رفتن به مطلب

اپل برد، سامسونگ باخت/ پرداخت ۱ میلیارد دلار جریمه از سوی سامسونگ به اپل

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بالاخره رای نهایی در سن خوزه کالیفرنیا علیه سامسونگ اعلام شد و سامسونگ محکوم به پرداخت 1 میلیارد دلار به اپل بدلیل نقض قوانین ثبت اختراع شد.

به نقل از خبرآنلاین؛ 9 تن از اعضای هئیت منصفه سرانجام بعد از دو روز مشورت و پر کردن پرسشنامه های تعیین شده اعلام کردند تلفن های هوشمند سامسونگ از روی آیفون کپی برداری شده است و شرکت کره ای بابت نقض قوانین ثبت اختراع باید 1 میلیارد دلار خسارت به اپل بپردازد.

لوسی کوه قاضی دادگاه در کنفرانس خبری بعد از گذشت 4 هفته از دادگاه و 2 روز مشورت هیئت منصفه در ساعت 4 بعد از ظهر به وقت پاسیفیک موارد ریز تخلفات اثبات شده سامسونگ را گوشزد کرد و گفت سامسونگ که متقابلا از اپل شکایت کرده بود حتی یک دلار هم خسارت دریافت نخواهد کرد، بلکه 1 میلیارد دلار هم باید به اپل بپردازد.

لوسی کوه افزود برخی از زوایای پرونده را هیئت منصفه اعلام خواهد کرد.

این تصمیم روی بازار 219 میلیارد دلاری تلفنهای هوشمند در جهان تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

khabaronline.ir

ویرایش شده توسط روبیک
لینک به دیدگاه

روح استیو شاد شد. یحتمل اون موقع تو صحن دادگاه بوده و موقع خوندن محکومیت سامسونگ داشته بندری میزده. :p

لینک به دیدگاه

همیشه گفتم الانم میگم سامسونگ حرفی نداره بی خودی طرفداراش بالا پاایین نپرن طرح دزدی نکنند :D

ویرایش شده توسط X.M.P
لینک به دیدگاه

دوستان هرکس یک نظری داره و نظر همه برای من کاملا محترمه

با اجازتون می خواستم بگم که:

1 چون اپل یک شرکت آمریکایی بود و سامسونگ شرکتی کره ای ، برای همین در دادگاه بازنده شد

2- تعداد موبایلهای طراحی شده توسط سامسونگ ( با در نظر گرفتن ورژنهای مختلف) بیش از 800 مدل از شروع کار سامسونگ و برای اپل کلا 6 عدد با ورژن های مختلف.

3- مقایسه بهترین محصول هر کدام از شرکت ها در مقایسه با یکدیگر http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=4212 که به نظر من و طبق اطلاعات نوشته شده ، محصول سامسونگ مشخصات بهتری داره

4- قیمت هر دودستگاه با کمی تفاوت تقریبا به هم نزدیک است

http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-GT-I9300-Factory-Unlocked/dp/B00812YWXU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1346043564&sr=8-3&keywords=samsung+i9300+galaxy++iii

http://www.amazon.com/Apple-iPhone-4S-16GB-Black/dp/B005VGFQXE/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1346043349&sr=8-3&keywords=iphone+4s

5 عدم وجود برخی از امکانات بسیار ساده و کاربردی مانند رادیو اف ام در صورتیکه رادیو بر روی تمام گوشی های موبایل امروزی حتی از نوع بسیار ارزان 25 دلاری نیز وجود دارد.

6- گوشی های اپل واقعا خوشگله :wub:

7- انحصار طلبی شرکت اپل که در نقطه اوج خودش هست. به نحوی که در ابتدا که مدل جدید عرضه میشه، معمولا گوشی ها آنلاک نیست و فقط در بازار آمریکا و بعضی کشور های اروپایی قابل استفاده است. کمترین هزینه را در بخش تحقیق و توسعه خودش نسبت به تمام موبایل ساز های دنیا داره. این را میشه از تعداد موبایل هایی که طراحی میکنند نتیجه گرفت شما نوکیا، سونی ، سامسونگ ، موتورولا و بقیه کمپانی ها رو با اپل مقایسه کنید.

