رفتن به مطلب

کمک در انتخاب مادربرد و کیس

Recommended Posts

4 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

دوستان بنده برای fps drop همه چی دیفالت کردم رفتم تست fps drop شدید تر شد

از طریق amd adrenalin بخش metric لاگ رو روشن کردم این فایل که آپلود کردم پوشه مقصد لاگ ولی من متوجه نشدم 

چیکار کنم ؟

فایل لاگ

سلام

تو چه بازیهایی این مشکل رو دارید. توی اکثر یا بعضی بازیها. توی لاست و گاد و آلن ویک اگر دارید شاید مشکل با گرفتن آپدیت یا ورژن جدید تر رفع بشه. این بازیها تو ورژنهای اولیه مشکلاتی داشتند که با آپدیت بازی و آپدیت درایور حل شده. من توی لاست با 6800xt و 12400 روی حداکثر تنظیمات توی fhd  هیچ گونه مشکلی اعم از لگ و fsp drop ندارم و فرم روی صد قفله که با باز کردنش تا 130به بالا  هم میره 

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

سلام

تو چه بازیهایی این مشکل رو دارید. توی اکثر یا بعضی بازیها. توی لاست و گاد و آلن ویک اگر دارید شاید مشکل با گرفتن آپدیت یا ورژن جدید تر رفع بشه. این بازیها تو ورژنهای اولیه مشکلاتی داشتند که با آپدیت بازی و آپدیت درایور حل شده. من توی لاست با 6800xt و 12400 روی حداکثر تنظیمات توی fhd  هیچ گونه مشکلی اعم از لگ و fsp drop ندارم و فرم روی صد قفله که با باز کردنش تا 130 هم میره. 

والا تو لست اصلا فریم 130 یهو برای 5 دقیقه میاد رو 50 اینا میمونه 

تو جی تی ای وی (مود ریداکس نصب شده) یهو دراپ شدید میگیره یه جاهایی انگار برای یه ثانیه قفل میشه بازی

تو سی اس هم همینطور برای یه ثانیه قشنگ انگار بازی گیر میکنه بعدش اوکیه 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

تو جی تی ای وی (مود ریداکس نصب شده) یهو دراپ شدید میگیره یه جاهایی انگار برای یه ثانیه قفل میشه بازی

به نظرم اگر ویندوز عوض نکرید بکنید اگر درایور هم پاک کنید و دوباره نصب کنید. بد نیست ورژن درایور رو یکی قبل تر نصب کنید ببینید مشکل حل میشه چون حقیقتش من بعد از نصب ورژن جدید حس کردم کمی مشکل داره خصوصا با روشن کردن fluid motion . جی تی آی وی در حدی نیست که بتونه اف پی اس دراپ ایجاد کنه اونم با این سیستم. در هر صورت مشکلی که میفرمایید انشالله نرم افزاری هست. برا منه پیش اومده و خود به خود رفع شده. به لود کارت و سی پیو با نرم افزار آفتر برنر توجه بفرمایید. به گفته دوستمون  آپدیت چیپستها رو هم نصب کنید از سایت خود amd بگیرید. 

ویرایش شده توسط Hy1362
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان الان رفتم داشتم چک میکردم موقعی که fps drop میگیره یا به عبارتی برای یه ثانیه قفل میشه 

درصد استفاده سی پی یو یا گرافیک کم نمیشه

گرافیک اگه 98 درصد استفاده میکنه همون 98 درصد 

سی پی یو هم 42 درصد مصرف میکنه همون 42 میمونه یهو درصدشون پایین نمیاد !

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirafshar گفته است:

دوستان الان رفتم داشتم چک میکردم موقعی که fps drop میگیره یا به عبارتی برای یه ثانیه قفل میشه 

درصد استفاده سی پی یو یا گرافیک کم نمیشه

گرافیک اگه 98 درصد استفاده میکنه همون 98 درصد 

سی پی یو هم 42 درصد مصرف میکنه همون 42 میمونه یهو درصدشون پایین نمیاد !

Task Manager را فعال کن و ببین چیزی همزمان در پس‌زمینه اجرا می‌شه و از منابع استفاده می‌کنه.   میزان لود و استفاده  هارد یا اس اس دی و رم رو هم ببین. این مشکل احتمالا  به رم و هارد مربوط باشه.  اکثر پستها که من در نت دیدم amd بودند که بیشتر بر میگرده به ویندوز و درایورهای چیپستها. ویندوزت اگر ده هست حتما یازده نصب کن. چون تو ده این مشکل شایع تر هست خصوصا بعد از آپدیت. حتما ویندوز رو اکتیو  و تمام آپدیتهاش رو بگیر. هم به این سایت و  به سایتهای دیگه سر بزن شاید راه حل رفع مشکل رو پیدا کردی. یک سری کارها و تنظیمات هم در ویندوز و هم در رجیستری گفته انجام بده. با گوشی برو که فارسیش کنی.

