رفتن به مطلب

آیا هم اکنون زمان ارتقا به ddr5 فرا رسیده است؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود خدمت دوستان گل فروم

یک سوال در ذهن دارم آیا هم اکنون زمان ارتقا به ddr5 فرا رسیده است؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 117
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

9 ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است:

سلام

بله با اومدن رم ها سری 8000 مگاهرتزی قطعا نوبت ارتقا به رم های جدید تر هست

در بازی ها بسیار مورد نیاز هست البته قبلش نوبت ارتقا از هارد به ssd هست

هارد رو فقط برای آرشیو نگهدارید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

سلام

بله با اومدن رم ها سری 8000 مگاهرتزی قطعا نوبت ارتقا به رم های جدید تر هست

در بازی ها بسیار مورد نیاز هست البته قبلش نوبت ارتقا از هارد به ssd هست

هارد رو فقط برای آرشیو نگهدارید

تا اونجا که من خوندم همیشه میگفتن حجم رم در مورد بازی ها مهم یعنی الان فرکانسم اینقد تو بازیا تاثیر داره؟؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است:

هم اکنون نیست، از فروردین فرا رسیده بود، الان خیلی وقته گذشته.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، Miad007 گفته است:

تا اونجا که من خوندم همیشه میگفتن حجم رم در مورد بازی ها مهم یعنی الان فرکانسم اینقد تو بازیا تاثیر داره؟؟

فرکانس پهنای باند شمارو تعیین میکنه

بله بهتر هست ارتقا بدید

البته اگر رم d4 فرکانس بالا با تایمینگ پایین دارید میتونید استفاده کنید ولی اگه رم 2400 اینا داریم بهتره ارتقا بدید باندلتون رو

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتش که رسیده همونطور که دوستان گفتن 

ولی اگه الان میخواهید برید روی LGA1700 اینکارو رو کنید بهتر یکمقدار دیگه صبر کنید سوکت جدید بیاد بهتره 

من شخصا منتظر میمونم فعلا تا دسته گل جدید اینتل وضعیتش مشخص بشه 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استارتر هر موقع شما بتونی ارتقا بدی سیستمت رو خوبه

زمان اصلا مطرح نیست

هر موقع چه فرقی میکنه!

قضیه اصلی جیب شماست

اگرم نداشته باشی باید با یه سیستم قدیمی بگذرونی

این قضیه ارتقا مستقیم ارتباط داره با جیب شما.

• لایک 4
  • حالم خوب شد 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

خب ممنونم از دوستان

پردازنده من درحال حاضر 9900K هست و عمدتا با 3dmax کار میکنم و کاملا ضعفشو در حال حاضر احساس میکنم

الان به نظرتون من سمت amd برم یا اینتل؟

• چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

خب ممنونم از دوستان

پردازنده من درحال حاضر 9900K هست و عمدتا با 3dmax کار میکنم و کاملا ضعفشو در حال حاضر احساس میکنم

برو سمت amd که برای سوکت am5 احتمالا چهار یا پنج سال هم پردازنده عرضه کنه.  در ضمن تو تست های که بنده خودم انجام دادم و بازخورد مشتری ها amd تو کارهای 3d عملکرد روان و بهتری داره نسبت به اینتل اگه بتونید سری x3d تهیه کنید که واقعا حرف نداره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

خب ممنونم از دوستان

بستگی به جیبت داره

اگه میخوای سمت 14900 بری برو سمت 7950

ولی اگه میخوای سمت 14700 اینا بری که هیچی

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، zen گفته است:

برو سمت amd که برای سوکت am5 احتمالا چهار یا پنج سال هم پردازنده عرضه کنه.  در ضمن تو تست های که بنده خودم انجام دادم و بازخورد مشتری ها amd تو کارهای 3d عملکرد روان و بهتری داره نسبت به اینتل اگه بتونید سری x3d تهیه کنید که واقعا حرف نداره.

