رفتن به مطلب

راهنمایی / مشاوره بهترین مانیتور IPS تا 15 تومن

Recommended Posts

۱ ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

میتونی مونیتور سامسونگ بگیری مدل LS24A600

ممنون 75 هرتز اصلا به کارم نمیاد

لینک به دیدگاه

• ارسال 87
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان اهل فن و با تجربه 

این مدل چطوره:

https://www.displayspecifications.com/en/model/72162c7d

@kiarash917 

@zen

@Fido

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

دوستان اهل فن و با تجربه 

این مدل چطوره:

@kiarash917 

@zen

@Fido

۲۷ fhd چیز جالبی در نمیاد  برا ۲۷ باید سمت 2k بری   منتها اگه پذیرفتی این موضوع رو  بله مانیتور خوبی هست خصوصا از این جهت که پنل رو الجی زده   الجی بهترین تولید کننده پنل ips هست

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

۲۷ fhd چیز جالبی در نمیاد  برا ۲۷ باید سمت 2k بری   منتها اگه پذیرفتی این موضوع رو  بله مانیتور خوبی هست خصوصا از این جهت که پنل رو الجی زده   الجی بهترین تولید کننده پنل ips هست

این Mi 2K Gaming چطوره؟ حدود 13.5 قیمتشه

https://www.displayspecifications.com/en/model/d8f8270a

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، zen گفته است:

سلام عزیز شما مانیتور میخوای که نشتی نور نداشته باشه فقط باید بری سمت پنل های va طبق تجربه بنده و نظرم پنل های va بهتر از پنل های ips هست حالا چرا بهتر هست . اول اینکه چشم را کمتر خسته می‌کنه دوم اینکه نمایش رنگ مشکی یک دستی داره سوم اینکه کنتراست رنگی ۳ برابری نسبت به ips داره . در آخر بهترین انتخاب شما Samsung g5 g51c 27 چند روز پیش هم برای مشتری خودم که برای ادیت فیلم و بازی میخواست آوردم واقعا از کیفیت تصویر و عمق رنگ این مانیتور شگفت زده شدم .و مشتری بنده هم واقعا خوشش اومد از مانیتور اگه مانیتور ips میخوای باید بری سمت nano ips که قیمت بالایی داره . 

وقت بخیر،من تو گیمنت با 2نمونه msi &asus 32"165hz کار کردم ،کیفیت رنگ واقعا افتضاح هست ،اینو براساس گیم تو اپکس لجند میگم که اصلا نمیشد دشمن رو لایه بوته ها تشخیص داد. درصورتی که با بامانیتور خونه که benq ips هست اصلا همچین داستانی نداشتم،

بیشتر برای رینبوسیکس خوب هست که محیط های تاریک داره و از این جور بازی ها ولی خب قبول دارم چشم رو کمتر خسته می‌کنه ،البته این قضیه هم بسته به شرایط محیطی می‌تونه متغییر باشه.

لینک به دیدگاه

درود
نمیدونم کاربریت چیه منتها
نگاه کن با این قیمت پنل درستو درمون ips نمیتونی گیر بیاری
هر چیم گیر بیاری رنگ 8 بیت فیکه
اگر برای عمق رنگو این چیزای میخوای کم کمش باید nano ips بگیری ک خیلی قیمت زیادی داره اما خب عمق رنگی حقیقی داره و ...
ب نظر من کمی صبر کن بودجه رو بالا ببر ک بتونی انتخابات معقول تر و بهتری داشته باشی
انتخاب اولت هم همیشه اول lg بعد سامسونگ بعد برند های غیر با توجه به سازنده ی پنل مانیتور 

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

هر چیم گیر بیاری رنگ 8 بیت فیکه

با توجه به سرچی که زدم MI 2k در 165 هرتز 8 بیت هست و در هرتز پایین تر 10بیت به صورت 8 + frc

از نظر HDR هم 400 هست و با اون hdr fake متفاوته

19 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

انتخاب اولت هم همیشه اول lg

اون دیگ میشه بودجه بالای 25

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

با توجه به سرچی که زدم MI 2k در 165 هرتز 8 بیت هست و در هرتز پایین تر 10بیت به صورت 8 + frc

از نظر HDR هم 400 هست و با اون hdr 10 متفاوته

اون دیگ میشه بودجه بالای 25

hdr مانیتور زیر 30 40 تومن همش فیکه و جنبه تبلیغاتی داره و شیره مالیدن رو سره ملت
مانیتور ک مثه گرافیک نیست شما بخوای هر ساله یا 2 ساله عوضش کنی
باید یک چیزی بگیری ک بابه میلیته و تمام ویژگی هایی ک مده نظرته رو داشته باشه و ب راحتی ازش 10 15 سال استفاده کنی
منظور اینکه خرجش ی باره نه بیشتر در نتیجه ارزشش سرمایه گذاری رو داره

