رفتن به مطلب

مشکل کیس تازه جمع شده

mosenth
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان وقت بخیر،

بنده دو سه هفته ای میشه یک کیس جمع آوری کردم، به این شکل که قطعات را یک به یک با تحقیقات زیاد و مشاوره فراوان تهیه کردم و دادم اسمبل کردند،

مشخصات سیستم این هست:

mb: asus prime z790 a wifi d5

cpu: 13600k

graphic: asus strix 4070 ti oc

ram: corsair 32gb rgb dual 6200 vengeance

hard: samsung 990 pro 1t

cpu cooler: lian li gallahad aio 360

power: corsair 850 gold shift

مشکل اینه که حین اسمبل بهم گفتند یکی از رم ها تصویر نمیده، من چون کارم فورس بود مجدد همون رم رو خریدم به امید اینکه خرابه رو میفرستم گارانتی بعداً 64GB استفاده می کنم خریدم،

رم دوم رو گرفتم و تصویر داد و همه چیز اوکی بود اما اومدم منزل سیستم خودش بعد 10 مین خاموش شد و شروع کردم یک به یک تست گرفتن از قطعات و رم خطا می داد:

error verify in data in ram

جالب اینجاست که تکی میندازم خطایی نمیده ولی دوتا رو با هم میندازم همین خطا در تست ها هست و منجر میشه به بلو اسکرین و کرش گیم ها و نرم افزارها

باس رم و 4800 اتوماتیک و 5200 و 5600 تست کردم فایده نداشت،

بایوس رو هم آپدیت کردم فرقی نکرد، تعویض ویندوز هم سودی نداشت،

دمای قطعات هم چه در حالت بیکار و چه بار سنگین قابل قبول و اوکی هست،

به نظرتون مشکل چیه؟ هرکسی یه ایرادی از یک قطعه ای بدون دلیل موجه میده و متاسفانه نتونستم از سیستم درست استفاده کنم.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز مشکل بیشتر از رمها باید باشه یا شایدم عدم سازگاری اونها با برد که میتونید در سایت سازنده مادربردتون در قسمت پشتیبانی چک کنید. منتها امکان داره از قطعات دیگه هم باشه مثل مادربرد و سی پی یو. اینها باید یکی یکی تست بشن. رمهاتون با برد دیگه و برد دیگه با رمهاتون و همین طور سی پی یو. همونجا که اسمبل کردن براتون احتمال زیاد قطعات دارن برای جابجایی و تست. چند تا کار دیگه هم میشه کرد یکیش اینه که ولتاژ  رمهاتون رو از حالت اتوماتیک تغییر بدید و ولتاژ دستی بدید  ببینید مشکل پابرجاست و یا در اسلتهای مختلف مادربرد تست کنید حتی با رمهای قبلی جابجا کنید یعنی یکی از اون و یکی از این. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

درود بر شما، متشکرم،

سازگاری که قطعاً دارند،

متاسفانه هرجا سر میزنم هیچ سیستم یا قطعه باز ندارند که یک به یک بتوان چک کرد،

مواردی هم که فرمودید تست شدند و نتیجه ای نداشتند.

دو تا رم در هر اسلاتی همزمان خطایی که عرض کرده بودم رو دارند، اما فقط یکی از آن ها در تمام اسلات ها بدون هیچ مشکلی عمل می کند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مادربورد ببین اپدیت بایوس جدید اومده براش

رمها رو روی کدام اسلات ها قرار میدی؟

اگه دوتا ماژول هست 2 و 4 قرار بده

با نرم افزار memtest تست از رمها بگیر

xmp خاموش کن

بایوس دیفالت کن

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، MEHDI-GTX گفته است:

سلام

مادربورد ببین اپدیت بایوس جدید اومده براش

رمها رو روی کدام اسلات ها قرار میدی؟

اگه دوتا ماژول هست 2 و 4 قرار بده

با نرم افزار memtest تست از رمها بگیر

درود بر شما،

بله همونطور که عرض کرده بودم بایوس مادربرد به آخرین نسخه بروزرسانی شده،

رم ها در تمام اسلات ها جایگذاری و تست شده.

