

پاور قبلی کولر مستر 750 v2

Main msi b660 mp

I3 12100

6900xt

Ram 16

یک ssd یک hdd

۴ فن rgb

قصد ارتقا هم ندارم.

بودجه رنج ۶ تمن

ویرایش شده توسط Grayli
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

دفعات کرش کردن سیستم زیاد شده فکر میکنم

کرش درایور؟ فقط راه حلش نصب مجدد از DDU هست

پاور پیشنهادی هم 750 یا 850 از برند معتبر هست خیلیم به gold و ... توجه نکن برق تو ایران مفته.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

برای 6900 پاور حداقل 850 طبق سایتهای سازنده توصیه شده و بنده خودم با پاور 1000 وات استفاده میکنم ازش.

با حدودای بودجه شما این موارد رو میشه تهیه کرد. پاور FSP هم خوبه اگه موجود باشه.

منبع تغذیه MSI MPG A850GF 850W

https://www.lioncomputer.com/product/645yn/Asus-Prime-850W-Gold-Full-Modular-Power-Supply-bulk

منبع تغذیه ماژولار گرین Green GP850B-OCPT

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

کرش درایور؟ فقط راه حلش نصب مجدد از DDU هست

پاور پیشنهادی هم 750 یا 850 از برند معتبر هست خیلیم به gold و ... توجه نکن برق تو ایران مفته.

از تو بازی میپره بیرون.روی گرافیک قبلیم 6700 هم اینطور میشد ولی کمتر .روی ۶۷۰۰ یک بار ری استارت شد ولی باقی مواقع فقط از بازی مینداخت بیرون.

1 دقیقه قبل، Fido گفته است:

برای 6900 پاور حداقل 850 طبق سایتهای سازنده توصیه شده و بنده خودم با پاور 1000 وات استفاده میکنم ازش.

با حدودای بودجه شما این موارد رو میشه تهیه کرد. پاور FSP هم خوبه اگه موجود باشه.

منبع تغذیه MSI MPG A850GF 850W

https://www.lioncomputer.com/product/645yn/Asus-Prime-850W-Gold-Full-Modular-Power-Supply-bulk

منبع تغذیه ماژولار گرین Green GP850B-OCPT

اوندپاور ایسوز رو خودم هم دیده بودم .سال تولیدش مشخص نیست؟ با اون مدل از گرین چقدر اختلاف قیمت یا اختلاف کارایی داره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Grayli گفته است:

از تو بازی میپره بیرون.روی گرافیک قبلیم 6700 هم اینطور میشد ولی کمتر .روی ۶۷۰۰ یک بار ری استارت شد ولی باقی مواقع فقط از بازی مینداخت بیرون.

اگه مطمعن هستید از پاور هست میتونید یک پاور 850 وات تهیه کنید.

اگه دید اینده نگرانه ندارید یک پاور 750 خوب هم کافی هست.

در کل تا مطمعن نشدید اقدام به تعویض نکنید یه وقت هزینه الکی به خودتون وارد نشه

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اگه مطمعن هستید از پاور هست میتونید یک پاور 850 وات تهیه کنید.

اگه دید اینده نگرانه ندارید یک پاور 750 خوب هم کافی هست.

در کل تا مطمعن نشدید اقدام به تعویض نکنید یه وقت هزینه الکی به خودتون وارد نشه

مطمعن نیستم.امروز ویندوز رو عوض میکنم دوباره تست میکنم.پاور قبلیم کولر مستر 750 v2 boronz

• لایک 1
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

اوندپاور ایسوز رو خودم هم دیده بودم .سال تولیدش مشخص نیست؟ با اون مدل از گرین چقدر اختلاف قیمت یا اختلاف کارایی داره

والا من از ایسوس پاور راگ 1000 رو دارم که ازش راضیم، اما برای بودجه شما مناسب نیست

https://www.lioncomputer.com/product/387lj/ASUS-ROG-STRIX-1000G-Full-Modular-80Plus-Gold-Gaming-Power-Supply