وقتی که می خواهد خرید کنید و روز های اول عرضه، یک مدل از گوشی را داشته باشید، مشتری مداری شرکت اپل به صفر میرسه به طوریکه شما هم باید پول بدی ، هم صف به وایستی . دلیل این قضیه هم ، محبوبیت بیش ار حد اپل نیست ، بلکه عرضه محدود محصول در یک سری apple store هست در صورتیکه بقیه شرکت ها ، محصولاتشون رو در هر سوراخی می فروشند. البته نحوه تبلیغات اپل هم در ایجاد جو بسیار هوشمندانه است. نوع بومی سازی شده این تکنیک رو میتونید در فروش محصولات شرکت های داخلی ببینید که محصولشون رو با کلی بتلیغات پیش فروش می کنند در حالی که کلی جنس بدون مشتری تو انبارهاشون دارند. :D

نتیجه گیری بنده.:

به نظرم اگر کسی ایفون میخره ، واقعا باید دوستش داشته باشه. دوست داشتن و علاقه به یک کالا، دلیل بسیار خوب و موجه برای خرید هر محصولی هست . جون یک بحث سیلقه ای هست و هیچکسی رو نمیشه به خاطر سلیقه اش مورد مواخذه قرار داد. ولی مسئله اینجاست که چرا همه سلیقشون به سمت اپل و ایفون هست.

اما اگر کسی بدون پیش زمنیه قبلی و بر اساس بنچمارک ها و قابلیت ها و نرم افزار های در دسترس بخواهد موبایل بخره ، ایا باز هم باید آیفون را انتخاب کرد.؟

راستی یک سوال. ؟ چرا همه دارندگان اپل فقط از یک زنگ خاص برای گوشی هاشون اسستفاده میکنند. مگه آیفون فقط همین یک زنگ رو داره. نمی دونم چرا به صورت نا خود آگاه یاد گوشی های نوکیا 1611 میوفتم که اول سری موبایلهایی بود که در ایران وارد شد و همه زنگ نوکیا رو برای موبالیشون انتخاب می کردند. در اون زمان هم اینکه دیگران متوچه بشوند که شما موبایل دارید خیلی مهم بود.

:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دادگاه آمریکایی،قاضی آمریکایی(ایشون یک زن چشم بادامی است ولی متولد شده در آمریکاست)،هیئت منصفه آمریکایی !

نکنه توقع داشتید که سامسونگ برنده این دادگاه باشه.اینم از آمریکا که خیلی ها میگن عدالت واقعی رو میشه در دادگاههاش دید!

بیچاره سامسونگ برای اینکه بهش گیر ندن GSIII رو برداشت دورش رو نیم گرد کرد! :دی

لینک به دیدگاه

بیچاره سامسونگ برای اینکه بهش گیر ندن GSIII رو برداشت دورش رو نیم گرد کرد! :دی

كلا همين نيم گرد كردن هاى گوشى هاشه كه دل آدم رو ميزنه. :(

لینک به دیدگاه

یکی از بهترین حرکت هایی که سامسونگ انجام داد ، نشان دادن عکس ipad در فیلم ادیسه فضایی 2001 استنلی کوبریک فقید ساخته شده در سال 1969 بود.

post-7143-0-93355700-1346051886_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم اپل باید از LG هم شکایت کنه ؟

lg-optimus-g-e973-r.jpg

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_e973-4941.php

خیلی باید خفن باشه.خیلیییی.

1.5GHZ Krait Quadcore

Adreno 320

لازم بذکره موفق ترین و سریعترین گوشی ها از نسل قبلی پردازنده های دوهسته ای Krait و شتابدهنده گرافیکی Adreno 225 استفاده میکردند.یادمه قرار بود صفحه 5 اینچ فول اچ دی بزنه روی این گوشی!

راستی 2 گیگ رم هست.تقریبا داره به مشخصات لپتاپ ها نزدیک میشه.اپل هنوز آیفون 5 رو بیرون نداده یه رقیب خیلی سرسخت براش پیدا شده.

لینک به دیدگاه

آره معین جان این گوشی که شما معرفی کرده خیلی خفنه.

کلا هرچی رقابت این شرکت ها و رو کم کنی آنها زیاد بشه ، به نفع من و شمای مصرف کننده هست.

