رفتن به مطلب

راهنمایی / مشاوره بهترین مانیتور IPS تا 15 تومن

Recommended Posts

سلام عنوان تایپک مشخصه ولی این چیزایی هست که مد نظرمه :

• AOC 24g2SPE
  • Asus 24inch VG249
  • Philips 242m8

از بین اینا کدومش بهتره؟

اگر مدلی بهتر از اینا هست بگید

نیازمم: استفاده طولانی مدت + پایه مناسب و محکم نه ازین زپرتیای ایرانی + صفحه حداقل 144 + طول عمر بالا + ریسپانس تایم خیلی مهم نیس + کیفیت سیاهی خیلی مهم نیست + نشتی نور نداشته باشه پنل + کرو اصلا نباشه + اسپیکر اصلا مهم نیس + آمار پیکسل سوختگی پایین باشه + برندی باشه که موقع فروش اذیت نشم و تو ایران صرفا یه گزینه وارداتی موقت نباشه + صفحه IPS حتما + کیفیت رنگ ها در حد پوشش رنگی 120% SRGB کافیه نیاز به HDR نیست 

===آپدیت:

بعد از کلی تحقیق مدل Xiaomi MI 2K gaming تو رنج قیمت 14.5 رو خرید زدم و اینقدر نقد و بررسی ازش در اینترنت ریخته فقط به بیان دلایل انتخابم بسنده میکنم:

•  پوشش رنگی 132% SRGB به صورت گواهی نامه رسمی 
  • پوشش رنگی 95% DC-IP3 به صورت گواهی نامه رسمی
  • پایه بسیار کارامد، مینیمالسیتیک، سنگین و محکم، ظاهر بسیار زیبا و خارج از فضای گیمینگ و جنگولک بازی
  • کالیبر شده توسط کارخونه
  • 165 هرتز و QHD ( در اصل 2k نیست )
  • پشتیبانی از Adaptive sync (کارت های amd و nvidia و intel مچ میشن)
  • 8بیت واقعی + FRC برای شبیه سازی عمق 10بیت
  • 400nit روشنایی (HDR400) + کنتراست 1300:1 و delta E 0.36 (برای هر سریال گواهی متفاوت وجود داره)
  • پنل AUO با کیفیت
  • یک OSD بسیار کارامد و بدون پیچیدگی
  • GTG 1~2ms در حالت superfast و قابلیت IMBC 1ms 
  • IPs GLOW کمتر به نسبت رقبا
  • درگاه های پورت بسیار عالی از USB و جک 3.5 تا HDMI 2 و display 1.4
  • شارپنس بسیار قوی در حد پنل های LG
  • درب پوش برای قسمت درگاه ها
  • شیار های جریان هوا در قسمت پایینی گذاشته شده برخلاف تمام مدل های بازار و اصلا دیده نمیشه و این عالیه

اما نقاط ضعفی هم هست از نظر من که شاید خوب باشه اشاره کنم:

• برنامه مجزا براش وجود نداره 
  • نورپردازی پشت پنل وجود نداره (RGB و جنگولک بازی)
  • اسپیکر داخلی نداره (برام مهم نیست اصلا)
  • شاید اونایی که ps5 و xbox دارن باید به نسخه Hdmi توجه بیشتری کنن برای گرفتن 165فریم چون تفاوت ورژن دارن
  • کابل هاش میتونست طویل تر باشن
  • کابل HDMI داخل جعبه نیست ولی DP هست

حالا چرا مانیتور های دیگه رو نگرفتم؟ مثلا اسکپتر یا ویوسونیک های وارداتی؟ و...

