رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مانیتور گیمینگ

Recommended Posts

12 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

پس وقتی من میگم رو 2k کارتی مثل 4070 نمیتونه 140 فریم هندل کنه چرا بهم میخندن؟ (بازی های aaa)

پارادوکس ایجاد میکنم که خودتون به حرف من برسید.

بله نشدنیه

در کل اگر اصرار به 240 دارن یه بحث دیگست

والا دقیقا داری در جهت عکس برداشت میکنی
منظور من چیز دیگه ای ود که از پیامم هم کاملا مشخصه..

لینک به دیدگاه

• ارسال 76
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هر مانیتوری خواستی بگیری اول توی ردیت نظراتو در موردش بخون و مشکلات سرچ کن و چشم بسته اقدام نکن...

مانیتوری که خودت انتخاب کردی بکلایت بیلید  افتضاحی داره اگر باهاش مشکل نداری بگیر

و یه نصیحت وقتی میخوای انقدر هزینه کنی اچ دی آر ..10 بیتی بودن پنل...ادپتیو سینک...رو در نظر بگیر و اگر امکانش رو داری مانیتوری تهیه کن که بکلایتش mini led باشه تعداد زونهاش مهم نیست اگر نبود حداقل لوکال دایمینگ رو ساپورت کنه حتی با بکلایت فالد...حداقل یه کنتراست تمیز تحویلت بده بین پنل هایی که دوستان پیشنهاد دادن اگر با 32 اینچ مشکل نداری مانیتور الجی کیفیتش از همه بهتره....و یکی از دوستان فروم همسایه 27 برای فروش گذاشته...

بکلایت مانیتوری که انتخاب کردی

Screenshot_2024-01-13-17-38-44.png

لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

بکلایت بیلید  افتضاحی داره اگر باهاش مشکل نداری بگیر

اقا یه لحظه استاپ

بلید یا bleed با glow فرق داره

تصویری که شما گذاشتی glow هست یعنی با جابه جایی زاویه دید اون حاله یا درخشش تغییر میکنه

ولی bleed نشتی نور هست و در هر جهتی و در هر حالتی یک نقطه ثابت هست

لینک به دیدگاه

این تصویر ترکیبی از هردو هست...5 نقطه بکلایت بیلید داره و گلو افتضاح 

ips همه چیش خوبه ولی من با کنتراست افتضاحش هیچوقت کنار نمیام....و تنها راه حلش بکلایت mini led یا فالد (فول اری لکال دایمینگ)ولی خوب قیمتاشون یمقدار بالاست 

..gp27u coolermaster 10bit.. hdr 1000 ..vrr.. kvm ..port c 90w 

با 1200 نیت روشنایی حالت hdrفقط با 572 زون نورپردازی و کنتراست نزدیک به اولد 

800 دلار 40 میلیون ولی وارد نمیشه...

مدل های کواد اچ دی با همون امکاناتgp2711 500$ ....600$ gp27q....نمیدونم چرا دوستان علاقه ای به وارد کردن اینا ندارن همه مینی ال ای دی و امکانات عجیب غریب و رفرش 165 به بالا حتما فروش این آشغالایی که وارد کردن کم میشه

یا مانیتورای برند ktc که اگر وارد بشه کسی سراغ این مارکای توی بازار دیگه نمیره...

به هر حال اینجا ایران و حق انتخابی وجود نداره

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

این تصویر ترکیبی از هردو هست...5 نقطه بکلایت بیلید داره و گلو افتضاح 

ips همه چیش خوبه ولی من با کنتراست افتضاحش هیچوقت کنار نمیام....و تنها راه حلش بکلایت mini led یا فالد (فول اری لکال دایمینگ)ولی خوب قیمتاشون یمقدار بالاست 

..gp27u coolermaster 10bit.. hdr 1000 ..vrr.. kvm ..port c 90w 

با 1200 نیت روشنایی حالت hdrفقط با 572 زون نورپردازی و کنتراست نزدیک به اولد 

800 دلار 40 میلیون ولی وارد نمیشه...