الان که گفتی اپل باید از ال جی هم شکایت کنه به ذهنم رسید که : مرسدس بنز و دایملر هم باید از کل کارخانه های اتومبیل سازی شکایت کنند چون اولین بار موتور ماشین و درونسوز رو دایملر ابداع کرد، شرکت فلیپس هم باید از asus plextore samsung ..... هم شکایت کنه چون اولین بار cd player رو ابداع کرد. شرکت rca آمریکا هم باید به همه شرکت های سازنده تلویزیون گیربده که برای چی از طرح من کپی کردین و اینتل هم باید amd رو بکشونه دادگاه که چرا اومدی cpu ساختی .

و در آخر موتورولا هم باید به اپل گیر بده که اولین بار من ایده تلفن همراه را ایجاد کردم و ساختم ، تو چرا از من تقلید میکنی ؟؟؟؟!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو دنیای سخت افزار کامپیوتر که همه از هم باید شکایت کنند؟

کولر مستر از دیپ کول.نوکتوا از ترمال رایت.MSI از اسوس و ... همه محصولات به نوعی کپی همدیگر هستند.پس چرا هیچ کس شکایت نمیکنه؟

این اپل لعنتی خیلی تیغش برش داره/

لینک به دیدگاه

یکی اینکه اپل خیلی برش داره.

دوم اینکه به دلیل محبوبیت فوق العاده ا ش در بازار اامریکا، ذهنیت مردم آمریکایی به این سمت هست که محصولات اپل بهترین هست و این باعث میشه که شما به صورت نا خود آگاه و در ذهنتون، همه کالاهای دیگر رو با محصولات اپل بسنجی. در اصل اپل رو ملاک قرار بدی و خوبی و بدی بقیه کالا ها در مقایسه با محصولات مشابه با اپل سنجیده بشه. مثل ما که در ایران می گفتیم ماشین فقط بنز، در تنیجه همه ماشین های خارجی در ایران ضعیف و نا کار آمد به حساب میا مدند.

نمونش اینکه فامیلمون برای درس خواند رفت آمریکا ، و از یکی از دوستان جدید آمریکایی که ماشین داشته ، خواسته به همراه همدیگه برای خرید کامپیوتر بروند. دوستشم هم این بنده خدا رو برده به APPLE STORE . . نکته جالبی که فامیلومن میگفت ، این بود که از دید شخص آمریکایی ، کامپیوتر یعنی یکی از محصولات اپل. یعنی اون شخص آمریکایی حتی سوال نکرده بود که شما از چه OS می خواهی استفاده کنی , ، با چه نرم افزاری کار خواهی کرد. کلا وقتی میگی کامپیوتر یعنی mc book pro, air یا imac. در کل منظورم این هست که ذهنیت قبلی یک جامعه میتونه روی درست و غلط بودن یک مسئله و خوب و بد بودن یک کالا تاثیر بگذاره که نتیجش قضاوت نادرست هم میتونه باشه.

البته این قضیه همه جای دنیا هست.

من یک مدت کوتاه برای مقاصد تحصیلی در ژاپن بودم. اونجا متوجه شدم که ژاپنی ها و کره ای ها در کل کل شدیدی با هم دیگه هستن و اصلا و به هیچ وجهی کالاهای همدیگه رو نمی خرند.

یعنی محاله شما تو ژاپن یک کالای کره ای ببینی و برعکس. اما تا دلت بخواهد تو هردو کشور کالای چینی هست. حالا این 2 کشور سر تعصب شدید هیچ کالایی به هم نمی فروشند اما این چینی ها دارند حالشو میبرند و به هردوشون کلی جنس می فروشند.

لینک به دیدگاه

تو دنیای سخت افزار کامپیوتر که همه از هم باید شکایت کنند؟

خود اين كلى تبليغات مجانى ميشه براى برند ها كه بدون هزينه اسمشون هميشه تو اخبار باشه. اگر هم پيروز بشن كه چه بهتر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من طرفدار برند خاصی نیستم ولی نمیدونم چرا از اولش از اپل خوشم نمیاد

به نظر من خیلی از محصولات اپل بیشتر به درد دختر های 16-15 ساله میخورن که باهاش پز بدن :D ( الان طرفدار های اپل فروم بیچارم میکنن :laughing: )

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من خیلی از محصولات اپل بیشتر به درد دختر های 16-15 ساله میخورن که باهاش پز بدن :D ( الان طرفدار های اپل فروم بیچارم میکنن :laughing: )

به نظر من هم محصولات اپل تو ایران با این قیمتهای فضاییش ارزش خرید نداره ....مخصوصا که من باید با ریال خرید کنم نه دلار ............................

