رفتن به مطلب

ری استارت شدن PC در حین بازی های سنگین و نداشتن صدای بوق سلامت مادربرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت تمامی عزیزان

دوستان بنده به تازگی سیستم خودم رو تکمیل کردم با این مشخصات

AMD Ryzen 7 5800x

RX 6800xt Merc

Asrock X570 phantom gaming 4

16Gb Ram ddr4 3600 Corsair RGB pro تک

PSU green 850 ocpt

تمامی قطعات رو استوک خریداری کردم 

سیستم به تلویزیون منزل وصل هست

مشکلی که باهاش برخوردم در مورد ری استارت شدن سیستم در حین انجام بازی های سنگین با رزولوشن ۴ کی هست.(rdr2, Forza horizon 5, the last of us)

تقریباً بعد از ۱۰ دقیقه(کمتر یا بیشتر)مخصوصا زمانی که وارد کات سین یا جاهایی که تکسچر زیاد هست تصویر خط های بنفش رنگ به صورت افقی روش پدیدار میشه (کل صفحه رو نمیگیره نمی‌دونم چجوری دقیقا اون صحنه رو ترسیم کنم فقط تقریباً وسط صفحه ایجاد میشه)(۱ ثانیه هم نمیشه)و بعد در لحظه ری استارت میشه

دمای کارت گرافیک حول محور ۷۵ تا ۸۰ و دمای هاتسپات ۹۰ تا ۹۷ هست موقع این اتفاق دما به هیچ وجه دیگه بالاتر نمیره 

نکته ای که هست موقع بازی کانتر سیستم به هیچ وجه مشکلی نداره و خیلی عادی هست و اینکه کول واینی هم نداره اما در بازی های سنگین ذکرشده از کارت صدای ترتر یا قژقژ به گوش می‌رسه که وقتی وسط بازی یک لحظه بازی رو استوپ می‌کنم اون صدا هم قطع میشه بعد حین بازی باز هم به گوش می‌رسه(به نظرم خودم کول واینه اما بازم خوشحال میشم نظر شما عزیزان رو بدونم)

نکته بعدی اینکه مشکلات فقط در کیفیت ۴ کی هست یعنی وقتی کیفیت بازی رو روی ۲ کی تنظیم می‌کنم دیگه مشکی هم نیست نه خبری از ری استارت شدن هست نه صدای عجیب غریب و نه دمای بالای ۶۵ (هاتسپات بالای ۷۰ دیگه نمیره)

روی فول اچ دی که اصلا...

اولین کاری که خودم برای درست شدنش انجام دادم تعویض کابل HDMI به یک کابل مرغوب بود که تأثیری نداشت اما خالی از لطف هم نبود (چون زمانی که سیستم رو روشن میکردم کانال های ۱ تا ۲۳ صدا سیما دیگه سیگنال نمی‌گرفت و شبکه ها پخش نمی‌شدن،دو تا کانال عربی فقط سیگنال می‌گرفت تا زمانی که سیستم رو خاموش نمی‌کردم این مشکل پابرجا بود،اما با تغییر کابل این مشکل حل شد خوشبختانه 

مشکل دوم این هست زمانی که سیستم رو روشن میکنم صدای هیچ بوقی نمیاد فقط چند عدد چراغ کوچیک روی مادربرد(قرمز رنگ هست) خاموش روشن میشه و فن سی پی یو و کارت گرافیک با شدت روشن میشن و بعد ویندوز بوت میشه،فن ها هم به حالت معمولی خودش برمیگرده و چراغ ها هم خاموش میشن

بنده رنگ دیگه ای مشاهده نکردم فقط قرمز بودند بعد خاموش میشدن 

مورد دیگه ای نیست و بابت این ۲مشکل کمی نگران شدم گفتم موضوع رو با استادان در میون بزارم بلکه از تجربیات و علم شون بتونم بهره مند بشم 

منتظر یاری های صمیمانه شما هستم

یاعلی 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

....صدای هیچ بوقی نمیاد....

چون بوق(بازر) نداری!