مدل های کواد اچ دی با همون امکاناتgp2711 500$ ....600$ gp27q....نمیدونم چرا دوستان علاقه ای به وارد کردن اینا ندارن همه مینی ال ای دی و امکانات عجیب غریب و رفرش 165 به بالا حتما فروش این آشغالایی که وارد کردن کم میشه

یا مانیتورای برند ktc که اگر وارد بشه کسی سراغ این مارکای توی بازار دیگه نمیره...

به هر حال اینجا ایران و حق انتخابی وجود نداره

بین این دوتا کدوم بنظرت بهتره

Asus rog Strix XG27AQMR

300 هرتز 2K - قیمت ۳۷ت

مانیتور ال جی 27GP850-B

165 هرتز پایه ، اورکلاک ۱۸۰ - 2K قیمت 30

ویرایش شده توسط stephen
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، stephen گفته است:

Asus rog Strix XG27AQMR

300 هرتز 2K - قیمت ۳۷ت

مانیتور ال جی 27GP850-B

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b-27gp83b-b

بررسی مانیتور الجی سایت ریتینگ همه چیزش عالیه ولی اگر کنتراست برات مهمه نه....مدل 32 اینچش بهتره و کنتراست بهتریم داره 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/rog-strix-xg27aq

بررسی ایسوس ولی مدل 180 هرتز تقریبا با الجی توی یک رنجن ولی ایسوس از لحاظ کنتراست بهتر عمل میکنه لکال دایمینگ رو داره ولی در حدی که نشت نورهای مانیتور رو کنترل کنه 

نظر من روی ایسوس ولی اگر بری سمت 32 اینچ الجی همین مدل قضیه فرق میکنه...چون اون هم لکال دایمینگ داره و خیلی خوب نشت نور رو کنترل میکنه....

در کل بازم به حرفای من اکتفا نکن و ریویو های ایسوس رو کامل بررسی کن هم توی ردیت وهم یوتیوب..در کل توی بازار ایران چیز پرفکتی نداریم و مجبوری اونی که کمتر بدرو انتخاب کنی...

اینم عکس مدل الجی ولی 32 که یکی از بچه ها گذاشته یه بدی که 32 داره توی رزولوشن 2k به شارپی 27 اینچ نیست

Screenshot_۲۰۲۳-۱۲-۱۵-۱۲-۲۶-۱۷-۱۸۰_com.miui.gallery-edit.jpg

Screenshot_۲۰۲۳-۱۲-۱۵-۱۲-۵۲-۴۰-۰۸۹_com.miui.gallery-edit.jpg

Screenshot_۲۰۲۳-۱۲-۱۵-۱۲-۳۰-۱۲-۴۴۸_com.miui.gallery-edit.jpg

Screenshot_۲۰۲۳-۱۲-۱۵-۱۲-۱۰-۰۳-۰۸۱_com.miui.gallery-edit.jpg

Screenshot_۲۰۲۳-۱۲-۱۵-۱۲-۱۰-۳۱-۱۰۸_com.miui.gallery-edit.jpg

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

استارتر اگر به هر دلیل مانیتور 240 هرتزی پیدا نکردی.

تا 17 تومن این 2مورد رو شک نداشته باش به کیفیت و کارایی و ارگونومیک بودنش:

1-LEGION Y27q-30

2 - xiaomi MI 2K

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، stephen گفته است:

Asus rog Strix XG27AQMR

300 هرتز 2K - قیمت ۳۷ت

مانیتور ال جی 27GP850-B

Gp850

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

Gp850

یعنی واقعا 300 هرتزه ضعیف تره ؟

لینک به دیدگاه

این مانیتور هم  AORUS FI32Q X Gaming Monitor از ss IPS استفاده میکنه

بررسیشو نگاه کنید تو رنج 40 هست با گارانتی آواژنگ

لینک به دیدگاه

سلام این مدل هم هست اگه خواستین تو رنج قیمت پایین خرید کنید

حداقل نظرات تو امازون مثبت بوده در موردش اما فرقش با مدلهای دیگه رو اطلاع ندارم

LG 27GL850 2K 144HZ

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، stephen گفته است:

هرتز مانیتور نشانه کیفیتش نیست خیلی مواقع برای بالا بردن هرتز حتی از زاویه دید و دقت رنگ میزنن تا به اون رفرش ریت برسن

https://youtu.be/Wik4DhEaj_8?si=wvRROJfxiOKTnKVy

بررسی کامل مدل ایسوس 300هرتزی

عکس اول و دوم از اثر لکال دیمینگ gp27u با 574 زون...عکس سوم و چهارم لکال دیمینگ این مدل ایسوس با 8 زون اونچنان قوی نیست ولی خوبه......عکس آخر هم 27gp850 الجی که لکال دایمینگ نداره...

آینده مانیتورها و تلویزیون ها (مینی ال ای دی) هست

local dimming on and off

22222222.jpg

uniformity-local-dimming-large.jpg

uniformity-large (1).jpg

1111111.jpg

6666666.jpg

لینک به دیدگاه

نظر شخصی بنده اگه بدردتون میخوره 

اول انتظار نداشته باشین چون سیستم خیلی خفن با مانیتور ۴۰۰ هرتز با بهترین موس و کیبرد و ... داشته باشین بتونید بازیهای آنلاین رو خوب بازی کنید 

حداقل من که مانیتور ۱۶۵ هرتز دارم نسبت به ۶۰ هرتز بازم هیچی برام تغییر نکرده تا زمانی که این اختلاف پینگ زیاد ۱۰ تا ۲۰ برابری و میزان زیاد پکت لاس رو داریم

شما هر چقدر هم برای قدرت سیستم خرج کنی چیزی عوض نمیشه

تجربه من تو بازی های آنلاین:

تو بازی میمیرم بعد از چند ثانیه تازه متوجه میشم که عقب تر یکی بهم شلیک کرده مردم

وقتیenemy داره شلیک میکنه میرم پشت دیوار مخفی میشم اما طرف مقابل هنوز عقب تر منو درحال رفتن پشت دیوار میبینه

وقتی به خاطر پکت لاس ظرف ۳تا ۴ تیر بلافاصله می‌میرم

وقتی یک خشاب تیر روی enemy خالی می‌کنم اما هیچیش نمیشه

درکل سرتو درد نیارم به نظرم بیشتر برای کیفیت خرج کن تا رفرش ریت بالاتر مگر اینکه واقعا اینترنت خوبی داری 

اینو هم توجه داشته باش مانیتور چیزی نیست دایم بخوای تغییر بدی پس چیزی بخر تا چندین سال با خیال راحت از کیفیتش استفاده کنی

ویرایش شده توسط Abolfazl.D
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

.عکس آخر هم 27gp850 الجی که لکال دایمینگ نداره...

چجوری میشه این تست رو گرفت؟ منظورم به صورت شخصی هست

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

هرتز مانیتور نشانه کیفیتش نیست خیلی مواقع برای بالا بردن هرتز حتی از زاویه دید و دقت رنگ میزنن تا به اون رفرش ریت برسن

https://youtu.be/Wik4DhEaj_8?si=wvRROJfxiOKTnKVy

بررسی کامل مدل ایسوس 300هرتزی

عکس اول و دوم از اثر لکال دیمینگ gp27u با 574 زون...عکس سوم و چهارم لکال دیمینگ این مدل ایسوس با 8 زون اونچنان قوی نیست ولی خوبه......عکس آخر هم 27gp850 الجی که لکال دایمینگ نداره...