در مورد این پاور ایسوس که بالا لینک دادم، شخصا ازش استفاده نکردم، تولید جدیدی ایسوس هستش و تو سایتش که چک کردم استاندارد ATX3 داره که خب برای آینده نگری در خرید خوبه. در مورد کیفیتش امیدوارم دوستان راجع به کیفیت ساختش اطلاعات بیشتری داشته باشن. داشتن استاندارد ATX3 نسبت به اونیکی گزینه ها مزیت محسوب میشه. گرین هم پاور خوبیه و من از همون مدل که معرفی کردم داشتم و مشکلی نداشته برام. 

10 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

• لایک 1
لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

اگر مشکل از قبل بوده شاید مربوط به رم باشه جدا از بحث پاورتون.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

سلام ۷۵۰ واسش کافیه اگه پاور جونداری هست البته اگه بالاتر باشه بهتره . پاور های سری گریتوال ۲۰۰۰ وات هم چیزای بدی نیستن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

اگر مشکل از قبل بوده شاید مربوط به رم باشه جدا از بحث پاورتون.

رم ها تقریبا نو هستن کمتر از یک سال کرکرد

Loki W2 16GB Dual 3200

توی اسلات دوم و سوم مادربرد بودن.جابجا کردم تو دوم و چهارم نتیجه تغیری نکرد.بدون فعال کردن xmp تو فرکانس ۲۴۰۰ هستن

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

رم ها تقریبا نو هستن کمتر از یک سال کرکرد

Loki W2 16GB Dual 3200

توی اسلات دوم و سوم مادربرد بودن.جابجا کردم تو دوم و چهارم نتیجه تغیری نکرد.بدون فعال کردن xmp تو فرکانس ۲۴۰۰ هستن

اینم اضافه کنم که بعد خاموش شدن سیستم وقتی رم ها رو جابجا میکردم بشدت داغ بودن،رم های قبلیم رو تو این حالت امتحان نکردم که بخام مقایسه کنم ولی دماش از دمای پشت کارت گرافیک هم بیشتر بود

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

اینم اضافه کنم که بعد خاموش شدن سیستم وقتی رم ها رو جابجا میکردم بشدت داغ بودن،رم های قبلیم رو تو این حالت امتحان نکردم که بخام مقایسه کنم ولی دماش از دمای پشت کارت گرافیک هم بیشتر بود

پاور کم بیاره خاموش میشه شما با گرافیکهای کم مصرف هم مشکل داشتی اول از رم ها تست سلامت بگیر بعد بچسب به پاور..البته پاور برای این گرافیک کمه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

پاور کم بیاره خاموش میشه شما با گرافیکهای کم مصرف هم مشکل داشتی اول از رم ها تست سلامت بگیر بعد بچسب به پاور..البته پاور برای این گرافیک کمه

اگه یه برنامه برای تست رم میشناسید بیزحمت معرفی کنید

البته تاپیک هم به بیراهه رفت شرمنده

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

اگه یه برنامه برای تست رم میشناسید بیزحمت معرفی کنید

البته تاپیک هم به بیراهه رفت شرمنده

https://sakhtafzarmag.com/چگونه-سلامت-رم-کامپیوتر-را-تست-کنیم؟-تست-پایداری/

این مقاله مفیدیه. با این پیش برید. نرم افزار Memtest هم که هستش و میتونید ازش استفاده کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من هم ابتدا وقتی 6900XT خریدم پاورم 750 وات کولر مستر بود و سیستم کرش می کرد. الان پاور 850 گرفتم و مشکلی دیگه نداره.
اینو هم در نظر داشته باشید که پاور کارکرده مقداری از بازده روز اول خودش را از دست میده. پاور 750 منم آکبند نبود و حداقل 4 سالی کار کرده بود.
پاور پیشنهادی من هم FSP HYDRO G PRO 850W، قیمت حدود 5300 تومان.

