رفتن به مطلب

آیا هم اکنون زمان ارتقا به ddr5 فرا رسیده است؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

متشکرم از همه دوستانی که در این تایپک شرکت کردند

رم ها از اگزو سفارش داده شد

برا باندل هم نکات لازم رو فهمیدم و احتمالا تا چند روز دیگه نهاییش کنم

لینک به دیدگاه

• ارسال 117
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

2 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

متشکرم از همه دوستانی که در این تایپک شرکت کردند

رم ها از اگزو سفارش داده شد

مبارک باشه. ایشالله کلاکش برات بچرخه دوست عزیز😂😘

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Hy1362 گفته است:

مبارک باشه. ایشالله کلاکش برات بچرخه دوست عزیز😂😘

متشکرم🌺

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، mehrdadM20 گفته است:

14700؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

14700؟

والا هنوز تصمیم نگرفتم  باید یه چند روزی با خودم کلنجار برم ببینم آخرش چی میشه

• قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است:

ببین رایزن رو برو یوتویوب دروووو کن

اجدادشو بیار جلو چشمش

کلی تست رندر و کولر ببین ازش

نظرت عوض میشه

موفق باشی

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است:

https://www.youtube.com/watch?v=Gh4vCfx1mZA

لینک به دیدگاه

image.thumb.png.d8e720ffd8959390ec4201ba7cf33875.png

image.thumb.png.cdecbc2ea75c0c2b1c7f9531c541bb83.png

image.thumb.png.dc623927247f76836801453d0a727eaf.png

image.thumb.png.d003ad770f6542b6de96ace49101de8e.png

ببخشیدا ولی خرید 14900 مساوی با خود زنی چه برسه خرید 14700

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

رک و راست بگم اگه تنت میخاره برو سمت amd

گزینه بی دردسر برو سمت اینتل

در نهایت به حرف رایزن فن ها که اینتلو میکوبن گوش نکن یا حتی اینتل فن ها

خودت بشین منطقی فکر کن

ویرایش شده توسط kiarash917
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

رک و راست بگم اگه تنت میخاره برو سمت amd

مدرک بیار!

این جملات منطقی نیست بر خلاف جمله اخرتون که نوشتی بشین منطقی فکر کن

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

مدرک بیار!

این جملات منطقی نیست بر خلاف جمله اخرتون که نوشتی بشی منطقی فکر کن

ذوب شدن این نسل رو یادت رفته؟ 

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

ذوب شدن این نسل رو یادت رفته؟ 

عزیز اون ذوب شدن روی مادربرد x670 بوده و باگ مادربرد بوده نه باگ سیپیو

این موضوع علاوه بر اینکه رفع شده رفته، شما میتونی فیکس روی 1.200 تنظیمش کنی و خلاص کنی خودتو

این مشکلات بدترش روی اینتل هست کلی باگ امنیتی و پچ هایی که 30درصد از کارایی کم میکرد رو یادتون رفته؟

قفل بودن ولتاژ روی سری B و ساییده شدن سیپیو در مادربرد های سری B چی یادتون رفته؟ خود آرمین مطلب فارسیشو نگارش کرد

خم شدن IHS پردازنده یادتون رفته؟

ناتوانی تخصیص منابع بین هسته های E و P یادتون رفته؟ که شما E رو آف کنی عملکردت بهتر میشه؟

ولی من اینارو نام نبردم چون

اینا دلیل نیست بهانست

دلیل خوب فقط جیب و بازدهیه

همشون سرتاپا باگن یکی زودتر یکی دیرتر

مهم جیبته که چقد دووم داشته باشه 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

عزیز اون ذوب شدن روی مادربرد x670 بوده و باگ مادربرد بوده نه باگ سیپیو

این موضوع علاوه بر اینکه رفع شده رفته، شما میتونی فیکس روی 1.200 تنظیمش کنی و خلاص کنی خودتو

این مشکلات بدترش روی اینتل هست کلی باگ امنیتی و پچ هایی که 30درصد از کارایی کم میکرد رو یادتون رفته؟

قفل بودن ولتاژ روی سری B و ساییده شدن سیپیو در مادربرد های سری B چی یادتون رفته؟ خود آرمین مطلب فارسیشو نگارش کرد

خم شدن IHS پردازنده یادتون رفته؟

ناتوانی تخصیص منابع بین هسته های E و P یادتون رفته؟ که شما E رو آف کنی عملکردت بهتر میشه؟

ولی من اینارو نام نبردم چون

اینا دلیل نیست بهانست

دلیل خوب فقط جیب و بازدهیه

همشون سرتاپا باگن یکی زودتر یکی دیرتر

مهم جیبته که چقد دووم داشته باشه 

اون باگ تا جایی که من خوندم عاملش خود پردازنده بود که pcb متورم میشد و با ذوب شدنش پردازنده دار فانی رو ودا میگفت

قفل بودن ولتاژ رو سری B از قدیم بوده و باگ جدیدی نیست این ماهیت چیپست سری B هست حالا نمیدونم دقیق منظورتون چیه از این موضوع

انگار پردازنده amd مشکل ihs نداره؟؟؟  یادمون نرفته که اومدن از قصد ihs رو ضخیم کردن که مثلا بگن ما هوای جیبتونو داریم بیاین سمت am5 که کولر am4 هم جوابه براش که با همین طراحی مزخرف ihs دمای بالا رو تو رده بالا های 7000 میبینیم