113446846.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون بابت راهنمایی

همچین قعطه ندارم 

نمی‌دونستم چنین چیزی لازمه 

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

تقریباً بعد از ۱۰ دقیقه(کمتر یا بیشتر)مخصوصا زمانی که وارد کات سین یا جاهایی که تکسچر زیاد هست تصویر خط های بنفش رنگ به صورت افقی روش پدیدار میشه (کل صفحه رو نمیگیره نمی‌دونم چجوری دقیقا اون صحنه رو ترسیم کنم فقط تقریباً وسط صفحه ایجاد میشه)(۱ ثانیه هم نمیشه)و بعد در لحظه ری استارت میشه

سلام

شما آرتیفکت داری در تصویر و این ایراد بیشتر از کارته گرافیکه معمولا کارتای دسته دو نیاز به تعویض خمیر سیلیکون و پد های حرارتی دارن و یه سرویس درست حسابی میخوان اگر خودت بلد نیستی بده یه جا برات سرویس کنن. حالا شانس بیاری از مموری های گرافیک نباشه و با سرویس ساده حل بشه. ممکن هم هست از رم های سیستم باشه خیلی بعید نیست ولی با یه تست ساده میتونی درشون بیاری تک رم روی تمام اسلات ها تست کنی ببینی بازم مشکل پابرجاست. البته همه ی اینها به شرطی هست که از سلامت کامل پاور مطمئن باشید.

نرم افزار هایی هست که میتونه هم رم رو و هم وی رم کارت رو کاملا زیر فشار ببره منتهی اول کارت باید سرویس بشه اگر نشده.

ویرایش شده توسط Street Kings
لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی

کارت سرویس شده هست

اون خط هایی که به وجود میاد شبیه ارتیفکت نیست

رم هارو تست نکردم

پاور هم مشکوک هستم

تست فیورمارک ۳دی مارک رو با موفقیت رد کرده

امروز متوجه یه نکته دیگه شدم زمانی که داشتم tlou بازی می‌کردم با کیفیت اولترا دوباره سیستم ریست شد با این تفاوت که دیگه اون خط ها وجود نداشت اما فریز شده بود تصویر تقریباً ۷ یا ۸ ثانیه فریز بود بعد ریست شد

رو کیفیت پایین تر از ۴کی مشکلی نداره

دماش هم به صورت قابل توجهی کاهش پیدا می‌کنه تو کیفیت های پایین‌تر 

پاور که زیر تستر صداش در نیومد ولی خب با توجه به تجربه دوستان تستر ملاک سلامت پاور نیست

بازهم ممنون بابت راهنمایی تون

از عزیزان انجمن کسی هست پروفایل آندرولت این کارت رو داشته باشه ؟

متاسفانه خودم موفق به آندرولت نشدم 

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

سلام دوست گرامی

کارت سرویس شده هست

اون خط هایی که به وجود میاد شبیه ارتیفکت نیست

رم هارو تست نکردم

پاور هم مشکوک هستم

تست فیورمارک ۳دی مارک رو با موفقیت رد کرده

امروز متوجه یه نکته دیگه شدم زمانی که داشتم tlou بازی می‌کردم با کیفیت اولترا دوباره سیستم ریست شد با این تفاوت که دیگه اون خط ها وجود نداشت اما فریز شده بود تصویر تقریباً ۷ یا ۸ ثانیه فریز بود بعد ریست شد

رو کیفیت پایین تر از ۴کی مشکلی نداره

دماش هم به صورت قابل توجهی کاهش پیدا می‌کنه تو کیفیت های پایین‌تر 

پاور که زیر تستر صداش در نیومد ولی خب با توجه به تجربه دوستان تستر ملاک سلامت پاور نیست

