رفتن به مطلب

تصمیم گیری برای ارتقا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان روزتون بخیر

همونطور که همه شنیدیم در سال جدید افزایش قیمت شدیدی پیش رو خواهیم داشت

خواستم نظرتون رو راجع به ارتقا بپرسم ببینم ارزششو داره یا نه

سیستم در حال حاضر ryzen 7 3800xt هست و مادربرد B550 رم هم ۱۶.اطلاعات دقیق تر تو پروفایلم هست

Ssd هم یک 970 evo plus یک ترابایت

هارد هم ندارم

گرافیک 6900xt

پارو Corsair RM750 سری ۲۰۲۱

حالا بریم سراغ کارایی که من انجام میدم

من فقط گیم میزنم،حقیقتا هم تا الان نیازی به ارتقا ندیدم طی این یکی دو سالی که سیستم رو بستم،صرفا یه جورایی برای دل خودم اینکارو میخوام بکنم

رزولوشن اولتراواید ۳۴۴۰×۱۴۴۰ هست

اول نظرم بیشتر رو گرافیک بود،منتها به نظرم گرافیک های این نسل ارزش خرید پایینی دارن،نظر شما چیه؟

یه مقدار فکر کردم دیدم به نظرم ارتقا سی پی یو هم بد نیست منتها چنتا چیز فکرمو درگیر کرده

۱-سوکت رو عوض کنم و برم روی پلتفرم جدید ای ام دی یا اینتل،تو این مورد ترجیحم اینه برم سمت یک سوکتی که کیت نصبش برای Assassin 3 deepcool پیدا بشه،چون به شدت از این کولر راضیم و واقعا دوست ندارم عوضش کنم اگه امکانش باشه

۲-روی همین سوکت بمونم و یه 5800x یا 5800x3d تهیه کنم که به مراتب هزینه کمتر میشه،ولی ایا توجیه داره این ارتقا؟

و سوم اینکه با توجه به تصمیمی که در مورد ارتقا گرفتم یه پاور مناسب هم انتخاب میکنم در مراحل بعد

و‌ چهار اینکه فقط یه ssd اضافه کنم،به نظر خودم تنها چیزی که سیستم شاید نیاز داشته باشه فضای بیشتره

حالا نظرات شما دوستان چیه؟دلی ارتقا بدم یا واقعا ارزششو نداره و همون اخرای سال بعد ارتقا بدم

یا الان وقت مناسبیه برای ارتقا سیستم بعد دو سال؟

ممنون میشم هر پیشنهادی میدین دلیلش رو هم بگین که به دانش ما هم اضافه بشه،و صرفا چون فن یه برندی هستین اونو پیشنهاد ندین

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

حالا نظرات شما دوستان چیه؟دلی ارتقا بدم یا واقعا ارزششو نداره و همون اخرای سال بعد ارتقا بدم

یا الان وقت مناسبیه برای ارتقا سیستم بعد دو سال؟

ممنون میشم هر پیشنهادی میدین دلیلش رو هم بگین که به دانش ما هم اضافه بشه،و صرفا چون فن یه برندی هستین اونو پیشنهاد ندین

ارتقا همیشه خوبه اما اونچه که ارتقا رو ارزشمند میکنه، بودجه ای است که اختصاص دادین و شما حرفی ازش نزدین. وقتی بودجه معلوم نیست چقدره، چطوری ما بفهمیم چقدر میشه ارتقا داد؟ چه چیزهایی رو میشه ارتقا داد؟ و الان وقت مناسبیه برای ارتقا یا نه؟

لینک به دیدگاه

تا سی پیو ryzen 7 5800x3d  هست تو بازار عوض کن سی پیو تو.x3d توجیه خریدش بنظرم بالاست،از اون طرفم رمارو با کیت 32گیگ عوض کن.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

ارتقا همیشه خوبه اما اونچه که ارتقا رو ارزشمند میکنه، بودجه ای است که اختصاص دادین و شما حرفی ازش نزدین. وقتی بودجه معلوم نیست چقدره، چطوری ما بفهمیم چقدر میشه ارتقا داد؟ چه چیزهایی رو میشه ارتقا داد؟ و الان وقت مناسبیه برای ارتقا یا نه؟

اگه تصمیم بر ارتقا سی پی یو باشه بین تا سقف ۱۵ برای سی پی یو

و تا سقف ۱۵ برای مادربرد برا منطقیه

رم نمیدونم چقد بودجه ارزش داره براش ارتقا بدم

ولی دل کل برای ارتقا سی پی یو در مجموع حدود ۳۰ الی ۴۰ برام منطقیه به نظرم

میشه با این بودجه افزایش پرفرومنس قابل توجهی تو پردازش سی پی یو برای گیمینگ به دست بیارم؟

برای گرافیک یکی از علتایی که‌ فکر کنم ارزش ارتقا نداره برام اینکه که حدود ۶۰ الی ۸۰ باید حداقل هزینه کنم تا یه پرفورمنس قابل توجهی نسبت به 6900xt

بگیرم.و این پرفورمنس برام قابل توجیه نیست

5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

تا سی پیو ryzen 7 5800x3d  هست تو بازار عوض کن سی پیو تو.x3d توجیه خریدش بنظرم بالاست،از اون طرفم رمارو با کیت 32گیگ عوض کن.