با همه جور نرم افزاری تست می گیرم و خطای یکسان error verifying data in ram میده.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، mosenth گفته است:

به نظرتون مشکل چیه؟

رم رو در اسلات A2 و B2 بندازید

اگر جواب نگرفتید 2حالت داره:

1- اسمبل کار چیره دست بوده و پین مادربرد باید چک بشه در نتیجه سیپیو باید از جاش خارج بشه و پین مادربرد رو چک کنید

2- رم پشتیبانی درست نمیشه (بعیده از ایسوس و کورسیر)

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

رم رو در اسلات A2 و B2 بندازید

اگر جواب نگرفتید 2حالت داره:

1- اسمبل کار چیره دست بوده و پین مادربرد باید چک بشه در نتیجه سیپیو باید از جاش خارج بشه و پین مادربرد رو چک کنید

2- رم پشتیبانی درست نمیشه (بعیده از ایسوس و کورسیر)

رم ها در هر حالتی که فکر کنید قرار گرفته شده و نتیجه ای نداشته،

اگر منظورتان پین cpu هست بعید هست مشکلی داشته باشه زیرا چندین بار تست های سنگین بصورت 100 درصد کار و بیشترین دما در 10 - 15 دقیقه هیچ خطا یا مشکلی نداشته، حالا اسمبل کار آنقدر حرفه ای نبوده از نظر تمیزی کار و مدیریت کابل و ... اما روزی 10 تا سیستم اسمبل می کنه.

مورد دیگر هم از نظر خودم هم بسیار بعید است و در سایت ایسوس برای این مادربرد عیناً نه اما مشابه همین رم با 2 تا cl بالا یا پایین تر درج شده بود که پشتیبانی میشه.

ویرایش شده توسط mosenth
لینک به دیدگاه

سوال اصلی  که مطرح میشه و جوابی براش پیدا نمی کنم اینه که:

اگر رم مشکل داره، اگر مادربرد مشکل داره، اگر سی پی یو مشکل داره یا هر قطعه ی دیگری،

چرا با یک عدد رم همه چیز بدون مشکل است اما با دوعدد کنار هم مشکل ایجاد می شود،

اگر رم ها مشکل داشته باشد نباید در تست تکی بدون خطا باشند،

اگر مادربرد یا هر قطعه دیگری مشکل دارد چرا یک عدد رم در هر اسلاتی با هر باسی بدون مشکل کار می کند.

این مورد هم اشاره کنم که تمام قطعات را کاملاً نو و از جای معتبر تهیه کرده ام.

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، mosenth گفته است:

گر منظورتان پین cpu هست

پین مادربرد

باید چک بشه متاسفانه ممکنه از عجله زیاد فشار مضاعف وارد کرده باشه و پین مربوط به کانال های رم مشکل خورده باشه

33 دقیقه قبل، mosenth گفته است:

چرا با یک عدد رم همه چیز بدون مشکل است اما با دوعدد کنار هم مشکل ایجاد می شود

این مورد خیلی شایع هست 

اما بهتره شما با رم دیگری تست کنید اگر مشکل پابرجا بود احتمال خیلی زیاد از پین مادربرد هست

اگرم مشکل رفع شد که رم باید RMA بشه و تعویض بشه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

سلطان کج کردن پین های سوکت برد خودمم:D
البته آخرینش برمیگرده به Lga 1150 و بعد اون دیگه حرفه ای شدم
توی چند مواردی که خم کردم به اشتباه         دیدم که همشون عملکرد یکسانی نشون میدادن

اگه مادربرد 4 اسلاته بود 2 اسلات سمت راستی از کار میوفتادن یعنی کلا اگه رم میذاشتی روش چه تک چه باهم سیستم اصلا روشن نمیشد  برق میومد و میرفت و این روند تکرار میشد
اگه برد 2 اسلاته بود اسلات سمت راستی از کار میوفتاد و همین شرایط براش پیش میومد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

پین مادربرد

باید چک بشه متاسفانه ممکنه از عجله زیاد فشار مضاعف وارد کرده باشه و پین مربوط به کانال های رم مشکل خورده باشه

این مورد خیلی شایع هست

به نظر منم همینه، یکی اینکه باید پردازنده رو در بیاری - پین ها رو چک کنی - مجدد جا بزنی. کولر هم زیاد سفت نبندی.