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

باید یک چیزی بگیری ک بابه میلیته و تمام ویژگی هایی ک مده نظرته رو داشته باشه و ب راحتی ازش 10 15 سال استفاده کنی

اونطوری باید پول یه سیستم به مانیتور بدم

اونقدم حساس و مهم نیست فقط مناسب باشه کافیه و در طول عمرش مشکلی ایجاد نکنه

لینک به دیدگاه

به 10 بیت و 12 بیت زیاد توجه نکن توی frc و مانیتورهای معمولی. مانیتور قبیلیم با frc 12 بیت ساپورت بود و با گذاشتن 10 و 12 بیت تفاوتی با 8 اصلا وجود نداشت حتی در بازیها. من که تفاوتی احساس نکردم.

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

دوستان اهل فن و با تجربه 

این مدل چطوره:

@kiarash917 

@zen

@Fido

عزیز اون سامسونگ g5 از این بهتره عکس از صفحه سامسونگ بفرستم باز هم نمیتونی متوجه کیفیتش بشی . ولی واقعا یکی از بهترین مانیتور های زیر. 13 میلیون بازار هست و ارزش خرید بالایی داره . کیفیتش خیلی خوبه تهیه کنید نگران نباشید . گفتم که ips میخوای فقط باید دنبال nano ips باشی . در کل رنگ ها در مانیتور va به واقعیت نزدیکتر هست و عمق رنگی بیشتری را نسبت به مانیتور های ips معمولی داره . اگه ips خوب میخوای برای بری بالای 25 تومن هزینه کنید . دنبال مانیتور ips ارزون نباش زیاد جالب نیستن. بخوام مقایسه کنم مانیتور g5 را از نظر کیفیت رنگ ها با مانیتور HP z27 2k یکی هست.

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

به 10 بیت و 12 بیت زیاد توجه نکن توی frc و مانیتورهای معمولی. مانیتور قبیلیم با frc 12 بیت ساپورت بود و با گذاشتن 10 و 12 بیت تفاوتی با 8 اصلا وجود نداشت حتی در بازیها. من که تفاوتی احساس نکردم.

درود دوست گرامی 

برای این مورد, می‌بایستی کارت‌گرافیک از نوع 10bpc داشته باشین و عمق رنگ‌‌ رو هم از کنترل پنل تغییر بدید. (عموماً سری Quadro و FirePro این قابلیت‌رو دارن)

در وهله بعدی, محتوا هم باید از رنگ 10بیت پشتیانی کنه. 

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است:

درود دوست گرامی 

برای این مورد, می‌بایستی کارت‌گرافیک از نوع 10bpc داشته باشین و عمق رنگ‌‌ رو هم از کنترل پنل تغییر بدید. (عموماً سری Quadro و FirePro این قابلیت‌رو دارن)

در وهله بعدی, محتوا هم باید از رنگ 10بیت پشتیانی کنه. 

سلام و درود

بله درسته بزرگوار . با گرافیک 6800xt در کنترل پنل خود amd تنظیم میشد ولی خوب متاسفانه تاثیری که بشه گفت فرق کرد اصلا نداشت. ممنون

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zen گفته است:

عزیز اون سامسونگ g5 از این بهتره عکس از صفحه سامسونگ بفرستم باز هم نمیتونی متوجه کیفیتش بشی . ولی واقعا یکی از بهترین مانیتور های زیر. 13 میلیون بازار هست و ارزش خرید بالایی داره . کیفیتش خیلی خوبه تهیه کنید نگران نباشید . گفتم که ips میخوای فقط باید دنبال nano ips باشی . در کل رنگ ها در مانیتور va به واقعیت نزدیکتر هست و عمق رنگی بیشتری را نسبت به مانیتور های ips معمولی داره . اگه ips خوب میخوای برای بری بالای 25 تومن هزینه کنید . دنبال مانیتور ips ارزون نباش زیاد جالب نیستن. بخوام مقایسه کنم مانیتور g5 را از نظر کیفیت رنگ ها با مانیتور HP z27 2k یکی هست.

