رفتن به مطلب

پیشنهاد برای انتخاب مادربرد ایسوز بروز با پشتیبانی DDR5

اشتراک گذاری

Recommended Posts

قصد تعویض مادربرد رو دارم.

مادربرد فعالی: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 هست که داستان و ماجراشو اینجا نوشتم:
https://twitter.com/NabiKAZ/status/1732514640691667383
اگر خواستید همونجا یا اینجا ممنون میشم نظرتون رو هم بشنوم.

اما موضوع اصلی تاپیکم انتخاب مادربرد جدید هست که با توجه به مشخصات سیستمم لطفاً یه چیز متناسب پیشنهاد بدید.

یه مدل پرچمدار و جدید باشه با ساپورت رم DDR5 و قیمتشم خیلی مهم نیست. ترجیحم ایسوزه.

سیستم فعلی:

1) CPU:    Intel Core i9 14900K BOX
2) MB:     (((ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4)))
3) RAM:  GSKILL Trident Z RGB DDR4 3600Mhz CL18 Quad Channel 128GB
4) VGA:   ASUS ROG STRIX RTX 3090-O24G-GAMING
5) SSD:    SAMSUNG 980 PRO SSD 2TB × 2
6) Power:  Green GP1050B-OCDG
7) Case:     Cooler Master MASTERBOX MB511 ARGB
8 ) Cooler:  CPU Cooler ROG Ryujin III 360 ARGB
9) Mouse:     Logitech G403 HERO Gaming wired
10) Keyboard: Logitech G512 CARBON LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming wired

ویرایش شده توسط NabiKAZ
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

برادر شما دهن اون مادربرد بدبخت رو سرویس کردین، اون وضعیتی که برای مادربرد درست کردین الان چه ضمانتی هست که برای مادربرد جدید درست نکنین؟

شما به قول خودتون 15 میلیون هزینه مادربرد دادین اونوقت 400-300 هزار تومن نداشتین هزینه یک خمیر سیلیکن استاندارد بدین؟

خریدن مادربرد کاری نداره، الان همه مدلهای جدید موجوده تو بازار هم Hero هست، هم Dark Hero، هم Formula و ROG Strix-E II هر کدوم به بودجه شما بخوره میتونید تهیه کنید، ولی اصل موضوع اینه که بلایی که سر اون مادربرد آوردین سر مادربرد جدید در نیارید.

• لایک 4
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

اگر خواستید همونجا یا اینجا ممنون میشم نظرتون رو هم بشنوم.

شما چه خمیری مالیدی بهش؟ بیشتر شبیه نوتلا بود تا خمیر سیلیکون

هیچ خمیر سیلیکون امروزی ای رسانای جریان برق نیست من نمیدونم شما چی مالیدی بهش که هادی برق بوده

image.thumb.png.51103b5bf43c53e83d325012aa2b5c87.png

اینطور که مشخصه شما کل مادربرد رو نوتلا کاری کردید مگه منفجر شده که رو اطراف و خازن ها ریختید؟

اما موضوع اصلی تاپیکم انتخاب مادربرد جدید هست که با توجه به مشخصات سیستمم لطفاً یه چیز متناسب پیشنهاد بدید.

من نظرم اینه شما مادربرد رو بدید گارانتی برای تعمیر پین های مادربرد و هزینشم بپردازید و سیپیو جدید رو جا بزنید

• لایک 3
لینک به دیدگاه

باورم نمیشه مشخصات سیستم شمارو دیدم

شما نزدیک 30 -40 ملیون پول خنک کننده دادین ولی یه پاور با کوالیتی بالاتر نگرفتید

اصلا پاور هیچی من موندم چجوری قاشق قاشق نوتلا ریختید جای خمیرسیلیکون

بخدا خمیر خوب حول 300 تا 500 هزار تومنه اصلا نیاز به خمیر 5 ملیونی نیست

مدل پرچمدار و جدید باشه با ساپورت رم DDR5 و قیمتشم خیلی مهم نیست

مادربرد قبلیو ببر گارانتی یا تعمیرگاه پین های سیپیو رو اوکی کنن و تست سلامت کامل بگیرن و بفروشش