آینده مانیتورها و تلویزیون ها (مینی ال ای دی) هست

local dimming on and off

22222222.jpg

uniformity-local-dimming-large.jpg

uniformity-large (1).jpg

1111111.jpg

6666666.jpg

این مدل ایسوس رو میتونید بررسی کنید TUF VG27AQ3A_L

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، Abolfazl.D گفته است:

نظر شخصی بنده اگه بدردتون میخوره 

اول انتظار نداشته باشین چون سیستم خیلی خفن با مانیتور ۴۰۰ هرتز با بهترین موس و کیبرد و ... داشته باشین بتونید بازیهای آنلاین رو خوب بازی کنید 

حداقل من که مانیتور ۱۶۵ هرتز دارم نسبت به ۶۰ هرتز بازم هیچی برام تغییر نکرده تا زمانی که این اختلاف پینگ زیاد ۱۰ تا ۲۰ برابری و میزان زیاد پکت لاس رو داریم

شما هر چقدر هم برای قدرت سیستم خرج کنی چیزی عوض نمیشه

تجربه من تو بازی های آنلاین:

تو بازی میمیرم بعد از چند ثانیه تازه متوجه میشم که عقب تر یکی بهم شلیک کرده مردم

وقتیenemy داره شلیک میکنه میرم پشت دیوار مخفی میشم اما طرف مقابل هنوز عقب تر منو درحال رفتن پشت دیوار میبینه

وقتی به خاطر پکت لاس ظرف ۳تا ۴ تیر بلافاصله می‌میرم

وقتی یک خشاب تیر روی enemy خالی می‌کنم اما هیچیش نمیشه

درکل سرتو درد نیارم به نظرم بیشتر برای کیفیت خرج کن تا رفرش ریت بالاتر مگر اینکه واقعا اینترنت خوبی داری 

اینو هم توجه داشته باش مانیتور چیزی نیست دایم بخوای تغییر بدی پس چیزی بخر تا چندین سال با خیال راحت از کیفیتش استفاده کنی

من دنبال 2K و 240 هرتز بودم غیر از این هیچی بالاتر نمیخوام ولی شانس من هیچ مانیتوری تو بازار پیدا نمیکنم همه یا 165-180 , 2K هستن یا 2K +300 ، خمیده هم نمیخوام و حداکثر 27 اینچ

تا الان به این مدلا رسیدم

TUF VG27AQ3A_L

LEGION Y27q-30

Asus rog Strix XG27AQMR

ال جی 27GP850-B

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ در 06:09، phoenixia گفته است:

سلام اطلاع دارین ارزان ترین مانیتور 10 بیت پنل ips توبازار چیه ؟ یا وارداتی

منم قصد دارم یک مانیتور برای خودم بخرم البته چون الان التراواید 165 هرتز دارم 

دنبال مانیتور با کیفیت خیلی بالاتر 4k هستم رفرش ریت برام مهم نیست برای بخش کمپین بازیها میخوام مانیتور 60 هرتز هم برام کافیه

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، stephen گفته است:

300 هرتز در صورتی که فقط شوتر آنلاین بازی با نت خوب   نه نت داغون ایران خوبه

بین همه مدلای معرفی شده   اولویت رو سری التراگیر الجی بذار

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

سلام شاید شروع کننده تاپیک تا الان به نتیجه رسیده  مانیتور رو خریده 

اما چیزی فهمیدم بازی کردن باید در وجود طرف باشه من طرف رو دیدم با یه موس 150 و یک مانیتور معمولی 30 الی 40 تا کشتار در بازی بتلفید v  می گرفت اما طرف با موس لاحیتک 502 هیرو... 10 تا به زور می گرفت

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ali m گفته است:

سلام شاید شروع کننده تاپیک تا الان به نتیجه رسیده  مانیتور رو خریده 

اما چیزی فهمیدم بازی کردن باید در وجود طرف باشه من طرف رو دیدم با یه موس 150 و یک مانیتور معمولی 30 الی 40 تا کشتار در بازی بتلفید v  می گرفت اما طرف با موس لاحیتک 502 هیرو... 10 تا به زور می گرفت