• OSD اسکپتر فاجعه بود با جی پلاس ایرانی فرقی نداشت
  • ظاهر اسکپتر اصلا جالب نبود برام و با پایه اسانسوریش گرون تر درمیومد بدون قابلیت خاصی در کل پنل اسکپتر با کیفیت و معتبر بود ولی فریمور اون فکر نمیکنم عالی باشه در نتیجه از نظر نرم افزاری نمیتونست از تمام قابلیت های پنل بهره ببره پس از دید من کنسل شد
  • ویوسونیک ها بررسی ازشون خیلی محدود بود و ریسک زیادی بود برام مدلی رو بخرم که بررسی اون ورژنش یا موجود نبود یا محدود به یه سری مشخصات کاغذی بود در نتیجه نمیگه بد یا خوب فقط میگم جامعه یوزر پایینی داشت و بیخیال شدم. از نظر پایه هم فاجعه بود و مجبور بودن یه پایه مجزا بخرم براش که قطعا از نظر ظاهری پایه های مجزا زیبا نیستن و صرفا از دید فنی مناسبن.
  • با پنل های مدل های asus از نزدیک کار کردم و اصلا چشمو نگرفت جدا از پایه های شاخکی و بدرد نخورش، کلا پنلش خیلی چشمو نگرفت. اونم در کل یه چیز متوسط بود از نظر من و بخاطر برندش اورپرایس بود.
  • مدل LG که اخرا نام برده شد مدل خوبی بود ولی چندتا مشکل داشت یکی این بود نسبت به برادر خودش یعنی ورژن 850 دانگرید خالص بود و شدت نور زیادی حتی در برایتنس 20درصد ازش دیدم و عملا منصرف شدم ازش
  • سری های G5 اودیسی به خاطر خرابی و چشمک زدن و مشکلاتی که کلی کاربر باهاش داشتن رو کلا بیخیال شدم و گویا کلا سامسونگ مثل گوشی های سری A مزخرف عمل کرده
  • نسخه های زیر 10 ملیون همشون پنل های 6بیتی بودن که با FRC میتونستن 8 بیت رو شبیه سازی کنن که کلا کنسله
  • نسخه های VA با کیفیت تو این رنج قیمت ندیدم
  • نسخه های FHD بود ولی من نیازم 2k بود
  • پنل کرو بدرد مانیتور های LED نمیخوره و کرو برای OLED ها عالیه در نتیجه کرو هم کلا کنسل شد
ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
خرید انجام شد
لینک به دیدگاه

• ارسال 87
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با درود، البته نمیدونم برای چه امری میخواید استفاده کنید، اما برای منی که برای کارهای گرافیکی از مانیتور استفاده میکنم پوشش SRGB خیلی مهمه که تو این سه گزینه شما، AOC و philips وضعیت پوشش SRGB بالایی دارند فیلیپس که عالیه از این لحاظ.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Fido گفته است:

با درود، البته نمیدونم برای چه امری میخواید استفاده کنید، اما برای منی که برای کارهای گرافیکی از مانیتور استفاده میکنم پوشش SRGB خیلی مهمه که تو این سه گزینه شما، AOC و philips وضعیت پوشش SRGB بالایی دارند فیلیپس که عالیه از این لحاظ.

درود بله در حد 120 درصد باشه پوشش رنگی اوکیه

بین فیلیپس و aoc کدوم ؟ و علت اینکه بهتره چیه؟

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

درود بله در حد 120 درصد باشه پوشش رنگی اوکیه

بله از این لحاظ برای کار طراحی عالیه. البته برای کارهای خیلی تخصصیتر طراحی پوشش Adobe RGB هم مهمه، البته این تخصصیتره و برای خیلیا نیاز نمیشه. اگه در توانتون هست به سریهای اولترا شارپ(به اختصار U) دل هم یه نیم نگاهی بندازید. حتی اگه بتونی مورد استوک سریهای جدیدش رو هم پیدا کنید انتخاب خوبی هستند. فیلیپس NTSC بالاتری داره واسه همین ترجشحش دادم. البته روی کاغذه ها، من با هیچکدوم از اینا از نزدیک کا نکردم و مشخصات روی کاغذشون رو گفتم بهتون. ولی هر دو برند خوبی هستند. خودم سری اولترا شارپ دل رو دارم که واقعا عالیه و برای کار من بهترین گزینست. فکر میکنم آکبندشون اگه موجود باشن بالای 30 باشن، اما استوکها قیمتشون مناسبه و از نظر من ارزش خرید خوبی دارن.