5 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بستگی به جیبت داره

اگه میخوای سمت 14900 بری برو سمت 7950

ولی اگه میخوای سمت 14700 اینا بری که هیچی

من بخاطر کارم مجبورم بدون محدودیت بودجه تهیه کنم 

الان در کل 7950 تهیه کنم یا 14900؟  احتمالا کولرم رو هم باید عوض کنم  درحال حاضر کولرم ml360 illusion هست که فکر نکنم بتونه حریف سی پی یو های جدید بشه  همین 9900k رو هم به زور تونسته کنترلش کنه

لینک به دیدگاه

به نظر بنده اگه وضع مالی مناسبی ندارید نه وقتش نشده و حتی با مقداری قناعت میشه تا آمدن ddr6 هم سر کرد ولی با رعایت یکسری شرایط و پیش بینی که توسط خودم الان رعایت شده. من خودم به شخصه اگه اتفاق عجیب و غریبی نیفته امکان ارتقا دادنم فعلا 0 درصده.

شرط اول داشتن پردازنده ای هست که توسط ویندوز یازده ساپورت گرفته باشه که خودم همین چند هفته پیش از 2200g به 4100 ارتقا دادم بنابراین پیش بینی خودم اینه که تا زمانی که ساپورت ویندوز یازده هست این پردازنده ساپورت خواهد شد که پیش بینی خودم بالای ده سال هست. توجه کنید اینو دارم امروز میگم اگه شب خوابیدیم و صبح بیدار شدیم دیدیم ماکروسافت رد داده دیگه در اون حالت میلیون ها نفر در دنیا شرایطشون مثل ما میشه. این از سیستم عامل.

برای ویندوز دوازده هم همچنان بنده پیش بینی میکنم پردازنده های ما ساپورت خواهند شد اما پیش بینی دیگه اینه که امکان داره نسل بعدی مادربردها و پردازنده ها بخوان با هوش مصنوعی و و ویندوز 12 بهینه سازی بشن بنابراین یک پیش بینی دیگه م اینه و هنوز وقتش نرسیده برای ارتقا.

داشتن مادربردی که nvme ساپورت باشه و تهیه کردن یک nvme جزو الویت ها هست که شما چه ارتقا بخواهید بدید یا ندید باید تهیه کنید بنابراین این شرط مهم رو هم رعایت کنید که مادربرد nvme ساپورت و خرید یک nvme باید جزو واجبات شما باشه.

فقط میمونه صحبت رم که اگه تارگت خاصی پیروی فرکانس رم ندارید فعلا تفاوتی نمیکنه ddr5 باشید یا ddr4 تاجایی هم که بنده در یوتیوب دیدم گیم هایی که میسازن یکسری محدودیت رم برای حجم و فرکانس روی بازی تعریف کردن که بتونن روی چند پلتفرم مختلف توانایی اجرا داشته باشن بنابراین با توجه یه مشخصات کنسول نسل نهمی به مانند xbox series s که ده گیگ رم داره و بنچمارکایی که بررسی کردم تفاوتی نداره شما زیاد خودتون رو درگیر فرکانس رم برای بازی کنید. اگرم بازی وجود داره که من ندیدم بازم ارزش نداره شما یه خاطر یک بازی دو بازی به خاطر 5 فریم کمتر یا بیشتر خرج اضافی بیفتید.

نکته ای دیگه در ذهنم بود مینویسم باز. این نظرات شخصی هست و قصد اعمال نظرم ندارم. بنده اگه پول کافی داشتم حتی یه لحظه هم برای رفتن به AM5 معطل نمیکردم بنابراین اینطور برداشت نشه که مخالف ارتقا هستم. شما هم اگر زمانی دیدید که توانایی مالی برای ارتقا دارید منتظر نباشید. سیستم های جدید همیشه برای امنیت و خرابی و مشکلات کمتر داشتن بهینه میشن.

• ممنونم 2
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

به نظر بنده اگه وضع مالی مناسبی ندارید نه وقتش نشده و حتی با مقداری قناعت میشه تا آمدن ddr6 هم سر کرد ولی با رعایت یکسری شرایط و پیش بینی که توسط خودم الان رعایت شده. من خودم به شخصه اگه اتفاق عجیب و غریبی نیفته امکان ارتقا دادنم فعلا 0 درصده.