دومین مورد مشکل پاور هست، پاور خراب ممکنه اشتباهی short بده و سیستم رو خاموش کنه. اگر پینها مشکلی نداشتند، باید با پاور دیگری سیستم رو تست کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

سلطان کج کردن پین های سوکت برد خودمم:D
البته آخرینش برمیگرده به Lga 1150 و بعد اون دیگه حرفه ای شدم
توی چند مواردی که خم کردم به اشتباه         دیدم که همشون عملکرد یکسانی نشون میدادن

اگه مادربرد 4 اسلاته بود 2 اسلات سمت راستی از کار میوفتادن یعنی کلا اگه رم میذاشتی روش چه تک چه باهم سیستم اصلا روشن نمیشد  برق میومد و میرفت و این روند تکرار میشد
اگه برد 2 اسلاته بود اسلات سمت راستی از کار میوفتاد و همین شرایط براش پیش میومد

ممنونم از تجربه ت که به اشتراک گذاشتی،

در این صورت پس مشکلی از سوی پین های cpu نیست چون بنده چنین مشکلاتی را ندارم.

قطعاً اگر پین های cpu دچار مشکل بشن عملکرد سیستم کاملاً دچار اختلال میشه،

دو تا رم که کنار هم بزارم بعضاً هیچ مشکلی در عملکرد در ساعت ها یا روز ها استفاده نشون داده نمیشه و غیر منطقیه پین cpuم مشکل داشته باشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

به نظر منم همینه، یکی اینکه باید پردازنده رو در بیاری - پین ها رو چک کنی - مجدد جا بزنی. کولر هم زیاد سفت نبندی.

دومین مورد مشکل پاور هست، پاور خراب ممکنه اشتباهی short بده و سیستم رو خاموش کنه. اگر پینها مشکلی نداشتند، باید با پاور دیگری سیستم رو تست کنید.

زیاد در این مورد سرچ کردم و مشخصاً اینطور هست که اگر مشکل از پین cpu باشه، یا در برخی اسلات یا در تمام اسلات ها اصلاً تصویر نمیاد و علناً رم کار نمی کنه

که مشکل بنده این نیست و رم در تمام اسلات ها بصورت تکی و حتی دوتایی هم عمل می کنه،

مشکل بلو اسکرین و کرش نرم افزارها به پاور ربطی نداره، این پاوری که دارم اگر خودش یا قطعه ای مشکل برق رسانی داشته باشه همونطور که خودتون هم اشاره کردید سیستم رو ریستارت یا خاموش می کنه که چنین مشکلی هم ندارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رم ها از یه پک هست؟ یا جدا جدا تهیه کردید؟

ممکنه بخاطر عدم سازگاری رم ها با همدیگه این مشکل رو داشته باشید. تکی درست کار میکنن اما در کنار هم خیر

رمهای خودم رو پروفایل 2400 درست کار میکنن اما میزارم رو مقادیر بالاتر بخاطر یکی از رمها سیستم به مشکل میخوره. سه تا اسلات رم دارم. بقیه رمها توانایی مقادیر بالاتر رو دارند.اما یکی از رمها فهمیدم مشکل داره و سازگار نمیشه با رم های دیگه

در مبحث کامپیوتر ادم انواع و اقسام مشکلات عجیب غریب میبینه. شما هم یهو میبینید مشکل جوری حل میشه که کسی تصورش رو نمی کرد.

یکی از دوستان میگفت سیستم اومد زیر دستش هی ریستارت میشد و بالا نمیومد. هر تستی خودش و اطرافیان گفتن انجام داده شد اما درست نمیشد که نمیشد. اخر سر اتفاقی میبینن یکی از پورتهای usb پنل مادربورد خرابی داشته و کج شده بوده اتصال به بدنه پیدا کرده بوده

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام فرکانس رو دستی بالا نبر و دیفالت کن بجاش پروفایل xmp 1 و xmp 2‌ رو تست کنو

• لایک 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mosenth گفته است:

زیاد در این مورد سرچ کردم و مشخصاً اینطور هست که اگر مشکل از پین cpu باشه، یا در برخی اسلات یا در تمام اسلات ها اصلاً تصویر نمیاد و علناً رم کار نمی کنه

که مشکل بنده این نیست و رم در تمام اسلات ها بصورت تکی و حتی دوتایی هم عمل می کنه،

مشکل بلو اسکرین و کرش نرم افزارها به پاور ربطی نداره، این پاوری که دارم اگر خودش یا قطعه ای مشکل برق رسانی داشته باشه همونطور که خودتون هم اشاره کردید سیستم رو ریستارت یا خاموش می کنه که چنین مشکلی هم ندارم.