البته اینها بیشتر برای کار طراحی بودش. برای گیم بخواید که مولفه های دیگه هم میتونه مهم باشه و دوستان هم میتونن نظرات و گزینه های خوبی ارائه بدن.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اون aoc پنلش ساخت شرکت چینی مزخرف TPvision هست  اکیدا توصیه میکنم سمت مانیتور با این پنل نری

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

TPvision

سلام 

ممنون از نظرتون

مدلی مد نظر دارید؟

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

سلام 

ممنون از نظرتون

مدلی مد نظر دارید؟

والا تو اون رنج بودجه مانیتور با srgb 120 کمیابه  خود همین فیلیپس هم تو دو نسخه tpvision و boe تولید شده که مونده به شانست که پنل boe به دستت برسه یا tpvision

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

والا تو اون رنج بودجه مانیتور با srgb 120 کمیابه  خود همین فیلیپس هم تو دو نسخه tpvision و boe تولید شده که مونده به شانست که پنل boe به دستت برسه یا tpvision

با پوشش 100 درصد چطور؟ این redmi g27 چطوره؟

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

با پوشش 100 درصد چطور؟ این redmi g27 چطوره؟

والا 27 fhd چیز جالبی در نمیاد  برا 27 ترجیحا باید 2k برداری

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

والا 27 fhd چیز جالبی در نمیاد  برا 27 ترجیحا باید 2k برداری

بجز تراکم پیکسلی مشکل دیگه ای داره؟ از نظر پنل میگم

و بجز اینا شما خودت مدل هایی که مد نظرت هست رو میگی

خیلی ممنون اون پنل که گفتی رو خیلی خوب اشاره کردی چون panda رو جای دیگه دیدم نوشتن

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بجز تراکم پیکسلی مشکل دیگه ای داره؟ از نظر پنل میگم

و بجز اینا شما خودت مدل هایی که مد نظرت هست رو میگی

خیلی ممنون اون پنل که گفتی رو خیلی خوب اشاره کردی چون panda رو جای دیگه دیدم نوشتن

مشکل اصلی همون تراکم پیکسله

والا من خودم چندین ماهه درگیر خرید مانیتورم یدونه gp750 32 خریدم و نتونستم با سایز 32 کنار بیام و ردش کردم رفت

panda اوکیه  بین چینی ها boe تقریبا از همشون بهتره  تو بحث پنل ips هم که الجی بهترین ips هارو تولید میکنه

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

تو بحث پنل ips هم که الجی بهترین ips هارو تولید میکنه

متاسفانه تو ایران تو این قیمت فقط va هست که داغونه

5 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

panda اوکیه

چجوری میتونم بفهمم پانداعه یا اون شرکت جدیده که دانگرید شده؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

چجوری میتونم بفهمم پانداعه یا اون شرکت جدیده که دانگرید شده؟

کدوم مدل؟

لینک به دیدگاه

کدوم مدل؟

همین 24G2SP 

دقت کنید من مدل SP رو میگم

چون مدل قدیمی ترش که 24G2 بود 144 بود ولی این 165 هست

ممکنه یعنی جفتشون باهم دیگرید شده باشن؟ این مانیتور آنباکسم حرفایی زده راجبش ولی نمیدونم مدل قبلی منظورش بوده یا همه مدل ها

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

همین 24G2SP 

دقت کنید من مدل SP رو میگم

چون مدل قدیمی ترش که 24G2 بود 144 بود ولی این 165 هست

ممکنه یعنی جفتشون باهم دیگرید شده باشن؟ این مانیتور آنباکسم حرفایی زده راجبش ولی نمیدونم مدل قبلی منظورش بوده یا همه مدل ها

https://www.displayspecifications.com/en/model/57992d42

مدل 165  پنل ساخت tpvisio
n

هم اکنون، kiarash917 گفته است:

این سایت هم به عنوان سایت مادر مشخصات مانیتور هاست

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

https://www.displayspecifications.com/en/model/57992d42

مدل 165  پنل ساخت tpvisio
n

این سایت هم به عنوان سایت مادر مشخصات مانیتور هاست

ممنونم ولی این مدل هایی که گفته شده نسخه SPAE هست بازم متفاوت از SPE هست

باز نمیدونم خیلی سخت شد 

واقعا این شرکت های سازنده حال بهم زن هستن...

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

ممنونم ولی این مدل هایی که گفته شده نسخه SPAE هست بازم متفاوت از SPE هست

باز نمیدونم خیلی سخت شد 

واقعا این شرکت های سازنده حال بهم زن هستن...

