رفتن به مطلب

مهلت 7 روزه تست cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقتتون بخیر

من میخوام که بیشتر قطعات سیستم رو از لیون کامپیوتر بخرم اما شرایط گارانتی رو که خوندم یکمی برای خریدن پردازنده ترسیدم

آخه پردازنده ای که میخوام بخرم بصورت tray هست ، توی بخش گارانتی هم گفته که پردازنده intel شامل گارانتی 7 روزه نمیشه.  خب بالفرض مثال اگر ما خریدیم و بعد از باز کردن جعبه پستی دیدیم که پردازنده مشکلی داره چطور میتونم ثابت کنم که پردازنده قبل از استفاده من مشکل داشته؟

دوستان میتونن کمک کنن برای این مورد؟؟ آخه میخوام زود سیستم رو بخرم قبل از اینکه قیمتا بره بالا، چونکه پولو با بدبختی جور کردم که سیستمو ببندم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز در کل بخای حساب کنی پردازنده های اینتل تو ایران مثل هندونه سر بسته می مونن ولی خوب میزان خرابی سی پی یو هم خیلی خیلی کمه و راه منطقی اونم برای پردازنده های tray اینکه حضوری تشریف ببرید و خریدتون رو انجام بدید و تست های مد نظر هم اونجا گرفته بشه  

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، AliAzh گفته است:

ب بالفرض مثال اگر ما خریدیم و بعد از باز کردن جعبه پستی دیدیم که پردازنده مشکلی داره چطور میتونم ثابت کنم که پردازنده قبل از استفاده من مشکل داشته؟

کاملا درسته، پردازنده اینتل در ایران همیشه همینطور بوده. اگر خریدید و سیستم و نصب کردید و خراب بود هیچ کاری نمیتونید بکنید. اینم بگم که خرابی سی پی یو یک اتفاق بسیار نادر هست و خیلی امکانش کمه.

البته که میشه سی پی یو AMD بخرید با گارانتی های معتبر و 18 ماه تا دو ساله در ایران عرضه میشن، به علاوه لازم نیست اندازه پول خود پردازنده خرج کولرش کنید تا بخاری برقی اینتل که به اسم پردازنده می فروشه را بتونید خنک نگه دارید 🙂

ویرایش شده توسط mrp7
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 1
  • چرا؟! 2
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

درود
اگر گارانتی 7 روزه و عودت کالا و گارانتی اصلی خود کالا برات مهمه ک بتونی اگر موردی پییش اومد حرکتی بزنی دوره اینتل رو یک خط قشنگ بکش
برو سراغ ای ام دی همرده و مشابه سی پی یویی ک انتخاب کردی اینطوری خیالت راحت تره
مورد بوده تو همین فروم ک 13700 تهیه شده مشکل دار شده یا بوده رو خبر ندارم دست بنده خدا ب هیچ جایی بند نبوده تری هم بوده ک چ بدتر حتی گارانتی بین اللمللی هم جوابشو نداده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده باکس بخرید احتمالا خرابیش کمتره (تقریبا نزدیک صفر)

لینک به دیدگاه

با درود، اگه بورد و پردازنده و رم رو از لیون یا حتی فروشگاه دیگه میخرید، میتونید باهاشون تماس بگیرید و صحبت کنید که براتون کاملا تست کنن و تستهای نرمال رو براتون تهیه کنن. در لیون قبلنا برای من آپدیت بایوس انجام داده بودند. من قبلا اینکار رو انجام دادم و با هماهنگی مقدوره این کار. البته لیون کامپیوتر نبود فروشگاهی که اینکار رو انجام دادند اما فکر میکنم لیون هم براتون انجام بده. حتی اگه کل قطعات رو از لیون میخرید که میتونید درخواست اسمبل بدید که تمیز براتون اسمبل کنن و تستش رو هم انجام بدند. 

اگر اینکار مقدور نبود، پردازنده باکس بتونید تهیه کنید که درصد خرابیش تقریبا نزدیک به صفر هستش و اما در صورت خرابی، میتونید از گارانتیش در خارج از ایران استفاده کنید.

یا اگه گارانتی مدتدار مد نظرتونه که به قول دوستان میتونید از پردازنده های AMD تهیه کنید که ویژگیهای خوبی دارند... این مورد هم بستگی داره به کاربری مد نظرتون و البته بودجه مد نظر شما، اگه کاربری غالبا گیم هستش که سری های 3D AMD عالین.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

کاملا درسته، پردازنده اینتل در ایران همیشه همینطور بوده. اگر خریدید و سیستم و نصب کردید و خراب بود هیچ کاری نمیتونید بکنید. البته اینم بگم که خرابی سی پی یو چه اینتل و چه ای ام دی یک اتفاق بسیار نادر هست و خیلی امکانش کمه.