بازهم ممنون بابت راهنمایی تون

از عزیزان انجمن کسی هست پروفایل آندرولت این کارت رو داشته باشه ؟

متاسفانه خودم موفق به آندرولت نشدم 

سلام

دوست عزیز پاورتون مشکلی نداره و زیادی هست. همین کارت رو بنده با پاور برند مشابه و 650 ران میکنم بدون مشکل. در حالت 4k کارت گرافیک به شدت زیر  بار خواهد رفت و در ماکسیموم مصرف تعریف شده در بایوس که عموما 255 وات هست در کارت شما و بسته به بازی که چقدر کارت رو زیر فشار ببره در ماکسیموم کلاک کار خواهد کرد. شما اول سعی کنید بازیها رو در حالت fsr بازی کنید تا به کارت فشار کمتری بیاد. در ضمن در حالت 4k تنظیم fsr زیاد افت کیفیت نخواهید داشت. دوم این که حتما وی سینس رو در بازیها فعال کنید تا روی رفرش ریت tv که عمدتا 60 هرتز هست قفل بشه و گرافیک زور الکی و بیخودی نزنه که در مصرف کارت و طبیعتا گرمای کارت اثر مثبتی خواهد گذاشت. سوم هم حتما کارت رو آندرولت کنید که اون هم در مصرف و طبیعتا گرما تاثیر به سزایی داره. کارتهای ای ام دی حتما باید آندرولت و کاستوم فن بشن. این که میگم حتما یعنی حتما خصوصا کارتهای موجود در بازار که اکثرا ماینی هستند.وگرنه به دما و فرکانس مطلوب نخواهید رسید. آندرولت پروفایل خاصی نداره و هر کارت ولتاژ پایداریش با کارت دیگه متفاوت هست . فقط با برنامه more power tools میشه ولتاژ و فرکانسها رو  تعریف کرد که اصلا پیشنهاد نمیشه . اگر وارد هستید با آفتر برنر به ولتاژهای پایین تر از ولتاژ پیشنهادی درایور خواهید رسید فقط آزمون و خطا داره و تست استرس و چند روز بعد  یا با خاموش و روشن کردن مجدد کامپیوتر به حالت دیفالت باز خواهد گشت و دوباره باید روی ولتاژی که قبلا پایدار بوده و پیدا کردید قرار بدید. اگرم مبتدی هستید از داخل نرم افزار خود amd که در تسکبار ویندوز هست برید توی بخش tuning و مستقیما روی کلید آندرولت کلیک کنید. خود درایور خودکار آندرولت خواهد کرد.  علاوه بر اینها که گفتم باید فن کارت رو نیز کاستوم کنید. پروفایل فن کارتها براساس هات اسپات هست و فنهای کارت به خودشون زحمتی نمیدن تا کارت داغ بشه بعد تازه راه میفتن که فایده ای هم نداره. در حالت دستی با بالا رفتن دما از همون اول کار کارت خنکتر کار خواهد کرد.

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

سلام

دوست عزیز پاورتون مشکلی نداره و زیادی هست. همین کارت رو بنده با پاور برند مشابه و 650 ران میکنم بدون مشکل. در حالت 4k کارت گرافیک به شدت زیر  بار خواهد رفت و در ماکسیموم مصرف تعریف شده در بایوس که عموما 255 وات هست در کارت شما و بسته به بازی که چقدر کارت رو زیر فشار ببره در ماکسیموم کلاک کار خواهد کرد. شما اول سعی کنید بازیها رو در حالت fsr بازی کنید تا به کارت فشار کمتری بیاد. در ضمن در حالت 4k تنظیم fsr زیاد افت کیفیت نخواهید داشت. دوم این که حتما وی سینس رو در بازیها فعال کنید تا روی رفرش ریت tv که عمدتا 60 هرتز هست قفل بشه و گرافیک زور الکی و بیخودی نزنه که در مصرف کارت و طبیعتا گرمای کارت اثر مثبتی خواهد گذاشت. سوم هم حتما کارت رو آندرولت کنید که اون هم در مصرف و طبیعتا گرما تاثیر به سزایی داره. کارتهای ای ام دی حتما باید آندرولت بشن وگرنه به دما و فرکانس مطلوب نخواهید رسید. آندرولت پروفایل خاصی نداره و هر کارت ولتاژ پایدارش با کارت دیگه متفاوت هست . فقط با برنامه more power tools میشه ولتاژ و فرکانسها رو  تعریف کرد که اصلا پیشنهاد نمیشه . اگر وارد هستید با آفتر برنر به ولتاژهای پایین تر از ولتاژ پیشنهادی درایور خواهید رسید فقط آزمون و خطا داره و تست استرس و چند روز بعد  یا با خاموش و روشن کردن مجدد کامپیوتر به حالت دیفالت باز خواهد گشت و دوباره باید روی ولتاژی که قبلا پایدار بوده و پیدا کردید قرار بدید. اگرم مبتدی هستید از داخل نرم افزار خود amd که در تسکبار ویندوز هست برید توی بخش tuning و مستقیما روی کلید آندرولت کلیک کنید. خود درایور خودکار آندرولت خواهد کرد. 

