رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مانیتور گیمینگ

Recommended Posts

22 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

سلام اطلاع دارین ارزان ترین مانیتور 10 بیت پنل ips توبازار چیه ؟ یا وارداتی

منم قصد دارم یک مانیتور برای خودم بخرم البته چون الان التراواید 165 هرتز دارم 

دنبال مانیتور با کیفیت خیلی بالاتر 4k هستم رفرش ریت برام مهم نیست برای بخش کمپین بازیها میخوام مانیتور 60 هرتز هم برام کافیه

بزار اول یه توضیحی در مورد 6 یا 8 یا 10 بیتی بودن بدم...

مثلن یه تصویر از آسمون آبی رو  توی بازیه ردد 2 فرض کن توی ذهنت...این آبی یه طیفی داره پرنگ تا کمرنگ یا غروب آفتاب طیف رنگ قرمز تا نارنجی کمرنگ... اگر مانیتور تو 6 بیتی باشه تو مرز بین این عوض شدن رنگ هارو شکسته شکسته میبینی اگر 6 بیتی با frc باشه تو اون شکستگیرو کمتر میبینی اگر 8 بیت واقعی باشه بازم کمتر و اگر 8بیت با frc باشه بازم کمتر و اگر 10 بیت واقعی باشه اصلن شکستگی دیگه دیده نمیشه 

Frc کاری میکنه که پیکسل ها موقع تغییر رنگ سریعتر شیفت کنن تا تو متوجه شکستگی رنگ نشی

نیاز به خرید مانیتور 10 بیت واقعی نیست مانیتور 8+frc باشه کافیه فقط باید گرادیانت رنگ خوب مدیریت شده باشه و این توی برندای مطرح همیشه رعایت میشه 

عکسی که گذاشتم از بررسی ریتینگ رو بیت مانیتور 300 هرتزی ایسوس 

میگه گرادیانت خارق العاده هندل شده و مرز شکستگی ها بسختی قابل تشخیص

من مطمعنم 10 بیت واقعی نیست 8 با frc هست ولی ببینید چقدر خوب کار شده

Screenshot_2024-01-16-16-35-43.png

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 76
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ در 16:37، phoenixia گفته است:

سلام استاد ببخشید وقتتو میگیرم 

میخوام مانیتور بخرم تا 20 میلیون فقط کیفیت برام مهمه

این موارد پیدا کردم تو این رنج کدوم ارزش خرید بیشتری داره اگه میشه راهنمایی کن

LG UltraGear 27GR75Q-B 27" QHD

Lenovo Legion Y27q-30 | 27" QHD Gaming Monitor

Samsung Odyssey G7 LC27G75TQSR - QHD VA Curved 140Hz Gaming 

ASUS TUF Gaming VG27AQL1A 27Inch Gaming Monitor

خودم تحقیق کردم

مانیتور لنوو فقط تبلیغاتی 180hz گفته بیشتر از 10 تا 20 دقیقه نمیوتنه روی اون رفرشریت بمونه اما پنل مانیتورش lg هست

مانیتور ایسوس رو خوب نتونستم تحقیق کنم با همین اسم چند مدل مختلف داره که پایشون فرق میکنه و شدت روشناییشون متفاوته

سامسونگ سایت rtings امتیاز بالایی بهش داده اما من چون به غیر از گیم وب گردی و کارای دیگه میکنم شنیدم روی صفحه سفید یا سیاه پنل va متنها تار به نظر میاد 

بر طبق توضیحات دوستان بهترین کیفیت برای مانیتورهای lg هست دیگه؟

ویرایش شده توسط Abolfazl.D
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

تجربه شخصی من:

LG ها تو رنج میان رده کنتراست خوبی ندارن و کلا اون LG که شما در پرچم دارا داری نیستش

مدلی که برای Lenovo گفتید مدل خیلی خوبیه ولی همونطور که گفتید 165هرتز هست و برای 180 احتمالا هیت بزنه و نتونه تحمل کنه

به Xiaomi mi 2k هم نگاه بنداز از کارخونه کالیبره شده دونه به دونه و گواهیشم گذاشته برات

