رفتن به مطلب

دمای بالا xfx rx580

amir7717
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود، وقت بخیر 

من یه xfx rx580 استوک خریدم بنا به دانش کم زیاد بررسیش نکردم 

بعد یه مدت متوجه دمای بالاش شدم 

تصمیم گرفتم کارت رو سرویس کنم 

بعد از تحقیق به پد یک میلیمتری و 1.5 میلیمتری رسیدم بعد نصب دما سریع بالا میرفت  و در نهایت با مشاوره پد 0.5 تهیه کردم که مشکل حاد حل شد

خمیر هم  GameTek G15 از سایت گیمستان خریدم 

اما بعد از تعویض خمیر و پد دما از 78 درجه فورمارک به بالای 82 و داخل گیم از 73-74 به 78-79 رسیده 

درحالی که پیش از این دمای فورمارک بعد از چند دقیقه به عدد 78 میرسید الان بعد چند ثانیه به 82 (تستش رو هم پیوست کردم)

حالا چند تا سناریو من 

کیفیت پایین پدها دلیل دمای بالاست

کیفیت بد خمیر سیلیکون

یا  کلا کارت دچار مشکله 

furmark.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت استارتر عزیز

والا من فکر میکنم شما اصول تعویض خمیر رو رعایت نکردین

چون شما اجناس خوبی خریدین و نباید اینطور بشه

تعویض خمیر در عین سادگی پیچیدس و نکاتی داره

لینک به دیدگاه

سلام

من مدل XFX RX480 GTR دارم.پد داخل کارت قبلا دیدم ضخامتشون نزدیک 2 میلی است. اینم عکس از یکی سایتها

DSC_0061.jpg

نمیدونم این پد نیم میلی برای کارتت مناسب است یا نه ،  اگر برای VRM که به نظر من باید یک میلی باشه.

خمیر هم قبلا داشتم مدل  Thermalright CFIII  ( وارد کننده گرین بوده ) این مدل بسیار خوب بود. یعنی تو دمای بالا انتقال بهتر انجام میداد. حالا یک چیز میماند اون دور اختصاصی برای فن .اونم اگر من پیش فرض بزارم دماش میره تو 78 یا 80 ولی دورش پایینه یعنی حدود 2200. حالا یک مقدار درصد فن براش تعریف کن مثلا اگر دما رسید به 80 درصد فن مثلا 65 تا 75 باشه ببین چقدر دما میاد پایین.

در ضمن خمیر باید ماندگاری خودش حفظ کنه الانی که من دارم 6 ماه هست که تعویض کردم هنوز افت دما احساس نکردم. اگر بعد از یک ماه افت کنه صد درصد خمیر کیفیت نداشته.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

سلام

من مدل XFX RX480 GTR دارم.پد داخل کارت قبلا دیدم ضخامتشون نزدیک 2 میلی است. اینم عکس از یکی سایتها

DSC_0061.jpg

نمیدونم این پد نیم میلی برای کارتت مناسب است یا نه ،  اگر برای VRM که به نظر من باید یک میلی باشه.

خمیر هم قبلا داشتم مدل  Thermalright CFIII  ( وارد کننده گرین بوده ) این مدل بسیار خوب بود. یعنی تو دمای بالا انتقال بهتر انجام میداد. حالا یک چیز میماند اون دور اختصاصی برای فن .اونم اگر من پیش فرض بزارم دماش میره تو 78 یا 80 ولی دورش پایینه یعنی حدود 2200. حالا یک مقدار درصد فن براش تعریف کن مثلا اگر دما رسید به 80 درصد فن مثلا 65 تا 75 باشه ببین چقدر دما میاد پایین.

در ضمن خمیر باید ماندگاری خودش حفظ کنه الانی که من دارم 6 ماه هست که تعویض کردم هنوز افت دما احساس نکردم. اگر بعد از یک ماه افت کنه صد درصد خمیر کیفیت نداشته.

من توی یوتوب به این ترکیب رسیدم و دقیقا ابتدا همین اجرا کردم ولی دما میرفت بالا و تصویر میپرید و با مشورت فهمیدم باید 0.5 میلی متری بخرم 

با msi after burner تعریف کردم دور رو 2-3 درجه کاهش دما داره 

Screenshot 2023-12-31 220106.png

لینک به دیدگاه

درود خدمت دوستان

خمیری که انتخاب کردی ضریب انتقال حرارت ۱۲ داره یعنی نزدیکای گریزلی منتها نمیشه گفت اندازه گریزلی بازدهی میده بحث کیفیت و معتبر بودن این عدد هم مهمه . میزان ترکیبات فلز داخلش مهمه .  مثلا من خمیر LK17 با ضریب ۱۷ دارم یه چیز در حد مسترژل میکر با ضریب ۱۱ هست .

در مورد پد مموری هم سایز اورجینال اینا باید ۱ میل باشه نه دو میل و پد های کارخونه چون حالت ارتجاعی زیادی دارن وقتی هیتسینک بسته میشه میشن اندازه ۰.۵ میل . پد های داخل بازار چون سفت ترن باید حتما ۰.۵ استفاده بشن . هرچقدرم کیفیت پد بد باشه چون مموری های ۵۸۰ دمای بالایی ندارن تاثیری تو دما نداره . 

راجب دما بگم که عرف تست گرافیک روی میز هست تا دمای واقعی مشخص بشه و تو کیس معمولا بسته با سایز و میزان تعویه کیس حداقل یک درجه میتونه بالا تر باشه ‌. 

