رفتن به مطلب

پیشنهاد برای انتخاب مادربرد ایسوز بروز با پشتیبانی DDR5

اشتراک گذاری

Recommended Posts

20 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

10ساله و 5ساله!

image.thumb.png.9278d5c7ed61257af05d8c62b5873ea2.pngimage.thumb.png.a2a8afc043841433cb1fb3df4f852f28.png

چون درخواست داشتید بگم گفتم وگرنه قصد ندارم تایپک رو به حاشیه ببرم

شبکه و سیسکو چه ربطی به پاور داره؟ همون عکس بالا ناقض حرف شما هست و تمام

به بقیه اش نمیپردازم چون حداقل برای من خنده داره

ممنون از اطلاعاتتون ندیده بودم اواژنگ 10 ساله گارانتی کنه قبلا که اینجوری نبود احتمالا بخاطر رقابت با گرین افزایش داده و این عالیه برا مصرف کننده

(من 12 13 سال کارم شبکه ( سیسکو ) و سخت افزاره تا دلت بخواد سیستم های اند  جمع کردم)

اول کامل جملرو بخون بعد نظر بدین

مثل همین عکسی فرستادین چنتا سایت معتبر و بنچ مارک بدین که متوجه ضعف های گرین بشیم

ما هم اطلاعاتمون بره بالا

من تعصب رو هیچ برند خاصی ندارم فقط میگم گرین جزو بهترین هاست 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، NabiKAZ گفته است:

دوستان نظرتون راجع این چیه؟

ASUS Z790 STRIX-A DDR5 WIFI

مگه میشه بد باشه

به نظر من زیاد برا برد هزینه نکنگ

مثلا ببین تعداد اسلات m2 به کارت میاد

فرکانس رمی که ساپورت میکنه به کارت میاد

من 13600k z790 gaming x دارم

32 گیگ رم بزارم با فرکانس 7200 راحت کار میکنه ولی وقتی 64 گیگش کنم باید فرکانس رو زیر 6000 بیارم وگرنه بلو اسکرین میده

شما که 192 گیگ رم میخواین بزارین پس غملا مادربرد با فرکانس ساپورت بالا به کارتون نمیاد

موفق باشین

ویرایش شده توسط real fc
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

درود به همه عزیزان

من واقعا نمیدونم چرا زمانی حرف از یک برند داخلی وسط میاد، برخی دوستان (همگی مورد احترام هستند) بدون هیچگونه دلیل و مدرک منطقی ای به سرعت شروع به کوبیدن اون برند می کنند!

اگر اسم "گرین" و "برند داخلی" رو از روی محصول مورد نظر پاک کنیم و کورسیر و راگ و EVGA بزنیم و تنها عملکرد و کیفیت رو ملاک قرار بدیم ، باز هم توی سر اون جنس میزنیم؟!

- اکثریت افرادی که در اینجا هستند حداقل یک بار تجربه خرید محصولات ایرانی رو داشته اند

- میدونم که برخی از محصولات ایرانی تنها مونتاژ داخل هستند و طراحی و قطعات اصلی شان ریشه در چین و سایر کشورها داره.

- میدونم که همین کیفیت پایین و طمع شرکت این محصولات خساراتی به دوستان زده و خاطره ناخوشایندی برای ایشان به جا گذاشته.

- میدونم که گاهی اوقات قیمت تند محصولات داخلی نسبت به رقبای خارجی باعث شده اینگونه اجناس رو "داخلی" ندونیم.

اما این ها دلیل نمیشه زمانی که یک برند (چه داخلی و چه خارجی) داره مسیر موفقیت رو طی میکنه و در جهت کسب رضایت مشتری کیفیت محصولاتش رو بالا میبره ، چشم خودمون رو ببندیم و صرفا چون خاطره بدی از سایر برندهای داخلی داریم ، اون برند هم با سایر داخلی های بی کیفیت جمع ببندیم.

مگه کورسیر ، کولرمستر و سیسونیک راه صدساله رو یک شبه طی کردند؟ همین دیپ کول که الان به موفقیت فعلی اش در تولید ایر کولر و کیس رسیده و اسمش در رسانه ها سر زبان هاست ، مگه از اول اینجوری بوده؟ اون هم مثل گرین از صفر شروع کرده.

من کوچیک همه هستم و قصد جسارت ندارم اما تا جایی که اطلاع دارم پاور هم مثل لیکوئید کولرهای کلوز لوپ چندتا شرکت بزرگ و مادر هستند که تولید می کنند و سایر کمپانی ها مثل ایسوس طرح خودشون به همراه درجه کیفی به شرکت های اصلی سفارش میدن. گرین هم ادعا نکرده که صفر تا صد پاورهاش تولید داخله و مثل هزاران شرکت دیگر در این زمینه با کمپانی های بزرگ مثل High Power همکاری داشته. در مورد کیس هاش هم همین قضیه صدق میکنه.

اگر یک شرکت داخلی داره جنس بد میده بیرون که تکلیفش مشخصه اما وقتی یک شرکت با تلاش خودش و همکاری با شرکت های بزرگ درحال بالا بردن کیفیت محصولاتش هست ، اون رو نکوبیم.

در پایان با اینکه خودتان تصمیم میگیرید که کدوم رو انتخاب کنید اما خواهش میکنم چشم خودمون رو روی حقیقت نبندیم و به دلیل داخلی بودن یک محصول ، خودمون رو از محصولات باکیفیت و حاصل دست رنج جوان های ممکلت خودمون محروم نکنیم.

