رفتن به مطلب

مشکل ریستارت شدن کامپیوتر در بازی ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام با عرض ادب

سیستم من

i7 7700

1080ti

msi z270 gaming plus

ram 8x2 2400

psu 650 green

ssd samsung 250

متاسفانه سیستم من تو بازی های سنگین گاهی ریسارت میشه

هر چی دنبال راه حل گشتم فایده نداشت حتی با نرم افزار فشار کامل روی cpu gpu و سایر قرار دادم باز هم سیستم کرش نمیکرد

یک بار ویندوز عوض کردم و تا مدتی خیلی خوب شد ولی الان دوباره برگشته

تا اونجایی که من میدونم مشکل psu هست چون واقعا گرافیک و سی پی یو به اندازه نرمالشون داغ میشن و با فشار کامل روشون بازم سیستم کرش نشد

از دوستانی که دانشش رو دارن میخوام که اولا به من کمک کنن شاید من اشتباه کنم

و اینکه اگر میشه یه psu آینده نگرانه به من معرفی کنن که اگر لازم شد ناچارا بخرم 

ممنون

مموری رو هم تست کردم

لینک به دیدگاه

بالای 90 درصد مشکل از پاور شماست که دیگه جوابگو این گرافیک نیست عزیز. 

حداقل به یه پاور 650  پلاتینیوم خوب نیاز دارید برای این سیستم ولی بهتر هست 750 بردارید پاور رو. 

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است:

بالای 90 درصد مشکل از پاور شماست که دیگه جوابگو این گرافیک نیست عزیز. 

حداقل به یه پاور 650  پلاتینیوم خوب نیاز دارید برای این سیستم ولی بهتر هست 750 بردارید پاور رو. 

سلام

توی سایت های اندازه گیرنده پاور که زدم پاور مورد نیاز رو 411 اعلام کرده بود

که پیشنهاد خودش 600 به بالا بود

پاور های کولر مستر کار راه بندازن؟

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Ice_Devil گفته است:

سلام

توی سایت های اندازه گیرنده پاور که زدم پاور مورد نیاز رو 411 اعلام کرده بود

که پیشنهاد خودش 600 به بالا بود

پاور های کولر مستر کار راه بندازن؟

بله اون درسته ولی مسئله این هست که این پاور شما چه مدت کارکرد داشته. معمولا بعد از 6.7 سال کارکرد دیگه اون توان واقعی رو ندارند. 

بنده خودم پاور 850 ocpt داشتم که حدود 5 سال روی سیستمم استفاده می‌کردم دیگه این اواخر با کارت 6900xt مشکل شما رو پیدا کرده بودم ریست میشد سیستم با یه پاور 1050 عوضش کردم مشکلم حل شد. 

ولی به نظرم بازم بهتره قبل خرید اگر امکانش رو دارید با یه پاور بالاتر تست کنید مطمئن بشید. 

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است:

بله اون درسته ولی مسئله این هست که این پاور شما چه مدت کارکرد داشته. معمولا بعد از 6.7 سال کارکرد دیگه اون توان واقعی رو ندارند. 

بنده خودم پاور 850 ocpt داشتم که حدود 5 سال روی سیستمم استفاده می‌کردم دیگه این اواخر با کارت 6900xt مشکل شما رو پیدا کرده بودم ریست میشد سیستم با یه پاور 1050 عوضش کردم مشکلم حل شد. 

ولی به نظرم بازم بهتره قبل خرید اگر امکانش رو دارید با یه پاور بالاتر تست کنید مطمئن بشید. 

والا  تو شهر ما کسی پگاور اصلا نمیزاره برای تست

من که پیدا نکردم حقیقتش

یه پاور کولر مستر 850 گلد جدیدا برای یکی از آشنایان گرفتم حدود 6 تومن فکر کنم

همچین هزینه ای کنم دلم میخواد حداقل یکم آینده نگرانه باشه

لینک به دیدگاه

@مهرزاد قائم مقامی

پاور آینده نگرانه این گزینه پیشنهاد میشه.

https://www.lioncomputer.com/product/g5zg4/Asus-Prime-750W-Gold-Full-Modular-Power-Supply-bulk

نسخه 850 واتشم با اختلاف 1 میلیون تومنی میتونید تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

@مهرزاد قائم مقامی

پاور آینده نگرانه این گزینه پیشنهاد میشه.

https://www.lioncomputer.com/product/g5zg4/Asus-Prime-750W-Gold-Full-Modular-Power-Supply-bulk

نسخه 850 واتشم با اختلاف 1 میلیون تومنی میتونید تهیه کنید.

