رفتن به مطلب

اتصال فن 6 پین گرین به هاب مسترتک

Ali0110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

من این چند وقت خنک کننده GLACIER 240 Argb گرین دست دو خریداری کردم. هاب و ریموت و کابل تبدیل argb به 6 پین برای اتصال به هاب نداشت. با گارانتی گرین تماس گرفتم برای گرفتن کابل. 

سوال اصلی اینکه بنظرتون 6 پین گرین به 6 پین هاب من که مال کیس t400 مسترتک میخوره؟ میخوام ببینم سفارش بدم یا نه؟ چون هزینه داره 

اگر نمیخوره، بنظرتون دو تا فن خود خنک کننده که argb هستن رو بفروشم بجاش gf120 rgb بگیرم که به مادربردم وصل بشه یا نگه شون دارم و اون دو تا فن رو بخرم؟ 

بعد اینکه فن ها بجز 3 پین argb، یه کابل 3 پین دیگه هم دارن، همون رو وصل کنم با مادربرد رنگ led ها روشن میشه (میدونم قابلیت کنترل نداره، فقط سوال اینکه روشن بشه و طبق تنظیمات دیفالت اش رنگ ها تغییر بده) 

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۳_۲۰۳۱۲۵.jpg

Screenshot_20240113_203005_ir.eitaa.messenger.jpg

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۳_۲۰۳۱۵۲.jpg

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۱_۱۷۰۵۴۸.jpg

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

آقا @ARMINشما خودتون ابتدا سال این سری خنک کننده رو تست کردید، نظر شما چیه؟ 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

آقا @ARMINشما خودتون ابتدا سال این سری خنک کننده رو تست کردید، نظر شما چیه؟ 

سلام

شما نیازی به استفاده از هاب نداری، همون فنهارو اگر مادربردت خروجی 3 پین ARGB داشته باشه میتونی مستقیم به مادربردت بزنی.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام

شما نیازی به استفاده از هاب نداری، همون فنهارو اگر مادربردت خروجی 3 پین ARGB داشته باشه میتونی مستقیم به مادربردت بزنی.

مادربرد 3 پین ARGB نداره، بخاطر همین اینقدر مشکل دارم.

اگر بشه 6 پین گرین رو وصل کرد به هاب مسترتک عالی میشه منتهی طبق عکس هایی که فرستادم نمیدونم جا میره یا نه، اگر هم به هر طریقی بره، ممکنه مشکلی ایجاد کنه یا نه؟ 

اگر نشه وصلش کرد، خود فن ها بجز سوکت تغییر رنگ، یک سوکت تغییر سرعت و... 3 پین هم دارند. با اون رنگ فن ها روشن میشه؟ 

در نهایت میتونم 2 تا فن argb خود خنک کننده رو با دو تا فن 4 پین GF 120 rgb گرین تعویض کنم که نمیدونم کار خوبیه یا نه... شما خودتون بررسی این دو نوع فن رو گذاشتید، گفتم از شما که اطلاع کامل دارید بپرسم. 

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

در نهایت میتونم 2 تا فن argb خود خنک کننده رو با دو تا فن 4 پین GF 120 rgb گرین تعویض کنم که نمیدونم کار خوبیه یا نه... شما خودتون بررسی این دو نوع فن رو گذاشتید، گفتم از شما که اطلاع کامل دارید بپرسم. 

میتونی عوض کنی فنها رو، از نظر پرفورمنس یکی هستند. ولی حیفه درکل هزینه اضافه است.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

میتونی عوض کنی فنها رو، از نظر پرفورمنس یکی هستند. ولی حیفه درکل هزینه اضافه است.

پس بنظرتون 6 پین ها بهم نمیخورن؟ 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Ali0110 گفته است:

پس بنظرتون 6 پین ها بهم نمیخورن؟ 

والا نمیدونم من مستر تک نداشتم.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

بنظرتون 6 پین گرین به 6 پین هاب من

اگه 3 پین یا 4 پین هست به هیچ وجه داخل اون هاب نزنید

اگر جفتشون 6 هستن مشکلی نداره کابل 6پین استاندارد جهانیه بعید بدونم انحصاری تولید کرده باشنش

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اگر جفتشون 6 هستن مشکلی نداره کابل 6پین استاندارد جهانیه بعید بدونم انحصاری تولید کرده باشنش

خود گرین یه کابل داره (عکسشو گذاشتم) تبدیل 3 پین به 6 پینه. من با اون میخونم فن رو به هاب متصل کنم. 

