رفتن به مطلب

ری استارت شدن PC در حین بازی های سنگین و نداشتن صدای بوق سلامت مادربرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

انشالله که مشکلی نباشه و رفع بشه ولی اکر کارت تست بشه و مشکلی نباشه گزینه بعدی رم هست. رم خود سیستم به لود سنگین حساسه. بنده تایمینگ رمهام رو پایین آوردم و توی تست با انواع نرم افزارهای سنگین و بازی ها مشکلی نداشت فقط توی لاست آف آس ریست میکرد. با تغییرش مشکل. حل شد.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

انشالله که مشکلی نباشه و رفع بشه ولی اکر کارت تست بشه و مشکلی نباشه گزینه بعدی رم هست. رم خود سیستم به لود سنگین حساسه. بنده تایمینگ رمهام رو پایین آوردم و توی تست با انواع نرم افزارهای سنگین و بازی ها مشکلی نداشت فقط توی لاست آف آس ریست میکرد. با تغییرش مشکل. حل شد.

سلام دوست عزیز

رم سیستم ۱۶ گیگ تک هست

تایمینگ رم رو دست نزدم اما فرکانس بر روی ۳۶۰۰ تنظیم شده

بنده با این ۳گیم موجود مشکل داشتم the last of us,red dead redemption 2, Forza horizon 5

اما این last of us بیشتر

مابقی بازی ها روی کیفیت ۲کی حداقل مشکل حل میشه اما تو last of us یکمی دیرتر کرش می‌کنه

به صورت عجیبی رم رو درگیر می‌کنه

الان که مهمون داریم فرصت تست ندارم اما نظریه و پیشنهادات دوستان زیاد بوده

همگی رو باید تست کنم و بعد اعلام نتیجه 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

بعد از کلی تست و آزمایش باز هم مشکل پابرجاست

مورد اول اینکه همون‌طور که حسن آقا اشاره کردن آندرولت با دو کابل GPU درست جواب نمی‌ده

زمانی که از دوتا کابل GPU استفاده کردم بلو اسکرین بشدت بیشتر شد (اولش که دو کابل از پاور کشیدم مشکلی نبود اما بعد از چند روزی تو همون صفحه لود بازی سریع بلو اسکرین میداد اون هم تو بازی کانتر و سایپر پانک بعدش هم ریستارت)اما زمانی برق کارت رو از یک کابل گرفتم بلافاصله مشکل حل شد و داخل بازی هم می‌رفت اما بازهم شانسی یه جا دوباره ریستارت می‌شد بعضی موقع ها هم اصلا مشکلی نداشت و راحت چند ساعتی بازی می‌کردم هم کانتر و دیگر بازی ها rdr2 cyprerpunk

تو بازی کالاف دیوتی وارزون vram کارت تا ۱۲ گیگ هم پر میشد ولی مشکلی نداشت اما تو بازی های دیگه در صورتی که فقط ۷ یا ۸ گیگ پر شده بود و دمای کلی قطعات هم بالا نبود یهویی دوباره ریستارت می‌شد

ویندوز عوض کردم درایور رو با ddu حذف کردم و نسخه جدید رو از سایت خود AMD گرفتم

کابل کارت گرافیک رو به یه خروجی دیگه پاور زدم

این عکس رو هم اسکرین شات گرفتم از فیلمی که گرفته بودم هنگام کرش 

Screenshot_2024-02-09-14-09-33-093_com.mxtech.videoplayer.pro.jpg

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

سلام

بعد از کلی تست و آزمایش باز هم مشکل پابرجاست

مورد اول اینکه همون‌طور که حسن آقا اشاره کردن آندرولت با دو کابل GPU درست جواب نمی‌ده

زمانی که از دوتا کابل GPU استفاده کردم بلو اسکرین بشدت بیشتر شد (اولش که دو کابل از پاور کشیدم مشکلی نبود اما بعد از چند روزی تو همون صفحه لود بازی سریع بلو اسکرین میداد اون هم تو بازی کانتر و سایپر پانک بعدش هم ریستارت)اما زمانی برق کارت رو از یک کابل گرفتم بلافاصله مشکل حل شد و داخل بازی هم می‌رفت اما بازهم شانسی یه جا دوباره ریستارت می‌شد بعضی موقع ها هم اصلا مشکلی نداشت و راحت چند ساعتی بازی می‌کردم هم کانتر و دیگر بازی ها rdr2 cyprerpunk

تو بازی کالاف دیوتی وارزون vram کارت تا ۱۲ گیگ هم پر میشد ولی مشکلی نداشت اما تو بازی های دیگه در صورتی که فقط ۷ یا ۸ گیگ پر شده بود و دمای کلی قطعات هم بالا نبود یهویی دوباره ریستارت می‌شد

ویندوز عوض کردم درایور رو با ddu حذف کردم و نسخه جدید رو از سایت خود AMD گرفتم

کابل کارت گرافیک رو به یه خروجی دیگه پاور زدم

این عکس رو هم اسکرین شات گرفتم از فیلمی که گرفته بودم هنگام کرش 

Screenshot_2024-02-09-14-09-33-093_com.mxtech.videoplayer.pro.jpg

این ارتیفکته و با کابل و اینجور چیزا به وجود نمیاد که با این موارد اوکی بشه  مشکل از خود کارت هست احتمالا مموری ها داغون شدن زیر فشار ماین

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

این ارتیفکته و با کابل و اینجور چیزا به وجود نمیاد که با این موارد اوکی بشه  مشکل از خود کارت هست احتمالا مموری ها داغون شدن زیر فشار ماین

همون طور که دوستمون گفتند آرتیفکته.  اگر همه راهها رو رفتید و فایده نداشته مشکل از کارت هست. 