شرط اول داشتن پردازنده ای هست که توسط ویندوز یازده ساپورت گرفته باشه که خودم همین چند هفته پیش از 2200g به 4100 ارتقا دادم بنابراین پیش بینی خودم اینه که تا زمانی که ساپورت ویندوز یازده هست این پردازنده ساپورت خواهد شد که پیش بینی خودم بالای ده سال هست. توجه کنید اینو دارم امروز میگم اگه شب خوابیدیم و صبح بیدار شدیم دیدیم ماکروسافت رد داده دیگه در اون حالت میلیون ها نفر در دنیا شرایطشون مثل ما میشه. این از سیستم عامل.

برای ویندوز دوازده هم همچنان بنده پیش بینی میکنم پردازنده های ما ساپورت خواهند شد اما پیش بینی دیگه اینه که امکان داره نسل بعدی مادربردها و پردازنده ها بخوان با هوش مصنوعی و و ویندوز 12 بهینه سازی بشن بنابراین یک پیش بینی دیگه م اینه و هنوز وقتش نرسیده برای ارتقا.

داشتن مادربردی که nvme ساپورت باشه و تهیه کردن یک nvme جزو الویت ها هست که شما چه ارتقا بخواهید بدید یا ندید باید تهیه کنید بنابراین این شرط مهم رو هم رعایت کنید که مادربرد nvme ساپورت و خرید یک nvme باید جزو واجبات شما باشه.

فقط میمونه صحبت رم که اگه تارگت خاصی پیروی فرکانس رم ندارید فعلا تفاوتی نمیکنه ddr5 باشید یا ddr4 تاجایی هم که بنده در یوتیوب دیدم گیم هایی که میسازن یکسری محدودیت رم برای حجم و فرکانس روی بازی تعریف کردن که بتونن روی چند پلتفرم مختلف توانایی اجرا داشته باشن بنابراین با توجه یه مشخصات کنسول نسل نهمی به مانند xbox series s که ده گیگ رم داره و بنچمارکایی که بررسی کردم تفاوتی نداره شما زیاد خودتون رو درگیر فرکانس رم برای بازی کنید. اگرم بازی وجود داره که من ندیدم بازم ارزش نداره شما یه خاطر یک بازی دو بازی به خاطر 5 فریم کمتر یا بیشتر خرج اضافی بیفتید.

نکته ای دیگه در ذهنم بود مینویسم باز. این نظرات شخصی هست و قصد اعمال نظرم ندارم. بنده اگه پول کافی داشتم حتی یه لحظه هم برای رفتن به AM5 معطل نمیکردم بنابراین اینطور برداشت نشه که مخالف ارتقا هستم. شما هم اگر زمانی دیدید که توانایی مالی برای ارتقا دارید منتظر نباشید. سیستم های جدید همیشه برای امنیت و خرابی و مشکلات کمتر داشتن بهینه میشن.

ممنونم از نظرتون
درحال حاضر مادربردم Z390 هست و ssd سیستم هم 980 پرو هست  عمده دلیل ارتقا به این خاطر هست که 9900K دیگه مثل قبل بهم پرفورمنس تو 3dmax نمیده و مجبورم کرده که کل سیستمو عوض کنم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zen گفته است:

حرفی که ایشون میزنه درسته من یک زمانی اینتل چون پردازنده های به صرفه تری میزد اینتل استفاده میکردم ولی دیدم که amd بسیار بعد از سری رایزن پیشرفت چشمگیری کرد و میتونم بگم amd ساپورت بالایی رو برای محصولات خودش در نظر میگیره فکر میکنم همین چند هفته پیش دوباره یک پردازنده جدید برای am4 معرفی کرد. اینو در نظر داشته باشید که دو شرکت مهم در عرضه کنسول بازی پی اس فایو و ایکس باکس سریز از پردازنده های شرکت amd استفاده میکنن پس تعصب رو بزارید کنار. بنده اصلا قصدم تخریب اینتل نیست. از نظر من اینتل با ارائه پردانده های مبتنی بر هوش مصنوعی امکان داره ورق بازار رقابت رو به نفع خودش برگردونه. باید ببینیم نسل بعدی اینتل چه خواهد کرد. اصلا فکر نکنید که از اینتل بدم میاد اینتل برنامه داره اولین پردازنده با یک تریلیون ترانزیستور تولید کنه بنابراین فکر نکنید اینتل غول نیست چرا هست.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