میتونی z790 carbon بخری حدودا 22 تومن 

بجز این مدل های راگ رو پیشنهاد نمیدم چون 14900 خیلی پر مصرفه 

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

بش میگن خمیر سیلیکون طلایی، یکی از عجایب دنیای فیک هاست

رنگش از زرد چوبه سمچ تره و وقتی به جایی مالید شد به این راحتیا پاک نمیشه(هر وقت سیستم اینطوری میاد مکافات تمیز کردن داریم)

دوستان به بی کیفیتیش اشاره کردن پس من بش اشاره نمیکنم ولی نکته ای وجود داره!چرا اینقده خمیر زدین؟!

خمیر فقط برای پر کردن فضا ها و حفره های بسیار کوچک ما بین هدسینک و سی پی یو هست! که هرچی مرغوب تر باشه قائدتا بهتر این حفرها رو پر میکنه

شما از هر خمیر مرغوبی هم استفاده کنید باید یک لایه نازک خمیر بزنید و زیاد زدنش کمی به انتقال گرما نمیکنه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تعویض خمیر دوست عزیز یه اصولی داره که متاسفانه خیلی ها نمیدونن

مراحل تعویض خمیر سی پی یو و گرافیک یکیه تقریبا.

اولین کار غبار روبی از بورد و هیتسینک هست...

مرحله اول باید با یه مسواک تمیز و تینر و یک عدد دستمال کاغذی کاملا رویه چیپ و هیتسینک رو دقیق تمیز کنی تا جایی که برق بیوفته مخصوصا چارگوشه و فضایه بین برد و چیپ که اونجا معمولا انباشته میشه خمیر قبلی

مرحله دوم خمیر جنس خوب یا بخرین بزنین یا اصلا تعویض نکنین

یکی از خمیر هایی که بنده نتیجه خوبی ازش گرفتم مدل EX750 دیپ کول هست

به اندازه یه کوچولو از نخود بیشتر میزنین وسط چیپ

و با یه چوب بستنی یا وسایل مشابه

عین خمیر نون

رو چیپ حالت ورز دادن انجام میدیم که تمامش رو مربع چیپ پخش بشه

اندازه یه ذره هم رو هیتسینک میزنیم و همین کارو میکنیم

مرحله بعدی نوبت میرسه به پد ها که همون قبلیارو با انگشت انقدر روش میکشیم تا خوب بچسبه به وی رم ها

و در آخر با دقت هیتسینک رو پیچ میکنیم و می‌بندیم

نتیجه کار مطلوب خواهد شد.

ویرایش شده توسط behy
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

@ARMIN @_Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ @مهرزاد قائم مقامی @behy

از دوستان ممنونم و از نظراتتون استفاده کردم.

راستش موضوع اصلی من انتخاب مادربرد جدید بود که همه فقط اون عکس رو دیدند و البته به توضیحاتمم توی توئیتر دقت نداشتند.

دوباره میگم من کولرم ۶ ماه خراب بود و خنک نمیکرد و مشکلم خمیر نبود. من خمیر Thermal Paste Grizzly Kryonaut Extreme 2g خریده بودم و ۱.۲۰۰ پولشو داده بودم اما گذاشته بودم برای بعد از اینکه کولر از گارانتی برگشت استفاده کنم. برای مدتی این مدت خمیری که از قبل دم دست بود رو موقتی میزدم و میدونستم هم کیفیت بالایی نداره و برای اینکه به کارایی مناسب برسم مرتب نوسازی میکردم. (واقعاً وقتی تازه میزدم تا چند روز دما خیلی پایین می‌اومد) اشتباه این بود هر سری خمیر قبلی رو پاک نمیکردم و روش میزدم (البته ظاهری هم انگاری که اصلاً خورده میشد) در کل بعد مدتی اینها انباشته شدند و به در و دیوار سرایت کرد. وگرنه خودم که میدونم نباید اون نقاط رو میزدم. تازه اون عکس هم با تاخیر بوده، یعنی من روی سیپیو رو تمیز کرده بودم و عکس گرفتم که شما فقط درو دیوارشو میبینید خمیریه.