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

ببین یک تست کن.تنظیمات بازی بزار تو حداقل و عملکرد Vsync فعال کن که باعث میشه فشار کمتری بر روی کارت بیاد.ببین اوکی است یا نه ؟

نرم افزار OCCT دانلود کن :

https://www.ocbase.com/download

بعد گزینه Stability Test سپس گزینه Vram انتخاب کنی.برای درصد هم مثلا ماکزیمم 85 درصد بزن. زمان تست مثلا 15 دقیقه

وقتی برنامه در حال تست کردن است با اسکرول ماوس رو جدول برنامه برو پایین. اونجا باید یک کلمه GPU Memory Errors ببینی.اینجا من یک دور قرمز کشیدم :

image.thumb.png.964f69036a3ebc3405803cf1650a5e64.png

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز بازی last احتیاج به 32 گیگ رم داره و در خیلی جاها تا 24 گیگ رو پر می کنه اون هم روی 4k رم شما 16 تک کانال هست این خودش ایراده و دوم اینکه در تصویری که فرستادی و روی 4k بنچمارک نشون دادی کارت در 98 یا 99 درصد باید درگیر باشه یا 100 ولی برای شما روی 84 درصد هست در ضمن از مانیتور برای کارت استفاده کن Tv مناسب نیست.

لینک به دیدگاه

سلام

در جواب دو دوست عزیزمون که موافق آرتیفکت هستن باید عرض کنم که این بلو اسکرین زمانی که بازی رو کیفیت پایین تر اجرا میکنم مشکلی نداره و رو کیفیت بالاتر هم بعضی موقع ها این ارور میاد و بگیر نگیر داره با این حال امیدوارم آرتیفکت نباشه آخه نمونه آرتیفکت های داخل اینترنت رو که نگاه میکنم اینطور نیست

آقا بهروز عزیز زمانی که کیفیت پایین باشه این مشکل وجود نداره و راحت بازی می‌کنم در ضمن در تمام بازی ها vsync روشن هست و فریم رو ۶۰ قفل تازه از کارت صدای نویز هم نمیاد زمانی که کیفیت پایین باشه 

تست هایی که گفتین هم انجام میدم و اعلام نتیجه می‌کنم

متاسفانه به دلیل مشغله کاری خیلی پای سیستم نیستم و بخاطر همین یه مقدار دیر تاپیک می‌زنم 

امروز متوجه یه موضوعی شدم زمانی اینطور میشه که کارت برق بیشتری می‌کشه

یعنی موقعی که وارد یه صحنه جدید یا وارد یه کات سین از بازی یا وقتی که تو بازی rdr2 وارد کمپ میشم یا وارد شهر شلوغ می‌شم و یهو مصرف کارت میره بالای ۲۰۰ امکان کرش هم میره بالا، یه موقع هایی هم افت فریم پیدا می‌کنم(از ۶۰ میاد رو ۳۰ یا ۴۰)دقیقا زمانی که مصرف کارت یهو میره بالا و به همراه اون دما هم مقداری می‌ره بالا ولی نه در اون حد مثلاً دمای کارت میشه ۷۲ دمای هات اسپات میشه ۹۰ که سریع فن هم میاره پایین

اگه با افت فریم رد شد که شد اگه نه که ریست میشه 

تا چندروز پیش تو صفحه اول بازی کانتر یعنی قبل از اینکه که گزینه پلی رو بزنم این اتفاق برام می‌افتاد که با تک کابل کردن این مشکل بلافاصله حل شد در حدی که rdr2 با کیفیت 2k تنظیمات اولترا ۶۰ فریم راحت سه ساعتی بازی کردم بدون افت فریم حتی تو مکان های شلوغ بازی که برق بیشتری می‌خواد اما امروز با همون تنظیمات و دقیقاً همون مرحله ای که دوباره میخواستم ردش کنم وسطش ریست شد 

یه نکته دیگه هم که هست زمانی که کرش می‌کنه تنظیمات آندرولت هم به حالت دیفلات برمیگرده و بعداز ریست شدن که می‌خوام درباره آندرولت کنم از خود برنامه آدرنالین آندرولت انجام نمیشه و در حین آندرولت کردن کارت صوت می‌کشه بعد هم اخطار ناموفق میده که در اینصورت سیستم رو خودم باید خاموش کنم و بعد دوباره روشن کنم تا درست آندرولت بشه 

