رفتن به مطلب

درود به دوستان, من میخام پی سی جدید بگیرم و این کانفیگ رو مد نظر دارم. ممنون میشم اهل فن نظرتونو بگید.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود به دوستان, من میخام پی سی جدید بگیرم و این کانفیگ رو مد نظر دارم. ممنون میشم اهل فن نظرتونو بگید.

Main:Asus B760 Plus Or B760M Gigabyte 
Graphic:4060Ti Or 3070Ti
Ram:16 Or 32 DDR5
Cpu: I3 13100 Or I5 12400
Psu: 700W

لینک به دیدگاه

بودجه نهاییتون رو مشخص کنید بهتر میشه راهنمایی داد،برای چه کاری میخواید؟(گیم)

فقط میخواید همین قطعات رو تهیه کنید؟ کولر و پوسته کیس و... رو دارید؟

لینک به دیدگاه

سلام شب خوش 

همین طور که دوستمون عرض کردن بقیه ماجرا رو هم بگین😂

در ضمن گرافیک 4060ti خریداری کنین و روی نسل قبلی حساب باز نکنین.

یه نکته ای میمونه که 13100 ارزش خرید نداره 

باید 12400f بگیرین یا ۲ تومن بیشتر هزینه کنین 13400f که خب هر جفتشون عالی هستن ولی نسل ۱۳ خب بهتره 

در کل هرچی بودجه بیشتر باشه بهتره(هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری)

اینا پیشنهاد بنده بود و تصمیمش با خودتونه 

موفق و موید باشید.

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
اشتباه
لینک به دیدگاه

درسته ولی خب 4060تی آی قاعدتا ضعیفتراز 3070تی ای هستش برای همین 3070 رو مدنظر دارم.( البته که قصد خرید گرافیک دست دوم 3070 تی آی رو دارم) و اینکه 12400f برای چی بجای 12400؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

بودجه نهاییتون رو مشخص کنید بهتر میشه راهنمایی داد،برای چه کاری میخواید؟(گیم)

فقط میخواید همین قطعات رو تهیه کنید؟ کولر و پوسته کیس و... رو دارید؟

کاربری گیمینگ.بودجه نهاییم 30 هستش.بله کیسم یه مقدار قدیمیه ولی خب فکر نمیکنم نیاز به تعویضش باشه مدلش Green Hero هست. و کولر سی پی یو هم از قلم انداختم.کولر سی پی یو فعلیم Green Glacier 240 Glc240A هست که بعید بدونم روی 120400 بشه استفادش کرد

ویرایش شده توسط zealot1370
لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، zealot1370 گفته است:

کاربری گیمینگ.بودجه نهاییم 30 هستش.بله کیسم یه مقدار قدیمیه ولی خب فکر نمیکنم نیاز به تعویضش باشه مدلش Green Hero هست. و کولر سی پی یو هم از قلم انداختم.کولر سی پی یو فعلیم Green Glacier 240 Glc240A هست که بعید بدونم روی 120400 بشه استفادش کرد

بااین بودجه  نمیشه سیستمی که مدنظر دارید بست ،میتونید 12400 رو با 6700xt دست دوم جمع کنید نهایتا.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

4060ti اصلا با توجه به قیمت و قدرتش ارزش خرید نداره و پیشنهاد نمیشه، حتی نسخه 16 گیگش که در عمل فرق چندانی با نسخه 8 گیگ نداره.

لینک به دیدگاه

میشه یه 3070 ti دست دو بگیری با i5 12400f

F بودن پردازنده یعنی گرافیک داخلی نداشته باشه شما وقتی 3070ti میخری نیاز به گرافیک سیپیو نداری یه میلیونم صرفه جویی میکنی 

در کل تصمیم با خودتونه پیشنهاد دادم فقط.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم همه قطعات دست دوم بردارین شدنی باشه 

اما نو باید بودجه رو بالا ببرین البته باز گرافیک دست دوم تهیه کنید

-----------------

پردازنده i5 12400f قیمت 6.500

مادربرد b760 ddr5 قیمت 8 میلیون

رم 32 قیمت 5 میلیون

گرافیک دست دوم 3070 قیمت 12 میلیون

پاور 800 وات 4 میلیون 

قیمت حدودی قطعات در نظر بگیریم بازم به بودجه بیشتر نیازه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

پردازنده i5 12400f قیمت 6.500

مادربرد b760 ddr5 قیمت 8 میلیون

عزیز این سیپیو و گرافیک نیازی به DDR5 نداره همون DDR4 3600Mhz هم زیادیه میتونه h610mk asus prime بگیره که خب کارشو راه می ندازه 

زیادی هم هست...