سلام دوست عزیز

ممنون بابت راهنمایی هاتون

همون طور که عرض کردید مصرف کارت بالای ۲۵۰ نمیره

از fsr تا به حال استفاده ای نکردم

V sync روشن بوده در تمام بازی ها و طبق گفته شما رو ۶۰ قفل بوده

با توجه به گفته تون از داخل برنامه AMD کارت رو آندرولت میکنم اما چیزی که هست سرعت فن جالبی نداره

یعنی زمانی که دمای کارت میرسه به بالای ۷۰ هفتاد و خورده ای و دمای هاتسپات می‌رسه به ۸۰ هشتاد و خورده ای تازه سرعت فن میشه ۲۲ درصد و با RPM هفتصد و سی چهل 

شاید بهتر باشه دنبال پروفایل سرعت فن باشم 

درایور رو هم از سافت ۹۸ گرفتم

یکبار دیگه با ddu پاک میکنم اما اینبار از خود AMD دانلود می‌کنم 

لینک به دیدگاه

سلام چون مشکل شما فقط در رزولوشن 4k هست و با کم کردن رزولوشن بر طرف میشه پس مشکل از کارت گرافیک شما و اللخصوص مموری اون هست. چند وقت هست خریداری کردید؟ اگر هنوز مهلت تست داره پس بدید.

لینک به دیدگاه

علیرضا منم به کارت گرافیک مشکوکم. وقتی رزلوشن بالا میره، حجم بیشتری از VRAM کارت گرافیک اشغال میشه و چون بخش مورد استفاده در کارت گرافیک های ماین شده همین VRAM هست وقتی حجمش پر میشه آسیبی که بهش رسیده رو به اون شکل نشون میده. تا زمانی که اون مرز اشباع حجم VRAM رو رد نکنی همه چیز اوکیه اما وقتی پر میشه، آسیب خودشو نشون میده.

من البته فقط حدس میتونم بزنم از دور.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ در 01:30، علیرضا رحیمی گفته است:

مشکل دوم این هست زمانی که سیستم رو روشن میکنم صدای هیچ بوقی نمیاد فقط چند عدد چراغ کوچیک روی مادربرد(قرمز رنگ هست) خاموش روشن میشه و فن سی پی یو و کارت گرافیک با شدت روشن میشن و بعد ویندوز بوت میشه،فن ها هم به حالت معمولی خودش برمیگرده و چراغ ها هم خاموش میشن

memory restore context رو باید روشن کنید از بایوس

این حالت بخاطر D.O.C.P هست

البته اگر بوت شدنتون طول میکشه 

اگر طول نمیشکه که هیچی

اون تست گذروندن هم فایده نداره

دمای vram رو از hwinfo در بازی چک کنید

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

memory restore context رو باید روشن کنید از بایوس

این حالت بخاطر D.O.C.P هست

البته اگر بوت شدنتون طول میکشه 

اگر طول نمیشکه که هیچی

اون تست گذروندن هم فایده نداره

دمای vram رو از hwinfo در بازی چک کنید

سلام استاد

کامنت اول دوست عزیزمون به یک قطعه ای اشاره کردن که من همچین قطعه ای ندارم پس بخاطر همین صدای بوق نداره درسته ؟

بوت شدن ویندوز از زمانی که برند مادربرد نمایش داده میشه تا زمانی که ویندوز بالا بیاد تقریباً ۴ یا ۵ ثانیه طول می‌کشه اما از زمانی که دکمه پاور فشار داده میشه تا زمانی که بخواد به نمایش برند مادربرد برسه تقریباً ۷یا۸ ثانیه طول میکشه که در این حین چراغ های روی مادربرد روشن خاموش میشن و زمانی که کاملاً چراغ ها خاموش میشن برند مادربرد نمایش داده میشه 

بر اساس گفته های شما تنظیمات مربوطه رو فعال می‌کنم دما رو هم چک می‌کنم و نتایج رو دوباره اعلام می‌کنم 

ممنونم بابت راهنمایی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کل تاپیکو نخوندم ولی پروفایل خود درایور برای فن داغونه خودت دستی ست کن

من خودم قبل بازی دستی میزارم روی 35% بعد از بازی دوباره رست میکنم به حالت طبیعی

پروفایل اتوماتیک به درستی کار نمیکنه

اندرولت هم کنید دمای کارت کمترم میشه بنده رو 1015 ولتاژ ست کردم به غیر از آلن ویک بقیه بازیها مشکلی نداره شما روی 1050 تست کنید البته باید از یک شاخه پاور برق بگیرید که درست کار کنه

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

علیرضا منم به کارت گرافیک مشکوکم. وقتی رزلوشن بالا میره، حجم بیشتری از VRAM کارت گرافیک اشغال میشه و چون بخش مورد استفاده در کارت گرافیک های ماین شده همین VRAM هست وقتی حجمش پر میشه آسیبی که بهش رسیده رو به اون شکل نشون میده. تا زمانی که اون مرز اشباع حجم VRAM رو رد نکنی همه چیز اوکیه اما وقتی پر میشه، آسیب خودشو نشون میده.