پردازنده نسل 14 اینتل با بهینه کردن ihs تغییراتی توی دمای لودینگ هم دادن 

اینتل اومد فناوری نانومتریشو کاهش داد و یکمی پردازنده حالت مستطيل پیدا کرد  این وسط amd گفت ما فناوری 3 نانومتری زدیم ولی هیچ اشاره ای نکرد که تماما 3 نانومتری نیست با 10 نانو هم ترکیبی زدیم😅

بحث خنک کردن هم مطرح هست پردازنده 7950x هم میتونه تو زمستان پیشرو گرما بخش خونمون باشه 

در کل استارتر محترم همانطور که جناب آرمین ابیشی هم اشاره داشتن بهترین پردازنده برای کار شما i7 14700K هست با یه مادربرد میان رده  

ویرایش شده توسط kiarash917
  • لایک 4
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

قفل بودن ولتاژ رو سری B از قدیم بوده و باگ جدیدی نیست این ماهیت چیپست سری B هست

خیر از قدیم نبوده

تو نسل اخر این مورد اضافه شده و شدیدترش در نسل 13 هست.

30 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

ود پردازنده بود که pcb متورم میشد

:) اشتباه خوندی

مشکل از socket voltage زیاد بوده که بخاطر افزایش فرکانس رم سیستم امنیتی مادربرد نمیتونسته براش محدوده در نظر بگیره و همین باعث میشد پین سیپیو برق زیاده بخواد و به ملکوت بپیونده 

این مشکل از طرف مادربرد هست نه سیپیو و رفع شد و تموم شد.

از طرفی همین سیستم های امنیتی بایوس و مادربرد نباشه سیپیو شما با استارت اول خواهد سوخت فکر نکنید همه چیز رو سیپیو باید درون خودش داشته باشه

39 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

انگار پردازنده amd مشکل ihs نداره؟؟؟

با همون مشکل IHS که البته نسخه های x3d ندارنش مصرف 1/3 نمونه مشابه اینتلی رو داره و با کمی تنظیم بایوس دمای به مراتب بهتر از نمونه مشابه اینتلی!

40 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

اینتل اومد فناوری نانومتریشو کاهش داد و یکمی پردازنده حالت مستطيل پیدا کرد  این وسط amd گفت ما فناوری 3 نانومتری زدیم ولی هیچ اشاره ای نکرد که تماما 3 نانومتری نیست با 10 نانو هم ترکیبی زدیم😅

delidded.jpg

اولا که 3نانو نبود 5 بود

کدوم انسان عاقلی برای IO میاد فناوری پرهزینه 5نانومتری بزنه؟ اصلا مگه میشه تمام بخش های یک سیپیو 10 یا 7 یا 5 یا 3 نانومتر باشن؟ مگه قسمت IO چه پردازشی نیاز داره که تراکم براش مهم باشه.

مغلطه نکنید 

به نانومتر هم حساب کنی 10 هیچ از اینتل 10++++++++++++++++++++++++++ نانومتر جلوتره

31 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

پردازنده نسل 14 اینتل با بهینه کردن ihs تغییراتی توی دمای لودینگ هم دادن 

بله دمای 100 درجه به 115 رسوندن بگن خیلی خفنیم:

image.thumb.png.569c7c6d624a8e860a7816d5506db2f5.png

51 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

بحث خنک کردن هم مطرح هست پردازنده 7950x هم میتونه تو زمستان پیشرو گرما بخش خونمون باشه 

دمای 80 و 90 برای این سیپیو ها عادیه هرچند گفتم با دستکاری بایوس این مشکل رفع میشه

حداقل 500وات از برق سیستم رو الکی نمیکشه که تهش به یه پردازنده 200 واتی ببازه!

درضمن avx512 هم داره و اینکه UCLK اون تا فرکانس 6400 یا 3200 واقعی به نسبت 1:1 هست که اینتل نداره اینو و همیشه 1/2 هست یعنی 6400 بخری شما برات 1600 فرکانس میندازه!

• لایک 4
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

مغلطه نکنید

برادر ببین، من خیلی تلاش میکنم حرفی نزنم، ولی چون گفتی مغالطه نکنید، چند تا مورد رو بگم. قبل از توضیح خودم، اینو اشاره کنم که مشکل ذوب شدن پردازنده حل شده و دیگه پیش نمیاد!! مشروط به اینکه بایوس مادربرد رو آپدیت کنید.

اوکی بریم سراغ مغالطه.

مشکل ذوب شدن پردازنده های سری 7000X3D، از تغییر ساختار ریل های تغذیه داخلی پردازنده بود که حضرات AMD، زحمت اطلاع رسانی به سازندگان مادربرد رو به خودشون ندادند. تغییری که داده بودند، این بود، ولتاژ تغذیه کننده کش X3D رو از ریل ولتاژ SOC یا به قول شما سوکت که مسئول تغذیه کنترلر رم پرادازنده بود گرفتن. حالا هر کاری کردند، نیومدن به سازندگان مادربرد بدبخت توضیح بدن ما همچین کاری کردیم.