کنتراست 1 به 1300 داره که به نسبت بقیه خیلی بهتره در رنگ مشکی

از نظر فریم هم حداقل تا 200 هرتز قابلیت اور داره 

10 بیت با FRC هست

پنلش هم AHVA هست که میتونید کیفیتش رو بسنجید با LG

تنها نکته منفی همه این مانیتور ها uniformity رنگ های خاکستری و سفید هست که همشون از دم دارن 

ایسوس هم من کار کردم مشکلات خودشو داشت که سرچ کنید میرسید بهش

AOC هم مدل داشت ولی حضور ذهن ندارم 

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

خودم تحقیق کردم

مانیتور لنوو فقط تبلیغاتی 180hz گفته بیشتر از 10 تا 20 دقیقه نمیوتنه روی اون رفرشریت بمونه اما پنل مانیتورش lg هست

مانیتور ایسوس رو خوب نتونستم تحقیق کنم با همین اسم چند مدل مختلف داره که پایشون فرق میکنه و شدت روشناییشون متفاوته

سامسونگ سایت rtings امتیاز بالایی بهش داده اما من چون به غیر از گیم وب گردی و کارای دیگه میکنم شنیدم روی صفحه سفید یا سیاه پنل va متنها تار به نظر میاد 

Lg gp750-B هم هست که در 2 سایز 27&32  موجوده ،یکی فول اچ دی 240hz هست و دیگری qhd 165hz دیگه به خودت بستگی داره چی برات مهم تره،لجیون هم گزینه خیلی خوبی هست.

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

Lg gp750-B هم هست که در 2 سایز 27&32  موجوده ،یکی فول اچ دی 240hz هست و دیگری qhd 165hz دیگه به خودت بستگی داره چی برات مهم تره،لجیون هم گزینه خیلی خوبی هست.

ممنون از راهنماییت دنبال 2k هستم 

همین الان اولتراواید 34 اینچ دارم از اندازه بزرگش راحت نیستم  27 اینچ میخوام بخرم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

بجز این 3تا چیز دیگه ای نیست که دندون گیر باشه

ایسوس هم پول برند کشیده روش 

باز میل خودته ولی هنوز نگفتید چرا شیا نه 

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

خودم تحقیق کردم

درود دوست گرام

از هیچ کدوم ازین مدل ها که نام بردیت انتظار محتوای اچ دی آر نداشته باشید همشون فیکن چون بکلایتشون نمیتونه اونهمه نور تولید کنه که حتی استاندارد hdr400 رو ساپورت کنه...ببین به چه دورانی رسیدیم که 20 میلیون پول مانیتور باید بدی و هیچکدوم در حد 10 تومن هم بهت امکانات نمیده...

من یه نگاهی اجمالی انداختم به بررسی این مانیتور ها که فرمودید.بینشون الجی یکم معقولتر بود و بازم پرفکت نیست و کنتراستش برای من که آزار دهندست ...لکال دیمینگ هم ساپورت نمیکنه تا یکمی به کنتراستش کمک کنه...ولی سایر مشخصاتش خوب هست...اگر زیاد با کنتراست ips مشکلی ندارید گزینه بهتری هست نسبت به بقیه...

در مورد لنوو که بدترین کنتراست رو داشت و لی بقیه مشخصاتش خوب بود ولی زیاد به لنوو من اعتماد ندارم...و بین 180 و 165 شما تفاوتی حس نخواهید کرد اصولن از 144 که میگذره تا 240 شما تفاوتی حس نمیکنید مگر به شدت حساس و حرفه ای باشید پس زیاد درگیر هرتز مانیتور نشید..

در مورد سری ادیسه سامسونگ اونی که شما توی ریتینگ دیدی 32 بوده و اون مدل لکال دیمینگ داره و کنتراستش 1 به 5000 هست ولی این مدلی که شما گذاشتی ساپورت نمیکنه لکال دیمینگ رو.در کل سری اودیسی سامسونگ به جز رده بالا هاش سری 8 و 9 کیفیت خوبی ندارن چه از لحاظ پنل و چه از لحاظ کیفیت قطعات بکار رفته و شکایات از سری ادیسی فراوان است.. متا سفانه سامسونگ دیگه سامسونگ قدیم نیست توی همه ی محصولاتش...و انحنا 1000 که واقعا من نمیدونم سامسونگ چرا رها نمیکنه این کارهاشو واقعا انحنای این مانیتور زیاد و استفادش آزار دهنده میشه براتون...در مورد تار بودن نوشتار پنل va نمیشه گفت تار.. جزو ذات پنل va هست و تاری حساب نمیشه نوشته ها کلریتی خوبی داره ولی مثلن در یک صفحه سیاه با نوشته سفید اگر شما صفحرو تکون بدید یه حالت روح قهوه ای رنگ پشت نوشته میبینید که با تکنولوژی های جدید اون مشکل کمتر شده ولی هنوز هم هست...