سلام دوست عزیز بنظرم نسخه 850 رو بگیرم بهتر باشه ممنونم

اون آیدی که اول گذاشتید تعمیر کار بوشهری هستن؟

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Ice_Devil گفته است:

20240112_190821_9c42.jpg

با نسخه کاملتر تست بگیر دوست عزیز

از سایت Soft98.ir دانلود کن

13 تا تست متفاوت باید بگیره و بیشتر از 1 ساعت وقت نیاز داره

لینک به دیدگاه

اگر پاور گرین بگیرید و بعدها خراب بشه ، حتی گارانتیش هم تموم شده باشه به شرط پلمپ بودن پاور با هزینه نسبتا کم تعمیر و 3 ماه گارانتیش میکنن 

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

درود بر یاسین عزیز و دیگر دوستان

10 ساعت قبل، Ice_Devil گفته است:

والا  تو شهر ما کسی پگاور اصلا نمیزاره برای تست

من که پیدا نکردم حقیقتش

کدوم مغازه تو بوشهر رفتی پاورتو تست نکرده؟

به صورت معمول پاور دو تا تست داره

یکی تست در رنج بودن ولـتاژ، و راحت ترین ابزار تستش هم تستر پاوره که اغلب بچهای خدماتی دارن و برای هر پاوری هم بخان تست بزنن هزینه زیادی نداره

دومین تست توان هست، که برای پاور های وات پایین با مصرف کننده ای که امپر قابل قبولی میکشن تست میشه که باز اینم  هزینه زیادی نداره

ولی برای پاور های وات بالا بعد از تست ولتاژ با تستر  بهترین تست بستن پاور روی یک سیستم مطمئن هست

که این قطعا بسته به اماده کردن یا درد دست بودن یک سیستم قوی و البت ریسک کار، هزینه زیادی تری داره

که اصولا مشتری هست که زیر بار هزینش نمیره نه اینکه خدماتی تستش نمی کنه!(البت منکر اینم نیستم بعضی از خدماتی ها مهارت کافی رو ندارن)

در هر صورت

پاور شما توان کافی برای این سیستم که گفتید رو داره

پس بهتره اول یک سری تستهای سادتر مثلا همین تست رم یا تست دمای قطعات و ....،انجام شه و بعد سلامت پاور هم تست شه

پاور سالم باشه چیزی به اسم "از دست دادن توان واقعی "نداره

در پاور های حرفه ای هر وقت المانی در پاور خراب یا ضعیف شه که نتونه وظیفشو در مدار انجام بده و کوچک ترین اختلالی در مدار ایجاد کنه، مدار فیدبک باعث پروتکت پاور میشه

یا سیستم روشن نمیشه یا سیستم وسط کار خاموش میشه که البت هر خاموش هم از پاور نیست

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

یه نکته هم اضافه کنم

اگر فرض بر مثال پاور هم خراب باشه امکان ارسال به گرین و تعمیرش وجود داره

در نهایت اگر بخاین اینده نگری کنید همون پیشنهاد یاسین جان و یا دوستان دیگر رو انجام بدید و پاور خودتون رو هم بد از تعمیر بفروشید

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Royal گفته است:

با نسخه کاملتر تست بگیر دوست عزیز

از سایت Soft98.ir دانلود کن

13 تا تست متفاوت باید بگیره و بیشتر از 1 ساعت وقت نیاز داره

سلام دوست عزیز من این نسخرو از سایت سافت98 پرفتم و انجا ذکر شده بود که نسخه کرک شدست

و وقتی برنامه اون پایین گفت که عملیات انجام شده من از داخل برنامه در اومدم (البته هنوز داشت ادامه میداد)

یکبار دیگه بزارمش ؟

8 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

اگر پاور گرین بگیرید و بعدها خراب بشه ، حتی گارانتیش هم تموم شده باشه به شرط پلمپ بودن پاور با هزینه نسبتا کم تعمیر و 3 ماه گارانتیش میکنن 

پس قطعا با نمایندگیش تماس میگیرم

7 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

یه نکته هم اضافه کنم

اگر فرض بر مثال پاور هم خراب باشه امکان ارسال به گرین و تعمیرش وجود داره

در نهایت اگر بخاین اینده نگری کنید همون پیشنهاد یاسین جان و یا دوستان دیگر رو انجام بدید و پاور خودتون رو هم بد از تعمیر بفروشید