این یک ایراد اساسی در یک شرکت فن آوریه، که شما تغییری در طراحی فنی انجام بدی و بعدش اعلام نکنی، حالا یا نمیدونستی این تغییر چه بلایی سر پردازنده میاره، یا اصلا چنین سازو کاری برای خودت در نظر نگرفتی که هر چیزی رو تولید میکنی، قبلش یه مدت تست کنی بعدا در اختیار کاربر قرار بدی. 

به هر نحوی شما یک تغییر اساسی ایجاد میکنی، باید قبلش یه مدت در شرایط سخت اون تغییر رو در واقعیت تست کنی تا یوزر مادربردش آتیش نگیره.

متاسفانه چون AMD خودش سازنده چیپ نیست و صرفا طراحی میکنه! برعکس اینتل که خودش چیپ های خودش رو می سازه، نمیتونه به صورت میدانی دقیق نتیجه اثرات تغییرات رو متوجه بشه! حالا هر چی، مهم اینه این اتفاق نیفتاده.

این تغییر، بدون اطلاع سازندگان مادربرد رخ داد، و سازنده مادربرد از همه جا بیخبر، برای ثبات فرکانس رم، تا خرخره به SOC ولتاژ میداد. این موضوع در مادربرد های رده بالا، که برای اورکلاک ساخته شده اند طبیعی بود، مادربرد High End خودت میدونی، ولتاژهاش بازتره، و تا میخوره، ولتاژ میده. این باعث شد آدمهایی که رمهای فرکانس بالا دارند، مادربردهاشون ولتاژ بیشتری به SOC بدن، و در نتیجه اون، کش X3D حضرت AMD آتیش بگیره.

حالا، هم خود پردازنده و هم مادربرد، باید Over Power/Current Protection، و هم Over Temperature Protection داشته باشن تا قبل از وقوع چنین حادثه ای، مثل آتش گرفتن پردازنده، سیستم رو خاموش کنند.

چون مادربردها High End مخصوص اورکلاک آستانه چکاندن ماشه اولین سیستم محافظتی بالاتر تنظیم شده، و از نظر مادربرد این ماشه بالای 300 وات ست شده، چون ذهنیت سازنده این بوده که پردازنده 230 واتی 7950X زیر LN2 بالای 300 وات ممکنه مصرف کنه! بنابراین نمیشه بهش خرده گرفت. اما وقتی AMD اومده یه پردازنده فاقد امکان اورکلاک ساخته، به اسم 7950X3D که مصرفش نهایت 170 وات بشه، بیش از اون میسوزه باید جلوی این داستان رو از طریق فیرمور میگرفت!

اینو نیومده به سازنده مادربرد بگه ایهاالناس، پردازنده های X3D من که اورکلاک نمیشن، شما باید آستانه چکاندن OCP رو پایین بیارید. حالا به هر طریقی باید اطلاع میداد، که نداده. اینم نگفته. چون اصلا فکرشو نمیکرده چنین مشکلی بروز کنه!

میمونه OTP که مدار محافظتی دماست. که مادربرد های High End که چنین سیستم محافظتی داشتند، به محض حس کردن دمای بالای 200 درجه سانتیگراد، سیستم رو خاموش می کردند. که در نتیجه، این مادربردها، خود مادربرد و سوکتش جان سالم به در بردن و فقط پردازنده ذوب شده. مادربردهایی که این سیستمشون کار نکرده، سوکتشون هم به همراه پردازنده در دمای بالای 200 درجه سانتیگراد ذوب شدند.

ایراد از سمت مادربرد، در اون مدلهایی که OTP عمل نکرده، بله، در اون حد مقصره. اینو میپذیرم. اما عمل نکردن OTP مادربرد دلیل بر آتیش گرفتن پردازنده نبود! دلیل آتیش گرفتن پردازنده تغییر فنی خود AMD در تغذیه X3D از ریل سوکت بود که به هیچ سازنده مادربرد اعلام نکرده بود. چون خودش هم نمیدونست چه بلایی قرار سر پردازنده بیاد، چون قبل از انتشار نهایی پردازنده به یوزر بدبخت از همه جا بیخبر، حتی تستش هم نکرده بود!

این ایرادات شوخی بردار نیست که AMD نه پیش بینی کرده، نه گفته و نه اطلاع رسانی کرده و نه به عقل ناقص خودش رسیده که بیاد چند ماه این آشغالی که ساخته رو تست کنه بعد تو پاچه یوزر بکنه.

خدا رو شکر ما در ایران چنین اتفاقی رو تجربه نکردیم و نمیدونیم شرکت های گارانتی چه رفتاری در برابر مادربرد و پردازنده آب شده می داشتند، چون به دلیل قیمت بالای پردازنده و مادربرد های AMD در اون زمان، هیشکی سمت خرید AMD نرفته بود. همچنین هنوز پردازنده های X3D به ایران نیومده بود به اون صورت. تحریمهایی که باعث میشه فن آوری دیر و گران به ایران برسه نجاتمون داد.

وگرنه با این قیمت قطعات، بیچاره شده بود هر کسی چنین پلتفرمی خریده بود.

لطفا سفید شویی AMD رو نکنید.

مجدد میگم، این ایراد به طور کامل از طریق به روز رسانی بایوس و AGESA رفع شده. ما داریم تاریخچه یک موضوع رو بازگویی میکنیم، کسی نگران نباشه قرار نیست پردازنده اش آتیش بگیره.