نکته بعدی اینکه با آندرولت کردن تا حدودی دیرتر کرش می‌کنه و با تنظیمات دیفلات این اتفاق بیشتر

به نظر دو تن از دوستان مشکل از پاور هست اما پاور رو تست نکردم یعنی پاوری دم دست ندارم که جابه جاش کنم 

بازم ممنونم از همه عزیزان که این همه متن رو میخونن و از راهنمایی دریغ نمیکنن اون هم بدون چشم داشتی 

لینک به دیدگاه

این ارور بلو اسکرین ۱ ثانیه هم نمی‌مونه سریع ریست میشه سیستم

تو بازی سایپر پانک اول بازی اونجایی که می‌خوایم بریم بالای دکل مخابراتی دقیقاً اونجا سیستم ریست میشد من که میدونستم از اون لحظه فیلم گرفتم و بعد اسکرین شات گرفتم از اون ارور که مشاهده کردین

کیفیت رو که گذاشتم ۱۰۸۰ اون صحنه رو هم تونستم رد کنم اما تا یه قسمت دیگه که اونجا هم همش ریست میشدم ولی آندرولت که کردم اونجا هم رد شد 

کلا قاطی داره 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، علیرضا رحیمی گفته است:

این ارور بلو اسکرین ۱ ثانیه هم نمی‌مونه سریع ریست میشه سیستم

تو بازی سایپر پانک اول بازی اونجایی که می‌خوایم بریم بالای دکل مخابراتی دقیقاً اونجا سیستم ریست میشد من که میدونستم از اون لحظه فیلم گرفتم و بعد اسکرین شات گرفتم از اون ارور که مشاهده کردین

کیفیت رو که گذاشتم ۱۰۸۰ اون صحنه رو هم تونستم رد کنم اما تا یه قسمت دیگه که اونجا هم همش ریست میشدم ولی آندرولت که کردم اونجا هم رد شد 

کلا قاطی داره 

بلو اسکرین دلایل زیادی میتونه داشته باشه از خود ویندوز بگیر تا ی ویروس و حتی باگ خود اون گیم و در بدترین حالت مشکل سخت افزاری

از طریق منو استارت ویندوز event viewer سرچ کن، تو این صفحه تمام ارور های سیستمی رو میتونی ببنی 

image.thumb.png.9952c2b19ad5391de69ab17662dd624e.png

ببین قبل از بلو اسکرین ویندوز چه اروری داده(تمام ارور ها به ترتیب تاریخ هس)

اگ تو قسمت hardware events باشه احتمالا ی مشکل سخت افزاری داری

برا اینکه بفهمی مشکل از کدوم قطعه هس باید از نرمافزار occt استفاده کنی و از همه قطعات حداقل 1 ساعت stability test بگیری

قبل این کار هم بایوس مادربرد، ویندوز و درایور ها رو آپدیت کن و تنظیمات همه رو بزار رو دیفالت ( ارور occt به معنی خراب بودن اون قطعه نیس ممکنه حتی ی پروفایل xmp/expo  یا ی تغییر ولتاژ کوچیک و اندرولت باعث اختلال تو کل سیستم بشه و همون اول تو تست cpu به ارور بر بخوری)

نکته مهم اینه ک تغییراتی ک تو بایوس (مث پروفایل xmp/expo/docp، اندرولت cpu) و درایور ها (مث اندرولت gpu) انجام میدید ظاهرا تو اکثر بنچ مارک ها(مث furmark، cinebench, 3dmark) کار میکنن و احتمالا باعث افزایش امتیاز و fps هم  بشن ولی  مشکل اینه ک ممکنه  پایدار نباشن و از اونجایی ک این بنچ ها معمولا هیچ اروری، ارتیفکتی چیزی هم به شما نشون نمیدن شما هم متوجه نمیشن ولی غافل از اینکه تو پس زمینه سیستم اصلا پایدار نیس و با اصلاح خطا داره خودشو ج.ر میده ک پایدار بمونه در نهایت تموم این ارور ها ی جا باعث کرش سیستم میشن ولی تو تست occt اکثر این مشکلات مشخص میشه پس بعد هر تغییری تو تنظیمات سیستمی حتما دوباره تست بگیرید.

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ در 20:52، علیرضا رحیمی گفته است:

تایمینگ رم رو دست نزدم اما فرکانس بر روی ۳۶۰۰ تنظیم شده

برگردون به فرکانس 3200

دوباره تست بگیر

حتما رم رو بزار اسلات a2

Why does my motherboard manufacturer recommend that I use the A2/B2 memory  channels before A1/B1? - Super User

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام ممنون از تمامی عزیزانی که وقت گذاشتن

دوستان بعد از یک هفته تست بازی با گرافیک بالا، مشکل ظاهراً حل شده

MAhmoOD Nazari@

البته خود ایشون نظرشون روی چیپ کارت بود ولی بعد از ری اسمبلی که انجام دادن دیگه نه بلو اسکرینی میاد نه ریست الکی

احتمالا مشکل از اسمبل غیر اصولی بود که خودم انجام دادم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...