البته که میشه سی پی یو AMD بخرید با گارانتی های معتبر و 18 ماه تا دو ساله در ایران عرضه میشن، به علاوه لازم نیست اندازه پول خود پردازنده خرج کولرش کنید تا بخاری برقی اینتل که به اسم پردازنده می فروشه را بتونید خنک نگه دارید 🙂

مورد اول که گفتین درسته، ولی خب شانس ما میبینی همون اتفاق نادر برای ما میفته 😂

برای AMD هم خب کلا پول راه اندازی پلتفرم بیشتر میشه و ما هم که فعلا وضع درست حسابی نداریم برای خرید سیستم. و اینکه توی همین تالار یه چن تا فروم رو که قبلا دیدم خیلی از دوستان هم گفتن که کلا دور AMD رو خط بکشید که بعضی مواقع مشکل مادربورد دارن،  بعضی مواقع مچ شدن رم ها دردسر های خاص خودشو داره 

حالا یعنی لیون کامپیوتر گارانتی 2 روزه هم نداره که با فیلم گرفتن از صفر تا صد راه اندازی پردازنده این اشکال پردازنده ارسالیشون رو قبول کنن؟؟؟ ( وقتیکه داخل فیلم از مرحله باز کردن پلاستیک پردازنده فیلمبرداری بشه دیگه چطوری میتونن قبول نکنن که پردازنده مشکل داشته از اول؟؟) 

ویرایش شده توسط AliAzh
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Fido گفته است:

با درود، اگه بورد و پردازنده و رم رو از لیون یا حتی فروشگاه دیگه میخرید، میتونید باهاشون تماس بگیرید و صحبت کنید که براتون کاملا تست کنن و تستهای نرمال رو براتون تهیه کنن. در لیون قبلنا برای من آپدیت بایوس انجام داده بودند. من قبلا اینکار رو انجام دادم و با هماهنگی مقدوره این کار. البته لیون کامپیوتر نبود فروشگاهی که اینکار رو انجام دادند اما فکر میکنم لیون هم براتون انجام بده. حتی اگه کل قطعات رو از لیون میخرید که میتونید درخواست اسمبل بدید که تمیز براتون اسمبل کنن و تستش رو هم انجام بدند. 

اگر اینکار مقدور نبود، پردازنده باکس بتونید تهیه کنید که درصد خرابیش تقریبا نزدیک به صفر هستش و اما در صورت خرابی، میتونید از گارانتیش در خارج از ایران استفاده کنید.

یا اگه گارانتی مدتدار مد نظرتونه که به قول دوستان میتونید از پردازنده های AMD تهیه کنید که ویژگیهای خوبی دارند... این مورد هم بستگی داره به کاربری مد نظرتون و البته بودجه مد نظر شما، اگه کاربری غالبا گیم هستش که سری های 3D AMD عالین.

بله ، میخوام که پردازنده+بورد+رم+پاور+کولر پردازنده رو از خودشون خرید کنم،، امکانش هست که خودشون همونجا برام تست کنن قطعات رو؟؟

کارت گرافیک و کیس و SSD رو چند ماه پیش خریده بودم. برای همین دیگه نیازی به خریدشون نیست وگرنه کل سیستم رو میدادم که خودشون اسمبل کنن برام.

کاربریم بیشتر برای یادگیری نرم افزار های طراحی هست.

لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، AliAzh گفته است:

بله ، میخوام که پردازنده+بورد+رم+پاور+کولر پردازنده رو از خودشون خرید کنم،، امکانش هست که خودشون همونجا برام تست کنن قطعات رو؟؟

دقیقا وقتی پردازنده Trayمیخرید باید بگین تست کنند براتون تا موردی نباشه.

53 دقیقه قبل، AliAzh گفته است:

حالا یعنی لیون کامپیوتر گارانتی 2 روزه هم نداره که با فیلم گرفتن از صفر تا صد راه اندازی پردازنده این اشکال پردازنده ارسالیشون رو قبول کنن؟؟؟

بحث فیلم برداری نیست، پردازنده Tray چون محافظ نداره ممکنه خازنهای ریز روش یا زیرش کنده بشه و شما متوجه نشید. بنابراین باید تست شده خریداری کنید.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دقیقا وقتی پردازنده Trayمیخرید باید بگین تست کنند براتون تا موردی نباشه.