• لایک 7
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

خیر از قدیم نبوده

تو نسل اخر این مورد اضافه شده و شدیدترش در نسل 13 هست.

:) اشتباه خوندی

مشکل از socket voltage زیاد بوده که بخاطر افزایش فرکانس رم سیستم امنیتی مادربرد نمیتونسته براش محدوده در نظر بگیره و همین باعث میشد پین سیپیو برق زیاده بخواد و به ملکوت بپیونده 

این مشکل از طرف مادربرد هست نه سیپیو و رفع شد و تموم شد.

از طرفی همین سیستم های امنیتی بایوس و مادربرد نباشه سیپیو شما با استارت اول خواهد سوخت فکر نکنید همه چیز رو سیپیو باید درون خودش داشته باشه

با همون مشکل IHS که البته نسخه های x3d ندارنش مصرف 1/3 نمونه مشابه اینتلی رو داره و با کمی تنظیم بایوس دمای به مراتب بهتر از نمونه مشابه اینتلی!

delidded.jpg

اولا که 3نانو نبود 5 بود

کدوم انسان عاقلی برای IO میاد فناوری پرهزینه 5نانومتری بزنه؟ اصلا مگه میشه تمام بخش های یک سیپیو 10 یا 7 یا 5 یا 3 نانومتر باشن؟ مگه قسمت IO چه پردازشی نیاز داره که تراکم براش مهم باشه.

مغلطه نکنید 

به نانومتر هم حساب کنی 10 هیچ از اینتل 10++++++++++++++++++++++++++ نانومتر جلوتره

بله دمای 100 درجه به 115 رسوندن بگن خیلی خفنیم:

image.thumb.png.569c7c6d624a8e860a7816d5506db2f5.png

دمای 80 و 90 برای این سیپیو ها عادیه هرچند گفتم با دستکاری بایوس این مشکل رفع میشه

حداقل 500وات از برق سیستم رو الکی نمیکشه که تهش به یه پردازنده 200 واتی ببازه!

درضمن avx512 هم داره و اینکه UCLK اون تا فرکانس 6400 یا 3200 واقعی به نسبت 1:1 هست که اینتل نداره اینو و همیشه 1/2 هست یعنی 6400 بخری شما برات 1600 فرکانس میندازه!

من نمیدونم منظورت از قفل بودن ولتاژ سری B دقیقا چیه من خودم از قدیم سری b داشتم این سری عملا توانایی در تغییرات ولتاژ پردازنده اینارو از قدیم نداشت من b360f هم داشتم و الانم تو جعبس که دیگه فکر کنم بهترین مادربرد سری b360 بود اونم قفلی بود   

این توضیحات خود سایت amd که اشاره نشده که ترکیبی داریم  فقط یه کلمه نوشته 5 نانو
image.thumb.png.32d9256aecb67a4231168d1d8036bb45.png

image.thumb.png.7c65958632185af9c9563c5ed67320ef.png

الان پردازنده پیشنهادی شما 7950X بوده و در مقابل رقیب اینتل پیشنهادی ما i7 14700K  هرجور حساب کنیم اینتل پیشنهادی ما خنک تر از 7950x پیشنهادی شماست
image.thumb.png.5a06655bacb234c4fd0771d13d31af24.png

amd دید گندش در اومد گفت دمای 95 برای ما طبیعیه  همون شرکتی که اینتل رو برا دمای 90 100 درجه مسخره میکرد سری i9 ها  بعد دست خودشونم از پشت بست

• لایک 3
لینک به دیدگاه

سلام و درود 

فقط خواستم نظرمو درباره سری 7000رایزن بدم 

چون خودم 7600xدارم و کارتمم amdعه 

7600 خودمو مثال میزنم 

خیلی خنک نیست اما با اندرولت الان تقریبا خنک کار می‌کنه 

یعنی حداقل یه ak500واسه کولینگ میخواد 

اما نه تا حالا کرش نه بلو اسکرینی گرفتم ازش هیچ مشکلی نداشته 

و اینکه تا اونجایی ک من می‌دونم amdکلا روی رم حساسه 

من رمم ct16 کروشیال عه اون موقع هم چک نکردم سازگاری داره یا نه همین طوری گرفتم 😅

اینم باهاش هیچ مشکلی ندارم 

حتی یه بار تا 5600اورش کردم سیستم هیچ ایرادی نگرفت 

کارتمم amd عه تا حالا باگ خاصی بر نخوردم ک میگن درایور های amdباگ داره حداقل من تا حالا به مشکلی نخوردم باهاش اوکیه

فقط یه خورده گرمه 😅

و گرنه هیچ ایرادی نداره 

خلاصه بگم امید وارم تجربیات من برات مفید باشه😀

• لایک 3
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

مشروط به اینکه بایوس مادربرد رو آپدیت کنید.

بله منم پیشنهاد دادم بعد از خرید سیستم بایوس رو آپدیت کنن خودم اول اینو گفتم

این مشکل یه مسئله نرم افزاری بوده نمیتونن برای مسئله نرم افزاری راه حل سخت افزاری یا نمیدونم فراخوان برای جمع کردن تمام مادربرد ها بدن که

این حرف اصلا حرفه ای نبود.