به نظرم پیشنهاد خوبیه و ارزش بالایی داره،ولی بعدا تو فروشش به مشکل نمیخورم؟چون‌ یه جورایی اخر خط سی پی یو am4 بوده

و یکی دو سال دیگه قدیمی میشه

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

اگه تصمیم بر ارتقا سی پی یو باشه بین تا سقف ۱۵ برای سی پی یو

و تا سقف ۱۵ برای مادربرد برا منطقیه

رم نمیدونم چقد بودجه ارزش داره براش ارتقا بدم

ولی دل کل برای ارتقا سی پی یو در مجموع حدود ۳۰ الی ۴۰ برام منطقیه به نظرم

میشه با این بودجه افزایش پرفرومنس قابل توجهی تو پردازش سی پی یو برای گیمینگ به دست بیارم؟

برای گرافیک یکی از علتایی که‌ فکر کنم ارزش ارتقا نداره برام اینکه که حدود ۶۰ الی ۸۰ باید حداقل هزینه کنم تا یه پرفورمنس قابل توجهی نسبت به 6900xt

بگیرم.و این پرفورمنس برام قابل توجیه نیست

پردازنده اینتل Core i5-14600KF Raptor Lake Refresh

مادربرد ایسوس TUF GAMING Z790-PRO WIFI

رم کورسیر VENGEANCE RGB Black 32GB 16GBx2 5200MHz CL40 DDR5

--------------------------

40

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

به نظرم پیشنهاد خوبیه و ارزش بالایی داره،ولی بعدا تو فروشش به مشکل نمیخورم؟چون‌ یه جورایی اخر خط سی پی یو am4 بوده

و یکی دو سال دیگه قدیمی میشه

شما الانم باندل جدید تهیه کنید فردا قدیمی میشه ،مهم اینه 5800x3d تو گیم پرفورمنس بیشتری نسبت به سی پیو های فعلی اینتل میده و نکتش اینه شما با کمترین هزینه به بیشترین پرفورمنس رسیدید ،بنظر من که ضررش کمتره تا تهیه یه باندل جدید.

بقیه بودجتون هم صرف رم و ssd کنید،خواستید هم یه کارت صدای خوب تهیه کنید که از جلوه های بصری بیشتر لذت ببرید.

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

خیلی ممنون از پیشنهادتون

یک سوال،امکان نصب assassin 3 deepcool رو این سوکت رو دارم؟

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

شما الانم باندل جدید تهیه کنید فردا قدیمی میشه ،مهم اینه 5800x3d تو گیم پرفورمنس بیشتری نسبت به سی پیو های فعلی اینتل میده و نکتش اینه شما با کمترین هزینه به بیشترین پرفورمنس رسیدید ،بنظر من که ضررش کمتره تا تهیه یه باندل جدید.

بقیه بودجتون هم صرف رم و ssd کنید،خواستید هم یه کارت صدای خوب تهیه کنید که از جلوه های بصری بیشتر لذت ببرید.

یعنی 5800x3d واقعا توان رقابت مثلا با سی پی یو ای مثل 7700x یا 13600k رو در گیمینگ داره؟

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

نظر من اینه 5800x3d رو بخری چون از نظر کارایی عالی هست و نیاز به رم و مادربرد و... نداری

دست به باندلت بزنی بالای 25 افتادی

موفق باشی

هم اکنون، Mhjch گفته است:

یعنی 5800x3d واقعا توان رقابت مثلا با سی پی یو ای مثل 7700x یا 13600k رو در گیمینگ داره؟

هم رده هستن چون کش داره تو گیم کم نمیاره از طرفی بسیار خنکه

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

نظر من اینه 5800x3d رو بخری چون از نظر کارایی عالی هست و نیاز به رم و مادربرد و... نداری

دست به باندلت بزنی بالای 25 افتادی

موفق باشی

هم رده هستن چون کش داره تو گیم کم نمیاره از طرفی بسیار خنکه

الان یه سوالی هست کجا میتونم تهیه کنم،همه جا نا موجوده

رنج قیمتش چقد هست؟

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

الان یه سوالی هست کجا میتونم تهیه کنم،همه جا نا موجوده

رنج قیمتش چقد هست؟

ام ای تی 15 ایناست

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

داداش سلام
از من بپرسی بهت میگم با این سیستمی که داری ، فعلا هیچ نیازی به ارتقا نداری !
کارت گرافیک سیستمت که خوبه و نیاز به ارتقا نداره و سی پی یو هم برای این کارت و برای فریم ریت زیر 100 فریم هیچ مشکلی نداره ( سی پی یو به تعداد فریم در ثانیه حساس هست و اگر فریمت رو زیر 100 نگه داری ، این سی پی یو کاملأ جوابه )
در یکی دو سال آینده برو سی پی یو های نسل جدید 8000 ای ام دی بگیر و کارت گرافیک هم انشالله به نسل 50 انویدیا ارتقا بده

اگر هم نگران افت ارزش پول ملی و گران شدن قطعات در سال آینده هستی ( که 100 درصد این اتفاق بعد از انتخابات خواهد افتاد و دلار میره روی 60 تا 70 تومن ) ، پیشنهاد میکنم که الان ریال خودت رو تبدیل کنی به دلار یا طلا و بعدأ هر وقت قصد ارتقا داشتی ، به نرخ روز میفروشی و بجاش قطعه میخری و ضرری متوجه شما نمیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...