رفتن به مطلب

کج شدن PCB کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

من یک عدد کارت گرافیک GIGABYTE RX 5700 XT ماین شده نزدیک به سه ماه پیش خریدم کارت هیچ مشکلی نداره فقط یا قسمتی از PCB  کج شده و همین منو نگران کرده که در آینده مشکلی براش پیش بیاد

کج شدگی اگه اشتباه نکنم روبه روی جاییه که چیپست گرافیک قرار داره و بین دوتا خازن  یک حالت کمانی گرفته 

این کج شدگی میتونه خطرناک باشه؟ و راه حلی برای درست کردنش هست ؟

IMG_20240109_214900-01.thumb.jpeg.d7e42356933b8c4bbe2ae071a04ca67e.jpegIMG_20240109_214900-012.thumb.jpg.c609e8f8d285af51909bf211a1effcfa.jpg

لینک به دیدگاه

بخاطر پیچ کردنش هست

مشکلی نداره این برد ها تاب هم بردارن چیزیشون نمیشه بجز ظاهر قضیه

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، Mehrdad11 گفته است:

درود

من یک عدد کارت گرافیک GIGABYTE RX 5700 XT ماین شده نزدیک به سه ماه پیش خریدم کارت هیچ مشکلی نداره فقط یا قسمتی از PCB  کج شده و همین منو نگران کرده که در آینده مشکلی براش پیش بیاد

کج شدگی اگه اشتباه نکنم روبه روی جاییه که چیپست گرافیک قرار داره و بین دوتا خازن  یک حالت کمانی گرفته 

این کج شدگی میتونه خطرناک باشه؟ و راه حلی برای درست کردنش هست ؟

IMG_20240109_214900-01.thumb.jpeg.d7e42356933b8c4bbe2ae071a04ca67e.jpegIMG_20240109_214900-012.thumb.jpg.c609e8f8d285af51909bf211a1effcfa.jpg

اون فنری که گزاشتی روی هارد که وزن گرافیکو خنثی کنه فکر خوبی نیست هارد خودش حساس هست به ارتعاش و فشار! سعی کن با کف یا بالای کیس وزنشو خنثی کنی یا gou brace تهیه کنی .

https://www.newegg.com/p/pl?d=gpu+brace

لینک به دیدگاه

گرافیک دست من بود یبار بازش میکردم ببینم بخاطر زیاد سفت کردن پیچها بوده یا بد بستن هیتسینک روی برد...قبل باز کردن خمیر خوب بخر  لازمت میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به خاطر سایز نامناسب ترمال پد هست. قطر ترمال پد زیاد هست و باعث شده بورد خم بشه. در طولانی مدت مشکل ساز خواهد شد . این احتمال وجود داره که سولدربال های زیر چیپ و مموری ها آسیب ببیند چون تحت فشار زیادی هستند.

بهتره کارت رو باز کنید و ترمال پدهارو تعویض کنید و به صورتی اصولی کارت رو ببندید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است:

درود

به خاطر سایز نامناسب ترمال پد هست. قطر ترمال پد زیاد هست و باعث شده بورد خم بشه. در طولانی مدت مشکل ساز خواهد شد . این احتمال وجود داره که سولدربال های زیر چیپ و مموری ها آسیب ببیند چون تحت فشار زیادی هستند.

بهتره کارت رو باز کنید و ترمال پدهارو تعویض کنید و به صورتی اصولی کارت رو ببندید.

بابت راهنماییتون ممنون 

با فروشنده تماس گرفتم و گفتند که پد های حرارتی فابریکی هست و مشکل از اونها نیست و باید هلدر بزارم

خودمم چون تجربه ای از باز کردن کارت گرافیک ندارم میترسم بازش کنم

با هون هولدر میتونم فعلا از آسیب به کارت جلوگیری کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
17 دقیقه قبل، Mehrdad11 گفته است:

بابت راهنماییتون ممنون 

با فروشنده تماس گرفتم و گفتند که پد های حرارتی فابریکی هست و مشکل از اونها نیست و باید هلدر بزارم

دوست عزیز بنده مشابه همین کارت شما دارم .

این عکس کارت ، شما قطر این ترمال پد رو با قطر ترمال پدهای کارت خودتون مقایسه کنید

11.thumb.jpg.b9dfbef71f13eec518d426cc1abb4899.jpg

بازم فکر میکنید طبق گفته فروشنده ترمال پدهای کارت فابریک است و باز نشده؟! اینم عکس کارت شما

22.thumb.jpg.9baee691e4fd36321bbb81ea7a1b6535.jpg

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

تمام کارتها مخصوصا این سری همشون ماین شدن. و بلا استثنا توسط فروشنده باز میشن و سرویس میکنن. این دوستمون موقع سرویس پد مناسب نداشته با همین پد بسته. شما ازهمین سایتها پد نازکتر بخر و عوضش کن. اگر بلد نیستی بفرست بمن یا دوستان وارد برات عوضش کنن. هزینه ای هم نداره فقط هزینه پست رو تقبل میکنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 ساعت قبل، Mehrdad11 گفته است:

بابت راهنماییتون ممنون 

درود

پد ها تعویض شدن و سایز پدها درست نیست منم از این مدل دارم 

احتمالا پدها باعث کجی برد کارت شدن

Screenshot_20240114_203950_Telegram.thumb.jpg.677a803613b2466e0937896b50f88a82.jpg

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اون هیت سینک بالایی تاثیری داره شما خریدید و گذاشتید روش؟

هیت سینک رو نخریدم از مادربرد قبلیم برداشتم

صفحه ی فلزی پشت گرافیک داغ میشد یکم خمیر سیلیکون بهش زدم گزاشتم اونجا

یکم اثر داره توی حالت بیکار دو درجه خنک تر کار میکرد

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Mehrdad11 گفته است:

فلزی پشت گرافیک داغ میشد

خوب وظیفه اون همینه دیگ

الان شما روی اون هیت سینک هم دست بزنی داغه پس بازم میخوای روی هیت سینک هیت سینک جدید بزاری؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

خوب وظیفه اون همینه دیگ

الان شما روی اون هیت سینک هم دست بزنی داغه پس بازم میخوای روی هیت سینک هیت سینک جدید بزاری؟

صفحه ی فلزی سطح تماس کمی داره و سخت تر خنک میشه هیتسینگ باعث میشه سطح تماس بره بالا و اگه هیتسینگ بزرگ باشه و کیس جریان هوای خوبی داشته باشه اونموقع اثرش زیاده

در هر صورت هدف خنک کردن کارته نه هیتسینگ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...