اگر این مشکل با این روش حل میشد ولی خودش مشکلات دیگ ایجاد میکرد و شما اون مشکلات رو میومدی میگفتی من با کمال میل تایید میکردم 

اینتل خودش کلی مشکلات امنیتی جدید داره راه حلشم شما اجرا کنی کاهش عملکرد داری.

این نسل هم 3سال دیگ باگ هایی که الان روش هست رو یکی دیگ کشف میکنه و اون موقع چی؟

این از سایت خودتون برای سال 2023:

https://sakhtafzarmag.com/کشف-آسیب-پذیری-reptar-در-پردازنده-های-اینتل/

اینم از سایت های همیسایه برای نسل های قبلی:

image.thumb.png.45b1e7342c2631b163565b0399a343c4.png

image.thumb.png.778402cda6a78e80e3ea83ef1f9cba8b.png

image.thumb.png.8faf2cf1254ba4f714403979edc32519.png

متاسفانه چون AMD خودش سازنده چیپ نیست و صرفا طراحی میکنه! برعکس اینتل که خودش چیپ های خودش رو می سازه، نمیتونه به صورت میدانی دقیق نتیجه اثرات تغییرات رو متوجه بشه! حالا هر چی، مهم اینه این اتفاق نیفتاده.

اینکه سازنده چیپ نباشه مهم نیست مگه اپل سازندست؟ یا نمیدونم فلان جا سازندست؟

مگه اینتلی که سازنده بوده و 5سال باگ امنیتی رو خبر داشته و پچ نکرده چه گلی به سر ما زده؟

الان جناب اینتل که سازنده بوده و تحقیقات میدانی هم کرده چرا 5ساله سیپیو های باگ دار تولید کرده؟

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

، باید قبلش یه مدت در شرایط سخت اون تغییر رو در واقعیت تست کنی

اینم درسته قطعا شرکت ها باید برای محصولاتشون آزمایش های لازم رو انجام بدن و دقیقا هم مشکل همینجاست که اشاره کردید 

البته شما گفتی شرکت اصلی مقصره باید یه گزارشی باشه که اینو ثابت کنه

بخدا دادگاه های آمریکا دنبال این هستن 4نفر بیاد از شرکت های فناوریشون شکایت کنه تا دادگاهیشون کنن

میدونی چرا؟ چون جریمه یه شرکت فناوری ملیون دلاری سود آوری داره و برعکس ایران اینطوری نیست آفتابه دزد تو زندان باشه و ریشه اصلی درحال بنز سواری.

گزارشی هست که ثابت کنه AMD گند زده یا مثلا حرکتی زده به بقیه نگفته؟

حس درونی رو من نمیپذیرم من فقط داکیومنت میپذیرم خودتم میدونی از اون بایوس به اینور حتی 1مورد AMD زیر دستت نبوده

تا جایی که من دیدم شرکتی نیومده ادعا کنه AMD بهمون نگفته این نقطه رو تغییر داده و ما نمیدونستیم

نکته بعدی اینه اون سیپیو ها در حالت EXPO سوختن!

و اینم در نظر بگیرید اون cpu ها RMA شدن و به کاربر جایگزین ارسال کردن

اینتل برای کدوم از مشکلاتش اجازه RMA صادر کرده؟

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

از همه جا بیخبر

ببینید برای صحبتاتون باید مدرک بیارید

قابلیت EXPO چیزی که نیست که کسی نخواد و نتونه ازش خبر داشته باشه چون این مخصوص سری 7 هست 

مادربردی که ولتاژ SOC رو داخل خودش داره نمیتونسته بیخبر باشه! این گزینه سالهاست روی رایزن ها هست و محدوده ولتاژ خودشو داشته و همیشه پروتکشن ها چه اضافی تر چه بیسیک تر روشون بوده و هست.

عمده این مشکل هم با ASUS گزارش شده و خودتم میدونی چقدر توسعه دهنده های ASUS کالیبراسیون شبیه به اکوسیستم های ایرانی دارن.

طبق گزارش ها فعال سازی EXPO باعث سوزوندن این پروتکشن ها میشده و عین سوزوندن فیوز باعث عمل نکردنش و  ایجاد خرابی میشده، آیا AMD مقصره؟ وقتی شرکت مادربرد سازی پریست هاشو درست تست نمیکنه مقصر چرا باید AMD باشه؟ نمیگم هیچ تقصیری نداره ولی نظر شخصی من تقصیرش 20 به 80 عه

اون 20 هم به این خاطر که EXPO رو باید با نکات امنیتی بیشتری به شرکا ابلاغ میکرد

ولی بله سری x3d قابلیت اورکلاک دستی ندارن و به همون قابلیت های نرم افزاری یا پریست ها محدود شدن!

اگر قرار باشه 0 تا 100 پروفایل بندی رو شرکت اینتل و AMD بگن پس چرا خودشون مادربرد نمیسازن؟ نمیشه که همرو ارجاع بدید به شرکت اصلی.

البته بازم خودت خوب میدونی یه K و با یه B ترکیب کنی دست کمی از سوزوندن سیپیو نداره!

ولتاژ میچسبه به سقف

دما میرسه به محدوده تراتل 

اینقد اذیتت میکنه یا سیستمت بسوزه یا VRM نابود بشه یا خودت دست تو جیبت کنی بری مادربرد سری Z بخری

رو AMD این مشکلات هست؟ خیر

شما روی B و X قابلیت تغییرات دستی و حتی PBO دارید

روی A هم فقط روی TDP استاندارد کار میکنه.