اما این طور که در اطرافم می بینم اپل تا حدودی اعتیاد آوره و طرف گوشی میخره فردا ipadو روز بعدair

لینک به دیدگاه

بهمن جان ای کاش تا همون 15-16 سالگی بود و تموم میشد، اینطور که من دیدم این عشق به اپل تو دهه 20 و 30 هم در دختر ها ادامه داره. :lol:

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خداروشکر تو فروم دختر نداریم که اینجا پستتون رو براتون گزارش میکرد! :ph34r:

لینک به دیدگاه

درود

همان طور که قبلا هم گفتم ، چون بحث سلیقه مطرحه ، پس هر کس هم حق انتخاب خودش رو داره و نظرش کاملا محترم.

ولی چیزی که این وسط برای من مشکل ساز هست اینه که طرفداران اپل اسرار دارند که این سلیقه رو به دیگران هم تحمیل کنند که اپل عالیه .

معمولا چون کسی هم از اپل انتقاد نمی کنه. ممکن این مطالبی که اینجا می نویسیم برای دوستان دیگه ثقیل باشه . ولی خوشبختانه به نظر میاد در دل دوستان باز شده :D

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از اپل همیشه انتقاد های زیادی بوده و هست.

در مورد نوشته دوستمون که اشاره کرده به خرید کامپیوتر تو امریکا و اینکه مستقیم رفتن سراغ اپل:

تو امریکا به این دلیل بازار بیشتر به سمت اپل متمایز هست چون یک شرکت مخترع و بزرگ نه تنها در امریکا بلکه در کل دنیا هست و به نوعی مثل ما ایرانی ها که عاشق تکنولوژی وطنی هستیم :D اونها هم عاشق این برند کهنه کار ملی شون هستند.

از حدود 20 سال پیش که Apple PowerBook 500 رو داد بیرون با لپ تاپ هاش زندگی کردن تا به امروز، سامسونگ و سونی تو این زمینه اون موقع کجا بودن تو امریکا و دنیا؟ مقایسه اینها خنده دار هست... هر موقع یک محصول رو داد بیرون با یک نوآوری همراه بوده مثلا همین لپ تاپ PowerBook 500 وقتی اومد بیرون اگر خاطرتون باشه روی لپ تاپ های IBM و COMPAQ یک trackball بود برای جابجا کردن اشاره گر که رو این لپ تاپ تبدیل شد به پد که تا به امروز استفاده میشه و یا اینکه شبکه Ethernet رو به صورت داخلی برای اولین بار رو این سری اومد و ...

DELL و IBM و HP و هم امریکایی هستند و صاحب تکنولوژی با سابقه بالا تو امریکا و دنیا و هر کردوم رو فیلد کاری که بیشتر زوم کردن روش تو امریکا بازار خاص خودشون رو دارن.

حالا چرا اپل محصولاتش تو دنیا طرفدار پیدا کرده ؟ مثلا تو ایران امروز با هزینه دلاری چرا هنوز طرفدار داره یا اینکه تو کشور های دیگه مثل چین و غیره دیدین که برای خرید اول تو فروشگاه ها صف تشکیل میشه....

دلیلش قطعا این نمیتونه باشه که تعداد فروشگاه های اپل کم هست : دلیلش این هست که اپل رو مهندسی فروش کالا و بازاریابی از معرفی کالا الی آخر واقعا کار کرده و پیشتاز بوده اصلا یکی از عوامل موفقیتی که جابز بیان کرد همین بود (افکار رو به نوعی تحت تاثیر قراردادن) این مسئله رو در کنار نوآوری و کیفیت ساخت قرار بدین نمای بهتری ایجاد میشه.

لینک به دیدگاه

اپل یه کمپانی اختراع کننده اسباب بازی هست نه بیشتر، چی را اختراع کرده؟ دیسپلی رتینا یا چیپست هاش یا سی پی یو هاش یا رم کامپیوتر هاش یا چی؟ یه سیستم عامل داره که طراحی شده واسه چندتا سخت افزار خاص و یه سری نرم افزار با n ملیون محدودیت که اصلا نمی شه بهش گفت سیستم عامل مرحوم جابز یه بیزنس من موفق بود یه تاجر و بازار یاب بی همتا که فهمید چطوری می شه از عوام سوئ استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داستان طولانی هست و همیشه بحث بوده سر این مطالب که اختراع یا کشف کننده و یا گسترش دهنده و ... :