و در نهایت اینکه در همین شرایط مادربرد که قبلاً نوشتم و سیپیو، تصویر میده و توی کار هم مشکلی دیده نشد و سالمه. الانم میخوام cpu+mb رو باهم بفروشم.

مشخصات سیستم هم قبل و بعد یه جورایی ادغام شدند. یعنی cpu قبلی 12900k بود که تو عکسه که الان 14900k گرفتم و کولر Silverstone PF360 بود(که مشکل خورد) و الان تازه ROG Ryujin III خریدم و اینها رو هنوز حتی بازشون نکردم و منتظرم تکلیف مادربرد رو روشن کنم ولی توی مشخصات پستم این جدیدا رو نوشتم.

این پاسخ عموی برای دوستان بود.

14 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خریدن مادربرد کاری نداره، الان همه مدلهای جدید موجوده تو بازار هم Hero هست، هم Dark Hero، هم Formula و ROG Strix-E II هر کدوم به بودجه شما بخوره میتونید تهیه کنید

خیلی تنوع مدل هست و گاهی با یه حرف پس و پیش میشن. مثلاً A, H, F... اگر لطف کنید که مدل دقیقتر رو بنویسید. فکر هم کنم حداکثر تا ۳۰ تومن هزینه کنم.

13 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

هیچ خمیر سیلیکون امروزی ای رسانای جریان برق نیست من نمیدونم شما چی مالیدی بهش که هادی برق بوده

من فقط شنیده بودم مواردی هست که رسانا هستند ولی در این مورد مطمئن نبودم و در کل فرقی هم نمیکرد چون به هر حال روی پایه‌ها باید تمیز میشدند.

13 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اینطور که مشخصه شما کل مادربرد رو نوتلا کاری کردید مگه منفجر شده که رو اطراف و خازن ها ریختید؟

بالا نوشتم چطور انباشته شدند و خازن و... اشتباهی برخورد داشته.
و اینکه خمیرم الان چیه...

14 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

من نظرم اینه شما مادربرد رو بدید گارانتی برای تعمیر پین های مادربرد و هزینشم بپردازید و سیپیو جدید رو جا بزنید

سالمه و قصد فروشش رو دارم که تاپیک پیشنهاد مدل جدید برای خرید باز کردم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، NabiKAZ گفته است:

خیلی تنوع مدل هست و گاهی با یه حرف پس و پیش میشن. مثلاً A, H, F... اگر لطف کنید که مدل دقیقتر رو بنویسید. فکر هم کنم حداکثر تا ۳۰ تومن هزینه کنم.

تا 30 تومن همون مادربرد ASUS مدل ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI II رو بگیر 29.200 هست.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

باورم نمیشه مشخصات سیستم شمارو دیدم

شما نزدیک 30 -40 ملیون پول خنک کننده دادین ولی یه پاور با کوالیتی بالاتر نگرفتید

اصلا پاور هیچی من موندم چجوری قاشق قاشق نوتلا ریختید جای خمیرسیلیکون

بخدا خمیر خوب حول 300 تا 500 هزار تومنه اصلا نیاز به خمیر 5 ملیونی نیست

مادربرد قبلیو ببر گارانتی یا تعمیرگاه پین های سیپیو رو اوکی کنن و تست سلامت کامل بگیرن و بفروشش

میتونی z790 carbon بخری حدودا 22 تومن 

بجز این مدل های راگ رو پیشنهاد نمیدم چون 14900 خیلی پر مصرفه 

سلام خوبین

پاور به این خوبی

با دلیل و مدرک و بنچمارک بفرمایید ضعف پاورهای گرین نسبت به بقیه برندا چیه؟

• لایک 4
  • ممنونم 3
  • حالم خوب شد 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، real fc گفته است:

سلام خوبین

پاور به این خوبی

من نظرمو به دوستمون ننوشتم که از موضوع تاپیک دور نشیم ولی چون اشاره کردید منم نظرمو بگم.