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

حتی تستش هم نکرده بود!

این دیگ قابل پذیرش نیست 

اونجا که شهریار تهران نیست یه کارگاه باشه و تکنسین اینستاگرام به دست و سیگار بر لب 2تا فحش به زمین و زمان بده و سیپیو از زیر دستگاه در بیاره بندازه تو گونی تحویل مشتری بده

تمام پردازنده ها توسط مهندسین تست میشن کلی ادا اصول کنسول تست و.. دارن. پس مشکل از سیپیو نیست.

برای مادربرد این موضوع به اندازه CPU مهم و پر اهمیت نیست هرچند اوناهم تست های مختلفی رو میگذرونن ولی هیچکس نمیاد یهو 1.5 ولت به سیپیو بده برای کنجکاوی بدونه چه بلایی سرش میاد. 

سیاست فروش و هزینه تمام شده و... همش دخیله وگرنه گذاشتن یه پروتکشن قوی و سخت افزاری یا هاردکد شده اینقدی سخت و طاقت فرسا نیست.

به هرحال این اتفاق افتاده و مشکل هم حل شده 

الانم همه راضین و خشنود

البته من به استارتر پیشنهاد 7950 معمولی رو دادم چون نسخه x3d برای بازی مناسب تره

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

این ایرادات شوخی بردار نیست که AMD نه پیش بینی کرده، نه گفته و نه اطلاع رسانی کرده و نه به عقل ناقص خودش رسیده که بیاد چند ماه این آشغالی که ساخته رو تست کنه بعد تو پاچه یوزر بکنه.

😁 والا مشکل با ارائه بایوس حل شده نه با ارائه میکرو کد یا هرچیزی که نقص در طراحی به شمار بیاد!

بایوس هم مال مادربرد هست و تنها چیزی که بهش اضافه شده یه if ساده یا چند کد مانیتورینگ برای پروتکشن ولتاژ در محدوده ایمن هست اون بایوس معجزه نکرده بلکه نشون داده شرکت مادربرد سازی چقدددر در تست هاشون کوتاهی کردن البته از حق نگذریم MSI بهترین عملکرد رو داشته.

اگر این کمو کاستی IF مقصرش AMD هست که من اصلا حرفی ندارم.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این از سایت خودتون برای سال 2023:

واقعیتش قصد تبدیل کردن تاپیک به کل کل بین AMD و اینتل ندارم، صرفا اون بخشی که مربوط به بحث مغالطه بود رو پاسخ دادم. که مقصر AMD بوده، نه مادربردساز.

اینکه سازنده چیپ نباشه مهم نیست مگه اپل سازندست؟ یا نمیدونم فلان جا سازندست؟

نظر شخصی من اینه که این موضوع خیلی مهمه. تو هر کاری اگر خودت کننده کار باشی، به نظرم نتیجه بهتری میگیری.

البته شما گفتی شرکت اصلی مقصره باید یه گزارشی باشه که اینو ثابت کنه

گزارشی هست که ثابت کنه AMD گند زده یا مثلا حرکتی زده به بقیه نگفته؟

حس درونی رو من نمیپذیرم من فقط داکیومنت میپذیرم خودتم میدونی از اون بایوس به اینور حتی 1مورد AMD زیر دستت نبوده

من نظر خودمو گفتم. از نظر من صفر تا صد اون موضوع مقصرش AMD بود. شما میتونی نتیجه گیری خودتو داشته باشی.

اگر این کمو کاستی IF مقصرش AMD هست که من اصلا حرفی ندارم.

بهتره نتیجه گیری رو به عهده خوانندگان بگذاریم. :D

• لایک 2
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

این توضیحات خود سایت amd که اشاره نشده که ترکیبی داریم  فقط یه کلمه نوشته 5 نانو

اینم داخل سایت AMD هست:

image.thumb.png.d08dd07c32985a9fcde72696e38c1f30.png

همیشه این گزینه رو بزنید:

image.png.8a1c487f8df21ce5d8c50333fa923a0e.png

3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

الان پردازنده پیشنهادی شما 7950X بوده و در مقابل رقیب اینتل پیشنهادی ما i7 14700K  هرجور حساب کنیم اینتل پیشنهادی ما خنک تر از 7950x پیشنهادی شماست

7950 رقیب 14900k هست و برعکس

14700K اندازه 7950 نیست :) 

بعد کو مدارکتون؟

چون نوشتید هرجور حساب میکنید لطفا تمام حساب کتاب هاتون رو ارائه بدید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

بهتره نتیجه گیری رو به عهده خوانندگان بگذاریم. :D

😁 ببین نفر بالایی هم 7600 داره راضیه

هی میخوای مارو ناراضی کنیا

من که میدونم یه نفر اسپانسر بشه میای گواهی پلانتینیوم بهش میدی آخرشم میگی از عملکرد پردازنده فوق شگفت زده شدیم