درود مجدد 

من کلی بررسی کردم g5 g51c رو

متاسفانه تمام نقد ها راجبش منفی بود و اکثر مشکلاتشونم پر پر زدن پنل بعد از یه مدتی بود و مشکل نشت نور

بازم ممنون 

1 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

سلام و درود

بله درسته بزرگوار . با گرافیک 6800xt در کنترل پنل خود amd تنظیم میشد ولی خوب متاسفانه تاثیری که بشه گفت فرق کرد اصلا نداشت. ممنون

نه من اصلا دنبال 10 بیت نیستم

فقط 8بیت با کیفیت باشه

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

درود مجدد 

من کلی بررسی کردم g5 g51c رو

متاسفانه تمام نقد ها راجبش منفی بود و اکثر مشکلاتشونم پر پر زدن پنل بعد از یه مدتی بود و مشکل نشت نور

بازم ممنون 

نه من اصلا دنبال 10 بیت نیستم

فقط 8بیت با کیفیت باشه

14 میلیون میتونی هزینه کنید ?

Viewsonic vx2758 2k pro

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zen گفته است:

Viewsonic vx2758 2k pro

اگه منظورتون این هست:

https://www.displayspecifications.com/en/model/514b3634

کجا میفروشه با کله بخرم :)

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اگه منظورتون این هست:

https://www.displayspecifications.com/en/model/514b3634

کجا میفروشه با کله بخرم :)

https://chayamarket.ir/product/CHP-75374190

بفرما خدمت شما

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

https://chayamarket.ir/product/CHP-75374190

بفرما خدمت شما

این ورژن 1 عه از نظر مشخصاتی واقعا عالیه

ولی پایه اش با بادبزن سوسانو فرقی نداره از نازکی

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این ورژن 1 عه از نظر مشخصاتی واقعا عالیه

ولی پایه اش با بادبزن سوسانو فرقی نداره از نازکی

از چین میارن این سایتا  خریدش اصلا توصیه نمیشه  وگرنه gp850 رو 18 تومن زدن    دل شیر میخواد ریسکشو قبول کردن   دقت کن بحث معتبر نامعتبر نیست  بحث سالم بودن پنل و ضربه نخوردنه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، zen گفته است:

چیزی که گفتید بر مبنای تجربه بنده در عمل برعکس هستش 
مانیتور g5 رو هم به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

از چین میارن این سایتا  خریدش اصلا توصیه نمیشه  وگرنه gp850 رو 18 تومن زدن    دل شیر میخواد ریسکشو قبول کردن   دقت کن بحث معتبر نامعتبر نیست  بحث سالم بودن پنل و ضربه نخوردنه

در انبار ایرانشون موجوده
قرار نیست از چین توسط کاربر سفارش داده بشه(البته این امکان هم هست در صورت تمایل) در نتیجه اگر فروشنده معتبر باشه نباید مشکلی بوده باشه

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

با توجه به اینکه این بار ها تقریبا بدون گارانتی هستن و کلا گارانتی پر و کلی داستان دیگ

اگر فن و نمیدونم لوازم مستحکم دیگه بود دقیقا میشد سفارش زد ولی این پنل ها حساس هستن و ضربه بخوره عمل دد شده و کسی هم گردن نمیگیره

نظرتون راجب اون شیاومی چیه؟

MI 2k 27 inch

1 دقیقه قبل، sajad564 گفته است:

در انبار ایرانشون موجوده

اره ولی پایه اش داغونه قشنگ ایستاتیکه و اصلا بدرد من نمیخوره

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

MI 2k 27 inch

تقریبا از حداقلی های 2k و ips هست

https://droid.news/xiaomi-mi-2k-gaming-monitor-27-review/

بررسیشم گذاشتن اینجا

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

تقریبا از حداقلی های 2k و ips هست

https://droid.news/xiaomi-mi-2k-gaming-monitor-27-review/

بررسیشم گذاشتن اینجا

پنلش مال کجاست؟ میشه اینو با ویوسونیک مقایسه کرد؟ منظورتون از حداقلی چیه

لینک به دیدگاه

هم اکنون، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

پنلش مال کجاست؟ میشه اینو با ویوسونیک مقایسه کرد؟ منظورتون از حداقلی چیه

پنل قطعا چینیه ولی معلوم نیست ساخت کدوم کمپانی

حداقلی یعنی دیگه کف مانیتور های 2k ips

https://www.youtube.com/@TypeCTechReviews/videos

برا بررسی جامع مانیتور هم اکیدا توصیه میکنم به این چنل یوتوب سر بزنید   طرف از هر مانیتور دوتا فیلم میذاره   فیلم آنباکس و یک ماه بعد فیلم بررسیش   از پایه مانیتور تا رابط کاربریشو بررسی میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...