https://windowsreport.com/fix-high-fps-drops-windows-10/

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

Task Manager را فعال کن و ببین چیزی همزمان در پس‌زمینه اجرا می‌شه و از منابع استفاده می‌کنه.   میزان لود و استفاده  هارد یا اس اس دی و رم رو هم ببین. این مشکل احتمالا  به رم و هارد مربوط باشه.  اکثر پستها که من در نت دیدم amd بودند که بیشتر بر میگرده به ویندوز و درایورهای چیپستها. ویندوزت اگر ده هست حتما یازده نصب کن. چون تو ده این مشکل شایع تر هست خصوصا بعد از آپدیت. حتما ویندوز رو اکتیو  و تمام آپدیتهاش رو بگیر. هم به این سایت و  به سایتهای دیگه سر بزن شاید راه حل رفع مشکل رو پیدا کردی. یک سری کارها و تنظیمات هم در ویندوز و هم در رجیستری گفته انجام بده. با گوشی برو که فارسیش کنی.

https://windowsreport.com/fix-high-fps-drops-windows-10/

ویندوز 11 هست اینترپرایز و اکتیو

الان متوجه شدم تو محیط ویندوز هم همونجوری میشه فکر کنم 

اس اس دی که آکبنده

و هارد ها هم دماشون خوبه هم سلامتشون 100 هست

یعنی ایراد ویندوز هست عوض کنم پرو بریزم ؟!

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

اس اس دی که آکبنده

یدونه بازی بریز رو اس اس دیت هاردها رو جدا کن تست کن

ویرایش شده توسط Sabertooth
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

ویندوز رو به 10 تغییر بده

یکی دیگه تو این فروم مشکل فریز موس داشت بخاطر ویندوز

• لایک 1
لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

اس اس دی که آکبنده

به نظرم بله ویندوز رو پرو بریز. سعی کن حتما ویندوز دستکاری نشده و اصلی بریزی.حداقل اگه حل نشد میفهمی از ویندوز نیست. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

نمیخوام تو ویندوز هی گیر کنم چون این ویندوزی که الان بریزم میخوام بمونه حداقل چند سال 

10 بریزم یا 11 ؟

و چه نسخه 

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

نمیخوام تو ویندوز هی گیر کنم چون این ویندوزی که الان بریزم میخوام بمونه حداقل چند سال 

10 بریزم یا 11 ؟

و چه نسخه 

نسخه pro کافیه

ویندوز 10 پایدار تر هست

ویندوز 11 خوشگله ولی پر از باگ..

• لایک 1
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

10 بریزم یا 11 ؟

و چه نسخه 

هر ویندوزی میخای نصب کنی، اخرین نسخشو از مایکرو سافت دانلود کن هم سرعت دانلود خوبی داره هم بدون  قند شکن  قابل دانلود هست، فقط هم نسخه PRO قابل دانلوده

ترجیحا ویندوز 10 نصب کن، چون ویندوز 11 جدا از مشکلات خودش، با یک سری از رایزن ها هم مشکل داشته(البت فک کنم تو نسخه های جدید ویندوز برطرف شده )

درایورها های مادر بورد هم اول از CD نصب کن و اگر CD نداره از سایت سازنده بگیر و نصب کن و درایور گرافیک از AMD اخرین نسخه

در اخر ویندوز و درایور ها رو هم بروز رسانی کن

از هیچ برنامه کمکی هم برای بروز رسانی درایورها استفاده نکن(فقط از طریق ویندوز بروز کن)

پک کامل Microsoft Visual C++ رو از سافت 98 بگیر و نصب کن

و در نهایت از طریق فیچر ها هم نت فریم ورک 3.5 و 4.8 نصب کن

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

@amirafshar

دوست گرامی مشکل شما بعید میدونم از ویندوز باشه، ولتاژ های مادربورد چک کنید اگر تولرانس در حد نرمال بود به رم ها شک کنید.

ایراد گرفتن از ویندوز و تعویضش سالهاست که قدیمی شده و به دوره اینترنت دیال آپ برمیگرده..

• لایک 2
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Finepix گفته است:

@amirafshar

دوست گرامی مشکل شما بعید میدونم از ویندوز باشه، ولتاژ های مادربورد چک کنید اگر تولرانس در حد نرمال بود به رم ها شک کنید.

ایراد گرفتن از ویندوز و تعویضش سالهاست که قدیمی شده و به دوره اینترنت دیال آپ برمیگرده..

