رفتن به مطلب

مشکل ryzen 7600 با ram

Recommended Posts

4 ساعت قبل، lucky luke گفته است:

یادم رفت بگم FCLK هم 2133 اکثر CPU ها بوت میکنن و مشکلی ندارن....اینم یکمی پرفورمنس اضافه میکنه

بله در جریانم

البته بهتره این گزینه 1/3 فرکانس رم باشه یعنی 6400 بشه 2133

یا 6000 بشه 2000

بیشتر ازین یا کمتر ازین اثر منفی میزاره

و البته بهتره این موضوع رو پیشنهاد ندید چون ولتاژ سوکت بیشتر خواهد شد و این گزینه برای اورکلاکر ها که میدونن چه ولتاژی به سوکت بدن مناسبه

همینکه ایشون فرکانس 6400 گرفتن کافیه قرار نیست یوزر ها شیره رم رو بکشن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ در 11:38، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام خدمت دوستان بنده دبروز یه سیستم رایزن بستم...

cpu:ryzen 5 7600

main:asus tuf b650 gaming

ram:kelvv bus 6400 timing 32-38-38

3070ti suprim x 

مشکل اینجاست سیستم روشن میکینم چراغ های مادربورد روی sdram روشن میمونه و تصویر نمبده حداقل باید چندیت بار ریستارت کنم تا تصویر بده 

سرعت باسم به بدبختی با روشن کردن docp روی سرعت های مختلف گذاشتم بازم همین مشگل رو دارن ..جای رم ها روهم عوض کردم باز همین مشکل هست 

زمانبکه سیستم بالا میاد تونستم ویندوز نصب کنم گرافیک و چیپست سی پی یو رو هم نصب کنم انگار سیستم عادیه اما همین که  ریتارت میکنم دوباره رو sdram میمونه و بعد از چندین بار ریستارت کردن تصویر میده و ویندوز بالا میاد..

ممنون میشم راهنمایی کنید

نا گفته نمومنه بایوس رو هم تونستم با بدبختی آپدیت کنم..

سلام عزیز باس رم را بصورت دستی بذار روی 5200 درست میشه. من این مشکل با سیستم مشتری داشتم با این روش تاخیر روشن شدن سیستم رفع میشه در ضمن سی پی یو 7600 بیشتر از باس 5200 پشتیبانی نمیکنه‌.

Screenshot_2024-01-20-23-38-06-578_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ در 11:38، mohsensoleymani220 گفته است:

سرعت باسم به بدبختی با روشن کردن docp روی سرعت های مختلف گذاشتم بازم همین مشگل رو دارن ..جای رم ها روهم عوض کردم باز همین مشکل هست 

سلام متاسفانه این مورد با رم هایی که EXPO نباشن در رایزن میتونه پیش بیاد، وقتی داخل بایوس بجای EXPO گزینه D.o.c.p نمایش داده میشه یعنی کیت رم شما از نوع XMP هست و برای اینتل ساخته شده. سعی کنید این کیت رم را رد کنید بره و یک کیت رم با پشتیبانی EXPO تهیه کنید. کیت رم های EXPO بیشترین سازگاری را با رایزن نسل 7 دارند و خود AMD پیشنهاد کرده حتما از این کیت ها استفاده بشه.

5 دقیقه قبل، zen گفته است:

در ضمن سی پی یو 7600 بیشتر از باس 5200 پشتیبانی نمیکنه‌.

این درست نیست، با استفاده از EXPO بالاتر از این هم میشه استفاده کرد. بستگی به ساپورت مادربرد داره.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

سلام متاسفانه این مورد با رم هایی که EXPO نباشن در رایزن میتونه پیش بیاد، وقتی داخل بایوس بجای EXPO گزینه D.o.c.p نمایش داده میشه یعنی کیت رم شما از نوع XMP هست و برای اینتل ساخته شده. سعی کنید این کیت رم را رد کنید بره و یک کیت رم با پشتیبانی EXPO تهیه کنید. کیت رم های EXPO بیشترین سازگاری را با رایزن نسل 7 دارند و خود AMD پیشنهاد کرده حتما از این کیت ها استفاده بشه.

این درست نیست، با استفاده از EXPO بالاتر از این هم میشه استفاده کرد. بستگی به ساپورت مادربرد داره.

