رفتن به مطلب

آیا این کارت گرافیک می‌تونه آکبند باشه؟ لطفا کمک کنید!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ در 17:22، Hassan.SK گفته است:

از راه دور همینقدر میشه نظر داد 

مانتیور هم سعی کنید 2k و 144-165 هرتز تهیه کنید

1327883522_Screenshot2024-01-05191713.png.3c096f77325d0a724e12c7b9b80c2800.png

اینجا که از نظر من نرماله حالا میتونید تستهای تو نت از سایتهای معتبر چک کنید 

بعد این کارتو چند گرفتید ؟ آکبند آخه چرا نسل قبل ؟ الان بخواین بفروشید به قیمت ماینی باید رد کنید گارانتی معتبر هم نداره وگارانتی خود فروشندس

نمونه ای از  دمای کارت 3080ti برندهای مختلف

image.thumb.png.c3a1d74d420f910b1f5be1f65345e801.png

خیلی ممنونم از شما.

حالا این دور فن‌ها که زیاده روی سیستم خودم و روی سیستم یکی دیگه زدم کمتر شده! دما هم روی سیستم اون یه کمی کمتر نشون میده دلیلش چی می‌تونه باشه؟

لگ زدن بازی‌ها با تغییر ویندوز درست شد.

دور فن پمپ کولر هم برای من زیاده بالا ۲۰۰۰ می‌ره و صدا میده!

دلیل اینا چی هست؟ مادربرد هم اورکلاک نیست.

پردازنده هم دماش تا 86 می‌ره با بازی cyberpunk  طبیعیه؟ پردازنده i7 9700k  از کجا بفهمم پردازنده اورکلاکه یا نه؟

ویرایش شده توسط dari193
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، dari193 گفته است:

خیلی ممنونم از شما.

حالا این دور فن‌ها که زیاده روی سیستم خودم و روی سیستم یکی دیگه زدم کمتر شده! دما هم روی سیستم اون یه کمی کمتر نشون میده دلیلش چی می‌تونه باشه؟

لگ زدن بازی‌ها با تغییر ویندوز درست شد.

دور فن پمپ کولر هم برای من زیاده بالا ۲۰۰۰ می‌ره و صدا میده!

دلیل اینا چی هست؟ مادربرد هم اورکلاک نیست.

پردازنده هم دماش تا 86 می‌ره با بازی cyberpunk  طبیعیه؟ پردازنده i7 9700k  از کجا بفهمم پردازنده اورکلاکه یا نه؟

کلا سری 3080 به بالا داغ هستن مخصوصا مموری هاشون نمونه بنچمارک هم گذاشتم برای مقایسه با مدلهای دیگه

دمای کمتر سیستم دیگه میتونه به تهویه کیس و اتاق مربوط بشه یا شاید رزلوشن مانیتور و تنظیمات بازی

پردازنده هم از طریق بایوس اورکلاک میشه اگه میخواین مطمئن بشین بایوس به حالت دفالت در بیارید و اگه xmp قبلا روشن بود دوباره روشن کنید

یکی دیگه از دلایل بالارفتن دمای پردازنده افت کیفیت خمیر سیلیکون و واتر باشه

دور بالای پمپ هم نظر خاصی ندارم چون خودم واتر ندارم ولی میتونه از بالا رفتن دمای پردازنده باشه 

در کل اگه از دمای کارت ناراضی هستید خودتون پروفایل فن ست کنید

لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز با توجه به تجربه من و خوندن پست ها

دو سناریو در نظر میگیرم

-شواهد نشون میده کارتتون نو نیست و ریپک شده هستش و احتمالا پدهای زیر vram heatsink  عوض شده یا به علت تعویض خمیر gpu درست نصب نشده یا تکیه کوچکی کنده شده باشه

-با در نظر گرفتن بدشانسی شما هم میشه گفت مشکل نصب خمیر و پد های سیلسکون رم ها رو داره (در محل تولید) که احتمال خیلی کمتری  داره

در هر دو صورت جهت رفع مشکل لود بالای فن  نیاز به باز کردن و تعویض خمیر و پد های سیلیکون رو دارین چون این کارت درحالت فول لود با فن حدود 75 درصد دمای رم ها باید حدود 80 باشه

دقت کنید با این vram heatsink با لود نزدیک به 100 فن ها دمای 98 برای رم و 74 هسته اصلا نرمال نیست (باید حدود 72 برای رم و 56 برای هسته باشه)

image.thumb.png.746e3957db8b7af65c79c991f784bb04.png

برای نمونه لود 100 فن

image.thumb.gif.7a39dd09f643af064f0f0827bbcfa8f4.gif

و لود 75 درصد فن

image.thumb.gif.1f800331b422cce6d6a90c507107b24a.gif

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...