من البته فقط حدس میتونم بزنم از دور.

سلام آرمین جان

پیرو حرف شما  mrp7 و دیگر دوست عزیزمون game over باید vram چک بشه

الان به سیستم دسترسی ندارم اما امشب تست هارو انجام میدم و نتایج رو اعلام می‌کنم 

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

سلام چون مشکل شما فقط در رزولوشن 4k هست و با کم کردن رزولوشن بر طرف میشه پس مشکل از کارت گرافیک شما و اللخصوص مموری اون هست. چند وقت هست خریداری کردید؟ اگر هنوز مهلت تست داره پس بدید.

تقریباً دو سه ماه پیش خریداری کردم اما سیستم ۱ هفته هست که تکمیل شده و شروع به کار کرده

صحبتی که با فروشنده داشتم نظر ایشون رو پاور بوده چون قبل از اینکه کارت رو برای بنده بفرستن خودشون تست گیم برای قسمت مموری رو گرفتن و گفتن مشکلی نداره اما فقط یه گیم بوده با کیفیت ۲کی

با این حال اگر که مطمئن شدم کارت رو براشون می‌فرستم خودشون هم تست بگیرن 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

کل تاپیکو نخوندم ولی پروفایل خود درایور برای فن داغونه خودت دستی ست کن

من خودم قبل بازی دستی میزارم روی 35% بعد از بازی دوباره رست میکنم به حالت طبیعی

پروفایل اتوماتیک به درستی کار نمیکنه

اندرولت هم کنید دمای کارت کمترم میشه بنده رو 1015 ولتاژ ست کردم به غیر از آلن ویک بقیه بازیها مشکلی نداره شما روی 1050 تست کنید البته باید از یک شاخه پاور برق بگیرید که درست کار کنه

سلام حسن آقا

پس پروفایل اوتومات رو بیخیال بشم و دستی بزارم کلا رو ۳۵؟

دیشب از طریق خود برنامه AMD کارت رو گذاشتم رو حالت آندرولت و دما به صورت قابل توجهی اومد پایین اما مشکل کرش پا برجا بود

اینکه میگید از یک شاخه پاور برق بگیرید تاثیر منفی نداره ؟

من برای کارت گرافیک از دو کابل gpu کارت گرافیک استفاده کردم

برای هر ۸پین یک کابل

این کار رو برای این کردم که شاید مشکل کرش حل بشه که فرقی نکرد 

امکانش هست توضیح بدید چرا از یک کابل استفاده کنم ؟

ویرایش شده توسط علیرضا رحیمی
فراموش
لینک به دیدگاه

این عکس رو زمانی گرفتم که وسط بازی tlou بودم

صفحه فریز شده بود تقریباً ۷یا۸ثانیه و بعد ریست شد 

البته این عکس برای دیروز بود هنوز فرصت نکردم پارامتر vram رو اضافه کنم 

IMG_20240117_101250_copy_2238x1680_1_copy_2421x1817_copy_1702x1277.jpg

ویرایش شده توسط علیرضا رحیمی
فراموش
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

صفحه فریز شده بود تقریباً ۷یا۸ثانیه و بعد ریست شد 

سیپیو هم تست کنید ممکنه درست تنظیم نشده باشه

یبار cpu رو با aida64 کامل زیر استرس تست FPU بزارید اگه ریست کرد مشکل سیپیو هم اضافه میشه

گرافیک هم مشکل vram داشته باشه معمولا شطرنجی میشه یا کلا روون نیست بازی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 ساعت قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

سلام حسن آقا

پس پروفایل اوتومات رو بیخیال بشم و دستی بزارم کلا رو ۳۵؟

دیشب از طریق خود برنامه AMD کارت رو گذاشتم رو حالت آندرولت و دما به صورت قابل توجهی اومد پایین اما مشکل کرش پا برجا بود