(بخاطر تجارب قبلی بازم ذکر میکنم که اینا پیشنهاد منه تصمیم با خودتون هستش)

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، AmirPuniSher گفته است:

عزیز این سیپیو و گرافیک نیازی به DDR5 نداره همون DDR4 3600Mhz هم زیادیه میتونه h610mk asus prime بگیره که خب کارشو راه می ندازه 

زیادی هم هست...

(بخاطر تجارب قبلی بازم ذکر میکنم که اینا پیشنهاد منه تصمیم با خودتون هستش)

دوست عزیز من ترجیحا میخام مادربردم رو گیمینگ DDR5 بگیرم تا بخاطر ارتقا دادن های بعدی به مشکل نخورم. بعد میفرمایید سی پی یو 12400 و گرافیک 3070تی آی نیازی به DDR5 نداره منظورتون چیه؟ من بنچمارکها و تستها رو دیدم رم های DDR5 قطعا یه سر و گردن بالاتراز DDR4 ها هستن.قطعا تحربه شما بیشتره صرفا دارم نظر خودمو میگم و میپرسم

لینک به دیدگاه

سلام

PRIME B760M-K DDR5 / ASRock B760M PG Riptide DDR5

I5 12400f

Green GP800A-GED

رم رو اگه قصد ارتقا ندارید در آینده نزدیک G.Skill Ripjaws S5 16GB 5600MHz CL36 DDR5 dual

و اگه قصد ارتقا دارید Geil 16GB POLARIS RGB CL34 5200 DDR5
( البته اگه قصد ارتقا داشته باشید بهتره رم رو بفروشید و مدل دوال بگیرید تا اینکه یک رم دیگه اضافه و اون رو دوال کنید )

RX 6800 دست دوم
...................................................................
قیمت این قطعاتی که ذکر کردین از بودجه 30ت شما بالاتره

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، zealot1370 گفته است:

دوست عزیز من ترجیحا میخام مادربردم رو گیمینگ DDR5 بگیرم تا بخاطر ارتقا دادن های بعدی به مشکل نخورم. بعد میفرمایید سی پی یو 12400 و گرافیک 3070تی آی نیازی به DDR5 نداره منظورتون چیه؟ من بنچمارکها و تستها رو دیدم رم های DDR5 قطعا یه سر و گردن بالاتراز DDR4 ها هستن.قطعا تحربه شما بیشتره صرفا دارم نظر خودمو میگم و میپرسم

عزیزم به غیر ارتقا هیچ دلیلی نداره برای 3070ti بخوای هزینه کنی ddr5 بگیری منظورم اینه 

برای ddr5 هم حداقل باید یه 13400 داشتهه باشی که ارزش داشته باشه هزینه کنی رم ddr5 و مادربورد ddr5 بگیری 

اگه قصد ارتقا دارین فقط رم ddr5 بگیرین که بازم با این قطعات از ۳۰ میزنه بالا هزینه ها تون.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

سلام قطعات زیر را میتونی با 31 تومن تهیه کنید رم را ۱۶ گیگ بگیر بعد یه ۱۶ دیگه اضافه کنید . 

12400f قیمت 6400

B760m p MSI ddr5 قیمت 6250

Ram corsair 16gb 5200 قیمت 3300

Power 800w fsp hydro pro قیمت 3300

Rtx3070ti or 6800xt قیمت 12000

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۷ در 22:13، AmirPuniSher گفته است:

عزیزم به غیر ارتقا هیچ دلیلی نداره برای 3070ti بخوای هزینه کنی ddr5 بگیری منظورم اینه 

برای ddr5 هم حداقل باید یه 13400 داشتهه باشی که ارزش داشته باشه هزینه کنی رم ddr5 و مادربورد ddr5 بگیری 

اگه قصد ارتقا دارین فقط رم ddr5 بگیرین که بازم با این قطعات از ۳۰ میزنه بالا هزینه ها تون.

موفق باشید.

درسته و تصمیم گرفتم مقداری بودجه رو افزایش بدم و برسونم حدود 42-43 تومن و سی پی یو رو هم 13400 بگیرم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ در 21:11، zealot1370 گفته است:

درسته و تصمیم گرفتم مقداری بودجه رو افزایش بدم و برسونم حدود 42-43 تومن و سی پی یو رو هم 13400 بگیرم

مبارکتون باشه فنش براتون بچرخه.

یه نکته هم که بود آینه که طبق چیزی که سایت گرین اعلام کرده برای خنک کننده مایع این هستش که با LGA 1700 سازگار هستش.

چون فن شما قبلا خریداری شده احتمالا براکت نسل lga 1700 رو نداره( از اون چیزی که من فهمیدم قبلا خریداری کردین) یه تماس با پشتیبانی گرین بگیرین و اگه هنوز گارانتی داره بهتون براکت نسل lga 1700 رو میدن و اگه نداره با هزینه خیلی خیلی جزئی براکتش رو بهتون میدن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...