ولی باس بالاتر آنقدر هم تاثیر ندارن الان با این قطعاتی که داره تنها حالتی که الکی دوباره هزینه نکنه اینه که باس رم را روی 5200 بذاره . بعدش رم با ساپورت expo را تخمش را ملخ خورده پیدا کردی به ما هم بگو

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

عزیزان...دوستان... برادران :)

مشکل ایشون حل شد...بوت تایم طولانی بود که با فعال کردن MCR حل شد رفت.

مشکل دیگه هم گرازش نکردند...برای چی باید فرکانس رم رو پایین بیارن یا برند دنبال خرید رم جدید؟

در ضمن XMP و EXPO هیچ چیز خاصی نیستن...یه سری تایمینگ هستن که توی رم تعریف شدن برای راحت شدن کار کاربر
رم همون رمه و نداشتن این پروفایل اصلا به معنی ناسازگاری نیست.

اگه رم EXPO نداشته باشه میشه از Timming preset هایی که توی مادربرد تعریف شده استفاده کرد یا اگر حوصله و وقت داشته باشید بصورت دستی یه پروفایل خودتون تعریف کنید که احتمالا خیلی هم از EXPO و XMP پرفورمنس بهتری میده

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، zen گفته است:

در ضمن سی پی یو 7600 بیشتر از باس 5200 پشتیبانی نمیکنه‌.

اقا  :)

بنده خدا از دستش در رفته یه متنی نوشته شما نباید باور کنی که

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اقا  :)

بنده خدا از دستش در رفته یه متنی نوشته شما نباید باور کنی که

تو سایت amd برای خودش شعر نوشته max 5200 شما بذار روی 7000 اصلا تست کن اگه فرقی کرد. 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، zen گفته است:

تو سایت amd برای خودش شعر نوشته max 5200 شما بذار روی 7000 اصلا تست کن اگه فرقی کرد. 

بله همونطور که اینتل برای 13900k شعر نوشته:

image.thumb.png.6b9d8d5e6d72c0462a0f60f2897594c3.png

پس شرکت های رم سازی شاعرن رم پر سرعت میسازن و مثلا پهنای باند ها و... همه کشک هستن

البته رو رایزن شما شما یه محدودیتی داری به اسم FCLK که باعث میشه هرچقدم سرعت رمت بالا باشه ولی تا وقتی فرکانس fclk تغییر نکنه گلوگاه حساب بیاد

برای همین مقیاس و شیوه مقایسه متفاوته

قشنگ ترش اینه همون اینتل داره با UCLK با سرعت 1/2 مموری شما کار میکنه و کلا همه چی کشکه :))) یعنی پهنای باندتونم دروغینه

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بله همونطور که اینتل برای 13900k شعر نوشته:

image.thumb.png.6b9d8d5e6d72c0462a0f60f2897594c3.png

پس شرکت های رم سازی شاعرن رم پر سرعت میسازن و مثلا پهنای باند ها و... همه کشک هستن

البته رو رایزن شما شما یه محدودیتی داری به اسم FCLK که باعث میشه هرچقدم سرعت رمت بالا باشه ولی تا وقتی فرکانس fclk تغییر نکنه گلوگاه حساب بیاد

برای همین مقیاس و شیوه مقایسه متفاوته

قشنگ ترش اینه همون اینتل داره با UCLK با سرعت 1/2 مموری شما کار میکنه و کلا همه چی کشکه :))) یعنی پهنای باندتونم دروغینه

مهندس جان پس میشه بپرسم وقتی عملا مادربورد و سی پی یو میتونن فرکانس بالاتری رو ساپورت کنم چرا سایت سازنده سی پی یو مثلاً همین سی پی یو که مثال زدید روی ۵۶۰۰ اعلام میکنن با سردرگومی مشتری نمیشه...

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

مهندس جان پس میشه بپرسم وقتی عملا مادربورد و سی پی یو میتونن فرکانس بالاتری رو ساپورت کنم چرا سایت سازنده سی پی یو مثلاً همین سی پی یو که مثال زدید روی ۵۶۰۰ اعلام میکنن با سردرگومی مشتری نمیشه...

نمیدونم شاید برای رفع مسئولیت 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...