سپاس از همگی ، موفق باشید🌹

• لایک 7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 ساعت قبل، real fc گفته است:

چند سال پیش سایت شهر سخت افزار بود چندین نوع پاور رو با هم مقایسه کرده گرین کولر مستر و چند برند معتبر دیگه

رتبه اول گرین رتبه دوم کولر مستر

الان کدوم برند 10 11 سال گارانتی داره فقط یه مورد بگو

من 12 13 سال کارم شبکه ( سیسکو ) و سخت افزاره تا دلت بخواد سیستم های اند  جمع کردم

99 درصد گرین انداختم البته بعضی وقت ها هم شده گرین نبوده مثلا چند روز پیش 13400 بستم 650 وات فول ماژول گرین تو بازار نبود کولر مستر انداختم

تو این مدت حتی 1 مورد هم هم مشکل پاور نداشتم حتی 1 مورد

اتفاقا سری oc-pt  و  oc-gd جزو  تاپ ترین پاور موجود تو بازاره

انشالله آرمین خان یه مقایسه بین پاورهای موجود تو بازار بزاره خیلی خوب میشه 

گرین یه دوره ای واقعا خوب بود، ولی الان به شدت جا مونده، هنوز پاور atx 3.0 نداده، همه ی شرکت ها نسخه های جدید پاورشون رو دادن و گرین همچنان مدل هایی که 5-6 سال پیش معرفی کرده رو داره عرضه میکنه. مثلا پاور های ocpt گرین با rm 2017 های کورسیر قابل مقایسه بود و شاید ازشون بهتر عمل میکرد، اما در برابر rm 2021 حرفی برای گفتن نداره، استاندارد ها و پروتکل هایی که توی پاور های سری جدید شرکت ها هست، برای گرین تعریف نشده هست.

الان هیچ کدوم از گرین ها (در عمل) UVP/BOP ندارن، به شخصه پیش اومده که پاور گرین رو تازه از برق کشیدم و سیستم رو روشن کردم، چند لحظه روشن شده، ولی الان پاور rm 750 2021 رو سیستمم هست، به محض قطع کردن برق ورودی، حتی rgb های مادربرد هم خاموش میشن.

یا اینکه جریان اولیه زیادی میکشن پاور های بالارده ش(سری oc+ داشتم اینجوری بود) سیستم رو روشن میکردی، کل خونه یه چشمک میزد. یه برق جدا از جعبه تقسیم واسه سیستم گرفته بودم که جریان کشیش خونه رو نترکونه.

گرین به یه اپدیت حسابی نیاز داره که توی بازار بالارده ها هم بشه بهشون فکر کرد، غیر از این فقط برای سیستم های میانرده و پایین رده خوبه.

اینکه هم پاور خراب نشه، دلیل بر بهترین بودن نیست. گرین خیلی از استاندارد های روز عقب افتاده.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
  • لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

مثل هزاران شرکت دیگر در این زمینه با کمپانی های بزرگ مثل High Power همکاری داشته

به نظرم این حرفا فقط بحث الکی درست میکنه و بس

بازم چون شما گفتید توضیح بدید توضیح میدم :

هیچ شرکت معتبر خارجی تو دنیا از High power یا همون sirfa یا sirtec قدیم، درخواست ساخت پاور نکرده شما 2نمونشو نشون بده و بررسی رسمیشم از سایت یا رسانه معتبر بیار این بررسی هم مال همین اواخر باشه یعنی مال 2010 رو برندار بیار و اینکه صرفا بری لیست علی بابا و قیمت 100 دلاریش رو برام بیاری قبول نیست. :)

چطور کمپانی بزرگی هست که 2تا بررسی سال 2020 هم ازش موجود نیست؟

مگه از اول اینجوری بوده؟

بله بوده سری اساسین دیپ کول همیشه محبوب بوده و سری gammax

همه اینا ساخت 2013 اینا هستن یعنی 10سال.

پاور هم مثل لیکوئید کولرهای کلوز لوپ چندتا شرکت بزرگ و مادر هستند که تولید می کنند

هم درسته هم غلط

بحث پاور با واتر پمپ زمین تا اسمون فرقه

واتر پمپ تهش خراب میشه میندازی دور ولی پاور یه لحظه فقط بخاطر مشکلات مداری از رده استاندارد خودش خارج بشه میتونه کل سیستم رو خسارتی بزنه که گارانتی 10ساله هیچ شرکتی گردن نمیگیرتش! 

حالا شما فرض کن اون سیستم 14900 و کارت های انویدیا باشن با اسپایک های وحشیانه و غیرقابل کنترل

جدا ازین 

مثلا میگم در سری راگ به وضوح گفته شده پمپ فلان ورژن فلان شرکت استفاده شده اما بقیه اجزا دست ایسوس هست تولید رابط نرم افزاریش هم دست ایسوس هست

شما 2تا برنامه نام ببر که گیرین ساخته باشه؟ یا یک جزئی بجز قسمت لیبل زنی و لیزر دست گیرین باشه؟

خودمون رو از محصولات باکیفیت و حاصل دست رنج جوان های ممکلت خودمون محروم نکنیم.

هروقت گیرین کارخونه OCPT رو نشون داد که طراحی محصولش رو جوان ایرانی نه چینی و تایوانی یا ملیت دیگه انجام میده و قیمت نهایی از نسخه با کیفیت تر وارداتی پایین تره قطعا پیشنهاد شمارو به گوش خواهم سپرد.(دقت کنید این وظیفه گرین هست که نشون بده وظیفه ما نیست پاشیم بریم اونجا بازدید میدانی کنیم) 

ولی تا الان برعکسش ثابت شده.