ویرایش شده توسط mrp7
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Grayli گفته است:

اسلات دوم و سوم

چه سمی

تو مادربرد همیشه سعی کنی روی اسلات 2و4 بزارید رم رو

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام 

وقتی کرش میکنه ارور رستور تنظیمات درایور به دیفالت میده یا خیر. اگر رستور درایور میده درایور رو با ddu پاک و مجددا نصب کنید چون هنوز اطلاعات کارت قبلی در رجیستری ویندوز هست. شایدم مشکل ویندوز باشه یا حتی خود کارت.  بیشتر کرش میکنه یا ریست میشه. اگر ریست میکنه مشکل از پاور هم میتونه باشه میتونید بعد از کرش با باز کردن درب کیس و نگه داشتن دست پشت پاور دمای اون رو چک کنید اگر داغ بود طوری که به نظرتون زیاد میومد پاورتون مشکل داره یعنی نمیتونه پس این کارت بربیاد. در ضمن اگر  حالت xmp فعال باشه و رم نتونه در زیر بار با این تایمیگ و فرکانس جواب بده اگر مشکل جزیی باشه کرش میکنه اگر شدید باشه بلو اسکرین و اگر شدیدتر سیستم یکدفعه ریست خواهد شد. بهتره رم رو به صورت تکی استفاده کنید ببنید مشکل پابرجاست. احتمال زیاد که فرمودید داغ میکنند مشکل از رمتون باشه.

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

سلام 

وقتی کرش میکنه ارور رستور تنظیمات درایور به دیفالت میده یا خیر. اگر رستور درایور میده درایور رو با ddu پاک و مجددا نصب کنید چون هنوز اطلاعات کارت قبلی در رجیستری ویندوز هست. شایدم مشکل ویندوز باشه یا حتی خود کارت.  بیشتر کرش میکنه یا ریست میشه. اگر ریست میکنه مشکل از پاور هم میتونه باشه میتونید بعد از کرش با باز کردن درب کیس و نگه داشتن دست پشت پاور دمای اون رو چک کنید اگر داغ بود طوری که به نظرتون زیاد میومد پاورتون مشکل داره یعنی نمیتونه پس این کارت بربیاد. در ضمن اگر  حالت xmp فعال باشه و رم نتونه در زیر بار با این تایمیگ و فرکانس جواب بده اگر مشکل جزیی باشه کرش میکنه اگر شدید باشه بلو اسکرین و اگر شدیدتر سیستم یکدفعه ریست خواهد شد. بهتره رم رو به صورت تکی استفاده کنید ببنید مشکل پابرجاست. احتمال زیاد که فرمودید داغ میکنند مشکل از رمتون باشه.

مورد اول که گفتین تنظیمات تغیری نمیکنه.بیشتر هم کرش میکنه. فقط یک بار ریست شد تو یه بازی سنگین اونم با گرافیک 6700. با گرافیک جدید هنوز ریست نشده.ویندوز رو هم عوض کردم.باقی موارد رو هم تست میکنم اطلاع میدم

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

موقع ری استارت شدن این ارور رو داد

Screenshot_۲۰۲۳-۱۱-۲۷-۱۰-۳۲-۰۴-۸۸۴_com.miui.gallery-edit.jpg

ارور نمیشه دید 

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

ارور نمیشه دید 

IMG_۲۰۲۳۱۱۲۷_۱۰۴۷۲۷.jpg

لینک به دیدگاه

این ارور سخت افزاری هست بزرگوار. شما باید کد خطا اگر داده برید سرچ کنید متوجه میشید از کجاست. این ارور بیشتر در زمان مشکل دار بودن رم یا سی پی یو ظاهر میشه ولی با این شطرنجی های زیرش بیشتر بهش میخوره از رم کارت گرافیک باشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
7 ساعت قبل، Sepehrian گفته است:

درود 

ممنون از پیشنهاد

این مدل تهیه شد

MSI MPG A1000G

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...