دوست عزیز شما که خودتون بوشهری هستید میشه آدرس جایی رو به من بدید که بتونه کار من رو راه بندازه؟ و پاورم رو برای تست بگیره؟ ممنون میشم بهم معرفیش کنید

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Ice_Devil گفته است:

سلام دوست عزیز من این نسخرو از سایت سافت98 پرفتم و انجا ذکر شده بود که نسخه کرک شدست

و وقتی برنامه اون پایین گفت که عملیات انجام شده من از داخل برنامه در اومدم (البته هنوز داشت ادامه میداد)

من با اجازه دوستمون اینو جواب میدم

از سافت 98 اخرین نسخه یعنی 10.6.3000 رو بگیر و اکسترکتش کن

یه فایل ایوز با نام Memtest86_v10.6.3000_Pro هست و با رفوس به صورت GPT روی یک فلش  بوتیبل کن

بعد در حالت بایوس uefi رمها رو تست کن، در حالت UEFI هم رمها با memtest نسخه 10 تست میشه و هم تستهاش سریع تره(در حال لگاسی نمیتونی با نسخه 10 تست بگیری

نکته:بایوس مادر بورد شما UEFI ساپورته و اگر فرض بر مثال روی فلش بوت نشد احتمالا روی LGACY تنها ست شده، میتونید بزاریدش روی  CSM/LGACY تا فلش بوت شه

و اینکه حداقل تست باید یه سیکل کامل انجام شه(فک کنم 4 سیکل 14 تایی یا 12 تایی باشه)

این یک تست بود و بهتره از گرافیک و سی پی یو هم تست پایداری بگیری

پس قطعا با نمایندگیش تماس میگیرم

دوست عزیز شما که خودتون بوشهری هستید میشه آدرس جایی رو به من بدید که بتونه کار من رو راه بندازه؟ و پاورم رو برای تست بگیره؟ ممنون میشم بهم معرفیش کنید

اگر به نتیجه نرسیدی

کیسو کامل ببر پاساژ شهرداری کامپیوتر دانشجو، خودش یکی از 2 نماینده گرین در بوشهره

بشون بگو از طرف مهرزاد قائم مقامی اومدم و مشکل رو اعلام کن و بگو یه تست دقیق برات بگیرن(هر وقت بردیش بگو اقای پویان با من تماس بگیره)

فرض بر مثال پاور هم خراب باشه از همون جا برات میفرستن گارانتی

البت اینم بگم عیب یابی سیستم و یا پاور جزو خدمات نماینده گارانتی گرین نیست و هزینه مجزا داره

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

دومین تست توان هست، که برای پاور های وات پایین با مصرف کننده ای که امپر قابل قبولی میکشن تست میشه که باز اینم  هزینه زیادی نداره

ولی برای پاور های وات بالا بعد از تست ولتاژ با تستر  بهترین تست بستن پاور روی یک سیستم مطمئن هست

که این قطعا بسته به اماده کردن یا درد دست بودن یک سیستم قوی و البت ریسک کار، هزینه زیادی تری داره

که اصولا مشتری هست که زیر بار هزینش نمیره نه اینکه خدماتی تستش نمی کنه!(البت منکر اینم نیستم بعضی از خدماتی ها مهارت کافی رو ندارن)

راه ساده تر و کم هزینه تری هم برای تست توان وجود داره !

بجای اینکه پاور رو روی سیستم دیگه ببندن چرا یه پاور دیگه رو روی این سیستم تست نکنن؟! برای خودم هم یه همچین مشکلی ایجاد شده بود ، الان که تقریبا همه مغازه ها بخاطر ماین پاور های وات بالا دست دو دارن .

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

راه ساده تر و کم هزینه تری هم برای تست توان وجود داره !

بجای اینکه پاور رو روی سیستم دیگه ببندن چرا یه پاور دیگه رو روی این سیستم تست نکنن؟! برای خودم هم یه همچین مشکلی ایجاد شده بود ، الان که تقریبا همه مغازه ها بخاطر ماین پاور های وات بالا دست دو دارن .