از بین نمونه های زیادی که هست به طور مثال این صفحه GUI رو که داخلش هستی و این پست رو میبینی و پایه و اساس "تمام" سیستم های نمایش گرافیکی امروزی رو تشکیل میده رو عمو بیل از استیو دزدید که بعدا گفت من از زیراکس دزدیدم که معلوم شد که پروتو تایپ اولیه برای زیراکس بوده و بعد چند نفر از زیراکس تحت لایسنس اپل و تو بخش تحقیقات اون پروتو تایپ رو تبدیل به محصول قابل استفاده کردند و در واقع معلوم شد صاحب اون قسمتی که بیلی اشاره میکرد استیو بوده و عمو بیل تعهد داد که دیگه از این کارا نکنه. و بعدا طبق توافق نامه تونست از این سیستم استفاده کنه روی ویندوز 2 :D

گوگل کن :

The History of the Graphical User Interface or GUI

با دید شما باید بپرسیم حالا رم رو کی ساخته صفحه نمایش چی بوده و غیره اگر از این نظر ببینی باید سرچ کنی :

The First Computer

دوباره با دید شما یک نگاه به اون ماشین بزرگ بکنیم باید بپرسیم اوه! قطعات اون ماشین رو کی ساخته ؟

و الی آخر که میرسیم به احتمالا اینجا که بپرسیم اوه اون قطعه فلزی که مثل چرخ دنده هست رو کی ساخته ؟!

از نظر سیستم عامل همونطور که ویندوز رو الان رو مک بوک پرو نصب میکنی میتونی مک رو، رو PC نصب کنی بدون محدودیت حالا n میلیون رو از کجا آوردی نمیدونم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

می گم دقت کردین این اپل چقدر تو زندگی ما انسانها نقش اساسی ایفا کرده؟؟؟

1)ادم و حوا یه گاز زدن بدبخت شدن...

2)نیوتن تو سرش خورد ما رو بدبخت کرد...

3)الانم که همه رو عاشق خودش کرده می رن تو صف وا میستن بخرن... سامسونگ و اینبار بدبخت کردش!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

می گم دقت کردین این اپل چقدر تو زندگی ما انسانها نقش اساسی ایفا کرده؟؟؟

2)نیوتن تو سرش خورد ما رو بدبخت کرد...

3)الانم که همه رو عاشق خودش کرده می رن تو صف وا میستن بخرن

درود

مورد اول و سامسونگ رو باهاتون موافقم.

2-اینکه میگن سیب خورد تو سر نیوتن جاذبه رو کشف کرد یه اشتباه هست که برای همه جا افتاده.بعد بدبختی کشف جاذبه چی هست برای انسانها "نیوتن کفش پوشید اااا کشف کرد که سیب به دلیل جاذبه به زمین افتاد ولی به این دلیل نیافتاد....بخور قلبت خنک شه آب سیب سان استار"

3-بله قیمتش بالاست ولی اگر بخوای اینم صفیش بکنی کلاهمون میره تو هم :D

لینک به دیدگاه

به نظر من هر دو شرکت سود جو هستند. (لطفا از محصولات خودی خرید کنید) . تبلیق GLX :p

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حدود 3-4 هفته پیش داکیومنتی برام ایمیل شد در مورد موضوع شکایت اپل از سامسونگ باید سرچ کنم و بیشتر در موردش توضیح بدم که همراه سند باشه.

موضوع فراتر از سامسونگ هست اپل بار ها به سامسونگ هشدار داده بود، گویا از سالها پیش روی OS اپل جاسوسی میکردن سامسونگی ها ...

موضوع اصلی تا آینده نزدیک، شاید هم همین روز ها تو صدر خبر ها بیاد.

حدستون درست هست سامسونگ عددی نبود در برابر اپل حتی خودشون قبل از دادگاه حاظر شده بودند یک درصدی از سود رو تقدیم کنند با اپل که اپل قبول نمیکنه.

هدف اپل اندروید بوده و هست تا جایی که پشت پرده تمام دیوایس هایی که از اندروید استفاده میکنند قرمز شدن.

بگذارید داکیومنت رو پیدا کنم پست میکنم تا ببینیم به خاطر قیافه سامسونگ GS بوده که گردش کنه یا داستان چیز دیگریست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...