در مرود سری تاف ...ایسوس رده بالا هاشو سنگ تموم میزاره ولی توی سری های میانرده و اقتصادی دیگه شروع میکنه به خراب کاری...این مدل تاف رو من داخل ریتینگ نگاه کردم تقریبا همرده الجی هست ولی کنتراست بهتری داره چون لکال دیمینگ رو ساپورت میکنه و تنها مدلی هست که این خصوصیتو داره.. ولی شکایت از پنل های سری تاف ایسوس توی ردیت بالاست مشکلات مختلف و عجیب غریب من که بشخصه زیاد اعتمادی به سری تاف ندارم و سری rog خیلی بهتره... ولی در کل امکانات خوبی بهتون میده  ...روشناییش از بقیه بالاتره و یه hdr معمولی میتونه بهتون بده ولی انتظار زیادی نداشته باشید...

تصمیم گیری در آخر سر با خودتون بین الجی و ایسوس یکی رو انتخاب کنید و گارانتی معتبر رو هم حتما مدنظر قرار بدید که خیلی مهمه

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

حتی استاندارد hdr400 رو ساپورت

hdr400 توسط VESA گواهی داده میشه نمیشه هرکی از جاش بلند بشه بگه 400 دارم چون vesa شکایت میکنه

متاسفانه با حرفتون مخالف هستم

400 نیت = hdr 400 حتی اگه TN باشه :)

حالا چرا مانیتور بالارده تر که hdr10 یا hdr400 دارن بهترن؟ بخاطر کیفیت رنگ ، کالیبره شدن مناسب و تکنولوژی های دیگ پس HDR صرفا نور مناسب هست همین

42 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

...لکال دیمینگ

زیر 50 تومن فکر نمیکنم چیزی داشته باشیم این گزینه رو در سطح قابل قبولی پوشش بده در نتیجه کلا بدون لوکا فرض بگیرید

تنها فول array ای که به دلم نشست مدل سونی بود که 50 قیمتش بود 

48 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

ولی کنتراست بهتری داره چون لکال دیمینگ رو ساپورت میکنه

خود rting میگه وحشتناکه چون  edge-lit 

image.thumb.png.85c25604d62293eb356aba7ff30858c3.png

هرچند داخل سایت asus همینم نوشته نشده! پس در حاله ای از ابهامه

54 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

لنوو که بدترین کنتراست رو داشت

کجا گفته شده این مورد؟ 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بجز این 3تا چیز دیگه ای نیست که دندون گیر باشه

ایسوس هم پول برند کشیده روش 

باز میل خودته ولی هنوز نگفتید چرا شیا نه 

میشه لینک اون توضحیاتی که برای مانیتور Xiaomi قرار دادی رو بدی 

من سایت خود Xiaomi چک کردم این توضیحات که شما میگی نیست از کجا گرفتین خود سایتش زده 8 بیت 

مشکل این جاست بیشتر این شرکتها توضیحاتی که مینویسن فقط جنبه تبلیغاتی داره در واقعیت اصلا اینطور نیست 

مانیتور برند Xiaomi و Lenovo هر دو نظرات خیل کمه در موردشون و بیشتر هم منفی

برای ایسوس نظرتونو واقعا قبول دارم متوجه نشدم چرا باید با یک اسم چند مدل مختلف مانیتور تولید کنه

--------------------------

من دنبال یک مانیتور 27 اینچ رزولیشن 2k رفرشریت 144 هرتز که کیفیت خوبی داشتی باشه برای کارایی مختلف مثل وب گردی و تماشای عکس و فیلم

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Abolfazl.D گفته است:

میشه لینک اون توضحیاتی که برای مانیتور Xiaomi قرار دادی رو بدی 

این از سیستم خودم هست که دارمش:

image.thumb.png.4822e2f04fb3851976f659680be33838.png

اینم سایت: https://www.displayspecifications.com/en/model/d8f8270a

داخل قسمت ستاره دار زده روی دیسپلی پورت 10 بیت پشتیبانی میشه

نام پنل هم با ریپورت بنده به مشخصاتش اضافه شده

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

مهندس من یک بار 20 تومن برای مانیتور خرج کردم دیگه کامل متوجه شدم

مانیتور تو این رنج نه باید روی hdr حساب باز کرد

انتظار نشت نور داشت - رنگ و محیطهای تاریک پنل ips بد نشان میدن همشون 

اما حداقل باید یک مانیتور باشه محیطها با رنگهای روشن مثل یک عکس از طبیعت رو طبیعی با دامنه نمایش رنگ بالا نشان بده 

واقعیت میتونم بیشتر خرج کنم اما به خودم اطمینان ندارم چون مانیتور قبلیم موقع پاک کردن صفحش اشتباهی روش خط انداختم 

گلس برای مانیتور گیمینگ پیدا میشه؟

اون مانیتور Lenovo برای این گفتم چون پنلش ساخت lg بود گفتم حتما کیفیت تصویرش خوبه رفرشریت 144 باشه برام کافیه بیشتر نیازم نیست 

مانیتور Lg gr750q-B پنلش ساخت چینه موندم کیفیتش در حد پنلهای با کیفیت ساخت خودشون هست یا فقط یک چیزی رو همینطوری روش بستن

ماینتور ایسوس رو کدوم مدل تستش دیدین با یک اسم چند مدل متفاوت داره بررسی های که قرار داده شده تو سایتهای خارجی برای اون مدل گران تره هست نه این مدلهای ارزان که تو بازار ایران زیاده

یک بدی که امازون داره نظرات و امتیاز تمام مدلهارو فکر کنم یکجا نشان میده برای همی شما نظرات در مورد مدل گران تر مدل بالاتر میخونی در حالی که هدفت خرید مانیترو مدل پایین ترش هست و امید چیزی دیگه خرید انجاب میدی بعد پشیمون میشی

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این از سیستم خودم هست که دارمش:

image.thumb.png.4822e2f04fb3851976f659680be33838.png

اینم سایت: https://www.displayspecifications.com/en/model/d8f8270a

داخل قسمت ستاره دار زده روی دیسپلی پورت 10 بیت پشتیبانی میشه

نام پنل هم با ریپورت بنده به مشخصاتش اضافه شده

همینش برام عجیبه تو سایت خود شرکتش گفته 8bit 

چطور الان شما 10bit دارین میتونه فیک باشه این مشخصاتی که روی سیستم به نمایش در میاد ؟!

بعدشم 200 رفرشریت صد درصد یک جای کار درست نیست وگرنه خود شرکتش ازش به عنوان جنبه تبلیغاتی استفاده میکرد

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Abolfazl.D گفته است:

همینش برام عجیبه تو سایت خود شرکتش گفته 8bit 

چطور الان شما 10bit دارین میتونه فیک باشه این مشخصاتی که روی سیستم به نمایش در میاد ؟!

بعدشم 200 رفرشریت صد درصد یک جای کار درست نیست وگرنه خود شرکتش ازش به عنوان جنبه تبلیغاتی استفاده میکرد

دوست گرامی 10 بیت هست با FRC دروغ ندارم بگم که

خیر نمیتونه فیک باشه 

راجع به اور هم تو نظرات آمازون یا یه سایت دیگ سرچ کنید میبنید شدنیه کاربرا تا 210 و بیشتر هم گرفتن ازش من صرفا تست کردم ببینم واقعیه که دیدم هست و برگردوندم رو 165 خودش

تئوری توطئه داریدا

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

دوست گرامی 10 بیت هست با FRC دروغ ندارم بگم که

خیر نمیتونه فیک باشه 

راجع به اور هم تو نظرات آمازون یا یه سایت دیگ سرچ کنید میبنید شدنیه کاربرا تا 210 و بیشتر هم گرفتن ازش من صرفا تست کردم ببینم واقعیه که دیدم هست و برگردوندم رو 165 خودش

تئوری توطئه داریدا

چرا انقدر یک صحبت دوستانه رو با اعصبانیت پیش میبرید

فقط دارم میگم تو سایت خودشون چک کردم چیزی دیگه نوشته بودن میتونید خودتون هم نگاه کنید سایت اصلیشون رو نه سایهایی که برسی قرارر دادن