اینم میشه ولی نه با پاور ماینر

احتمال داره ایراد در برد باشه و باعث فعال شدن پروتکشن پاور و خاموشی در سیستم شه(فقط برای مثال)

پاورهای ماینر پروتکشنهای قدرتمندی ندارن و در صورت ایراد در برد پروتکشنی نیست که عمل کنه و احتمال اسیب به برد زیاد میشه

تست حتما باید با یک قطعه یا ابزار استاندارد انجام شه، پاور ماینر پیشنهاد نمیشه

البت همین پاور ماینر هم ابزار ارزونی نیست و  هر تستی که نیاز به قطعه یا ابزار قدرتمندتری داشته باشه هزینه بیشتری هم داره

بخصوص ایرادهای رندم که خودش یه ماراتون بی پایانه

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

من با اجازه دوستمون اینو جواب میدم

از سافت 98 اخرین نسخه یعنی 10.6.3000 رو بگیر و اکسترکتش کن

یه فایل ایوز با نام Memtest86_v10.6.3000_Pro هست و با رفوس به صورت GPT روی یک فلش  بوتیبل کن

بعد در حالت بایوس uefi رمها رو تست کن، در حالت UEFI هم رمها با memtest نسخه 10 تست میشه و هم تستهاش سریع تره(در حال لگاسی نمیتونی با نسخه 10 تست بگیری

نکته:بایوس مادر بورد شما UEFI ساپورته و اگر فرض بر مثال روی فلش بوت نشد احتمالا روی LGACY تنها ست شده، میتونید بزاریدش روی  CSM/LGACY تا فلش بوت شه

و اینکه حداقل تست باید یه سیکل کامل انجام شه(فک کنم 4 سیکل 14 تایی یا 12 تایی باشه)

این یک تست بود و بهتره از گرافیک و سی پی یو هم تست پایداری بگیری

اگر به نتیجه نرسیدی

کیسو کامل ببر پاساژ شهرداری کامپیوتر دانشجو، خودش یکی از 2 نماینده گرین در بوشهره

بشون بگو از طرف مهرزاد قائم مقامی اومدم و مشکل رو اعلام کن و بگو یه تست دقیق برات بگیرن(هر وقت بردیش بگو اقای پویان با من تماس بگیره)

فرض بر مثال پاور هم خراب باشه از همون جا برات میفرستن گارانتی

البت اینم بگم عیب یابی سیستم و یا پاور جزو خدمات نماینده گارانتی گرین نیست و هزینه مجزا داره

سلام دوست عزیز من رفتم دانشجو و مشکلاتم رو گفتم و اونا هم گفتن میتونن پاور رو تست کنند (قبلا با جناب عظیه که الان ایران نیستند آشنایی داشتم)

متاسفانه به قول گفته خودتون چون اتفاق رندومی هست فکر نکنم با هزینه کم کسی بخواد سیستم من رو تست کنهو همون باید بدم پاورش رو تست کنن

فقظ الان باید فرصت کنم ببرمش چون خیلی کار زمان بریه و مدت زیادی بی سیستم میشم

تشکر بابت راهنماییاتون

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Ice_Devil گفته است:

سلام دوست عزیز من رفتم دانشجو و مشکلاتم رو گفتم و اونا هم گفتن میتونن پاور رو تست کنند (قبلا با جناب عظیه که الان ایران نیستند آشنایی داشتم)

متاسفانه به قول گفته خودتون چون اتفاق رندومی هست فکر نکنم با هزینه کم کسی بخواد سیستم من رو تست کنهو همون باید بدم پاورش رو تست کنن

فقظ الان باید فرصت کنم ببرمش چون خیلی کار زمان بریه و مدت زیادی بی سیستم میشم

تشکر بابت راهنماییاتون

خواهش میکنم

اره ناصر رفت دنبال استفاده از تخصصش که داستان تعمیرات هارد و اینچیزا بود، کلی هم داره اونجا کیف میکنه😁

از من میشنوی کیسو کامل ببر تا تستها به صورت کامل انجام شه، تستر پاور ابزار خیلی قابل قبولی برای تست اصولی پاور نیست

در هر صورت موفق باشید و ایشالا مشکلتون حل شه

اگر هم خواستی و وقتشو داشتی پاور رو تنها ببر و بگو قراره مهرزاد بیاد تحویل بگیره(بگو اشناشم)

من میبرمش برات تستش میکنم و فقط یه 24 ساعتی وقت میبره، من تو خونه کار میکنم و هزینه هام کمتره، خیلی ازت نمیگیرم😎

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اینم میشه ولی نه با پاور ماینر