سلام بله حرف شما درسته اما من نگفتم پلیر حرفه ای بشیم 

گفتم در حد خوب بازی کردن هم باز بخاطر این نت مزخرف نمیشه

قبل تبدیل شدن نت به این وضعیت افتضاح یک زمانی پینگم برای مدت محدودی زیر 100 بود . ان زمان واقعا از بازی لذت میبردم حداقل وقتی داشتم به یکی شلیک میکردم تیرام بهش میخورد اما الان پینگم شده 150 تا بالای 200 طرف جلومه مستقیم بهش تیر میزنم تو تصویرم میبینم تیرام میخوره بهش اما باز هیچ damage بهش نمیزنه انگار تیرها از درون enemy رد میشن

نمیدونم شاید فقط نت من انقدر افتضاح شده؟یا برای همه همین وضعیت هست 

در کل که کیفیت خطم هم پایین اومده اما مخابرات کاری نمیکنه

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، stephen گفته است:

تا الان به این مدلا رسیدم

الجی در صدر لیستتون هست از نظر کوالیتی

بعدش لنوو و شیاومی 

بعدی راگ

در آخر تاف

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

چجوری میشه این تست رو گرفت؟ منظورم به صورت شخصی هست

مانیتورتون باید بکلایت مینی ال ای دی یا فالد داشته باشه تا اثرش رو روی کنتراست بفهمین...

نرم افزار تست مانیتور رو دانلود کنید و تست صلیب رو انجام بدید...یا سایت هایی که تست بکلایت بلیید رو دارن...البته نور اتاقتون باید کم باشه تا شدتش رو دقیق بفهمین...

https://lightbleedtest.com/#

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، stephen گفته است:

این مدل ایسوس رو میتونید بررسی کنید TUF VG27AQ3A_L

خوبی:رفرش ریت بالا...ایمپوت لگ پایین...تکنولوژی vrr اگر با کنسول استفاده بشه..روشنایی خوب اس دی آر...ادپتیو سینک ولی خوب بیشتر سمت ای ام دی میچرخه چون فریسینک پرمیومه

بدی:کنتراست بد...8 بیتی...ارگونومیک نبودن پایه...hdr فیک به علت روشنایی کم اچ دی آر حتی استاندارد hdr400 نمیتونه پاس کنه

من از دیدگاه خودم بررسی کردم نظر آدما باهم فرق داره

ابتدای بحثم بهتون گفتم اگر کنتراست براتون مهم نیست زیاد و با بکلایت بلیید کنار میاید بهترین گزینه الجی هست 27gp850 ولی اگر کنتراست و بکلایت بلیید اذیتتون میکنه تنها گزینه ای که میمونه ایسوس 300 هرتزیه و اصلن کیفیت الجی رو با سری تاف ایسوس یکی ندونید یا شیائومی یا لنوو هیچ کدوم کیفیتشون در حد الجی نیست من مانیتور دومم الجی قدیمیه با اینکه tn ولی رنگا از ips بی کیفیت بازارزنده تر و زیبا تره ....

Ips از tn و va خیلی بهتره ولی متاسفانه چینش سابپیکسل ها جوریه که کنتراستش افتضاحه بنظر من کنتراست پایه کیفیت هر مانیتوریه اولدها کیفیت عجیبشونو مدیون کنتراست بی نهایتشونن...

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

مانیتورتون باید بکلایت مینی ال ای دی یا فالد داشته باشه تا اثرش رو روی کنتراست بفهمین...