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Abolfazl.D گفته است:

فقط دارم میگم تو سایت خودشون چک کردم چیزی دیگه نوشته بودن میتونید خودتون هم نگاه کنید سایت اصلیشون رو نه سایهایی که برسی قرارر دادن

بله سایت اصلی اشاره نکرده ولی تو همه بررسی های معبتر گفته شده داره

مگه مثلا سایت لنوو گفته 180 فریم رو میتونه زیر 30 دقیقه تحمل کنه؟

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بله سایت اصلی اشاره نکرده ولی تو همه بررسی های معبتر گفته شده داره

مگه مثلا سایت لنوو گفته 180 فریم رو میتونه زیر 30 دقیقه تحمل کنه؟

یادمه خیلی سال پیش یک جوی را افتاده بود تو فروم مانیتور lg یا بنکیو رو که 60 فریم بودن روی 75 هرتز قرار میدادن

اما بعدها  یادمه یکی سر همین موضوع مانیتورش خراب شد

این اورکلاک مانیتور بهش اسیب نمیزنه؟

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Abolfazl.D گفته است:

یادمه خیلی سال پیش یک جوی را افتاده بود تو فروم مانیتور lg یا بنکیو رو که 60 فریم بودن روی 75 هرتز قرار میدادن

اما بعدها  یادمه یکی سر همین موضوع مانیتورش خراب شد

این اورکلاک مانیتور بهش اسیب نمیزنه؟

من پیشنهاد نکردم اورکلاک کنید صرفا گفتم پشتیبانی میکنه

تا اونجایی که اطلاع دارم اگر پشت مانیتور دست بزنید و داغی حس نکنید اتفاقی پیش نمیاد 

همون 165 هرتز هم اوکیه مهم کیفیت رنگ و کنتراست هست که از مدل های دیگه بهتره

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

همین الان اولتراواید 34 اینچ دارم از اندازه بزرگش راحت نیستم  27 اینچ میخوام بخرم

https://rog.asus.com/monitors/27-to-31-5-inches/rog-strix-xg27wq-model/

لینک به دیدگاه

LG 27GP850-B

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

hdr400 توسط VESA گواهی داده میشه نمیشه هرکی از جاش بلند بشه بگه 400 دارم چون vesa شکایت میکنه

متاسفانه با حرفتون مخالف هستم

400 نیت = hdr 400 حتی اگه TN باشه :)

حالا چرا مانیتور بالارده تر که hdr10 یا hdr400 دارن بهترن؟ بخاطر کیفیت رنگ ، کالیبره شدن مناسب و تکنولوژی های دیگ پس HDR صرفا نور مناسب هست همین

زیر 50 تومن فکر نمیکنم چیزی داشته باشیم این گزینه رو در سطح قابل قبولی پوشش بده در نتیجه کلا بدون لوکا فرض بگیرید

تنها فول array ای که به دلم نشست مدل سونی بود که 50 قیمتش بود 

خود rting میگه وحشتناکه چون  edge-lit 

image.thumb.png.85c25604d62293eb356aba7ff30858c3.png

هرچند داخل سایت asus همینم نوشته نشده! پس در حاله ای از ابهامه

کجا گفته شده این مورد؟ 

درود دوست گرام

در مورد استاندارد hdr بحث و جدل زیاد یکی اسمشو میزاره hdr400 یکی میزاره hdr 600 ولی یچیزیو بگم هم برای آگاهی شما و هم دوستان عزیز اگر نور دقیقی که بکلایت تولید میکنه زیر 1000 نیت باشه اون مانیتور یا تلویزیون نمیتونه به شما hdr نشون بده ...اونی که شما به عنوان hdr 400 یا 600 میبینید فقط دستکاری کنتراست و غلظت رنگ که اصلن با ذات hdr در تضاد هست...حکایت گواهی وسا هم حکایت 100 هرتزی بودن مانیتورهای Twisted Mind ...که وقتی بررسیش میکنی لگش از مانیتور 60 هرتزی الجی بیشتر ولی خوب زده 100 هرتز....زیاد vesa رو ملاک قرار ندید از این گواهی های کیلویی زیاد میده...اگر امکانشو داشتید یه مانیتور hdr 400 رو کنار hdr واقعی مشاهده کنید تا متوجه عمق فاجعه بشید حالا hdr 10 hdr 10+ و دالبی ویژن به کنار...و hdr فقط میزان نور نیست ملاک های دیگه ای هم داره...و سرامد کیفیت توی این زمینه هم سونی هست که بقیه خیلی مونده تا بهش برسن...