اینکه صرفا بری ثبت سفارش OEM بزنی و زحمت مونتاژ هم به زور بدی و فقط گارانتی ارائه بدی با همون شرکت وارداتی مثل اواژنگ و... فرقی نداره

پس از فردا هم اواژنگ بیاد روی محصولات پاور خودش یه برچسب اواژنگ بزنه اسمشم بزاره تولید ملی قبول میکنید؟ مثل کاری که فاطر کرده؟ یا شرکت های دیگ که محصولات خانگی لیبل میزنن؟

من نمیگم گیرین بده یا خوبه من فقط میگم طبق قضیه حمار راهی رو میرم که میدونم به صرفه تر و کوتاه تره :)

حالا این صرفه خودش ابعاد گوناگون داره:

1. تعداد hop کمتر یا دست کمتر دلال و بخور بخور افراد ناشناس و هزینه های کارگر و مالیات و...
  2. از نظر هزینه نهایی
  3. از نظر کیفی
  4. از نظر پشتیبانی

من دیگ بحث رو ادامه نمیدم، گفتنی هارو گفتم

مخالفتی با شرکت ایرانی ندارم فقط از نظر قضیه حمار برای من اقتصادی نیست

و محصول atx 3 هم نداره پس مناسب سیستم high end ایشون هم نیست

ممنون که خوندید

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 1
  • چرا؟! 2
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

دوستان نظرتون راجع این چیه؟

ASUS Z790 STRIX-A DDR5 WIFI

خوبه ولی اگه d5 میخوای برداری به نظرم سمت MSI بری بهتره از نظر پشتیبانی رم و لایه هاش 

این مدل 6لایه هست و بدرد نمیخوره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۱۸ در 01:07، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

هروقت گیرین کارخونه OCPT رو نشون داد که طراحی محصولش رو جوان ایرانی نه چینی و تایوانی یا ملیت دیگه انجام میده و قیمت نهایی از نسخه با کیفیت تر وارداتی پایین تره قطعا پیشنهاد شمارو به گوش خواهم سپرد.(دقت کنید این وظیفه گرین هست که نشون بده وظیفه ما نیست پاشیم بریم اونجا بازدید میدانی کنیم) 

اینکه صرفا بری ثبت سفارش OEM بزنی و زحمت مونتاژ هم به زور بدی و فقط گارانتی ارائه بدی با همون شرکت وارداتی مثل اواژنگ و... فرقی نداره

پس از فردا هم اواژنگ بیاد روی محصولات پاور خودش یه برچسب اواژنگ بزنه اسمشم بزاره تولید ملی قبول میکنید؟ مثل کاری که فاطر کرده؟ یا شرکت های دیگ که محصولات خانگی لیبل میزنن؟

درود بر شما و دیگر دوستان

این همه برند بزرگ و اسمی در دنیا

asus

Gigabyte

Lian-Li

Cooler Master

Corsair

Silverstone

Antec

Thermaltake

XFX

با اون یالو کوپال اونها هم پاور رو دادن oem 

اونوقت به هیچ کدوم اعتراضی نیست و لی به گرین اعتراض هست؟!

اگر اواژنگ هم یه سری محصولو بده oem معتبر و به اسم خودش و با پشتیبانی خوب به بازار ارائه کنه مگه بده؟!

جدیدا شرکتهای ایرانی هم خوب دارن با oem یا شرکتها تولید کننده همکاری میکنن تا براشون مادر برد، اس اس دی، مودم، رم، کیس، پاور و.... تولید یا طراحی کنه

بهتره اواژنگ هم جا نمونه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اونوقت به هیچ کدوم اعتراضی نیست و لی به گرین اعتراض هست؟!

نقل قول

:) بله اعتراض هست چون اون برند هایی که نام بردید همگان در رسانه های معتبر زیر چاقو خط خطی میشن و تست میشن و اعتبار دارن 

اون برند ها یدک برند ملی رو نمیکشن و به واضح قید میشه سازنده این پاور CWT و ... هست

اون برند ها از گارانتی 10ساله به عنوان "تو جیب جا میشه " به چشم قابلیت منحصر به فرد نگاه نمیکنن 

اون برند ها در کنار OEM محصول تولید میکنن و سفارش دهنده بودن در کنار تولیدات محصولات خودشون هست هیچ شرکتی در دنیا 0 تا 100 رو خودش تولید نمیکنه حتی همین حافظه ram که دارید هم OEM اون ها کلا 3تا شرکت مطرح بیشتر نیستن ولی بقیه عناصر اونجا طراحی نمیشن. حتی apple هم اینطوری عمل میکنه ولی دیزاین اصلی دست خودشه که به عنوان نو آوری بهش پرداخته میشه.

در نهایت هم اون برند ها طراحی اصلی رو خودشون انجام میدن و اینطوری نیست 0 تا 100 رو شرکت CWT بسازه ولی تو ایران متاسفانه فقط جعبه اش به نام ماست :)

47 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اگر اواژنگ هم یه سری محصولو بده oem معتبر و به اسم خودش و با پشتیبانی خوب به بازار ارائه کنه مگه بده؟!

نقل قول

من به این کار میگم دلالی وقتی میتونی از شرکت اصلی وارد کنی و گارانتیش کنی و قیمت نهایی کمتر بشه چرا باید برند ملی یدک بکشی و بخاطر اینکه یه اسم اضافه روش میاد قیمت رو بالاتر ارائه بدی؟ این میشه همون داستان لوازم خانگی که فکر نمیکنم کسی راضی بوده باشه ازش. جدا از قضیه فساد مالی ای که میاره ثمره ای برای مردم ایران داره؟ یعنی شما میگی جنس 100 دلاری رو با رو نمایی برند ملی 130 دلار کننش و بدن دستت؟ خوب اینطوری ایران هیچوقت درست نمیشه.