اینکه میگید از یک شاخه پاور برق بگیرید تاثیر منفی نداره ؟

من برای کارت گرافیک از دو کابل gpu کارت گرافیک استفاده کردم

برای هر ۸پین یک کابل

این کار رو برای این کردم که شاید مشکل کرش حل بشه که فرقی نکرد 

امکانش هست توضیح بدید چرا از یک کابل استفاده کنم ؟

آره پروفایل اتومات داغونه یا خودت دستی پروفایل ست کن یا بر اساس دمای کارت دستی بزار رو یه دور فن مشخص برا من که سایبر بازی میکردم رو 35% جواب بود و دمای کارت رو 70 اینا میچرخید هات اسپات هم 75-78

خودم تست کردم وقتی از دو شاخه برق میگیری اندرولت اثر نمیکنه درایور تغییر ولتاژ میده اما در عمل تاثیری نمیبینی

تک شاخه هم مشکلی نداره مصرف کارت در اندرولت میاد روی 200 وات حدودا که موردی نداره هر شاخه تحمل 150 وات داره

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

حسن آقا درست متوجه نشدم

از یک کابل gpu پاور که دو تا ۸پین داره استفاده کنم یا از دوتا کابل GPU برای هر یک از ۸پین های کارت استفاده کنم 

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

سیپیو هم تست کنید ممکنه درست تنظیم نشده باشه

یبار cpu رو با aida64 کامل زیر استرس تست FPU بزارید اگه ریست کرد مشکل سیپیو هم اضافه میشه

گرافیک هم مشکل vram داشته باشه معمولا شطرنجی میشه یا کلا روون نیست بازی .

بازی کاملاً روونه افت FPS هم ندارم شطرنجی هم نمیشه

گل کم بود که به سبزه آراسته شد

چشم تست سی پی یو هم می‌گیرم نتایج رو اعلام می‌کنم 

لینک به دیدگاه

به نظر من سخت افزار سالمه میمونه کابلها و تلویزیون....کاش با یک مانیتور هم تست میکردید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
42 دقیقه قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

حسن آقا درست متوجه نشدم

از یک کابل gpu پاور که دو تا ۸پین داره استفاده کنم یا از دوتا کابل GPU برای هر یک از ۸پین های کارت استفاده کنم 

اگه اندرولت نمیکنید از دو تا کابل جدا استفاده کنید از هر کدوم یک 8 پین بگیرید

اگه اندرولت میکنید از یه کابل که 2 تا 8 پین دارن

برای بنده و یکی از دوستان که 6900 دارن اینجوری بود وقتی از دو کابل جدا استفاده میکردم اندرولت تاثیر نمیکرد

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

حسن آقا درست متوجه نشدم

Xt6800 وxt 6900 هر دو مصرف بالایی دارن حتما از دو کابل جدا استفاده کنید

ارتباطی هم با اندرولت نداره تعداد کابل ها

من از دو کابل جدا استفاده میکنم و به راحتی و بدون مشکل اندرولت میشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

به نظر من سخت افزار سالمه میمونه کابلها و تلویزیون....کاش با یک مانیتور هم تست میکردید

سلام

مانیتور دیگه ای ندارم

ولی خیلی دور از انتظاره

مثلاً کدوم کابل ها ؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

اگه اندرولت نمیکنید از دو تا کابل جدا استفاده کنید از هر کدوم یک 8 پین بگیرید

اگه اندرولت میکنید از یه کابل که 2 تا 8 پین دارن

برای بنده و یکی از دوستان که 6900 دارن اینجوری بود وقتی از دو کابل جدا استفاده میکردم اندرولت تاثیر نمیکرد

امتحان می‌کنم ببینیم چطور میشه

ولی الان که دو تا کابل کشیدم و آندرولت هم که کردم ظاهراً مشکلی نداشته

آخه دما خیلی فرق کرده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
19 دقیقه قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

امتحان می‌کنم ببینیم چطور میشه

ولی الان که دو تا کابل کشیدم و آندرولت هم که کردم ظاهراً مشکلی نداشته

آخه دما خیلی فرق کرده 

برای خودم جای تعجب داشت توی درایور ولتاژ تغییر میکرد اما تغییر دمایی حس نمیکردم بعد از تک شاخه کردن درست شد

از اعجوبات جور واجور amd هست

تست کنید نتیجه رو اعلام کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...