لکال دیمینگ فعلن تازه وارد باید بهش وقت بدید تا قیمتاش معقول بشه یه زمانی مانیتور اولد آرزو بود ولی الان درست قیمتش نجومیه ولی هست

این گزینه ای که شما اشاره کردید که لکال دیمینگ رو 1 داده تست مربع سفید و ملاک من برای اعلام کنتراست نیست ملاک من black uniformity هست...تصویر 1 و2 مربوط به تاف ایسوس هست و 3 لنوو ...و من ذکر کردم که لکال دیمینگ معولی داره و از نبودنش خیلی بهتره چون گزینه های دیگه ای که دوستمون گفتن اصلن چنین تکنولوژیرو نداره

و لکال دیمینگ با بکلایت edge واقعا مسخرست من نمیدونم اینو چه کسی طرحشو داده ولی از هیچی بهتره

uniformity-large.jpg

uniformity-local-dimming-large.jpg

uniformity-large (1).jpg

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Abolfazl.D گفته است:

مهندس من یک بار 20 تومن برای مانیتور خرج کردم دیگه کامل متوجه شدم

مانیتور تو این رنج نه باید روی hdr حساب باز کرد

انتظار نشت نور داشت - رنگ و محیطهای تاریک پنل ips بد نشان میدن همشون 

اما حداقل باید یک مانیتور باشه محیطها با رنگهای روشن مثل یک عکس از طبیعت رو طبیعی با دامنه نمایش رنگ بالا نشان بده 

واقعیت میتونم بیشتر خرج کنم اما به خودم اطمینان ندارم چون مانیتور قبلیم موقع پاک کردن صفحش اشتباهی روش خط انداختم 

گلس برای مانیتور گیمینگ پیدا میشه؟

اون مانیتور Lenovo برای این گفتم چون پنلش ساخت lg بود گفتم حتما کیفیت تصویرش خوبه رفرشریت 144 باشه برام کافیه بیشتر نیازم نیست 

مانیتور Lg gr750q-B پنلش ساخت چینه موندم کیفیتش در حد پنلهای با کیفیت ساخت خودشون هست یا فقط یک چیزی رو همینطوری روش بستن

ماینتور ایسوس رو کدوم مدل تستش دیدین با یک اسم چند مدل متفاوت داره بررسی های که قرار داده شده تو سایتهای خارجی برای اون مدل گران تره هست نه این مدلهای ارزان که تو بازار ایران زیاده

یک بدی که امازون داره نظرات و امتیاز تمام مدلهارو فکر کنم یکجا نشان میده برای همی شما نظرات در مورد مدل گران تر مدل بالاتر میخونی در حالی که هدفت خرید مانیترو مدل پایین ترش هست و امید چیزی دیگه خرید انجاب میدی بعد پشیمون میشی

درود مجدد

خودت پس در جریان این ترفندهای تبلیغاتی الکی هستی...من اگر بخوام بهت بگم بودجتو افزایش بدی بازم چیزی تا 50 تومن پیدا نمیشه که ارزش اون هزینه ای که میکنی رو داشته باشه و اون مانیتور 50 تومنی هم باز یجاهاییش لنگ میزنه

ببین طبق تجربه باید توقعاتتو پایین بیاری ...جبر جغرافیایی و چاره ای نیست...اگر کنتراست ips اونچنان برات مهم نیست این مدل الجی رو یه بررسی بکن جز کنتراست تصاویر رنگی عالی بهت میده و رابط کاربری جدید الجی رو هم داره

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b-27gp83b-b

نیازی به گلس نیست فقط یکم بیشتر دقت کن باید ملایم رفتار کرد...بیشترین چیزی باعث خرابی پنل و افزایش پیکسل سوخته میشه روشنایی هست...هر مانیتوری که گرفتی سعی کن روشناییش متغییر باشه و از پیک روشنایی هیچ وقت طولانی مدت استفاده نکن...