حتی روش واردات و گارانتی شرکتی هم نوعی دلالی هست ولی خوب بخور بخورش خیلی کمتره و باز قیمت تموم شده پایین تر از لیبل داخلی در میاد

من ترجیح میدم جنس قاچاقی بدون گارانتی بخرم چون حداقل میدونم کارخونه اصلی با grade A تولید کرده و به خرده فروشی عرضه کرده

این داخلیا که معلوم نیست با چه گریدی سفارش گذاری کردن و چقدر روش خوردن و چقدر از کیفیت اصلی زدن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۱۸ در 01:07، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

به نظرم این حرفا فقط بحث الکی درست میکنه و بس

بازم چون شما گفتید توضیح بدید توضیح میدم :

هیچ شرکت معتبر خارجی تو دنیا از High power یا همون sirfa یا sirtec قدیم، درخواست ساخت پاور نکرده شما 2نمونشو نشون بده و بررسی رسمیشم از سایت یا رسانه معتبر بیار این بررسی هم مال همین اواخر باشه یعنی مال 2010 رو برندار بیار و اینکه صرفا بری لیست علی بابا و قیمت 100 دلاریش رو برام بیاری قبول نیست. :)

چطور کمپانی بزرگی هست که 2تا بررسی سال 2020 هم ازش موجود نیست؟

بله بوده سری اساسین دیپ کول همیشه محبوب بوده و سری gammax

همه اینا ساخت 2013 اینا هستن یعنی 10سال.

هم درسته هم غلط

بحث پاور با واتر پمپ زمین تا اسمون فرقه

واتر پمپ تهش خراب میشه میندازی دور ولی پاور یه لحظه فقط بخاطر مشکلات مداری از رده استاندارد خودش خارج بشه میتونه کل سیستم رو خسارتی بزنه که گارانتی 10ساله هیچ شرکتی گردن نمیگیرتش! 

حالا شما فرض کن اون سیستم 14900 و کارت های انویدیا باشن با اسپایک های وحشیانه و غیرقابل کنترل

جدا ازین 

مثلا میگم در سری راگ به وضوح گفته شده پمپ فلان ورژن فلان شرکت استفاده شده اما بقیه اجزا دست ایسوس هست تولید رابط نرم افزاریش هم دست ایسوس هست

شما 2تا برنامه نام ببر که گیرین ساخته باشه؟ یا یک جزئی بجز قسمت لیبل زنی و لیزر دست گیرین باشه؟

من نمیگم گیرین بده یا خوبه من فقط میگم طبق قضیه حمار راهی رو میرم که میدونم به صرفه تر و کوتاه تره :)

حالا این صرفه خودش ابعاد گوناگون داره:

1. تعداد hop کمتر یا دست کمتر دلال و بخور بخور افراد ناشناس و هزینه های کارگر و مالیات و...
  2. از نظر هزینه نهایی
  3. از نظر کیفی
  4. از نظر پشتیبانی

من دیگ بحث رو ادامه نمیدم، گفتنی هارو گفتم

مخالفتی با شرکت ایرانی ندارم فقط از نظر قضیه حمار برای من اقتصادی نیست

و محصول atx 3 هم نداره پس مناسب سیستم high end ایشون هم نیست

ممنون که خوندید

شما زیادی داری تندروی میکنی بدون اینکه بررسی بیشتر انجام بدی.

اینم پاور ترمالتک toughpower مدل 1650 وات ساخت High power دارای استاندارد 3.0

https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-toughpower-gf3-1650-w/

https://www.tomshardware.com/reviews/thermaltake-toughpower-gf3-1350w-atx-v30-power-supply-review

مدلهای 1650 وات و 1350 وات توسط High Power و از 750 وات تا 1200 وات توسط CWT. حالا این Tomshardware اگر قبول دارید امتیاز بسیار بالایی به مدل 1350 وات یعنی ساخت High power داده است.

اصلا اینکه گرین پاور ATX 3.0 نداره هیچ ارتباطی به مناسب نبودن پاور برای سیستم های High end نداره.  برخی از افراد در فروم Overclocker اونجا مدل های 4080 و 4090 دارند و با پاور های فاقد استاندارد 3 به خوبی کار میکنند.

در رابطه با کارخانه گرین کجا ادعا کرده که ما خودمون پاور میسازیم  ؟ کی به شما گفته ؟ کجا خوندید ؟ ما چند تا پاور کول مستر داریم که اصلا خودش نمی سازه چطور اگر گرین همان سیاست کول مستر دنبال کند مشکل داره اما کول مستر نه؟

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
  • لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

اینم پاور ترمالتک toughpower مدل 1650 وات ساخت High power دارای استاندارد 3.0

https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-toughpower-gf3-1650-w/

https://www.tomshardware.com/reviews/thermaltake-toughpower-gf3-1350w-atx-v30-power-supply-review

خیلی ممنونم 

در رابطه با کارخانه گرین کجا ادعا کرده که ما خودمون پاور میسازیم  ؟ کی به شما گفته ؟ کجا خوندید ؟

image.thumb.png.603e7b8a732786a00b8d98f180ee6312.png

image.png.73345f45ac27b2a9ec415749405e9923.png

ما چند تا پاور کول مستر داریم که اصلا خودش نمی سازه

کولرمستر برند ملی کشور خودشونو یدک نمیکشه

به قول خودتونم چندتاشو خودش نمیسازه

از طرفی یادم نمیاد من کولرمستر رو کالای خوب ارزیابی کرده باشم

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

خیلی ممنونم 

image.thumb.png.603e7b8a732786a00b8d98f180ee6312.png

image.png.73345f45ac27b2a9ec415749405e9923.png

کولرمستر برند ملی کشور خودشونو یدک نمیکشه

به قول خودتونم چندتاشو خودش نمیسازه

از طرفی یادم نمیاد من کولرمستر رو کالای خوب ارزیابی کرده باشم

متوجه نشدم چون نوشته گرین برند ایرانی است پس نتیجه میگیریم برند ملی است ؟ حضور  فعال در بازار ایران و یکه تازی نباید به معنای ملی بودن تلقی بشود.