عکس سوکت 6 پین گرین و مسترتک رو هم گذاشتم. دقت کنید مقداری فرق دارند و جا رفتنشون بهم یکم سخته ولی هر دو 6 پین اند. با یکم زور میتونم وصلشون کنم منتهی نمیدونم استاندار دو تا یکیه یا نه. 

اگر بشه که فوق العاده میشه

9 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

انحصاری

زنگ زدم به گارانتی گرین شعبه اصلی تهران که هاب و ریموت خودشون رو بهم بفروشن گفتن وجود نداره. تهش کابل 3 به 6 پین رو بتونیم برات جور کنیم. 

بعد مگه این دو تا از یکجا(چین) سفارش نمیدن؟

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

خود گرین یه کابل داره (عکسشو گذاشتم) تبدیل 3 پین به 6 پینه. 

عکس سوکت 6 پین گرین و مسترتک رو هم گذاشتم. دقت کنید مقداری فرق دارند و جا رفتنشون بهم یکم سخته ولی هر دو 6 پین اند. با یکم زور میتونم وصلشون کنم منتهی نمیدونم استاندار دو تا یکیه یا نه. 

اگر بشه که فوق العاده میشه

تا جایی که میدونم تمام هاب های 6پین طبق استاندارد سوکت زنی شدن

جز این اصولا انجام نمیشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز نمیخوره

من قدیم داشتم و امتحان کردم هر دو در نگاه 6 پین هستند ولی خار سوکت متفاوت هست و برای همین سازگاری ندارند با هم 

بهترین و کم هزینه ترین راه حل این هست که از گارانتی پیگیر باشید برای گرفتن هاب

راه های هزینه دار هم یکی این هست که پک فن Hurican گرین رو بگیرید که اون هم 6 پین هست و کنترلر داره

ولی من هیچ وقت از این سوکت های غیر استاندارد 6 پین خوشم نیومده

بهتر هست یک پک فن کولر مستر ARGB با سوکت استاندارد 3 پین تهیه کنید که بتونید بعدا به سیستم های دیگه هم منتقل کنید .

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

بهترین و کم هزینه ترین راه حل این هست که از گارانتی پیگیر باشید برای گرفتن هاب

گارانتی میگه موجود نداریم...! 

8 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

راه های هزینه دار هم یکی این هست که پک فن Hurican گرین رو بگیرید که اون هم 6 پین هست و کنترلر داره

گفتند 6 پین این به 6 پین اون پک هم نمیخوره، الکی نگیرید

من قدیم داشتم و امتحان کردم هر دو در نگاه 6 پین هستند ولی خار سوکت متفاوت هست و برای همین سازگاری ندارند با هم 

واقعا دلیل اینکه شرکت های ایرانی محصولاتش و رد جوری می‌زنند که بهم نخوره چیه؟ اونم زنگ زدم گفتند محصولات ما بهم نمی خوره

بهتر هست یک پک فن کولر مستر ARGB با سوکت استاندارد 3 پین تهیه کنید که بتونید بعدا به سیستم های دیگه هم منتقل کنید

واقعا تو همین ریز کاری هاست که برند ها تفاوت میکنن... 

لینک به دیدگاه

سلام

فقط به عنوان سوال اخر

فن ها و پمپ، هر کدوم 2 تا سیم دارن. یکیش که argb یکیش هم مال فنه و 3 پین هست(هر چند روی مادربرد من 4 جاش 4 پینه) 

اگر 3 پین فن رو وصل کنم، در حد این هست که برق به نوار led برسه و فقط روشن بشه؟ قبلش نوتوس 400 argb داشتم، سوکت فنش بر خلاف این 4 پین بود، با اینکه 3 پین ARGB رو بجایی نزدم، رنگ فن روشن میشد و تغییر می‌کرد منتهی قابلیت تنظیم به رنگ دلخواه نداشت

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

😁

تشکر میکنم از همه دوستان، مثل اینکه کل یا باید فن ها رو بفروشم و با rgb جایگزین کنم و مارک گرین روی خود پمپ روشن نشه یا کلا محصول رو بفروشم بره دردسر نداشته باشم. قیمت هاب و ریموت مقداری تنده و با پول هاب و ریموت و خود خنک کننده ام میتونم مورد بهتری که به مادربردم هم بخوره بخرم... . بازم ممنونم

@ARMIN @EHSAN.K @_Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...