والا چی بگم

با چی تست کنم رم ها رو ؟ 

حالا خوبه اکثر قطعات آکبند بوده

حالا فردا ویندوز ۱۰ پرو میریزم 

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

هر ویندوزی میخای نصب کنی، اخرین نسخشو از مایکرو سافت دانلود کن هم سرعت دانلود خوبی داره هم بدون  قند شکن  قابل دانلود هست، فقط هم نسخه PRO قابل دانلوده

ترجیحا ویندوز 10 نصب کن، چون ویندوز 11 جدا از مشکلات خودش، با یک سری از رایزن ها هم مشکل داشته(البت فک کنم تو نسخه های جدید ویندوز برطرف شده )

درایورها های مادر بورد هم اول از CD نصب کن و اگر CD نداره از سایت سازنده بگیر و نصب کن و درایور گرافیک از AMD اخرین نسخه

در اخر ویندوز و درایور ها رو هم بروز رسانی کن

از هیچ برنامه کمکی هم برای بروز رسانی درایورها استفاده کن(فقط از طریق ویندوز بروز کن)

پک کامل Microsoft Visual C++ رو از سافت 98 بگیر و نصب کن

و در نهایت از طریق فیچر ها هم نت فریم ورک 3.5 و 4.8 نصب کن

میشه لینکشو برام خصوصی بفرستید 

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

والا چی بگم

با چی تست کنم رم ها رو ؟ 

حالا فردا ویندوز ۱۰ پرو میریزم 

میشه لینکشو برام خصوصی بفرستید 

رمهای که باعث کارکرد بدون مشکل سیستم میشه رو با ولتاژ تست نمیکنن و نرم افزار مخصوص به خودش داره

اول باید مطمئن شی ایراد نرم افزاری(ویندوز درایور و برنامه ها) نداری بعد وارد داستان سخت افزار شی

برای دانلود ویندوز از مایکروسافت چیز سختی نداره

تو گوگل بنویس Download Windows 10 و از سایتهای لیست شده وارد سایت مایکروسافت شو و Create Windows 10 installation media رو دانلود کن

برنامه رو اجرا کنی متوجه میشی داستانشو (حتما ISO و اونم فقط 64 بیت بگیر )و در نهایت دانلود ویندوز که تمام شد ISO رو با رفوس به صورت gpt بوتیبل

بقیه رو هم که قبلا گفته شده

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Finepix گفته است:

ولتاژ های مادربورد چک کنید

حداقل بگید ولتاژ مادربرد دقیقا چیه بقیه رو از گمراهی خارج کنید

اهان مثلا شاخه 5 ولت اگه بشه 4.1 مادربرد خرابه؟ 😀 بعد چجور ولتاژی هست که تقه ای عمل میکنه و سیستم هی نیش ترمز میزنه؟ چرا خاموش نمیکنه؟

12 ساعت قبل، Finepix گفته است:

شما از دوره دیال آپ عضو لیون شدید ولی اندازه تعداد نسخه های ویندوز پست نذاشتید😃 هر چی از طنز ماجرا بگیم کمه واقعا.

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

قطعه ای دچار مشکل بشه سیستم بوت نمیشه 

قطعات شما سالمه 

این windows defender هم خاموش کن 

https://soft98.ir/security/2097-defender-control.html

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

رمهای که باعث کارکرد بدون مشکل سیستم میشه رو با ولتاژ تست نمیکنن و نرم افزار مخصوص به خودش داره

اول باید مطمئن شی ایراد نرم افزاری(ویندوز درایور و برنامه ها) نداری بعد وارد داستان سخت افزار شی

برای دانلود ویندوز از مایکروسافت چیز سختی نداره

تو گوگل بنویس Download Windows 10 و از سایتهای لیست شده وارد سایت مایکروسافت شو و Create Windows 10 installation media رو دانلود کن

برنامه رو اجرا کنی متوجه میشی داستانشو (حتما ISO و اونم فقط 64 بیت بگیر )و در نهایت دانلود ویندوز که تمام شد ISO رو با رفوس به صورت gpt بوتیبل

بقیه رو هم که قبلا گفته شده

نسخه آخر 10 گرفتم شب برم نصب کنم و درایورا هم نصب کنم تست کنم

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

حداقل بگید ولتاژ مادربرد دقیقا چیه بقیه رو از گمراهی خارج کنید

اهان مثلا شاخه 5 ولت اگه بشه 4.1 مادربرد خرابه؟ 😀 بعد چجور ولتاژی هست که تقه ای عمل میکنه و سیستم هی نیش ترمز میزنه؟ چرا خاموش نمیکنه؟

شما از دوره دیال آپ عضو لیون شدید ولی اندازه تعداد نسخه های ویندوز پست نذاشتید😃 هر چی از طنز ماجرا بگیم کمه واقعا.

