رفتن به مطلب

درخواست کمک فوری- مشکل تشخیص دما cpu توسط bios

Ali0110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

8 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

خب دوستان , خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسخگو بودید خصوصا شما اقای حیدری . دمتون گرم

اینکه ادم بدون چشمداشت وقتشو برای کمک به بقیه صرف کنه خیلی حرفه...

بازم دمتون گرم💙💙💙

منم احتمالا cpu رو با یک مدل با دما کمتر عوض کنم. برای رسیدن به قدرت اصلیش فن ام جوابگو نیست...به باگ هم که خوردم....حال رستور کردن ویندوز رو هم ندارم

- خواهش میکنم ، هر کاری کردم انجام وظیفه بود

- موفق باشید ، اگر هر سوالی بود بنده در خدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در مورد نرم افزار های مانیتورینگ و نرم افزار های واسط سخت افزار که شرکت ها سازنده برد میدن چند تا نکته خدمتتون بگم.

اول اینکه AMD خودش با ادرنالین یه سری تنظیمات و دسترسی به اورکلاک پردازنده و گرافیک داره که مشخصا در سیستم دوستمون با توجه به اینکه پردازنده و گرافیکتون AMD هست یه سری تنظیمات رو اونجا دارید.

دوم گزینه هایی بایوس برای اورکلاک اتوماتیک توسط سازنده های مادربرد هست که معمولا گزینه منطقی و مناسبی نیست چون تجربه ثابت کرده مصرف، ولتاژ و دماها خیلی بالا میره. مثل TPU

سوم قابلیت هایی که AMD در بایوس به شما میده که به ماکزیمم سرعت و کارایی پلتفورم برسید مثل PBO .

یکسری بردها هم به صورت فیزیکی دکمه یا سوئیچ اورکلاک روی برد دارند.

کنار همه این موارد نرم افزار های اختصاصی شرکت های سازنده ماردبرد مثل AI suite  و یا حتی خود AMD مثل ryzen Master رو دارید که هم قابلیت اورکلاک و هم قابلیت مانیتورینگ دارند.

حالا فکر کنید چهارتا نرم افزار مثل افتربرنر، هاردور مانیتور و هاردور اینفو هم دارید که خودشون بعضا بدافزار و باگ میشن برای سیستم.

پ ن داخل HW Monitor با تغییر پردازنده بعضا دیتا یا سنسور ها برای پردازنده بروز نمیشه و باید نرم افزار رو پاک کنید و دوباره نصب کنید.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، HeX گفته است:

درود

در مورد نرم افزار های مانیتورینگ و نرم افزار های واسط سخت افزار که شرکت ها سازنده برد میدن چند تا نکته خدمتتون بگم.

اول اینکه AMD خودش با ادرنالین یه سری تنظیمات و دسترسی به اورکلاک پردازنده و گرافیک داره که مشخصا در سیستم دوستمون با توجه به اینکه پردازنده و گرافیکتون AMD هست یه سری تنظیمات رو اونجا دارید.

دوم گزینه هایی بایوس برای اورکلاک اتوماتیک توسط سازنده های مادربرد هست که معمولا گزینه منطقی و مناسبی نیست چون تجربه ثابت کرده مصرف، ولتاژ و دماها خیلی بالا میره. مثل TPU

سوم قابلیت هایی که AMD در بایوس به شما میده که به ماکزیمم سرعت و کارایی پلتفورم برسید مثل PBO .

یکسری بردها هم به صورت فیزیکی دکمه یا سوئیچ اورکلاک روی برد دارند.

کنار همه این موارد نرم افزار های اختصاصی شرکت های سازنده ماردبرد مثل AI suite  و یا حتی خود AMD مثل ryzen Master رو دارید که هم قابلیت اورکلاک و هم قابلیت مانیتورینگ دارند.

حالا فکر کنید چهارتا نرم افزار مثل افتربرنر، هاردور مانیتور و هاردور اینفو هم دارید که خودشون بعضا بدافزار و باگ میشن برای سیستم.

پ ن داخل HW Monitor با تغییر پردازنده بعضا دیتا یا سنسور ها برای پردازنده بروز نمیشه و باید نرم افزار رو پاک کنید و دوباره نصب کنید.

سلام و درود

تنطیمات آدرنالین برای ryzen 5500 که چند وقت پیش تست کردم فعال بود ولی برای 3600xt هیچ گزینه ای نداره.

هیچ نرم افزار دیگه ای هم برای کنترل و مانیتورینگ ندارم.

مادبرد ام هم سوئیچ شو نداره. 

برای pbo کدوم گزینه رو فعال کنم؟ 3 مورد وجود داره 

Screenshot_۲۰۲۳۱۲۰۳_۱۳۲۳۰۲.jpg

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

یمدت نشستم پشت سیستم تست کردم. دما در حالت idle در AI Suite که مستقیم از مادربرد اطلاعات رو میگیره با gpuz یکیه. 

وقتی Cpu تحت فشار زیاد میره اختلاف دما دقیقا 20 درجه است. 

کاری که کردم فن رو بر اساس این اختلاف دما جوری تنظیم کردم که تو حالت idle و تحت فشار اوکی باشه. 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

یمدت نشستم پشت سیستم تست کردم. دما در حالت idle در AI Suite که مستقیم از مادربرد اطلاعات رو میگیره با gpuz یکیه. 

وقتی Cpu تحت فشار زیاد میره اختلاف دما دقیقا 20 درجه است. 

کاری که کردم فن رو بر اساس این اختلاف دما جوری تنظیم کردم که تو حالت idle و تحت فشار اوکی باشه. 

Argus Monitor نصب کن 

همه اون حرفایی که زدم رو داخل خودش داره میتونی بر اساس دما های متفاوت تنظیمش کنی 

یذره کار باهاش پیچیدست ولی ازین خفن تر نیست دیگ

نمیدونم چرا بایوس شما اینقد ساده هست چون برای سری b550 همچین گزینه ای هست ولی مال شما نیست

در کل نیاز نیست با ai suit ور برید چون اتفاقی رخ نمیده جز اینکه با پیشنهادات حساب نشده برنامه خراب میشه و از کار میوفته

بهترین راه خود بایوس و نصب برنامه اختصاصی هست

گزینه PBO هم از قسمت ai tweaker بایوس در دسترس هست

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

با fancontrol هم میتونید انجام بدید رایگان هم هست 

جفتشون حرفه ای هستن

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

برای pbo کدوم گزینه رو فعال کنم؟ 3 مورد وجود داره 

؟ 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

@HeX

سلام و عرض احترام دوست عزیز 

میشه پیام های شخصی تون رو یه پاک سازی بکنید، نمیشه پیام داد. مشکل فوری و مهمی برام پیش اومده و احتیاج به راهنمایی شما دارم، درباره این تاپیک نیست 

با تشکر🌹🙏

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...