گرین برند قدیمیه ایرانیه اما جزو بهترین‌های بازار ایرانه (حداقل پاورش) و سابقه طولانی داره، یادمه بیست سال پیشم همین تاپ برند پاور ایران بود و بیشتر انتخاب قدیمی‌هاست و خودشو از نظر تکنولوژی هم بروز کرده و به مدل‌های ماژولار هم رسیده. تازه گارانتی ۱۰ ساله هم داره. من بعد از مدت‌ها سمتش رفتم و بعد از خرید که از نزدیک کیفیت ساختشو دیدم واقعاً راضی بودم ازش.

• لایک 6
لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

تا 30 تومن همون مادربرد ASUS مدل ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI II رو بگیر 29.200 هست.

دمت گرم. چنین چیزی توی ذهنمم بود.

ولی یه مشکلی توی محاسبتم کردم که رمم الان DDR4 هست و طبعاً بهش نمیخوره.

الان یا باید رم‌ها رو هم به DDR5 ارتقا بدم (پیشنهادی برای انتخاب بود استقبال میشه) و یا فکر میکنم برای D4 مادربرد ROG STRIX Z790 A GAMING WIFI D4 به نسبت بقیه برتری داشته باشه؟

ویرایش شده توسط NabiKAZ
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

@ARMIN @_Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ @مهرزاد قائم مقامی @behy

اشتباه این بود هر سری خمیر قبلی رو پاک نمیکردم و روش میزدم (البته ظاهری هم انگاری که اصلاً خورده میشد) در کل بعد مدتی اینها انباشته شدند و به در و دیوار سرایت کرد. 

سلام

دوست عزیز نمیخوام دوباره گفته های دوستان رو تکرار کنم قصدم فقط راهنمایی هست ولی خمیر  اصلا دوباره زدن و نو کردن نداره برادر. من خمیر خوب زده بودم رو سی پی یو اینتل وقتی فروختمش همون فن رو با خمیر کم زیرش زدم به سی پی یوی ای ام دی . بعد واتر کولر گرفتم واتر رو گذاشتم رو سی پی یو که در حد بسیار کم  خمیر مالی بود . قبلش که ایر کولر دیپکول روش بود با آورکلاک دما تا 95 هم زیر لود میرفت ولی الان ماکسیمم زیر لود 100 درصد از 75 بالاتر نمیره. باور کن اصلا اندازه خمیری که  رو سی پی یو بود اون رو یکم خاکستری کرده بود. خمیر طبق صحبت آقای قائم مقامی به اندازه ای باید باشه که فقط چاله چوله های ریز رو پرکنه. این مورد که گذشت انشالله توی استفاده های بعدیتون مد نظر قرار بدید. در مورد برد هم باید برد ddr5 تهیه کنید تا بتونید از حداکثر پهنای باند و کش سی پی یوتون بین گرافیک استفاده کنید. پهنای باند ddr5 دو برابر ddr4 هست دوست عزیز. هنگامی که تو بازیهای جدید fps دراپ شدیدی پیدا کردید به این مهم پی خواهید برد. بنده توی بعضی بازیها دراپ داشتم که با افزایش فرکانس رم و کاهش تایمینگ مشکل حل شد. ممنون