در مورد تاف گفتم که کلن توصیه نمیکنم سمت تاف بری...طبق مدلی که نوشتی بررسی کردم مدل های داخلی هم همین اسم رو داره ولی شاید ورژنی باشه که کیفیت پایینتری داشته باشه

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-gaming-vg27aql1a

معمولن برای بازار های جز خاورمیانه کیفیت بالاتری در نظر میگیرن و زیاد ملاک برسیتو روی ریویوهای آمازون نزار...بیشتر توی ردیت بررسی کن حتی شده پست بزار و نظر بقیرو بخواه ...فروم های ایرانی جامعه آماری کمتری داره و تجربه بچه ها با مانیتورهای مختلف کمتر

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۹ در 13:04، Abolfazl.D گفته است:

خودم تحقیق کردم

من که پریروز این مدل رو سفارش دادم ، امیدوارم چیز خوبی در بیاد

Rog Strix XG27AQMR

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، stephen گفته است:

Rog Strix XG27AQMR

مبارک باشه...پس آخر تصمیمت شد ایسوس

یه لطفی بکن وقتی رسید چند تا عکس از کیفیت hdr و sdr و خاموش و روشن بودن local diming بزار 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

در مورد استاندارد hdr بحث و جدل زیاد یکی اسمشو میزاره hdr400 یکی میزاره hdr 600 ولی یچیزیو بگم هم برای آگاهی شما و هم دوستان عزیز اگر نور دقیقی که بکلایت تولید میکنه زیر 1000 نیت باشه اون مانیتور یا تلویزیون نمیتونه به شما hdr نشون بده

من چیزی که خود vesa گفته رو ذکر کردم 

1000 نیت رو پنل های اولد به خوبی میتونن بدن ولی LED ها روی 600 تا هم به زور 

حکایت گواهی وسا هم حکایت 100 هرتزی بودن مانیتورهای Twisted Mind ...که وقتی بررسیش میکنی لگش از مانیتور 60 هرتزی الجی بیشتر ولی خوب زده 100 هرتز

گواهی با هرتز خیلی فرق داره 

هرتز گواهی نداره که هرکی میتونه با هر GTG و... بگه من فلان هرتزم ولی آیا روون بودنش مثل همونی که شما ذکر کردید هست؟ خیر

قطعا HDR با کیفیت رنگ و پوشش رنگ و کنتراست و یکپارچگی رنگ و درتی اسکرین و ... متفاوته این ویژگی فقط نشون دهنده نیت صفحه نمایشه قرارم نیست معجزه کنه

کسی هم که اتاق تاریک یا کم نور کار میکنه اصلا HDR به کارش نمیاد 

مانیتور هایی که تکنولوژی های جدید تر و بیشتری دارن قطعا در روشنایی 400 نیت میتونن تجربه HDR 400 بهتری رو بهتون بدن 

حالا این وسط مثلا دالبی هم گواهی خودشو میده همه اینا در کنار هم یک صفحه نمایش زیبا میسازن که بله زیر 60 تومن نیست بعید بدونم برندی پیدا کنید که با 60 ملیون این ویژگی هارو داشته باشه

در کل برای کسی که 20 تومن خرج میکنه اصلا بیان این مطالب مضر هست چون هی بهش فکر میکنه و آخرشم نمیخره دلار میشه 60 تومن و همون 2تا مانیتوری که تایید زدم 3ملیون رفت روش :)

ملاک من black uniformity هست.

شما اینو میخواید حالا به هر علتی یا تایم شب کاری یا فیلم در اتاق تاریک یا هرچی باید سراغ پنل VA و OLED برید 

هیچوقت هیچ LED ای نمیتونه این گسترده رو یکپارچه ارائه بده حتی با mini LED بازم زوم کنی روش میتونی ایراد رو درارید

الان که میکرو هم اومده ولی خب همه اینا قیمتاش اینقد زیاد میشه یهو آدم OLED میخره دیگ چه کاریه.

الان یکی 45 تومن هزینه کرده مانیتور خریده ولی حتی لوکال هم نداره! شما اوضاع رو ببین...