کول مستر یک سفارشی به oem داده میده و اونا پاور آماده می سازند و به کارگاه می برند  تا بسته بندی تحت عنوان برند خودش آماده شود. دقیقا همان کاری که گرین انجام می دهد. اگر واقعا فکر میکنی که پاور گرین رده بالا تو ایران ساخته میشه باید بگم اشتباه میکنی. اصلا برد الکتریکی به همراه قطعات در چین ساخته می شوند و به ایران  جهت بسته بندی ارسال می شود. تنها اینا قطعات الکترونیکی از چین جهت امورات گارانتی و تعمیرات وارد می کنند. جز اینکه یک نفر به نمایندگی گرین بیاد برام کاملا واضح بگوید که من اشتباه میکنم.

اعتقادم این است که تنها رده بالای محصولات گرین مانند پاور پلاتینیوم فقط در چین ساخته می شود.اگر کسی ادعا دارد بیاد اثبات کند.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

بدون اینکه بررسی بیشتر انجام بدی.

اینم الان دیدم گفتم اضافه کنم:

https://en.wikipedia.org/wiki/80_Plus

image.thumb.png.11aca9c6e10314edf8f72a051cab755f.png

بند دوم رو بخونید

اینم مدرکی هست که ازش نقل قول شده: https://web.archive.org/web/20110711161931/http://www.hardwaresecrets.com/article/Power-Supplies-With-Fake-80-Plus-Badges/1054

با این تفاسیر گواهی 80 پلاس گیرین که توسط high power انجام شده باطل هست :)

البته بهتره یکی به سایت 80 پلاس ایمیل بزنه بپرسه ولی گویا تا وقتی شرکت ثالث محصول OEM خودشو ارسال نکنه گواهی OEM باطل حساب میشه

اون پاور هایی که شما نام بردی هم به نام ترمالتیک و نه high power ثبت شده :

image.thumb.png.921eb83e2bb5dea140592279615b8aaa.png

21 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

برند ملی است

ملی یعنی مال یک کشور 

اگر امریکا باشید میشه امریکایی اگر ایران باشید میشه ایرانی اگر کره شمالی هم باشید میشه کره شمالی

خود سایتم زده برند ایرانی،  ننوشته مونتاژ های پاور! شما یجا از سایت گیرین و رسانه گیرین بیار که نوشته باشه پاور ما حاصل مونتاژ های پاور هست و تولید ایرانی نیست.

حتی رسانه هایی که پاور دادن برای بررسی هم صحبتی از های پاور نکردن خیلی راحت میتونید بررسی کنید این مورد رو

هیچ کدوم به های پاور اشاره نکردن

ماکه میدونیم چرا ولی خب شما در نظر بگیرید متود تبلیغاتی هست

22 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

کول مستر یک سفارشی به oem داده میده و اونا پاور آماده می سازند و به کارگاه می برند  تا بسته بندی تحت عنوان برند خودش آماده شود.

کارگاه؟ مگه نجاریه؟ این تفسیر غلط هست شما چجور کارخونه رو به کارگاه تبدیل میکنید من نمیدونم

OEM عرضه های مختلفی داره از انحصاری تا preset که من در جریان نیستم کی چجوری سفارش داده ولی اینو مطمعن هستم شرکت هایی که نام بردید 4تا بررسی درست حسابی ازش موجود هست هرچند من کولرمستر رو برند خوش نامی نمیدونم و تو ایران الکی بلد شده

25 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

تو ایران ساخته میشه باید بگم اشتباه میکنی.

من که میدونم حتی بسته بندیشم ایران نمیزنه ولی خوب شما افرادی رو در نظر بگیرید که اینارو نمیدونن :)

لینک به دیدگاه

صحبت OEM و خوب و بد شدنس شد. من یه توضیحی تو پرانتز اضافه میکنم که قبلاً اینجا توئیت کردم:
https://twitter.com/NabiKAZ/status/1681033127207096321

ما یه OEM داریم یه ODM که فرق دارند و در قضاوت تاثیرگذار.
در OEMطراحی،تحقیق و توسعه با خودته و میدی کارخونه فقط میسازش.
اما ODMطراحی هم با خود کارخونس و تغییرات جزئی درحد رنگ و بسته‌بندی میدی.یعنی چندتا طرح آماده میزاره جلوت یکیو انتخاب میکنی!
این کوتاه و مفیده:
https://seacomp.com/resources/oem-vs-odm-manufacturing

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۱۷ در 13:50، real fc گفته است:

مگه میشه بد باشه

به نظر من زیاد برا برد هزینه نکنگ

مثلا ببین تعداد اسلات m2 به کارت میاد

فرکانس رمی که ساپورت میکنه به کارت میاد

من 13600k z790 gaming x دارم

32 گیگ رم بزارم با فرکانس 7200 راحت کار میکنه ولی وقتی 64 گیگش کنم باید فرکانس رو زیر 6000 بیارم وگرنه بلو اسکرین میده

شما که 192 گیگ رم میخواین بزارین پس غملا مادربرد با فرکانس ساپورت بالا به کارتون نمیاد

موفق باشین

نوشتمو اصلاح میکنم الان با 64 گیگ رم تو فرکانس 7200 داره کار میکنه بدون کوچکترین مشکلی

مشکل از باگ ویندوز بود که بلو اسکرین میداد

لینک به دیدگاه

من اگرچه این موارد رو بارها گفتم توی فروم ولی مجدد میگم توی این تاپیک هم باشه.