ممنونم از نظرتون
درحال حاضر مادربردم Z390 هست و ssd سیستم هم 980 پرو هست  عمده دلیل ارتقا به این خاطر هست که 9900K دیگه مثل قبل بهم پرفورمنس تو 3dmax نمیده و مجبورم کرده که کل سیستمو عوض کنم

اگه بحث رندرینگ پردازنده ای هست به نظرم اگه توانایی مالی مناسبی دارید ورک استیشن تهیه کنید وگرنه دسکتاپ ممکنه باز اذیتتون کنه. باید تارگت مشخص کنید مثلا بگید مدت زمان رندرینگ توسط این پردازنده چه میزان هست و هدف شما از ارتقا رسوندن اون تایم به چه میزان هست. بنابراین باید دید برای شما ورک استیشن خوبه یا دسکتاپ بعد نظر داد.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است:

درحال حاضر کولرم ml360 illusion هست که فکر نکنم بتونه حریف سی پی یو های جدید بشه

یه دیپ اساسین بخر برای 7950 خودتو خلاص کن

گورپدر 14900 و کولر 30 تومنیش

• لایک 5
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

یه دیپ اساسین بخر برای 7950 خودتو خلاص کن

گورپدر 14900 و کولر 30 تومنیش

من یه سری بنچمارک دیدم از نتیجه رندر  ظاهرا 14700K از 7950x عملکرد بهتری داشت  جریان چیه؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است:

من یه سری بنچمارک دیدم از نتیجه رندر  ظاهرا 14700K از 7950x عملکرد بهتری داشت  جریان چیه؟

برای رندر پلتفرم اینتل بگیری بهتره، شما بودجه مشخص کن و زمان خرید سیستم جدید رو اعلام کن که بتونیم سیستم مناسب معرفی کنیم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برای رندر پلتفرم اینتل بگیری بهتره، شما بودجه مشخص کن و زمان خرید سیستم جدید رو اعلام کن که بتونیم سیستم مناسب معرفی کنیم.

بودجه در نظر دارم دور و بر 50 محدودش کنم بدون خرج رم   باز اگه گزینه های بهتر با بودجه بالاتر و با ارزش خرید بیشتر بود مشکلی نداره

فقط سوالی که برام ایجاد میشه اینکه من درحال حاضر 9900K دارم  فرضا بیام سمت 14700K چقدر اختلاف تو پرفورمنس برای رندر ایجاد میشه؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است:

هزارتا عامل هست

از تایمینگ رم تا نسخه بایوس

کجا دیدید چه تستی رو دیدید

8 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

بودجه در نظر دارم دور و بر 50 محدودش کنم بدون خرج رم

خرج کولر و مادربردتم نمیشه این

لینک به دیدگاه

هزارتا عامل هست

از تایمینگ رم تا نسخه بایوس

کجا دیدید چه تستی رو دیدید

خرج کولر و مادربردتم نمیشه این

یوزربنچمارک هیچ برتری برا 7950x در مقابل 14700k ثبت نکرده

حساب کردم اگه 14700K ببندم با Z790F حدودا 50 تومن درمیاد

منتها گفتم مشکلی نیست هزینه بالاتر هم بره موردی نداره شما بیشینه بودجه رو در نظر نگیر     منتها من این 9900K رو حدودا 2 سال قبل با مادربرد فرمولا ایسوس بستم اگه این پردازنده های جدید هم بعد 2 سال افت عملکرد بهم بده خب منطقی نیست برام سمت مادربرد رده بالا اینا برم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

یوزربنچمارک

موفق و موید باشید 

من از بحث خارج میشم

• حالم خوب شد 5
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

بودجه در نظر دارم دور و بر 50 محدودش کنم بدون خرج رم   باز اگه گزینه های بهتر با بودجه بالاتر و با ارزش خرید بیشتر بود مشکلی نداره

فقط سوالی که برام ایجاد میشه اینکه من درحال حاضر 9900K دارم  فرضا بیام سمت 14700K چقدر اختلاف تو پرفورمنس برای رندر ایجاد میشه؟

با این بودجه هیچ کاری نمیشه کرد.

• ممنونم 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...