خوب اگر خودتون همه چیز رو میدونید واسه چی تاپیک زدین؟

خودتون هم مشکلتون رو حل کنید دیگه. تاپیک زدن نداره.

• لایک 1
  • حالم خوب شد 7
لینک به دیدگاه

تا تاپیک خون و خونریزی راه نیفتاده...ببرید بیرون کیس رو نشون بدید 2تا رم بندازن اوکی بود مثل دوستم رم بخرید رمهای خودتونم بفریتبد گارانتی

منم همچین بلایی سرم اومد رم دوال از همشهری دادم برام خریدن تا 1 ماه رندوم گرش میکرد 

همین الان میتونی ببری بیرون بدی رم جدید بندازن تست کنن 

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

همه گفتند که پردازنده رو در بیار و به دقت پینهای سوکت رو نگاه کن که کجی نداشته باشن. و حتی چند تا عکس هم بگیر و آپلود کن.

• لایک 4
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است:

رم ها از یه پک هست؟ یا جدا جدا تهیه کردید؟

ممکنه بخاطر عدم سازگاری رم ها با همدیگه این مشکل رو داشته باشید. تکی درست کار میکنن اما در کنار هم خیر

رمهای خودم رو پروفایل 2400 درست کار میکنن اما میزارم رو مقادیر بالاتر بخاطر یکی از رمها سیستم به مشکل میخوره. سه تا اسلات رم دارم. بقیه رمها توانایی مقادیر بالاتر رو دارند.اما یکی از رمها فهمیدم مشکل داره و سازگار نمیشه با رم های دیگه

در مبحث کامپیوتر ادم انواع و اقسام مشکلات عجیب غریب میبینه. شما هم یهو میبینید مشکل جوری حل میشه که کسی تصورش رو نمی کرد.

یکی از دوستان میگفت سیستم اومد زیر دستش هی ریستارت میشد و بالا نمیومد. هر تستی خودش و اطرافیان گفتن انجام داده شد اما درست نمیشد که نمیشد. اخر سر اتفاقی میبینن یکی از پورتهای usb پنل مادربورد خرابی داشته و کج شده بوده اتصال به بدنه پیدا کرده بوده

بله رم ها دوال و از یک پک هستند.

موافقم که همیشه مشکلات عجیب و غریب رخ میده مشکل بنده هم یکی از اینهاست یک ماهه درگیرش هستم و به هیچ نتیجه ای نرسیدم.

4 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام فرکانس رو دستی بالا نبر و دیفالت کن بجاش پروفایل xmp 1 و xmp 2‌ رو تست کنو

بله انجام شده و تاثیری نداشته. هرچند اون پروفایل ها برای اورکلاک هست.

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خوب اگر خودتون همه چیز رو میدونید واسه چی تاپیک زدین؟

خودتون هم مشکلتون رو حل کنید دیگه. تاپیک زدن نداره.

دقیقاً کجای صحبت های بنده گفته شده همه چیز را می دانم؟

دقیقاً هر سرنخی که دوستان در این تاپیک دارن میدن رو دوباره هم چک می کنم، دقت کنید یک جا هم گفتم که در رابطه با پین سی پی یو روی مادر هم سرچ کردم!

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

تا تاپیک خون و خونریزی راه نیفتاده...ببرید بیرون کیس رو نشون بدید 2تا رم بندازن اوکی بود مثل دوستم رم بخرید رمهای خودتونم بفریتبد گارانتی

منم همچین بلایی سرم اومد رم دوال از همشهری دادم برام خریدن تا 1 ماه رندوم گرش میکرد 

همین الان میتونی ببری بیرون بدی رم جدید بندازن تست کنن 

خون و خون ریزی برای چی؟ به هر حال اختلاف نظر وجود داره، قرار هست از نظر همدیگه استفاده کنیم،

بیرون برای شما رم باز نمی کنن تست کنند، چندین جا مراجعه کردم تماس گرفتم میگن رم باز شده نداریم و اینکه عرض کردم دوبار رم خریدم

مگر اینکه از بدشانسی من باشه دوبار رم بخرم هردوتاش خراب از کار در بیاد.