موسسه ClearResult صادر کننده گواهی 80Plus یک موسسه آمریکاییه که از بعد از اعمال تحریم ها در دهه 80 از هرگونه همکاری با شرکت های ایرانی خود داری میکنه. در مرامنامه این موسسه گفته شده حتی اگر به پلتفرم پاوری گواهی 80Plus داده شود اما همان پاور با برند دیگری عرضه شود، باید مجددا برای دریافت گواهی 80Plus به نام جدید اقدام شود در غیر این صورت گواهی باطل است. بله، این گفته شده، اما توضیح داده نشده مسائل سیاسی مثل تحریم ها ممکن است مانع ارائه گواهی به درخواست کننده شود.

بنابراین مادامی که مشکلات سیاسی بین ایران آمریکا هست - انتظار اینکه یک موسسه آمریکایی بیاد به یک محصول ایرانی گواهی ارائه کنه - انتظار بیخودی است. ما در ایران، به دلیل جبر جغرافیایی از دریافت استاندارد های آمریکایی محروم هستیم و این موضوع ربطی به گرین نداره. اینکه بیاییم ادعا کنیم چون گرین نمیتونه اسمش داخل لیست سایت ClearResult باشه پس مقصر گرینه، حکایت گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری.

ناگفته نماند در کل استاندارد مصرف بیهنه 80Plus خیلی بیانگر کیفیت پاور نیست.

و این موضوع در حال حاضر دیگر اهمیتی ندارد. از سال گذشته که شرکت معظم اینتل استاندارد جدید ATX 3.0 رو ابلاغ کرد، برای پاور، استانداردهای موسسه Cybenetics را هم به رسمیت شناخت. این موسسه، علاوه بر ارزیابی مصرف بهینه (همون کاری که ClearResult میکنه!) در مورد نویز پاور هم استانداردهای خودش رو داره. بنابراین، دیگر 80Plus جایگاه گذشته را ندارد، و موسسه Cybenetics عملا به عنوان استاندارد جدید و برتر برای پاور به رسمیت شناخته شده.

از آنجایی که موسس Cybenetics آمریکایی نیست، تا جایی که میدونم محدودیتی برای همکاری با گرین نداره و شرکت گرین هم تا جایی که میدونم پاور های جدیدش رو به استانداردهای این موسسه مزین کرده. چند سال پیش هم پاور 1050W OCDG استارتر این تاپیک رو هم بررسی کرده و اطلاعاتش در وبسایت Cybenetics هست.

امیدوارم با این توضیحات بحث 80Plus جمع شده باشه.

در مورد بحث مونتاژ و تولید. هردوی این ها یکی هستند. شما اگر مونتاژ کنید، یعنی دارید تولید می کنید. تفاوت قائل شدن بین مونتاژ و تولید از نتایج انقلاب 1357 بود برای کم اهمیت جلوه دادن کارهای اقتصادی انجام شده در سیستم گذشته. در خارج از مرزهای پرگوهر، در بقیه دنیا مونتاژ بخشی از عملیات تولید است و هر کسی مونتاژ کند، اسمش تولید کننده است. حال اینکه آیا تولید یک محصول در داخل به نفع اقتصاد است، به نفع ایجاد شغل است و یا به ضرر مصرف کننده نهایی، مباحتی است که خارج از حوصله این تاپیک است.

اگر کسی احساس میکنه، تولید یعنی ساخت صفر تا 100 یک محصول، به عبارت دیگه "اختراع" یک محصول، کشور رو اشتباهی گرفته. ایران در هیچ زمینه فن آوری کامپیوتر کشور مولفی نیست. برای اینکه یک کشور به توانایی مولف شدن در زمینه کامپیوتر برسه، پیش نیازهایی وجود داره، که الحمد الله ما از همه ی اونها بی بهره هستیم. مثال: الان موبایل ایفون در چین تولید می شود، نمایشگر رو کره جنوبی میزنه، چیپ رو تایوان میسازه، باطری از ژاپن میاد، و بدنه هم ساخت چینه، اما آیفون متعلق به آمریکاست، چون اختراع آمریکاست و کشور مولف آمریکاست. بنابراین، تولید به معنای مولف بودن نیست. این ها دو مقوله متفاوته.

شما میتونید قرمه سبزی رو در چین درست کنید، روش Made In China بزنید، اما مولف قرمه سبزی کشور ایرانه. گرین مولف پاور نیست، ایسوس هم نیست، گیگابایت هم نیست، ام اس آی هم نیست، اما، همه ی اینها سفارش دهنده هستند به شرکتهایی که مولف پاور OEM هستند. 

تفاوتی هست بین شرکتی که صرفا یک برچسب به یک محصول میزنه و با تغییر نام یک کالا رو به نام خودش وارد بازار میکنه، با شرکتی که مثل بقیه برند های دنیا (Asus, MSI، Gigabyte, Thermaltake، و غیرو) با اعمال تغییرات فنی، یک پلتفرم رو به OEM سفارش میده. اگر کسی فکر میکنه Green صرفا برند عوض میکنه، قاعدتا باید عین همون محصول خارج از ایران باشه که چنین چیزی نیست و پاور های گرین مختص ایران هستند، اگرچه پلتفرم متعلق به OEM باشه.