ویرایش شده توسط Hy1362
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

سلام

دوست عزیز نمیخوام دوباره گفته های دوستان رو تکرار کنم قصدم فقط راهنمایی هست ولی خمیر  اصلا دوباره زدن و نو کردن نداره برادر. من خمیر خوب زده بودم رو سی پی یو اینتل وقتی فروختمش همون فن رو با خمیر کم زیرش زدم به سی پی یوی ای ام دی . بعد واتر کولر گرفتم واتر رو گذاشتم رو سی پی یو که در حد بسیار کم  خمیر مالی بود . قبلش که ایر کولر دیپکول روش بود با آورکلاک دما تا 95 هم زیر لود میرفت ولی الان ماکسیمم زیر لود 100 درصد از 75 بالاتر نمیره. باور کن اصلا اندازه خمیری که  رو سی پی یو بود اون رو یکم خاکستری کرده بود. خمیر طبق صحبت آقای قائم مقامی به اندازه ای باید باشه که فقط چاله چوله های ریز رو پرکنه. این مورد که گذشت انشالله توی استفاده های بعدیتون مد نظر قرار بدید. در مورد برد هم باید برد ddr5 تهیه کنید تا بتونید از حداکثر پهنای باند و کش سی پی یوتون بین گرافیک استفاده کنید. پهنای باند ddr5 دو برابر ddr4 هست دوست عزیز. هنگامی که تو بازیهای جدید fps دراپ شدیدی پیدا کردید به این مهم پی خواهید برد. بنده توی بعضی بازیها دراپ داشتم که با افزایش فرکانس رم و کاهش تایمینگ مشکل حل شد. ممنون

سپاس از راهنمایی و وقتی که گذاشتید.

درمورد رم نکته خوبی گفتید و دو دل بودنم رو حل کرد. فکرم کنم دو سالی گذشته و تکنولوژیش جا افتاده و الان که دارم ارتقا میدم یه کار اساسی بکنم بهتره. اگرم مدل خاصی پیشنهاد داشتید ممنون میشم. حداقل ۲ تا ۴۸ شایدم ۴ تا بگیرم اگر قیمتش مناسب بود. سپاس.

درمورد خمیر نو فرمایش شما متین اما واقعاً من تاثیرشو میدیدم با عدد. چون برنامه نمایش دما همیشه فعاله و جلوی چشممه وگرنه اینکارو نمیکردم. ضمن اینکه پس چی میگن بعد از چند سال باید خمیر تعویض و نو بشه؟ حالا شاید هم بگید اون چند ساله و این چند روز. خب خمیر من چون کیفیت پایینی داشت. راه چند ساله رو توی دو روز طی میکرد و آب میشد 😁

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

خیلی راجع این خمیر کذایی (نوتلا) حرف شد و غیبتش رو کردیم. بد نیست خودشم اینجا حاضری بده، حداقل تو روش فحش بدیم.😁:

image.png.1bf75d79d1edb02360a76ddc66465bfd.png

اینو دو سال پیش داداشم خرید ۳۰ گرم ۲۴ تومن! 😅

• لایک 1
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

الان یا باید رم‌ها رو هم به DDR5 ارتقا بدم (پیشنهادی برای انتخاب بود استقبال میشه) و یا فکر میکنم برای D4 مادربرد ROG STRIX Z790 A GAMING WIFI D4 به نسبت بقیه برتری داشته باشه؟

والا چون خودت در پست اول گفتی DDR5 میخوام منم DDR5 پیشنهاد دادم وگرنه اگر DDR4 بخوای همونی که خودت گفتی. هیچ برتری یک مادربرد DDR4 نسبت به DDR5 نداره.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، real fc گفته است:

سلام مجدد

دوست عزیز مادربردهای گرون قیمت صرفا استفاده خاصی ندارند الا آورکلاک حرفه ای تر و پایدارتر و رسیدن به فرکانسهای بالاتر که اونم باید رم و سی پی تون خوب باشه که بستگی به شانس داره. بعضا آورکلاکرها صد مدل سی پی یو و رم تست میکنن تا به نتیجه دلخواه برسند. پس خرید مادربرد کم هزینه تر از برند بهتر معقولانه تر هست . هزینه از دست رفته هم با ورود نسل جدیدتر کمتر هست. به نظرم از همون برند ایسوس یا گیگا یا ام اس آی یه کدوم که قیمتش مناسب تر و پورتها و درگاههای بیشتر و بهتر داشت همون رو انتخاب کنید. موفق باشید😂😂

ویرایش شده توسط Hy1362
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، real fc گفته است:

سلام خوبین

پاور به این خوبی

بزرگوار اعتقادی به برند گرین ندارند :D وگرنه 1050OCDG از جمله بهترین و با کیفیت ترین پاور های موجود در بازار ایرانه. 