راجب اصول خمیر زدن هم اصولی ترین حال اینه که یکم خمیر میریزی رو چیپ و با اون ماله تو جعبه میمالی رو چیپ و حسابی پخش و یه دستش میکنی ‌تا کل چیپ خمیری بشه یه کوچولو هم رو هیتسینک همون تیکه که چیپ بهش میچسبه میمالی . 

پد نیم میل هم وقتی گزاشتی رو هیتسینک با دست کمی فشارش بده تا نازک تر بشه . اگه این اصول رو رعایت کنی پایین ترین میزان دما رو میده فقط تهویه کیس رو اوکی کن این کارتا بعد سرویس دماشون ۷۵ ۷۶ میشه مگه این که تهویه کیست خوب نباشه

پد روی ماسفتا هم تاحالا عوض نکردم اما اگه از پدای بازار استفاده میکنی احتمالا باید ۱ میل بزاری نه یکو نیم میل . شاید دلیل بالا رفتن دما همین پدای ماسفتا هست که کلفت گزاشتی

دور فن رو هم میشه تو بایوس ادیت کرد راحت

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

درود خدمت دوستان

خمیری که انتخاب کردی ضریب انتقال حرارت ۱۲ داره یعنی نزدیکای گریزلی منتها نمیشه گفت اندازه گریزلی بازدهی میده مثلا من خمیر LK17 با ضریب ۱۷ دارم یه چیز در حد مسترژل میکر با ضریب ۱۱ هست .

در مورد پد مموری هم سایز اورجینال اینا باید ۱ میل باشه نه دو میل و پد های کارخونه چون حالت ارتجاعی زیادی دارن وقتی هیتسینک بسته میشه میشن اندازه ۰.۵ میل . پد های داخل بازار چون سفت ترن باید حتما ۰.۵ استفاده بشن . هرچقدرم کیفیت پد بد باشه چون مموری های ۵۸۰ دمای بالایی ندارن تاثیری تو دما نداره . 

راجب دما بگم که عرف تست گرافیک روی میز هست تا دمای واقعی مشخص بشه و تو کیس معمولا بسته با سایز و میزان تعویه کیس حداقل یک درجه میتونه بالا تر باشه ‌. 

راجب اصول خمیر زدن هم اصولی ترین حال اینه که یکم خمیر میریزی رو چیپ و با اون ماله تو جعبه میمالی رو چیپ و حسابی پخش و به دستش میکنی ‌تا کل چیپ خمیری بشه یه کوچولو هم رو هیتسینک همون تیکه که چیپ بهش میچسبه میمالی . 

پد نیم میل هم وقتی گزاشتی رو هیتسینک با دست کمی فشارش بده تا نازک تر بشه . اگه این اصول رو رعایت کنی پایین ترین میزان دما رو میده فقط تهویه کیس رو اوکی کن این کارتا بعد سرویس دماشون ۷۵ ۷۶ میشه مگه این که تهویه کیست خوب نباشه

من به شما خیلی زحمت دادم اول تشکر بابت وقتتون 

دوم من اصلی ترین دلیل تعویض  پد و خمیر برام بستن در کیس بود و این تست ها متاسفانه با درب کیس باز هست 

من کارت کامل با اسپری خشک شستم بعد خمیر رو چیپ با کاردک پخش  کردم و کارت بستم 

واقعا نمی دونم مشکل چیه دیگه کلافم کرده قشنگ 😁

1 ساعت قبل، behy گفته است:

سلام خدمت استارتر عزیز

والا من فکر میکنم شما اصول تعویض خمیر رو رعایت نکردین

چون شما اجناس خوبی خریدین و نباید اینطور بشه

تعویض خمیر در عین سادگی پیچیدس و نکاتی داره

قطعا دارم یه جایی رو اشتباه میرم اما پیدا کردن این اشتباه خیلی کلافه کننده شده 

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، amir7717 گفته است:

دوم من اصلی ترین دلیل تعویض  پد و خمیر برام بستن در کیس بود و این تست ها متاسفانه با درب کیس باز هست 

شما ملاک رو گیم بزار نه فورمارک . فن هم یکی برای خروج هوا از پشت کیس و یکیم برای ورود به درب کیس متصل کن دور تند تره رو بزار واسه خروج هوا

دور فن هم ببری رو ۲۵۰۰ rpm خودش ۲ درجه ای دمارو کم میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استارتر هر کاری آقای میلاد بهرامن میگن انجام بدین دقیق

مشکلات حل میشه

ایشون تعداد کار کردن و میدونن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خمیر گیم تک معلوم نیست کیفیتش چجوریه صرفا یه عدد به عنوان ضریب انتقال نوشته دلیل بر کیفیتش نیست

لینک به دیدگاه

شما میتونستید فقط خمیر روی gpu رو عوض کنید و دست به پدهای رو مموری ها نزنید ، هدف شما از خرید این کارت این بود با پول کمتر گرافیک بهتر داشته باشید ، شاید پدها نیاز به تعویض نداشت شایدم داشت که اساتید بهتر میدونن

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، amir7717 گفته است:

قطعا دارم یه جایی رو اشتباه میرم اما پیدا کردن این اشتباه خیلی کلافه کننده شده 

درود بر شما و دیگر دوستان

اصلا کلافگی نداره

خمیر خوب و پد خوب نیاز داری

من با خمیر متوسطی مثل ایس فیوژن و پد 1 میل کولر مستر به دمای فول لود 70 یا 72 (دقیق یادم نیست)رسیدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...