نرم افزار تست مانیتور رو دانلود کنید و تست صلیب رو انجام بدید...یا سایت هایی که تست بکلایت بلیید رو دارن...البته نور اتاقتون باید کم باشه تا شدتش رو دقیق بفهمین...

https://lightbleedtest.com/#

سلام بکلایت مینی ال ای دی چیه؟ میشه توضیح بدهید 

از این لینک که فرستادید چه طور باید استفاده کرد

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ali m گفته است:

سلام بکلایت مینی ال ای دی چیه؟ میشه توضیح بدهید 

از این لینک که فرستادید چه طور باید استفاده کرد

عکسی که گذاشتم از ساختار یه مانیتور led به اون قسمت backlight دقت کن اون انواع مختلفی داره 

1.بکلایت مستقیم یا دایرکت بکلایت :در این نوع بک لایت، لامپ‌های ال ای دی به صورت مستقیم در پشت پنل نمایشگر قرار دارند و نور را به طور یکنواخت در تمام صفحه پخش می‌کنند.

این بک لایت باعث می‌شود که تصاویر روشن‌تر و واضح‌تر باشد و همچنین امکان کنترل نور در مناطق مختلف صفحه (Local Dimming) را فراهم می‌کند. این قابلیت باعث می‌شود که مناطق تیره، تیره‌تر و مناطق روشن، روشن‌تر بوده و کنتراست بالاتری داشته باشند. 

2.بکلایت اج یا کناره ها:

در این نوع بک لایت، لامپ‌های ال ای دی در حاشیه یا لبه‌های پنل نمایشگر قرار دارند و نور را به سمت صفحه هدایت می‌کنند. 

اما عیب این نوع بک لایت این است که نوردهی در تمام صفحه یکسان نبوده و گاها منجر به پدید آمدن نور هلالی در گوشه‌های صفحه می‌شود. همچنین این نوع بک لایت قابلیت کنترل نور در مناطق مختلف صفحه (Local Dimming) را ندارد و به همین دلیل کنتراست پایین‌تری دارد. 

بک لایت (Full Array With Local Dimming)

این نوع بک لایت در واقع یک نوع پیشرفته از بک لایت مستقیم است که قابلیت کنترل نور در مناطق مختلف صفحه (Local Dimming) را به صورت پیشرفته‌تری دارد. در این نوع بک لایت، صفحه به چندین Zone یا منظقه تقسیم شده و هر منطقه به صورت جداگانه روشن یا خاموش می‌شود.

این ویژگی خاص باعث می‌شود که مناطق تیره، تیره‌تر و مناطق روشن، روشن‌تر باشند و کنتراست بسیار بالاتری داشته باشند 

4.مینی ال ای دی (Mini LED)

مینی LED در واقع یک نسل جدید از بک لایت است که به تازگی وارد بازار شده است. در این نوع بک لایت، از ال ای دی‌های خیلی کوچک (Mini LED) استفاده می‌شود که قابلیت کنترل نور در مناطق مختلف صفحه را به شکل فوق‌العاده‌ای دارند.

در این نوع بک لایت، صفحه به هزاران زون تقسیم می‌شود و هر زون به صورت جداگانه روشن یا خاموش می‌شود. این ویژگی همچون بک لایت قبلی کنتراست فوق‌العاده‌ای به تصاویر می‌بخشد. همچنین این نوع بک لایت باعث می‌شود که مانیتورها باریک‌تر و سبک‌تر بوده و مصرف انرژی کمتری داشته باشند.

مانیتورهای داخل بازار 90 درصد بک لایت اج هستند چون ازونترینه و البته بیخودترین و مشکل نشت نور که همشون دارن علتش همین بکلایت ولی بعضیاشون دایرکت هستند ولی زون های لکال دیمینگ کمی دارند پس باز کنتراست اونچنانی نخواهیم دید و رده بالا ها مینی ال ای دی هستند یا فالد با زون های زیاد که کنتراست بالا روشنایی بالای هزار نیت و اچ دی آر واقعی رو میشه دید 

توی سایت قسمت click here رو بزن و نور اتاقتو کم کن بکلایت بلیید رو میبینی...

X9PRO.jpg

1-10.jpg.webp

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...