در مورد اینکه چرا گرین در بررسی محصولاتش نمیاد OEM رو اعلام کنه، سیاست شرکتشون اینطوریه و دوست نداره. الان مگه ایسوس جایی اعلام کرده که پاورهای تاف رو Great Wall میزنه؟ همون موسسه Cybenetics رو تشریف ببرید، پاورهای سری Aura استریسک با استاندارد ATX 3.0 رو تست کرده. در فایلی که برای دانلود قرار داده، هیچ اسمی از OEM نبرده در صورتی که در 90 درصد مواقع این کارو میکنه. چرا؟ چون ایسوس بهش گفته اجازه نداری اسم OEM رو بیاری. هرچند با بررسی فنی این پاورها مشخص شده که CWT سازنده آن است.

بحث اینجاست، یکسری مسائل به سیاست های شرکت خصوصی برمیگرده و نمیشه خرده گرفت. الان شما برو در بخش "درباره ما" سایت گرین، در تصاویر جوایز کسب شده، روی جوایز اسامی پارتنرها و OEMهای گرین همه اش موجوده، همچنین در بخش شرکای تجاری، اسامی شرکتهایی که باهاشون همکاری میکنه مشخصه. چند تا شرکت ایرانی اسامی شرکای خودش رو در بخش درباره ما مینویسه؟ کدوم شرکت ایرانی چارت سازمانی خودش رو به صورت آنلاین منتشر میکنه؟

با همه ی این توضیحات، که بارها دادم، بازهم Hater ها Hate خواهند کرد. چون توجهی به واقعیات روی زمین ندارند.

• لایک 7
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

آنجایی که موسس Cybenetics آمریکایی نیست، تا جایی که میدونم محدودیتی برای همکاری با گرین نداره و شرکت گرین هم تا جایی که میدونم پاور های جدیدش رو به استانداردهای این موسسه مزین کرده. چند سال پیش هم پاور 1050W OCDG استارتر این تاپیک رو هم بررسی کرده و اطلاعاتش در وبسایت Cybenetics هست.

خیلی ممنون بله الان چک کردم گویا فقط نسخه 1050 ocdg اونجا ثبت شده باید بررسیش کنم 

کدوم شرکت ایرانی چارت سازمانی خودش رو به صورت آنلاین منتشر میکنه؟

والا همچین چارت خاصی هم نیست همشون کارشناس نوشته شده و بیشتر هم حوزه تبلیغات و فروش هست

قائل شدن بین مونتاژ و تولید از نتایج انقلاب 1357 بود

😁

اعمال تغییرات فنی، یک پلتفرم رو به OEM سفارش میده.

جایی گفته شده یا مدرکی هست که گیرین این مورد رو انجام بده؟

اگرچه پلتفرم متعلق به OEM باشه

خوب high power که ایمیل داره اینو میپرسم بعدا ببینم صرفا یک preset آماده هست یا طراحی از داخل ایران هست.

هیچ اسمی از OEM نبرده در صورتی که در 90 درصد مواقع این کارو میکنه. چرا؟ چون ایسوس بهش گفته اجازه نداری اسم OEM رو بیاری. هرچند با بررسی فنی این پاورها مشخص شده که CWT سازنده آن است.

اینم فایل همون شرکت که میگید نگفته

گفته که!

image.thumb.png.090376827fbe8d7faac6b0fbbbaf6ec1.pngimage.thumb.png.26c15f7395ad65b623ad7a306d45c762.pngimage.thumb.png.c168585dd6a25c5ab742c85fdd6c4075.png

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

جایی گفته شده یا مدرکی هست که گیرین این مورد رو انجام بده؟

من میگم. همینکه من میگم کافیه :D

شما البته مختاری قبول نکنی. من واقعیتش تلاشی برای تغییر دیدگاهت نمیکنم محمد جان. چون میدونم بیفایده است. اینایی که نوشتم صرفا برای ثبت در این تاپیک بود. وگرنه با دیدگاهت آشنام 😁

16 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

گفته که!

آره اینو من اشتباه کردم در مورد ایسوس. الان که گفتی رفتم مجدد چک کردم یادم افتاد، چیزی که ننوشته نوع خازنها بوده. یه چیزی تو ذهنم بود که ننوشته، اشتباهی گفتم OEM بود. 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

من میگم. همینکه من میگم کافیه :D

😁 گواهی آرمین صادر کردید

1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

آره اینو من اشتباه کردم در مورد ایسوس. الان که گفتی رفتم مجدد چک کردم یادم افتاد، چیزی که ننوشته نوع خازنها بوده. یه چیزی تو ذهنم بود که ننوشته، اشتباهی گفتم OEM بود. 

ممکنه ازین اشتباهات راجب گیرین هم کرده باشیا😁

راجب قیمت چی نظری ندارید؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

😁 گواهی آرمین صادر کردید

میدونی بدبختی من چیه، اینه که اینجا از شما فحش میخورم، اونجا هم از شرکت. چوب دو سر طلام.

شخص خودت رو منظورم نیست، شمای نوعی رو میگم، بالاخره شما تنها که نیستی، میدونم آدمهایی که اشتراک نظر با شما دارن کم نیستن. اما بدبختی من اینه، شرکت به من اعتراض میکنه این چیه گفتی، اون چیه نوشتی، از اونطرف هم مخاطب میاد میگه فلانی پول گرفته، یا داره طرفداری میکنه.