الان بیا بگو UCLK اینتل چرا نصف amd هست؟

IMC این نسل کذایی پر حاشیه 3بار تغییرات داشته چرا هنوز با Gear 1 سازگار نیست؟

😁 بیا اینارو بگو

چرا نمیگی؟😁

بیا بگو چرا APO برای نسل 13 نمیاد وقتی رایزن از نسل اولش همچین مکانیزمی داشته

بیا بگو چرا اینتل ولتاژشو بزور قفل میکنه و میچسبه به سقف

اصلا مقصر AMD خالص فقط بگو من الان برای باگ reptar چه جوابی به مشتری بدم برای اینکه سیستم عامل رو آپدیت کرده و عملکردش کند تر شده؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

😁 ببین نفر بالایی هم 7600 داره راضیه

هی میخوای مارو ناراضی کنیا

من که میدونم یه نفر اسپانسر بشه میای گواهی پلانتینیوم بهش میدی آخرشم میگی از عملکرد پردازنده فوق شگفت زده شدیم

الان بیا بگو UCLK اینتل چرا نصف amd هست؟

IMC این نسل کذایی پر حاشیه 3بار تغییرات داشته چرا هنوز با Gear 1 سازگار نیست؟

😁 بیا اینارو بگو

چرا نمیگی؟😁

بیا بگو چرا APO برای نسل 13 نمیاد وقتی رایزن از نسل اولش همچین مکانیزمی داشته

بیا بگو چرا اینتل ولتاژشو بزور قفل میکنه و میچسبه به سقف

اصلا مقصر AMD خالص فقط بگو من الان برای باگ reptar چه جوابی به مشتری بدم برای اینکه سیستم عامل رو آپدیت کرده و عملکردش کند تر شده؟

نه نه، اصلا اینطوری نیست. من نه میخوام دوستانی که پلتفرم AMD دارند رو ازش نا امید کنم، و نه میخوام فقط یه حرفی علیه AMD زده باشم. من خودم به شخصه اگر پول داشته باشم، همزمان با سیستم اینتل خودم، یه سیستم AMD میخرم، با پردازنده 7950X، اصلا تو این شک نکن.

ولی من یا شما، یا خیلی از ماها ببخشید، کرم سخت افزار داریم، من خودم دارم، یه زمانی یه نفر کرم سخت افزار داره، و میگه من AMD میخوام، خودم براش پیشنهاد سیستم AMD میدم. اینکه یه نفر کرم سخت افزار داشته باشه داستانش فرق میکنه با کسی که با سیستم به طور جدی کار میکنه.

مثلا، ماشین فرمول 1، خیلی خوبه، خیلی سریعه، کاری هم به قیمتش نداریم، اما آیا این خوب بودنش در مسابقات، باعث میشه ما بیاییم ازش به عنوان تاکسی برای درآمد زایی استفاده کنیم؟ نه، قطعا نه، شما برای تاکسی، یه ماشین کم خرج، کم خرابشو، با دوام بالا و قطعات در دسترس انتخاب میکنی. 

اگر کسی بیاد بگه من با سیستم طراحی میکنم، درآمد زایی میکنم، اگر کسی دختر باشه، برای اینجور کاربرها من فقط و فقط اینتل پیشنهاد میدم، نه اینکه چون ایرادی نداره، خیلی ایراد میشه به اینتل گرفت، خودم هم بارها گفتم، اینتل بی ایراد نیست، مسئله دمای 100 درجه، مصرف بالای 300 وات، یا مشکل خمیدگی پشت پردازنده به دلیل فشار نامتقارن ILM موضوع کم اهمیتی نیست، اما ایرادات AMD عجیب و غریبه. ذوب شدن پردازنده در دمای بالای 200 درجه، دیگه آخرته خرابی در حد چرنوبیله.

من در چنین شرایطی سعی میکنم اول طرف مقابل رو بشناسم، ببینم کرم سخت افزار داره مثل خودم، اگر داره، اوکی، AMD هم پیشنهاد میدم. اگر نداره، یا حوصله دردسر نداره، میرم سراغ پلتفرمی که کمتر اذیت کنه.

شما مطمئن باش بیا تاپیک مشاوره بزن، من خودم نفر اول پلتفرم AMD بهت پیشنهاد میدم. چون میدونم دانش بالایی داری، و اگر مشکلی پیدا بشه، یه حرکتی میزنی هم مشکل حل میشه، هم 10 درصد پرفورمنس اضافه میشه. اما همه مثل شما نیستن حوصله درگیری با سخت افزار داشته بشن.

من عاشق AMD هستم. به خاطر علاقه‌ام به AMD شخصا رفتم دفتر ماتریس التماس کردم آقا قطعات AMD بدین بررسی کنم. من اولین پلتفرمی که خودم خریدم AMD بود و تمام دانش کامپیوترم رو مدیون همون پلتفرم AMD هستم که برای اولین بار خریدم و اونقدر مشکلات داشت تا حل کردن مشکلات باعث شد بفهمم کامپیوتر چیه. تمام پاور یوزرهای دنیا اولین پلتفرمهاشون AMD بوده و به واسطه آشنا شدن با AMD الان پاور یوزر شدن، از Linus بگیر تا بقیه. همه AMD باز بوده و هستند.

اما ماهایی که بیشتر با خود سخت افزار بازی میکنیم، تا روی سخت افزار رو با کاربری که به صورت جدی از سیستم داره کار میکشه، یکی نکن. اون زندگیش وابسته است به عملکرد بی نقص سیستمش.