احتمال داره ایراد در برد باشه و باعث فعال شدن پروتکشن پاور و خاموشی در سیستم شه(فقط برای مثال)

پاورهای ماینر پروتکشنهای قدرتمندی ندارن و در صورت ایراد در برد پروتکشنی نیست که عمل کنه و احتمال اسیب به برد زیاد میشه

تست حتما باید با یک قطعه یا ابزار استاندارد انجام شه، پاور ماینر پیشنهاد نمیشه

البت همین پاور ماینر هم ابزار ارزونی نیست و  هر تستی که نیاز به قطعه یا ابزار قدرتمندتری داشته باشه هزینه بیشتری هم داره

بخصوص ایرادهای رندم که خودش یه ماراتون بی پایانه

نه عزیز منظورم پاور ماینر نبود ، منظورم همون پاور های استاندار سیستم بود که برای ماین استفاده شدن به عنوان مثال برای مشکل خودم که رفتم با پاور دیگه تستش کنم ، فردی که تعمیرات انجام میداد یدونه پاور tuf 750b دم دست داشت و سیستم رو تست کردیم و حدود نیم ساعت سایبرپانک  سیستم بدون مشکل بود ، فهمیدم مشکل از پاوره و کلا 70 تومن برام هزینه داشت

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

خواهش میکنم

اره ناصر رفت دنبال استفاده از تخصصش که داستان تعمیرات هارد و اینچیزا بود، کلی هم داره اونجا کیف میکنه😁

از من میشنوی کیسو کامل ببر تا تستها به صورت کامل انجام شه، تستر پاور ابزار خیلی قابل قبولی برای تست اصولی پاور نیست

در هر صورت موفق باشید و ایشالا مشکلتون حل شه

اگر هم خواستی و وقتشو داشتی پاور رو تنها ببر و بگو قراره مهرزاد بیاد تحویل بگیره(بگو اشناشم)

من میبرمش برات تستش میکنم و فقط یه 24 ساعتی وقت میبره، من تو خونه کار میکنم و هزینه هام کمتره، خیلی ازت نمیگیرم😎

سلام دوست عزیز خوبی . بعله عطیه رفتش ایشالله قسمت خودت و خودمون .

من امروز دوباره memtest رو انجام دادم نتیجیش این پایینه

20240114_130204_9uk1.jpg

20240114_130259_dhi.jpg

من اونجا که رفتم اسم شمارو اوردم و ایشون شناختن شمارو و بعدشم گفتن پاور رو بیار اگه مشکل داشته باشه میفرستیم تهران برات تعمیرش میکنن

ولی خب دردسر در اوردن پاور و کارای دیگه زیاده به خاطر همینم گفتم کیس رو کامل ببرم

بیشتر مشکل زمانشو دارم چون اگر سیستم رو بدم دستم خالی میشه یه مدت

بنظر شما ببرم بدم کلا تستش کنن؟ یا اینکه بگم همون پاور رو چک کنن؟ که دیگه نخوان هزیننه تست همه چیز رو ازم بگیرن

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Ice_Devil گفته است:

سلام دوست عزیز خوبی . بعله عطیه رفتش ایشالله قسمت خودت و خودمون .

من امروز دوباره memtest رو انجام دادم نتیجیش این پایینه

من اونجا که رفتم اسم شمارو اوردم و ایشون شناختن شمارو و بعدشم گفتن پاور رو بیار اگه مشکل داشته باشه میفرستیم تهران برات تعمیرش میکنن

ولی خب دردسر در اوردن پاور و کارای دیگه زیاده به خاطر همینم گفتم کیس رو کامل ببرم

بیشتر مشکل زمانشو دارم چون اگر سیستم رو بدم دستم خالی میشه یه مدت

بنظر شما ببرم بدم کلا تستش کنن؟ یا اینکه بگم همون پاور رو چک کنن؟ که دیگه نخوان هزیننه تست همه چیز رو ازم بگیرن

درود بر شما، قربانت شکر

خوب به احتمال 99 درصد داستان خرابی رم  منتفیه

اگر کیس رو کامل ببری بهتره ولی باز یک سری تست هست که خودت میتونی انجام بدی و در نهایت هم هزینهات کمتر میشه هم به احتمال زیاد به نتیجه برسی(مگر در ایرات رندم)