شاید باور نکنی، سر پاور و نظراتی که راجب پاور دارم و میگم، از همه فحش خوردم. شما یه نفری، شاید 5 تا مخاطب هم ضد من باشن. اما مشکل من شماها نیستین. بدبختی من اینه تقریبا همه شرکتها از اینکه پاورشون رو بدن من بررسی کنم متنفرن. ایسوس هم بدش میاد، همون گرین هم به من غر میزنه. ممکنه من اسمی از OEM توی بعضی بررسی‌ها نیاورده باشم، ولی ازشون پرسیدم و به همه اشون گفتم که بدون اطلاع از OEM من راجب هیچ پاوری نمینویسم. پله اول برای اینکه بنویسی اینه که خودت به اون محصول اعتقاد پیدا کنی. خودت میدونی من هیچ تجهیزاتی برای تست پاور ندارم، تنها Clue و راهنمای من برای نوشتن، گرفتن یقه شرکت و پرس و جو و تحقیق هست و این موضوع رو هیشکی نمی پسنده. اما اگر از پاوری تعریف کنم، حداقلش اینه که خودم به این اعتقاد رسیدم اون مدل ارزش پیشنهاد داره.

حالا میگی گواهی آرمین صادر شد، اره دقیقا همینه که میگی. :D

ممکنه بگی من اصلا فلانی رو قبول ندارم، اوکیه داداشم، ولی اگر یه روزی اعتقاد پیدا کردی، اگر میگم این خوبه، مطمئن باش خوبه. :D

ممکنه ازین اشتباهات راجب گیرین هم کرده باشیا😁

نه خیالت راحت. حالا توی بحث از 3 تا گلی که خوردی یه گل زدی، دیگه سو استفاده نکن :D

راجب قیمت چی نظری ندارید؟

این بخش داستان توضیحش مفصله. اولا من نمیتونم راجب قیمت گذاری هیچ برندی ابراز خوشحالی کنم. ثانیا در مورد پاور های رده بالای گرین که وضعیت مشخصه؛ چون وارداتی هستند، مثل بقیه برندها قیمت گذاری میشن. نمیشه خرده گرفت.

اما در مورد پاور های رده پایین که، تو کارخونه خودشون تولید میشه، قاعدتا باید قیمت خیلی کمتر باشه. اما نیست. متاسفانه هیچ تولید داخلی در ایران - به اون مفهوم که پایین آورنده قیمت برای مصرف کننده باشه - ما نداریم. وضع لوازم خانگی مشخصه، وضع صنعت خودرو سازی مشخصه، و بقیه چیزهامون هم شبیه هم.

اینکه چرا کالایی که در داخل تولید میشه، از نظر قیمتی تفاوت معنا داری نداره، یا حتی گرونتر از نمونه وارداتی تموم میشه، یه موضوع گسترده است که فقط مختص یک شرکت نیست. مشکل اساسی تر از این حرفهاست به نظر من.

اصلا چرا ما باید تولید داخلی داشته باشیم. اینها مسائل کلی اقتصاده، که یه موضوع جداگانه و مبحث دیگری رو میطلبه.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

اونجا هم از شرکت

😁😁😁 ببین خودت داری لو میدیااااااااا

الان 3-2 شدیم

شرکت به من اعتراض میکنه این چیه گفتی، اون چیه نوشتی، از اونطرف هم مخاطب میاد میگه فلانی پول گرفته، یا داره طرفداری میکنه.

الان 80 پلاس هم گیرین پاور بفرسته احتمالا غر میزنه چرا نوسان رو 5 میلی بالا گرفتی هاااان چرا اونجاشو سانسور نکردی برند های پاور نیوفته

ایرانی جماعت پروعه 

کاریشم نمیشه کرد

خودت میدونی من هیچ تجهیزاتی برای تست پاور ندارم،

تو ایران هیچکس نداره اونیم که داره تعمیرکار هست و ادا اصولش زیاده مشکل اصلا تجهیزات نیست چون موضوع رسانه فارسی نیست

موضوع این هست واقعیت هارو نمیگن یا حداقل نمیخوان کسی بدونه

همین 

وگرنه نقد رسانه فارسی باشه که باید اول گفت چرا گرافیک های AMD رو نمیزاری تو لیست بنچمارک ها؟ چرا میترسی 4070 انویدیا از 6800 سیلی بخورره 😁

و بقیه چیزهامون هم شبیه هم.

پس با این تفاسیر پیش به سوی برند وارداتی با کیفیت که ارزان تر تمام میشه 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

موضوع این هست واقعیت هارو نمیگن یا حداقل نمیخوان کسی بدونه

همین

وگرنه نقد رسانه فارسی باشه که باید اول گفت چرا گرافیک های AMD رو نمیزاری تو لیست بنچمارک ها؟ چرا میترسی 4070 انویدیا از 6800 سیلی بخورره 😁

من خداییش تلاش میکنم واقعیت ها رو بگم، فقط ممکنه لحن گفتنم فرق کنه. خودت دیدی دیگه.

در مورد گرافیک های AMD من از خدامه بهم بدن بررسی کنم بگذارمش توی جدول. باور بکنی یا نه، حتی به خاطر AMD من فلافل خوردم با اینکه اصلا خوشم نمیاد از فلافل، ولی به امید اینکه گرافیک AMD بگیرم قورتش دادم. دیگه فداکاری تا چه حد. من توی بنچمارکهای گیمینگ، نه از RTX  استفاده میکنم و نه از DLSS. بنابراین اگر Radeon بهم بدن. پک و پوز انویدیا توی بنچهای گیمینگ من زده میشه. منتها نمیدن دیگه. دست من نیست.

25 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

پس با این تفاسیر پیش به سوی برند وارداتی با کیفیت که ارزان تر تمام میشه 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️

دقیقا، مثل 1050W OCDG :D

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...