درکل من باشم خودمو درگیر این سری مانیتور نمیکنم

لینک به دیدگاه

درکل من باشم خودمو درگیر این سری مانیتور نمیکنم

منم تو ذوقم خورد 

لینک به دیدگاه

سلام

اگه دوباره علم آمریکا رو مثال نمیزنی😂. به نظرم یه نگاه هم به msi بنداز. از نظر کیفیت رنگ و تصویر با سامسونگ و lg برابری میکنه. اینو از نزدیک توی بازار کنار هم دیدم.حرفه ای تر  از این هم داره اما این هم کیفیت  رنگ خوبی داره و هم قیمت به نظرم مناسب.بنده مانیتور msi mp273pro داشتم که واقعا کیفیت رنگ خوبی داشت ولی تراکم پیکسل 27 اینچ پایینه و حدود 72 درصده و میشد پیکسلها رو از نزدیک دید و باهاشون صحبت کرد😂. اکیدا توصیه میکنم fhd 27 برندار 27 فقط 2k. برا همین با ورژن جدید از همون برند تعویض کردم. Mp242a   msi.مانیتور  ips با رفرش ریت 100 هرتز و زمان پاسخ دهی یک تا  سه میلی ثانیه.روشنایی 300 نیت با Srgb 110 درصد و dpi هم که چون 24 هست شد فکر کنم 90 درصد که قابل قبول هست با اسپیکر داخلی. قبلا بازیها رو با سوپر رزولوشن در مانیتور 27 روی 4k میزاشتم کیفیت بهتر میشد ولی  کیفیت fhd این مانیتور در حد 4k مانیتور 27 هست و با 4k کردن رزولوشن اصلا تغییری حس نمیکنم. میتونم بگم با این قیمت و این کیفیت اونم آک محاله مانیتوری پیدا بشه.فقط اسپیکرهای داخلی خیلی بدی داره البته نسبت به مانیتور قبلی.

https://www.msi.com/Business-Productivity-Monitor/PRO-MP242A

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

سلام

اگه دوباره علم آمریکا رو مثال نمیزنی😂. به نظرم یه نگاه هم به msi بنداز. حرفه ای تر هم از این هست اما این هم کیفیت  رنگ خوبی داره و هم قیمت به نظرم مناسب.بنده مانیتور msi mp273pro داشتم که واقعا کیفیت رنگ خوبی داشت ولی تراکم پیکسل 27 اینچ پایینه و حدود 72 درصده و میشد پیکسلها رو از نزدیک دید و باهاشون صحبتم کرد😂. برا همین با ورژن جدید از همون برند تعویض کردم. Mp242a   .مانیتور  ips با رفرش ریت 100 هرتز و زمان پاسخ دهی یک تا  سه میلی ثانیه. Srgb 110 درصد و dpi هم که چون 24 هست شد فکر کنم 90 درصد که قابل قبول هست با اسپیکر داخلی. قبلا بازیها رو با سوپر رزولوشن در مانیتور 27 روی 4k میزاشتم کیفیت بهتر میشد ولی  کیفیت fhd این مانیتور در حد 4k مانیتور 27 هست و با 4k کردن رزولوشن اصلا تغییری حس نمیکنم. میتونم بگم با این قیمت و این کیفیت اونم آک محاله مانیتوری پیدا بشه.فقط اسپیکرهای خیلی بدی داره البته نسبت به مانیتور قبلی.

https://www.msi.com/Business-Productivity-Monitor/PRO-MP242A

ممنونم 100 هرتز به کارم نمیاد

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

سلام عنوان تایپک مشخصه ولی این چیزایی هست که مد نظرمه :

• AOC 24g2SPE
  • Asus 24inch VG249
  • Philips 242m8

از بین اینا کدومش بهتره؟

اگر مدلی بهتر از اینا هست بگید

نیازمم: استفاده طولانی مدت + پایه مناسب و محکم نه ازین زپرتیای ایرانی + صفحه حداقل 144 + طول عمر بالا + ریسپانس تایم خیلی مهم نیس + کیفیت سیاهی خیلی مهم نیست + نشتی نور نداشته باشه پنل + کرو اصلا نباشه + اسپیکر اصلا مهم نیس + آمار پیکسل سوختگی پایین باشه + برندی باشه که موقع فروش اذیت نشم و تو ایران صرفا یه گزینه وارداتی موقت نباشه + صفحه IPS حتما + کیفیت رنگ ها در حد پوشش رنگی 120% SRGB کافیه نیاز به HDR نیست 