بحث فیلم برداری نیست، پردازنده Tray چون محافظ نداره ممکنه خازنهای ریز روش یا زیرش کنده بشه و شما متوجه نشید. بنابراین باید تست شده خریداری کنید.

باید به چه شماره ای زنگ بزنم که بگم برام تست کنن پردازنده رو ؟؟؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، AliAzh گفته است:

کارت گرافیک و کیس و SSD رو چند ماه پیش خریده بودم. برای همین دیگه نیازی به خریدشون نیست وگرنه کل سیستم رو میدادم که خودشون اسمبل کنن برام.

کاربریم بیشتر برای یادگیری نرم افزار های طراحی هست.

بله فکر کنم که تست میکنن و اوکیه، میتونید از دوست عزیزمون @EHSAN.K هم مشورت بگیرید در مورد خرید از لیون. با خودشون هم تلفنی صحبت کنید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Fido گفته است:

بله فکر کنم که تست میکنن و اوکیه، میتونید از دوست عزیزمون @EHSAN.K هم مشورت بگیرید در مورد خرید از لیون. با خودشون هم تلفنی صحبت کنید.

دوست عزیز من فکر کنم یکی دیگر از عزیزان منظورتون بود که جز ناظرین بودند و در فروشگاه لیون هم کارمند بودند که دیگر نیستند

هیچ کدام از ما در فروشگاه لیون کار نمیکتیم و فقط در مدیریت فروم همکاری داریم

در مورد نگرانی استارتر هم

چند باری که من از لیون سی پی یو تری خریداری کردم همه تست شده بودند و هیچ مشکلی هم نداشتند

ولی شما بعد از خرید میتونید درخواست بدید براتون تست کنند و بعد ارسال کنند

اصولا خیلی کم پیش میاد سی پی یو ها به مشکل برخورد داشته باشند ولی خب شده یکدفعه یکماه بعد دیگه تصویر نداده

برای همین هست که من در ایران بیشتر AMD رو انتخاب کردم چون گارانتی داره

در مورد اینتل هم سی پی یو تری تا قبل از نسل ۱۲ گارانتی ۱ ساله داشت ولی فقط بزای oem ها و نمایندگی های اینتل

ولی اگر باکس اصلی باشه و در سایت اینتل اصالت تائید بشه

تا ۳ سال گارانتی بین المللی داره ( بعضی مارکت ها ۱ سال ) که صد البته باید فاکتور خرید از همان کشور موجود داشته باشید

از نسل ۱۲ به بعد اینتل تصمیم گرفت برای سی پی یو های تری هم گارانتی ۳ ساله رو فعال کنه و این قانون برای نسل ۱۲ به قبل فعال نیست

همه قوانین تری برای oem ها و نمایندگی های رسمی فروش اینتل در سراسر دنیا برقرار هست

تست سی پی یو هم فقط نباید به یک تصویر دادن ساده و ویندوز زدن محدود بشه

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، EHSAN.K گفته است:

دوست عزیز من فکر کنم یکی دیگر از عزیزان منظورتون بود که جز ناظرین بودند و در فروشگاه لیون هم کارمند بودند که دیگر نیستند

هیچ کدام از ما در فروشگاه لیون کار نمیکتیم و فقط در مدیریت فروم همکاری داریم

در مورد نگرانی استارتر هم

چند باری که من از لیون سی پی یو تری خریداری کردم همه تست شده بودند و هیچ مشکلی هم نداشتند

ولی شما بعد از خرید میتونید درخواست بدید براتون تست کنند و بعد ارسال کنند

اصولا خیلی کم پیش میاد سی پی یو ها به مشکل برخورد داشته باشند ولی خب شده یکدفعه یکماه بعد دیگه تصویر نداده

برای همین هست که من در ایران بیشتر AMD رو انتخاب کردم چون گارانتی داره

در مورد اینتل هم سی پی یو تری تا قبل از نسل ۱۲ گارانتی ۱ ساله داشت ولی فقط بزای oem ها و نمایندگی های اینتل

ولی اگر باکس اصلی باشه و در سایت اینتل اصالت تائید بشه

تا ۳ سال گارانتی بین المللی داره ( بعضی مارکت ها ۱ سال ) که صد البته باید فاکتور خرید از همان کشور موجود داشته باشید

از نسل ۱۲ به بعد اینتل تصمیم گرفت برای سی پی یو های تری هم گارانتی ۳ ساله رو فعال کنه و این قانون برای نسل ۱۲ به قبل فعال نیست

همه قوانین تری برای oem ها و نمایندگی های رسمی فروش اینتل در سراسر دنیا برقرار هست

تست سی پی یو هم فقط نباید به یک تصویر دادن ساده و ویندوز زدن محدود بشه

سلامی مجدد. توضیحاتتون کامل بود 

من میخوام که پردازنده i5 12400f رو خریداری کنم . امیدوارم که پردازنده سالمی به دستم برسه. آخه پولو با هزار بدبختی دارم جور میکنم.