اول یه تست دما در حالت بی کاری و لود از سی پی یو بگیر و اعلام کن

بعد یه تست دما در حالت بی کاری و لود از گرافیک بگیر و اعلام کن

تستهای دمام رو انجام بده اگر نتیجه نگرفتیم بریم برا تستهای بعدی

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما، قربانت شکر

خوب به احتمال 99 درصد داستان خرابی رم  منتفیه

اگر کیس رو کامل ببری بهتره ولی باز یک سری تست هست که خودت میتونی انجام بدی و در نهایت هم هزینهات کمتر میشه هم به احتمال زیاد به نتیجه برسی(مگر در ایرات رندم)

اول یه تست دما در حالت بی کاری و لود از سی پی یو بگیر و اعلام کن

بعد یه تست دما در حالت بی کاری و لود از گرافیک بگیر و اعلام کن

تستهای دمام رو انجام بده اگر نتیجه نگرفتیم بریم برا تستهای بعدی

دوست عزیز تست های گرافیک و سی پی یو رو باید با برنامه furmark انجام بدم دیگه درسته؟ 

بزارم روی فشار صددرصد

و چقدر معمولا باید بزارمش تا مطمعن بشم؟

ویرایش شده توسط Ice_Devil
لینک به دیدگاه

سلام متاسفانه در تست برنامه furmark سیستم ریستارت میشه 🤦‍♂️ این یعنی گرافیک خرابه؟

البته اینم اضافه کنم که به چند ثانیه نمیکشه و سیستم ریستارت میشه

اینم فیلم چند ثانیه ایش  https://uupload.ir/view/video_2024-01-14_17-15-27_jywo.mp4/

ویرایش شده توسط Ice_Devil
لینک به دیدگاه

سلام متاسفانه در تست برنامه furmark سیستم ریستارت میشه 🤦‍♂️ این یعنی گرافیک خرابه؟

البته اینم اضافه کنم که به چند ثانیه نمیکشه و سیستم ریستارت میشه

اینم فیلم چند ثانیه ایش  https://uupload.ir/view/video_2024-01-14_17-15-27_jywo.mp4/

گرافیک به لحاظ دمایی دماش خوبه، ولی ظاهر ماجرا میگه گرافیک باعث ریستارت شدن میشه

البت نکات دیگری هم هست، اینکه پاور سالم باشه و در تامین جریان در حالت زیر بار رفتن گرافیک کم نیاره و بالا نبودن دمای سی پی یو هنگام لود گرافیک

محض اطمینان core temp هم نصب کن و با گزینه Cpu burner از همون برنامه furmark سی پی یو رو هم ببر زیر بار که منباب سی پی یو هم مطمئن شی

و اگر سی پی یو اوکی بود باید یه گرافیک دیگه بزاری و باز سیستم رو ببری زیر فشار

اینجاس که تقریبا ایراد مشخص میشه

البت اتصالات برق گرافیک و اتصالات دیگه رو هم چک کن که شلو ول نباشن

و اگر از محافظ برق هم استفاده میکنی موقتا از میسر حذفش کن

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

گرافیک به لحاظ دمایی دماش خوبه، ولی ظاهر ماجرا میگه گرافیک باعث ریستارت شدن میشه

البت نکات دیگری هم هست، اینکه پاور سالم باشه و در تامین جریان در حالت زیر بار رفتن گرافیک کم نیاره و بالا نبودن دمای سی پی یو هنگام لود گرافیک

محض اطمینان core temp هم نصب کن و با گزینه Cpu burner از همون برنامه furmark سی پی یو رو هم ببر زیر بار که منباب سی پی یو هم مطمئن شی

و اگر سی پی یو اوکی بود باید یه گرافیک دیگه بزاری و باز سیستم رو ببری زیر فشار

اینجاس که تقریبا ایراد مشخص میشه

البت اتصالات برق گرافیک و اتصالات دیگه رو هم چک کن که شلو ول نباشن

و اگر از محافظ برق هم استفاده میکنی موقتا از میسر حذفش کن

سلام با استفاده از گزینه cpu burner تست گرفتم تا حدود یک ربع که همچیز اوکی بود انگار

گرافیک 650ti تو خونه دارم باید ببینم به این میخوره که بندازم تست بگیرم

و اینکه اتصالاتش رو هم چک کنم چون همیشه یه شکی بهشون داشتم تو دلم

محافظ رو هم چند روزیه از مسیر خارج کردم

احتمال داره که پاور باشه هنوزم؟ و اگر خدایی نکرده گرافیک بود آیا کسی هست بتونه تعمیر کنه توی بوشهر؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...