ویرایش شده توسط mosenth
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

همه گفتند که پردازنده رو در بیار و به دقت پینهای سوکت رو نگاه کن که کجی نداشته باشن. و حتی چند تا عکس هم بگیر و آپلود کن.

اگر به نتیجه ای نرسم آخرین راهی که می مونه همینه

می ترسم همه چیش سالم باشه سر در آوردن و جا انداختن خودم از روی بی تجربگی یه بلایی سرش بیارم.

لینک به دیدگاه

اگر پین های قرارگیری سی پی یو مادر برد کج شده باشه سه حالت پیش میاد:

1- سیستم خطا میده و تصویر نمیده

2- یکی یا یک سمت از اسلات های رم از کار میوفته

3- هیچ مشکلی برای سیستم به وجود نیاد و کار کنه.

اگر یکی از رم ها در تمام اسلات ها کار می کند اما یکی دیگه از رم ها در اسلات های مختلف مشکل دارد که رم خراب است.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یه مشکلی که بنده به نظرم میرسه اینه که ممکنه مموری کنترلر سی پی یو که رمها رو در حالت دوال چنل مدیریت میکنه از کارافتاده (یا به اصطلاح سوخته) و فقط میتونه در حالت سینگل چنل رم رو مدیریت کنه ... بنده چند وقت پیش برای یکی از دوستانم همچین موردی پیش اومده بود با مادربرد msi X99  و سی پی یو 5820K... مادربرد و سی پی یو  ورمها رو فرستادیم گارانتی ماتریس بعد یه هفته تست مشخص شد مشکل از سی پی یو هست و به دلیل ولتاژ بالایی که در یک آن از طرف مادربرد به سی پی یو وارد شده منجر به سوختن مموری کنترلر شده ... تنها راهش این بود که رمها رو فروخت و یه رم تک کانال ظرفیت بالا گرفت ....

نکته اینکه شما گفتید در حالت تک کانال روی تمام اسلاتها کار مکینه بدون مشکل  به احتمال 99 درصد از سی پی یوی شما هست یک عدد سی پی یو TRY حتی شده از سی پی یوهای سطح پایین گیر بیارید و امتحان کنید...

ویرایش شده توسط hd5870
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mosenth گفته است:

اگر به نتیجه ای نرسم آخرین راهی که می مونه همینه

الافمون کردیا

مرد حسابی اولین کار همینه که هممون بهت گفتیم ولی گوش نمیدی.

ویرایش شده توسط Elderado
  • لایک 1
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، mosenth گفته است:

به هر حال اختلاف نظر وجود داره، قرار هست از نظر همدیگه استفاده کنیم

نه برادر، من از نظر شما هیچ استفاده ای نمیکنم. اصلا هم نظرات شما برام مهم نیست. خدای ناکرده جسارت نباشه اما این واقعیته.

شما متوجه نیستین حل کردن مشکل چطوریه! شما مشکلی رو مطرح کردین، ما هم داریم راهنمایی میدیم. قرار نیست از نظر همدیگه استفاده کنیم. قراره شما از نظرات ما استفاده کنید.

قرار نیست ما بدونیم شما چه نظری داری. نظرات شما مهم نیست. در حقیقت شما از ما نظر پرسیدین و ما نظرمون رو گفتیم و وقتی گفتیم شما باید اون کارو انجام بدین. یا اگر میترسین ببرین سیستم رو یکی دیگه انجام بده.

ما که مشکلی نداریم، این سیستم شماست که مشکل داره، و شما اومدین درخواست کمک کردین. وگرنه اگر راه حل ها و سرچ های شما نتیجه ای داشت که در اینجا تاپیک نمیزدین.

کما اینکه اگر من مشکل فنی پیدا کنم و تاپیک بزنم دیگه نظرات من مهم نیستن، و من باید بیام نظرات بقیه دوستانی که دارن کمک میکنند رو اجرا کنم.

• لایک 6
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...