لینک به دیدگاه

دوستان پردازنده های amd هم گارانتی خوبی در ایران ندارند. 

ضمن اینکه در مورد شرکت اصلی که گارانتی amd در ایران هستش در همین انجمن کاربری مادربوردش مشکل داشت و بسختی قبول کردن مادربورد تعویض بشه.

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

دوستان پردازنده های amd هم گارانتی خوبی در ایران ندارند. 

چطور؟ برای مثال 7800x3d الان خود گارانتی m.i.t با قیمت 22ت میفروشه و 18 ماه گارانتی میده. شرکت گارانتی کننده خوب و با انصافی هست.
محصولات دیگه amd هم داره از جمله 5800x, 5800x3d, 7600x, 7900x3d, 7950x3d همشون با گارانتی 18 ماهه

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

چطور؟ برای مثال 7800x3d الان خود گارانتی m.i.t با قیمت 22ت میفروشه و 18 ماه گارانتی میده. شرکت گارانتی کننده خوب و با انصافی هست.
محصولات دیگه amd هم داره از جمله 5800x, 5800x3d, 7600x, 7900x3d, 7950x3d همشون با گارانتی 18 ماهه

من منظورم شرکت دیگه ای بود.

در کل پردازنده های amd گاهی اوقات مشکلاتی دارن که گارانتی  براحتی قبول نمیکنه.

موردی که یادم میاد اینجا برای دوستان بگم.

پردازنده 3900x یا 3900xt دقیق یادم نیس مشکل در ورود به ویندوز داشت و به محض ورود ریست میشد. که به گارانتی ارسال شده بود و پاسخ گارانتی این بود ملاک تصویر دادن

در محیط بایوس هستش😁البته نمیدونم که بالاخره تعویض کردن یا نه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این یک نوع ریسک هست اما درصدش مثل درصد سقوط هواپیماست .یعنی بسیار نادر و پایینه. در طول سالها خرید قطعات که همیشه سی پی یوی تری خریداری کردم هیچ وقت با این مشکل روبرو نشدم ولی بعید نیست.  اگر روش حساس هستید تلفنی ازشون بخواید که روی برد با رم تست کنند و روی برد قرار داده  شده براتون ارسال کنند. اگر موافقت نکردند هم میتونید حضوری خرید کنید.

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

من منظورم شرکت دیگه ای بود.

در کل پردازنده های amd گاهی اوقات مشکلاتی دارن که گارانتی  براحتی قبول نمیکنه.

موردی که یادم میاد اینجا برای دوستان بگم.

پردازنده 3900x یا 3900xt دقیق یادم نیس مشکل در ورود به ویندوز داشت و به محض ورود ریست میشد. که به گارانتی ارسال شده بود و پاسخ گارانتی این بود ملاک تصویر دادن

در محیط بایوس هستش😁البته نمیدونم که بالاخره تعویض کردن یا نه.

بزرگوار ما این مشکلات رو در مورد اینتل هم داریم

یک تفاوتی این وسط هست

باز در مورد پردازنده های amd یک گارانتی هست به شما پاسخ بده

اینتل که در ایران شما هستی و پردازنده ای که میتونی باهاش جاسوئیچی درست کنی

خیلی هم زیبا میشه 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

بزرگوار ما این مشکلات رو در مورد اینتل هم داریم

یک تفاوتی این وسط هست

باز در مورد پردازنده های amd یک گارانتی هست به شما پاسخ بده

اینتل که در ایران شما هستی و پردازنده ای که میتونی باهاش جاسوئیچی درست کنی

خیلی هم زیبا میشه 

من منظورم این بود که دیگه شرکت های گارانتی کننده مثل قبل خدمات نمیدن ، حالا در مورد پردازنده صحبت میکنیم  و خود من هم هنوز ترجیح میدم پردازنده رایزن خریداری کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...