• لایک 6
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 ساعت قبل، real fc گفته است:

سلام خوبین

پاور به این خوبی

سلام منظور ایشون این نیست که گرین آشغاله

منظورشون به نظرم اینه که سیستم تاپ بستن پاور تاپ هم باید روش بزارن 

بعد شما برای مقایسه میتونی پاورهای (های پاور) با سایر برندها مقایسه کنی

ویرایش شده توسط Hassan.SK
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام منظور ایشون این نیست که گرین آشغاله

منظورشون به نظرم اینه که سیستم تاپ بستن پاور تاپ هم باید روش بزارن 

بعد شما برای مقایسه میتونی پاورهای (های پاور) با سایر برندها مقایسه کنی

چند سال پیش سایت شهر سخت افزار بود چندین نوع پاور رو با هم مقایسه کرده گرین کولر مستر و چند برند معتبر دیگه

رتبه اول گرین رتبه دوم کولر مستر

الان کدوم برند 10 11 سال گارانتی داره فقط یه مورد بگو

من 12 13 سال کارم شبکه ( سیسکو ) و سخت افزاره تا دلت بخواد سیستم های اند  جمع کردم

99 درصد گرین انداختم البته بعضی وقت ها هم شده گرین نبوده مثلا چند روز پیش 13400 بستم 650 وات فول ماژول گرین تو بازار نبود کولر مستر انداختم

تو این مدت حتی 1 مورد هم هم مشکل پاور نداشتم حتی 1 مورد

اتفاقا سری oc-pt  و  oc-gd جزو  تاپ ترین پاور موجود تو بازاره

انشالله آرمین خان یه مقایسه بین پاورهای موجود تو بازار بزاره خیلی خوب میشه 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، real fc گفته است:

سلام خوبین

پاور به این خوبی

تایپک به حاشیه میره

من بحثو ادامه نمیدم

خواستید میتونید وندور high power رو با CWT و ... مقایسه کنید همچنین از نظر قیمت

دقت کنید شما از کارخونه OEM میتونید گرید هم سفارش بدید یعنی کوالیتی A یا B و...

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۱۶ در 22:15، NabiKAZ گفته است:

دمت گرم. چنین چیزی توی ذهنمم بود.

راگ نخر تا وقتی این عزیز 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
38 دقیقه قبل، real fc گفته است:

چند سال پیش سایت شهر سخت افزار بود چندین نوع پاور رو با هم مقایسه کرده گرین کولر مستر و چند برند معتبر دیگه

رتبه اول گرین رتبه دوم کولر مستر

من 12 13 سال کارم شبکه ( سیسکو ) و سخت افزاره تا دلت بخواد سیستم های اند  جمع کردم

99 درصد گرین انداختم البته بعضی وقت ها هم شده گرین نبوده مثلا چند روز پیش 13400 بستم 650 وات فول ماژول گرین تو بازار نبود کولر مستر انداختم

تو این مدت حتی 1 مورد هم هم مشکل پاور نداشتم حتی 1 مورد

اتفاقا سری oc-pt  و  oc-gd جزو  تاپ ترین پاور موجود تو بازاره

انشالله آرمین خان یه مقایسه بین پاورهای موجود تو بازار بزاره خیلی خوب میشه 

برادر ، من سیستم ddr1 دارم مال سال 83 که الان تو انباریه فکر کنم 10 سالی کار کرد و الانم سالمه با پاور متفرقه وقتی قطعه ای کار میکنه دلیل بر کیفیت بالاش نیست

پراید هم ماشاالله 30 ساله کار میکنه اما دلیل برا بهترین بودنش نیست

گارانتی داخلی ملاک نیست اون برمیگرده به واردکننده الان اکثریت پاورها گارانتی 8 الی 10 ساله دارن خودم fsp میان رده دارم با 10 سال گارانتی اصلی

مطلب بعد اینکه جنس تعمیری معلوم نیست چقدر کار کنه شاید دو هفته ای خراب بشه شاید یه عمر کار کنه بعد پاوری که خراب شده بفرستی گارانتی تعمیر بشه بزاری رو سیستم گیمینگ از نظر من اشتباه محضه !