ولتاژ سی پی یو pbo غیرفعال کردم خیلی بالا بود ولی pbo فعال کردم ولتاژ خیلی اومده پایین

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

قطعه ای دچار مشکل بشه سیستم بوت نمیشه 

قطعات شما سالمه 

https://soft98.ir/security/2097-defender-control.html

بعد نصب این کارم میکنم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirafshar گفته است:

ولتاژ سی پی یو pbo غیرفعال کردم خیلی بالا بود ولی pbo فعال کردم ولتاژ خیلی اومده پایین

متوجه نشدم چی گفتید

بلخره چیو فعال کردید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ در 16:56، amirafshar گفته است:

اگ قبل از نصب کارت گرافیک، درایور ادرنالین amd نصب بوده، با ddu از طریق safe mode پاکش کن و دوباره آخرین نسخه رو نصب کن

اگ پروفایل رم xmp هس در مورد شما ممکنه تایمینگا نیاز ب تنظیم دستی داشته باشه (چیز سختی نیس)، فعلا دست به pbo نزن و تنظیمات بایوس رو هم بزار رو دیفالت تا ببینم مشکل از کجاس

با همون بنچ های معمول مث 3dmark ، furmark , cinebench تست بگیر و hwinfo رو باز بزار و ببین تو بخش WHEA اروری داده یا نه ی نگاهی هم ب دما ولتاژ قطعات بنداز

یا میتونی از نرمافزاری مث occt (پیشنهادی) هم استفاده کنی ک برای هر قطعه ی تست جامع میگیره (برا تست پایداری اورکلاک، خیلی دقیق نیس ولی برا مشکل شما جواب میده)

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

دوست عزیز این دیگه چه پیشنهادی هست؟ برای چی باید ویندوز دفندر خاموش بشه که کل سیستم در ریسک ویروس گرفتن و بد افزار قرار بگیره؟ ایراد ایشون هیچ ربطی به ویندوز دفندر نداره و به هیچ عنوان نباید این آنتی ویروس را خاموش کنن. 

3 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

بعد نصب این کارم میکنم

نکن عزیزم این کار درستی نیست. انقدر هم از این سافت 98 و سایت های ایرانی ویندوز و تنظیمات ویندوز دانلود نکنید. فایل iso ویندوز را از سایت خود مایکروسافت دریافت کنید...

https://www.microsoft.com/software-download/windows11

بعدشم با نرم افزار rufus روی فلش بارگذاری و آماده نصب کنید.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

تحریمیم گمونم🥲

• لایک 1
لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

دوست عزیز این دیگه چه پیشنهادی هست؟ برای چی باید ویندوز دفندر خاموش بشه که کل سیستم در ریسک ویروس گرفتن و بد افزار قرار بگیره؟ ایراد ایشون هیچ ربطی به ویندوز دفندر نداره و به هیچ عنوان نباید این آنتی ویروس را خاموش کنن. 

نکن عزیزم این کار درستی نیست. انقدر هم از این سافت 98 و سایت های ایرانی ویندوز و تنظیمات ویندوز دانلود نکنید. فایل iso ویندوز را از سایت خود مایکروسافت دریافت کنید...

https://www.microsoft.com/software-download/windows11

بعدشم با نرم افزار rufus روی فلش بارگذاری و آماده نصب کنید.

10 دانلود کردم و در حال نصب

2 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است:

اگ قبل از نصب کارت گرافیک، درایور ادرنالین amd نصب بوده، با ddu از طریق safe mode پاکش کن و دوباره آخرین نسخه رو نصب کن

اگ پروفایل رم xmp هس در مورد شما ممکنه تایمینگا نیاز ب تنظیم دستی داشته باشه (چیز سختی نیس)، فعلا دست به pbo نزن و تنظیمات بایوس رو هم بزار رو دیفالت تا ببینم مشکل از کجاس

با همون بنچ های معمول مث 3dmark ، furmark , cinebench تست بگیر و hwinfo رو باز بزار و ببین تو بخش WHEA اروری داده یا نه ی نگاهی هم ب دما ولتاژ قطعات بنداز

یا میتونی از نرمافزاری مث occt (پیشنهادی) هم استفاده کنی ک برای هر قطعه ی تست جامع میگیره (برا تست پایداری اورکلاک، خیلی دقیق نیس ولی برا مشکل شما جواب میده)

اصلا فعالش نکردم فعلا بعد رمم خودش expo ساپورته

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

متوجه نشدم چی گفتید

بلخره چیو فعال کردید

هیچی فعال نیست فعلا

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

برای چی باید ویندوز دفندر خاموش بشه

سرویس Anti exploid این برنامه پدر هارد , ssd رو در میاره و باعث فریز های مقطعی میشه 

به همین خاطر برای تست گفتم انجام بدن 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Lawrence گفته است:

تحریمیم گمونم🥲

والا از سمت کجا الان تحریم نیستیم. با یه قند شکن دانلود کنید دیگه. با dns شکن (shecan) هم میشه دانلود کرد.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...