سلام عزیز شما مانیتور میخوای که نشتی نور نداشته باشه فقط باید بری سمت پنل های va طبق تجربه بنده و نظرم پنل های va بهتر از پنل های ips هست حالا چرا بهتر هست . اول اینکه چشم را کمتر خسته می‌کنه دوم اینکه نمایش رنگ مشکی یک دستی داره سوم اینکه کنتراست رنگی ۳ برابری نسبت به ips داره . در آخر بهترین انتخاب شما Samsung g5 g51c 27 چند روز پیش هم برای مشتری خودم که برای ادیت فیلم و بازی میخواست آوردم واقعا از کیفیت تصویر و عمق رنگ این مانیتور شگفت زده شدم .و مشتری بنده هم واقعا خوشش اومد از مانیتور اگه مانیتور ips میخوای باید بری سمت nano ips که قیمت بالایی داره . 

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام عزیز شما مانیتور میخوای که نشتی نور نداشته باشه فقط باید بری سمت پنل های va طبق تجربه بنده و نظرم پنل های va بهتر از پنل های ips هست حالا چرا بهتر هست . اول اینکه چشم را کمتر خسته می‌کنه دوم اینکه نمایش رنگ مشکی یک دستی داره سوم اینکه کنتراست رنگی ۳ برابری نسبت به ips داره . در آخر بهترین انتخاب شما Samsung g5 g51c 27 چند روز پیش هم برای مشتری خودم که برای ادیت فیلم و بازی میخواست آوردم واقعا از کیفیت تصویر و عمق رنگ این مانیتور شگفت زده شدم .و مشتری بنده هم واقعا خوشش اومد از مانیتور اگه مانیتور ips میخوای باید بری سمت nano ips که قیمت بالایی داره . 

من تجربه va روی MSI optix داشتم حقیقتش اینقد افتضاح بود حالم بهم خورد انگار تصویر blur بود و فاجعه 

نمیدونم روی g5 چجوری هست توی تصویر مشکی و سفید مشکل بهم ریختگی نور بک لایت دارید؟ کلا یه چندتا تصویر توی تاریکی اگه اینجا بفرستید عالی میشه 

باید دقیق این مدل رو بررسی کنم مشکلم با va فقط همون تار بودن هست و البته عمق رنگ که باید روی این مدل که فرمودید بررسی کنم

یه مشکل بزرگ :

• تمام این مانیتور های IPS داخل بازار تو این رنج قیمتی 6bit رنگی هستن و با FRC میتونن 8 بیت رو شبیه سازی کنن یعنی 6Bit + FRC هستن.
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

من تجربه va روی MSI optix داشتم حقیقتش اینقد افتضاح بود حالم بهم خورد انگار تصویر blur بود و فاجعه 

نمیدونم روی g5 چجوری هست توی تصویر مشکی و سفید مشکل بهم ریختگی نور بک لایت دارید؟ کلا یه چندتا تصویر توی تاریکی اگه اینجا بفرستید عالی میشه 

باید دقیق این مدل رو بررسی کنم مشکلم با va فقط همون تار بودن هست و البته عمق رنگ که باید روی این مدل که فرمودید بررسی کنم

یه مشکل بزرگ :

• تمام این مانیتور های IPS داخل بازار تو این رنج قیمتی 6bit رنگی هستن و با FRC میتونن 8 بیت رو شبیه سازی کنن یعنی 6Bit + FRC هستن.

من خودم G3 داشتم ازش فرار کردم دیگه هم سمت va بر نمیگردم

لینک به دیدگاه

میتونی مونیتور سامسونگ بگیری مدل LS24A600

مشخصات

https://www.displayspecifications.com/en/model/a982255c

قیمتش 12 تومن بود. الان یک 27 اینچ (LS27A600 )  داره ولی 14 تومن. اینت مونیتور رزولوشن 1440 در 2560 و عمق رنگ 10 بیتی است.باید بگردی ببینی کی داره.

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

G3 داشتم

مدل دقیق بگید

چون این سامسونگا چند مدل در دل g3 دارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...