گفتم که میتونید بررسی هر پاوری که خواستید تو نت جستجو کنید گرین هم از های پاور میگیره اینکه بگید بهترینه تو بازار حرفی ندارم (خندم میگیره 😄)

موفق باشید

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، real fc گفته است:

10ساله و 5ساله!

image.thumb.png.9278d5c7ed61257af05d8c62b5873ea2.pngimage.thumb.png.a2a8afc043841433cb1fb3df4f852f28.png

چون درخواست داشتید بگم گفتم وگرنه قصد ندارم تایپک رو به حاشیه ببرم

۱ ساعت قبل، real fc گفته است:

شبکه و سیسکو چه ربطی به پاور داره؟ همون عکس بالا ناقض حرف شما هست و تمام

به بقیه اش نمیپردازم چون حداقل برای من خنده داره

• لایک 3
لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

برادر ، من سیستم ddr1 دارم مال سال 83 که الان تو انباریه فکر کنم 10 سالی کار کرد و الانم سالمه با پاور متفرقه وقتی قطعه ای کار میکنه دلیل بر کیفیت بالاش نیست

گارانتی داخلی ملاک نیست اون برمیگرده به واردکننده الان اکثریت پاورها گارانتی 8 الی 10 ساله دارن خودم fsp میان رده دارم با 10 سال گارانتی اصلی

مطلب بعد اینکه جنس تعمیری معلوم نیست چقدر کار کنه شاید دو هفته ای خراب بشه شاید یه عمر کار کنه بعد پاوری که خراب شده بفرستی گارانتی تعمیر بشه بزاری رو سیستم گیمینگ از نظر من اشتباه محضه !

گفتم که میتونید بررسی هر پاوری که خواستید تو نت جستجو کنید گرین هم از های پاور میگیره اینکه بگید بهترینه تو بازار حرفی ندارم (خندم میگیره 😄)

موفق باشید

سلام 

حسن جان من چند مدل پاور دیدم و مقایسه کردم اونم به صورت حضوری و یکی هم خریدم با مهلت تست و عودت دادم از کولر مستر 850 gold v2 تا ترمالتیک rgb 850 و حتی 850 و 750 گلد گرین ولی آخرش سری ocpt 650 با ده سال گارانتی گرفتم. به نظرم بهترین و با کیفیت ترین برند پاور در ایران همین گرینه. شما تعمیری و ماین شده به پستت خورده. خدا میدونه چند تا گرافیک بهشون وصل بودن 24 ساعته. من خودم 580 eud گرفتم تعمیری ماینی بود یه بار دیگم رفت تعمیر و آخر سر ردش کردم.الان ocpt 650 زیر 6800xt حتی فنش روشن نمیشه که بگم کمی داغ کرد. برندهای دیگه مثل گیگا و ام اس آی که جکی بیش نیستند در مقابل ocpt گرین. البته راگ ایسوسم پاور بسیار خوبی هست.

ویرایش شده توسط Hy1362
  • لایک 3
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

موفق باشید

لینک بدین برا مقایسه 

من با دلیل و مدرک حرف میزنم مثل مقایسه سایت شهر سخت افزار به صورت حرفه ای اونجا همه چی تست شده

چه ربطی به پراید داره با این همه مشکلات و خرابی و ....... مگه پراید 30 ساله بدون خرابی داره کار میکنه 😉

وقتی یه پاور رفته گارانتی برگشته نباید رو سیستم گزاشت چه استدلالی دارین برا حرفتون بر فرض یه خازن عوض شده دیگه اون پاور نباید استفاده کرد 😗

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...