رفتن به مطلب

ریست شدن سیستم بعد از unplug دانگل wifi

itsdone
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی
خوب من اومدم با یک مشکل عجیب دیگه که دیشب این اتفاق افتاد
من به کیس ام یک دانگل usb wifi وصل کردم البته به پورت usb 3 کیس وصله.
دیشب سیستم رو روشن کردم تا بعد یک روز سخت گیم بزنم و خبرم یکم تفریح کنم 😅 و وقتی دسکتاپ اومد بالا سیستم فریز شد. حتی موس و کیبورد هم از کار افتاد و نتونستم با alt + ctrl + delete ریست اش کنم.
ناچارا دکمه ریستارت رو کیس رو زدم، بازم اتفاقی نیفتاد و سیستم روشن موند. بعد به دانگل wifi شک کردم. دانگل رو unplug کردم و بوم، یهو مادربرد و تمام چیزای دیگه مثل رم و گرافیک و کولر پردازنده، همه خاموش شد و بعد دوباره مجدد خودش روشن شد.
بعدش بالا اومد و به خوبی کار کرد. حالا نمیدونم دلیلش چی ممکنه باشه. آیا دانگل خراب شده، یا مشکل درایور نرم افزاری داره. به هر حال دیگه جرات نکردم دانگل رو وصل کنم. 
نظری دارید دوستان؟ لطفا کمک خیلی نگرانم کرده...🤔😟

لینک به دیدگاه

درود بر شما

ایرادات نرم افزاری و درایوری هم باعث فریز سیستم میشود

با اینحال تا قبل از اثبات سلامت دانگل به سیستم متصلش نکنید

کما اینکه در بردها و مدار usb المانهایی برای محافظت از مدار وجود دارد ولی پایه های دیتای usb مستقیم وارد pch میشود

در قدیمی ترها به پل جنوبی

البت usb3 در برد های قدیمی یه چیپ ست جدا گانه دارن

باید ببرید یه خدماتی براتون تستش کنه، حتما از موضوع مطلعش کنید تا احیانا بهش خسارت وارد نشه(معمولا خدماتی ها سیتم کم ارزش برای تست دارن)

اگر دانگل جزو برندهای اصلی نیست ترجیحا ازش استفاده نکنید و بهتره یه برند معتبر تهیه کنید

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۲۲ در 14:06، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

ایرادات نرم افزاری و درایوری هم باعث فریز سیستم میشود

با اینحال تا قبل از اثبات سلامت دانگل به سیستم متصلش نکنید

کما اینکه در بردها و مدار usb المانهایی برای محافظت از مدار وجود دارد ولی پایه های دیتای usb مستقیم وارد pch میشود

در قدیمی ترها به پل جنوبی

البت usb3 در برد های قدیمی یه چیپ ست جدا گانه دارن

باید ببرید یه خدماتی براتون تستش کنه، حتما از موضوع مطلعش کنید تا احیانا بهش خسارت وارد نشه(معمولا خدماتی ها سیتم کم ارزش برای تست دارن)

اگر دانگل جزو برندهای اصلی نیست ترجیحا ازش استفاده نکنید و بهتره یه برند معتبر تهیه کنید

سلام و درود
دانگل برند TSCO TW 1000 usb 2.0 هستش
من به لپ تاپ هم وصلش کردم و مدت زیادی ویندوز رو باهاش آپدیت کردم. کار کرد و مشکلی نداشت. بعد اینکه درآوردم هم لپ تاپ ریبوت نشد. اما بازم برای تست میبرمش
خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...