1 ساعت قبل، stephen گفته است:

Rog Strix XG27AQMR

مبارک باشه

تو اون رنج قیمت فقط سام هست با الجی البته الان اگه بفروشن

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

من چیزی که خود vesa گفته رو ذکر کردم 

1000 نیت رو پنل های اولد به خوبی میتونن بدن ولی LED ها روی 600 تا هم به زور

Hdr400 یا hdr600 رو وسا خودش ایجاد کرده و پسوند hdr برای این عددها باعث گمراهی میشه در حالی که اصلن اینها اچ دی آر حساب نمیشن و فقط روشنایی تایید شد توسط وسا که یه پسوند hdr هم بهش چسبونده...من اینا رو میگم که دوستانی که با این تبلیغات مواجه میشن انتظاراتشون رو در حد hdr واقعی بالا نبرن اینها فقط تبلیغ...

در مورد تولید روشنایی اتفاقا ضعف اولدها علاوه بر burn in همین روشنایی.. یه اولد روشنایی واقعیش از 250 نیت بالاتر نمیره اون 1000 نیت که شما میبینید تبلیغ میکنن توی تست پنجره 3 درصد هست و اگر به 100 درصد برسه به 200 نیت هم به زور میرسن...و برای همون 1000 نیت تبلیغی هیتسینک های قوی نیاز دارن برای خنک نگه داشتن پنل ارگانیکشون

سونی امسال توی ces کلن اولدها رو کنار گذاشت چون واقعا نمیشه روشناییشون رو کاری کرد ولی تلویزیون های مینی ال ای دی رو معرفی کرد که 10 هزار نیت به بالا روشنایی تولید میکردن بدون هیچ مشکلی...

کسی هم که اتاق تاریک یا کم نور کار میکنه اصلا HDR به کارش نمیاد 

اتاق تاریک یا روشن ربطی به تجربه hdr نداره کسی که میخواد برای گیمینگ یا تماشای فیلم از مانیتور استفاده کنه اگر اون گیم و فیلم hdr رو ساپورت بکنه ....سفید و مشکی خیلی درستر نمایش داده میشن و مرز به این دوتا کامل تفکیک شده تجربه میکنه و رنگها غنی تر میشن و واقعا تجربه لذت بخشی از گیم و فیلم ایجاد میشه

شما اینو میخواید حالا به هر علتی یا تایم شب کاری یا فیلم در اتاق تاریک یا هرچی باید سراغ پنل VA و OLED برید

کنتراست فقط مربوط به اتاق تاریک یا روشن نیست ...کنتراست باعث رنگ های غنی تر کیفیت تصویر بهتر میشه...شما با یه مانیتور ips بازی resident رو که اکثرا محیط ها تاریکن تجربه بکنید تا آزار دهنده بودن نشت نور چه توی اتاق روشن و چه توی اتاق تاریک رو ببنید من تاکیدم روی بلک یونیفورمیتی هست چون نمیخوام دوستان بعد از خرید دچار پشیمونی بشن با اینهمه هزینه ای که خرج میکنن...چون میدونم چقدر آزار دهنده میشه این نشت نورها

هیچوقت هیچ LED ای نمیتونه این گسترده رو یکپارچه ارائه بده حتی با mini LED بازم زوم کنی روش میتونی ایراد رو درارید

الان که میکرو هم اومده ولی خب همه اینا قیمتاش اینقد زیاد میشه یهو آدم OLED میخره دیگ چه کاریه

Led نمیتونه ولی بکلایت mini led میتونه که توی بازار ما هنوز وارد نشده و علتش رو نمیدونم شاید اگر وارد بشه دیگه نتونن مانیتوری که به اندازه 10 میلیون هم امکانات نداره رو 30 میلیون بفروشن...مانیتور کولر مستر gp 27q رو شما بررسی بکن ببین چه امکاناتی داره فقط با 490 دلار hdr1000 vrr hdr10 پورت تایپ c 90 wat و تکلنولوژی kvm 

و اشتباهی که شما میکنی فکر میکنی اولدها مانیتورهای خوبین ...اولد برای گیم نیست چون گیم المان های استاتیک مثل هاد بازی زیاد داره و به 1 یکسال نکشیده دچار burn in میشه ....پنل های ارگانیک اولدها عمرشون کوتاست و در طول عمر مفیدشون همینطور از روشنایی پنل ارگانیکشون کاسته میشه...اولدها مزیت زیاد دارن ولی خوب آینده با mini led و شاید یه روز خیلی دور micro led هاست..

image_2022-09-30_150434471.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...