• لایک 7
لینک به دیدگاه

نه نه، اصلا اینطوری نیست. من نه میخوام دوستانی که پلتفرم AMD دارند رو ازش نا امید کنم، و نه میخوام فقط یه حرفی علیه AMD زده باشم. من خودم به شخصه اگر پول داشته باشم، همزمان با سیستم اینتل خودم، یه سیستم AMD میخرم، با پردازنده 7950X، اصلا تو این شک نکن.

ولی من یا شما، یا خیلی از ماها ببخشید، کرم سخت افزار داریم، من خودم دارم، یه زمانی یه نفر کرم سخت افزار داره، و میگه من AMD میخوام، خودم براش پیشنهاد سیستم AMD میدم. اینکه یه نفر کرم سخت افزار داشته باشه داستانش فرق میکنه با کسی که با سیستم به طور جدی کار میکنه.

مثلا، ماشین فرمول 1، خیلی خوبه، خیلی سریعه، کاری هم به قیمتش نداریم، اما آیا این خوب بودنش در مسابقات، باعث میشه ما بیاییم ازش به عنوان تاکسی برای درآمد زایی استفاده کنیم؟ نه، قطعا نه، شما برای تاکسی، یه ماشین کم خرج، کم خرابشو، با دوام بالا و قطعات در دسترس انتخاب میکنی. 

اگر کسی بیاد بگه من با سیستم طراحی میکنم، درآمد زایی میکنم، اگر کسی دختر باشه، برای اینجور کاربرها من فقط و فقط اینتل پیشنهاد میدم، نه اینکه چون ایرادی نداره، خیلی ایراد میشه به اینتل گرفت، خودم هم بارها گفتم، اینتل بی ایراد نیست، مسئله دمای 100 درجه، مصرف بالای 300 وات، یا مشکل خمیدگی پشت پردازنده به دلیل فشار نامتقارن ILM موضوع کم اهمیتی نیست، اما ایرادات AMD عجیب و غریبه. ذوب شدن پردازنده در دمای بالای 200 درجه، دیگه آخرته خرابی در حد چرنوبیله.

من در چنین شرایطی سعی میکنم اول طرف مقابل رو بشناسم، ببینم کرم سخت افزار داره مثل خودم، اگر داره، اوکی، AMD هم پیشنهاد میدم. اگر نداره، یا حوصله دردسر نداره، میرم سراغ پلتفرمی که کمتر اذیت کنه.

شما مطمئن باش بیا تاپیک مشاوره بزن، من خودم نفر اول پلتفرم AMD بهت پیشنهاد میدم. چون میدونم دانش بالایی داری، و اگر مشکلی پیدا بشه، یه حرکتی میزنی هم مشکل حل میشه، هم 10 درصد پرفورمنس اضافه میشه. اما همه مثل شما نیستن حوصله درگیری با سخت افزار داشته بشن.

من عاشق AMD هستم. به خاطر علاقه‌ام به AMD شخصا رفتم دفتر ماتریس التماس کردم آقا قطعات AMD بدین بررسی کنم. من اولین پلتفرمی که خودم خریدم AMD بود و تمام دانش کامپیوترم رو مدیون همون پلتفرم AMD هستم که برای اولین بار خریدم و اونقدر مشکلات داشت تا حل کردن مشکلات باعث شد بفهمم کامپیوتر چیه. تمام پاور یوزرهای دنیا اولین پلتفرمهاشون AMD بوده و به واسطه آشنا شدن با AMD الان پاور یوزر شدن، از Linus بگیر تا بقیه. همه AMD باز بوده و هستند.

اما ماهایی که بیشتر با خود سخت افزار بازی میکنیم، تا روی سخت افزار رو با کاربری که به صورت جدی از سیستم داره کار میکشه، یکی نکن. اون زندگیش وابسته است به عملکرد بی نقص سیستمش.

خیلی خوب و محترمانه amd رو نابود کردی😂

دیگه بعد از 15 سال تجربه خودم همه میدونن amd در باگ و مشکل مخصوصا نرم افزاری سرآمد هستش حالا شما بیا بگو الان بهترینه وقتی طرف میره ماشین صفر میخره ولی از کیلومتر صفر تا 5000 باید کلا همش تعمیرگاه باشه و خون جیگر بخوره تا تازه ماشین بهینه بشه دیگه اون ماشین ارزشی نداره برای راننده چون از چشمش افتاده.

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

جدال سهام داران AMD و Intel را در این تاپیک مشاهده می کنیم 🤣
آقا نخرید! اگر AMD دوست ندارید زور که نکرده! بررسی و ریویو از سایت یا چنل معتبر نگاه کنید خوشتون نیومد نخرید 😂😂

• چرا؟! 2
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

خیلی خوب و محترمانه amd رو نابود کردی😂

دیگه بعد از 15 سال تجربه خودم همه میدونن amd در باگ و مشکل مخصوصا نرم افزاری سرآمد هستش حالا شما بیا بگو الان بهترینه وقتی طرف میره ماشین صفر میخره ولی از کیلومتر صفر تا 5000 باید کلا همش تعمیرگاه باشه و خون جیگر بخوره تا تازه ماشین بهینه بشه دیگه اون ماشین ارزشی نداره برای راننده چون از چشمش افتاده.

میشه بپرسم چه نوع باگ هایی داشتین و توی چه نرم افزار هایی؟🤔

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...